Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  osoba prywatna o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Panie Cyngielman, pan ruszaj pomagać uchodźcom!

Posted by Marucha w dniu 2021-08-31 (Wtorek)

„Z wszystkiego można szmal wydostać, tak jak za okupacji z Żyda” – twierdzi poeta w nieśmiertelnym poemacie „Towarzysz Szmaciak”.

Okazuje się, że nie tylko z Żyda, ale i z głupich gojów, zwłaszcza – z tak zwanych „uchodźców”, których białoruski prezydent Łukaszenka zwozi z rozmaitych egzotycznych krajów, a potem białoruscy żołnierze podwożą ich do granicy z Polską lub Litwą i pada komenda: – „ani kroku w tył” – niczym w oddziałach zaporowych NKWD w czasie II wojny światowej.

Toteż kiedy tylko egzotyczni przybysze pojawili się na granicy z Polską, Judenrat „Gazety Wyborczej” mięsistym nosem („wszędzie mięsiste węszą nosy…”) zwęszył okazję do podreperowania finansów tej żydowskiej gazety dla Polaków pod redakcją potomka sowieckich kolaborantów, pana red. Adama Michnika. Te finanse podobno nie są w najlepszym stanie, mimo, iż jednym ze wspólników spółki „Agora”, która gazetę wydaje, jest stary finansowy grandziarz z pierwszorzędnymi korzeniami. Widocznie jednak grandziarz – jak to grandziarz – nie po to przyssał się do „Agory”, żeby łatać jej finanse, tylko – żeby na tym zarobić. Ale jak tu zarobić, kiedy żydowskiej gazety dla Polaków coraz mniej ludzi chce kupować?

Toteż kiedy tylko Wielce Czcigodni posłowie, celebryci i przewielebny ksiądz Wojciech Lemański, co to panu senatorowi Karczewskiemu tłumaczył, że jednak jest księdzem, bo ma posadę na parafii i wykonuje tam tak zwane „posługi”, ruszyli z pielgrzymkami nad granicę, żeby przed telewizyjnymi kamerami zademonstrować nie tylko niechęć do rządu „dobrej zmiany”, ale też własną „wrażliwość społeczną”, Judenrat musiał przypomnieć sobie patent z przedwojennego szmoncesu.

Nawiasem mówiąc, jestem pewien, że kiedy tylko przyjdą mrozy, to całe to towarzystwo na złość Naczelnikowi Państwa, co to szykuje się do kolejnej „głębokiej rekonstrukcji rządu”, poodmraża sobie ręce i uszy, a pan Rafał Trzaskowski to nawet i inne części ciała, żeby tylko pod żadnym względem nie dać się wyprzedzić Donaldu Tusku w wyścigu o rząd dusz w obozie zdrady i zaprzaństwa.

Wróćmy jednak do szmoncesu. Otóż w maju 1928 roku grupa badaczy pod kierownictwem włoskiego generała Nobile, na sterowcu „Italia” wyruszyła nad Biegun Północny. Udało się im przelecieć nad biegunem, ale potem coś poszło nie tak i część załogi, w różnymi obrażeniami, spadła na lód, a sterowiec z kilkoma innymi członkami wyprawy poleciał w nieznanym kierunku i wszelki ślad po nim zaginął. Na ratunek rozbitkom generała Nobile pośpieszyło kilka państw, a Poczta Polska, w ramach pomocy w akcji ratowniczej, zwolniła z opłaty wszystkie telegramy dotyczące włoskiego generała. W sferach kupieckich natychmiast skorzystano z tej okazji i pojawiło się mnóstwo telegramów takiej mniej więcej treści: „Panie Cyngielman, pan ruszaj na pomoc generałowi Nobile! A jak pan nie możesz, to przyślij mi pan te 12 tuzinów zamówionych koszul!”

Toteż i teraz Judenrat „Gazety Wyborczej” zamieścił podobny apel do czytających tę gazetę mikrocefali , co to „wstydzą się za Polskę”: „Razem pomóżmy uchodźcom! Kup prenumeratę i wesprzyj akcję Wyborczej!”.

Judenrat zapewnia, że cały przychód z tej prenumeraty ma zostać przekazany fundacjom, które będą tym egzotycznym turystom prezydenta Łukaszenki pomagać. A tych fundacji jest co najmniej dwanaście – tyle samo, co tuzinów koszul w telegramie do pana Cyngielmana – co pokazuje, że w branży pomagania uchodźcom panuje znakomita koniunktura, co najmniej taka sama, jak w przedsiębiorstwach przemysłu holokaustu.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 25 do “Panie Cyngielman, pan ruszaj pomagać uchodźcom!”

 1. bryś said

  Nie sądze aby łukaszenka zwoził nam jakichś uchodźców. Większość normalnych krajów pilnuje swoich granic. Ale to już jest fakt:

 2. UZA said

  „Na ratunek rozbitkom generała Nobile pośpieszyło kilka państw, a Poczta Polska, w ramach pomocy w akcji ratowniczej, zwolniła z opłaty wszystkie telegramy dotyczące włoskiego generała. W sferach kupieckich natychmiast skorzystano z tej okazji i pojawiło się mnóstwo telegramów takiej mniej więcej treści: „Panie Cyngielman, pan ruszaj na pomoc generałowi Nobile! A jak pan nie możesz, to przyślij mi pan te 12 tuzinów zamówionych koszul!””

  Zawsze ta sama tromtadracja ! Na Zachodzie kują konia a polska żaba podstawia swoją żabią łapkę w nadziei, że zauważą i docenią, że my razem z nimi – wierni, ofiarni itd. Jaka to pomoc w akcji ratowniczej na Biegunie Północnym mogła się zrodzić za pośrednictwem telegramów pocztowych, wysyłanych w Polsce ? Poczta Polska bez sensu straciła kasę, a „sfery kupieckie” – jak zwykle – zarobiły na frajerach.

 3. revers said

  A nie wystarczy pan Icenty Morawiecki wprowadzi stan wojenny, lub jak to nzywa sie pokojowo stan lockdownu? W koncu zamykaja wszzystkich w pokoju domkowym, w tym male isteresy, malych gudlajow.

  Na FB w Kongresie POlski Suwerenej Pisza

  „PiS sprowadził w ostatnich dniach polskimi samolotami ponad 1000 Afgańczyków i nie widzi z ich strony żadnego
  zagrożenia.. A tu 30 osób spowodowało konieczność wybudowania płotu za 400mln i wprowadzenie stanu wyjątkowego !.. Czy nie uważacie, że coś tu nie gra ?.. Osobiście twierdzę, że to tylko pretekst. Prawdziwy cel to przymusowe wyszczepienie wszystkich Polaków ! Powiecie, że przesadzam.. Pozwolę sobie zauważyć, że stan wyjątkowy daje tym ban dy tom taką możliwość ! Wiem, że ten stan ma obowiązywać na ograniczonym obszarze. Na razie.. Jaką mamy gwarancję, że po ogłoszeniu 4 fali (którą planują od dawna !) nie rozszerzą stanu wyjątkowego na cały kraj ?.. A
  kto cha zar skim ban dy tom przeszkodzi ? Nie zapominajmy, że na terenie Polski stacjonuje 40 000 US rae litów i tyle samo funkcjonariuszy Mossadu !.. Razem 80 000 ! A ile mamy polskiego wojska ? 75 000 ?.. I pytanie najistotniejsze – kto tym wojskiem dowodzi ?.. Oczywiście nie Polacy !.. I czy nie niepokoi Was takie sformułowanie – ,,ograniczenie dostępu do informacji publicznej dotyczącej czynności prowadzonych na obszarze objętym stanem
  wyjątkowym”.. Tym zapisem PiS zastrzega sobie, że o tym, co wyprawiają na wytyczonym obszarze nie dowie się nikt ! O przymusowych szczepieniach również.. Jakieś refleksje, wnioski ?.. Zaznaczam, że chciałbym się mylić.”

  https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-stan-wyjatkowy-co-oznacza-i-kiedy-moze-zostac-wprowadzony,nId,5453802?fbclid=IwAR1XUIyz4AsIP5Q5kI0FYv7MOzKQojB7iBwQA8rBZ4y2tHmG_qqosmFpkeI

 4. JADAM said

  W.Sz.P. REVERS.
  Prawo starożytnego filozofa i socjologa MURPHY’ego już onegdaj głosiło ,- co ma pier….ąć , czy się skatastrofować ,-
  – to ani chybi , na pewno to się s t a n i e .

 5. bryś said

  Revers – wariant Australijski się zbliża. Cholera, a u nas miało do tego nigdy nie dojść.

 6. revers said

  A gdzie jest p.Bodar, najlepszy lubelak na lubelszczyznie, moze pod oknem juz stoja natowskie kolumnu szprycowe.

  Znajoma australijka jeszcze nie obudzzila sie ale jak cos to doniesie, choc co dziennie dorzuca coraz to nowsze
  przerazajace fakty.zy

  Cos pan, nie ma porownania miedzy aussis a polinikami. Tam tez jest nadprezentacja gudlajow w estabishmencie australijskim.

  Nie maa porownania chocby dlatego ze assuscy bromerzy prowadza w transportach TIR, 3 skladowe pojazdy ciezarowe.

  Niech to stanie na drodze, lub dwoma pasami pojedzie po 4 tys km drogach t o nic nie przejedzie nawet
  amerkanskie abramsy.

  Wlasnie 30 brumersi w australi zaczeli protesty, paralizujac drogi w wielu miejscach australi. Stad tez stan wyjatkowy w australijskim stanie QS.

  Po za tym maja juz tradycje wyjscia z powaznych kryzysow gospodarczych i spolecznych, tak bylo w roku 1932 i 1975, choc znajoma tym razem nie daje im zadnych szans na wyjscie z obecnego kryzysu gdy stanely bardzo dochodowe galezie turystyki zagranicznej, gdy wielu europejczykow, amerykanow w zimie wyjezdzalo do australi na urlop i wakacje.

 7. bryś said

  Kryzys gospodarczy to dla nich nie problem teraz, mają od cholery owiec do zżarcia. A nowe srajfony nie są im aż tak bardzo niezbędne.

  Te zasieki i stan wyjątkowy wygląda też na zabezpieczenie żebyśmy to my nie spi…li na Białoruś. Na litwie coś stawiali już z 2 lata temu na granicy?

 8. revers said

  re4

  o tym tez prawo Murphego mowilo, ze normalnych, zdrowych, niezaszepionych zamknac w wiezieniach.? tak wlasnie pisze nie spiaca po nocy znajoma z australi. To jest ten stan psychozy, niby nic nie dzieje sie, a zachodza historyczne przemiany o czm nikt nie wie oprocz paru prowadzacych oficerow.

  Kryminalistow zwolnic z wiezien bo zachoruja na covid , zrobic miejsce dla zdrowych nie zaszczepionych? a tak wlanie jest w australi..

  W Kandaharze, gdzie rowniez wypuszczono 5 tys wiezniow Talibowie juz oblatuja zostawione tam helikoptery us army.

  To jedno trzeba przyznac ze Talibowie nie patyczkuja sie z afganskimi ciotami, Traskowski z Tuskiem i jego ferajna nie mieli by szans na rehabiltacje w Kandaharze, mogli by poleciec w z zwisie na helikopterze.

 9. MatkaPolka said

  Panie Michalkiewicz – nadchodzi czas wygnań żydów – ruszaj pan na pomoc żydom

  KOMPLETNA LISTA WYDALEŃ ŻYDÓW (1030) – przyczyny (z objaśnieniami i źródłami):
  https://historia.plportal.pl/artykuly/wiadomosci/kompletna-lista-wydalen-zydow

  1200 BC do 2014 AD – od czasów antycznych do współczesnych

  Wszystkie Kraje – jakolwiek zmieniała sie historia, państwa, i nazwy administracyjne
  Egipt, Samaria, Babilon, Rzym, Grecja, Cypr, Syria , Cesarstwo Rymskie, Cesarstwo Bizantyjskie, Imperium Otomańskie, Jerozolima, Kartagina, Palestyna, Persja, Galia, Armenia,
  Północna Afryka – Tunezja , Maroko , Jemen
  Azja – Irak, Iran, Indie, Pakistan, Chiny, Rosja
  Ameryki – Północna, Południowa i środkowa

  W Europie – Wszystkie królestwa, księstwa, hrabstwa, w krajach arabskich – Sułtanaty
  Włochy/Italia – Miasta/ Państwa
  Hiszpania i Portugalia
  Niemcy – wszystkie Marchie, krainy, Landy , miasta
  Belgia, Flandria , Holandia
  Francja – Prowincje, Miasta
  Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia
  Polska, Litwa, Czechy, Morawy, Słowacja , Bułgaria, Rumunia, Rosja

  COMPLETE LIST OF JEWISH EXPULSIONS(1,031)
  http://www.jewworldorder.org/jews-expelled-1030-times/

  ~ 1200 pne – Egipt – Żydzi Wygnani z powodu trądu i powodujący rozmaite bunty / rebelie w całym Egipcie, w tym pomoc w zdobyciu i utrzymaniu władzy przez Hyksosów ; Żydzi jadowicie temu zaprzeczają, ponieważ obala mitologię w Starym Testamencie; Egipski historyk Apion (I w. pne), którego żydowski Józef napisał całą książkę („Przeciw Apionowi”), próbując obalić, ponieważ powiedział złe rzeczy o Żydach i ich doskonałości (Tacyt za pośrednictwem Apiona przez Manetho, „Judaizm w akcji”) ( ten pierwszy wpis może w rzeczywistości zostać pominięty ze względu na fakt, że jest on w dużej mierze mitologiczny a także, że odnosi się do Hebrajczyków, którzy nie są dokładnie tymi samymi ludźmi co naród żydowski)

  733 pne – Samaria – Żydzi wydaleni przez króla Tiglatha-Pilesera III (Samuele Artom, „The Book of Kings and Chronicles”, 1981)

  722 pne – Samaria – Żydzi wypędzeni przez Sargona II (Samuele Artom, 1981)

  (***)

  1944 AD – Alessandria, Włochy – zniszczone domy żydowskie / zniszczona synagoga (C. Historia Żydów we Włoszech „, s. 548)
  1944 AD – Fiume, Włochy – zniszczone domy żydowskie / zniszczona synagoga (C. Roth,” Historia Żydzi włoscy „, s. 548)
  1944 AD – Turyn, Włochy – zniszczone domy żydowskie / zniszczona synagoga (C. Roth, „HistoriaŻydów Włoch”, s. 548)
  1944 AD – Casale, Włochy – zniszczone domy żydowskie / zniszczona synagoga (C. Roth, „Historia Żydów Włoch”, s. 549)
  1947 AD – Jemen – Żydzi wydaleni / zabici w
  1948 r. – Irak – Żydzi wydaleni przez premiera Nuri as-Said (Orit Bashkin, „Nowi Babilończycy: Historia Żydów w Modern Iraq „, 2012, s. 277)
  1948 AD – Bombaj, Indie – Żydzi wypędzeni )
  1948 AD – Pakistan – Żydzi wydaleni )
  1948 AD – Zachodni Brzeg – Żydzi wypędzeni w
  1948 r. – Jerozolima – Żydzi wypędzeni w
  1948 r. – Maroko – Żydzi wypędzeni (Yehuda Grinker, „Emigracja Żydów atlasowych do Izraela”, 1973)
  1948-1949 AD – Jemen – Żydzi wydaleni / zabici za mord rytualny

  1956 AD – Egipt – wydaleni Żydzi (Derek Hopwood, „Egipt 1945-1990: Polityka i społeczeństwo”, 2002)
  1959 AD – Kuba – Żydzi wydaleni / zmuszeni do emigracji
  1963 AD – Algieria, Afryka – Żydzi wygnani po algierskiej niepodległości
  1968 AD – Polska – Żydzi wydaleni
  1972 AD – Uganda – Żydzi usunięci przez prezydenta Idi Amin (M. Jamison, „Idi Amin i Uganda: Annotated Bibliography”, 1992, s. 155)

  2014 AD – San Juan la Laguana, Gwatemala – Żydzi Wyrzuceni z powodu braku kontaktu z miejscowymi

 10. Lily said

  „Polacy-Tubylcy.
  MAJA BYC MNIEJSZOSCIA, w Polsce”.”Polin”.

  Najwiecej Polakow-Tubylcow,w historii panstwa
  polskiego,opuscil Swoja Ojczyzne, po 1980r.
  „ZA CHLEBEM PANIE.ZA CHLEBEM”.

 11. Olo said

  Ciekawe ile Michalkiewiczowi płacą za wspieranie żydobandewrowskiego reżimu dobrej zmiany? A może pensyjkę dostaje od razu w szeklach? Kto wie…

  Michalkiewicz pewno położył sobie dwie monety szeklowe na dwie swoje gałki oczne i dlatego nie widzi, co się dzieje na granicy banderowsko-polskiej, a wiec tego ile banderowcy podwożą tam imigrantów z różnych egzotycznych miejsc, którzy później bez żadnego problemu zatrudniają się w międzynarodowych korporacjach i jeżdżą rowerami z takimi kwadratowymi plecakami. Michalkiewicz pewno nie widzi tych plecaków, bo jest zaprogramowany tylko na okrągły kształt monet. Być może tylko szeklowych, ale pewno hrywnami też nie wzgardzi…

 12. Ad. 2

  Na Zachodzie kują konia a polska żaba podstawia swoją żabią łapkę

  Nie „polska żaba”, ale żaba z Polski. Żaby z Polakami nic wspólnego nie mają.

 13. GZN said

  To nie tak, że „zwozi”. Na białoruskie linie lotnicze nałożono sankcje. Europa dla Białorusi jest zamknęta….. no ale są i inne kierunki. No to jak jest popyt? Z białoruską wizą nie ma problemu i jest połączenie lotnicze no to ….. Zachód sam otwrzył ten kanał przerzutowy… Trzeba mysleć jakie bedą konsekwencje takich czy innych poczynań. „Uchodźcy” nie chcą zostawać na Białorusi, Polsce, Litwie, chcą do Holandii, Belgii, Niemiec, Francji. Tam już niektórzy mają swoje rodziny z wcześniejszych exodusów.
  Białoruska straż nie wypycha „uchodźców”, to na polsko białoruskiej granicy jest tak, że to Polacy przywożą wyłapanych. Białoruska tv pokazała film z polską wojskową ciężarówką w roli głównej. Samochód nie straży granicznej ale „armiejski”. Ponadto pokazuje (tv) zeznania tych którzy „wrócili” z Litwy, Polski, Estonii. Pobitych, szczutych psami a na Litwie nawet byli ostrzelani. Pokazany był przypadek jak litewska straż graniczna „podrzuciła” na stronę białoruską rodzącą kobietę.
  Cały ten burdel przypomina mi opowieść pewnego milicjanta z prowincji z czasów PRL. Chłopina jechał pijany i… spadł z fury i się zabił. Traf chciał, że przez środek drogi przebiegała granica komisariatów… Całą noc ten trup był „cichaczem” przerzucany z jednej strony drogi na drugą. Żaden komisariat nie chciał mieć z tym trupem problemów; śledztwa, prokuratory z województwa i takie tam.
  Oczywiście nie jestem za tym żeby „oni” do nas przyjeżdżali. Ale to nie Łukaszenka rozpieprzył Irak, Afganistan, Libię … Polska w tym niestety uczestniczyła i trzeba mieć świadomość z kim się koleguje i za jaka cenę. A może tych „uchodźców” na statki i do Ameryki?

 14. Jan said

  Reakcja normalnego księdza na obecny problem uchodźców.

 15. bryś said

  Jajcarze – a tych z u-krainy to ilu juz jest w Polsce? Tak z 2 milony?

 16. Ratujmy kolaborantów USA !

  Uciekinierzy z Afganistanu to w pierwszym rzędzie kolaboranci, którzy gnębiąc Afgańczyków pod nadzorem bandytów USA, korzystali przez 20 lat z przywilejów okupanta. Wyobraźmy sobie, że po II: Wojnie my Polacy ratowalibyśmy kolabornatów hitlerowskich. Te wszystkie sprostytuowane, w tym prostytutki, elementy należy dziż ratować O tym, że zdrajcy już z nawyku zdradzą każdego, który im pomoże, powinno nawet niektórych postępakom dać do myślenia.

  Co prawda nie wiem jakie związki łączą interes Polaków z kolaborantami USA w Afganistanie, ale skoro USA od paru lat okupuje III. RP, to przecież wyznaczeni na przez nie na gubernatorów Polaków zarządcy dziesiejszej Generalnej Gubreni, będą musieli przyjmować te przestępcze elemnty z Afganistanu, choćby, aby uratować swe dobrze opłacana funkcje w Generalnej Guberni, noszcej gantazyjną nazwę III. RP, zresztą to RP może oznaczać Restytucja „Polin”, jak Just Act 447 USA postanowia restytucję mienia czego, co nigdy nie istniało.

  Ad 14, Jan

  Sczczególnym przypadkiem jest Watykan, modernizowany, czy może przestawiany na lewactwo od prawie stuelecia, przy czym wsparcie polskich katolików też odegrało niemałą rolę:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  że przypominimy te miliony ogarnięte obłędem papieski na wielokrotnych spędach masowych.

  Niech wzorcem lewackiej rewolucji się stanie ta sprzed dwu i pół tysiąclecia:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

 17. UZA said

  „To nie tak, że „zwozi”. Na białoruskie linie lotnicze nałożono sankcje. Europa dla Białorusi jest zamknęta….. no ale są i inne kierunki. No to jak jest popyt? Z białoruską wizą nie ma problemu i jest połączenie lotnicze no to ….. Zachód sam otwrzył ten kanał przerzutowy… Trzeba myśleć jakie będą konsekwencje takich czy innych poczynań. „Uchodźcy” nie chcą zostawać na Białorusi, Polsce, Litwie, chcą do Holandii, Belgii, Niemiec, Francji. Tam już niektórzy mają swoje rodziny z wcześniejszych exodusów.”

  Nareszcie rzeczowa analiza problemu. Tak właśnie jest. Tylko bardzo naiwni i bezmyślni mogą sobie wyobrażać, że Baćka złośliwie sprowadza dzikusów na nasza granicę. A skąd by ich brał – wyłapał osobiście w górach i na pustyniach ?

  „Uciekinierzy z Afganistanu to w pierwszym rzędzie kolaboranci, którzy gnębiąc Afgańczyków pod nadzorem bandytów USA, korzystali przez 20 lat z przywilejów okupanta.”

  Dokładnie tak. Nie wiadomo, czy śmiać się , czy płakać, kiedy człowiek słyszy, że ratujemy tych, którzy n a m pomagali. Jak to nam ? Żołnierze z Polin byli tam w charakterze pachołków, a tubylczy zdrajcy służyli wspólnym jankeskim panom.

 18. Marucha said

  Re 11:
  Panie Olo, albo Pan żeś to pisał w stanie upojenia alkoholowego, albo jesteś Pan durniem, albo łajdakiem.

 19. tras said

  ‚„uchodźców”, których białoruski prezydent Łukaszenka zwozi z rozmaitych egzotycznych krajów, ‚
  autor się myli>ci uchodźcy przechodzą z Ukrainy>bo tam oni są przerzucani z obozów w Turcji. Identyczny opus operandi jest między Turcją i Grecją czy z Afryki północnej (Libia, Maroko) do Europy (włochy-hiszpania)>
  i oczywiście istniej cały przemysł transferowy uchodźców>finansowany od ‚zawsze’ przez ‚dobruczynne’ organizacja tzw. GONGO.governmental organizations non-governtemtal orgs>finansowane przez tzw. ‚wolny świat’ i jeżeli już autor ‚rusza’ temat agory.zapewniam, że wcześniej ‚zdechnie’ p.Michalkiewicz niż Agora>Michnik, Smolar. padnie>od czego jest Zaslav-Soros-EU-NATO

  ——
  Autor ewidentnie ironizuje, że Łukaszenka „zwozi”… Jak można tego nie dostrzec?
  Admin

 20. Miet said

  Ad. 18.
  Panie Wacławie – jestem przekonany odnośnie Olo – że to wszystko razem co Pan wypunktował to u niego normalka.

 21. revers said

  Efektem ten wojny propagandowej na wschodzie jest wzmocnienie osi Minsk Moskwa, jako naturalnego partnera gospodarcyego i politycznego.

  Wlanie Minsk dostal najnowsze systemy rakietowe S400 Trumpf jak i baze szkoleniowe biaruskich wojsk obrony powietrznej, rowniez w kolejbych wspolnych cwiczeniach zapad.

  Litwiaki, i brybaltyki, polniaki moga pomarzyc o takich systemach, a natowszczyki pokiwac glowka, moze cos im wpadnie do glowy na poziomie Konstatego Ciolkowskiego jego nastepcow, bo mowi sie juz o rosyjskich rakietach orbitalnych, ktore na orbicie w stalej gotoowosci bojowej moga byc uzyte i oddac celny odstrzal, wtedy to nie ma juz balistki a lot koszacy po nato.

 22. wanderer said

  Te mury, zasieki i wzmocnienie obronne napawa mnie niepokojem. Takich rzeczy nie robi sie, jak sie czegos nie wie..
  Zeby tylko nasz kraj nie stal sie terenem jakichs dzialan ..
  Panie Boze nie dopusc.

 23. Olo said

  Uchodźcy uchodźcami, a tymczasem pomalutku, po cichutku frankijski bydlak szykuje Polakom segregację rodem z czasów okupacji hitlerowskiej, która najbardziej uderzy w polskich przedsiębiorców. Stare, frankijskie metody wykańczania Polski i Polaków znane co najmniej od XVIII wieku.

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/kolejna-fala-koronawirusa-osoby-zaszczepione-nie-zostana-objete-obostrzeniami/5zg0fqw?utm_source=facebook_extra&utm_medium=social&utm_campaign=Facebook_vertical&utm_term=autor_1&fbclid=IwAR3ndMnMMBpajoHJHkqhPZqHJbDrhYePWpE7x32drfFCdZfIbdVzUADdFFU

 24. revers said

  re5

  nie wywoluj pan wilka z lasu, w europie jeszcze zwracaja uwage n a wyniki wyborow tu i uwadze, czyli fasade demokracji, i tak w pazdzierniku Niemcom obiecuje sie zmiane obowiazkowej maseczki z FP2, na chirurgiczna byle wyborcy poszli na wybory i wybrali partie obiecanek, cacanek.

  Moze nie pojsc do wyborow 33% Niemcow, chyba ze Merkelowa przyspieszy prawo wyborcze swoim „nachodzcom”

  A w polsce wystarczy kolejna obiecanka plus1000 zeby wszyscy pobiegli glosowac za partia 1ooo-ca zlociszy.

  A w australi kolejne lockdown z prawnym i sprawiedliwym, wolnosciowym wyjsciem do 5km za chlebkiem i lekarstwem., przy ktorym wolnosciowe nawolywania z partii wolnosciowcow, konfederatow, popisow nabieraja coraz wiekszy trwaly po wszech czasy sens NOWEGO LADU PL.

  Idz pan sprawdz czy jeszcze majtki saa w sprzedazy, bo z chin nie dowiezli na czas. Lub chlebek bedzie w sklepie nie w kostce 100 gramowej po 10 zlocisza, bo widac ze konfekcja artkulow pierwszej potrzeby nabiera tempa reglamentacji tych towarow w cenach, ilosci i jakosci.

 25. JanuszT said

  Dobrze Revers tu piszesz i Boydar. Kawę na ławę, tak jak jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: