Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

To ukłon w stronę kolorowych? Nie muszą umieć czytać, pisać i liczyć, by ukończyć studia.

Posted by Marucha w dniu 2021-08-14 (Sobota)

Gubernator stanu Oregon w USA Kate Brown podpisała właśnie nowe prawo, które pozwala studentom ukończyć studia bez umiejętności czytania, pisania lub liczenia – pisze red. Grzegorz Górny na portalu wpolityce.pl.

Dyrektor wydziału ds. komunikacji w jej urzędzie Charles Boyle oświadczył: „Zawieszenie wymagań dotyczących umiejętności czytania, pisania i matematyki przyniesie korzyści uczniom rasy czarnej, latynoskiej, tubylczej, azjatyckiej, pacyficznej, plemiennej i kolorowej w Oregonie.” [Ależ tych ras się doliczyła, rasistka pieprzona! – admin]

W tym samym stanie w lutym Departament Edukacji uruchomił kurs dla nauczycieli pt. „Pathway to Math Equity” (Droga do matematycznej sprawiedliwości), poświęcony walce z „białą supremacją” w tejże dziedzinie nauki.

Kate Brown, biseksualna rzydówka.

Żeby zwalczyć skutecznie rasizm w matematyce, polecono nauczycielom, by m.in. zakwestionowali obiektywizm matematyki (skończyli z dzieleniem odpowiedzi na prawidłowe i nieprawidłowe), przestali wymagać i oczekiwać od uczniów odrabiania prac domowych oraz poprawnego rozwiązania zadań, skończyli z pomaganiem i wyjaśnianiem im zagadnień matematycznych (ponieważ podtrzymuje to paternalizm), nie oceniali uczniów według ich kompetencji i umiejętności (gdyż tworzy to merytokrację) czy w końcu nie wiązali w żaden sposób matematyki z realnym życiem (dlatego, że „może to skutkować używaniem matematyki do podtrzymywania kapitalistycznych i imperialistycznych sposobów bycia i rozumienia świata”).

Wszystkie te zalecenia mają służyć jednemu celowi: skończyć z dominacją białej rasy nad kolorowymi, a zwłaszcza czarnoskórymi w matematyce.

Chociaż pani gubernator i jej urzędnicy chcą uchodzić za antyrasistów, w rzeczywistości reprezentują rasizm w czystej postaci. Za ich decyzjami stoi bowiem przekonanie, że kolorowi, a zwłaszcza czarni, nie są w stanie nauczyć się pisać, czytać, liczyć czy myśleć logicznie, ponieważ przekracza to ich możliwości intelektualne. Traktują przedstawicieli innych ras jako podludzi. Dążą do tego, by kolorowi pozostali w stanie analfabetyzmu, niewiedzy i braku kwalifikacji. Zupełnie tak jak w XIX wieku kolonizatorzy traktowali tubylczą ludność w podbitych krajach Afryki.

/wpolityce.pl/
https://www.magnapolonia.org/

Komentarzy 13 do “To ukłon w stronę kolorowych? Nie muszą umieć czytać, pisać i liczyć, by ukończyć studia.”

 1. JW said

  „pozwala studentom ukończyć studia”
  Nie studentom, tylko licealistom (high school students) i nie ukończyć studia, tylko zdobyć maturę.
  https://www.rt.com/usa/531648-oregon-governor-signs-bill/
  Amerykańskie uniwerki już są siedliskami lewizny wszelakiej i właściwie nie wiadomo, czy jeszcze wymaga się na nich od studentów wspomnianych umiejętności, czy też do uzyskania tytułu magistra może wystarczy już pojawiać się regularnie na paradach zboczeńców i organizacji murzyńskich dzierżąc czerwoną flagę.

  „może to skutkować używaniem matematyki do podtrzymywania kapitalistycznych i imperialistycznych sposobów bycia i rozumienia świata”)
  Czy to żart? Bo jak nie, to chyba trudno o wyraźniejszy dowód na to, jaki ustrój już zapanował w Stanach Złajdaczonych.

  „reprezentują rasizm w czystej postaci. Za ich decyzjami stoi bowiem przekonanie, że kolorowi, a zwłaszcza czarni, nie są w stanie nauczyć się pisać, czytać, liczyć czy myśleć logicznie, ponieważ przekracza to ich możliwości intelektualne”
  To nie rasizm, to w wielu przypadkach prawda 🙂 Zresztą to bez znaczenia – rynek pracy zweryfikuje rzekomych beneficjentów tych działań.

 2. UZA said

  Wydaje się oczywiste, że wszystkie niedorzeczności, postulowane przez „postępowych” urzędników i polityków, dotyczą szkół publicznych. W ten sposób globalni psychopaci próbują rozwiązać problem publicznej oświaty. Jeśli już masy mają chodzić do szkół, to trzeba zadbać o to, żeby się tam jak najmniej nauczyły.

 3. revers said

  A w pejsouni jest lepiej?

  ostatnio na wloskiej Lapusie wyladowalo z 1000 afroluda i turysci i wloscy tubylcy nie mogli wyjsc z podziwu skad nagle tyle ludu z afrykanskiego laadu wyladowalo tak jak do siebie na urlop i wczasy.

  Gdzie straz graniczna i EURoforce za miliardy euro byly?.

  Ten sam desant w tysiaaacach ma miejsce na wyspach Kanaryjskich i na hiszpanskiej czesci Giblartaru.

  Do tego Niemcy, Holandia beda oficjalnie przyjmowac afganczykow pracujacych kiedys dla okupacyjnego nato i afganskich agent rzadowych nie zwiazanych z Talibami.

  Patrze w Berlinie i az trudno uwieryc ale afroludkowie to przescigna za niedlugo Turkow w demografii, po 3-4 dzeciaki mogaace robic za BLM to norma.

  Plan Kalergiego wyminy bialych unijnych na afro kolorowych na pelnym biegu, ze 6 formuly 1 , nie 5 eurodinozaura przeznaczonego na wyginiecie przez wlasne zle pojete bezpieczenstwo, konsumpcjonizm, zastraszone pandemia, klima.

 4. Anteas said

  Autor artykułu jest skarżony PRL-owskim myśleniem, wg którego człowiek idzie na studia aby zdobyć kwalifikacje i umiejętności. PRL jak wiadomo wylądował na śmietniku historii, i koniecznością dziejową jest pozbycie się jego pozostałości, na przykład nienowoczesnego, zaściankowego myślenia.
  Otóż trzeba sobie wbić raz na zawsze do głowy, że na studia idzie się po zdobycie świstka poświadczającego ukończenie studiów, który to świstek nie służy bynajmniej do podcierania się, tylko jest przepustką do zrobienia tzw. kariery zawodowej, czyli dołączenia do bezproduktywnych darmozjadów, żłopiących kawę hektolitrami i pierdzących w fotele. Ludzi którzy przekładają papierki przez cały dzień, których praca jest bezsensowna i bezproduktywna, ale pozwala pobierać wysokie wynagrodzenie i pomiatać niżej postawionymi pracownikami, którzy muszą zapracować na wynagrodzenia swoje, krawaciarzy (tak zwanych, w praktyce nawet się im nie chce zakładać tych krawatów, leserom) i na zysk firmy.
  Jako że do pomiatania podwładnymi i przekładania makulatury nie iza żadnych umiejętności, oprócz parzenia kawy, ale obecnie robi to często automat, więc czego niby studenci mieli by się uczyć na studiach?
  Zatem umiejętność czytania pisania i liczenia jest nie potrzebna. No chyba że nie jesteś członkiem kadry „zarządzającej” tylko zwykłym robolem, to wtedy musisz umieć czytać, pisać, liczyć i jeszcze wiele innych rzeczy.

 5. nikopek said

  Jestem ciekaw jak beda lataly samoloty zaprojektowane przez takich „studentow”…

 6. carlos said

  Anteas – w Stanach na wysokoch stanowiskach , spotkalem inzynierow wyksztalconych w PRL-u . Cenionych za wiedze ,wyobraznie i fachowosc. Nie opowiadaj glupot o studiach perlowskich, bo poziom byl 5 razy wyzszy niz dzis.

 7. revers said

  Ale w BBC, TVN,TVP w nowym lladzie moge pracowac

  https://www.albawaba.com/editors-choice/it-racism-bbc-bans-white-people-applying-trainee-job-1434298

  bialych z banem na trawke lub do obozow dla skazonych covidem.

 8. bardzo said

  Dziękuję Carlos, nie muszę już tego pisac.

 9. Jacek said

  Re 6, 8
  To była ironia.

 10. PolishPolackski said

  Nie byłem w stanie przeczytać do końca, ciśnienie by mi czerep rozwaliło.

  Nu, to teraz czarne inżyniery ni czytate, ni pisate pokażą wrednym, białym supremistom jak się, k**rwa, , buduje mosty.

 11. aaa said

  Czekamy na brak wiedzy w IT. Niech przedstawiciele mniejszości nie testują poprawnie programów, nie kodują poprawnie, nie utrzymują kodu, skończmy w ogóle z wymogiem, żeby program komputerowy działał. Trzeba przecież walczyć z supremacją białych w IT. Na początek proponuję dać dobry przykład i zakończyć z supremacją białych w IT w lewicowych mediach i innych w fejsbukach. Niech ich strony się wieszają, bo przecież wymaganie poprawnego wyniku to rasizm.

 12. Obiektywny obserwator said

  Źródło: no kurwa mówię ci

 13. bez nazwy said

  A jak ci kolorowi studenci w Polsce kończą studia i dostają dyplomy skoro słowa po polsku nie potrafią?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: