Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  KONAR o 82 urodziny „Myśli Polski…
  UZA o Polski prawnik komentuje karę…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  maksj o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Policja w Lubinie miała torturować demonstrantów

Posted by Marucha w dniu 2021-08-12 (Czwartek)

Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się zarówno sprawą śmierci Bartosza S., jak i interwencją policji wobec demonstrantów domagających się wyjaśnienia okoliczności głośnego zgonu.

Z relacji osób zatrzymanych wynika, że funkcjonariusze kopali ich po głowach czy utrudniali dostęp do adwokata. Na materiałach wideo widać z kolei nieletnich zmuszonych przez mundurowych do klęczenia pod ścianą.

W poniedziałek wizytację ad hoc w Lubinie przeprowadzili przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, a więc dyrektor Przemysław Kazimirski i dr Justyna Jóźwiak. Przeprowadzili oni rozmowy z osobami zatrzymanymi w niedzielę, przy okazji protestu w sprawie śmierci 34-letniego mieszkańca Lubina, który zmarł podczas interwencji mundurowych.

Delegacja Rzecznika Praw Obywatelskich rozmawiała łącznie z dziesięcioma zatrzymanymi. Sama wizytacja była niezapowiedziana, zaś jej celem było sprawdzenie sposobu traktowania osób zatrzymanych oraz warunków ich osadzenia.

Przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur poinformowali, że najtrudniejszym momentem było samo zatrzymanie uczestników protestu. Rozmówcy mieli skarżyć się na brutalne traktowanie ze strony policji.

– Kliku zatrzymanych relacjonowało, że zostało rzuconych twarzą do ziemi, wykręcano im ręce do tyłu, podnoszono za ręce skute z tyłu kajdankami, stosowano wobec nich gaz łzawiący, a także zbyt mocno zapinano kajdanki – można przeczytać w komunikacie na stronie internetowej RPO.

Pojedyncze osoby twierdziły, że były bite po głowie oraz poniżane przez policjantów. Większość zatrzymanych miała zostać rzucona na posadzkę korytarza Komendy Powiatowej Policji w Lubinie twarzą do podłogi z rękami skutymi na plecach. W tej pozycji nawet ponad godzinę czekali oni na doprowadzenie do policjantów sporządzających protokoły zatrzymania.

Każdy z aresztowanych mieszkańców Lubina został poddany kontroli polegającej na rozebraniu się do naga i wykonaniu przysiadu, lecz przy tej okazji nie zostali oni poinformowani o możliwości żądania protokołu z jej przeprowadzenia. Ponadto funkcjonariusze mieli utrudnioną możliwość kontaktu z adwokatem już po zatrzymaniu.

To niejedyne kontrowersje związane z działaniami mundurowych przy okazji niedzielnej manifestacji. Sieć internetową obiegły zdjęcia i nagrania ukazujące nieletnich, którzy zostali zmuszeni przez policjantów do klęczenia przed ścianą jednej z lubińskich posesji.

Na podstawie: brpo.gov.pl.

Zobacz również:

http://autonom.pl

Zostaną stwierdzone „nieprawidłowości” w pracy policji i na tym się skończy. Nikt nie poniesie żadnych konsekwencji.
Admin

Komentarze 23 do “Policja w Lubinie miała torturować demonstrantów”

 1. Nestor said

  Szmacić się za ok. 850 euro wykonując rozkazy…i to jeszcze jakie. Patologia.
  Formacja do rozwiązania się kwalifikuje.

 2. Homolka said

  Zatrznijmy TORTUROWAC ten SYSTEM =WYNATURZEN=politycy z piekla rodem policja tajne sluzby O tych trzeba torturowac .Ale poco sie babrac w Lebb.

 3. Kojak said

  Zydbandrowskie kurwy rzadzce Polska musza miec dyspozycyjnych esesmanow udajacych policje . Gotowa bez mrugniecia okiem ,bic strzelac a wrecz wieszac ludzi ! Pytanie tez ile Ukraincow tam sluzy ? Nie jest tajemnica ze ogromna ilosc stanowisk dowodczych w polskiej policji zajmuja Ukraincy ! Oni to bowiem mieszkajac w poblizu Szczytna na Warmi iobsiedli niczym szkodniki oficerka szkole policji w Szczytnie ! Tusk wrecz ostentacyjnie obsadzil nimi stanowiska dowodcze w policji !

 4. Swarożyc said

  „Ziemie odzyskane” , szkoly policyjne na Ziemiach Odzyskanych, ludnosc zza Buga w policji Ukraincy…

 5. Wladca said

  To samo bedzie z nimi.

 6. zorard said

  Takie ćwiczenia, jak widać pieski dobrze już przygotowane – jak będzie trzeba zagnać „antyszczepionkowców” do obozów to powieka im nie drgnie.

 7. Kar said

  – ja byly mieszkaniec miasta Lubin; ..trzeba odswiezyc im pamiec, trzeba naniesc metalowych kul do mielenia urobku (ZWR) i walic w te kanciaste wsiowe ZOMO lby z dachow. Z dachow domow Mickiewicza i innych sasiadujacych. Tak jak to bylo na poczatku stanu wojennego. Obudzcie sie, czlowieki Lubina. Zapytajcie swoich dziadkow/ojcow..jak sie to robi ..

 8. Zbyszko said

  Będziemy jeszcze z tęsknotą wspominać Milicję Obywatelską, która np zatrzymywała się przed kościołem, gdy demonstranci chronili się w kościele

 9. aro said

  Brawo Policja!!! tak trzymać , KRÓTKO ZA ZA RYJ PRZY ZIEMI. Jakich matka i ojciec oraz szkoła nie wychowali to takie są tego skutki.

  ———-
  Dlaczego policja kłamie?
  Admin

 10. Sebastian said

  Jakkolwiek godne pochwały jest to jakże szlachetne wyrażenie sprzeciwu wobec wszechobecnej przemocy ze strony przebierańców w mundurach polskiej policji, lecz z drugiej strony mam obawy o sens podobnych działań z narażeniem życia lub zdrowia ale także dekonspirowanie się jako Polak w tej naszej umiłowanej ojczyźnie opanowanej przez polskojęzyczne męty, usłużnych obcym szabesgoji oraz wrogich pasożytniczych mniejszości narodowych ukrywających swe prawdziwe pochodzenie i nazwiska.

  Mnie osobiście podobają się publiczne wystąpienia imć pana Aleksandra Jabłonowskiego alias Wojciecha Olszańskiego, ale uważam oficjalne przyklejanie się publiczne do tych manifestacji niepotrzebną dekonspiracją. Jesteśmy w stanie wojny, na chwilę obecną nie ma siły zdolnej zmieść z powierzchni ziemi lub ze stołków te sprzedajne kurwy. Szanse mogą zaistnieć tylko z Rosją.

  Ze wspomnień ś.p. Albina Siwaka :

  „Gdy zostałem członkiem Komitetu Centralnego to zdarzało się, i to dość często, że zapraszano nas na różne ćwiczenia i pokazy sprawności naszego wojska. Właśnie w takich okolicznościach poznałem generała Berlinga. Rano pojechałem na lotnisko wojskowe, skąd mieliśmy le-cieć do Szczecina-Dąbia na zakończenie ćwiczeń, obok mnie stała grupa generałów, z którymi się przywitałem, za chwilę doszedł generał Władysław Hermaszewski, rodzony brat polskiego kosmonauty, i zameldował generałowi Siwickiemu, że samolot jest gotów do startu. W czasie lotu generał Berling, siedzący parę foteli przede mną, zaczął się rozglądać, aż po chwili wstał i podszedł do miejsca, gdzie siedziałem z generałem Czyżewskim. Podał nam rękę na przywitanie i spytał, czy może obok usiąść. „Tak, siadaj” – odpowiedział Czyżewski. „To towarzysz Siwak” – przedstawił mnie Berlingowi. „A tak, tak wiem” – powiedział Berling. „Podziwiam was, że nie boicie się tej sfory wrednych ludzi. Uważnie czytam wasze wystąpienia” – dodał Berling. „Czemuś od nich odszedł?” – spytał Czyżewski Berlinga, na co tamten odpowiedział: „Za dużo tam cebuli”. „Co ty mówisz? Cebuli nie jadają, perfumują się i co ty tam czujesz?” – drąży Czyżewski. „Wacek, ja ci powiem tak. Żeby trzy razy dziennie brali prysznic i obleli się butelką francuskich perfum, to i tak Żyd z nich wyjdzie. Dlatego nie mogę z nimi siedzieć, rozumiesz?” – dodał Berling.
  „Czy nie boisz się tak mówić?” – zastanawiał się Czyżewski. „A co oni mogą mi jeszcze zrobić. Co chcieli to już zrobili. Zabić mnie chyba się boją” – dodał. Na platformie, z której oglądaliśmy wystawione pułki i przemarsz wojska, generał Berling trzymał się z nami. Tak samo w kasynie i w drodze powrotnej do Warszawy. Gdy po odejściu Berlinga, żegnałem się z Czyżewskim, ten stwierdził: „Traf chciał, że rzeczywiście w tej grupie generałów, gdzie usiadł Berling, byli generałowie w większości pochodzenia żydowskiego”. Później widywałem Berlinga wiele razy, czy to w loży honorowej w Sali Kongresowej na różnych uroczystościach państwowych, czy w pochodach pierwszomajowych na trybu-nie. Zawsze zamieniałem z nim parę zdań i miałem wraże-nie, że chętnie ze mną rozmawia. Raz byliśmy obaj wśród zaproszonych gości podczas wręczania awansów na wyższe stopnie generalskie i wtedy Berling spytał się mnie, czy ja zdaję sobie sprawę z tego, że jak na razie to ludzie, którzy mają odwagę źle mówić o Żydach, nie wygrają tej ba-talii. Mówię mu, że tak. „Ale ja, krytykując często kogoś, nie wiedziałem, że on jest akurat Żydem – tłumaczę. – Po prostu denerwował mnie sposób, w jaki ten człowiek podchodził do racji stanu. Później dopiero od przyjaciół dowiedziałem się, że ten krytykowany przeze mnie człowiek to Żyd. Ale moim celem wcale nie było krytykowanie Żyda, tylko towarzysza partyjnego który swoimi decyzjami działał na szkodę Polsce. Przecież na gębie nie mają gwiazdy Dawida i ja nie rozróżniam, kto Żyd, a kto Polak” – odpowiedziałem Berlingowi. „To źle – stwierdził generał. – Poruszacie się po omacku, a wtedy łatwo samemu sobie nabić guza”. Wyjął wizytówkę i powiedział: „Tu jest mój telefon i adres. Zadzwońcie kiedyś i wpadnijcie do mnie do domu”. Po paru dniach zadzwoniłem i zgodził się tego samego dnia mnie przyjąć. W domu generała olbrzymi pokój pełen był książek i pamiątek z wojny, cały stół i biurko zajęte przez arkusze papieru zapisane ręcznie. A gdy zauważył, że ciekawie oglądam te zapisane ar-kusze – powiedział: „kończę i przerabiam to, co napisałem”. Usiedliśmy przy stole i żona generała, pani Maria, przy-niosła herbatę. Berling trzymał filiżankę w ręku i długo mi się uważnie przyglądał. Gdy odezwał się, nie mówił mi „towarzyszu”, jak do tej pory. „Panie Albinie, zaprzestań pan wojny z Żydami, bo oni tak to odczytują – powiedział. – Pan, strzelając, jak sam mi o tym powiedział, nie wie nawet, że trafia w Żyda. Ale oni są święcie przekonani, że pan doskonale wie, kim oni są i robi to celowo. Tej wojny z nimi nikt z Polaków nie wygra, a ten problem, musi dojrzeć jak owoc nim spadnie z drzewa. ONI sami, bardzo pośpiesznie pracują, a przez swoją chytrość i pewność pracują na nowy holokaust, który wcale nie w Polsce wybuchnie. Szkoda pana, bo jeśli zechcą – a widać już, że chcą – to zniszczą pana. Pół Polski uwierzy w wersję, którą o panu puszczą, a panu nie starczy życia, żeby się z tego szamba wygrzebać. Po to poprosiłem pana na tą rozmowę. Ja swoje już przeszedłem i znam ich metody i sposoby niszczenia ludzi” – powiedział Berling. Siedzieliśmy jeszcze z pół godziny, ale generał już mało mówił. Byłem przekonany, że on ma rację, że toczę walkę bez perspektywy, bez cienia szansy, że ktoś publicznie przyzna mi rację, nie mówiąc już o zwycięstwie.”

 11. JanuszT said

  Dokłdanie tak będzie jak napisał Pan Marucha. Bandyci w mundurach policyjnych wyczyszczą bandytów w mundurach policyjnych. I nie ma na nich siły, ludzie sra..j*ą na to, gdy to ich nie dotyczy. W Polin zanikła więź międzyludzka. Nie ma żadnej kontroli cywilnej nad tymi policyjnymi gangrenami. Sądy i prokuratury w Polin = to samo!
  Pokłosiem tego jest też, że tam nigdy nie przeprowadzono szerokiej lustracji i dekomunizacji. 95% kadry po 1989r przeszło suchą stopą z milicji do policji, zmieniła się, tylko i wyłącznie nazwa tego niesamowitego aparatu ucisku państwa. Zresztą Polin bo- państwo, tak jak i PRL opiera(ł) się na (mi)policji.
  Kaczystan nie jest tu wyjątkiem, dla nich jednostka ludzka jest i tyle znaczy co gó…w*no!

 12. Kojak said

  od 9 ! Co ty kurwo tu robisz ? Zabieraj stad, ten swoj glupkowaty i plugawy ryj stad ! PRECZ ! Masz szczescie ze cie nie moge dosiegnac ! Sam bym ci ten ryj w ziemie wsadzil !

 13. Sebastian said

  Poniżej film z zatrzymania. Widać, jak duszą Bartka, który początkowo się bronił.

  https://streamable.com/cibhuo?fbclid=IwAR1uCRoEzSpkMHnXBSXM-3CHHXgcIuVM8eVEkMdk86PfXbg8vXFhjLGy_a0

 14. Sebastian said

  I jeszcze jedno, bo aż mi się przekleństwa na usta cisną, gdzie ogólnopolskie protesty przeciw brutalności policji ? Pamiętamy zeszłoroczne mordy leżące w obszczanej i obsranej trawie licznie protestujących np. przed amerykańską ambasadą w Warszawie solidaryzujących się z protestującymi w usa. Gdzie oni kurwa są teraz ? Gdzie odwrotna sytuacja i tłumy protestujących w stanach solidaryzujących się z protestującymi w Polsce ? Czy to jest analogiczne do poniższego ? żydzi czy czarni są lepsi ?

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 „Kropka nad i ” 09.02.2011

 15. Piskorz said

  re 14 A dla Żydów to była tragedia,”….dla nich to wszystko było tragedią; np nie udany geszeft, za mało oszukanych gojów, sklep pusty bez towaru itp

 16. seler said

  szyd to najlepsza człowiek jest
  i ten policjant tesz dobra,
  żeby im tylko nie widzieć
  na ręce, to one bardzo
  dobre i najlepsze są
  szie powybierali
  bo to naród
  ubrany

  cyganie to nie, to paskudne,
  brudne, niedobre, cały
  czas kury jedzą, aż
  jemu im to pierze
  wylatuje z uszu
  a nawet okiem

  banderowska police PL
  to najlepsze z najlepszych, bo
  nawet wzrokiem mogą zabić
  na odległość kilku cm
  we czterech na
  jednego

  szie potem dziwią, że
  społeczeństwu ten
  nie pasuje
  mundur
  i

  kamienie lecą i inne
  koktajle z zupy
  grzybowej

  CHWDP

  chwalmy wspaniałe
  działania policji
  i chuj…
  https://demotywatory.pl/1111/Foch

 17. I*** said

  (13) Wstrząsający materiał!

  Chłopak przed śmiercią jeszcze wołał: „Mamo, mamo”!
  A to właśnie matka wezwała na niego „policję”… jednym słowem, dramat, tragedia rodzinna!

 18. seler said

  re: 17 I***

  bo widzisz Generał… „kultura” zatrzymywania i zabijania
  szie lekko skurwiła, znaczy prymitywna jest,
  bez wzniosłości, tudzież alegorii,

  wyrazy moje są bez znaczenia
  ale żeby krtań złamać ?
  czemu nie robią tego
  niedzieLskiemu ?

  [to taka kurwa, nie zwracaj na niego uwagi]

  i będą bezkarni,
  bo pomylili pacjenta, immunitetu nie miał
  dlatego zajebali, o kurcze…
  Nowy Ład
  jak zapowiedziała wesz
  Morawiecka…

  pozdrawiam serdecznie
  „baron” cygański
  seler
  😉

 19. seler said

  zapodaję piosenkę dla Generała I***
  szie komuś coś nie podoba ?
  no….

  Edyta Geppert – Już nigdy

  ____________

  Idź swoją drogą … Edyta Geppert (słowa Jonasz Kofta)

  ________

  dziękuję Ci Tobie, że Trzy gwiazdki masz,
  a może nawet i więcej,
  Hej 😉

 20. seler said

  dopisek

  Edyta Geppert – Pytania do księżyca (1997)


  _______

  proszę Was Policjanci, proszę…
  znacie Przysięgę ?
  czy nie ?

  jesteście potrzebni, ale nie
  do skurwysyństwa,
  czyli że ?….

 21. seler said

  czyli że

  kuurwy, którym służycie, zdeprawowali szie…
  macie sytuację trudną,
  ale żeby sumienia
  nie mieć ?

 22. seler said

  Edyta Geppert – Pytania do księżyca (1997)

  .https://www.youtube.com/watch?v=Me2Jr9IihiY
  _______________

 23. I*** said

  (19) Same perełki w mistrzowskim wykonaniu Edyty Geppert – dziękuję! 🙂

  Wychowywali ją (w Nowej Rudzie) matka Węgierka i dziadkowie Węgrzy – niezwykle muzykalni… dziadek sprowadzał płyty a także kupił jej najlepszy akordeon, na którym uczyła się grać w dzieciństwie!
  W drugim utworze („Idź swoją drogą”) słychać znajomy folklor… 🙂

  Załączam równie serdeczne pozdrowienia!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: