Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Wolne tematy (08 – …
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Wywrotowiec o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  I*** o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Adrian o Wolne tematy (08 – …
  Mietek o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
  Krzysztof M o Ekspert: wysłanie Abramsów prz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Państwo Hitlera

Posted by Marucha w dniu 2021-08-16 (Poniedziałek)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Podczas pracy nad książką poświęconą Klausowi Schwabowi sięgnęłam po monografię dotyczącą ekonomicznego wymiaru funkcjonowania III Rzeszy. Chodzi o „Państwo Hitlera” autorstwa Götza Aly’ego.

Jest to unikatowe opracowanie, gdyż do tej pory żaden inny historyk nie zajął się kwestią związków między finansami III Rzeszy a rabunkową i przestępczą działalnością Niemców w tamtym okresie.

Teza autora jest taka: Niemcy robili wszystko, by własnego narodu nie obciążać kosztami wojny i by nie dopuścić do inflacji we własnym państwie. Czyli nie chcieli ani zadłużać się na potęgę, ani dodrukowywać pieniędzy. To był żelazny imperatyw, którego władze III Rzeszy konsekwentnie się trzymały.

Pomysł na realizację tych wytycznych był prosty: grabić co się da, zadłużać innych i eksportować inflację do innych krajów.

Götz Aly starannie opisuje techniczną stronę rozwiązań zastosowanych przez Niemców. Należało do nich choćby przejmowanie kontroli nad instytucjami finansowymi, w tym bankami emisyjnymi, państw okupowanych, dewaluowanie ich walut i używanie tych instytucji jako „słupów” do prania brudnych pieniędzy, w tym dochodów pochodzących ze sprzedaży majątku zrabowanego Żydom. Dokładnie tak – sprzedaży tego majątku.

Niemcy zaprojektowali starannie cały system i nie było tak, że Żydów wypędzano z ich domów, po czym Niemcy wagonami wywozili ich majątek i rozdawali go swoim. Najpierw Żydom dawano w zamian za ich majątek „papiery wartościowe” wystawiane przez lokalne instytucje finansowe, po czym przedmioty były sprzedawane, a dochód ze sprzedaży księgowany był przez państwa okupowane jako ICH dochód, po czym był przekazywany Niemcom w ramach opłat okupacyjnych. Żydzi natomiast posiadali nadal „papiery dłużne”. W momencie ich eksterminacji, dług był „umarzany”.

W ten sposób Niemcy „przestrzegali” konwencji haskich, zakazujących wywłaszczania ludności okupowanej.

Dlaczego po tę pracę sięgnęłam w kontekście Klausa Schwaba? Dlatego że po II WŚ żadnemu niemieckiemu bankierowi i finansiście nawet włos nie spadł z głowy, a wręcz przeciwnie: intensywnie zajmowali się projektowaniem „integracji europejskiej”. I jak się czyta książkę Götza Aly’ego, trudno nie mieć przed oczami sekwencji zdarzeń związanych z tłumieniem kryzysu w strefie euro i postępującej pauperyzacji południa Europy. Wszystko zgodnie z prawem, i tak jak wtedy Żydzi sami sobie byli winni, tak teraz winni są „leniwi” południowcy.

Adam Wielomski: Myślę, że książkę „Państwo Hitlera” Götza Aly’ego powinni sobie teraz przeczytać wszyscy biorący udział w sporze o odszkodowania za tzw. mienie bezspadkowe, bowiem dość jasno wynika z niej, kto – jeśli w ogóle – miałby płacić odszkodowania organizacjom żydowskim.

Oczywiście, lektura tej pracy niczego by nie zmieniła, ponieważ Niemcy są państwem zbyt silnym, aby wymusić na nich kolejne płatności. Polska zaś jest państwem zbyt słabym, zbyt uzależnionym mentalnie od „bezalternatywnego” sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, aby nie ulec i ich nie wypłacić.

Przy tego typu książkach jak wspominana praca, zwykle najbardziej interesujące są nazwiska pomysłodawców i realizatorów hitlerowskich wywłaszczeń, ponieważ ludzie ci wcale nie znikają w 1945 roku w czeluściach „denazyfikacji”. Widzimy ich za chwilę u boku Konrada Adenauera i gdy z ramienia „wolnej od nazizmu” i „demokratycznej” Republiki Federalnej Niemiec zasiadają w powstających instytucjach europejskich. To nie przypadek, gdyż realizują ten sam projekt federalnej Europy bez państw narodowych, który realizowała III Rzesza, z tą różnicą, że po 1945 roku działają za pomocą środków polityczno-ekonomicznych, a nie militarnych.

To zaś nakazuje zadać ważkie pytanie: czy w l. 1933-1945 tylko koniunkturalnie udawali nazistów? Czy też po 1945 roku koniunkturalnie udawali chrześcijańskich-demokratów?

Myśl Polska, nr 33-34 (15-22.08.2021)
https://myslpolska.info

Komentarzy 30 do “Państwo Hitlera”

 1. gnago said

  Nizarytów mało było, a trzęśli światem

 2. Co potrzebują wojny światowe ?

  „po II WŚ żadnemu niemieckiemu bankierowi i finansiście nawet włos nie spadł z głowy, a wręcz przeciwnie: intensywnie zajmowali się projektowaniem „integracji europejskiej””, jak i przez kogo doszło do UE

  https://mind-service.neon24.pl/post/93006,nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue

  Można też poszukać „Relay of Life Nazistowskie Korzenie „Brukselskiej UE””

  „Niemcy „przestrzegali” konwencji haskich, zakazujących wywłaszczania ludności okupowanej”, przestrzegali także innych rygorów bankowych, aby do BIS przekazywane była lichwa od „zagranicznych kapitałów” zainwestowanych w III Rzeszę.

  III Rzesza była w pełni zintegrowana w międzynarodowycm systemie bankowym. BIS w Bazylei (bank centralny banków centralnych) został założony po I. Wojnie w celu sprawnego działania banków na arenie międzynarodowej także w czasach wojen i sprawdził się znakomicie. BIS pełni swą finkcję do dziś. Zasłużeni działacze systemu bankowgo świata:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Były bankier Rotszylda F. Lips utrzymywał, że dopiero organizacja banków centralnych w tym BIS umożliwiła organizację wojen globalnych, uznawanych też za światowe. Naturalnie kadry bankowe są najwyższą koniecznością prowadzenia wojen. Hjalmar Schacht, wolnomularz, który odegrał ważną rolę w przygotowaniu finansów III Rzeszy do podjęcia II. Wojny był po wojnie wykładowcą w USA z racji jego znakomitej znajomość dziedziny pieniądza, w której był też niezrównanym praktykiem.

  Obowiązuje zasada:
  Finansiści organizują wojny a nie odpowiadają za nie.

 3. Lily said

  ROTHSCHILD.-Y.
  ROCKEFELLER.-Y.
  SOROS-Y.
  KISSINGER-Y.
  Cala TA RESZTA, mowia obeznani w temacie,
  ze TO CHAZARY.

 4. UZA said

  „Finansiści organizują wojny, a nie odpowiadają za nie.”

  Zamiast wojny można też zorganizować pandemię i sprzedawać ogromne ilości „szczepionek”, odżegnując się, oczywiście, od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Koszty, jak zwykle, ponoszą państwa okupowane, a ściślej – ich ludność.

 5. Lily said

  W.i.e.c.e.j ,o CHAZARACH.

  Na Y.T.

  The Late Jack Otto – Forbidden Knowledge FULL.

 6. JADAM said

  Artykulik – ” najpierw mu oddałem , a potem zaczęliśmy się bić ”
  Co się stało po I WW. ? Niemcy dostali, jako przegrani
  ( a do 1918 r. ŻADNYCH NAJEŻDZCÓW w Reichu NIE BYŁO)
  niewyobrażalne kontrybucje , które niedawno skończyli spłacać.
  Co się stało w latach 1922 – 1929 w Niemczech – to trzeba poczytać.
  To samo , co stało się w Polsce po ok. 1990 r.
  Co było Niemieckie w 1920 , to już w 1930 r. było niekoniecznie ich.
  Ktoś pamięta ” Kryształową noc”. Za co ? Antysyjonizm ? A za co ?
  Hitler obiecał : „każda Niemiecka rodzina ma mieszkanie , a każde
  Niemieckie dziecko ma swój pokój ” . – I TO ZROBIŁ .
  A co dalej ? Uporządkował sprawy w Deutschlandzie , a potem
  chciał ” pomóc ” biedakom w sąsiednich krajach .

 7. tras said

  #2>prostopopolsku
  pp. Wielomscy są specjalistami od ‚odkrywania ameryki’>
  książka o jakiej mówi został spłodzona w 2005
  i książka nosi tytuł
  Hitlers Volksstaat >
  i ile czasu jeszcze trzeba aby pp. Wielomscy doszli do konkluzji, że świat z jakim mamy do czynienia został ‚poukładany’ w latach 1944-1949
  przez USA (ONZ-WB-IMF-NATO) i Niemcy mieli wcześniej ‚pieniądz’ (Deutsch Mark) niż powstało ‚państwo’ tzn. napisano im ‚Basic Law for the Federal Republic of Germany’>.https://en.wikipedia.org/wiki/Basic_Law_for_the_Federal_Republic_of_Germany
  i uprzejma prośba o zwrócenie uwagi na detal>’niemcy ówczesne’>tam gdzie obowiązywały Grundgesetze>były OKUPOWANE przez US+zachodnich aliantów
  a dzisiaj -czyli post1989> ‚dołączyliśmy’ do tej AMERYKAŃSKIEJ STREFY OKUPACYJNEJ.
  a co do ‚amerykańskich’ korzeni ‚europy’
  Euro-federalists financed by US spy chiefs (2000) By Ambrose Evans-Pritchard in Brussels
  .https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/1356047/Euro-federalists-financed-by-US-spy-chiefs.html
  oraz kilka lat temu Francuz Philippe de Villiers-potomek bb cnej rodziny z Waneii>’poskładał’
  fakt i napisał
  Kiedy opadły maski a przetłumaczył ją pan doktor Wojciech Golonko>facet o takim formacie intelektualnym, że wielomscy mogli by mu buty czyścić.

 8. Piskorz said

  re 7 Czytałem te jego „Maski…” Napisał ponad 25 książek. A ponadto ojciec 7 dzieci.!!

 9. tras said

  re8:Piskorz>mnie się paluchy ‚omskły’ na klawiaturze >>rodzina de Villiers wywodzi się z Wanei>>TEJ Wandei, która spłynęła krwią w czasach rewolucji francuskiej tylko dlatego, że broniła – Wandea – katolickich korzeni Francji_ongiś-1szej CÓRY Kościoła,
  który już wtedy był niszczony>
  tak jak dzisiaj-
  przez ‚judaizm’>
  bo rewolucja francuska została ‚sprowokowana’ przez finansjerę żydowską (o tym pisze prof. Michael Jones w swej książce ‚Jałowy pieniądz’

 10. Piskorz said

  re 9 Dzięki. Wiem o tym, ale zapomniałem napisać. A on de Villiers założył tam jakiś park / ? /.. i dziękuję za przypomnienie tej ksiazki „Jałowy pieniądz”.

 11. Polecam: „Jan z Kanady” na „zywo”…
  ku przypomnieniu, bo jak nie przypomne, to „nikt” nie przypomni…


  ==========================
  jasiek z toronto

 12. revers said

  Tylko czym sie rozni panstwo pejsogermanskie? od panstwa pejskopollinskiego?

  Tu, i tam w koncu odeszlo sie od praw podastawowych w kierunku Talmudu

  zwracajac uwage na totalna kontrole i poprawnosc polityczna, poprawnosc myslowa a nawet kontroli emocji

  Do tego dbanie o zdrowie, no kogo to obchodzic z who filozofa Tedosa, czy min. Niedzielskiego czy zadbany o siebie goj chce miec stolec rzadki, ciezszy, bezbarwny, czy czerwony po buraczkach i rzadki po rycynie, lub stolec bezbateryjny lub bezwirusowy.

 13. Boydar said

  „… udawali chrześcijańskich-demokratów …”

  Obywatel Wielomski taktownie nie wspomniał, że w związku ze związkiem wszystko co chrześcijańskie powinno zostać zlikwidowane. Kierownictwo III Rzeszy miało tyle wspólnego z chrześcijaństwem co wszyscy żydzi – krzyże i inne narzędzia do mordowania chrześcijan. W myśl tej zasady nawet żydowski prymas obecnego epidiaskopu „nazywa się” Polak, to stary koszerny patent.

 14. revers said

  a teraz co udaja? teczowych pogromcow pedofili? przjaciol o, tfu jz nie B Cyklonu , przestarzaly srodek na wirusy.

  Ale w formie Pfizera, Biontecha starczy dla kazdego, jeszcze tlenkiem graphenu mozna cos zagrilowac, zagazowac, z pomoca G5 w minikomorach gazowych.

 15. Zawartosc tego „syfu” w strzykawkach jest naprawde „wybuchowe” z „zejsciem” pod 26 miesiacach od „zaaplikowania pacjentowi”…
  =====================
  jasiek z toronto

 16. NICK said

  Pozdrowienia P. Jaśku.

  No i niechże żaden chałat, chachłat, chazar, pominę innych, Panu nie przeszkadzają wadzeniem.
  Wszyscy wkrótce umrzemy… .
  „Cześć Jego Pamięci”; pisali komunisty… .

  Czy Pan wie?
  O – nptv.pl
  ?

 17. Nick:
  Najchetniej, bo dzisiaj bym zamknal oczy i jutro ich juz nie otworzyl…
  Jedym TYLKO Wywiadem takiego „dymu narobilem”, ze az glowa boli niejednego „czlonka zmijowego plemienia”..tylko dlatego, ze ladna „blondynka” mnie do tego Wywiadu namawiala przez tydzien…No i zgodzilem sie…Jak Adam na „zakazany owoc” w Raju”…
  Juz trzy internetowe telewizje sa bardzo zainteresowane moim kolejnym wywiadem pt: „Rodzina-Pieniadze-System”…, ale jeszcze nie podjalem zadnej decyzji w tej materii..

  Teraz juz wiem, jak mocny byl moj przekaz…Nawet sie nie spodziewalem takiego „efektu”…a powiedzialem tyle ile moglem powiedziec…czyli jakies 1% tego co chcialbym powiedziec…

  W kazdym razie, polecam ten Wywiad przekazywac dalej, tak daleko jak sie da i ile sie da…i nie dlatego, ze to jestem ja, ale sam dwa razy sluchalem i nawet nie moglem sie doszukac nuty falszu…Ot taki „spontan” bez zadnego przygotowania…

  Zycze Milego Dnia dla Wszystkich i niech Gajowy wreszcie „cus” zrobi…konkretnego…
  =======================
  jasiek z toronto

 18. Boydar said

  Np. cu ? Ma się sklonować ? Jeszcze mało że piętnaście lat BEZ PRZERWY prowadzi Gajówkę ? Cóż za ślepa niewdzięczność.

 19. Marucha said

  Re 17:
  „niech Gajowy wreszcie „cus” zrobi…konkretnego…”

  To już, kurwa, za wiele…
  Co mam, kurwa, zrobić? Zbiórkę na bombę wodorową czy stworzyć partyzantkę?

  Mało kurwa, że od września 2006 dzień w dzień prowadzę gajówkę?

  No nic, tylko przypierdolić…

 20. Greg said

  Nptv.pl to ustawka !

 21. Gajowy: Wrzucaj moje teksty na „front”…i nie zastanawiaj sie…poki co…
  Przez tyle lat zadnego tekstu mojego nie wylozyles na „front” a teraz wsciekasz sie???..

  Wlasnie wczoraj zaproponowano mi „wywiad” z redaktorem, ktory zna mnie prawie 25 lat i mu powiedzialem: „No kurwa…teraz sie „obudziles???”… A gdzie byles przez te wszystkie lata??? W dupie???…”…

  No to na razie…
  jasiek z toronto

 22. Miet said

  Re.19
  Panie Gajowy niech się Pan tymi Jaśkowymi wynurzeniami nie przejmuje- Pan Jasiek to taki kanadyjski narcyz – no on lubi to aby wszystko kręciło się w okól niego.

 23. wanderer said

  Panie Jasku, o co chodzi z ta strona Ojczyzna.pl ?

 24. Re: 22 Miet…
  A tak na marginesie, to „Mniecio” ma cos konkretnego przeciwko mnie??? Cos powiedzialem nieprawdziwego? A moze „Mnieciom” cos znowu nie „pasuje???”…
  Cus moze „uwiera???”…No jasne…ze zazwyczaj „ambicje” dosc powaznie przekraczaja realne mozliwosci… To taka „choroba”…o „specyficznych” skutkach…
  =======================
  jasiek z toronto

 25. Re: 23 Wanderer:
  Ze dwa miesiace przed smiercia Z.Labedzkiego rozmawialem z nim osobiscie (nie poraz pierwszy), zeby sie „wyniosl” z domu w ktorym mieszkal, bo robi sie wokol niego „goraco”…
  Jedynie co powiedzial mi wtedy, to ze ma to „wszystko w dupie” i mu juz wszystko jedno..co sie stanie… Jedynie jego corka zdazyla uciec…nie pozostawiajac po sobie sladu…

  Nie bede pisal o szczegolach, bo to naprawde „delikatna” sprawa…
  =======================
  jasiek z toronto

 26. Re: cd…
  Podobnie „zalatwili” w „bialych rekawiczkach” Romana Kafla, Pierra Marchildon’a, (francuza), Ivon’a (francuza), moja Zone, Krzysztofa G., Marka Z. i kilka osob w dokladnie ten sam sposob…kurwa w szpitalu…(lub po wizycie w szpitalu)…
  Moze kiedys opowiem jak „zalatwili” moja Zone i Zbyszka L. na „zywo”… Wlos „staje deba”…
  ==========================
  jasiek z toronto

 27. wanderer said

  Dziekuje Panie Jasku. Nie bede drazyl jesli Pan nie chce pisac.

 28. Re: 27 Wanderer…
  Moge napisac jedynie, to co moge napisac z „oczywistych wzgledow”, ale i po mnie tez „przyjechali”…nie jestem „wyjatkiem”…
  Otoz, jeszcze przed smiercia mojej Zony, ktorej zawsze mowilem: „Kochanie, jakbym nawet umieral, to NIE WOLNO Ci dzwonic na 911 bez wzgledu na wszystko”… I pewnego wieczoru siedzialem przed komputerem i pisalem tekst mialem wrazenie, ze mam „zapasc” i trudno mi bylo zlapac oddech i wygladalo to tak, jakbym sie dusil…Zona zobaczyla co sie dzieje i zadzwonila na 911 w panice… No i po 4 minutach przyjechala cala „reprezentacja”…Dwa wozy strazackie, Trzy radiowozy i dwa ambulanse (jeden para-medic, a drugi do szybkiego „reagowania)… Na ulicy „dyskoteka” swiatel…”Oni” nie przyjechali aby mi pomoc, ale przyjechali „po mnie”…(….) No i nie udalo „im” sie „wyciagnac” mnie z domu, bo wyrzucilem ich na zbite mordy wyjasniajac „grzecznie”, ze skoro moja Zona dzwonila, to idzcie gadac z moja Zona, a nie ze mna…Nie zdecydowali sie… itd., itd. itd.itd… Dlugo o tym pisac…
  ============================
  jasiek z toronto

  —————
  U nas, w Szwecji, by doprosić się pogotowia, trzeba mieć żelazne nerwy i takąż cierpliwość.
  Chyba, że ktoś już umarł.
  Admin

 29. Re: Admin – Komentarz.
  Kiedy moja Zona oddala ostatnie tchnienie w moich ramionach (w domu) o 4:44 (rano) w dniu 20.07.2020, to „przyjechali” dopiero o godz. 11.27, wiec tak to mialo sie do „samej rzeczy”…
  To moze na tyle…
  =======================
  jasiek z toronto

 30. zen said

  Ludzka pamięć jest zawodna, należy przypominać pewne fakty z naszej historii ludziom myślącym, aby poznać wrogów.
  Warto wspomnieć, że powstania to fizyczna eliminacja najlepszej części narodu polskiego.

  „W wyniku przegranego powstania wielu Polaków zesłano na Sybir, ich majątki konfiskowano i rozdawano lub sprzedawano za niewielkie kwoty Żydom, którzy przysłużyli się Rosji. Żydzi mogli także kupować łącznie z majątkami szlacheckie tytuły ich byłych polskich właścicieli”

  „Można uznać, za uzasadnione twierdzenie, że „gdyby powstanie listopadowe wygrało, Polska stałaby się drugim państwem laickim, socjalistycznym krajem jak Francja”

  „Na miesiąc przed rozpoczęciem powstania (Warszawskiego), opróżniono magazyny broni i amunicji należące do powstańców”

  W artykule jest wzmianka o tym, że w zaborze rosyjskim Polska rozwijała się pod względem ekonomicznym..
  Nie dajmy sprowokować się ponownie do jakiegoś zrywu czy buntu, to będzie nasz koniec.

  „Rewolucja jest zwycięstwem człowieka nad Bogiem” – Paul Lafargue 1865r. mason, były zięć Karola Marksa – psychopaci są jednak chorzy nieuleczalnie!
  O „polskich” zrywach narodowych.

  https://ukrytawladza.wordpress.com/2012/01/25/polskie-zrywy-narodowe-wstep-do-artykulu-o-kontrolowanej-rewolucji-w-polsce/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: