Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tortura nadziei
  Boydar o „Udu***y cię tak, że się…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  matirani o Tortura nadziei
  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Polacy rozumieją Historię?

Posted by Marucha w dniu 2021-08-14 (Sobota)

[Polacy w ogóle mało co rozumieją – admin]

Żyjemy obecnie w przełomowych czasach. Ważą się losy całego naszego świata i ludzkości…Ważą się także losy Naszego Kraju – Rzeczpospolitej Polski oraz Narodu Polskiego. Jeszcze Polska nie zgineła – kiedy My żyjemy…

Moje pytanie: Czy Polacy rozumieją Historię? – zainspirował artykuł Pana Romualda Kałwy w Neon24.pl datowany 08.08.2021- p.t. „Polacy to dumny i mądry naród – czy aby na pewno?”, po przeczytaniu którego, zacząłem się w ciszy i milczeniu nocy, przez kilka godzin zastanawiać:
Czy Polacy potrafią dobrze zrozumieć historię?…ale…

Natychmiast po zakończeniu tych rozważań, wczesnym rankiem przyszły mi głowy słowa naszego hymnu narodowego:
„Jeszcze Polska nie zginęła – kiedy MY żyjemy…”,

Usiadłem więc sobie w ciszy nowego poranka; wschodu nadziei i słońca – zacząłem pisać…

Wstęp:

Żyjemy obecnie w przełomowych czasach. Ważą się losy całego naszego świata i ludzkości… Nieodwołalnie, wielo-etapowo; na różnych frontach i realiach obecnej rzeczywistości.
Oczywiście, ważą się także losy Naszego Kraju – Rzeczpospolitej Polski oraz Narodu Polskiego!

Zastanawiając się jednak nad przyszłością, nigdy nie można, nie powinno się… chyba zapominać wydarzeń przeszłości, które doprowadziły NAS  do tego, gdzie znajdujemy się TERAZ.

Analizując wydarzenia XX wieku, w szczególności dwie Wojny Światowe, niemożliwym jest nie wyciągnąć właściwych wniosków, na temat przeszłości – a na tej podstawie planować przyszłość. Chyba NIKT, żaden trzeźwo myślący człowiek – Polak, nie może mieć najmniejszej wątpliwości: największym nieprzyjacielem (wrogiem) Polski zawsze byli, są i będą Niemcy – Naród Niemiecki. [A rzydzi? – admin]

To przecież Niemcy, dążąc do osiągnięcia hegemonii światowej – wywołały I i II wojnę światową! To przecież Niemcy, po przegraniu obu wojen światowych, rozpoczęły proces tworzenia Unii tzw. Europejskiej, aby w ten sposób, „teoretycznie” pokojowy, zdominować całą Europę a przy okazji – Polskę.
Tak, na początek – nasz „stary kontynent” a potem, być może – resztę świata. (Wielka Brytania w końcu się w tym zorientowała…no i wycofała. A Polska…?)

Ale… to wszystko dzieje się teraz. Wróćmy na chwilę refleksji – do niedawnej historii. Chyba wszyscy znają szczegóły, na temat zniszczeń, morderstw i zbrodni, jakich dokonały wojska i władze niemieckie – w trakcie szczególnie II Wojny Światowej. Mamy w tym temacie mnóstwo niezbitych dowodów; pisze o tym równie obszernie Pan Kałwa – we wspomnianym wyżej artykule.

Ja dodam tylko dwa szczegóły. W 1939 roku ludność RP wynosiła 35 mln; po wojnie 23 mln. Zginęło 12 (dwanaście) milionów ludzi; olbrzymia większość została zamordowana przez Niemców. Cała Polska, była praktycznie zrujnowana „do zera”. Najlepszy przykład: Warszawa, stolica kraju.

Niemcy – tak naprawdę NIGDY za to nie zapłacili…

No a My Polacy, może, nie tak od razu po wojnie ale szczególnie obecnie, teraz, tak jakbyśmy już całkowicie zapomnieli o tym, co zrobili dla Polski Niemcy. I to przecież, nie tak dawno temu…

Naprawdę trudno zrozumieć, jak to możliwe aby tak wspaniały i mądry Naród Polski [Ha ha ha! – admin]
tak szybko zapomniał; tak szybko wybaczył Niemcom – wszystkie zbrodnie, zniszczenia oraz przestępstwa, których Niemcy dokonali w Polsce, na Polakach; (oraz obywatelach Polski – innej narodowości), w czasach II Wojny Światowej. Czy można o tym w ogóle kiedykolwiek zapomnieć?

Trudno też zrozumieć, że Polacy jakby w ogóle nie rozumieją, co robią Niemcy dla Polski – teraz.

Przecież nie tak dawno Niemcy – to byli najwięksi zbrodniarze w Historii Polski i świata… Tymczasem obecnie My Polacy, swoimi działaniami nauczyliśmy największych wrogów, że całe zło, które ONI nam zrobili, w sumie bardzo się im opłacało. I będzie coraz bardziej im się opłacać.

Przecież nie ponoszą, nie będą ponosić  za to żadnych odpowiedzialności… – tak jak stwierdził, Pan Kazimierz Turaliński! I ma tutaj – całkowitą rację.

A Polska – obecnie, coraz bardziej staje się niewolnikiem – tych samych właśnie Niemiec.

Zacytuję również kilka słów, które napisał Pan Romuald Kałwa – na Neon.24.pl, w artykule, p.t.
„Polacy to dumny i mądry naród – czy aby na pewno?”:

Naród, który tak bezmyślnie podchodzi do własnej przeszłości, nie ma i nie będzie miał przyszłości. Obecnie, jakby NIKT w Polsce tego nie widział i nie rozumiał –

„Od 30 lat Polska znowu wymiera!

W czasach „transformacji ustrojowej” – na „zachodzie”, Polacy wykonywali najgorsze prace, ale co można było zrobić, skoro w Polsce, tej pracy, dzięki reformom „okrągłego stołu” nie było, albo była ona bardzo nisko płatna. „Na twoje miejsce jest dziesięciu”! słyszeliśmy wtedy takie i inne paskudne teksty. A, jak ktoś jest bezrobotny (bezrobocie, nieoficjalnie w 2002 r. wynosiło 30%!) – to znaczy, że jest nieudacznikiem, leniem, i że… powinien szybko zdechnąć – w imię jakichś tam… „liberalno-unio-demokratycznych” bredni.”

Stąd także powstało takie uwielbienie dla „Unii Europejskiej Niemiec”, które, krótko mówiąc, może wtedy było nawet uzasadnione, w sensie dostępu do rynków pracy. Tylko w ten sposób, można było wówczas, utrzymać rodzinę w Polsce.

Niewiele się od tamtych czasów zmieniło; coraz więcej Polaków pracuje dla Niemców… Wiadomo, w dzisiejszym świecie, „Pieniądz czyni cuda”. Tymczasem jednak…

Eksterminacja Polski trwa do dzisiaj.

Obecnie coraz więcej Polaków umiera a coraz mniej się rodzi. Dużo też wyjeżdża „za pracą”. „Katastrofa demograficzna” będzie oznaczać całkowity koniec polskiego państwa w dziejach.

Mamy zbyt cenną, strategiczną lokalizację w Europie, aby nam ją tak łatwo, znowu „odpuszczono”.
Jest wielu chętnych – na przejęcie Polskich terytoriów.
W dodatku jesteśmy katolikami.

Taka (niestety) jest PRAWDA – historyczna.

No a oczywiście teraz Niemcy – to ”największy i jedyny” przyjaciel Narodu Polskiego w Europie i na świecie…
Teraz Niemcy, to dla Polaków jedyny wzór do naśladowania… To przecież ONI podobno dają Polakom kasę i możliwości przeżycia, czy też w ogóle życia…
Dzisiaj Polacy nie mogliby chyba żyć bez Niemców.

A przecież, warto też na chłodno przeanalizować, zrozumieć…obecną sytuację Naszego Kraju… Od czasów „transformacji ustrojowej” oraz przystąpienia Polski do NATO i Unii Europejskiej, to właśnie Niemcy przejęli niemal całkowicie „polski” przemysł, handel i rolnictwo oraz całkowitą kontrolę nad tym, co się w Polsce jeszcze dzieje… we wszystkich niemal dziedzinach życia.
Nawet „Polska” polityka jest w rękach Niemców. A Polacy, to tylko oraz coraz bardziej – TANIA siła robocza.

Obecna Pandemia Covid-19 – może być „gwoździem do trumny” Polski jako Państwa i Narodu… Teraz, właśnie teraz – Polska umiera – Polska jest w stanie ostatecznych, niemieckich rozbiorów…

A Polacy, jednak ciągle trwają w letargu i nie potrafią właściwie zrozumieć obecnych zagrożeń !

Polska – jako Naród, musi zrozumieć historię, oraz realia obecnej rzeczywistości; musi zrozumieć, że przyszłość Naszego Kraju – jest całkowicie zagrożona.

Polacy muszą się całkowicie obudzić – z obecnego letargu powolnej śmierci.
Być może Pandemia Covid-19, jako próba ostatecznej dominacji Narodu Polskiego, będzie…tym ostatnim dzwonkiem alarmowym – na drodze do zjednoczenia Polski i Narodu Polskiego –
w walce o przyszłość i właściwe miejsce w Europie i na świecie…
Być może jako „Naród Wybrany” – (o czym pisałem, w poprzednim artykule).

Niechaj żywi – Nigdy nie tracą Nadziei…

Apeluje – wołam do Wszystkich Polaków, aby dobrze się zastanowili nad obecną rzeczywistością Naszego Kraju – „Naszej Rzeczy Pospolitej” – i wszędzie, wszystkim zaczęli głośno śpiewać:

Jeszcze Polska nie zginęła – kiedy MY żyjemy…
(co nam obca przemoc wzięła…wkrótce odbierzemy)

MY Polacy: musimy dobrze zrozumieć historię i obecną rzeczywistość, musimy się zjednoczyć we wspólnych działaniach – w walce o przyszłość naszego Kraju i Narodu.

Pozdrawiam serdecznie. Z Panem Bogiem.

Dr. Ryszard Opara
https://ryszard-opara.neon24.pl/

Oby moje słowa się w g… obróciły, ale w sytuacji gdy większość Polaków to Rzydzi, marnie widzę perspektywy naszego kraju.
Admin

Komentarzy 57 do “Czy Polacy rozumieją Historię?”

 1. Kulikow said

  Tak zgadzam sie Najwiekszy wrog to Niemcy .Nie tylko? Hameryka Lucyferianska (zydostwo)=City Of London=(Rothildowie=ich Panowanie nad Swiatem finansow)Wiec oni tez sa Naszymi WROGAMI nr.1 potem NIemcy WROG nr.2.Potem Wiara w Opatrznosc BOSKA……Nie mam nic przeciwko opatrznosci BOSKIEJ ……Jak najbardziej .ale Stworca nic za Nas nie zrobi.Nasze intelektualne Lenistwo latwowiernosc pasywnosc =bezmyslnosc glupota.Zidiocenie gonitwa za bogactwem I blihtrem swiata zachodu.Jest bardzo duzo spraw do omuwienia czy opisania…..Ale z tym z idioceniem wcale nie jestesmy na pierwszym miejscu.Poczejamy na rozwoj wypadkow To juz widac golym okiem.

 2. Dziadzius said

  @ 1 kULIKOW— CHyba lepiej bym sam tego nie ujal!!

 3. francobollo said

  Gratuluję Panu Gajowemu jakże ważny dobór tematyczny, a ponadto jednozdaniowe własne refleksje.
  Polacy …. kim są Polacy? Ludzie nieznający własnej historii, to współcześni Polacy. Przy tej okazji apeluję do wszystkich myślących, aby napiętnować tych, którzy w jakikolwiek sposó chcą – usiłują identyfikować się z Polakami z historii polskich powstań. Polaków – Polską młodzież wykończono w Powstaniu Warszawskim. Polska pozostała bez ,,kadr” o czym pisał Albin Siwak. Dzisiejsi Polacy niewiele mają wspólnego z prawdziwą Polskością. Widać i słychać wokół. Podpierają się na każym kroku mesjaszem, który ich i NAS podobno wyzwoli. Jak łatwo bezmózgom wmówić, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Własnego rozważania w tym temacie nie ma. Rusofobia święci wielkie triumfy, bo bezmózg mówi, że w telewizorni tak ,,gaworzyli”. Jest w sieci na YT amerykański kanał po polsku …Obudź sie Polsko Obudź się Polonio…. Kanał mocno cenzurowany przez administratora yotubera. Jest tam najnowsze opracowanie o Władysławie Gomułce …
  p.t. Władysław Gomułka – LEKCJA HISTORII do odrobienia – mało znane fakty z życiorysu.
  Forum w tym opracowaniu mocno świadczy o tym jak wielu nie zna historiii Polski mimo, że żyli w czasach, kiedy Gomułka sprawował władzę.
  Pozdrawiam Pana Gajowego i wszystkich myślących.

 4. Gazda said

  W paragrafie powyzej zdjecia czytamy fragment polskiego hymnu:
  „Jeszcze Polska nie zgineła – kiedy My żyjemy…”,
  podczas kiedy w odleglych czasach mej mlodosci fragment ten wygladal tak:
  „Jeszcze Polska nie zgineła – póki My żyjemy…”
  Niby mala roznica jednego slowa, ale roznica w znaczeniu wydaje mi sie istotna, co sprawia, ze nie jestem zwolennikiem obecnej, tylko tej oryginalnej wersji.

 5. Antares said

  #3
  „Podpierają się na każym kroku mesjaszem, który ich i NAS podobno wyzwoli”

  Zgadzam się z Panem całkowicie. W internecie aż roi się od tego typu filmików o różnych przepowiednich z których wynika że my jako jedyni na świecie ocalejemy.
  Cała tą sytuację oddaje ostatni Marsz w Katowicach przeciwko przymusowi szczepień, gdzie jakaś grupka rozłożyła baner Chrystus królem Polski, jakby to Chrystus miał za nas wszystko załatwić.

 6. Piskorz said

  re art Mamy zbyt cenną, strategiczną lokalizację w Europie,”” w Polsce gomułkowskiej chyba była hasło „Zamienię suwerenność na lepsze położenie geograficzne”.!! ps To położenie to nam bokiem wychodzi od wielu lat..Nie trzeba tłumaczyć. Może w środkowej Afryce jest taki kraj,który ma równie „ciekawe” położenie geogr.

 7. Aaron Blumblemblaum said

  Polacy nie boją się jakiegoś tam Boga bo teraz są już nieśmiertelni. Gniew boży ich nagle ominą i lecą właśnie ma Marsa na upragnione wakacje. Historia ? A co to jest?

 8. Miet said

  Ad.4.
  Panie Gazdo, jeszcze jedna poprawka:
  autor pisze: „co nam obca przemoc wzięła…wkrótce odbierzemy”.
  A jak mnie kiedyś w domu i szkole uczono, to było: – „szablą odbierzemy”.☹️

 9. osoba prywatna said

  Czy Polacy rozumieją obecną Historię?
  Nie tylko większość Polaków, ale wszyscy dzisiejsi politycy bazują na narzuconej wersji historii XX wieku nie zawsze zgodnej z prawdą. Z jakich źródeł historycznych czerpie swoją wiedzę o II wojnie były prezydent narodu wybranego Riwlin urodzony 9 września 1939 w Palestynie, który w kwietniu 2018 r. podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie powiedział: „ nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji”.

  Polityk, który opiera swoją wiedzę tylko na prawdzie historycznej wie, że polskie społeczeństwo ma prawo do bilionowych odszkodowań od projektantów I-II wojny światowej oraz elit finansujących przemysł zbrojeniowy, twórców narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu. Największy ubytek ludności polskiej nastąpił w czasie II wojny – według różnych źródeł od 6 do 12 milionów. Kto zapłaci odszkodowania za zniszczenie ludności i terytorium Polski.

  Nie wolno zapomnieć, że w latach 1939-1944 żadne inne państwo, ani też inne społeczeństwo nie zachowało się równie przyzwoicie wobec polskiej tragedii, jak zachowali się Węgrzy.

  Zawiodły Stany Zboczone, których największe banki sfinansowały upadły po I wojnie światowej niemiecki przemysł zbrojeniowy, tamtejsze nazistowskie partie oraz sowieckich komunistów. Bardzo zawiedli Francuzi, zawiedli też Anglicy, choć byli zobligowani umowami z Polską.

  A Węgrzy, którym narodowy socjalista Hitler obiecał odzyskanie swoich ziem po wielkiej traumie traktatu w Trianon 1920 roku, który odebrał im 2/3 terytorium i tyleż samo ludności, zachowali się wobec koszernego führera nielojalnie, stając zdecydowanie w obronie Polski.

  Nazista Adolf, który nie urodził się w Niemczech, chciał uderzyć na Polskę także od południa, był przekonany, że nie będzie żadnego problemu by niemieckie nationalsozialismus wojska przejechały przez terytorium węgierskie. Od marca 1939 roku mieliśmy z Węgrami znów wspólną granicę, która okazała się dla nas zbawieniem. Nie dość, że Węgrzy odmówili faszyście Hitlerowi przemarszu wojsk Wehrmachtu – czego nie mógł pojąć – to na dodatek po 17 września po napaści sowietów (Ukraińców) na wschodnie połacie Rzeczypospolitej, odważyli się otworzyć swą granicę przed polskimi uchodźcami.

  Jesienią 1939 roku, w najbardziej ponurym okresie naszej historii, ok.140 tysięcy uchodźców z Polski znalazło gościnę na ziemi węgierskiej. W większości byli oficerami wojska polskiego, czyli internowanymi żołnierzami, jednak w praktyce traktowano ich jak gości oraz przyjaciół, którym trzeba pomóc. Tajna ewakuacja rozwinęła się w wielkie przedsięwzięcie, w ramach którego z Węgier do Palestyny i Ameryki przedostały się dziesiątki tysięcy osób znających język polski. Pod koniec wojny na Węgrzech pozostało niespełna 10 tysięcy czysto rdzennych Polaków od wieków przywiązanych do polskości, do wartości polskiej kultury i do narodu polskiego.

  Zbrodnia katyńska jest kwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna, rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 rdzennych Polaków, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji. W Katyniu nie zginął ani jeden potomek Judasza z polskiego wojska – pozwalano im uciekać na wszelkie sposoby, nawet pomagając im w tzw. powietrznym moście do Palestyny.

  Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu, Miednoje, w Bykowni koło Kijowa oraz na przedmieściu Charkowa – tereny te przed II wojną zamieszkiwało około 500 tysięcy potomków Judasza. Jednym z nich jest obecny mer ponad milionowego Charkowa Hennadij Kernes (wikipedia). W 1882 w Charkowie ukształtowało się koło studentów wyznania mojżeszowego, które jako pierwsze wysunęło hasło powrotu Izraelitów do Palestyny będące myślą przewodnią późniejszego ruchu syjonistycznego uważanego za kolebkę komunizmu w Rosji oraz narodowego socjalizmu (faszyzmu) NSDAP w Niemczech i UPA na Ukrainie.

  Międzynarodowy kapitał współfinansował rewolucję bolszewicką w Rosji w 1917 roku. Wkrótce koszerni właściciele wielkich korporacji skierowali swe pieniądze dla Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników NSDAP. Mieszkający w Polsce Potomkowie Judasza w czasie II wojny współpracowali z nazistami ponieważ Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników NSDAP była zaprojektowana, finansowana i kierowana też przez potomków Judasza.

  Trudno dzisiaj znaleźć informacje o projektantach I-II wojny światowej, czy też o projektantach uroczystości związanych z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Faktem jest to, że już w lutym i w marcu 2010 roku w mediach węgierskich podawano niezrozumiałe dla bratanków Węgrów wiadomości o planowanych dwóch osobnych samolotach rządowych delegacji polskiej. Gdyby nie było zbrodni katyńskiej – nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej,

  XX-wieczna tragedia dziesiątek milionów ofiar I i II wojny, czy też narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu odchodzi w zapomnienie. Wojny w Europie były dla elity finansowej i przemysłowej Stanów Zboczonych wysoce opłacalnym biznesem, a obecnie składają oni do sądów najbardziej bezczelne pozwy o odszkodowania na wysokie sumy.

  Czy Polacy powinni uzyskać pełne informacje o projektantach convidiotyzmu? To też historia naszego życia.
  nadużycie link skomentuj
  Witam-z-Węgier 14.08.2021 00:40:32

 10. UZA said

  A czy Szanowny Autor rozumie historię ?

  Niby zauważa, że „żyjemy obecnie w przełomowych czasach” i „ważą się losy całego naszego świata i ludzkości” a już za chwilę – tak jak w znanym wierszu – patrzy i widzi wszystko oddzielnie: że Polska, że Niemcy, że Wielka Brytania (która w końcu „się zorientowała i wycofała”). Wzorem dziewiętnastowiecznych myślicieli Pan Doktor Opara wyobraża sobie politykę jako koncert mocarstw . A przecież te nieszczęsne Niemcy , podobnie jak Wielka Brytania, to tylko pionki, które jakaś niewidzialna ręka przestawia na globalnej szachownicy. I to nie od dziś…

 11. Maverick said

  Aby uratować naszą egzystencję trzeba zmienić nasze sojusze, i stoworzyć unię Panslawi. Bo jeteśmy od wieków narodem naiwnych i latwych do niebierania poprzez zachód, który zawsze jest dążący do naszego osłabienia ekonomicznego, i użależnienia ekonomicznego. Oczywiście ze mają i inne cele jak wyludnienie naszego kraju i zniszczeenie tkanki jednolitości. A co najważniejsze usunąć z naszego hymnu linijkę o Bonapartym. To był mason, który wiedział jak naiwniaków wykorzystywać dla własnych celów. Dlatego nie mqa powodów do dumy gdy dałeś się wykiwać. Wtedy mogą się zacząć procesy budowania silnej Polski, i ludnego kraju, gdzie my jesteśmy właścicielami biznesów i innowacyjnych technologi. Tacy liderzy co skłócają nas wewnętrznie za możliwość wasalenia się obcym nie są naszymi liderami, a gdy nie umieją znaleść wspólnych interesów z innymi krajami słowiankimi, tym bardziej powinni być usunięci poprzez świadomy naród. Trzeba jednak zauważyć że świadomość swojej własnej wartości jest w Polakach bardzo niska.

 12. Maverick said

  Co niektórzy rozumieją że zadłużanie jest celowe aby ludziom założyć kajdany niewidzialnego niewolnictwa, bo długi są zaciągane dla benefitów jednego procenta, a odpowiedzialnością za jego spłatę obarcza się całe narody, na dole drabinki dochodów. Kody podatkowe są tak napisane że najbogatsi płacą zero podatków.

  Przygotowywany reset czyli nowy ład to nic innego jak uczynienie z ludzi nowych chłopków pańszczyźnianych z zakazem poruszania, i opuszczania swoich mieszkań co zapewni kontrolującym system ingwilacji społecznej zbudowanej na sztucznej inteligencji. Cały ten Kowid został w tym celu wyolbrzymiony, a niby szczypawka ma ludzi uczynić bezpłodnymi, bo świecie AI tylu ludzi nie będzie potrzebnych elitom z 1%.

 13. Maverick said

  Wesley Clark ujawnia co niektóre fakty syjono-trockiści przygotowali dla świata.

 14. Gazda said

  Ad 8
  Ma Pan racje; ja poprostu nie znalem jeszcze tego niescislego fragmentu polskiego hymnu, bo opieralem sie tylko na tekscie Gajowego, nie majac wowczas czasu na lekture oryginalu. W istocie, ta druga poprawka jest nieco kontrowersyjna, bo „odbieranie szabla” zaklada przemoc, a przemoc jest przeciez akcja wysoce naganna – chyba ze jest stosowana przez pewne „przez Boga wybrane” panstwo na Niedalekim Wschodzie!

 15. Gazda said

  Ad 14 – Korekta.
  Oczywiscie, mialem na mysli nie „wybrane panstwo” a „wybrany narod” lub „wybrane plemie”. Przepraszam za popelniona w pospiechu niescislosc!

 16. MatkaPolka said

  SŁOWIANIE, NAJSTARSZA CYWILIZACJA NA ŚWIECIE, CZ.1
  SŁOWIANIE 10700 lat w Europie

  Uczymy się w szkole, iż najstarsze cywilizacje ..to.sumeryjska, egipska … tymczasem w świecie nauki…. odkryto już…tysiące dowodów na obecność wysoko rozwiniętej cywilizacji, na terenach środkowego Dunaju w Europie….. istniejącej tysiąc lat przed cywilizacją sumeryjską czy egipską. W muzeach możemy odnależć setki artefaktów z tych terenów, które liczą nawet 8 tys lat. Ta najstarsza cywilizacja można powiedzieć świata, ………..to nasi….. prasłowiańscy przodkowie.

  Elam początki lechickie

  Edward Sławianin Leh
  Pierwszy odcinek z cyklu Poczet królów Lechickich W tym odcinku cofamy sie o 5200 lat wstecz na Bliski Wschód nad zatokę perską , gdzie na terenach Ariów Ramy , a dokładnie na Irańskim płaskowyżu otoczone Sumerem,Persją,Babilonem,Partią istniało przez 1000 lat pewne państwo zwane Elam…..

 17. MatkaPolka said

  Słowianie, najstarsza cywilizacja na świecie, cz.2

  Teren kultury Vinča z VI tysiąclecia p.n.e. znad Dunaju..….. to kolebka Słowian. …mówi profesor Mario Alinei , wybitny włoski językoznawca, legenda światowej lingwistyki, profesor na uniwersytecie w Utrechcie. Ustalił on początek słowiańskich kultur rolniczych, jako pierwszych w Europie, na VII tysiąclecie p.n.e. Według jego badań, w ciągu dwóch i pół tysiąca lat cywilizacja ta rozwinęła się z basenu Dunaju do Wschodniej i Środkowej Europy. Dopiero od jej potomków….pierwszych słowiańskich rolników Europy, inne ludy kontynentu uczyły się uprawy ziemi i budowania osad. bibliografia:

  SŁOWIANIE, cz.3 Pierwsze wytopy miedzi i inne kultury naddunajskie

  Historia światowej obróbki metali rozpoczęła się około roku 5500 p.n.e. na terenie obecnej Serbii w osadach kultury Vinca nad Dunajem. Już w tych czasach pracowały tam warsztaty metalurgiczne, wytwarzające broń, narzędzia z metalu i wyjątkowe dzieła sztuki. W pozostałej części świata ludzie uprawiali dopiero pierwsze zboża i hodowali trzodę chlewną, a cywilizacja sumeryjska miała rozpocząć się dopiero za trzy tysiące lat.

 18. MatkaPolka said

  SŁOWIANIE cz.4a Najstarsze pismo – pismo kultury Vinca

  SŁOWIANIE cz.4b Pismo Etrusków to pismo słowiańskie

 19. MatkaPolka said

  Lechs’ Empire, Territory and capitals within the space of centuries

  Janusz Bieszk opracował na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd. Niniejszy film powstał w konsultacji z Januszem Bieszkiem i prezentuje terytorium oraz najważniejsze stolice Imperium Lechitów na podstawie książek tego autora.

 20. MatkaPolka said

  Slowianscy krolowie – Pobierz pdf z Docer.pll
  Aug. 4, 2018 — Słowiańscy królowie Lechii w kronikach Kronikarze średniowieczni 1. … Starożytną Historię Lechii czyli Polski My Polacy, Ariowie-Słowianie,

  https://docer.pl/doc/x08x05c

  LINKI DO MAP

  Słowiańscy Królowie Lechii – pokaz map – Mapy do ksiązki Bieszka

  Niniejszy film można traktować jako uzupełnienie do książki pt. „Słowiańscy Królowie Lechii. Polska Starożytna” Janusza Bieszka.
  Konkretnie materiał odnosi się do podrozdziału:
  Rozdział V. Miasta, mapy, monety, bitwy, chrzest Lechii, dynastia lechicka
  2. Mapy Europy i Lechii na przestrzeni wieków
  a) Mapy zagraniczne o numerach 1–36, nazwy zagraniczne Lechii i jej zasięg terytorialny

  s. 232-245.

 21. MatkaPolka said

  JARUHA – LECHISTAN – Nieznane Dzieje Polski 432 Hz

 22. MatkaPolka said

  wersja z tekstem

  https://www.tekstowo.pl/piosenka,jaruha,lechistan___nieznane_dzieje_polski_432_hz.html

  JARUHA – LECHISTAN – Nieznane Dzieje Polski 432 Hz (PL, RUS, ENG – TEXT)

  Tekst piosenki:

  „I poślą do nich bogowie wielkiego wędrowca miłość niosącego…
  Ale kapłani złotego tura poddadzą go śmierci męczeńskiej
  I po śmierci jego, ogłoszą bogiem go..

  Stworzą wiarę nową zbudowaną na kłamstwie krwi i ucisku
  I ogłoszą wszystkie narody niższymi i grzesznymi
  I wezwą przed oblicze przez nich stworzonego boga kajać się
  I prosić o wybaczenie za czyny dokonane i niedokonane..

  ” Przebudź się siostro, przebudź się bracie posłuchajcie,
  bo dziejów tych nie znacie matki i ojcowie nasi też nie znali całe wieki,
  i przez to nasz naród, jest taki kaleki
  jedyna nadzieja w historii nieznanej,
  przedchrześcijańskiej Lechii całkiem zapomnianej
  o której kronikarz Prokosz napisał wiele,
  przeczytajcie go, moi drodzy przyjaciele
  ponad dziesięć tysięcy siedemset lat,
  żyjemy tu, a to kawał czasu szmat

  nasza haplogrupa krwi R1A, tego nikt nie zatrze, to jest nasz ślad
  wmówili Ci że przed chrztem Polski nie było,
  żmijowe plemię nasze dzieje zataiło
  jeszcze Lechia nie zginęła, póki my żyjemy
  póki w sercach naszych krew Przodków pompujemy

  Ref. Polska niepodległa to Polska Lechicka
  i nie cudzoziemska ani katolicka
  tu jest moje miejsce tu jest mój Dom,
  a kto go splugawi spadnie w niego grom!!!
  Polska niepodległa to Polska Lechicka
  i nie cudzoziemska ani katolicka
  my jesteśmy dzielne, potężne Lechickie Plemię
  wielka siła w naszych prawych sercach drzemie

  Polska niepodległa to Polska Lechicka
  i na pewno nie pejsata ani katolicka

  nigdy stąd nie wyjadę choćby mi płacili
  kpili ze mnie lub złą sławą otoczyli
  Lechistan ! Lechistan !
  Wróg wciąż waruje u Twoich bram,
  odbierzemy co nasze Wiarę, Pismo, Ziemię
  bo jesteśmy niepokonane Aryjskie Plemię

 23. karlik said

  Ad.10 „A czy Szanowny Autor rozumie historię ?” – Oczywiście autor przedstawia swoją wizję historii z wielką ilością błędów.

 24. Maverick said

  Tylko powrót na naszych słowiańskich korzeni może nas uratować od lucyferiaskich bestialskich czasów które bardzo szybko nadchodzą,

 25. Olo said

  Niemcy i żydzi od wieków byli naszymi wrogami, ale to nie byli i nie są nasi najwięksi wrogowie na świecie. Tych mamy u siebie w kraju, na co dzień. Używają języka polskiego. Wyglądają jak Polacy, ale nie są Polakami. Możemy ich poznać po nietypowych nazwiskach, jak Niedzielski, Morawiecki, Glapiński, Bąkiewicz, Winnicki, Środa, itp. To frankijscy neofici. Dzieci Jakuba Franka i Augusta Mocnego Sasa. Od wieków niszczą Polskę i Polaków od środka. Wystawiają nas wrogom. Pouczają nas na temat polskości i patriotyzmu. Wywołują krwawe powstania (styczniowe, listopadowe, warszawskie), po których Polski i Polaków jest coraz mniej. Ale dla nich jest coraz więcej miejsca, władzy i dóbr. Dzisiaj trzęsą całą Polską. Nie dzielą się z Polakami władzą i dobrami. Wzięli wszystko. Kontrolują naukę, kulturę, edukację wszystkie służby. FRANKIŚCI. Przejęli nasze serca i umysły. Sa naszymi panami. Ale Polacy ich nie widzą. Widzą za to Niemców, Ruskich i innych. Ale to tylko ślepe uliczki stworzone przez nich…

  https://www.cda.pl/video/5131776

 26. Lily said

  Re 24;Olo
  JAK NIE Po WYGLADZIE, to po mentalnosci
  napewno.
  „Po OWOCACH Ich ROPOZNACIE”. Biblia.

 27. adsenior said

  Kolejny raz żydostwo, sprowadza wielkie niebezpieczeństwo, dla ludzkości. To oni w latach 20/30 wywołali kryzys, by przejmować majątki gojów, teraz wywołali „urojoną plandemię” w tym sam ceelu. Nic ich nie nauczyły pogromy z XX wieku.

 28. A-E F said

  25 = sedno sprawy. Niemce maja dzisiaj tyle do gadania w Niemchech, co Polaki w Polsce a amerykany w USA i to jest jedyna prawdziwa historia.

 29. realista polityczny said

  > Chyba NIKT, żaden trzeźwo myślący człowiek – Polak, nie może mieć najmniejszej wątpliwości: największym nieprzyjacielem (wrogiem) Polski zawsze byli, są i będą Niemcy – Naród Niemiecki.

  Po przeczytaniu tego dałem za wygraną. Chyba tylko człowiek wyjątkowo bezmyślny może napisać taką głupotę. A do tego idiotyczne wpisy Maverica vel(?) „Matki polki”.

  Nie trzeba studiować historii czy do Niemiec jechać, żeby wiedzieć, że to idiotyzm. Niemcy są tak samo manipulowani i wykańczani jak my, a ich wielki wódz nie tylko nie był Niemcem, ani Austriakiem ale … wiadomo, zresztą jak i Goebbels, Rosenfeld, … Proponuję przeczytać ze zrozumieniem wpis nr 9, a jak ktoś ma czas to poczytać książki Antony Suton’a pokazującego, że dojście wielkiego wodza do władzy a potem 2WŚ były orkiestrowane zza Atlantyku, zresztą jak i pierwsza, a w obu chodziło o złamanie Niemiec i powalenie Europy.

  ————
  Jasne. Niemcy to zawsze byli naszymi przyjaciółmi, tylko nimi manipulowano.
  Idź Pan w pizd…
  Admin

 30. Jc said

  Nim prawda dotrze do zakutych łbów to wyginiemy, a tu na forum swego czasu i teraz też najważniejszy problem to msza trydencka (zakazana przez nieomylnego papieża) sobór watykański i kremówki, zostaniecie z niczym i nad grobem zapłaczecie nad swą głupota.

  ————
  Papież nie jest nieomylny. Jc gówno wie, a sra otworem gębowym…
  Won stąd. Tu jest forum KAOLICKIE.
  Admin

 31. Ale dlaczego? said

  A.D. 29
  Nie zgadzam się z teorią, że nazizm w Niemczech czy komunizm w Rosji to były projekty syjonistyczne czy „podobne”. Choć co do komunizmu, to jest sporo poszlak o przenikaniu się obu projektów.
  Nazizm w Niemczech to dzieło Hitlera. Gdyby jakimś przypadkiem ktoś go wykończył, jeszcze na początku lat ’30, nie było by III Rzeszy.
  Co do komuny, to prawdą jest, że Żydzi stanowili trzon tego ruchu, ale motorem napędowym była sama ideologia. Gdyby Lenin zniknął powiedzmy w 1918, rewolucja komunistyczna zapewne by została rozniecona, bo było wielu przywódców komuny w owym czasie, nawet niekoniecznie żydowskich. I choć Źydzi byli później preferowani przez ich ziomków, to generalnie komuniści źyli samą ideologią komunistyczną, ktòra to świetnie przyjęła się wśród Żydów, od wieków „internacjonalistów” przecież.

  Warto też zwrócić uwagę na cele obu projektów. W nazizmie to Niemcy mieli panować nad światem z pomocą kilku innych narodów. Gdyby Hitler był inteligentniejszy, cel by osiągnął. Na szczęście więcej było w nim pychy niż inteligencji.
  Światowy zaś komunizm miał wyeliminować narody. Zapewne gdyby się to udało, doszło by do konfliktu źydowskich komunistów z komunistami gojowskimi. Tak jak to się stało w ZSRR i PRL. Ale to nie oznacza, że komunizm był tożsamy z syjonizmem. A jedynie źe miał „części wspólne”. I mógł być wykorzystany przez syjon. Nazizm w Niemczech jedynie wypędził część Żydów do Palestyny. Gdyby Niemcy wygrali II WŚ, po Żydach nie pozostało hy nawet wspomnienie. My, Słowianie, mielibyśmy tylko trochę więcej czasu…

 32. Marucha said

  Re 22:
  Matka Polka napisała:

  „Polska niepodległa to Polska Lechicka
  i na pewno nie pejsata ani katolicka”

  Kurwa. Jak tu nie kląć…
  Polska, gdy była naprawdę katolicka, była najpotężniejszym mocarstwem Europy…

  Paszoł won, neopoganie, wykonujący żydowskie zlecenia niszczenia naszej religii. Albo głupcy, albo judasze.

 33. Marucha said

  Jeśli komuś się nie podoba, że poruszamy tu tematykę Kościoła Katolickiego – a w szczególności Mszy Trydenckiej – to niech stąd wynosi.
  Tu nie ma miejsca dla neopogan, pseudolechitów i innych żydowskich agentów.

  Tolerancja ma swoje granice.

 34. Piskorz said

  re 31 Gdyby Hitler był inteligentniejszy, cel by osiągnął. Na szczęście więcej było w nim pychy niż inteligencji.”” GDYBY CIOTKA MIAŁA WĄSY…TO BYŁABY DZIADKIEM. Gdyby H. nie wojował z żydami, gdyby w Rosji nie było
  egzekucji, paleń wsi ros. mordów, grabieży na wlk.skalę, gdyby nowym niewolnikom /tzn Rosjanom/ dał po prostu żyć na niemieckich warunkach /admin. jakaś płaca, jakieś życie pod niemieckim butem itd itp….To b.możliwe, że wujek Hycler załatwiłby Rosję na perłowo. Początek była dla Niemców prosty, weszli w R. jak nóż w masło, a do końca 1941 to mieli już Niem. ponad 3,5 jeńców ros. !! Wiadomo dlaczego..No ale jak zaczęli to co wyżej napisane…to dostali w dupę !!
  Panie Marucha, Suworow się kłania i pozdrawia.
  ps Wehrmacht ponoć taki „rycerski”, a walczyli na 2 fronty, przeciwko ros. żołnierzom i przeciwko nar. rosyjskiemu ! A Z NIM SIĘ NIE WYGRYWA!

 35. Piskorz said

  re Uzupełnienie do wpisu . RODOWITY NIEMIEC POTWIERDZIŁ, że gdyby ta wojna z Rosją nie była tak prowadzona, jak była…to . możliwe /powiedział/, że Hycler by ich pokonał.! A tak, to Niemcy napotkali tak silny opór na całej linii i …dostali w dupę.!

 36. daro said

  oczywiście,znajdą się tacy co zaraz pomyje wyleją,ale co tam…nasz kraj Żubrem,podwawelską i grillem stojący,rozśpiewany i tańczący z gwiazdami,jest tak odmóżdżony,że do głowy mu nie przyjdzie zmienić sojusze.I to zaraz,póki nie jest za póżno.Niestety rusofobia to stan głębokiej choroby umysłowej….

 37. Olo said

  Re. 9

  „Zawiodły Stany Zboczone, których największe banki sfinansowały upadły po I wojnie światowej niemiecki przemysł zbrojeniowy, tamtejsze nazistowskie partie oraz sowieckich komunistów. Bardzo zawiedli Francuzi, zawiedli też Anglicy, choć byli zobligowani umowami z Polską.”

  Niby tak, a jednak nie, bo specjalnie podpisano te umowy, żeby przyjąć uderzenia, które miały być skierowane na Anglię i Francję, na szybko tworząc z sanacyjnej Polski sojusznika tych państw, co było wbrew logice i ich możliwościom militarnym. Gdyby Hitler od razu uderzył na Anglię, dzisiaj już by jej nie było. Ale na szczęście dla Anglików w Polsce od co najmniej XVIII wieku siedzą frankijskie krety, które zrobią co anglosyjon zechce, udając przy tym gorliwych patriotów. Wystawią Polskę na bicie, wywołają powstanie, pokłócą nas z sąsiadami, podzielą nas. Byleby w Londynie i Paryżu było spokojnie i dostatnio.

 38. UZA said

  „Niemcy to zawsze byli naszymi przyjaciółmi, tylko nimi manipulowano.”

  Rosjanie mają takie przysłowie, mówiące, że każdy dureń głupieje po swojemu. Dotyczy to też całych narodów, które wykazują różne specyficzne słabości. Niemcy (na szczęście nie wszyscy) cierpią np. na manię wielkości, chorobliwą ambicję, potrzebę wywyższania się i panowania nad innymi a z drugiej strony – przesadne upodobanie do dyscypliny i tępe posłuszeństwo. Do tego trzeba dodać zwykłą zachłanność. Te cechy, w połączeniu z bezwzględnością w dążeniu do celu, pchały ich przed wiekami na wschód. Rzeczywiście byli naszymi wrogami – wręcz śmiertelnymi – i temu nikt nie przeczy. Jestem przekonana, że w Średniowieczu nikt Nimi nie manipulował – byli sobą i działali na własny rachunek. Tak, przyznaję, bywali paskudni i wredni. Teraz jednak budzą raczej współczucie.

  „W nazizmie to Niemcy mieli panować nad światem z pomocą kilku innych narodów. Gdyby Hitler był inteligentniejszy, cel by osiągnął.”

  Wspomniane przeze mnie wyżej cechy niemieckiego charakteru czyniły z Niemców idealny wprost obiekt manipulacji z zewnątrz. Krótko mówiąc, łatwo Ich było judzić do wojny zaczepnej. Do tego zawsze potrzebna była ideologia i to taka, która by się wstrzeliła w aktualne społeczne oczekiwania – na tym polega tzw. mądrość etapu. Ideologia imperialna Prus była w sam raz na początek XX wieku, wtedy to chwyciło – rozpalono emocje, oczekiwania, a potem balon został przekłuty – została gorycz całkowitej porażki, upokorzenie i nędza. To był gotowy ładunek, potencjał na następną wojnę. Wystarczyło tylko podłożyć ładunek i do tego celu przeznaczono Hitlera. Właśnie taki był potrzebny – nie inny. Mówca, czy raczej krzykacz, z talentem aktorskim i odchyleniem maniakalnym, ale nie przesadnie inteligentny. Inteligentniejszego zawczasu by utrącono, bo przecież nie chodziło o żadne niemieckie panowanie nad światem. To była wersja dla Niemców i Ich ofiar (głównie Słowian). Nawisem mówiąc, wspaniale się ta wersja sprzedała i ma do dziś wielu gorliwych zwolenników. A wszelkie inne hipotezy – jako teorie spiskowe – zawsze mogły liczyć na energiczne zwalczanie pod sztandarami postępu, naukowego światopoglądu i walki z antysemityzmem.

 39. UZA said

  ad. 38 – errata – w szóstym wierszu od dołu, w zdaniu dotyczącym roli Hitlera zamiast „ładunek” powinno być „zapalnik”.

 40. francobollo said

  #5 Antares
  …baner Chrystus królem Polski, jakby to Chrystus miał za nas wszystko załatwić…

  Zgadzamy się. Rzecz w tym, że zaćma myślowa ogarneła wielu … zbyt wielu. Często piszę na forach internetowych, że ,,wyręczycielstwo”, a tym bardziej Bogiem jest grzechem. Niestety ci do których piszę to nie tylko ,,bielmo myślowe”, to dużo gorzej. Z przykrością należy stwierdzić, że poziom intelektualny wielu ,,Polaków” – (czy to Polacy?) jest tak ubogi, że wręcz beznadziejny. Pozdrawiam

 41. Ale dlaczego? said

  Pani Uzo.
  Nie uważam, że Hitler był manipulowany.
  Tak w ogóle działał w polityce globalnej. A polityka polega na osiąganiu celów różnymi metodami. Manipulowanie innymi jest jednym z głównych narzędzi. Kaźdy stara się manipulować innymi. To stare jak plemiona ludzkie, nawet nie państwa.
  Ale wypadkowa polityki nie oznacza manipulacji. Hitler zdaje siè w dużo większym stopniu manipulował innymi (na zewnątrz, ale i wewnątrz Niemiec) niż inni nim.
  Na prostym przykładzie.
  Pisiory rządzący w Polsce, a więc Polska są w nieporównanie większym stopniu manipulowane niż Hitler i ówczesne Niemcy. Z zewnątrz.

  A hipotez na każdy temat może być bez liku. Zaś PRAWDY możemy się do końca nigdy nie dowiedzieć.

 42. as said

  Trochę informacji o wymazanej historii Słowian
  https://niezaleznatelewizja.pl/index.php/2021/03/02/nasze-rodowody-fundacja-swiadomosc-ziemi-mariusz-brzoskowski/#comments
  https://marucha.wordpress.com/2021/07/02/najazd-scytow-3/#comments

 43. bardzo said

  Panie Gajowy, spokojnie. JC zapomniał użyć cudzysłowia. To sarkazm w jego wydaniu (przynajmniej ja tak odbieram).
  Każdemu się może przydarzyć. Na przykład KAOLICKA, a raczej kaolinowa to może być glinka.

  A może się mylę jako że jeszcze resztki pozytywnego spojrzenia na ludzi kołatają mi się w duszy, póki ją jeszcze mam przed wyszczepieniem.

 44. A-E F said

  To ty, chamie, paszol won i swientego od zara, falszywca, zabieraj ze soba.

 45. UZA said

  „Często piszę na forach internetowych, że ,,wyręczycielstwo”, a tym bardziej Bogiem jest grzechem.”

  Nie wiem, co Pan rozumie pod pojęciem „wyręczycielstwo Bogiem”. Jeśli poleganie na Bożej Opatrzności, to muszę zaprotestować. Przecież sam Pan Jezus uczył, że Bóg się o nas troszczy, tak jak troszczy się o ptaki czy kwiaty. Namawiał też do tego, żebyśmy prosili Ojca o pomoc w naszych doczesnych problemach. Jakże więc mogłoby to być grzechem ?

  Orędownicy intronizacji Chrystusa a także zwolennicy unii pansłowiańskiej mają przynajmniej jakiś program, a co Pan proponuje ? Oczywiście, najprościej jest ubolewać nad cudzą głupotą, ale to jest droga donikąd. Krytyków mamy pod dostatkiem, natomiast ciągle brakuje programów.

 46. UZA said

  „Nie uważam, że Hitler był manipulowany.”

  Nie chodziło mi o to, że Hitler był manipulowany. Uważam po prostu, że był to odpowiedni człowiek do realizacji zadania, polegającego na podpaleniu świata. Jego osobowość oraz poglądy były znane i ktoś zdecydował, że się nada. Nagle więc w życiu tego pechowca pojawiły się pomocne dłonie, które wypchnęły go w górę. Ja tak to widzę, być może z racji wieku – im dłużej żyję , tym częściej dochodzę do wniosku, że nic nie dzieje się spontanicznie, ot tak – bez powodu. Jasne, że szczegółów możemy nigdy nie poznać, obracamy się w kręgu hipotez. Ja myślę tak, Pan inaczej. Twardych dowodów nikt nie ma.

 47. MatkaPolka said

  Ksiądz Stanisław Pietrzak – Praojczyzna indoeuropejskich narodów i języków Europy, Azji i Ameryki w południowo-wschodniej Polsce? (Tropie 29 01 2021)

  https://bialczynski.pl/2021/01/31/ksiadz-stanislaw-pietrzak-praojczyzna-indoeuropejskich-narodow-i-jezykow-europy-azji-i-ameryki-w-poludniowo-wschodniej-polsce-tropie-29-01-2021/

  Niemiecka kradzież tożsamości

  Film przedstawia fakty naukowe powszechnie dostępne dla każdego, jak w literaturze tak i w Internecie. Tematem filmu jest przedstawienie kilku przykładów, potwierdzających niezbitych dowodów na to, iż Niemcy na przestrzeni lat bardzo chętnie przywłaszczały sobie nieswoją historię oraz świadomie ingerowały w historyczne manipulacje. Czego miałyby dotyczyć te manipulacje oraz zakłamania? Między innymi:
  – Słowian połabskich
  – Prusów
  – Germanii
  – Ariów
  – Swastyki
  – Cesarstwa zachodniorzymskiego.
  Dowody są obecne w źródłach pisanych i obecnie już cyfrowych, ale również w badaniach DNA, czyli badań z dziedziny, która do tej pory nie została jeszcze zakłamana.
  Źródła pisane internetowe:

 48. Boydar said

  Czy jest różnica między „był manipulowany” a „otrzymywał rozkazy” ? No więc jest. zmanipulować to można palanta. A to by wujka obrażało.

  Hitler był agentem MI6, o żadnej manipulacji mowy być nie może. Poza tym, Hitler którego znamy to niekoniecznie ten sam od akwareli i innych widoczków.

 49. Maverick said

  Matka Polka

  Tylko stworzenie Panslawii uratować naszą tożsamość narodową i kulturę bo z zachodu idzie ” takulam” czyli zniszczenie cywilizacji białych. Dlatego potrzebni nam są naturalni liderzy a nie szmalcowniki dla obcych i wasale. Tak ciał Bóg i z tego ma wyjść iskierka o której mówił Faustynie Jezus.

 50. Maverick said

  Tylko stworzenie Panslawii uratować naszą tożsamość narodową i kulturę bo z zachodu idzie ” takulam” czyli zniszczenie cywilizacji białych. Dlatego potrzebni nam są naturalni liderzy a nie szmalcowniki dla obcych i wasale. Tak chciał Bóg i z tego ma wyjść iskierka o której mówił Faustynie Jezus.

  Obecnie stoimy w obliczu większego zła niż hitlerowskie Niemcy, NWO i zarządcy planety z Davos mają plany twojej egzystencji wzorowane na takim samym traktowaniu jak zapyziała arystokracja co doprowadziła do rozbiorów przy pomocy rzydzianów bo ci nałożyli sankcje na nasze zboże wietrząc nowe odkrycia Kopernika doprowadzą do odnalezienia nowych terenów do zdobycia. Tak to skrzętnie wyeliminowali nas tym trykiem. I budowana flotyla nie została dokończona, bo mieliśmy wielkie plany wysłania flotyli na zachód przed Kolumbem. Ziemianie z powodu sankcji nie mieli srodków na utrzymywanie armi co doprowadziło bezpośrednio do rozbiorów, i tak to Brytole z Holendrami wyeliminowali nas z walki o nowe odkrycia geograficzne. A płatne slugasy dalej szczują na inne kraje słowiańskie i skłocają bo nie mają prezyspozycji liderów. Historię jakiej was uczono była powierzchowna i nie do końca prawdziwa. Na dodatek na koniec dynastii Jagielonów Watykan z brytolami wrobili nas w wojnę z imperium osmańskim. Gdzie wspólnie mieliśmy bronić chrześcijaństwa, a skończyło się to tak że Brytole nigdy wojska nie wysłali, a statki weneckie zamiast wojska brytyjskiego przerzucały poprzez Bosfor nowe oddziały osmańskie. i Tak zakończył rodział dynasti Jagielonów. Więc Poliniacy co nie umieją się uczyć ciągle myślą że na zachodzie mają partnerów, a oni widzą was jak naiwnych głupków.

 51. MatkaPolka said

  Chrześcijaństwo nie wzięło sie z nikąd
  Cywilizacja Chrzecijańska wyłoniła się i czerpała ze wcześniejszych znacznie starszych cywilizacji
  Ario-Słowiańskiej, Sumeryjskiej, Perskiej, Egipskiej, Arabskiej, Greckiej

  Np. Łacina powstała z Run Słowiańskich – Cyrylica z Gładolicy

  @32 Marucha
  Imperium Ario-Słowian, potem Wielka Lechia było znacznie wieksze i potężniejsze niż Polska chrześcijańska – piszą o tym kronikarze chrześcijańscy i starożytni

  Sam gospodarz Marucha zamieszcza b.dużo informacji o starożytnej historii Słowian – czyli o poganach – skąd ta złość? Skąd wymysły od neopogan i żydów

  MARUCHA – do pobrania

  https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
  • T. Miller – 3000 lat Państwa Polskiego (DOCX + JPG) – albo tutaj
  • Winnicjusz Kossakowski – Polskie runy przemówiły
  • J. Kisielewski – Ziemia gromadzi prochy (PDF)
  • Lubomir Czupkiewicz – Pochodzenie i rasa Słowian (PDF)
  • Janusz Bieszk – Słowiańscy królowie Lechii (PDF)
  • Tadeusz Walichnowski – Czyja własność (PDF)
  • Prawdziwa historia kultury europejskiej (PDF)

  Genetyczna historia Słowian. Od 70 000 p.n.e. do 1250 p.n.e.

  Odcinek w którym opowiadam o genetycznej historii Słowian. Poruszam tematykę Haplogrup a w tym najbardziej nas interesującej linii tj R1, R1a, R1a1, R1a1a, czyli tej utożsamianej z pojęciem słowiańszczyzny. Pokaże także gdzie odkryto koło i dlaczego pismo europejskie to najstarsze znane pismo ludzkości.

 52. MatkaPolka said

  Szanowny Marucha pozwolę sie nie zgodzić z opinią o Polakach
  Polacy, ci co chcą, bardzo dobrze znają swoją historię – wystarczy choćby olbrzymia ilość materiałow którą tu zamieszcam – a jest to b. mała część – ktoś te materiały przecież musiał wyprodukować

  1.Helmolda KRONIKA SŁAWIAŃSKA [Wstęp & roz.1 Siedliska i zwyczaje Sławian

  DOTYCHCZASOWY ZBIÓR KSIĄŻNICY SŁAWJAŃSKIEJ: – tytuly do wideo w opisie – link
  1.Lechistan [Książka Mówiona] Skany artykułów z lat 1865-1947
  2.Lechistan II [zbiór pism z lat 1633-1939]: 3.Lechistan III:
  4.Kronika Słowiańsko-Sarmacka Prokosza [Xw]:
  5.Al Bekri o Sławianach i ich sąsiadach (wyd.1886
  6.O Sławiańszczyźnie przed Chrześcijaństwem [1818]:
  7.Ostatni Władcy Imperium Lechickiego [Kronika Dzierżwy XIIw]:
  8.Starożytny Latopis Nestora (
  9.Mowa Lacha [EMʷE LAH] i Cywilizacja lechicka (wyd.1907):
  10.Słowiańscy Bogowie [1865] opis 219 Postaci i Bóstw:
  11.Wawel przeddziejowy. Lechickie Świątnice Europy (1918):
  12.Wieża Siedmiu Wodzów (1857) Roman Zmorski
  13.Bogoznawstwo Sławjan [1925]
  14.Nie Słowianie a Sławianie [1924]:
  15.Początek cywilizacji a mowa
  16.Dzwon Wolności [1924]:
  17.Mir – Sława. Znak
  18.Bogowie Słowian- z ilustracjami [1933]/The Gods of the Slavs Slavs
  19.Sfinks Polski [broszura] (wyd.1924):
  20.Odkrycie T. Wolańskiego staroż. medali sławiańskich [1843] 1/2:
  21.Odk. T. Wolańskiego staroż. pomników sławiańskich [15 rycin] (1843) 2/2:
  22. 1/4 Księgi Rodu Słowiańskiego [Księga I i II] BOGOWIEDZA (wyd.1889)
  23. 2/4 Księgi Rodu Słowiańskiego [Księga III] DUCHOWOŚĆ (wyd.1889)
  24. 3/4 Księgi Rodu Słowiańskiego [Księga IV]URZ. SPOŁECZNE (wyd.1889
  25.Roja (Rugja) Nasza (wyd.1924) Prof. Dr Jan Sas Zubrzycki

  Lechia,-3 tys.lat historii Polski.cz.3/3.Spiskowa Historia Polski – wg Herodota

 53. Olo said

  Re. 52. MatkaPolka

  Pani się guzik zna na historii Polski. Prawdopodobnie jest pani agentką anglosyjonu, która chce wmówić Polakom Wielką Lechię, żeby zrobić z nich tanie mięso armatnie na wojnę przeciw Rosji, oczywiście w interesie anglosyjonu. Stare, syjonistyczne sztuczki, tak samo jak klepanie tematu kultu wyklętych, narzucanie kultu frankistowskich powstań narodowych mających wykrwawiać Polków. Już się na to nie nabieramy droga pani.

  Niech pani powie swoim mocodawcom, że teraz powinni wymyślić coś nowego. Może na przykład, że Lechici kiedyś przylecieli z kosmosu, opanowali całą Ziemię, a miejscem ich lądowania była Moskwa, którą teraz trzeba z powrotem zdobyć, bo to przecież lechicka macierz. Coś w tym stylu. Na pewno ciemny lud kupi. Polacy nie.

 54. Boydar said

  On nie jest oną, Panie Olo.

 55. Marucha said

  @Matka Polka,

  To prawda, że staram się propagować wiedzę o naszej historii i prehistorii – wciąż dla wielu Polaków ich historia zaczyna się w X wieku. A my jesteśmy na tych ziemiach od wielu tysięcy lat.

  Ale nigdy nie atakuję chrześcijaństwa i Kościoła, którym Polska zawdzięcza więcej, niż możemy to sobie wyobrazić, w tym kulturowo, naukowo i politycznie. Dopiero szatańska Reformacja, która rozbiła jedność Kościoła i zatruła Europę żydowskimi miazmatami, zapoczątkowała upadek Polski.

  Oczywiste jest, że chrześcijaństwo nie wyrosło w próżni i ma wiele punktów styczności z dawniejszymi cywilizacjami, zwłaszcza zaś Słowiańszczyzną. Co w tym dziwnego? Bóg objawiał się ludziom od zarania dziejów..

 56. Ale dlaczego? said

  „Hitler był agentem MI6”
  Panie Boydar.
  Czy gdyby Hitler był agentem MI6, to kazałby bombardować Londyn?
  Zdobyć Wyspy? Nie udało mu się to tylko przez przypadek/brak w pewnym momencie Bitwy o Anglię rozeznania szpiegowskiego.
  Agent MI6 doprowadził do tego, że Churchill prawie błagał Stalina o wsparcie?
  Pozwoliłby by WB dała się oskubać USA „do białej kości”?

  Nie wydaje mi się.

  Do Matki Polki.
  Atakuje Pani katolicyzm w Polsce z podtekstem obwiniania katolicyzmu o zniszczenie dorobku słowiańskiego.
  Tyle że po pierwsze to ówcześni władcy polscy o tym zdecydowali. Na pewno to nie była łatwa decyzja. Może rzeczywiście uratowała nas przed eksterminacją?
  To ówcześni nasi przodkowie mieli najlepsze rozeznanie, my prawie nic o tym nie wiemy.
  Chyba Pani się z tym zgodzi?
  A więc teraz NIE MA SENSU płakać nad rozlanym mlekiem.
  Nasza kultura po 1000 lat jest kulturą katolicką z odcieniem słowiańskim.
  Bierzmy to co najlepsze z historii by BUDOWAĆ przyszłość naszego narodu. A nie szukajmy tematów mających rozbijać polskość. Jesteśmy w fazie wojny ideologicznej. Za „chwilę” żadnej Polski nie będzie. Ani słowiańskiej, ani katolickiej.
  Wykorzystujmy tożsamośc katolicką do umacniania polskości. A tożsamość słowiańską do tego samego i budowania dobrosąsiedzkich stosunków z innymi Słowianami. Z których nasi wrogowie, dla naszej zguby, robią wrogów.

  A badanie PRAWDZIWEJ historii słowiańskiej niech będzie szukaniem PRAWDY obiektywnej, a nie elementem wojenki wewnętrznej.

 57. UZA said

  „Oczywiste jest, że chrześcijaństwo nie wyrosło w próżni i ma wiele punktów styczności z dawniejszymi cywilizacjami, zwłaszcza zaś Słowiańszczyzną. Co w tym dziwnego? Bóg objawiał się ludziom od zarania dziejów.”

  Dziekuję, że Pan to napisał. Czy to się komuś podoba, czy nie, chrześcijaństwo zrosło się z polskością , a nie byłoby to możliwe gdyby jedno do drugiego nie pasowało. Z niektórymi nacjami i kulturami się jednak nie zrosło (mimo wielowiekowego istnienia i oddziaływania), bo nie pasowało .

  „Wykorzystujmy tożsamość katolicką do umacniania polskości. A tożsamość słowiańską do tego samego i budowania dobrosąsiedzkich stosunków z innymi Słowianami. Z których nasi wrogowie, dla naszej zguby, robią wrogów. A badanie PRAWDZIWEJ historii słowiańskiej niech będzie szukaniem PRAWDY obiektywnej, a nie elementem wojenki wewnętrznej.”

  Nie można było tego ująć trafniej. Trzy razy TAK !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: