Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Policja mataczy w sprawie śmierci mężczyzny z Lubina?

Posted by Marucha w dniu 2021-08-10 (Wtorek)

Działania prokuratury i policji po śmierci 34-letniego mężczyzny z Lubina stają się coraz bardziej kontrowersyjne. Rodzina zmarłego nie mogła zobaczyć jego ciała przed sekcją zwłok, zaś jej wyniki także nie zostały jej udostępnione.

Dodatkowo rozpowszechniana przez policję informacja o śmierci mężczyzny w szpitalu rozmija się z wersją podawaną przez ratowników medycznych.

Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego mieszkańca Lubina. Prokuratura nie chce jednak udostępnić jej wyników rodzinie denata. Według informacji mediów, sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że zmarł on w wyniku złamania krtani i uduszenia. Na razie wydano jedynie kartę zgonu i zgodę na pochówek, jednak pełnomocnicy rodziny zamordowanego domagają się ponownego przeprowadzenia sekcji.

Poseł Piotr Borys z Platformy Obywatelskiej opublikował tymczasem pismo z prokuratury, które otrzymali rodzice nieżyjącego Bartosza S. Wynika z niego, że według ratowników medycznych zgon 34-latka nastąpił na ulicy Traugutta w Lubinie, czyli jeszcze w trakcie policyjnej interwencji. Przeczy to wersji propagowanej przez policjantów, wmawiających opinii publicznej, że śmierć mężczyzny nastąpiła dwie godziny po przewiezieniu go do szpitala.

Ojciec zmarłego zarzuca więc policjantom kłamstwo. Domaga się on od policyjnego rzecznika sprostowania nieprawdziwej informacji dotyczącej śmierci jego syna już po przekazaniu go pogotowiu.

To nie jedyne kontrowersje związane z pracą policji. Policjanci uczestniczący w feralnej interwencji nie zostali bowiem nawet zawieszeni. Według podkomisarza Wojciecha Jabłońskiego z dolnośląskiej policji, „nie ma na razie podstaw do zawieszenia funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli w interwencji w Lubinie, zakończonej śmiercią 34-latka”. Co więcej, prokuratura nie postawiła im na razie żadnych zarzutów, choć prowadzi śledztwo w sprawie wspomnianych wydarzeń.

Na podstawie; twitter.com, polsatnews.pl, radiozet.pl
Zobacz również: Mieszkańcy Lubina protestowali przeciwko policyjnej przemocy

http://autonom.pl

Komentarzy 14 do “Policja mataczy w sprawie śmierci mężczyzny z Lubina?”

 1. Piskorz said

  re art Ktoś z mataczących powiedział, że Bartek zmarł po…2 godzinach w szpitalu.!! NAWET jeśli tak było, to przypomnę, że zamordowany 1983 G. Przemyk, też nie zmarł u milicyjnych bandytów na Jezuickiej tylko potem w szpitalu.! A zostali „przygotowani” do odejścia ]; jeden na ul. Traugutta w Lubinie, a drugi w stolicy na Jezuickiej.

 2. Kojak said

  Kontrowersje ? Kompletne bzdury ! To sa jawnie ostentacyjne i bezczelne kryminalne matactwa policyjnych esesmanow udajacych policje ! To juz kolejny wyczyn tych zdegenerowanych bydlakow wyjetych spod prawa przez pisowskich bandziorow . To sam dotyczy zwyrodnialych gnoi od Ziobry juz tradycyjnie tuszujacych kryminalne wyczyny policyjnych bydlakow !

 3. Marucha said

  Re 2:
  A kiedyś nienawidziliśmy milicji…

 4. TYLKO „Black Lives Matter” !

  „zmarł on w wyniku złamania krtani i uduszenia”

  Zdawać by się mogło, że podobnie jak w przypadku George Floyda, który spowodował globalny ruch „Black Lives Matter”, czyżby tylko „Balck Lives” matter a „White Lives” not matter. To by wyjaśniło także, dlaczego z taką zawziętością miliarderzy świata

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  i ich wspólnicy w rządkach krajów chcą białych ludzie wyszczepić na zawsze.

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#Umow

  Policja jest naturalnie istotnym elementem PPZ (Państwowej Przestępczości Zorganizowanej), którą w państwie demokratycznym, ale nie tylko, stanowią filary demokracji egzekutywa, legislatywa i naturalnie judy-katywa. Czytelnicy, którzy te zależności zrozumieli, pojęli też, że w kolejnych wyborach będą mogli zaklepać nowy skład PPZ.

 5. Kojak said

  OD 3 . Ja juz od dawna uwazam, ze te policyjne bandziory, sa w tej chwili zupelnie nie porownywalni z milicja !

 6. Kar said

  Re 2:
  A kiedyś nienawidziliśmy milicji…
  _____________________

  – hmm, a i trzeba skromnie przyznac, ze dzisiejszy bolszewik-POLICJANT leje pala z finezja/kunsztem/znawstwem ktorego brakowalo pospolitemu cwokowi Milicjantowi ze wsi po 4 klasach szkoly podstawowej..No i jeszcze mozna tutaj gwoli scislosci dorzucic, ze tamten prahistoryczny Milicjant potrafil robic doskonale manualnie zwyklym kopiowym olowkiem na kawalku pogietej bibuly..kolegialne raporty

  – tak, lzawe cudowne czasy..i te i tamte

 7. revers said

  Pelnomocnik rodziny p. Kasprzyk probuje ustalic przyczyny smierci

  https://natemat.pl/368333,smierc-34-latka-w-lubinie-kasprzyk-o-swiadku-ktory-przechodzil-obok

  do dzis nie wgladu w akta sekci, postanowienia prokuratury , wnosi o ponowna sekcje zwlok w Poznaniu w Zakladzie Medycyny Saadowej.

  Dla niego to jest pewne zabojstwo, tym bardziej ze sa swiadkowie z szpitala co moga potwierdzic stan Bartka ofiary agresji i przmocy policyjnej.
  i

 8. wanderer said

  To kolejna ofiara bandytyzmu policji. Odkad biora wzorce z policji amerykanskiej, tora nie traktuje obywatela jak czlowieka tylko przedmiot, worek siana ktorym mozna jeb..nac o ziemie.. Jesli zatrzymany nie nie sawia sie, po co ta agresja?
  To nie pierwsza osoba zabita przez policje. Czemu prokuratura i sady bronia tych bandytow? Dlaczego komendanci toleruja takie zachowanie wobec zatrzymanych?

 9. carlos said

  Alez ofiara byla agresywna, nacpany gowniarz ,rozrabiajacy, rzucajacy kamieniami i do tego narkotyk daje wieksza sile- jak takiego okielznac? Nie pochwalam morderstwa, ale czy nie jest to podobny przypadek do BLM w USA ? Tamten narkoman zmarl z przedawkowania, a nie podduszania. Mam dosc usprawiedliwiania facetow ,co – po narkotykach- bija kobiety w autobusach, chodza z butelierami po parkach i powoduja wypadki na autostradach.

 10. JerzyS said

  Czego się tu bać Covida 19 , czy policji?

 11. Kubuś Fatalista said

  Znacznie bardziej drastyczne jest zastrzelenie przez policjanta bezbronnego chłopaka w Koninie, który nie zagrażał mu. Obecny komendant Główny MO oświadczył, że będzie bronił swego podopiecznego i słowa dotrzymał. Morderca nie poniósł żadnych konsekwencji. W normalnym kraju za tego rodzaju wypowiedź komendant natychmiast wyleciałby ze swego stanowiska.

 12. Olo said

  Jaka policja, jaka policja? Oddział ochronny żydobanderowSSkiego reżimu dobrej zmiany. Wystarczy, że Polacy zaczną się buntować Kurduplowi i jego reżimowi, to za chwilę takie sytuacje będą w każdym polskim mieście. Czy nikt tego jeszcze nie rozumie??? To niedługo zrozumie na własnej skórze…

 13. Olo said

  Człowiek chodzi po ulicach polskich miast i cały czas słyszy ukraiński. Widzi ukraińskie kobiety, ale nie widzi mężczyzn. Trochę młodych, głównie studentów. Ładnie ubranych. Na bogato. Są sympatyczni. Ale gdzie są inni mężczyźni z Ukrainy? Tacy w przedziale wieku 30-50 lat? No gdzie? A może pozakładali policyjne mundury i dlatego ich nie widzimy? Może są skoszarowani?

 14. bez nazwy said

  Średnio co roku kogoś bezkarnie zabiją, a wielu zamkną w psychiatrykach, jeszcze więcej dostanie za nic w ciry. Sąsiada w sylwka zgarnęli z ulicy za nic i na komendzie owiniętego kocem spałowali. I takim go puścili do domu. Bydło!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: