Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zapłaćcie za COVIDa!

Posted by Marucha w dniu 2021-08-08 (Niedziela)

Na 11. Września zapowiadany jest w Warszawie wielki protest zawodów medycznych.

– Czujemy się zlekceważeni i ignorowani przez rząd. Jeszcze w czerwcu przy okazji konsultowania ustawy o najniższych wynagrodzeniach prosiliśmy premiera Morawieckiego o podjęcie pogłębionych negocjacji celem rozwiązania narosłych w ochronie zdrowia problemów. I nic od tamtej pory się nie wydarzyło. Nie doczekaliśmy się! – oburza się Krystyna Ptok z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Efektem kolejnego już zaniedbania rządu będzie wielki protest, zapowiedziany na 11. września w Warszawie.

Ulice stolicy zablokują wspólnie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, rehabilitanci technicy radioterapii, diagności laboratoryjni i przedstawiciele niemedycznych zawodów zatrudnieni w placówkach ochrony zdrowia, a nawet farmaceuci.

To nietypowe, od lat bowiem sprawdzoną taktyką kolejnych rządzących było rozbijanie i tak kruchej solidarności środowiskowej i wyłuskiwanie podwyżkami a to elit lekarskich, a to aktywu pielęgniarskiego. Tych pierwszych – jako mających szczególne przełożenie medialne i społeczne, a ponadto zdolnych szczególnie przerazić pacjentów groźbą swego odejścia od łóżek. Z kolei siostry ugrywały z reguły więcej będąc najlepiej zorganizowaną i najsprawniej działającą grupą branżową. Obecnemu rządowi udało się jednak zgodnie wkurzyć wszystkich – i to, co gorsza, jednocześnie.

Poziom Albanii

Powołany przez współpracujące związki Ogólnopolskie Komitet Protestacyjno-Strajkowego domaga się szybszego i większego wzrostu nakładów na politykę zdrowotną, do poziomu 8 proc PKB, wyrównania płac by odpowiadały proporcjom europejskim, poszerzenia koszyka świadczeń dla pacjentów oraz systematycznego podnoszenia jakości świadczeń, a także poprawy dostępności, również przez stymulowanie wzrostu zatrudnienia w publicznych placówkach medycznych.

– Mniej lekarzy na 10.000 mieszkańców jest obecnie tylko w Albanii i Bośni i Hercegowinie! – alarmuje Grażyna Cebula-Kubat z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Zawody medyczne starzeją się gwałtownie, przed czym związkowcy ostrzegali od lat, zaś błędy i ignorancja kolejnych rządów tylko przyspieszają odchodzenie z zawodu bądź emigrację wykształconych i doświadczonych młodszych roczników.

Innym przykładem niech będzie sytuacja fizjoterapeutów. Po ukończeniu trudnych, 5-letnich studiów medycznych młodzi adepci tego bardzo wymagającego zawodu mogą liczyć w publicznych placówkach na najwyżej 2,5 tys, zł na rękę. Ale nie ma strachu. Już po przepracowaniu 25 lat – dostaną całe… 3,5 tys. zł! Aż dziwne więc, że przed uczelniami nie ustawiają się kolejki chętnych do tak intratnej kariery…

Zajęci COVIDem

Nie może więc żadną miarą dziwić, że już miesiąc temu Naczelna Rada Lekarska stwierdziła, że min. Adam Niedzielski utracił zaufanie środowiska lekarskiego i powinien podać się do dymisji, jako chronicznie niezdolny do mierzenia się z realnymi problemami.

Ministerstwo zdrowia poniekąd zresztą potwierdziło ten pogląd oświadczając butnie, że nie miało dotąd czasu rozmawiać o ochronie zdrowia, bo… intensywnie przygotowuje się na „czwartą falę pandemii”.

A poza tym i tak się wszystkim zdecydowanie poprawi, kiedy już rząd upora się z przepchaniem przez parlament swojego projektu Polskiego Ładu. Zgodnie z jego założeniami wzrost nakładów na zdrowie ma osiągnąć 6 proc. w 2023 r. i 7 proc. w 2027. Co ciekawe, ten drugi wskaźnik był obiecany medykom i pacjentom już w… 1997 r., przy wdrażaniu niesławnej reformy świadczeń zdrowotnych.

Mimo upływu ćwierć wieku żaden rząd nie spełnił jednak dotąd swych (oczywiście przedwyborczych obietnic) w zakresie poprawy sytuacji w polskich szpitalach i przychodniach.

Zabijają lockdowny, nie „pandemia”

Okres zwłaszcza pierwszych, zeszłorocznych lockdownów został zdecydowanie przez rządzących przespany – a przecież właśnie wtedy można było przeprowadzać dowolne zmiany polityki zdrowotnej. Bo raz, że nikt by pod medialnym ostrzałem COVIDa nawet by tego nie odnotował, dwa – i tak by się nie odważył zaprotestować, a skoro tzw. „opozycja” i tak karnie przegłosowywała najbardziej nawet nonsensowne i bezprawne działania, to pewnie i niechcący mogłaby być za jakąkolwiek sensowną zmianą w ochronie zdrowia.

Niestety, jak zwykle nikt nie miał głowy do żadnej pożytecznej roboty – bo przecież „walczono z pandemią”. Oczywiście, same szpitale, z których wypędzono pacjentów, ale płacono po staremu – trochę poprawiły swoje wyniki księgowe, na papierze nawet się trochę poprawiło. Do czasu jednak, kiedy jesienią i zimą 2020 r. dał znać o sobie jedynie możliwy skutek zamknięcia praktycznie całej opieki szpitalnej i ambulatoryjnej oraz zamiany POZ-et w poradnictwo telefoniczne.

Stan zdrowia Polaków już nie pogorszył się, ale załamał, a równocześnie straszone nie mniej od reszty społeczeństwa zawody medyczne zażądały dowodów uznania wymierniejszych od oklasków, skoro i tak zewsząd słyszano jak to codziennie narażają życie i odnoszą sukcesy prawie tak wielkie, jak sami rządzący.

Nic więc dziwnego, że i za kampanię psychozy i paranoi COVIDowej, i za propagandę sukcesu polityki PiS – przyjdzie teraz zapłacić.

Konrad Rękas
Nowy Tydzień
https://chart.neon24.pl

Ze środowiska medycznego – jeśli nie liczyć niewielu wyjątków – nie było słychać ŻADNYCH protestów przeciwko nachalnej, bandyckiej akcji terroryzowania Polaków „pandemią”, „wyszczepionkami”, „mutacjami” i kolejnymi „falami”.
Wniosek może być jeden: albo lekarze w swej zbiorowości są nieukami, tchórzami albo łajdakami, gotowymi za pieniądze mordować ludzi.
Admin

Komentarze 22 do “Zapłaćcie za COVIDa!”

 1. Isreal said

  część z nich bez zmrużenia oka mordowała, bo jak nazwać nie zajęcie się człowiekiem kiedy ten już znalazł się w szpitalu, sorze lub innej przychodni, jak można nie podejmować skutecznego leczenia kiedy już zna się metodę ….

  ludzie umierali i umierają przez tych pazernych dupków wysługujących się jeszcze większym dupkom jeszcze bardziej pazernym ….

 2. revers said

  Nie tylko zaplaccie, wyszczepcie sie pierw sami, najlepiej szczpionkami na covid bez efektu placebo ktorych jest 2/3 na rynku szczepionek na covid i zrobcie miejsce nie zaszczpionym lekarzom, np.. z szkoly praktyki medycznej dr.Bodnara z Przemysla.

  Selekcja lekarzy bedzie ostra ale na miejscu, zaczac od Szumowskich, Rady Medycznej, Simonow.

 3. Olo said

  Protesty nic tu nie dadzą. To tak jakby protestować, że w naszym stodole rozrodziły się myszy. Trzeba wytępić szkodniki. To jedyny sposób. Ludzie są już gotowi. Potrzebna jest tylko iskra.

 4. bryś said

  Znaczy się że nie przeszkadza im fałszywa gównodemia, fałszowanie danych o śmiertelności, deb….e obostrzenia, zamykanie szpitali, obsługiwanie pacjentów telefonicznie, o 100 000 osób zwiększona śmiertelność, tylko że chcą więcej zarabiać?

  ——
  DOKŁADNIE.
  Tylko to obchodzi tych łajdaków.
  Admin

 5. Siekiera_Motyka said

  Powinni się cieszyć że Abramsy idą, a F-35 chroni Polin przed najazdem Czekisty Putina z Hordom Mongolską.

  Taka „Dobra Zmiana” wymagała dużo pracy i powinna cieszyć. Dodatkowo czytam, że mają dodać dopłatę klimatyczną dla turystyki. Powinno to radować jeszcze bardziej udanymi wakacjami z czystym Bałtykiem i niebem.

  Idzie Raj na Ziemi Syjonisty Schwaba z Davos by każdemu w Polin żyło się lepiej nie mając NIC.
  http://www.juedisches-leben-frankfurt.de/de/home/biographien-und-begegnungen/biographien-s/familie-schwab.html

  Ale robią ludzi w konia !!!!

  Przypomina mi to tego „polskiego” dyplomaty,

  i tego robaka
  https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,25386608,lewis-namier-nie-chcial-polski-na-wschodzie-kim-byl-ten.html
  Proszę wybaczyć link do Michnika świecówki, ale tytuł artykułu pasuje jak ulany co do tego śmiecia.

  Lewis Namier nie chciał Polski na wschodzie. Kim był ten „mały żydek” i szowinista globalnego mocarstwa?

  Gwaranty „Dobrej Zmiany”

 6. Voodoosch said

  Niech sie gonia. Po tej hucpie z pandemia, zawod lekarza, dla mnie, jest nizej od zawodu … zlodzieja.Ze plandemia trwa to w bardzo duzym stopniu ich wina, bo siedza z zamknietymi mordami i wykonuja zbrodnicze rozkazy.

 7. Ale dlaczego? said

  Lekarze w swej większości to skorumpowane przez big pharmę łajdaki. Może 1/10 jest uczciwymi, rzetelnymi lekarzami.
  Reszta traktuje ludzi gorzej niż weterynarz zwierzęta.
  A lekarz czy pielęgniarka to służba ludziom. Zresztą całkiem dobrze (z wyjątkami) opłacana w porównaniu z zarobkami innych Polaków.

  Inna sprawa, że za wykształcenie lekarza my wszyscy płacimy. I, jak jest w wielu krajach, powinni odpracować te nakłady w Polsce w służbie(!) zdrowia.

  Na służbę zdrowia było by więcej pieniędzy, gdyby były wyżsxe sarobki, rozwój polskich firm stymulowany przez rząd i Polacy zaczęliby w końcu wspierać polskie firmy.
  Ale pisiory dążą do bankructwa Polski a nie rozwoju. A durne polactfo woli kupić niemiecki czy chińsli produkt i brzydzi się polskim. Dla własnej zguby. Ale takie myślenie patriotyczne jest za skomplikowane dla większości…
  Zresztą miarą zidiocenia jest łykanie plandemicznej propagandy.

 8. revers said

  za pozno, trucizna ostala rozlana, po ciele zdrowych ludzi w polowie zaszczpionych mrna preparatem. Skad te 8% na zdrowie? jak w takicm NRF-ie tylko 6% idzie na zdrowie, a i tak wiekszosc pieniedzy zgarniaja koncerny farmaceutyczne.

  Do tego podnoszone sa wydatki na armie w nato, kosztem ciec w budzetach zdrowotnych, socjalnych, w miare eskalacji wojny propagandowej wschod-zachod na zasadzie nasz wirus jest najlepszy, jak najlepsza demokracja.

  Czyzby kolejna troska medykow o kase big farmy?

  „Wiele niezależnych sieci naukowców i lekarzy już zaalarmowało o niebezpieczeństwach związanych ze szczepionką, a zwłaszcza o nowym, niesprawdzonym eksperymentalnym podejściu do mRNA.

  Dołącz do kanału The True Defender Telegram tutaj: https://t.me/TheTrueDefender

  Ale media głównego nurtu są zbyt duże i wszędzie wpłacono zbyt dużo pieniędzy, aby utrzymać telewizor w porządku i czystości, pomijając te panie. A jeśli jakieś alternatywne media zdecydowały się zaprotestować i faktycznie przekazywać prawdziwe informacje – nazywano to „teorią spiskową”.

  A teraz może być już za późno, ponieważ szczepionki zostały wprowadzone w każdym kraju na świecie.

  https://translate.google.com/translate?hl=de&sl=en&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fthetruedefender.com%2Fautopsy-reveals-horror-spike-proteins-in-every-organ-the-dead-patient-was-vaccinated%2F%3Ffbclid%3DIwAR3D85TZrXo-oiH7AasYPibclLTPj_fOE1Jez-m1LRF9zW2yN-fZ8EPvE6k

 9. UZA said

  „Poziom Albanii”

  Ci, którzy byli na wakacjach w Albanii, bardzo sobie chwalili tamtejsze warunki . Twierdzą wręcz, że odpoczęli od plandemii. Może to właśnie dzięki małej liczbie lekarzy na 10.000 mieszkańców…

  „… a także poprawy dostępności, również przez stymulowanie wzrostu zatrudnienia w publicznych placówkach medycznych…”

  Poprawa dostępności to grunt – najlepiej wprowadzić obowiązkowe dostawy pacjentów do placówek (ktoś może sobie przecież nieodpowiedzialnie wyzdrowieć w domu). Wzrost zatrudnienia też jest ważny : Kobiety na respiratory !

  ” Z kolei siostry ugrywały z reguły więcej …”

  Siostry ? Czyje ? Jest taka opera komiczna pt. Brat Diabeł (Fra Diavolo). Jak by to było z siostrzyczką ? Sorella Diavolezza ?

  „… już miesiąc temu Naczelna Rada Lekarska stwierdziła, że min. Adam Niedzielski utracił zaufanie środowiska lekarskiego i powinien podać się do dymisji, jako chronicznie niezdolny do mierzenia się z realnymi problemami…”

  Oj tam, oj tam, który minister „mierzy się” z realnymi problemami ? Gdyby z tego powodu mieli się podawać do dymisji , to nigdzie na świecie nie byłoby rządów. Wszyscy wiemy, że największy grzech aktualnego Ministra ds. Plandemii polega na bluźnierstwu przeciwko najświętszemu koncernowi, któremu ośmielił się suponować pogoń za zyskiem. No a przecież taki koncern to organizacja charytatywna, kierowana przez samych filantropów. Im przecież nie chodzi o żadne pieniądze – jeszcze ze swego dołożą…

 10. seler said

  dwudziestego marca, roku pamiętnego
  mały, lecz w koronie nas zaatakował

  dwa tysiące dwudzie lub coś koło tego
  oświecony szatan sobie zaplanował

  a pachołki jego terror ten włączyli
  by co jeszcze żyje pięknie wymordować

  wszystkie święte służby, a w tym służba zdrowia
  szie poumawiały by zrealizować

  wsparcie dla małego i bardzo groźnego
  no i przy okazji wszystko zakatować

  dlatego warianty aby stał szie wielki
  i nie pokonany, bękart jednak czarci

  piosenkę tę śpiewam bo to czas ostatni
  by nie ufać kłamstwu a trzymać szie Prawdy
  ………
  [09-08-2021] popełnił seler
  tekst do tej melodii

  Zakazane Piosenki – Dnia Pierwszego Września


  _________

 11. seler said

  [zapomniałem zapodać tytuł do „tej piosenki” – ad seler 9 –
  piosenka antywojenna C19 ]
  ——————–
  alfabet grecki ma 56 liter… ta plandemia szie kuźwa nie skończy,
  dobrze, że nie chiński alfabet, tam jest więcej obrazków…

  Suwerenny PL
  Wariant KAPPA bierze nawet z preparatem… Jest już w Europie!


  __________

  właśnie… dlaczego „zatroskani” nie rezygnują z plandemonii i „keczupu”,
  skoro ludzie umierają po „lekach” a „zaraza” szie rozwija w najlepsze ?!?
  aaa… bo to kłamcy i zbrodniarze, nie po to uruchomili ludobójstwo
  by teraz szie wycofać lub zakończyć wyniszczanie, ot co…

 12. Jack Ravenno said

  Bezczelne są te kurwy i nachalne – tytułem podsumowania. A no i koło 150 tysięcy ludzi, którzy umarli w imię Wielkiego Covida.

 13. baca said

  chyba mały wkurw ogarnął piguły na wieść że doktorkowie dostali na łapę po 60 tysięcy miesięcznie za występ w koronacyrku a one tylko po 60 zeta od skóry…
  przyjdzie walec i wyrówna bo jedni i drudzy dostaną taki sam sznurek z metra jak sanitaryzm upadnie lub zostanie obalony…

 14. UZA said

  „alfabet grecki ma 56 liter… ta plandemia szie kuźwa nie skończy,
  dobrze, że nie chiński alfabet, tam jest więcej obrazków…”

  Jest jeszcze alfabet hebrajski, który też się nada. Nawet jeśli wywoła złe skojarzenia, to nic nie szkodzi, bo i kojarzących będzie już dużo mniej…

 15. Olo said

  Nie wiem, czy się pomylę, jeśli powiem, że dobra zmiana chce wymordować cały polski naród. Co do jednego człowieka. Może niektórzy tutaj popukają się w głowę, powiedzą, żem zwariował, bo ktoś musi na unych pracować, ale nienawiść Kurdupla do Polski i Polaków jest tak wielka, że jest to bardzo ale to bardzo prawdopodobne i niezależne od unych. Może ogólnie znany jest skład szczepionek tych wszystkich firm, ale jak można sprawdzić, co w danej chwili jest wstrzykiwane – czy oryginalna szczepionka czy kurduplowa trutka na Polaków, która zadziała z opóźnieniem, jak trutka na szczury? Kto stoi na straży tego, żeby ten psychopata nie wymordował całego narodu?

  Dziesiątki lub setki tysięcy ludzi umierają z powodu lockdownu, obostrzeń i pisowskich ograniczeń w dostępie do służby zdrowia. Wszyscy umierają tylko nie pisowcy i ich rodziny. Zauważyli to państwo?

 16. revers said

  Przy pejsatej medycynie cyrulicy z obrazu Rembradta napewno nie zbiednieja

  https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210809706-Koronawirus-Izrael-Pierwsze-dane-o-zakazeniach-wsrod-zaszczepionych-trzecia-dawka.html?fbclid=IwAR0eKFduxoLGwK4K8ru9_KUCAK-FjvL7X5iYTGPCBqOZFSxD1xNf3qqbrf8

  szykuje sie po 3 szczpionce, 4 seria szczepien na wirusa sars-2 covid, i tak w kolko macieju, az do ostaniego nie wyszczepionego i zyjacego jescze goja, czy niepotrzebnego w Izraelu zjadacza macy.

 17. tras said

  ADMIN>>10000000% racja
  ale przecież
  Tusk wrócił nie na darmo>robota ‚zlecona’ przez ‚przyjaciół zza Oceanu’+EU+NATO etc
  tylko jeden publicystka cały czas twierdzi, że to robota ‚złotej pani’
  tymczasem ‚konserwatyści’ amerykańscy (czyli ci popierający Trump)
  są ZACHWYCENI …….Orbanem jako wzorem dla amerykańskich republikanów (którzy są takimi samymi cepami jak zjednoczone prawiczki aka patrioci)
  Tucker Carlson Visits Hungary. Apoplectic Rage on the Left
  .https://www.unz.com/article/tucker-carlson-visits-hungary-apoplectic-rage-on-the-left/
  oraz
  Orban’s Right-Illiberalism vs. Biden’s Left-Illiberalism—Is This the Choice?
  .https://www.unz.com/jderbyshire/orbans-right-illiberalism-vs-bidens-left-illiberalism-is-this-the-choice/
  czyli wychodzi na to, że jaro ‚dementia’ kaczor+moraver+’adrian’ dudex ‚nie istnieją’ czyl są przeznaczeni ‚do ostrzelenia’

  a co do ‚zawodów medycznych’ czyli PLANdemii>
  American Pravda: Waging Biological Warfare
  .https://www.unz.com/runz/american-pravda-waging-biological-warfare/
  czyli mowa jest o ‚BRONI biologicznej’ a jeżeli mowa o ‚broni’ w skali międzynarodowej to znaczy
  że mamy ‚STAN WOJENNY” w skali międzynarodowej zarządzony przez Jewish DEEP state >US-ISRAEL-NATO-EU-IMF+WEF czyli
  zleceniodawców tuska-sikorskiego-zaslava TVN

 18. Boydar said

  „… chcą więcej zarabiać?
  ——
  DOKŁADNIE.
  Tylko to obchodzi tych łajdaków …”

  Zerwali deal, z silniejszą stroną. Nie trzeba zaglądać do cudzej kieszeni (13).

  „Lekarze i aptekarze” położyli na szali swoje głowy, więc dostali więcej. Pielęgniarkom, jakby co, można postawić tylko sprawstwo pomocnicze, inna wycena, więc i mniej dostały. Wszystkich ich zgubi pazerność, i to konweniuje z „judaizm tak, wypaczenia nie”

 19. seler said

  re: 15 Olo

  „Nie wiem, czy się pomylę, jeśli powiem, że dobra zmiana chce wymordować cały polski naród. Co do jednego człowieka.”
  ——–
  i teraz mnie nie zaskoczyłeś Olo, bo kto szie nimi zaopiekuje ?
  tymy kurwamy… żeby pampersy pozamieniać,
  na krótko

  Olo –
  dla Ciebie piosenka 😉

  Pesmom da te nadjem Apsolutno romanticno

  dać kropkę, czy nie ?


  ________

 20. revers said

  Jeszcze powstal przy okazji edycznych i lekarskich lowcow skoor na covid problem samobojstw ktory wzrosl globalnie o 10-20% w latach 2019,2020 0bojetgnie czy nad Wisla czy Potomakiem. Z tedencja wzwyzkowa,

  Niby nie istnieje problem na tle covidowej psychozy, covidowych samobojstw a saa.

  I tu psychiatria zmienia kierunek zajmujac sie normalnoscia lbtq i nosicieli hiv , a marinesem cowidowych samobojstw.

 21. seler said

  RZĄD OFICJALNIE OSKARŻONY O LUDOBÓJSTWO NA NARODZIE POLSKIM!


  _________

  proszę wysłuchać zanim usuną

 22. seler said

  Niemiecka pielęgniarka bohaterką: zamiast dźgać mRNA, dawała sól fizjologiczną.

  “Na jaw wychodzą kolejne fakty w sprawie pielęgniarki, która w kwietniu w punkcie szczepień w Schortens w Dolnej Saksonii miała podmienić szczepionkę przeciwko koronawirusowi na roztwór soli fizjologicznej. Okazuje się, że kobieta mogła zaszczepić roztworem ponad 8 tysięcy osób.”

  https://detektywprawdy.pl/2021/08/10/niemiecka-pielegniarka-bohaterka-zamiast-dzgac-mrna-dawala-sol-fizjologiczna/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: