Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rezygnacja dyrektorów FDA – bunt czy zrobili swoje i mogą odejść?

Posted by Marucha w dniu 2021-09-02 (Czwartek)

Rzecznik prasowy federalnej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA) potwierdził, że dr Marion Gruber, dyrektor wydziału oceny badań nad szczepionkami (Vaccine Research Review Bureau) oraz dyrektor Centrum Biologiczej Oceny i Badań, dr Phil Krauze ogłosili, że odchodzą z agencji FDA w październiku i listopadzie (Krauze).

Nie wiadomo czy odejście kluczowych dyrektorów ma związek z ogłoszeniem przez FDA tzw. pełnego zatwierdzenia preparatu firmy Pfizer, reklamowanego jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, czy też ma ono inne podłoże.

Zatwierdzenie „szczepionki” bez badań, bez konsultacji

Pod niewątpliwym wpływem politycznych nacisków, FDA zatwierdziło 23 sierpnia br. „szczepionkę” Pfizera, po wyjątkowo szybkim procesie „badań”.

W ramach dotychczasowego nadzwyczajnego zezwolenia (Emergency Use Authorization – EUA), firma Pfizer określiła we wniosku, że do 30 stycznia 2023 roku będą trwały tzw. badania, które to zapewnienia po raz kolejny okazały się farsą. Trudno bowiem jest nazwać badaniami wyszczepianie ludzkości niezbadanymi preparatami, a następnie ignorowanie wyników tych badań (czyli skutków poszczepiennych) i nie zbieranie danych o stanie zdrowia klientów (wszak trudno mówić o pacjentach) przyjmujących do organizmu te produkty.

Dla zagmatwania zagadnienia, w tym samym czasie gdy świat wyszczepiany jest produktem reklamowanym jako „szczepionka przeciwko Covid-19”, oficjalnie dalej trwają tzw. badania na wyselekcjonowanych uczestnikach kilkuset grup w różnych instytucjach na całym świecie, i to dokładnie tym samym produktem i tymi samymi dawkami.

Farsa „autoryzacji”

Według słodkich opowiadań FDA, proces przyznania „pełnej autoryzacji” (Biologics License Application – BLA) przebiega następująco:

„Firma farmaceutyczna chcąca sprzedawać swój produkt (lekarstwo) w Stanach Zjednoczonych, musi najpierw go przetestować. Firma ta następnie wysyła wyniki swoich testów do CDER, czyli do Centrum Badania Lekarstw (komórki Center for Drug Evaluation and Research przy FDA), celem pokazania, że lekarstwo jest bezpieczne i efektywne dla założonych celów. Zespół lekarzy, statystyków, chemików, farmaceutów i innych naukowców pracujących dla CDER, bada dane firmy farmaceutycznej i zaproponowane opisy leku. Jeśli ten niezależny i bezstronny przegląd wykaże korzyści zdrowotne przewyższające ryzyko, lekarstwo uzyskuje aprobatę do sprzedaży. Centrum CDER nie bada leku, chociaż przeprowadza niewielkie badania w niektórych zakresach dotyczących standardów jakości, bezpieczeństwa i efektywności.”

Tyle oficjalnych opowiadań i zapewnień FDA, które nie tylko – historycznie rzecz biorąc – były wielokrotnie łamane, bowiem sam proces „zatwierdzenia” rodzi wiele pytań, ale w obecnej sytuacji politycznej budzi wręcz grozę. Zatem przypomnijmy, że:

1. FDA/CDER jedynie biurokratycznie analizuje przesłane przez producenta dane. Jak wiemy, producent może – i niestety czyni to – manipulować danymi. Na ironię losu, szczególnie dotyczy to firmy Pfizer, która jest największym kryminalistą, skazanym prawomocnym wyrokiem bez odwołania, właśnie za fałszowanie danych podczas innej autoryzacji i musi zapłacić rekordowe 2,3 miliarda dolarów kary. Z-A F-A-Ł-S-Z-O-W-A-N-I-E D-A-N-Y-C-H.

2. Następna wątpliwość dotyczy bezstronności osób badających nadesłane dane: czegoż można spodziewać się po naukowcach współpracujących z FDA czy lekarzach, którzy tak głęboko uwierzyli w oficjalną publicystyczną narrację kowidową, zupełnie pozbawioną naukowej weryfikacji? Czy podeszli oni krytycznie do przesłanych przez producenta informacji, gdy przez ostatnie półtora roku ich logiczne myślenie zostało wyłączone i przeszło na tryb religijnego kultu?

Przecież nie jest żadną tajemnicą, że prawdziwa nauka uległa zupełnej korupcji, że żyjemy w czasach łysenkowo-mengelowskich, w których obowiązuje jedna jedyna narracja, a cenzura dokonała spustoszeń w publikacjach naukowych, z których poznikali naukowcy z odmienymi zdaniami. To już nie jest nauka, w której konieczne jest spieranie się poglądów, teorii i hipotez, to już nie jest nauka, w której weryfikuje się każdą możliwą opcję wynikającą choćby jedynie z teoretycznych możliwości – to już jest jakaś „nauka demokratyczna”, czyli pseudo-nauka gdzie decyduje głos większości, albo głos grup specjalnego nacisku.

A prawdziwa nauka nie jest demokratyczna, bo praw i zasad nie ustala się przez głosowanie, lobbowanie i dawanie „wiary” medialnemu terrorowi. Jak można w takiej sytuacji brać na poważnie zapewnienia o „niezależności i bezstronności” grupy mającej badać i sprawdzać dane producenta, jeśli ci sami ludzie żyją i oddychają przez 24 godziny nadawaną mantrą o „bezpiecznej i skutecznej szczepionce”, która bez przeszkód i masowo rozprowadzana była/jest obecnie z autoryzacją EUA?

3. Na domiar złego, sama FDA mówi, że w procesie „autoryzacji” nie są prowadzone żadne badania leków (zobacz wyżej przytoczony cytat ze strony FDA), a jedynie weryfikuje się np. opracowanie ulotek do „badanych” produktów. Bo tym właśnie zajmuje się FDA w praktyce i do tego sprowadza się funkcjonowanie słynnej amerykańskiej agencji, na którą wszyscy wokół powołują się jak na jakiś złoty i doskonały wzorzec.

I niestety, tak działa cały proces „ewaluacji danych” i zatwierdzania leków przez FDA, agencję uważaną na świecie nie wiadomo dlaczego jako solidną instytucję zatwierdzania leków oraz gwarantującą bezpieczeństwo i ich skuteczność. Rzeczywistość jest nie tylko dużo bardziej skomplikowana, nie tylko nie potwierdzająca tych oficjalnych zapewnień, ale wręcz pokazuje, że bardziej chodzi o stworzenie wrażenia bezpieczeństwa produktów niż dbałość o zdrowie konsumentów/pacjentów.

W całym tym procesie coraz mniej chodzi o bezstronność, a coraz więcej o ideologiczne zapotrzebowanie i nakręcanie przemysłu farmaceutycznego, który zresztą lobbuje (potężnymi funduszami i pozameterialnymi wpływami) wpływając na procesy legislacyjne, na medialne przekazy, jak również coraz bardziej otwarcie dotuje jawne kłamstwa i manipulacje (poprzez finansowanie wiele stron internetowych tzw. fact-checkerów).

Jeśli poprzednia autoryzacja EUA zgadzała się na reklamowe slogany o wspaniałych korzyściach, to kolejna „pełna autoryzacja” jest jedynie zwykłym stemplem mającym dać poczucie „bezpieczeństwa”.

O fikcji „pełnego zatwierdzenia” przyznaje wprost np. Norman Baylor, były pracownik FDA, a obecnie dyrektor generalny firmy Biologics Consulting, który mówił przed „autoryzacją” produktu Pfizera: „Główna różnica pomiędzy EUA a pełną zgodą będzie miała charakter psychologiczny. … Może to mieć wpływ na odbiór [szczepionki] i może wpłynąć się na niezdecydowanych.”

I właśnie o to dokładnie chodzi! W czasie trwania eksperymentu (bardzo specyficznego, bo nie zmierzającego do zbierania danych o skutkach ubocznych) wyszczepiania całego świata produktem zupełnie eksperymentalnym, bez dbałości o zdobycie wiedzy o następstwach zastosowania nowej technologii szczepionkowej, bez chęci poznania długofalowych skutków ubocznych, amerykańska agencja FDA – skażona jak inne instytucje resetowanego świata polityczną poprawnością i awersją do logiki, prawdziwej nauki i pozbawiona dbałości o zdrowie każdego indywidualnego człowieka oraz zbiorowości – wydała werdykt przesądzający o losach całej ludzkości.

Brak niezależnych naukowców

Podczas tego bezprecedensowego procesu „autoryzacji” dokonanej przez FDA, pomimo wcześniejszych zapewnień, dotychczasowa niezmienna praktyka korzystania z opinii ciała doradczego (Advisory Committee), została pominięta. Innymi słowy: FDA cały proces ukrył przed opinią publiczną, nawet nie skorzystano z opinii naukowców niezależnych, co było stałą praktyką przy wszystkich dotychczasowych procesach autoryzacyjnych, aż do momentu zatwierdzania „szczepionek przeciwko Covid-19”. W przypadku tych produktów wszystko odbylo się za zamkniętymi drzwiami.

Wniosek jest tylko jeden: FDA jest organizacją przestępczą, skorumpowaną, wbrew statutowi ulega naciskom politycznym i jest w karbach potężnego lobby przemysłu farmaceutycznego.

Problem prawny

„Pełne zatwierdzenie” przez FDA produktu firmy Pfizer, czyli uzyskanie licencji BLA stworzyło dodatkowe komplikacje prawne. Dotychczasowa „szczepionka”, którą wyszczepiano ludzkość była rozprowadzana w ramach nadzwyczajnego zezwolenia EUA, zaś przyznanie przez FDA licencji BLA dotyczy tylko i wyłącznie produktu mającego być rozprowadzanym pod nazwą COMIRNATY.

Problem prawny w obecnej chwili polega na tym, że cały zapas „szczepionek” Pfizera – we wszystkich bez wyjątku krajach świata, gdziekolwiek jest jakikolwiek zapas tych produktów – podlega tylko autoryzacji EUA. Dopiero nowe partie „szczepionek” – które producent i agencja FDA zapewniają, że będą miały ten sam skład i mają się niczym nie różnić – rozprowadzane już pod nazwą i z nalepką COMIRNATY, będą podlegały licencji BLA. Niestety, produkcji COMIRNATY jeszcze nie rozpoczęto i każda osoba zaszczepiająca się dzisiaj (i jutro, i jeszcze długo), otrzymuje „szczepionkę” o nazwie „Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine”, która podlega autoryzacji EUA, nie zaś produkt COMIRNATY podlegający BLA.

Jakie są konsekwencje prawne? FDA zapewniło (a producent potwierdził w swoich listach), że te dwa produkty są odseparowane prawnie. Największa różnica dotyczy tego, że nie ma możliwości pozwania producenta dotychczasowej „szczepionki” Pfizer-BioNTech podlegającej EUA, o skutki uboczne. Producent został z nich całkowicie i bezterminowo zwolniony. Natomiast produkt COMIRNATY, podlegający licencji BLA, teoretycznie będzie mógł być w przyszłości przedmiotem sądowych sporów. Być może jest to odległa przyszłość, ale świat szybko się zmienia i może ujrzymy jeszcze sprawiedliwość.

Jeśli zatem ktokolwiek chciałby się zaszczepić (co odradzamy, błagając o zastanowienie się), to lepiej poczekać na dostawy produktu COMIRNATY, gdyż tylko wtedy będzie można w ramach zbiorowego pozwu otrzymać satysfakcję prawną za – uchroń Boże – utratę zdrowia czy ciężkie kalectwo.

https://www.bibula.com

Komentarzy 12 do “Rezygnacja dyrektorów FDA – bunt czy zrobili swoje i mogą odejść?”

 1. wewewe said

  Nagranie z Rady Miejskiej w Nowej Dębie na temat szczepień covid.
  .https://www.facebook.com/StowarzyszenieNowaPolska/videos/363159848627813/

 2. Andzia said

  Ludziom się nie mieści w głowach, że mogą być tak potwornie oszukiwani. Z artykułu wynika, że FDA, na którą się powołują horbany, niedzielskie i im podobne zajmuje się tylko papierologią a to bezpieczeństwo preparatów jest sprawą producentów.
  W przypadku stwierdzenia poważnych następstw przyjmowania innych leków, wstrzymuje się ich sprzedaż. Tutaj organizatorzy wyszli z założenia, że samo życie jest chorobą zakażną (przenoszoną przez zabobonne kontakty heteroseksualne) kończącą się śmiercią.
  Pficer wcale nie powinien otrzymać koncesji na produkcję preparatów, Moderna przed otrzymaniem zezwolenia, ledwie zipała i kumple postanowili dać jej zarobić..

 3. revers said

  Przemówienie arcybiskupa Carlo Maríi Viganò z 28 sierpnia: „Lista zdrajców musi zaczynać się od szefów rządów, członków gabinetu i wybranych urzędników, a następnie kontynuować z skorumpowanymi wirusologami i lekarzami”
  Za pomocą Praworęczni – 2 września 2021

  https://translate.google.com/translate?sl=es&tl=pl&u=https://www.eldiestro.es/2021/09/discurso-del-28-de-agosto-del-arzobispo-carlo-maria-vigano-la-lista-de-traidores-debe-comenzar-con-los-jefes-de-gobierno-con-los-miembros-del-gabinete-y-funcionarios-electos-para-luego-continuar/

  ŚLEDŹ NAS NA TELEGRAMIE
  Jedną z niezgodnych notatek obecnego Kościoła globalistycznego i najbardziej walczącą przeciwko przemówieniu sprzedanego papieża komunistycznego, Bergoglio, jest arcybiskup Carlo María Viganó. Jego pisma przeciwko dyktaturze Nowego Porządku Świata rozprzestrzeniły się na wszystkie kontynenty, a ostatnio wygłosił bardzo ważne przemówienie , które chcemy powtórzyć. Viganó powiedział 28 sierpnia: (Tłumaczenie Belén Calvo dla strony Adoracja i Wyzwolenie))

 4. UZA said

  „W czasie trwania eksperymentu (bardzo specyficznego, bo nie zmierzającego do zbierania danych o skutkach ubocznych) …”

  To stwierdzenie wręcz poraża, ponieważ ukazuje, jak wielu ludzi wpadło w pułapkę kłamliwej nowomowy. Nawet osoby przywiązane do wolności i normalności mówią przecież o „eksperymentalnych” preparatach, chociaż to faktycznie nie jest eksperyment. W gruncie rzeczy nie chodzi tu bowiem o żadne badanie. Czy ktoś (poza garstką niezależnych naukowców, lekarzy i publicystów) w ogóle interesuje się wyszczepieńcami, ich samopoczuciem i odpornością ?

  Zanim jeszcze zaczęto masowo szprycować ludzi, urzędnicy i celebryci już powtarzali zadaną im mantrę, że „bezpieczne i skuteczne”. Z góry wiedzieli ? Bardzo możliwe zresztą, że nie kłamali . Z punktu widzenia pomysłodawców tak to właśnie może wyglądać. Dla nich jest i bezpiecznie, i skutecznie.

 5. Carlos said

 6. Carlos said

  Mam pytanie do Pani Tekli. Jak tam samopoczucie po Sputniku? Nie slychac o skutkach ubocznych tego specyfiku. Przynajmniej ja nie znalazlem. Cos na Wegrzech pisza na ten temat?

 7. plausi said

  W obronie Pfizera

  „szczególnie dotyczy to firmy Pfizer, która jest największym kryminalistą ”

  wg oficjalnych danych największym kryminalistą byłaby firma GSK (GlaxoSmithKline ), Pfizer zajmuje dopiero drugie miejsce w tej kategorii na podstawie zasądzonych przestępstw w latach.

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/03/21/wyznanie/#Zbrod

  Firma GSK uczestniczyła przed dekadą w skażaniu ludności swymi preparatami w ramach operacji WHO „Grypa świńska”, wówczas też oznaczonej jako pandemia z tą różnicą, że media i rządy krajów nie zostały aż w takim stopniu skorumpowane jak w przypadku operacji „Covid-1984”, która zresztą obok skażenia ludzkości preparatem genetycznym ma także inne cele: inwigilacja, likwidacja fizycznego pieniądza, kryzys gospodarczy, pauperyzacja i przekształcenie ludzkości w niewolników, żeby wymienić te najważniejsze.

  Może tylko jeszcze na temat dopuszczenia awaryjnego preparatów genetycznych dla potrzeb operacji „Covid-1984”.

  Dopuszczenie awaryjne stosuje się w przypadku niepewności odnośnie skutków preparatu, n.p. w braku szerszego potwierdzenia testów, że preparat jest użyteczny, takie dopuszczenie to

  ”ostatnia deska ratunku”

  stosowana w pojedynczych przypadkach, przy czym zastosowanie preparatu, z uwagi na eksperymentalny charakter, musi być szczegółowo dokumentowane.

  Co sprytniejsi czytelnicy rozpoznają, że masowe stosowanie preparatów dopuszczonych awaryjnie nie wchodzi w rachubę, już z tego względu nie, że nie jest możliwe szczegółowe dokumentowanie masowego zastosowania preparatu, jak też szczegółowe objaśnienie ryzyka i sposobu nadzoru i dokumentacji. Praktykowane wyłudzanie podpisu od nieświadomych kandydatów iniekcji preparatu nie powinno wystarczyć przed normalnym sądem aby zwolnić personel medyczny od odpowiedzialności. Czytelnikom, którzy dali się nabrać na dopuszczenie awaryjne, możemy jedynie wskazać, że są mniej ostrożni niż te myszki:

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/03/21/wyznanie/#Zaszcz

  Jeśli chodzi o kadry FDA, być może, że się w swej dotychczasowej działalności przestępczej „wypalili”, w końcu przestępstwo w takiej skali jest może dla nich czymś nowym.

 8. revers said

  re5

  dobrze ze prawnicy lacza sie po wymianie prawa rzymskiego na prawo talmudu i tory, tudziez lokalnie male prawa szariatu.

  Ale dobre i to psu na bude.

  Segregacja zdrowotna staje sie prawem, a kto nie znami ten antysemita.

 9. Ad. 6

  Gdyby po Sputniku były NOP-y, to media całego świata ryczałyby o tym dzień i noc.

 10. Najlepiej obozy koncentracyjne

  ad. 8, Revers

  dla nie wyszczepionych, aby segregacja była na prawdę skuteczna.

  Demokratycznie wybrany rząd kanclerza Hitlera zorganizował takie obozy w celu zahamowania epidemii lewicowej, metoda okazała się bardzo skuteczne w zwalczaniu epidemii. Obecny rząd w RP został także wybrany w wyborach demokratycznych i tak jak nazistowski rząd Hitlera wprowadził totalitarny system zwalczania pandemii.

  Ten rząd podjął ścisłą współpracę z wysoko przestępczymi organizacjami

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/03/21/wyznanie/#Zbrod

  pozorując obłudnie troskę o zdrowie mieszkańców, ale ma zupełnie inne cele, jeden z nich:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  naturalnie redukcja populacji odgrywa też ważną rolę.

 11. revers said

  re10

  Kiedy to bylo? teraz socjalisci z prawica , oplacani przez te same instytuty finansowe na zmiane udaja ze ratuja swiat przed zmianami

  klimatycznymi i smiertelnymi chorobami do ktorych nalezy katarek, i kaszelek typowy stan przeziebienia lub poczatkowy stan grypy.

  Jako rozszerzenie swoich stanowisk wyrażonych latem tego roku, grupa Socjalistycznego Senatu przygotowuje tekst wprowadzający obowiązek szczepień dla wszystkich przeciwko Covid-19. Debata parlamentarna zaplanowana jest na 13 października.

  https://translate.google.com/translate?sl=fr&tl=pl&u=https://www.publicsenat.fr/article/parlementaire/vaccination-obligatoire-contre-le-covid-19-les-senateurs-ps-deposent-une

  wychodzi na to ze tzw globalna prawica , przesciga se z gllobalna lewica kto szybciej i wiecej zaszczepi swoich wyborcow eksperymentalnie nieznanym preparatem .

 12. Carlos said

  re Krzysztof M – no tak, slusznie pan prawi

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: