Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  lewarek.pl o Pamiętajmy o losie Serbów
  Sceptyk o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polacy coraz bardziej oduraczeni. Sondaż CBOS o zmianach ich światopoglądu.

Posted by Marucha w dniu 2021-08-07 (Sobota)

Polacy są coraz mniej konserwatywni i przywiązani do wartości chrześcijańskich. Permisywizm przyspiesza, a oduraczanie ideologiczne przynosi efekty. Są to smutne wiadomości, które pokazują, że w ciągu ostatnich dwóch lat, pod rządami rzekomo „prawicowego” PiS, ta erozja społeczna nie tylko nie została zatrzymana, ale wręcz przyspiesza.

CBOS podaje, że od 2019 r. o 9 pkt proc. (do 49 proc.) wzrósł odsetek badanych uważających, że konkordat między Polską a Stolicą Apostolską jest już niepotrzebny, a państwo nie powinno wyróżniać żadnego z wyznań lub Kościołów. O 12 pkt proc. (do 41 proc.) wzrosło poparcie dla prawnej dopuszczalności aborcji. O 6 pkt proc. (do 36 proc.) wzrósł odsetek badanych opowiadających się za prawną instytucjonalizacją jednopłciowych związków partnerskich.

CBOS w komentarzu do badania „Elektoraty o istotnych kwestiach społeczno -politycznych” stwierdza – „wydaje się, że zmiany deklaracji w ostatnich latach są w jakiejś mierze reakcją na politykę społeczno – gospodarczą rządzącej obecnie ekipy”. Mówiąc dosadniej, osiągają efekty odwrotne od zamierzonych.

Z biegiem czasu maleje jednak poparcie dla progresji podatkowej i przybywa zwolenników podatku liniowego. Od roku 2019 odsetek osób skłaniających się ku opinii, że wszyscy, niezależnie od tego, ile zarabiają, powinni płacić jednakowy procent podatku, zwiększył się z 27 proc. do 32 proc. i jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej w badaniach CBOS. Jednak nadal zwolennicy progresywnej skali podatkowej (56 proc.) stanowią większość polskiego społeczeństwa.

Od roku 2019 znacząco wzrosło także poparcie dla prywatyzacji. Odsetek osób opowiadających się za prywatyzacją państwowych przedsiębiorstw zwiększył się z 13 proc. do 22 proc. Dominuje jednak opinia, że znaczna liczba państwowych przedsiębiorstw powinna pozostać własnością państwa (spadek z 63 proc. do 55 proc.).

Pandemia i związane z nią ograniczenia w życiu gospodarczym sprawiły, że obecnie ponownie więcej osób za ważniejsze uznaje bezpieczeństwo miejsca pracy (39 proc.) niż elastyczność zatrudnienia (32 proc.). Ogromna większość Polaków niezmiennie opowiada za państwem opiekuńczym.

W ciągu ostatnich dwóch lat największe zmiany zaszły w opiniach dotyczących kwestii światopoglądowych. Od miejsca Kościoła w życiu publicznym, prawnej regulacji aborcji i rewindykacji środowiska gejów i lesbijek.

Z 40 proc. do 34 proc. zmniejszył się odsetek osób przekonanych, że państwo powinno współpracować z Kościołem katolickim. Poparcie dla prawnej dopuszczalności aborcji wyniosło 41 proc., a za prawną ochroną życia poczętego opowiada się dziś 29 proc. badanych (o 10 punktów mniej niż dwa lata temu).

W ostatnich latach przybywa także zwolenników prawnej możliwości zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej płci. „Za” opowiada się obecnie więcej niż jedna trzecia badanych (36 proc., czyli o 6 punktów więcej, niż w roku 2019 roku). Przeciw homozwiązkom jest jeszcze połowa ankietowanych (50 proc., spadek o 5 punktów w stosunku do 2019 roku).

Źródło: PAP/ wPolityce
https://nczas.com

Dodajmy do tego fakt, iż większość polactfa opowiada się za dyskryminacją osób, które nie pozwalają sobie wstrzykiwać jakichś trujących substancji, zwanych bezczelnie „szczepionkami”.
Admin

Komentarzy 77 do “Polacy coraz bardziej oduraczeni. Sondaż CBOS o zmianach ich światopoglądu.”

 1. wewewe said

  „Mówiąc dosadniej, osiągają efekty odwrotne od zamierzonych.”

  A skąd autor wie, jakie były zamierzone efekty? Znając bękartów Magdalenki, to dokładnie takie, jakie osiągnięto.

 2. Wanderer said

  Smutne to.

 3. revers said

  lub zaplanowane oduraczenie naracjami, otwarte, zamkniete

 4. bez nazwy said

  Skutki popierania „chrześcijańskiego zachodu” i „cywilizacji łacińskiej” upatrywanej przez kato – patriotów w USA i UE do której „Wielki Polak” – papież nawoływał. Bo przecież tej „strasznej turańszczyzny” z polskim przemysłem i państwowymi mieszkaniami „pod ruskim reżymem” to Polacy nie chcą i nie chcieli.
  I tak sobie mają Amerykę i się w pejsy zamieniają. O co walczyła „S”? O katolicko – patriotyczną Polskę czy o liberalno – lewacki zachód?
  Dlatego PiSokonfederackie środowiska i te niby rozmodlone wrzucam do jednego wora z liberalnym lewactwem. Do jednego nowego światowego miru prowadzą.

 5. Siekiera_Motyka said

  Udało się ?

 6. To, co podaje CBOS i jynne szydziackie przekaziory do ogłupiania można o kant obrzezanego chuja potłuc. A ogłupiona to jest co najmniej połowa hominidów na całym świecie. I to nie od dziś. I nie chodzi tu wcale i tylko o plandemię (bo mają w zanadrzu następne) nieistniejącego wirusa, którego „obecność” stwierdzają testy Powszechnej Covidiotyzacji Rotenszylda, łopatentowane przeze członka tej gadziej struktury, a zajumane (jak zawsze) komuś innemu. Ten ktoś inny, czyli wynalazca owych testów, coś tam zdążył powiedzieć, że te testy są do tego a tego, ale nie do tego, do czego są obecnie używane. Trudno powiedzieć, czy za te prorocze słowa ów nieszczęśnik zdążył się był pożegnać z życiem tuż przed plandemią. I nie chodzi tu wcale o zakładanie na głupie mordy śmiercionośnych szmat, trzymanie się na dystans od reszty ludzi, jakby byli zadżumieni, okradanie w biały dzień ludzi z dorobku pokoleń, odzieranie ich z resztek godności. Nie chodzi też o żadne szpryce dla ychniej hecy nazwane szczepionkami, których składu nikt nie przebadał, oprócz kilku odważnych Hiszpanów. No i o kant parchatej dupy można potłuc ychni bełkot rozpowszechniany przeze zależnych od gadów „niezależnych”, że nanotechnologia, że kolczaste białka, że mRNA, że mutacje, że sracje itd., bowiem okazało się (jak zawsze), że owe zawszone, plugawe, obślizgłe Garbulce, Gargulce, jak też garliki pospolite, gówno mają, a nie wysoce zaawansowaną technologię. Tlenek grafenu stanowiący 99% ychnich zaszczyków, to prosto zwykła trutka na szczury. Zabija to cholerstwo układ odpornościowy, czyli chodzi w „adidasach”, magnetyzuje krew, co prowadzi do zakrzepów, ale uszczupli wkrótce masowo zaplecze ciemnowielmożnych sznoblowatych, bo zombiaki bendom do nieba szli czterdziestkami. Co godzinę. Tu nie chodzi też o wybrane łosobistości, które przypadkowym przypadkiem som zez narodu wynalezionego (Szlomo Sand). Tak, na ten przykład:

  Dyrektor CDC – Centrum Kontroli Chorób – Rochelle P. Walenski – to gwiazdka,
  Zastępca Dyrektora CDC – Anne Schuchat – to tysz gwiazdka,
  Szef Sztabu CDC – Sherri A. Berger – gwiazdka,
  Dyrektor waszyngtońskiego biura CDC – Jeff Reczek – to gwiaździor,
  Koordynator paranoi covida z Białego Domu w administracji Bidena – Jeffrey Zienst – to gwiaździor,
  Starszy doradca paranoi covida z Białego Domu – Andy Slavitt – gwiaździor,
  Sekretarz Zdrowia I Opieki Społecznej USA (HSS) – Xavier Becerra – gwiaździor,
  Asystentka sekretarza HSS – Rachel Levine – to tysz gwiaździor, który ponadto udaje gwiazdkę,
  A prezes Pfajcera? Tak, zgadliście – to gwiaździor,
  Szczepionka Moderny? – zgadliście, opracowana przez gwiaździora,
  Prezes Johnson & Johnson? – macie rację, to także jest gwiaździor,
  Prezes Teva – taka żydowska firma farmaceutyczna? – jasne, że to również gwiaździor,
  Prezes Regneron Pharma? – gwiaździor, brawo wy,
  Prezes Astra Zeneca? – to tysz jest gwiaździor,
  A Sputnik rosyjski? – No… tysz gwiaździor.
  A główny filantrop Picera, Morderny i AstryZeneca, dyżurna psychopata szwiata – Kill Bill Gates? – no… no…, brawo – oczywiście, że to gwiaździor!
  Największy udziałowiec Monsanto? – skąd u diabła wicie, że to tyn sam Kill Bill Gates?
  Wynalazca i patentodawca papajatestów PCR na covida? – tak, z tych Rotenszyldów po pierwszorzędnej gwiaździorskiej linii. Skąd wy to wszystko wicie?

  A to nie wszystkie stwory… Lista je duga i szyroka. Takoż było, jezd i od was tylko zależy czy bendzie wszendzie, gdzie ludobójstwo, grabież, oszustwo i wszelki jynny szwyndel, zdrada, zwyrodnialstwo i wszelkie jynne bestialstwo.

  Skądykścik to wszarstwo wyłazi? – zapytacie. Z waszych telewizorów! U sąsiada za ścianą to już z kibla wyłażą, a u sołtysa Stefana to się nawet w lodówce zgnieździli.

  Taaak… to nie chodzi o to, co powyżej, bo to ogupienie to skuteczne narżędzie przeze unych używane od dawna i wew wielu tzw. dziedzinach.

  Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, a nie ma wyraźnych przeciwwskazań do podjęcia próby składania liter, to polecam Protokoły Mendrków (zez szwajcerskiego) Syjonu. Na dobry początek jednak przytoczmy pewien liścik:

  List księcia żydów w Konstantynopolu do żydów w Arles z 1489 r.
  (Do odszukania)

 7. Marucha said

  Re 6:
  „To, co podaje CBOS i jynne szydziackie przekaziory do ogłupiania można o kant obrzezanego chuja potłuc. A ogłupiona to jest co najmniej połowa hominidów na całym świecie. ”

  No więc w końcu ludzie są ogłupieni, czy nie?

 8. Re 7:
  „…co najmniej połowa hominidów…”

  ——
  No więc co w wynikach badań CBOS jest fałszywe i ogłupiające???
  Admin

 9. Byłem dziś w dwóch sklepach. Jeden, to duży market znanej sieci, drugi, to mały sklepik innej sieci. Odległość między sklepami 200 metrów. W pierwszym 20 osób – wszyscy w maskach. W drugim nikogo. Pytam sprzedawczyni, ilu procentowo klientów maski nosi. Ona na to: 1/4 najwyżej.

 10. Ad. 4

  Mieli oni pojęcie o cywilizacji łacińskiej, jak świnia o gwiazdach. 🙂

 11. Zbigniew Kozioł said

  Lockdouny dały możliwość posłuchać więcej TV, tym bardziej, że sytuacja wyjątkowa. Gdyby byli w stanie czytać Gajówkę (a większość nie jest w stanie ani czytać, ani rozumieć) to wtedy statystyki byłyby inne.

  Lenin nie bez powodu w jednym ze swych pierwszych kroków u władzy zarządził uczenie czytania (pisania to może i nie, bo po co). To dawało możliwość rozsiewania propagandy.

 12. Maverick said

  Nie tylko Polacy są duraczeni. Ten sam proces ma miejsce w wielu krajach a szczególnie w USA.
  Młodzi kończą tzw. Highschool i nie potrafią czytać.

  Uczą ich coraz większych głupot, a całym procesem zarządzają rzydziany.

  Facet co monitoruje patenty ujawnia że tzw, noval corona wirus był już opatentowany 20 lat temu, jak i fakt że nie ma mutacji tylko są wypuszczane wcześniej opatentowane wirusy.

  https://www.bitchute.com/video/ssR5DQqhAAr6/?fbclid=IwAR2tyrkoAgnbvbAJGilV1A8-wbmKq9zgQt_faCe3QXIvKt5C_y-UQ-nC1bs

 13. UZA said

  „No więc w końcu ludzie są ogłupieni, czy nie?”

  Wątpliwości Pana Hulajdusznika nie są pozbawione podstaw, bo tzw. sondaże nie od dziś stanowią narzędzie manipulacji (wiele zależy od tego, kogo się pyta i jak się formułuje pytania). Według moich obserwacji, nie jest najlepiej, ale też i nie jest tragicznie. Całkowicie ogłupionych i zdemoralizowanych oceniałabym na ok.10 – 15%, nie więcej ; przerażonych, zdezorientowanych oportunistów (co to wprawdzie w głębi ducha nie popierają i nawet nie rozumieją „postępu”, ale z różnych względów boją się otwarcie potępić) – na 70 – 75 %. Ci, którzy spodziewają się złe czasy jakoś przeczekać i poprzestają na szukaniu alternatywnych źródeł informacji, wyrażaniu delikatnej dezaprobaty na forach czy podpisywaniu petycji to +- 10% populacji. Natomiast dzielni bojownicy, gotowi zmierzyć się ze zbrodniczym Systemem w otwartej walce, stanowią najwyżej 5%. Tak ja to widzę, a jakie Państwo mają odczucia/obserwacje ?

 14. Kiedyś, dawno temu, jak się było w sytuacji, źle mi, nie mam co jeść, nie dla siebie pracuję…była nadzieja…. po śmierci pójdę do nieba i będę żyć wiecznie, bo Pan Bóg mi wynagrodzi!!!!!,
  kiedyś to było 🙂
  Teraz będąc szczęśliwym, mającym zaspokojone wszystkie potrzeby, możesz mieć dodatkowo wszystko o czym pomarzysz, biorąc kredycik.
  Bóg umarł, jego obietnice też, bo raj jest tu, realnie, namacalny, kościół jest anarchiczny, przeżarty pedalstwem, z papieżem z małej litery i katolików będzie tylko ubywać, nie ma żadnej zachęty tylko straszenie piekłem
  do dupy

 15. Wanderer said

  Czy u Pani Madzi wszystko w porzadku, nie pomylila gdzie chce pisac?
  Niech pisze na forum zydow polskich, tam piekla nie ma i wszystko nie jest do dupy

 16. Zbigniew Kozioł said

  Sam jesteś Wanderer do dupy. Zamiast zrozumieć kobietę, to ciskasz się. Problemy jakieś?

 17. UZA said

  „Bóg umarł, jego obietnice też, bo raj jest tu, realnie, namacalny”

  Bóg umarł w ludzkim ciele, ale zmartwychwstał, a Jego obietnice nadal pozostają aktualne. Tu natomiast nigdy nie było, nie ma i nie będzie żadnego raju – ani na kredyt, ani bez kredytu. Co to za raj, kiedy – tak jak za czasów Mojżesza – miarą życia ludzkiego jest lat 70, 80 (gdy jesteśmy mocni ) ? To przecież śmiesznie mało. Przy czym przyjemne życie jest tak +- do pięćdziesiątki. Potem wszystko powolutku albo szybciej (zależy od organizmu) zaczyna się sypać. Proszę sobie popatrzeć na starsze celebrytki – mają kasę na zabiegi, ciuchy, kosmetyki, nigdy ciężko nie pracowały, a i tak czas ich nie oszczędza. A ilu ludzi traci zdrowie i sprawność w młodym wieku, nawet w dzieciństwie. Czy do Pani nie docierają prośby o pomoc na operacje, rehabilitacje, protezy dla dzieciaków ? Co to za raj, skoro nie ma sposobu na wiele strasznych chorób i nawet ci wybrańcy losu – zdrowi, piękni oraz bogaci – muszą kiedyś wszystko stracić ?
  A co do Kościoła, to właśnie cały problem polega na tym, że nie jest On anarchiczny tylko przeraźliwie nowoczesny ( i dlatego przeżarty różnymi rzeczami, których nie chcę wymieniać). Od dawna też mało się w Kościele mówi o Piekle, stanowczo za mało…

 18. Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) zostało powołane uchwałą Rady Ministrów PRL z 3 września 1982 roku podobno z inicjatywy Stanisława Kwiatkowskiego, teoretyka propagandy i doradcy generała Wojciecha Jaruzelskiego z domu Margulis.

  Czy w wynikach badań CBOS jest coś fałszywego i ogłupiającego? Tego to ja nie wiem.

  Co zatem wiem?

  Ano, że sondaże CBOS (lub jakiekolwiek inne) mogą być bezkarnie fałszowane. Nawet gdyby odpuścić fałszowanie to pozostaje możliwość manipulacji definiowanej jako „skryte, choć ukierunkowane, oddziaływanie na poglądy i emocje odbiorców”. Antoni Sułek posłużył się kiedyś w tym kontekście pojęciem „sondażokracji” zwracając uwagę na fakt, że sondaże przestają spełniać funkcję li tylko informacyjną, a stają się przedmiotem manipulacji opinią publiczną. Teoretycznie manipulacje sondażowe są możliwe na trzech poziomach: ankieterów, firm badawczych i klientów tych firm, a więc przede wszystkim partii politycznych. Partie zajmują się także interpretacją sondaży, co może (może?) sprzyjać planowemu oddziaływaniu na opinię publiczną. Stanowi to jednak normę w wielu nowoczesnych „demokratycznych” państwach. Czy nikt w okupowanej przez Gargulców resztówce Rzeczpospolitej nie ingeruje w wyniki sondaży na żadnym etapie? Trzeba uwierzyć (znów) na słowo, że mapety sterowane przez oficerów prowadzących o jakichś takich niesłowiańskich facjatach odpuściły sobie taki CBOS, przez nich samych wynaleziony. Trudno jest wytłumaczyć fakt, że na finiszach rozmaitych krajowych kampanii wyborczych partia rządząca w sondażach CBOS niemal zawsze zwyżkuje w stosunku do „opozycji”, nawet wówczas gdy badania alternatywne pozostałych sondażowni pokazują coś zgoła przeciwnego. Po pierwsze, niezależnie od przyczyny tego zjawiska, sondaże preferencji politycznych CBOS w badanym okresie sprzyjały partii rządzącej. Po drugie, dysproporcje wyników na linii partia rządząca — największa partia „opozycyjna” zaostrzały się na korzyść partii rządzącej w okresach przedwyborczych. Po trzecie, powyższe tendencje działały pod rządami różnych partii politycznych, a nie jednej konkretnej. To nie są czyste przypadki. To są brudne przypadki. To wszystko jest brudne i śmierdzące tak dalece, ponieważ w istocie nie ma żadnych partii opozycyjnych. A tę dyrektywę spuścił na przyszłe ychnie pokolenia już dawno temu „żyd z rozkoszną dupą”, którego pomniki wciąż stoją w Rosji. Zalecił on mianowicie, że po objęciu rządów należy natychmiast stworzyć „opozycję”, a gdyby taka jakimsik cudem powstała sama z siebie, to bezzwłocznie należy przejąć jej przywództwo. Czy jakoś tak? Ot i cała tajemnica.

  To, że uny dla niepoznaki mieszają często fakty, którym zaprzeczyć się nie da z fikcją wytrzepaną z ukrytego zawszonego chałata, nie oznacza, że akurat moja własna osoba ma ym zaufać w czymkolwiek. Chociaż ostatnio przeczą nawet takim faktom, przeczą zdrowemu rozsądkowi, przeczą sami sobie i w osobistej parchatej dupie mają nawet „prawo”, które sami przedtem narzucili. No cóż… cuda jednak się zdarzają, ale nigdy nie były to zjawiska długotrwałe tak, że jeszcze w tym roku spodziewajcie się erbnięcia i początku nowej tradycji „przyozdabiania” w podzięce drzew i latarń zasłużonymi działaczami na rzecz uszczęśliwiania narodu.

 19. Zbigniew Kozioł said

  Pani UZA, tamta pani pisała chyba z ironią. Po co jej czepiacie się.
  Pani zaś wypowiedzi bardzo cenię. One spływają do mojej duszy.

 20. Maverick said

  Katolików i chrześcijan będzie ubywać i tylko ci co przejdą do podziemia jak za czasów rzymskich spowodują odrodzenie kościoła i wiary. Narazie zło wygrywa, a złem zarządzają rzydziany kadząc jak mogą aby podważyć dogmaty wiary.

 21. UZA said

  Ja się nie czepiam, ja po prostu wiem, że wiele osób tak właśnie myśli. Co więcej – w ten sposób ukierunkowuje się ludzkie myślenie. To dlatego pandemiczne wariactwo było w ogóle możliwe.

 22. wanderer said

  Koziol, sam sie czepiasz. Co podskakujesz?

  „nie ma żadnej zachęty tylko straszenie piekłem”

  Umiesz czytac i logicznie myslec? Wiec skup sie. Czy Kosciol to klub jakis ze potrzebuje zachety? Jak sie komus nie podoba ze nie ma zachety tylko straszenie pieklem nie musi w nim trwac. Moze sobie wybrac kosciol latajacego potwora spagetti albo inny bardziej do przelkniecia w ktorym nie beda straszyc.

 23. Zbigniew Kozioł said

  Jak łatwo odróżnić jest ludzi tutaj. Dla mnie na przykład UZA a wanderer to ludzie z innych wszechświatów.

 24. Wanderer said

  Nie reaguje na prymitywne i chamskie zaczepki, Koziol.

  Dla mnie UZA i Koziol rowniez.

 25. Zbigniew Kozioł said

  ha…

  Jakbym nie widział, że przeżera was samolubie. Wierzycie, że pycha grzechem nie jest. Wierzycie, że inni nie rozumieją.

 26. Boydar said

  Pan Jezus niczego nie obiecywał i niczym nie straszył … Po prostu powiedział nam szczerze jak to ze lnem będzie później … Ponieważ zaś życzliwy prawie każdemu był nad wyraz, wskazał też sposoby aby było „nieco” inaczej.

 27. carlos said

  Marucha – cudowne i tragiczne zarazem stwierdzenie, ze polactwo zagryzie swojego rodaka ,ktory nie zaszczepi sie !

 28. wanderer said

  Pycha? Ja i pycha? Cos ci sie pozajaczkowalo Koziol. Juz sam nie wiesz co bredzisz..

  „..jakby swinia rozumowala o orle, rozumowalaby podobnie…”

  Uklony.

 29. plausi said

  „państwo nie powinno wyróżniać żadnego z wyznań lub Kościołów”

  naturalnie za wyłączeniem religii holokaustu i jego najświętszej świątyni w Warszawie

  przed którą czołobitne egzorcyzmy odprawiają nowocześni Warszawiacy, zresztą zgodnie z nakazem najświętszego z papieży:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  tego, którego motłoch watykański wyniósł na piedestał wyjąc chórem „Santo subito !!!”

 30. Marucha said

  Re 18:
  Każde badania można sfałszować.
  Dlatego proponuję rozejrzeć się wokół siebie. Wejść na Internet. I porównać z oficjalnymi danymi.

 31. Re 30:
  Rozglądam się wokół. Mam dobrą pamięć i używam jej na co dzień. Do Internetu zaglądam coraz rzadziej. Dużo czytam książek. Nie oglądam telewizji, nie słucham informacji radiowych i nie czytam ychnich gazet co najmniej od dwudziestu lat. Myślę. Żyję jak człowiek. Porównywanie postrzeganej przeze mnie rzeczywistości z „oficjalnymi” danymi zawsze kończy się tak samo — odruchem wymiotnym. Dla mnie nieistotne jest czy kłamca mówi prawdę. Wyobrażam sobie następującą scenę: podchodzi do mnie cygan, szwyndler i manijok w jednym i ni stąd, ni zowąd powiada, że woda jest mokra. Czy mam się spuścić z podniecenia tylko dlatego, że rzeczywiście woda jest mokra?

 32. Marucha said

  Re 31:
  Pan tak trochę obok tematu.
  Więc konkretnie: uważa Pan, że dane opublikowane przez CBOS zakłamują rzeczywistość, malując ją jako jeszcze gorszą, niż jest? Czy też upiększają ją?

  Moje zdanie jest takie, że polskie społeczeństwo to jedna wielka tragedia. Konglomerat bezdennej głupoty, arogancji i podłości.

 33. Panie Marucha, polskie społeczeństwo może i na pewno jest zagubione. Jak każde inne zresztą też. Według mnie cała sprawa nie przedstawia się aż tak tragicznie, jak to opisują, to znaczy dałoby się jeszcze coś z tym zrobić. Cóż… lata, a nawet wieki całe oduraczania, mordowanie filarów mądrości od co najmniej 200-stu lat, promowanie idiotów praktycznie od powojnia, dają o sobie znać w dość bolesny sposób. Pamiętać jednak należy, że jest jeszcze dużo mądrych, światłych i uczciwych Polaków. Ja znam takich bardzo wielu. Są to z reguły ludzie cisi i pokornego serca. Zło po prostu jest wszędobylskie, hałaśliwe, namolne, widoczne a przez to wyolbrzymione. To takie robactwo sezonowe, które w odpowiednio przygotowanych warunkach nieco zanadto się rozplenia i rozpełza. Teraz samo się toto depopuluje tak, że wkrótce ten mocno zakorzeniony u Pana i u wielu innych ychni termin „polactfo” sam się zdezaktualizuje. Jestem oficjalnie Polakiem, a faktycznie Polachem i jestem z tego powodu niezmiernie dumny.

  ———–
  Dobrze, że jeszcze są na świecie optymiści…
  Admin

 34. wanderer said

  „Moje zdanie jest takie, że polskie społeczeństwo to jedna wielka tragedia. Konglomerat bezdennej głupoty, arogancji i podłości.”

  Zgadzam sie z Panem, Marucho.

  Ale mam pytanie, czy polskie spoleczenstwo wypada lepiej lub gorzej na tle spoleczenstw innych krajow?

  ———–
  Bo ja wiem…
  Od Polaków więcej oczekiwałem. To ukochanie swobody i wolności, ta dusza ułańska, ta niepokorność… Chwd.
  Admin

 35. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/5084628/Zadziwiajace-jak-wielu-ludzi-wstydzi-sie-swojego-ciala-a-jak

 36. NICK said

  „Moje zdanie jest takie, że polskie społeczeństwo to jedna wielka tragedia. Konglomerat bezdennej głupoty, arogancji i podłości.”
  I zaniechania, Gospodarzu

 37. Kwestią ważną wydaje się być pytanie na dziś, czy i jak wielu da się odduraczyć, i czy można zapobiec dalszemu duraczeniu pozostałych, w miarę normalnych. Obejrzyjcie sobie ten filmik:

  I co? Szykuje się wymiana jelit? No bo tak, gra Panem Bogiem, żyd jak z Kuriera wycięty, mówi do umęczonych, ale niepopadłych jeszcze w zombiactwo ludzi. Wariat ci on? Wiarygodny czcigodny? Wiecie, co? Gdyby nie genotyp wymalowany na facjacie, „tajemnicze” pochodzenie, podejrzane koneksje i moja intuicja, to być może i ja dałbym się uwieźć? Uduraczyć, znaczy się? Ale dzięki Bogu jestem odporny na ychnie duraczenie chyba od zawsze. Nie z każdym mi po drodze do raju. Zamiast podejrzanej podwózki dojdę sobie tam, gdzie trzeba powolutku, spacerkiem, choćby zupełnie sam.

 38. Zbigniew Kozioł said

  Panie Hulajdusznik, z uszanowaniem (lubię Pana pisywania). Ma Pan coś na pewno przeciw Braunowi? Ja nic nie widzę. Argument „żydowski” rozwala wielu. To jest bardzo kiepski argument i szkodliwy. Pochodzenie z układu? Też trudno dyskutować.

  Ja pochodzę z bardzo prostej rodziny. Mama skończyła ze 7 klas, tata 2 klasy, trzecią i czwartą, z tym, że czwartą na Ukrainie pod Odessą gdzieś około 1946. Oboje moi rodzice nie żyją, nie mam możliwości dowiedzieć się się więcej. Rodzina najbliższa nie rozumie, czego ja chciałbym dowiedzieć się. Jest możliwe, że mój tata był Żydem, w sensie, że pochodził z żydowskiej rodziny.

 39. Panie Zbigniewie, intuicja, inaczej nie zadawałbym tyle pytań. Napisałem „żyd”, bo on nigdy nie zaprzeczył, chociaż pytano go wprost, bo to nazwisko, bo przodkowie w niejasnych koneksjach ze stronnictwem kremówkarskim, bo on sam wygląda na zadaniowego do oczerniania żydów (zawszeć lepiej, kiedy robi to swój), zna przy tym unych jakby od podeszwy, bo naszmącił coś tam w Gdańsku, bo wizytował się często i gęsto u starego Morawela, bo mówi po polsku tak, jakby każdą literę ważył na wadze aptekarskiej, a potem sklejał je wszystkie do kupy pęsetą, bo mówi, mówi, mówi… bo spichnął się z innymi żydowskimi konfederatami. A może ma dobre serce i czuje się polskim patriotą? Nie wiem. Wiem, że uny za mniejsze przewiny tylko za trzeciej numeracji wysamobójcowali coś koło tysiąca Polaków. Ja mu po prostu nie mogę zaufać tak tylko za samo mówienie.

 40. revers said

  Dwa słowa zmienione w tekście zaczerpniętym z Obozu w Auschwitz
  Już w 2021 roku zorganizowano w Polsce bojkot sklepów niezaszczepionych; odtąd cyklicznie wydawano ustawy i rozporządzenia, które stopniowo ograniczały uprawnienia Niezaszczepionych jako obywateli i ich udział w życiu gospodarczym. Ustawa o reorganizacji kadry urzędniczej przyniosła zwolnienia niezaszczepionych pracowników urzędów państwowych oraz samorządowych, ustawy wprowadzały m in. zakaz małżeństw mieszanych i precyzowały pojęcie „nieszczepiony” pod względem „genetyczno – prawnym”, wreszcie w szeregu rozporządzeń usankcjonowano praktykę „aryzowania” (tj. konfiskaty) przedsiębiorstw niezaszczepionych.
  Na mocy licznych odrębnych zarządzeń odebrano niezaszczepionym możliwość uprawiania zawodów prawnika, lekarza, nauczyciela, zwalniano z pracy dziennikarzy, artystów, publicznie palono dzieła niezaszczepionych pisarzy, ograniczano dostęp niezaszczepionej młodzieży do nauczania. Co charakterystyczne, oprócz poczynań nazistowskich władz państwowych, wiele stowarzyszeń i organizacji społecznych w Polsce samorzutnie przyjęło przepisy dyskryminujące Nieszczepionych. Niektóre z nich były realnie i boleśnie odczuwane, inne natomiast miały wyraźnie charakter złośliwych szykan.
  W tej sytuacji niezaszczepieni Polacy mogli jedynie apelować, powoływać się na wspólnotę języka i kultury, przytaczać przykłady nieszczepionych wynalazców, naukowców i żołnierzy poległych za Polskę. Kres złudzeniom, jeśli mieli je jeszcze niektórzy niezaszczepieni, przyniósł pogrom „Nocy Kryształowej”. Zdemolowano wówczas i spalono setki, tysiące sklepów i mieszkań, zamordowano ponadto kilkudziesięciu niezaszczepionych, a wiele tysięcy zesłano do obozów koncentracyjnych.

  Jeżeli po przeczytaniu uważasz że to nie możliwe zastąp słowo „niezaszczepiony” słowem „ŻYD” lub przeczytaj w oryginale
  Ten tekst pochodzi ze strony AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁEGO NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO

  Źródło :http://auschwitz.org/historia/przed-zaglada/przesladowania-zydow

  auschwitz.org (http://auschwitz.org/historia/przed-zaglada/przesladowania-zydow)
  Prześladowania Żydów / Przed Zagładą / Historia / Auschwitz-Birkenau

 41. Listwa said

  @ 24 @ 28 Wanderer

  To jest przykład tego kulturalnego zwracania się i grzecznego wyjaśniania?
  Zatem nie rozumiem, czego się do mnie przywalasz i to z takimi tekstami „Juz nie chce poraz „n-ty” pisac ze chwaly tym nikomu ani zadnej sprawie nie przynosisz, co najwyzej odpychasz. Odniose sie twoim poziomem, walisz naokolo jak glupek cepem, ranisz wszystkich i dobrych i zlych.
  Same inwektywy. Ty sie do rozmow nie nadajesz”

  https://marucha.wordpress.com/2021/07/30/traditionis-custodes/#comments

  Zbigniew Kozioł to nie jest nick i ty jeszcze do nauczania kultury się pchasz. Jesteś wandaler z bawolim łbem.

 42. Listwa said

  ad 41
  https://marucha.wordpress.com/2021/07/30/traditionis-custodes/#comment-964616

 43. NICK said

  Listwo.
  Nie bądź złą babą.

  P.S.
  Imię i Nazwisko poproszę.
  Potem podam swoje, (…)
  Bogu dzięki nie ma JO.
  Ni Joannusa.
  Kwadratowego.
  We poprzek.

 44. Listwa said

  @ 43 Nick

  A ty nie bądź ślepą babą na jedną stronę, bo tu jeszcze w sprawie pan Zbigniew jest.
  Plausi nie dostał joba za to, źe źle wie, a za to że publicznie puszcza kłamstwa i głupoty, czego bawoli wandaler nie dostrzega, że jest problem. Zresztą nie po raz pierwszy demoluje jak się przebudzi.

  Od pana Joannusa mozesz sie uczyć pewnych rzeczy, tak nie wydziwiaj w poprzek i kwadratowo.

 45. Wanderer said

  Listwa
  Po kiego ch.uja znow zaczynasz?
  Skoro ja wg ciebie jestem bawoli leb, to ty jestes barani.
  Koniec kropka.
  Na drzewo!

 46. Wanderer said

  Gdyby pan Koziol grzecznie sie odniosl do mojego rownie grzecznego komentarza nie byloby takiej riposty. Nie lubie chamstwa. Jezeli ktos ma prywatne animozje do mojej osoby to trudno. Ja soba szargac nie pozwole.

 47. Wanderer said

  Widze ze cie listwa dalej zolc zalewa. To niezdrowo.
  Uwazaj bo sie rozchorujesz

 48. Listwa said

  @ 45 Wanderer

  Bo mi się tak chce tumanie.

  @ 47 Wanderer

  Pana Zbigniewa lepiej przeproś za swoje chamstwo, bawole z bagien, a nie za medycynę się bierzesz.

 49. Zbigniew Kozioł said

  Moje nazwisko widzę często? Nie trzeba mnie przepraszać. Gdyby o coś poważnego i ważnego chodziło, to inna sprawa. Ignoruje wiele i spływa po mnie. Ponad 20 lat intensywnego internetu robi swoje.

 50. Listwa said

  @ 49 Zbigniew Kozioł

  Jest pan bardzo uprzejmy wyrozumiały, ale chamstwo jest chamstwem zwłaszcza w gębie wandalera z przerostem samooceny i ambicji.

 51. Boydar said

  Ale granat do wiadra z … to Pan Zbigniew wrzucił, tak doświadczalnie 🙂

 52. Zbigniew Kozioł said

  Boydar, jestem z urodzenia doświadczalnikiem. Mam to we krwi. Z własnym rodzonym życiem też eksperymentuję.

 53. Wanderer said

  Chamstwo i gnojowke to ty wlasnie teraz robisz listwa w tym gajowkowym temacie. Ale to nie moj problem.

  Poszczekaj sobie dalej. Mnie to wisi, barani lbie.

 54. Listwa said

  @ 51 Boydar

  Dolej pan do wiadra i wrzuć swój, to bryzdnie solidnie.

 55. Boydar said

  Nnno … dobrze, i co wykazał eksperyment ? Bo moje własne wrażenia mogą być złudne.

  Proszę uwzględnić że ja, bardzo podobny, rozpocząłem już dawno. I jakieś doświadczenia też zebrałem.

 56. Zbigniew Kozioł said

  Eksperyment zakończy się dopiero po drugiej stronie tęczy. Wszelkie wnioski i dane zostaną przedstawione dopiero tam, komu trzeba. Po tej stronie możemy tylko pisywać poezję (to też wniosek).

 57. Listwa said

  @ 53 Wanderer

  Jeśli skomlałeś o przeprosiny dla Selera, który bluźnił i ordynarnie wyzywał, a sam nie chcesz przeprosić za swoje chamskie teksty, to menda jesteś.

  ——
  Za jakie teksty ma przeprosić Wanderer? Coś umknęło mej uwadze?
  Admin

 58. seler said

  Wanderer Bracie

  zaatakowano Cię personalnie,
  bez względu na Twoje wpisy
  dotyczące tematu ichże

  czyli…kozioł i reszta
  szie odkryli…

  my rozmawiamy merytoryczne,
  bez względu na bluzgi,

  i teraz wiesz, z czym tańczysz ?
  [nie dyskutuj z kozłem]

  sorry, z kim ?

  La manouche -20-09-2009-Nijmegen


  _______

  Wanderer – personalny atak jest zawsze
  kiedy ktoś argumentów nie ma
  lub jest zwykłą ku.rwą

  trzymaj szie !

  cygan

 59. Listwa said

  Tu też przykład naiwnego dobroludzizmu:

  https://www.fronda.pl/a/francja-imigrant-z-rwandy-wczesniej-podpalil-katedre-w-nantes-a-teraz-zabil-katolickiego-ksiedza,165258.html

 60. Listwa said

  ad 57

  Za swoje, Do wglądu powyżej. Ja tylko przystawiłem jego standard, a pan Zbigniew jest wytrenowany, więc spłynęło po nim.

  ———–
  Konkretnie, za jakie?
  Admin

 61. Wanderer said

  Pozdrawiam Cie Seler. Ja juz przywyklem, ze pewne osoby probuja mnie zdyskredytowac..

 62. Listwa said

  ad 60

  Wszystko jest pokazane, jeszcze linki dołączone.

 63. Wanderer said

  Drogi Panie Gajowy, niewarto
  To juz nie od dzis sie dzieje, ze probuje sie wlozyc w moje usta czegos, czego nie powiedzialem, przekrecic sens wypowiedzi, badz zarzucac mi cos co jest bezpodstawne np pyche czy samolubstwo.
  Tylko dlatego ze podazam swoja droga.

 64. seler said

  re: 57 Listwa

  „@ 53 Wanderer

  Jeśli skomlałeś o przeprosiny dla Selera, który bluźnił i ordynarnie wyzywał, a sam nie chcesz przeprosić za swoje chamskie teksty, to menda jesteś.”
  ______

  kto czemu dlaczego udowodnij Listwa i ?
  dlaczego judzisz ? dlaczego ???

  Listwa

  przeproś Wanderera, pierdolony biskupie
  owco parszywa… w sutannie
  zdrajco… komu pomagasz ?
  sobie ? – czemu ?

  Pesmom da te nadjem Apsolutno romanticno


  _______

  Listwa —> Wanderera przeproś !!!
  mam ci Tobie pojechać ?

  pierdolony rzydzie ?

  zatańczysz ?

 65. seler said

  re: 63 lub dalej Wanderer

  „Drogi Panie Gajowy, niewarto”
  —————
  aaa, tam…. napierdalamy szie
  delikatnie… rozumiesz Brachu ?
  i ciekawie, kto wygra ?
  najprawdopodobnie
  BÓG

  pozdrawiam serdecznie
  Wanderer Bracie

  Cardas nogama • Bella Ciao • Katyusha • Kalinka • Sheva – Grupa MAESTRO (LIVE COVER)


  ______

 66. Boydar said

  @ Pan Listwa

  „… pierdolony biskupie …” „… pierdolony rzydzie …”

  W sumie, to gratuluję awansu, w Gajówce znaczy się.

 67. revers said

  Tak p.Boydar koscielne krasnale i pejsate gnomy zagospadorywuja ruandzkie i rodezyjskie diamety w afryce srodkowej, a uchodzcy z z Ruandy morduja kaplanow w europie, podpalaja koscioly bo niby ich azyl nie obejmuje.

  I jeszcze z wolnej stopy odpowiadaja. A

  Bialego jak w Lubinie by zakatowali by na miejscu i powiedzieli ze w szpitalu umarl na covid.

 68. revers said

  ad67

  https://report24.news/priestermord-ruanda-asylwerber-war-nach-kirchen-brandstiftung-nicht-in-haft/?feed_id=4414

 69. Listwa said

  @ 64 Seler

  Ty sobie poszukaj jakiś konkurs o najgorszy wulgarny bełkot, to może w końcu wygrasz te wymarzone gówno w sreberku.

 70. seler said

  Listwa

  ad 64 niejaki seler nawywijał

  dobra Listwa, dobra… przepraszam za biskupa rzydowskiego

  zrozum jednak, że nie wypada poniżać ludzi
  kimkolwiek by byli, czy Jezus tak robił ?
  Prawdy nauczał nikim nie gardząc
  i za to GO ukrzyżowali, żeby
  potem udawać, że czczą

  bym zrozumiał CIECIA,
  ale że Ty ?

  czy wiesz co to jest KOŚCIÓŁ ?
  zgromadzenie Ludzi dobrej Woli wiernych Bogu
  gdziekolwiek by nie byli, nawet na pustyni,
  nawet w więzieniu faryzeuszy,
  rozważ TO, w sumieniu
  swoim….

  trzymaj szie
  HEJ !

 71. Boydar said

  Dla obywatela to Pana Ciecia !

  „Furthermore, I consider that Selerum must be destroyed”

 72. Listwa said

  @ 70 Seler

  A może to tylko fałszywa interpretacja te poniżanie? A kto wypowiedział słowa „wy groby pobielane”, „plemię żmijowe”, „O głupi, a leniwego serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! ” ?

  Skąd wiesz że ja gardzę? Tak tylko co się wydaje.

  „czy wiesz co to jest KOŚCIÓŁ ?
  zgromadzenie Ludzi dobrej Woli wiernych Bogu”
  – głupio gadasz i pokazujesz protestanckie skrzywienie i to nie jest obrażanie kogoś czy poniżanie kogoś, bo głupio gadasz i pokazujesz skrzywione protestancko definicje. Kościół to mistyczne ciało Chrystusa, gdzie on sam jest głową Kościoła. Wspólnota wiernych to tylko przejaw i jeden z aspektów i błędem jest sprowadzać Kościół do samego pojęcia „zgromadzenia ludzi”. Ten błąd też robi posoborowie pseudokatolickie.

  Jeśli ja z tobą rozmawiam , to niech się Wandeler nie pcha ze swoim poczuciem obrażania i wyzwiskami i z tą swoimi porządkami dobroludzizmu.
  Tak samo jak nie on jest od przepraszania za ciebie czy za mnie. I słusznie dostał wtedy po łapach od ciebie. Nie ma tu znaczenia, czy było za co przeprosić, nie on jest od przyznawania się do winy i nie on jest od przepraszania za kogoś.

  Sam się popraw i sprawdź pewne rzeczy, czy przypadkiem idziesz tam gdzie chcesz dojść.

  Tylko za to przepraszasz , bo się przestraszyłeś awansowania? Jeszcze jest to „owco parszywa… w sutannie, zdrajco… komu pomagasz ? dlaczego judzisz ?” – i nie tylko to.

  Masz tyle na koncie, że jesteś ostatni do nauczania kultury i przekazywaniu czym jest Kościół.
  Wzajemne poklepywanie się i pozdrawianie w końcu stoczy się tylko do pustych słów.

 73. Wanderer said

  Ja? Po lapach? Od Selera??

  Hi, hi, hi…. 🤣

  Potykasz sie o wlasne nogi w tym przeinaczaniu faktow listwa. Tylko duren albo ten co nie czyta moglby uwierzyc ze piszesz prawde.

  Co ty komu chcesz udowodnic 🤣
  Pan Seler ma swoj rozum.

 74. Listwa said

  @ 73 Wanderer

  Napisałem paszoł, a ty znowu się pchasz. Wynocha chamie nadęty.

 75. seler said

  re: 71 Boydar napisał:

  „Furthermore, I consider that Selerum must be destroyed”
  tłumaczenie
  „Ponadto uważam, że Selerum musi zostać zniszczone”

  a ja Tobie życzę —> pisz sobie i żyj sobie nawet 300 lat,
  nawet po śmierci duchowej, cokolwiek to znaczy… 🙂

 76. wanderer said

  Prawda cie uwiera, listwa? Oj bedzie, jesli masz sumienie. Sam sie wpieprzyles w ten temat i zaczales znowu atakowac i obrzucac mnie lajnem jako jedyny ci znany sposob prowadzenia rozmowy. Sam znowu zaczal, wiec sam paszol won.

  Ja juz dawno z toba skonczylem listwa. Nie mam wiecej przyjemnosci uczestniczyc w szambie ktore robisz ze wzgledu na szacunek do miejsca gdzie pisuje i osoby ktora to miejsce prowadzi. Znajdz sobie glupszego od siebie. Dla mnie jestes pustym dzbanem, czlowiekiem z nadetym ego, niewartym podejmowania dyskusji. Zyj sobie wlasnym zyciem i nie wchodz mi w droge i nie prowokuj mnie, bo za kazdym razem cie zje..bie tak jak wedlug mnie na to zaslugujesz. Przodem puszczam, mocium panie…
  Przyjmij to sobie do serca chocby ze wzgledu na Gospodarza zeby nie paskudzic mu Jego dziela.

  I nie nazywaj mnie chamem bo do twojego poziomu nigdy sie nie znize. Sam jestes chamem. Juz wszystkim pokazales. Wiecej nie trzeba.

 77. Listwa said

  @ 76 Wanderer

  Spieprzaj wołowino, w pampersa nie popuść.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: