Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Naukowcy zalecają, aby pozwalać na zabawy w lesie

Posted by Marucha w dniu 2021-08-13 (Piątek)

Londyńskie badania przeprowadzone na 3568 uczniach w wieku 9-15 lat wykazały, że dzieci spędzające dużo czasu w okolicach lasów wykazują dużo lepsze zdolności kognitywne, są również zdrowsze psychicznie, niż ich rówieśnicy pozbawieni takiej możliwości.

Badacze apelują więc, aby pozwalać dzieciom na chodzenie po drzewach i zabawy w lesie.Po dczas wzrostu dzieci, neurony w ich mózgach nieustannie tworzą nowe połączenia, zupełnie jak drzewa wypuszczają nowe “gałęzie”.

Długoterminowe londyńskie badania przeprowadzone na 3568 uczniach w wieku 9-15 lat wykazują, że dzieci spędzające dużo czasu w okolicach lasów wykazują dużo lepsze zdolności intelektualne, niż ich rówieśnicy pozbawieni takiej możliwości. Co ciekawe, inne naturalne środowiska, jak łąki, jeziora czy rzeki, nie wydają się mieć takiego wpływu.

Drzewa a stan umysłu

— Te badania przyczyniają się do naszego zrozumienia typów środowiska naturalnego jako ważnego czynnika ochronnego dla rozwoju kognitywnego i zdrowia psychicznego dzieci i sugerują, że nie każde środowisko naturalne oferuje równie mocne zalety — tłumaczą autorzy.

Nie są to pierwsze tego typu badania, których wyniki wskazują, że obecność drzew ma ogromny wpływ na stan naszego umysłu.

Podobne badania przeprowadzono również w Stanach Zjednoczonych i Danii, gdzie ogólnonarodowe epidemiologiczne badania dzieci pokazały, że zielone miejsca na obszarach mieszkalnych obniżają ryzyko problemów natury psychicznej w późniejszym wieku, a inne brytyjskie testy pokazały, że dzieci mieszkające w zalesionych okolicach mają lepszą pamięć przestrzenną.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie wciąż pozostaje tajemnicą, ale od dłuższego czasu wiemy już, że bogate środowiska naturalne kształtują ludzki mózg, jednak nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, jak to się dzieje i dlaczego akurat lasy mają taki wpływ na mózg dorastających dzieci. Część naukowców próbowała to wyjaśnić samą obecnością zieleni, ale szybko okazało się, że łąki nie działają tak jak lasy i nie zapewniają takiej poprawy w zakresie zdrowia psychicznego.

Wrodzony podziw dla kształtów

Być może chodzi tu o same fraktalne wzory w gałęziach drzew? Mamy bowiem wrodzony podziw dla tego typu kształtów i być może to właśnie one pozwalają uspokoić nasze umysły i prowokować mózgu do wykształcania nowych połączeń.

Oczywiście, jak każde badanie i to ma pewne ograniczenia, bo dla przykładu nie bierze pod uwagę czynników socjoekonomicznych, które mają dużą rolę podczas rozwoju dziecka, ale jedno jest pewne — pełne zieleni i drzew otoczenie z pewnością nie zaszkodzi, a do tego zapewni chwile wytchnienia zarówno dzieciom, jak i ich dorosłym.

https://dobrewiadomosci.net.pl

Patrzcie państwo, do czego to nie potrafią dojść naukowcy… kiedyś nawet stwierdzili, że osoby więcej zarabiające mają więcej pieniędzy do dyspozycji…
Admin

Komentarzy 7 do “Naukowcy zalecają, aby pozwalać na zabawy w lesie”

 1. bryś said

  Znajomy kiedyś gadał z angolem i opowiada jak chodzi z psem na spacery do lasu, że mozna zbierać jagody, grzyby. Angol wielkie oczy. To TY masz las???

 2. Marcin said

  Gdzie tam panie las teraz uświadczysz? Przynajmniej w Anglii? W Walii już prędzej czy w Szkocji.
  Albo wszystkie jest prywatne i ogrodzone albo jakiś park narodowy pierdylion km od wielkich miast.

 3. UZA said

  „dzieci spędzające dużo czasu w okolicach lasów wykazują dużo lepsze zdolności kognitywne, są również zdrowsze psychicznie, niż ich rówieśnicy pozbawieni takiej możliwości. ”

  Tak się zastanawiam – w kontekście wątku poświęconego prawu, ustanowionemu przez Panią Gubernator stanu Oregon (chodzi o prawo, które pozwala studentom ukończyć studia bez umiejętności czytania, pisania lub liczenia) – jak to możliwe, że na Amerykanów bliskość lasów tak słabo działa, skoro w nieźle zalesionym stanie trzeba było wprowadzać podobne regulacje …

 4. aaa said

  Beznadzieja z tym lasem. Byle bardziej zarośnięta ścieżka, i od razu ktoś z rodziny łapie kleszcza.

  —–
  Wyciąć lasy?
  Żydzi już przebierają nogami…
  Admin

 5. Boydar said

  Znaczy się, panowie naukowcy podejrzewają, że kółeczko być może nie jest jednak kwadratowe. No fffassscynujące !!!

 6. Boydar said

  To poch’uj do lasu idzie (4), jakby galerii nie było. Po boleriozie ludzie nawet umierają, do podziału spadku mniej chętnych będzie.

  No co, takie samo dobre podejście jak zaprezentowało Aaa. Może tylko kpiło, co możliwe.

 7. bez nazwy said

  Bo Amerykanie to ludność w 99,99% zurbanizowana. Las widzą w tv.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: