Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  maksj o Wolne tematy (23 – …
  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Siódme niebo bezmyślności, czyli Kukiz, Żydzi, TVN

Posted by Marucha w dniu 2021-08-14 (Sobota)

Po pierwsze, gdy ktoś ma większość – to sobie może głosować co zechce, kiedy zechce i ile razy zechce. Na tym właśnie polega woluntaryzm prawny w realiach oligarchicznej demokracji partyjno-parlamentarnej.

A po drugie, nawet od strony formalnej reasumpcja głosowania nad wnioskiem o odroczenie obrad Sejmu – była prawidłowa, skoro nikt nie pilnował co konkretnie ta karlica beblocząc pod maseczką poddaje pod głosowanie. Jak mawiał kasiarz Kwinto: Trzeba było uważać.

Okazuje się te, że tzw. klasa polityczna III RP składa się wyłącznie ze znawców piosenek Pawła Kukiza. Cóż z tego jednak, skoro znany zasób repertuarowy okazuje się bardziej niż ograniczony. Realnie bowiem to ex-lider Piersi powtórzył swój znany przebój:

Będzie nowa flota, a lojalność jebał pies.
Wyluzuj Władek, bo tutaj jest jak jest po prostu
I ty dobrze o tym wiesz, Władek,
Że tutaj jest jak jest!

a w chórkach wtórował mu nastrojowo sam Jarosław Kaczyński:

Chodź, zabiorę Cię do siebie
Będzie jak w niebie
Ja Ci obiecuję to.
Chodź, tu do mnie, chodź kochanie,
Mam Ciebie w planie
Nie masz sił, by puścić to.
Chodź, zabiorę Cię do siebie,
Bo ja chcę Ciebie,
Nie odmówisz dzisiaj mi!
Chodź, tu do mnie chodź kochanie
Mam Ciebie w planie
Nie zapomnij zamknąć drzwi.

Odp… się od Kukiza

No to zamknął, bo nawet w pozornej i pozorowanej polityczce III RP tylko śmieszyć może oburzanie się akurat na Kukiza i kanalizowanie na jego osobie sztucznych i wydumanych emocji społecznych, które próbuje się generować przy okazji Lex TVN, choć przecież już samo PiS zapowiedziało senacką kastrację własnego projektu. Zgłoszonego zresztą jak zwykle po nic, bo przecież skazanego na fiasko – tak jak nagle odwołane dotychczasowe upieranie się Kaczyńskiego i Ziobry w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Po co to zarządowi nad Polską – jeszcze się zastanowimy, na razie jednak skupmy na kanalizowaniu awanturki akurat na nieszczęsnym Kukizie. Bo, przepraszam, co on, ślub z POPSLem brał, że miał się czuć zobowiązany głosować z nimi po wsze czasy? Pretensje do Kukiza, że głosował razem z rządem mają taki sam sens, jak, te z ’92 do KPN, że głosowała przeciw gabinetowi ówczesnemu. Niby czemu Kukiz miałby głosować zawsze i w ciemno za opozycją, nie ma własnych interesów i rozumu? Się dogadał – to się dogadał. Jeśli już bowiem ktoś się emocjonuje tym cyrkiem – to przecież nie musi aż tak infantylnie… Hejt na Kukizie jest tym, bardziej żenujący, że wykonuje go Stronnictwo Bułkę Przez Bibułkę, A (jak, widać…) Ch… Całą Ręką.

I tak np. panowie Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz uparli się powiadomić Wszechświat jako taki o swojej aktualnej opinii na temat Pawel Kukiz. Ich prawo jako obywateli. I jako rockmenom nie ma też sensu wypominać ekipie Lady Pank różnych ich prywatnych, acz publicznych kondemnatek, przy których bladł najgorszy nawet piąteczek b. wokalisty Aya RL.

Zauważyć jednak można, że artyści, którzy niegdyś napisali i wykonywali piosenkę wyborczą Leszka Balcerowicza i Unii Wolności nie są jakoś szczególnie przekonujący ani w deklarowanym dziś obrzydzeniu do polityki, ani w naukach na temat moralności publicznej.

Dalej: wiceprezes PSL, europoseł Krzysztof Hetman, który nigdy w swoim życiu nie skalał swych delikatnych rączek pracą inną niż polityczna i/lub co gorsza na parszywym styku polityki i biznesu – „przeprasza wyborców” za Jarka Sachajko, z którym często dzieliło mnie wiele, ale który nigdy przynajmniej nie traktował swego posłowania jak maszynki do robienia majątku i ukrywania dochodów. A nie o każdym z wymienionych w tym tekście da się to powiedzieć…

W dodatku zaś pseudoludowy Ptyś kaja się za wprowadzenie KUKIZ’15 ponownie do parlamentu. I znowu jednak – wykrzywiona pazernością pamięć płata europosłowi figle. Mimo postępującego rozpadu ruchu – w 2019 roku to kukizowcy mogli przebierać w ofertach koalicyjnych i to oni ostatecznie uratowali sejmowy los PSL, co zresztą do dziś pozostaje ich największą i niewybaczalną winą wobec Polski i Polaków. Kol. Hetman (prywatnie przesympatyczny) ma zatem nadmierną skłonność do składania przeprosin za cudze i wymyślone przewiny, a przecież jego własnych wystarczyłoby na cały serial pokajań.

Podpowiem – pierwsze nagranie mogłoby być o interesach, jakie dawna spółka Hetmana, EuroCompass robiła na funduszach unijnych rozdzielanych przez… ówczesnego lubelskiego marszałka Hetmana. A w drugim odcinku wiceprezes NKW PSL może postukać się w piersi za… „przeoczenia” w swych brukselskich oświadczeniach majątkowych. Och, to może być początek jakże pięknej autotematycznej kariery filmowej!

Legenda ponad wszystko

I tak dalej, i tym podobne. Czemu zawsze przy takich okazjach pozorność polityki III RP staje się tak ordynarnie oczywista? Relacje polsko-amerykańskie, które są tłem i głębszym sensem wszystkich tych zdarzeń – w najmniejszym nawet stopniu nie zależą od tego co się dzieje w Warszawie. Dyktowane są tylko, wyłącznie i jednostronnie z Waszyngtonu, I ma to swoje konsekwencje. Bo to przecież i jak z całym tym robieniem „Wojny i Pokoju” z telenoweli o Gowinie. – Sensacja, co za walka! Kneblik na deskach! A więc tak jak było wcześniej ustalone, w trzeciej rundzie zupełnie niespodziewanie przez KO wygrywa Drelich!

Bo zastanówmy się przez chwilę. Doprowadzenie do rozwiązania Sejmu, acz formalnie nie takie proste – politycznie jest tylko kwestią woli i jest do przeprowadzenia w parę tygodni. Odpowiednie zgranie terminów pozwoliłoby ogłosić wybory na listopad. No, a wtedy będzie już przecież kolejny lockdown. I ustalenia zapadną tradycyjnie poza Polską:

– czy PiS odda władzę w „skradzionych wyborach korespondencyjnych” czyli z nową legendą,
– czy też wybory pandemiczne zwyczajowo się nie odbędą i Jarosław Kaczyński będzie mógł zarządzać III RP bez Sejmu co najmniej do kolejnego lata.

Awantura z TVN i mieniem pożydowskim wskazuje raczej na opcję nr 1 – przy czym co najmniej równie ważnym mitotwórczym elementem w takim przypadku mogłaby by powiastka o Wielkiej Patriotycznej Polskiej Partii Co To Się Żydom i Amerykanom Nie Kłaniała.

A następny rząd Tuska/Gowina/Hołowni czy tam Stracha Na Wróble i tak przecież wszystko odkręci. I dzięki takiej układance będzie się mogła kręcić zabawa w III RP, czyli nieustającą antagonizację i polaryzację o pietruszkę. Czy czasem marchewkę zawieszoną nad głową polskiego osiełka.

Bo jak widać nawet wypędzanie obcych wpływów z Polski musi się odbywać tylko tak, by uległy one dalszemu wzmocnieniu i rękoma ich oddanych kompradorów. Którymi są wszyscy już bez wyjątku uczestnicy kolejnego sejmowego spektaklu.

Konrad Rękas
Konsewatyzm.pl
https://chart.neon24.pl/

Komentarzy 41 do “Siódme niebo bezmyślności, czyli Kukiz, Żydzi, TVN”

 1. bardzo said

  To ja dziś też przy sobocie z piosenką. Po ukraińsku, ale przesłanie jak ulał pasuje do naszej poszarganej rzeczywistości.
  (spokojnie, śpiewają rosyjscy z Kubania)

  .https://www.youtube.com/watch?v=caf32C6Vg5w

  Йыхалы козакы из Дона до дому, Jychały kazaky iz Dona do domu,
  Пидманулы Галю, зибралы з собою. Pidmanuli Galju, zibrały z soboju.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Пидманулы Галю, зибралы з собою. Pidmanuli Galju, zibrały z soboju.

  Ой, пидэм, Галю, з намы козакамы – Oj, pidem, Galju, z nami kozakami,
  Краще тоби будэ, ниж у ридной мамы. Krasze tobi bude niż u ridnoj mamy.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Краще тоби будэ, ниж у ридний мамы. Krasze tobi bude niż u ridnoj mamy.

  Галю согласылась, з ными сподчепылась, Galju sogłosiłas’, s nimi spodcziepyłas’,
  Тай повэзлы Галю тэмнымы лисамы. Taj powezły Galju temnymy lisamy
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Тай повэзлы Галю тэмнымы лисамы. Taj powezły Galju temnymy lisamy.

  Вэзлы, вэзлы Галю тэмнымы лисамы, Wezły, wezły Galju temnymy lisamy,
  Прывьязалы Галю до сосны косамы. Prywjazały Galju do sosny kosamy.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Прывьязалы Галю до сосны косамы. Prywjazały Galju do sosny kosamy.

  Розбрэлысь по лису, назбыралы хлызу, Rozbrełys’ po lisu, nazbyrały chłyzu,
  Пидпалылы сосну от горы до нызу. Pidpałyły sosnu ot gory do nyzu.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Пидпалылы сосну от горы до нызу. Pidpałyły sosnu ot gory do nyzu.

  Горыть сосна, горыть, горыть тай палае, Horyt sosna, horyt, horyt taj pałaje,
  Крычить Галя крыком, крычить, размовляе. Kryczit Galja krykom, kryczit, razmowliaje
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Крычить Галя крыком, крычить, размовляе. Kryczit Galja krykom, kryczit, razmowliaje

  Ой, хто в лиси чуе, нэхай порятуе, Oj, chto w lisi czuje, nechaj poriatuje,
  А хто дочок мае, нэхай научае. A chto doczok maje, nechaj nauczaje.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  А хто дочок мае, нэхай научае. A chto doczok maje, nechaj nauczaje.

  А хто дочок мае, нэхай научае, A kto doczok maje, nechaj nauczaje.
  Тай тэмною ночи гулять нэ пускае. Taj temnuju noczi guljat’ ne puskaje
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołlodaja,
  Тай тэмною ночи гулять нэ пускае. Taj temnuju noczi guljat’ ne puskaje

  Йыхалы козакы из Дона до дому, Jychały kazaky iz Dona do domu,
  Пидманулы Галю, зибралы з собою. Pidmanuli Galju, zibrały z soboju.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Пидманулы Галю, зибралы з собою. Pidmanuli Galju, zibrały z soboju.
  Ой, ты Галю, Галю, Галю молодая, Oj, ty Galju, Galju, Galju mołodaja,
  Пидманулы Галю, зибралы з собою. Pidmanuli Galju, zibrały z soboju.

 2. Lily. said

  Klukiz wpatruje sie,w naczelnika jak w obraz.
  KTO byl inspiratorem do powstania tej partyjki?.
  KOMUS byla/ bedzie potrzebna.
  Dzieki temu,do koryta dostalo sie paru
  „narodowcow”,i jeden „czlowiek legeda”.

 3. revers said

  To nie takie bezmyslne w 2018 roku skonczyla sie era Nataniachu, i nowy premier izral nalea Lapid oficjalnie rzadaa zwrotu majatkow Izraela, a do tych majatkow moga nalezec studia radiowo, telewizyjne.

  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-lapid-netanyahu-era-declaration-on-polish-blame-for-holocaust-not-in-effect-1.10112699?fbclid=IwAR39KR2-TaxZNDsCe3G7djJ1egDTId9BKYz-cYzZgNmVvDLLlAIPs-nkZhs

  przy okzji tvnLEX wracaja do obiegu medialego okreslenia „Polskie obozy koncetracyjne i obozy smierci dla zydow”, religia Holocaustu, placenie niebotycznych characzy.

  Inaczej nasze kamienice i studia medialne, wasze stare obozy smierci dla pejsow, i nowe obozy covidowe dla gojow polskich z smiertelnaa dawka pejsatej sprycy.

 4. carlos said

  Kiedy czytam jak ” artysci muzycy” ( Borysewicz , Panasewicz , a takze i inni) politykuja i pouczaja innych ,jak maja glosowac , to mam odruch wymiotny. Jako gitarzysta amator ,cenie Borysewicza , ale jaki potencjal intelektualny posiadaja w/w gwiazdy ,zeby miec tupet i bezczelnosc do sugerowania Polakom ,co jest dobre. Toz to zawsze – razem z aktorami- bylo tpwarzystwo lizace dupe rzadzacym. Chlali cale zycie ( nie jestem wrogiem alkoholu) obnazali sie na scenie i qurwa nagle…. INTELEKTUALISCI. Razem z Kukizem . Przyganial kociol, garnkowi…

 5. Kojak said

  OD 4 Niezaleznie od wszystkiego , to dobrze ze temu bydlakowi zwanemu Kukizem przylozyli ! Dobrze ,ze jeszcze bardziej uruchomili fale hejtu ktora tego smierdziela Kukiza, zatopi po uszy w szambie ! Bedzie to przestroga dla innych lajdakow ,ze bycie kurwa nje zawsze bywa oplacalne i jest bezkarne !

 6. Dziadzius said

  To jest jeden i smiertelny blad Democracji – ze wiekszosc a raczej zdolnosc i madrosc obywateli glosujacych nie jest miara ich rozumu i wiadomosci politycznej. Grecy to przewidzieli i w ich systemie glosowac mogl tylko wlasciciel posiadlosci i nawet i on musial odpowiedziec na pytania starszych co do platformy kandydatow zanim mogl glosowac– Tego wymagania jakos mysmy sie pozbyli i teraz kazdy osiolek moze glosowac .

 7. revers said

  W tle zdjecie naczelnika z oswieconym piewcaa o herojach „uchodzcy”

  Szkoda ze ne zdjecia z berlinkigo dworca Poludniowy Krzyz gdziekamery uchwycily naczelych braciszkow z uchodztwa wjezdzajacych do windy dworca kolejowego z big bagazem na rolkach z zapakowana swiezo ukatropiona siostra, w celu wywiezienia zwlok w gorzyste bayery
  i pozbycia sie zwlk czesci rodziny „uchodzczej”.

  Lub za czasow solidaruchow w 80 tych latach BBC nie zmienil zalogi na BLM, jak to uczynil ostatnio

  https://www.albawaba.com/editors-choice/it-racism-bbc-bans-white-people-applying-trainee-job-1434298

  Tak bym nie widzial nic o zwiazkach zawodowychS80 , o KORze i Kaczynskich, Walesie, i calej plejady zmian na lepsze zagranczne lacznie z wymiana tubylcow na BLM-lbtq lub dzihadz.

 8. Zbigniew Kozioł said

  Pan pod #1 to jest Bardzo.

  Gdy byłem w szkole podstawowej, a przyuczano nas do tańców (połowa 1970-tych), to pojąć nie mogłem: po co to jest? O co tu chodzi w tym tańcowaniu? O przytulanie? Jako pretekst do przytulania? To jeszcze można by jakoś tam pojąć nawet w szóstej klasie. Jakieś to prymitywne… Nadal tańczyć raczej nie umiem. Ale przynajmniej nie mam kompleksów i mogę.

  Teraz oglądanie pięknych tańców – wzrusza mnie. Swą sztuką. Artyzmem, wykonawstwem, pięknem młodych.

  Bardzo to jest bardzo. W tym miejscu dusze spotykają się i rozmawiają ze sobą.

 9. bardzo said

  Panie Zbigniewie, ja toże nie dansior (zna Pan ten kawał oczywiście). Ale mam niską temperaturę topnienia na wszystko co związane z muzyką i harmonią. Inżyniery tak mają. O dziewczynkach co tańczą też bym może nawet skomentował, ale ostatnimi czasy moja Ślubna czyta uważnie Gajówkę to musze uważać co pisze.

  Te niewinnie wyglądające Ukrainki to trudno uwierzyć że posypywały solą. Ale naszym Babciom nie wypada nie wierzyć…

 10. Zbigniew Kozioł said

  Nie trzeba, Bardzo, komentować za wiele. Ja wiem, jak jest. Inni żyją po to, by życiem własnym przekonać się. Mnie zdaje się, że w tej recepcie ukryty jest jakoś dziwnie sens naszego życia.

 11. Maverick said

  Aby rozumieć Zdradka i tych co krytykują Kukiza a gówno to ich obchodzi jak zagłosował, czy zagłosował zgodnie z wolą swoich wyborców czy swojego sumienia to jego sprawa, aby tych krytykantów lepiej zrozumieć trzeba znać talmudzkie plany wobec gojów. Wtedy patrzałki same się otwierają. A ponieważ USA to tylko ich narzędzie w osiąganiu ich celów w poskromieniu goim. To w takim przypadku nie można ich tubie jaką jest TVN pozwolić dzielić i skłócać nas często fabrykowanymi „Hit pieces” co nie mają nic wspólnego z informowaniem a bardziej z dziel i rządź dla obcych interesów.

 12. Zbigniew Kozioł said

  Ale też, odpowiem tak bardzo muzyką (możliwe, że powtarzam się tutaj, to wykonanie mnie prześladuje od dawna, jak i inne wykonania Naoko Terai) , jak i pamięć podróży do Japonii w 1991 i spotkanie tam Mari Wakana, która kilka lat wcześniej była ze mną w Polsce, studentka …

  Naoko Terai – Nuovo Cinema Paradiso

 13. revers said

  Mowi sie ze to zagrywka przedwyborcza, wszystko co zle w PIS zabierze z soba Gowin, a taa lepsza czesc PIS zagwarantuje Kukiz w nowym ladzie.

 14. bardzo said

  Sensów życia tyle samo co wymiarów. Kto to ogarnie. Naszym zadaniem jest wiedzieć więcej i więcej, wiedza jak wino pite bez dodatku wody, im więcej się pije tym więcej się chce. To jest jeden z sensów życia. Pan jest naukowcem, panie Zbigniewie, to pan wie lepiej ode mnie.

  Dziękuję za klipa z Japonką. Co z tego, że nie w związku z wątkiem…

 15. No proszę, znowu PiS robi się na patriotycznie

  aby to wypadło wiarygodnie, to także przyjaciele z USRAela pokrzykują z oburzenia. Byliby dziwne, gdyby pospólstwo nie kupiło tej całej inscenizacji za przejaw patriotyzmu i nie rzuciło się masowo przy najbliższej okazji do urn, aby pozwolić obecnej ekipie dalej nas … (słowo przemilczę), jak to miało miejsce przy wyborach na prezydenta. I znowu zostaną Polacy wyDUDAni, wydutkani. „Oburzenie” USRAela ma za zadanie jak zwykle przekonać pospólstwo, że TEN rząd jest NAPRAWDę patriotyczny.

  A to wszystko zgodnie ze starym ludowym powiedzeniem:

  „Kupą panowie, kupa g…o warta”

  A oznaki jeśli chodzi o tzw. „wolne i niezależne wybory” były takie obiecujące:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  Ale nie dość ustawy o mediach, Duda podpisał ustawę o nowelizację Kodeksu Postępowania Administracyjnego, na którą znowu usłużnie USRAel zareagował z ostrą krytyką, co przecież dla pospólstwa ma być i będzie najlepszym dowodem patriotyzmu obecnej ekipy wystawionej publiczne jako polski rząd, i jakże nie przedłużyć takim fajnym patriotom mandatu na rabowanie kraju, skoro tak się o nasz majątek troszczą, n.p. Lasów Państwowych jeszcze nie wyprzedali, no to starają się w ekspresowym tempie wyrąbać, co tylko się da, zanim zejdą ze sceny, bo to nie tylko zabrali się za Bioałowieżę ale i inne lasy.

  „Nie było nas był las, nie będzie lasu, nie będzie nas.”

  Wystarczy pospólstwo nazwać obywatelami i zrobić mu demokrację a zagoni się to stado w kozi róg, w maskach, gdzie będzie je można z całym spokojem wyszczepić, a jest przecie potrzeba wyszczepienia.

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/05/18/panowanie-i-niezaleznosc/

 16. Ad. 4

  ale jaki potencjal intelektualny posiadaja w/w gwiazdy ,zeby miec tupet i bezczelnosc do sugerowania Polakom ,co jest dobre

  I co chodzi? Przecież Polacy nie chcieli Krąpca. Więc mają celebrytów.

 17. Ad. 12

  Naoko Terai – Nuovo Cinema Paradiso

  Ona rozumie, co gra… To się często nie zdarza…

 18. revers said

  Proba podsumowania covidowej sytuacji przez WPS i p.Kosiua

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/08/14/przeciw-covidowemu-bandytyzmowi-syjonistycznych-rezimow/?fbclid=IwAR017V6Mqbd4D4n7SODNTgE_1v0jFI6jZw57seElFfbfzsRT3jvhlJ-a9xA

 19. revers said

  ad12
  Vanessa Mae, violin – ‚The Storm’ by Antonio Vivaldi
  ~ live performance – 1997 ~

 20. bardzo said

  Cudze chwalita, swego nie znata, sami nie wieta co posiadata:

  .https://www.youtube.com/watch?v=eollizcRpgQ

  Panie Carlos, cicho być!

  P.S. Co tam cookisy jakieś… bez muzyki można żyć, ale po co?

 21. Zbigniew Kozioł said

  Szczerze, Panie Bardzo? Nie, to nie mój gust. Ten Marcin to produkt mass-mediów. Bez wątpienia umie trzymać gitarę (ja nie). Ale czy on potrafi przekazać coś poważniejszego? Wrażenie robi 43 mln obejrzeń. To jednak też kwestia reklamy w dużej mierze. On mógł nawet za to pieniędzy nie powąchać, bo to zamieścił kanał Talent Recap. Jakich pieniędzy? To jest zapewne dobrze ponad 120 tys. zł.

  Odnośnie zaś Vanessa Mae (bynajmniej nie jest moją intencją złośliwość w stronę Pana reversa). Krążą plotki, że jej ociec wyrzekł się jej, za to, jak ona uprawia muzykę klasyczną, że poszła wyłacznie na popularność i za pieniędzmi… Czyli na styl promowany przez.. wielkie media.

 22. bardzo said

  Współcześni artyści przede wszystkim pokazują warsztat.
  Marcin reprezentuje inną kategorię w muzyce, która istnieje. Zapoczątkowana przez Justina Kinga.
  Najprawdopodobniej nie zobaczył pieniędzy z uwagi na przykład na proweniencję.
  Nie sądzę że go wykreowały media, bo po co?

 23. Zbigniew Kozioł said

  Nie media? A YT to nie medium? Co my wiemy na temat zasad, które stosują? Algorytmów, które poprzez ciasteczka, stosują wobec nas?

  Nawet oficjalnie jakoś szerzej nie jest wiadome, ile twórca dostaje za obejrzenie filmiku. Zresztą zasady zmieniają się.

  Google (YT to część ich) już dawno jest jakoby w stanie sprzedać dowolny produkt odpowiedniej osobie oferując odpowiednią cenę. Wierze w to.

  Ja osobiście jestem ciągle niezadowolony z tego, co mi YT podsuwa do oglądania. Ale to może być dlatego, że mam subskrybcję gdzieś ze 60 kanałów w kilku językach i na bardzo różne tematy. Zgaduję, że ich Sztuczna Inteligencja (AI) wariuje w moim przypadku. Ale zgaduję też, że w przypadku przeciętnych odbiorców sprawuje się świetnie. YT juz teraz może manipulować przekazem medialnym, poprzez podsuwanie do oglądania odpowiednich treści.

  Zresztą, Google News działają podobnie. To, co tam widzimy, zależy od tego, na co klikamy.

  Mam też wrażenie (używam prywatnie konta email z google), że wszystko, co pisuję jest analizowane przez AI. Gdy wymieniam temat w korespondencji prywatnej, wtedy przy następnym otworzeniu strony pojawia mi się reklama związana z tematem, albo w przypadku strony YT informacja w rodzaju: możesz przecież rozszerzyć swój krąg filmów do oglądania klikając.. gdzieś tam w menu.

 24. Miet said

  Dzięki Panie Bardzo za ten link. Jestem miłośnikiem muzyki klasycznej ale taki talent zrobił na mnie niesamowite wrażenie.
  Powinniśmy się cieszyć z każdego sukcesu Polaków – i tu nie podzielam opinii Zbigniewa Kozioła.

 25. Marucha said

  Vanessa Mae dokonała tego, że masa ludzi zainteresowała się muzyką klasyczną poprzez zainteresowanie seksowną skrzypaczką.

 26. Zbigniew Kozioł said

  Panie Mieczysławie szanowny. Ja też ciesze się z sukcesu Polaka. Tylko, jak na razie, uważam ten sukces za sztuczny i bez większego znaczenia. Jest chwilową gwiazdką. Rozbłysła na 5 sekund, dla tych, którzy popatrzą na filmik.

  A poza tym ja nienawidzę tego rodzaju programów telewizyjnych, a także TEDX (jakoś tak mnie się kojarzy)

 27. Zbigniew Kozioł said

  „Vanessa Mae dokonała tego, że masa ludzi zainteresowała się muzyką klasyczną poprzez zainteresowanie seksowną skrzypaczką.”

  Ha, ha. ha….

  ——-
  Z czego Pan rży?
  Admin

 28. revers said

  A moze hamburgierem w kasztalcie skrzypiec?

  kazda metoda jest dobra, nawet naga violanczelistka ksztaltem ciala przypomiinajacaa ksztalt wiolanczeli.

  Zeby uslyszec taka Mea to trzeba bylo latami wysluchac prooby skrzypaczek rodziny z w domu przed pojsciem do szkoly muzycznej przynajmiej stopnia drugiego.

  Miec kolezanke z podworka tez skrzypaczke.

  Zanim poowstanie na miare boskiego artyzmu wydzwiek standardowego „Ave Maria” w najwiekszyych alkowach, choralach koscielnych podczas uroczstosci rodzinnych jak slub koscielny.

  Najmilsze dla ucha i ducha sw. jak setkii Jehudow, czy japonskich gejsz gw studiiach salach koncertowychrajacych .

  ————
  No cóż, nikomu umiejętność gry nie przychodzi sama z siebie, lecz trzeba się uczyć i ćwiczyć.
  Admin

 29. Zbigniew Kozioł said

  Filmy, które podsyłałem z Naoko Terai sa dość stare. Ona, czy jej menedżeży (czy ogólniej Japońce wogóle) chyba raczej nie dbają zbytnio o prezentację po angielsku. Istnieje wiele cudnych utworów których normalnie nie znajdziemy, bowiem są pod tytułami japońskimi.

  Bardzo szukam zawsze utworów na żywo. Jakże prawie nie ma wcale z uważaną za supergwiazdę opery Marię Callas.

  W przypadku Naoko Terai jest pewne nagranie, które bardzo chciałbym pokazać, ale uleciało, jak je znaleźć. Otóż ona tam poucza swoją studentkę… jak ma grać. Taka gra poniekąd.

  Uwielbiam patrzeć na zachowanie żywej osoby, ekspresję, emocje.

  寺井尚子 – カンタロープ・アイランド

  BTW, te znaczki japońskie można wrzucić w translate na Google.

 30. Zbigniew Kozioł said

  Nie rżę @27. Niech Pan nie używa podobnych sformułowań w stosunku do mnie. Śmieje się ironicznie. Vanessa Mae to karykatura muzyki.

  ———–
  Czy to jest ocena jej gry, czy wizerunku/emploi?
  Admin

 31. Miet said

  Hey…! Panie Zbigniewie!
  Niech Pan uważa aby ktoś nie nazwał Pana – karykaturą krytyka muzycznego.😅

 32. wanderer said

  Czy rzeczywiscie ocenia pan muzyke, Panie Zbigniewie tak z reka na sercu, czy moze bardziej skupia sie pan na formie ekspresji? Oczywiscie gusta nie podlegaja dyskusji i kazdego to prywatna rzecz. Jenak obserwujac te fragmenty ktore pan zapodaje nie sposob nie zauwazyc pewnych szczegolnych preferencji.

  Co do youtuba czy google nie lepiej jest calkowicie wylaczyc opcje sugerowania? Ja nie zgodzilem sie na odbior ciasteczek, sugerowania, gromadzenia danych, lokalizacji, itp itd na ile jest to mozliwe do wylaczenia. I Al nie sugeruje mi produktow, oczywiscie randomizuje, ale jak kula w plot. Nie podaje mi newsow bo je wylaczylem. To ja poszukuje jesli potrzebuje. Przeciez to takie proste.
  Z poczatku tez mnie to strasznie irytowalo, ale wystarczy nad tym zapanowac i podejsc z dystansem do tych „nowinek” i nie korzystac z tych rozwiazan.

 33. revers said

  lub wojna na niby Polsko-Amerykanska

  co ktos skomentowal przytomnie, ze w realu amerykanskie pejsy obnizyly by ranking Polski w SandP na C, dolar by skoczyl do 15 zeta, obligacje polskie nikt by nie kupil i po miesiacu poliniaki poszli by z torbami.

  A tak to zakulisami i pejsow sie splaci i zwyciezy z PO za ktora idzie rowniez cala oswiecona szczepionkami, kontrolowana i totalna opozycja.

 34. Boydar said

  „… Vanessa Mae to karykatura muzyki …”

  Jednak nie zmienia to faktu, „… że masa ludzi zainteresowała się muzyką klasyczną poprzez zainteresowanie seksowną skrzypaczką …”

  Pomijając fakt że trudno zmienić fakt. Bo fakt to coś, co miejsce już miało, past perfect.

  I teraz proszę spojrzeć obiektywnie, co z komentarzy (oraz z przesłań zawartych w muzycznych załącznikach) Pana Zbigniewa pozostaje PT Czytelnikom Gajówki po tygodniu (jak dobrze pójdzie) ? „Coś tam napisał, trudno wyczuć co, bo raz niby mówi prawdę a drugi i piąty prowokuje, za Koziołem nie trafi”. Jednym słowem, prezentuje Pan Zbigniew postawę aspołeczną, bo to co robi (pisząc tu), robi dla siebie i dla swoich „dziwnych” celów.

  Oczywiście, są większe grzechy, np. sranie na Kościół Katolicki, Najświętszą Panienkę czy na Polaków których już prawie nie ma. Ale cóż to za honor licytować się z szurami.

 35. Ad. 30

  Na jednego Mozarta ilu przypada Salierich? 🙂

 36. Marucha said

  Re 35:
  Salieri nie był takim nieudaczikiem, jak go odmalowano w filmie.

  Zgoda, nie był Mozartem… czy każdy być nim musi?
  Pisał dobrą muzykę.
  Miał ogromny wpływ na rozwój opery w XVIII wieku i w ogóle na kształtowanie sceny muzycznej. Jego uczniami byli m.in. Franz Liszt, Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, Johann Nepomuk Hummel i Wolfgang Mozart
  Potem popadł niemal w zapomnienie. Niesłusznie.

  Wbrew treści filmu, on i Mozart wzajemnie się szanowali.

 37. I*** said

  (36) Ferenc Liszt – węgierski kompozytor… po naszemu Franciszek Liszt!

  ——
  Po austriacku Franz Liszt, po czesku František Liszt etc.
  Admin

 38. Ad. 36

  No to przepraszam.

 39. Carlos said

  Vanessa Mae byla przykladem ,co nam sugerowal i propagowal PRL w muzyce. Teraz mamy piekne blondynki w disco-polo i we wszystkich telavizjach idiotyczne kabarety . A narod durniejac sie bawi.

 40. JanuszT said

  Kukiz to jest pierdolona łajdacka sprzedajna kurwa i szmata.

 41. Carlos said

  Janusz T Zapomniales dodac: Boze ,wybacz mi moje przeklenstwa

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: