Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Adrian o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Yagiel o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nasza żydowska pogromczyni

Posted by Marucha w dniu 2021-08-10 (Wtorek)

Jeszcze trochę, a Amerykanom uda się w Polsce to, co nie udało się Stalinowi. Mimo zdrady ze strony prezydenta Roosevelta, którego oczarował „Wujek Joe” do tego stopnia, że podarował mu Polskę tak, jak sprzedaje się krowę rzeźnikowi, Polacy nie mieli o to pretensji do Amerykanów, chociaż nie da się ukryć, że Anglosasi to najdziksze cywilizowane narody na świecie.

Dlatego najdziksze, że nie uważają innych narodów za równe sobie, ale przy tym są na tyle cywilizowani, że nigdy się do tego nie przyznają, chowając się za frazesami o „demokracji”, „partnerstwie” i innych tego rodzaju dyrdymałach.

Czy ta wyrozumiałość dla Amerykanów bierze się stąd, że w roku 1918 wśród amerykańskich celów wojennych znalazł się punkt o Polsce wolnej z dostępem do morza, czy stąd, że po I wojnie światowej Herbert Hoover, przekonany przez Ignacego Paderewskiego, zorganizował pomoc żywnościową dla Polski, przede wszystkim – na dożywianie głodujących dzieci?

Nawiasem mówiąc, Żydzi już wtedy starali się szkodzić Polsce i Polakom, jak tylko mogli. Mieczysław Jałowiecki, który z ramienia rządu polskiego utrzymywał łączność z ekipą amerykańską opisuje, jak to w wygłodzonym Lwowie Żydzi urządzili demonstrację, oskarżając Polaków o antysemityzm, a najbardziej wrzeszczał dobrze odżywiony i ubrany żydowski chłopczyk. Początkowo demonstracja ta zrobiła na Amerykanach wrażenie, ale kiedy Jałowiecki zwrócił im uwagę na różnicę między wyglądem żydowskiego chłopca i wynędzniałymi polskimi dziećmi, zrozumieli o co chodzi i już nie pozwolili się oduraczać.

[Chciałbym zapoznać się z bodaj jednym przykładem, gdy rzydostwo zadziałało na rzecz Polski… – admin]

Tedy mimo teherańskiej i jałtańskiej zdrady, Polacy darzyli USA i Amerykanów sympatią również dlatego, że Stalin na wszelką cenę chciał by Amerykanów znienawidzili za „imperializm” i w ogóle. Tedy sympatia większości Polaków dla USA i Amerykanów miała w sobie też coś z przekory wobec Sowietów, będącej rodzajem biernego oporu przed sowietyzacją.

Tej sympatii nie zachwiały nawet informacje, że w razie konfliktu z Sowieciarzami, Amerykanie zamierzali na terenie Polski zdetonować około 400 ładunków jądrowych, co doprowadziłoby do zagłady naszego narodu. Nawet i to jakoś Polacy wytrzymali, a kiery prezydent Reagan zazbroił Sowiety na śmierć, doszło do ustanowienia nowego porządku politycznego w Europie, w ramach którego imperium sowieckie ewakuowało się z Europy Środkowej.

Transformacja ustrojowa została wprawdzie wynegocjowana z Sowietami, a nasi bezpieczniacy dostali zadanie, by te ustalenia wykonać – ale dzięki temu dostaliśmy namiastkę wolności. Namiastkę – bo wolność otrzymana od kogoś w prezencie nigdy nie jest do końca autentyczna – ale to nie było najgorsze, tylko to, że Żydzi od początku zwęszyli okazję by Polskę i Polaków obrabować pod pretekstem tak zwanych „roszczeń”, które w gruncie rzeczy są uroszczeniami.

Niestety USA, w którym lobby żydowskie, kontrolujące sektor finansowy, media przemysł rozrywkowy, zdobyło taką przewagę, że ci wszyscy prezydenci skaczą przed Żydami z gałęzi na gałąź, nie tylko stanęły po stronie Żydów, ale nawet w ustawie nr 447 przyjęły na siebie zobowiązanie dopilnowania, by Polska temu rabunkowi się poddała.

[Niektórzy tu pisują, że red. Michalkiewicz jest proamerykański. – admin]

Wprawdzie ustawę tę podpisał prezydent Trump, ale częściowo tłumaczy go to, że władze w Warszawie nie tylko nie kiwnęły nawet palcem, by temu zapobiec, ale w dodatku sabotowały desperackie próby ze strony tamtejszej Polonii. Było to następstwem postawienia wszystkiego nawet nie na Stany Zjednoczone, tylko osobiście na prezydenta Trumpa, co sprawiło, że nasi mężykowie stanu stali się zakładnikami własnej propagandy, a to zablokowało im możliwość jakiejkolwiek politycznej elastyczności.

I stało się, że Donald Trump przegrał wybory na rzecz Józia Bidena, którego szczelnie otoczyli Żydzi, przejmując w ten sposób rzeczywistą władzę nad Stanami Zjednoczonymi i już się nawet nie krępując przed ostentacyjnym wykorzystywaniem amerykańskiego potencjału dla realizowania politycznych i ekonomicznych interesów żydowskiej diaspory i Izraela.

Przyszło to tym łatwiej, że już w 2017 roku, za kadencji prezydenta Trumpa, podpisał on ustawę nr 672 o zwalczaniu antysemityzmu w Europie, a więc – również w Polsce. Najwyraźniej Amerykanom nie wystarcza już to, że Waszyngton stanowi „terytorium okupowane przez Izrael” – jak zauważył Patryk Buchanan – tylko chcą to szczęście, to znaczy – tę okupację i towarzyszącą jej tresurę, narzucić innym europejskim krajom, między innymi – Polsce.

Toteż USA nie tylko uczestniczą w narzucaniu Polsce tak zwanej „pedagogiki wstydu”, czyli tresury, której celem jest wywołanie i ugruntowanie w Polakach poczucia winy wobec Żydów tak, żeby już w niczym nie ośmielili się im sprzeciwiać, ale właśnie rękoma prezydenta Józia Bidena, mianowały pogromczynię, która ma nas w tym wszystkim tresować.

30 lipca Żydówka amerykańska Deborah Lipstad została mianowana specjalnym pełnomocnikiem Stanów Zjednoczonych do zwalczania antysemityzmu w Europie i w ogóle. Pani Lipstad jest profesorem historii jakiegoś zakazanego uniwersytetu w Atlancie. Nic dziwnego, że odkąd socjolog, pan dr Jan Tomasz Gross, za spreparowanie kłamliwej książki „Sąsiedzi”, w której opisuje, jak to polscy mieszkańcy Jedwabnego mordują swoich żydowskich sąsiadów, podczas gdy dobrzy Niemcy przyglądają się temu ze zgrozą i ze łzami w oczach, został awansowany przez cmokierów na „historyka” i to od razu – „światowej sławy” – nie może się go nachwalić i oświadcza, że jeśli kiedykolwiek usłyszy, że Polacy byli gorsi od Niemców, to prawdopodobnie „będzie oponować” – ale jej sprzeciw „będzie słabszy”, a nawet „może milczeć”. Takimi to rewelacjami karmią się amerykańscy historycy żydowskiego pochodzenia.

Ta deklaracja pokazuje, czego możemy po pani Deborze się spodziewać. Co tam jej przyjdzie do głowy, jakie „koncepcje” się w niej wylęgną – tego jeszcze nie wiemy – ale nie da się ukryć, że nie możemy spodziewać się po niej niczego dobrego. Również dlatego, że o tym, co jest antysemityzmem, a co nie – decyduje żydowska Liga Antydefamacyjna. Według niej za „antysemickie” uważane są np. opinie, że w USA Żydzi mają duże wpływy w sektorze finansowym, w mediach i przemyśle rozrywkowym.

Słowem – Liga stawia znak równości między antysemityzmem i spostrzegawczością. Nietrudno się domyślić – dlaczego. Jeśli ludzie przestaną być spostrzegawczy to można będzie ich obrabować bez obawy, że to w ogóle zauważą, a jeśli jeszcze zostaną wytresowani w ramach „pedagogiki wstydu”, to nie będą protestować nawet, gdyby to zauważyli. I pani Debora w tym właśnie będzie nas tresowała. Wygląda na to, że spod sowieckiego deszczu wpadliśmy pod żydowską rynnę, a to, czego nie udało się z nami zrobić Stalinowi, może udać się Józiowi Bidenowi.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Naszym szczęściem było właśnie to, że wpadliśmy w strefę wpływów Stalina i ZSRR. Oprócz znanych niedogodności warto zarejestrować pewne plusy dodatnie „sowieckiej okupacji”:
– O jakieś 20 lat opóźnił się w Polsce postęp, czyli rozbestwienie zboczeńców, feminazistek, wszechobecna pornografia, poprawniactwo polityczne…
– Mogliśmy się czuć Polakami bardziej, niż w Unii Jewrejskiej.
– Polska cieszyła się na świecie sporym szacunkiem, a nasza gospodarka była w czołowej dziesiątce krajów świata.
– Żydzi, w tym różne kurewki typu Lipstad, trzymali mordę na kłódkę.
Itd.

Admin

 

Komentarzy 11 do “Nasza żydowska pogromczyni”

 1. Werwa dziennikarska

  Michalkiewicza skłoniła go do wypisywania „Mimo zdrady ze strony prezydenta Roosevelta, którego oczarował „Wujek Joe” do tego stopnia, że podarował mu Polskę”
  Na ogół tereny, które kontrolowane są przez własną armię należą do zdobywcy, tzn. do ZSRR a nie do USA. Roosevelt mógł sobie zdradzać i darować do woli jedynie to, co kontrolowały jego wojska, przestańmy wreszcie powtarzać ciemnoty.

  „Anglosasi to najdziksze cywilizowane narody na świecie” nie wiem skąd się mu to bierze, co prawda Brytyjczycy założyli pierwsze obozy koncetracyjne w XX. wieku dla białych Burów w Afryce, w USA obozy koncetracyjne dla właściecieli tamtejszej ziemi, tzw. reservations, założono jeszcze wcześniej, ale czy zasłużyli Niemcy na to, aby odebrać im palmę pierwszeństwa, którą także pan Michalkiewicz im przyznawał ?

  Anglosaksoni nie różnią się zbytnio od innej ludności, także niemieckiej. Po prostu wypełniają zlecone im w ramach globalnego imperium zadania

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  na ile potrafią i na ile ich stać, najpierw w ramach W. Brytanii, dziś w ramach USA.

  ———–
  Ciężko rozstrzygnąć, czy gorszymi bandziorami byli Niemcy, czy Anglosyjon, którego zbrodnie ciągną się przez stulecia.
  Admin

 2. revers said

  Radzil bym zapoznac z poprawina ustawka 1499 po tytulem „szczepien ochronnych” w ktorej sie siega legalnie po dzieci polskie do dyposzycji molocha,.

  Szczepienia staja sie obowiazkowe.

  Kompenascje za NOP-y po szczepieniach ochronnych siegaja 3 tys. zlp i tu uwaga z wylaczneim zakazonych na SARS 2.

  Pozniej wystarczy lockdown zakaz kontaktow dzieci z rodzicami co juz przerabia w Australii i tubylcy stana sie biomasa na uslugach schlachty jerozolimkiej i ich bustwa Molocha.

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=1449

  Ustawke 1066 juz chyba wszyscy znaja, bo moze okazac sie Joe Stalin z obrazem Matki Boskiej Kazanskiej byl swietszy od wszstkich solidaruchow i JP2 ktory pomogl wepchac Polske w ramiona babilonskigo Molocha.

 3. Miet said

  Panie Adminie 👍

 4. Waldemar Bartosik said

  I TAK WAS W KOŃCU KUPIMY….

  Gdyby Polskie Koleje Państwowe służyły tylko temu by wozić kolejarzy, co roztropniejsi, uznali by to za absurd.
  Ale właśnie taka sytuacja panuje od 32 lat w środowisku politykierów na polskiej scenie politycznej.
  Oni wożą się na nasz koszt, prowadząc kraj do nieuchronnej zguby.
  Czas zrzucić ten bagaż….
  Polska nie ma wizji. Polska nie ma myśli strategicznej.
  Nasi politycy, poczynając od Mazowieckiego, są jak niedojdy, które powinno się przymusowo ubezwłasnowolnić, a nie powierzać im stanowiska państwowe, których prestiż zdeprecjonowali bez reszty.
  Kohl wymanewrował Mazowieckiego w kwestii odszkodowań powojennych i zgody na ich zjednoczenie, Żydzi wkręcili w ryzykowną w aspekcie bezpieczeństwa narodowego operację „most” za polskie złotówki (chodzi o przerzut rosyjskich Żydów via Warszawa do Izraela za pieniądze Art B wyprowadzone z systemu bankowego), wreszcie w roli scenarzystów „transformacji szokowej” przyjął Sorosa-Sachsa, dając silny impuls dla kolonizacji gospodarki.
  Chociaż Milton Friedman przestrzegał przed obraniem tej drogi.
  No a potem, za sprawą zdrady, zaprzaństwa, paserstwa i ignorancji wszystko potoczyło się gładko.
  Toteż dziś Bloomberg pisze : „Polska ? kraj w posiadaniu kogoś z zagranicy”, a niemiecki, młody działacz „zielonych” powiada : „I tak was w końcu kupimy”.
  Po „ćwierćwieczu wolności od rozumu” PiS stwarzał pozory, iluzje i nadzieje. Ostatecznie rzucił masom koraliki, i kontynuuje ten magdalenkowy obłęd, chociaż zwieść się dali Polacy, zwieść się dał Xi Jinping rezerwując dla nas pozycję lidera w formacie 17+1, przebiegle i bezlitośnie wykorzystał nas Trump, ostatecznie nakładając 1,2 bilionową kontrybucję, za zbrodnie Niemców na Żydach, wciskając nam drogie, amerykańskie węglowodory i latający złom, łudząc „międzymorzem”.
  Sprzyjająca nam „koniunktura”, owe polskie 5 minut – po raz kolejny bezpowrotnie minęły.
  PiS tonie we własnym szambie, PO prze do rekonkwisty, architektura Europy i świata wraz z Bidenem uległa dość radykalnemu przemodelowaniu.
  Więc rozważmy naszą sytuację :
  Chiny, po sześciu latach kaczystowskich – wrogich im – rządów i nacechowanej paniką wizycie Rau’a złożyły niby „sobie a muzom”, a faktycznie do nas adresowaną deklarację désintéressement wobec strategicznych sojuszy.
  Skoncentrujmy się więc na naszym „najważniejszym sojuszniku” – Ameryce.
  Wnet minie rok, odkąd Biden wygrał wybory.
  Nie nazywając rzeczy wprost, był to rok nakierowany na zwieranie szyków przeciwko wprost nienazwanemu wrogowi : Chinom i szerzeniu „postępactwa” w kraju. Rok rozpoczęty słowami Bidena w których określił Putina mianem „zabójcy” oraz osoby, która „nie ma duszy”. Na co Putin odpowiedział mu z rozbawieniem „życzę zdrowia, bez ironii”, zapewne nawiązując do demencji starca.
  Potem było spotkanie z Chińczykami na Alasce, które skończyło się awanturą wywołaną przez Amerykanów na tle praw człowieka, na co Chińczycy zareagowali wymienieniem wszystkich zbrodni amerykańskich kolonizatorów i morderców.
  I wreszcie europejska peregrynacja. Mimo uścisków, promiennych uśmiechów i poklepywań, zakończona de facto klęską. Zarówno w stosunkach z sojusznikami, jak i Rosją.
  A tu za rok wybory „midterm”, do których Biden musi dotrwać, choćby go mieli podpierać tyczkami niczym Breżniewa na Kremlu.
  A tu wśród nawet demokratów narasta sceptycyzm i zażenowanie wpadkami Bidena. Toteż Kamelę Harris wycofano z pierwszego planu, by swą twarzą nie firmowała dementa i w połowie kadencji zastąpiła „szefa”.
  Ale my Polacy, pomimo że kaczyści, niczym Konrad Mazowiecki – krzyżaków – sprowadzili nam na nasz koszt kontyngent 4,5 tysiaca żołdaków w obronie przed Rosją, gdy tymczasem „największy sojusznik” oddał nas w pacht Niemcom, a Ameryka wzmaga nacisk na gangsterskie roszczenia funkcjonariuszy przemysłu holocaustu, zaś unia europejska wstrzymuje żyrowane przez nas środki na walkę ze skutkami koronaświrusa, mamy niepowtarzalną szansę by powiedzieć SPRAWDZAM !!!
  I przystąpić do samodzielnego reformowania w duchu modernizacji naszej zrabowanej nam przez wolny, demokratyczny i prawny Zachód – gospodarki.
  A wtedy zawczasu się dowiemy, kto jest nam przyjacielem, a kto wrogiem.
  I dlatego przypomnę : w 1956, w czasie Poznańskiego Powstania, gdy do Polski przybył Chruszczow a liczaca 200 tysięcy żołnierzy Armia Czerwona w Polsce szykowała się do wymarszu przeciwko powstańcom, nagle tę nawałnicę zatrzymano.
  Bo nie chciały jej Chiny….
  Tyle, że kaczystowski lex TVN, czy ustawa o izbie dyscyplinarnej i takie i temu podobne bzdety – nic nie zmieniają w naszej sytuacji faktycznej wobec 30 letnich OPRAWCÓW I GRABIEŻCÓW.
  GOSPODARKA GŁUPCY, KREATYWNOŚĆ I INNOWACJE !!!

 5. zorard said

  Zawsze kiedy sobie to uświadamiam, to kiwam głową w zadziwieniu nad ironią losu, kiedy to nam, panie Adminie, któryśmy w młodości pluli na PRL i ZSRR przyznać przychodzi, że PRL był dużo mniej szkodliwym dla naszego narodu niż III RP i Unia Jewropejska. Się okazuje, że polskie rodziny miały się lepiej za towarzysza Gomułki niż mają się teraz! Zresztą, żeby to pojąć wystarczy zerknąć sobie na jakiś film czy zdjęcia z ulicy w jakimś polskim mieście powiedzmy AD1972 i uświadomić sobie, że większość widocznych na tym zdjęciu samochodów i autobusów była wyprodukowana w Polsce. Taki, ot, drobiazg – na czasie, kiedy właśnie jakiś „developer” wykupił resztki terenów po FSO, a z reszty dawnego przemysłu zostały jakieś montownie dla zachodnich koncernów.

 6. zorard said

  Zresztą…. https://zorard.wordpress.com/2021/04/05/czemu-wladze-prl-lepiej-dbaly-o-kraj-niz-obecne/

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Mało kto z pokoleń które żyły w czasie PRL-u przyzna się, że było lepiej wtedy, gapiąc się na swoją plazmę i siedząc w długach kredytowych. Te pokolenia teraz pomału znikną, a te młode nie mają pojęcia jak to było. Czytając niczego się nie dowiedzą.

  Te chytre/cyniczne słowa Pinokio o „Polskim Ladzie” i „każdą rodzinę stać kupić dziecku smartphone” pokazuje jak „jelita” Jerozolimskie patrzą na Polaków, jak na głupków. Dzieci, które blisko dwóch lat nie mają normalnej szkoły smartphone to ważna sprawa ? Za te słowa powyżej powinni byli wygwizdać tego dupka z mównicy. A tu nic,

 8. nienawidzę kapitalizmu said

  Młodzi? Jacy młodzi? Mój ojciec z matką zwykli robitnicy PRLu postawili dwie chałupy na wsi i chlew. Dziś młodzi sami mówią, że wolą siedzieć na wynajmie, koczować to tu to tam i pracować za grosze albo tułać się po zachodzie myjąc kible w Londynie i podcierając szwabkom po 80tce doopy. A jak im coś tłumaczysz to albo śmiech albo agresja. Debile. Nie mają nic i są szczęśliwi – wolny rynek ;

 9. Może ułatwi rozstrzygnięcie

  „Ciężko rozstrzygnąć, czy gorszymi bandziorami byli Niemcy, czy Anglosyjon, którego zbrodnie ciągną się przez stulecia.
  Admin”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Klan żyje i żył z handlu ludźmi, mordu(wojny) i rabunku, już Amschel sprzedawał chłopów hesskich do W.Bryranii. Wojny napoleońskie stały się podstawą potęgi finansowej klanu. No cóż, zawsze potrzeba chętnych wykonawców zbrodni, to byli zarówno Anglosasi jak i Niemcy niezawodni, ale jak spojrzę na nasze białe orły w Iraku, Afganistanie, chyba też Libii, to jestem pełen uznania, w niczym nie ustępują.

 10. Znowu błędny link powyżej 9. Prostopopolsku

  powinien być:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  link tam yamiesycyony jest nie na temat, to hymn na temat mądrości politycznej polskich patriotów z NSZZ „S” i jest nie na miejscu, proszę to uwzględnić.

 11. Aa said

  https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fcdn-cf-east.streamable.com%2Fimage%2F50qkcn_1.jpg%3FExpires%3D1627876980%26Signature%3DOKdbE1QvfR2YY76eZiD8-I4wRitiBVnyL-jQcsr85zqqI3yhYLKGy-SUNd7IWnflxSB51Fq5XuV9HqXvVXSsSkOnwkEUfgK7y8LEFPDryb8e1tYXXiTcoLPQk68S84uBlpVAabPPwqGPXtArPHU8~hYKVeiCk1V0PM2mCrBGf34I~SL-kuvIrB8LMAT4~nHu02SvXz0~0ulzDinObSTuUmOJh30PurB2WdPEbTgUO5Blm~0X3YjxJRlICMMQRFYrmTOyi08-ujhkZcb8t~mSjoQnfFuZQdjFfUBY4rNt6BC7eQFAIWFcP2pqKsM9e-XH8-WOpJNHsNXRmEr9T~TsFA__%26Key-Pair-Id%3DAPKAIEYUVEN4EVB2OKEQ&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.wykop.pl%2Flink%2F5466983%2Fkrasko-w-tvn-salutuje-mosbacher-i-potwierdza-ze-rzad-pis-sie-o-nas-troszczy%2F&tbnid=-B_0kXPwKcxXsM&vet=12ahUKEwj1tunG4KvyAhXRzSoKHVWrDfUQMyghegUIARDdAQ..i&docid=u77QeznFnzDMMM&w=1280&h=716&q=tvn24%20mosbacher&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwj1tunG4KvyAhXRzSoKHVWrDfUQMyghegUIARDdAQ

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: