Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  NyndrO o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Organista o Wolne tematy (25 – …
  Gość o Ruska baba, czyli co dale…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  UZA o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  matirani o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Na śmierci Leppera zyskał tylko Kaczyński

Posted by Marucha w dniu 2021-08-07 (Sobota)

Wszyscy, którym naprawdę zależy na wyjaśnieniu zagadki śmierci Andrzeja Leppera, a także na podtrzymaniu jego politycznego dziedzictwa – powinni przez najbliższe kilka dni powstrzymać się przed bezmyślnym powtarzaniem dyktowanej przez ABW narracji, jak to „przewodniczącego Samoobrony zamordowali Ruscy i Tusk, bo już, już prawie, a by się zapisał do PiS-u”.

W dziesiątą rocznicę śmierci, niezależnie od tego co sądzimy o Andrzeju Lepperze – jesteśmy mu winni przynajmniej nieoplatanie bzdur.

Zabić go po raz drugi

Jest bolesnym paradoksem, że do dziś własną korzyść polityczną na śmierci przewodniczącego Samoobrony próbują zbudować ci, którzy jeśli nawet nie przyczynili się do jego zgonu (a czego nie możemy być pewni) – to z całą pewnością wykończyli Andrzeja Leppera politycznie i starali się zniszczyć go jako człowieka.

Moja chata z kraja, po 10 latach współpracy nasze drogi z przyszłym wicepremierem rozeszły się jeszcze w 2003 r., a więc na długo przed tym, co niesłusznie uważa się za apogeum kariery ostatniego polskiego ludowego trybuna. Niesłusznie, bo właśnie koalicja z PiS-em była znakiem, a następnie i przyczyną schyłku Leppera i zbudowanego przez niego ruchu socjal-narodowego, ludowego protestu i sprzeciwu wobec III RP.

Dlatego właśnie, choć dziś i wielu wyborców, i niektórzy nasi dawni koledzy z Samoobrony prawie szczerze gotowi byliby przysiąc, że to PiS dokańcza dzieło Leppera – w istocie pogląd taki równa się jakby drugiemu zadzierzgnięciu mu liny na szyi. Nic nie obraża pamięci Leppera bardziej niż pomysł, że wyczyny Kaczyńskiego i Ziobro mają cokolwiek wspólnego z samoobronową wizją Polski. Tak, bo taka wizja i program naprawdę istniały – i były realną alternatywą i dla polityki Balcerowicza, i dla traktowania naszego kraju jak kolonii Zachodu, i dla przeżerających III RP korupcji i układów.

Nie, Andrzej Lepper nie chciał się dogadać z PiS-em, nie biegł przeprosić i dogadywać się z Jarosławem Kaczyńskim. Raczej stał mu na drodze, mimo utraty poparcia wciąż był i wyrzutem sumienia, i groźbą, że wykaże fałszywość patriotyzmu PiS i brak trwałych podstaw realizowanej przez tę partię polityki społecznej. Nie lubiliśmy się z późnym Lepperem, byliśmy w ostrym sporze politycznym i osobistym – ale nigdy nie nazwałbym go pro-PiS-owcem. To byłoby po prostu ordynarne kłamstwo.

Żadnych koalicji z PiS-em

I to kłamstwo krzykliwe, bowiem przeczące wszystkiemu co wiemy o ciągu zdarzeń prowadzących do katastrofy Andrzeja Leppera. Przede wszystkim jego niedopuszczalnym i szkodliwym błędem było poparcie Lecha Kaczyńskiego w II turze wyborów prezydenckich 2005 r. Oto siła protestu rozgrzeszała polityka establishmentowego. Gorzej nawet – stawiała między nim a sobą znak równowartości. Od tego zaczęła się równia pochyła.

Z kolei inaczej niż mój serdeczny kolega, Mateusz Piskorski uważam jednak, że Samoobrona nie miała innego wyjścia niż wejść do rządu w sytuacji, gdy nie udało się zmusić KaczTuska do skonsumowania POPiSu. Bo przecież walczono także o tę część elektoratu, która nie zrozumiałaby po co głosować na partię, która nigdy i z zasady współrządzić nie chce, a więc i niczego pożytecznego nie załatwi. Przed taką z samej istoty ryzykowną alternatywą można się było natomiast zabezpieczyć kilka lat wcześniej, słuchając naszej rady: współrządzić w samorządach – trwać w twardej opozycji w Sejmie. Niestety, za takie porady Lepper wyrzucał z partii…

Nie wykorzystano więc pozycji Brony w samorządach – i trzeba było iść współrządzić. Trudno, marnie, na byle jakich stanowiskach i byle kim, a co gorsza z gorzej niż byle jakim programem “koalicjanta“. No, ale trudno i darmo… Nigdy jednak, przenigdy i za żadne pieniądze nie wolno było do rządu wracać po zgrabnym koalicji opuszczeniu (w sporze o płace budżetówki).

Na postawę Leppera wpłynęły jednak, jak to się dziś delikatnie ujmuje, “naciski“. Czyli skomlenia bojących się o posady. Przede wszystkim jednak Przewodniczący sam się doigrał. Cały czas i do końca wierzył, że sam jest Broną, w trzy dni może ją zburzyć i na trzeci dzień odbuduje świątynię ku swej chwale jeszcze wspanialszą. I niby tak się działo, tylko że za każdym razem lepił z coraz gorszego materiału. Aż się chatka z g…a na niego osunęła – ale przecież nie sama, ale tylko i wyłącznie w wyniku PiS-owskiej intrygi.

Jak pomóc mordercom? Powtarzając bzdury.

No, ale to tylko fakty, polityka. Znacznie lepiej sprzedają się zaś dzisiaj insynuacje i sugestie, zwłaszcza te dopisujące Lepperowi PiS-owskie inklinacje. Jakiś były (?) oficer ABW podyktował oto kilka lat temu komuś, kto bardzo chciał być dziennikarzem, ale przepisywał zawsze tylko cudze teksty garść wymyślonych, poprzekręcanych plotek i nazwano to „wyjaśnieniem niebezpiecznych związków Andrzeja Leppera”.

To nic, że nic się w tej opowieści nie klei. Że obraża ona inteligencję czytających, a w dodatku wymęczona jest dramatycznie złą polszczyzną, z której dokładnie nic, ale to nie wynika. Wystarcza, że ten słowotok pełen przypadkowych nazwisk stworzył wystarczająco sensacyjną otoczkę, pełną „wschodnich tajnych służb”, jakichś niejasnych powiązań, sekretnych spotkań i wrażenia, że ho-ho, prawda jest gdzieś tam!

I znowu – na takim łajnowatym podłożu zbudowano całą piętrową teorię, zza której nie widać już Leppera twardo oskarżającego Kaczyńskich o udział w kolejnych gospodarczych aferach założycielskich III RP, ale za to można oskarżać wszystkich, tylko nie liderów PiS, najbardziej przecież zainteresowanych w wykończeniu Samoobrony.

I ludzie to łykają, w przekonaniu, że nawet g…y pozór prawdy jest lepszy niż całe kłamstwo. Że najgłupsza nawet teoria może mieć większy sens niż oficjalna wersja zgonu Leppera, w którą nie wierzą już chyba nawet firmujący ją policjanci i prokuratorzy. Sęk w tym, że powtarzający bzdury ABW nie zdają sobie przeważnie sprawy, że faktycznie mogą pomagać domniemanym mordercom, a na pewno nie przybliżają wyjaśnienia zagadki 5. sierpnia 2001 r.

Bo zgadzamy się chyba wszyscy, że jest to zagadka. Przy czym warto mieć uczciwość, by mierząc się z nią odpowiedzieć szczerze – nie wiemy co zaszło ani dlaczego. A skoro tak – to raczej myślmy zamiast… wymyślać.

Andrzej Lepper z całą pewnością nie wybierał się do swego głównego wroga Jarosława Kaczyńskiego z przeprosinami ani nie szedłby mu przekazać dokumentu powszechnie znanego i jawnego, czyli polsko-rosyjskiej umowy gazowej, w wersji podpisanej przez Waldemara Pawlaka zresztą dla Polski korzystnej i przez Samoobronę wstrzemięźliwie popieranej. Z kolei rzekome związki Leppera z „wschodnimi tajnymi służbami” to próby dotarcia do niego przez ukraińskich nacjonalistów, z góry zresztą odrzucone. I tak dalej, i tym podobne – same kłamstwa, manipulacje i niedomówienia mające ukryć kto naprawdę zyskał na śmierci Andrzeja Leppera i komu mogło na niej zależeć.

A te fakty są znane i oczywiste dla wszystkich myślących. Beneficjentami śmierci Leppera byli i są Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński, czyli ci sami, którzy wcześniej wykończyli go politycznie, a w 2011 r. liczyli na swój powrót do koryta, choćby i po trupie szefa Samoobrony. I jeśli ktokolwiek kiedykolwiek będzie w stanie sprawę tę wznowić i wyjaśnić do końca – wówczas ten trop winien zbadać przede wszystkim.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 13 do “Na śmierci Leppera zyskał tylko Kaczyński”

 1. Piskorz said

  re art P. Rękas, ale się p. rozpędził…z tym.. Jakiś były (?) oficer ABW podyktował oto kilka lat temu komuś, kto bardzo chciał być dziennikarzem, ale przepisywał zawsze tylko cudze teksty garść wymyślonych, poprzekręcanych plotek i nazwano to „wyjaśnieniem niebezpiecznych związków Andrzeja Leppera”.
  1. Ten znak zapytania…zbędny. Ja wiem , że to był były..!
  2. On nic jemu nie dyktował; opowiadał po prostu !!
  3. Skąd taka info, że on /WS/ chciał być dziennikarzem ?! A nawet jeśli, to co..
  4. Czy te info /WS/ o prezydęcie”..to też jakieś wymysły ?! Czytało się to .?!
  5. Pan A.L. bywał gościem w amb.. Białorusi; może WS miał jakieś info na ten temat.?! O czym nie mamy zielonego pojęcia, a on miał.
  6. WS aresztowało o 6 rano chyba 10 byków z ABW; potem leczył się 9 m-cy /depresja ?/.
  7. I tylko fakt, że wolno jechał /odkręcili mu śrubę/ w mieście na Podlasiu…wyszedł z wypadku prawie bez szwanku/?/. Chyba za dużo prawdy było w jego książkach..
  ps Amb. Białorusi była wtedy /!!/ w mojej dzielnicy, stąd moja wiedza o tym ,co w p. 5.

 2. Olo said

  Krwawy Kurdupel ma na łapach krew nie tylko Andrzeja Leppera…

 3. osoba prywatna said

  „Gazeta Wyborcza”, z właściwym sobie taktem, uczciła 10 rocznicę śmierci Andrzeja Leppera tekstem o jego długach i pijaństwie. W tej publikacji sprzed dekady czuć było – i czuć nadal – słabo skrywane Schadenfreude. Oto cham dostał, co mu się należało: wlazł nam na salony w gumiakach i skończył na sznurku od snopowiązałki.
  https://pl.sputniknews.com/20210806/wyborcza-dobija-leppera-15753218.html

 4. Realpolitik said

  Dokładnie taki sam los, jak Samoobronę, w tym samym czasie spotkał Ligę Polskich Rodzin. Zresztą była to powtórka losu Zjednoczenia Chrze ścijańsko Naro dowego. Koło roku 2007 sam Michnik napisał artykuł o tym, że LPR zostało rozbite przez … służby specjalne jako partia anty POPiSowa. Schedę po L PR, dokładniej elektorat, przejął PiS. Zresztą PiS to powtórka AWSu realizującego tak naprawdę politykę Unii Wolności, czyli globali stów. Kaczyński et consortes tak samo nienawidzą rolników – patrz „5ka dla zwierząt” – jak i katolików – patrz zamykanie kościołów.

  Sprawa LP Ru i wcześniej Z ChNu jest znacznie bardziej ważna niż Samoobrony, bo były to jedyne katolickie ruchy polityczne w nominalnie katolickiej Polsce, a Samoobrona to był ruch tylko stosunkowo niewielkiej mniejszości. Dzisiaj dla PiSu jedyną „alternatywą” jest anarcholiberalna „Konfederacja”, gdzie Braun odgrywa rolę przynęty dla katolików, czy świadomie, czy nie to ina sprawa.

  Także architekci sceny politycznej czuwają, żeby przypadkiem nie było żadnego poza POPiSowego ruchu, szczególnie katolickiego.

 5. revers said

  A co z Giertychem i LPR ktory byl w koalicji z PIS 2005 roku, 2006 roku?

  W archiwalnym artykule Rzeczpospolitej Giertych udaje sie do Lepera

  https://archiwum.rp.pl/artykul/614071.html

  pozniej w 2007 roku po aneksji PL do uni ci panowie i partie samoobrony, LPR nie byly potrzebne.

  Czy aby Gietych nie pomogl wystawic „zarzaadowi” wsi i pis w uczynieniu politycznej smierci.Leppera. WSI w tym czasie miala silne mocowanie w strukturach niby panstwa pl i praktycznie decydowala o rozkladzie glosoww wyborczych, list wyborczych i o rejestracji znaczacych partii politycznych.

 6. Boydar said

  Śp. Andrzejowi Lepperowi zbrakło … wiary. Wiary, że to jeszcze nie pora, i że pora dopiero przyjdzie.

 7. NICK said

  Bzdury.
  Pora wraz z reakcją występują wtedy gdy czas przychodzi; odpowiedni.
  Odczep się od Leppera.
  Najsampierw Go poznając.
  (6).

 8. Boydar said

  W imię jakich racji mam powstrzymać się od wyrażenia prywatnej opinii ? Udowodnij, że się mylę, to Ci jeszcze wódkę postawię.

  Ja wiem, dlaczego co uważam, a emocje potrafię odrzucić.

  Rewolucja Samoobrony w owym czasie byłaby jak Powstanie Warszawskie, i takie same byłyby skutki. A może nawet gorsiejsze. A On tego nie pojmował, nie znał zasad strategii ani taktyki, nie przyjmował do wiadomości, że przed frontalnym atakiem musi być przygotowanie artyleryjskie, i że jeśli chcemy zawiadywać tłumem to wypada mieć pewność kiedy nastąpi zaćmienie słońca. A wroga nie należy atakować gdy jest najsilniejszy, tylko gdy się nażre, napije i pójdzie spać. Chciał „tu i teraz”.

 9. NICK said

  Popraw Leppera.
  BĄDŹ lepszy.

  Nie wciągaj mnie we głupawki. Swe.
  s… .
  Wypier….. .

  I zacznij mówić i pisać i rozumieć po polsku.
  Jak Andrzej Lepper.
  Jak Gabriel Janowski… .
  Nie odpowiem nic.
  Weg.

 10. Boydar said

  Jesteś przyzwoitym Człowiekiem. Ale na WOJNĘ to za mało.

  Poza tym, gdybym uznał, że Polacy odpokutowali swe winy, uczyniłbym jak mówisz, czy może raczej sam Bóg, także moimi rękami. Ale niestety tak nie jest, i czas jeszcze nie nadszedł.

 11. walthemar said

  Re1
  Panie Piskorz
  Jezeli mowa o Bialymstoku to Konsulat [byl za Komisariatem I i na poczatku sam ”pilnowalem” w nocy kilka razy]
  Chyba ze w W-wie ambasada zmienila lokalizacje

  Mysle ze to literowka/uproszczenie/pomylka mojego krajana

 12. NICK said

  Odszczekaj P. Leppera.
  Forma dowolna.
  Ale Już!
  Na forum.

 13. Boydar said

  Wskaż mi tylko czego mam się wyprzeć, ale konkretnie. Rozpatrzę z uwagą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: