Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Stan zagrożenia epidemicznego…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Leo o Putin i putinizacja
  Kwal o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  kajtek o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Aforyzmy o talibach i porażce imperium

Posted by Marucha w dniu 2021-08-19 (Czwartek)

Zdjęcie symbolizujące porażkę imperium. Afganistan to Las Teutoburski Amerykanów.

Amerykańska ambasada ewakuowana z Kabulu za pomocą śmigłowców startujących z dachu ambasady. Przypomina to do złudzenia ewakuację z Sajgonu. Stany Zjednoczone przegrały wojnę.

Amerykanie sami sobie wyhodowali talibów. Jako islamiści byli idealnymi kandydatami na antykomunistów przeciwko ZSRR. Problem w tym, że byli równie idealnymi kandydatami na antyliberałów… Na filmie Zbigniew Brzeziński fraternizuje się z islamistami.

Afganistan to takie państwo, które nie broni swoich granic, nie ma armii, nie ma rządu. Wydaje się, że bezbronne. Można wtargnąć, bez oporu zająć stolicę, miasta, punkty strategiczne. Wejść jak nóż w masło. I kiedy wywiesisz wszędzie swoje flagi i ogłosisz, że Afganistan został zdobyty bez oporu, wtedy zaczyna się jatka. Strzelają zza każdego krzaka i zza każdego kamienia. Odcinają od zaopatrzenia, likwidują wszystkie patrole. Czas nie ma znaczenia. Będzie trzeba prowadzić wojnę rok, dwa, dwadzieścia? Są cierpliwi. 2000 lat doświadczenia mówi im, że w końcu każdy ucieknie, bo koszty wojny nie do wygrania zaczną wielokrotnie przewyższać możliwe zyski. Żadne imperium nigdy ich nie pokonało.

Stwierdzenie, że w Afganistanie Amerykanie przegrali wojnę z wieśniakami w sandałach nie jest ściśle. Proszę popatrzeć na fotki. Połowa z nich nosi klapki.

Tęczowi libertarianie przegrali z talibami.

 

Talibowie to goście w turbanach z poczuciem humoru. Otóż rzecznik talibów został spytany, czy pod ich rządami będzie jeszcze w Afganistanie respektowana wolność słowa. Zręcznie odpowiedział, że w Afganistanie będzie panowała taka sama wolność słowa, jak na Facebooku.

Adam Wielomski
Za: FB
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 20 do “Aforyzmy o talibach i porażce imperium”

 1. NC said

  Górne zdjęcie nie jest ani z roku 1975 ani z Sajgonu.
  Dolne zdjęcie jest z Kabulu, ale to nie jest ambasada amerykańska.
  Wielomski nie wie, co zamieszcza.

 2. Maverick said

  Amerykanie wywiesili flagę LBGT przed swoją ambasadą w Kabulu a Talibanowie chyba takiego kraju nie znają pod taką flagą.

  https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Ftime.com%2F5603545%2Fembassies-pride-flag-trump-denials%2F&psig=AOvVaw327Nz_5TgzjjVTvEniVJEN&ust=1629521287332000&source=images&cd=vfe&ved=0CAoQjRxqFwoTCIDRqv7lvvICFQAAAAAdAAAAABAJ

 3. revers said

  Teraz helikoptery znad Kabulu maluje sie w kolorach teczy.

  Wiadomo panowie wojskowi w szpilkach jak dawniej damy maja pierwszenstwo.

  Na lotnisku w Kabulu zginal zawodnik kadry narodowej w pilsce noznej.

  A wsrod ofiar nadliczbowych pasazerow ktorzy odpadli w powietrzu od kadluba samolotu transportowego C17 us army
  byly tez odnalezione na miescu lladowania samolotu resztki ludzkie w turbinach i w podwoziu saamolotu.

 4. bardzo said

  Amerykanie wcale nie sobie wyhodowali tulibanów oraz isisów. To właściciele tego świata wyhodowali ich dla nas. Tak samo jak Brazylia jest światowym centrum walki z amebą, jak Polska była centrum walki z alergiami, tak BW jest centrum walki z cywilizacją, która w uproszczeniu nazywamy łacińską. Biały człowiek, jak głosi przez chazarską tubę rząd światowy, jest zakałą ludzkości i należy go wyeksterminować. Tu widać, że kowitowa hucpa doskonale współpracuje w koncercie ze zjawiskiem inwazji dziczy w burnusach i klapkach.

  Wczoraj 229 misjonarzy miało być skazanych na początek na śmierć za bliskowschodnie niepoprawniactwo. Detale są niejasne, kto za tym stoi, wczorajsze doniesienie meksykańskiej misjonarki Judith Carmony powiada że afgańscy talibanowie, jak należałoby rozumieć, ale lokalizacja w Iraku wskazywałaby raczej na iracki isis. Należy się spodziewać, że wkrótce może dojść do masowych mordów chrześcijańskiej ludności najpierw w tamtym regionie, a potem kto wie, gdzie. A tutejsi uchodźcy stamtąd powiadają, że w Iraku jest ich do czterdziestu procent.

  Wątpliwym pocieszeniem jest, że ewidentnie Żymiaństwo podlega procesowi wytępienia prawie równocześnie z nami, jako iż przestało już być potrzebne. Hucpa kowitowa załatwi wszystko, łącznie z biochemicznym odczłowieczeniem człowieka.

 5. Kar said

  Zręcznie odpowiedział, że w Afganistanie będzie panowała taka sama wolność słowa, jak na Facebooku.
  _________________

  – szczera spowiedz talibana. 20 lat pod packa Zuckerbergow zostawila swoje mentalne pietno na szmaciaku..

 6. Wanderer said

  Panie Bardzo, prawdopodobnie chca dobic w koncu do szesciu milionow, zeby przyszedl ichni mesjasz. Lekki naddatek nie zaszkodzi w razie czego.
  Zartuje oczywiscie.
  Zwykly motloch stal sie niepotrzebny, on kosztuje a to dla nich niepotrzebne obciazenie. Podobnie juz bylo w historii.

 7. Boydar said

  Czy NC (1) domyśla się co oznacza „symbolizuje” ?

 8. Wanderer said

  Zastanawiam sie jaki byl cel tego wszystkiego. Czyzby odciazenie armii amerykanskiej i przygotowania do wojny z Iranem? To byloby samobojstwo. Jeszcze jedno przychodzi mi do glowy. Destabilizacja pogranicza iransko afganskiego i wplatanie Rosji w konflikt.

 9. NC said

  A czy Boydar (7) rozumie co czyta, czy tylko czyta?

 10. Boydar said

  Przeczytałem – „… zdjęcie symbolizujące porażkę imperium …”

 11. UZA said

  „Czyzby odciazenie armii amerykanskiej i przygotowania do wojny z Iranem? To byloby samobojstwo. Jeszcze jedno przychodzi mi do glowy. Destabilizacja pogranicza iransko afganskiego i wplatanie Rosji w konflikt.”

  Rosja już nie raz pokazała, iż nie da się tak łatwo w coś wplątać, zwłaszcza, że z Afganistanem miała już przykre doświadczenia. Rosjanie – w przeciwieństwie do nas – uczą się na błędach. Chińczycy – jeszcze lepiej. A może rozwiązanie jest dużo prostsze: z Góry albo z Otchani przyszło polecenie „do budy !”. I jankeski pitbull musiał posłuchać.

 12. Boydar said

  Yankes zwija żagle bo sztorm coraz bliżej i siakieś skały spod wody wystają, poza tym tak się z Moskwą umówił, deal korzystny dla obu stron. Trzeba też uwzględnić, że Taliban w porównaniu z Żółtym Smokiem to niewinna nornica.

 13. Wladca said

  Bravo Taliban!

 14. Wladca said

  Wojne z nimi (Sanhedrxnem) wygra sie,anihilacja zymian.W Afganistanie nie ma zymian,dlatego nie ma sowietow i amerykanow.

 15. wanderer said

  „A może rozwiązanie jest dużo prostsze: z Góry albo z Otchani przyszło polecenie „do budy !”. I jankeski pitbull musiał posłuchać.”

  Pani UZA, moze i tak jest. Jednak osobiscie nie sadze, zeby takie rzeczy dzialy sie bezinteresownie. Mysle, ze cel musi byc. Tylko jaki?

 16. bez nazwy said

  Uciekają z Afganistanu i powoli z Iraku. Przenoszą wojska z Ramstein do baz w Polsce.
  U nas się zagnieżdżają. Tutaj najwięcej teraz ćwiczą. Rozumiecie?

 17. revers said

  AFGANISTAN – I CO SIĘ TAM TAK NAPRAWĘ W CIĄGU OSTATNICH 20 LAT DZIAŁO? O „BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE” DEMOKRACJI

  Afganistan to prawie najbiedniejszy kraj świata (na 6 miejscu). Głód jest codziennością. 41% dzieci cierpi na takie niedożywienie, że ich zdrowie jest przez to poważnie nadszarpniete i zagrożone. Dlatego: ogromna śmiertelność dzieci, jedna z najwyższych na świecie. 1/3 dzieci musi wykonywać ciężką niebezpieczną pracę.

  Ludziom brakuje wody – tylko 55% ma dostęp do czystej wody pitnej. I do tego kraju wkroczyły 20 lat temu zachodnie siły zbrojne, aby pomoc ludności zbudować demokrację. Jak wyglądała tak szumnie obiecywana pomoc sił zachodnich? Zamiast naprawić w Kabulu rury wodne i kanalizacje oraz elektryczność, zbudować i naprawić drogi – w stolicy razem z „pomocnikami” nagle pojawiły się np. kursy komputerowe dla kobiet, kursy prawodawstwa rozwodowego oraz kurs prawa jazdy dla kobiet! W latach 2010-12 sam rząd niemiecki wydał 2 mln. euro na.. programy gender w Afganistanie!…I Zachód był przekonany, że ludzie z radością porzucą swoje zwyczaje i swoją kulturę i podażą za tym „dorobkiem kulturalnym”.

  Wielka cześć ludności to nomadzi, którzy żyją w namiotach i których zachodnie siły zbrojnie często mylą z talibanami, bo mężczyźni noszą broń dla ochrony. Rzeczą normalną są nocne naloty i ostrzały, podczas których ginie niewinna ludność cywilna. Niemiecki generał powiedział: „Dla Amerykanów na tamtych granicznych terenach afgańsko – pakistańskich prawie każdy jest podejrzany. Oni wolą rozstrzelać jednego za dużo niż za jednego za mało – zanim zamieni się on w Talibana. Ja natomiast myślę, że wolę rozstrzelać jednego za mało, zanim zabiję niewinnego pasterza owiec, tylko dlatego że nosi przy sobie kałasznikowa.”

  Prawie każdy człowiek może opowiedzieć historię o tym, jak u jego rodziny czy sąsiadów w nocy Amerykanie napadli ich dom, przeszukując go i poniżając przed kobietami gospodarzy domu. Wszystkim wiadomo, że w amerykańskich punktach Afgańczycy byli przesłuchiwani i brutalnie torturowani.

  W międzyczasie słowo „demokracja” stało się na wielu afgańskich terenach przekleństwem i synonimem dla kłamstwa, złamanych obietnic, przemocy i wyuzdania. Razem z zachodem pojawiła się w afgańskich miastach pornografia, burdele, alkohol i uprawa oraz handel narkotykami, rozprzestrzeniające się na cały kraj.
  W tej sytuacji, kiedy kraj wymęczony był głodem, brakiem wody i zachodnią destabilizacją – pojawili się znowu talibani, którzy w latach 90tych co prawda brutalnie, ale – wprowadzili tam spokój i porządek.

  A zachód jest oburzony i nie rozumie jak to możliwe, że afgańskie wojsko z nimi nie walczyło, zaś ludność powitała ich przychylnie.

  Jak widać dewaluacji słowa „demokracja”, której my aktualnie doświadczamy, Afgańczycy doznali w ciągu ostatnich 20 lat bardzo namacalnie i brutalnie. Podobnie zresztą jak wiele innych biednych krajów świata przed nimi.

  Alicja B. Aschmann (Ali Barba)

  re „Tutaj najwięcej teraz ćwiczą. Rozumiecie?”

  W Afganistanie juz dawno zrozumieli i to pastuszkowie, a gdzie by w rp wyksztalciuchy zrozumiell? wykaszlaciuchy,interlokutorzy wiedza lepiej, nawet jak Lucyfera i wirusa C19 jako Boga przyjeli.

  Nawet pastuzszek z Afganistanu potrafi odpowiediec inteligenej reportece z usej jaka u nas talibska demokracja w mediach nie gorsza jak zachodnia na facebooku.

 18. WI42 said

  @1NC
  „Górne zdjęcie nie jest ani z roku 1975 ani z Sajgonu.”
  Wielomski wziął to zdjęcie z internetu, jeżeli ma Pan zdjęcie z Sajgonu to proszę zamieścić. Obojetnie skąd są zdjęcia one dobrze obrazują moment – i o to tu chodzi….

 19. NC said

  Re 18: Służę uprzejmie.
  Jak Pan widzi, sprzęt wyglądał nieco inaczej.
  .https://cdn.britannica.com/59/214959-050-5F63BE50/Air-America-helicopter-evacuates-Vietnamese-officials-families-South-Vietnam-April-29-1975.jpg

 20. Fryzu said

  Walka o here? Chiny vs Ameryka? Czy złoża miedzi? Czy wszystko naraz i jeszcze więcej? Śmierdzi farbowanymi rzytkami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: