Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Zorganizowany system wyłudzani…
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Wyniki referendów – za R…
  bryś o Wolne tematy (67 – …
  marguar o Zorganizowany system wyłudzani…
  WI42 o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Ramirez o Kierowcy mają dość. „To…
  Kojak o Fiskus coraz częściej zagląda…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Polacy tracą swoją godność?

Posted by Marucha w dniu 2021-09-04 (Sobota)

USA, Węgry, Niemcy – to trójka krajów, które Polacy uważają za głównych sojuszników swego państwa. Trzecie miejsce dla Niemiec w sondażu zszokowało prof. Annę Raźny.

Na zlecenie „Rzeczpospolitej” agencja badawcza SW Research przeprowadziła sondaż wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Na pytanie, „Które z tych państw jest Pani/Pana zdaniem dziś najważniejszym sojusznikiem Polski?” respondenci mieli wskazać tylko jedną odpowiedź z podanej listy.

Prawie 23,8 proc. ankietowanych wskazało Stany Zjednoczone. Mimo pogorszenia się w ostatnim czasie polsko-amerykańskich stosunków, m.in. z powodu przyjęcia przez parlament i podpisanie przez prezydenta nowelizacji Kodeksu Prawa Administracyjnego dotyczącej reprywatyzacji oraz procedowanie, tzw. lex TVN.

Na drugim miejscu znalazły się Węgry (19,1 proc.). Pierwszą trójkę zamykają Niemcy (12,5 proc.).
Natomiast 3,9. proc. wskazało Wielką Brytanię. Z kolei 4,1 proc. respondentów zaznaczyło odpowiedź „inne państwo”.

Sputnik postanowił przyjrzeć się temu tematowi od innej strony i sięgnął po opinię nie socjologa – co wydawałoby się logiczne – lecz profesor Anny Raźny, badaczki kultury i cywilizacji z Krakowa.

Profesor z góry zaznacza, że „ socjolog czyta i już ma gotową odpowiedź”… Natomiast ja muszę się zastanowić i nie wiem, czy trafię… – mówi profesor Raźny, komentując wyniki sondażu.

USA i Węgry na najwyższym podium

– Jeżeli chodzi o Stany Zjednoczone, to myślę, że sondaż ten jest świadectwem amerykanizacji polskiego patriotyzmu i efektem prowadzonej od lat 90. propagandy transatlantyckiej, przedstawiającej USA i NATO jako gwarantów naszej suwerenności. Sondaż nie uwzględnia jednak ich przegranej w Afganistanie, która na pewno obniżyła amerykańskie notowania w Polsce

Podkreśla, że, jak można wnioskować z sondażu, niemal tysiącletnia przyjaźń między narodami polskim i węgierskim jest coraz bardziej doceniana również przez współczesnych Polaków.
„Jest tu ważny aspekt historyczny, sięgający epoki średniowiecza – a następnie renesansu – przypominający o unii personalnej polsko-węgierskiej, której ikoną jest królowa Jadwiga – polska święta z węgierskim rodowodem. Ten kulturowo-religijny wątek ma stałe miejsce w świadomości współczesnych Polaków. Poza tym, Węgrzy są tak samo konserwatywnie nastawieni jak społeczeństwo polskie wobec zagrażającej fundamentom naszej cywilizacji ideologii genderyzmu. I u nich i u nas nie ma jeszcze przyzwolenia na to, żeby mniejszość LGBT narzucała większości prawa. I to jest zrozumiałe” – mówi profesor Raźny. [Po prostu zboczeńcy narzucają swoje „prawa” bez przyzwolenia – admin]

Homo oeconomicus contra homo sapiens

Suchej nitki nie zostawia na tych, którzy wskazali na Niemcy, jako sojusznika Polski.
„Ale Niemcy na trzecim miejscu? To jest dla mnie zaskakujące. To dla mnie szok. Dlaczego mamy takie zaufanie do Niemców, a jednocześnie oczekujemy od nich reparacji wojennych? Co to za sojusznik, który nie tylko nie chce ich wypłacić, ale ponadto uzależnił od siebie gospodarczo Polskę i wykorzystuje jej tanią siłę roboczą do budowy swej potęgi? Ci, którzy wskazują Niemcy jako naszego sojusznika, nie mają do tego żadnych podstaw moralnych, Nie mają również uzasadnienia logicznego. To ludzie myślący kategoriami wyłącznie ekonomicznymi.

To ci, którzy reprezentują w Polsce typ homo oeconomicus – jeżdżą do Niemiec na saksy i jeszcze uważają to za sukces życiowy, którym się chlubią ich rodziny. Dotyczy to nie tylko młodych ludzi, ale również seniorów z pokolenia wojennego. Około pół miliona Polek na emeryturach czy będących na fałszywych rentach, pracuje przy niemieckich staruszkach. Zawsze człowiek biały dla Niemców jest lepszy niż Arab, prawda? Nawet powstają prace naukowe na temat, jak Polacy zajmują się niemieckimi seniorami. To nie tylko brak godności narodowej, ale również zmiana mentalności.

Powstał taki homo oeconomicus, myślący kategoriami: „I co z tego, że napadli na Polskę! Mogę u nich pracować i zarabiać! Mogę być u nich tanią siłą roboczą”.

I jeżdżą tam, pracują tam na czarno, czy legalnie, nie wiem, a tu się leczą – z naszych podatków… Zniknęło poczucie godności nie tylko narodowej, ale również osobistej. Dla mnie jest to zaskakujące, bo godność tę zachowali Polacy – mimo niskiego poziomu życia – w czasach PRL i uzależnienia od ZSRR, a utracili, wchodząc do struktur europejskich” – podsumowuje profesor Raźny.

„Rzeczpospolita” nie pierwszy raz zleciła tego typu sondaż. W 2016 roku badacze Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) pytali ankietowanych o to, które kraje są najbliższe Polsce w Unii Europejskiej. Wówczas też Węgry okazały się jednym z kluczowych sojuszników Polaków. Na pierwszym miejscu znalazły się jednak Niemcy (32 proc.), Węgry były na miejscu drugim (20,2 proc.), Wielka Brytania na trzecim (12,5 proc.), dalej Francja (5,5 proc.), Czechy (3,2 proc.), Holandia (2,6 proc.), Chorwacja (2,2 proc.) i Włochy (1,9 proc.).

12 marca 2007 roku, upamiętniając długie dobrosąsiedzkie stosunki, parlament Węgier jednogłośnie uznał 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Cztery dni później taką uchwałę przez aklamację przyjął również polski Sejm.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarze 23 do “Polacy tracą swoją godność?”

 1. Ale dlaczego? said

  Może Węgrzy. Jako sojusznicy, nieformalni.
  Poza tym kolonia z definicji nie jest suwerenna, więc skąd sojusznicy?
  To i tak nie ma znaczenia.
  Globaliści postanowili ostatecznie i jawnie przejąć władzę.
  Pisiory już tak nas zadłużyli (podobnie do reszty rządów-marionetek), że Polska i inne kraje to tylko coraz bardziej znikająca przeszłość.

  Jak ludzkość się nie obudzi…

 2. Isreal said

  nie pytają Polaków tylko jak leci: mieszaniec, folksdojcz, szabesgoj, dureń, pewnie czasem Polak ….

  a potem jeszcze dopasowują żeby zadowolić zleceniodawcę ….

  ukłony dla Pani Profesor

 3. Głos z Kociewia said

  Kupiłem w Niemczech dziesiątki różnego rodzaju sprzętu, a każdy z nich zaopatrzony w instrukcję (obsługi, montażu), zazwyczaj w kilkunastu językach, lecz musisz mieć ogromne szczęście, jeśli spotkasz niemiecki produkt z instrukcją także w języku polskim. – jest Albania, Estonia Azerbejdżan, a po polsku nie podadzą. Takich mamy sąsiadów. Post scriptum : za mówienie po polsku w szkole powszechnej na Kociewiu dostał w twarz mój dziadek (ur. 1903), a były to czasy zaboru pruskiego i Kulturkampf’u (walki z kulturą polską).

 4. Ramirez said

  To są niepoważne rozważania. Ludzie którym zadaje się takie pytanie NIE ROZUMIEJĄ go i nie odpowiadają na nie, tylko mówią, jakie państwo cieszy się ich bezrozumną sympatią. Część ma wbity od dzieciństwa obraz USA, część leczy swoje prowincjonalne kompleksy euroentuzjazmem i stawia ptaszki przy RFN. Część łyka pisią propagandę i zaznacza Węgry. Wie co mówi może 1 na 50. Reszta odpowiada instynktownie, na poziomie złotej rybki. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość, ludzie tacy po prostu są. Dlatego najważniejsze jest to, jakie klocki nawrzuca się do głów 5 czy 10-latków. Skoro dzisiejsze barany oglądały 10 lat temu, gdy miały 7 lat, bezkarność palikota z gumowym przyrodzeniem, to dzisiaj porykują pod flagami strajku kobietonów. Zostali zaprogramowani, jak psy pawłowa.

 5. Olo said

  Nigdy jej nie mieli. Od godności Polak zawsze wolał ciepłe, brązowe, prosto z anglosaskiej lub żydobanderowskeij du py.

  Ostatnio jeden taki polski ultranarodowiec powiedział mi – Wiesz, wolę już żydów z pieniędzmi, niech przyjadą i nas wykupią, przynajmniej będziemy żyli jak lordowie, niż tych ciapatych z Syrii i Iraku.

 6. Antares said

  #Głos z Kociewa
  Ja bym powiedział że coraz więcej produktów w naszych sklepach jest bez jakiejkolwiek wzmianki po polsku. Ostatnio u nas w lokalnym sklepie było mleko z Mlekovity: główny język to jakiś chiński, japoński albo koreański – nie wiem, ale po polsku NIC!!!
  A propo niemców, przyjeżdżając co Polski nie muszą znać naszego języka czują się chyba jak u siebie, prawie wszytko po niemiecku: napisy na towarach, info turystyczne, menu w restauracjach no i bankomaty (nawet takie zrzeszanie banków spółdzielczych na bankonatach ma niemiecki).
  Niemcy dbają swoje bo tam jest – dawne RFN, ciągłość władzy i własności. Pomimo że mieli u siebie po wojnie obce wojska, u władzy byli głównie te same osoby co przed wojną.

  Co za chichot historii. Hitler i cała reszta po drugiej stronie pewnie rechoczą że śmiechu.

 7. Wladca said

  A Po Co tylko patrzec na cudze?
  Polska od 18 wieku prezy tylko cudze muskuly.
  A moze Tak by wziasc sie do pracy a nie tylko 500+
  Glupiec Jak wpadnie do Studini to i drabiny nie potrzebuje.

 8. adsenior said

  Tako rzekła, grupa trzymająca sondaże, grupa wzorująca się na Radio Erewań.

 9. Boydar said

  Jeżeli ulotki/instrukcji nie ma po polsku to znaczy się przeznaczenie końcowe było inne. To akurat dobry aspekt bo do Polski docelowo żydoszkop wysyła swój najgorszy szajs.

  Poza tym, nowoczesny Polak może po polsku nie mówić a nawet nie rozumieć, a po angielskiemu jednak coś kuma, bo od pszeczkola mu miózg wertykulują. Więc na kartki po polsku szkoda papieru.

 10. Kar said

  Polacy tracą swoją godność?

  – nawiazujac do powyzszego ( ) i zaraz szybko podpierajac sie ponizszym-linkiem

  brakuje slow. Jak mozna bylo dac sie zaciagnac na publiczny spend prania mozgu ..?? …gdzie jest godnosc i honor tych mlodych upojonych w ekstazie dla gudlajskiej wazeliny

 11. Bendzwal said

  Polacy to ludzie ktorzy ciagle sluchaja zydowskiego Kleru .A oni nam bajki zafalszowana Ewangelia wykladaja .Mowiac miluj tych co cie przesladuja gnebia niszcza.Przebacz tym co Ci wyzadzaja zlo.Badz pokorny i milosierny A milosierdzia dostapisz …………BZDURA i BZDETY.W POLSCE polakom nie mowi sie prawdy Tej prostej od siekiery Tylko ;;;;;farmazony im wklada sie do mozgow.Cala profesura komunistyczna Czy obecna dzis Nie uczy prawdy o Histori Polski czy Swiata Tylko wyklady sa tak prowadzone na uczelniach czy w szkolach .By Ci mlodzi polacy mieli kompleksy ze sa nieudaczniakami ciemnii zakompleksiali itp.Wystarczy mowic wszedzie ;;;;;;szara bolesna prawde A sami sie wyzwolimy A co do przyjaciol ;My nie powinnismy szukac przyjaciol Tylko liczyc na siebie Powinnismy byc otwarci szczegulnie na WSCHOD nie na Zachod;;;skurwialy…
  Mysle ze powinnismy usunac ze swego Panstwa tez parchow zydowskich Tych co mowia swietnie po Polsku i maja polskie nazwiska I sa profesorami naszych szkol i uczelni.Czy maja przedsiebiorstwa gdzie mlodzi polacy haruja dla nich.MOWIC PRAWDE wszedzie nawet bedac za granica.A co do przyjaciol To nimi sa ;Wegrzy Czesi Rosjanie Bialorusini Grecy Wlosi CHinczycy Japoniczycy Koreaniczycy.Mimo ze te nacje sa bardzo oddalone od Polski………Nigdy Barbazyniccy Niemieccy Ale zydostwo ktore rzadzi nami od wiekow Pcha nas w lapska tych ;;;mordercow i zwyrodnialcow.Angole same huie wredne psy zdradzieckie hamreykany glupkowate francyje wredne.Noi takie rzekome panstwo ;;;polozone w Palestynie ;;;izrahell .Zreszta to nie panstwo Tylko ;;;;;;;;;;Swiatowy Sanhedryn zydowski.Ktory juz bedzie sadzil wszystkich GOIOW SWIATA calego.czy ma sie zaszczepic czyli ;;;;(zaczipowac) =RFID…To oni nas krztaltuja na ludzi bezrozumnych i glupich Ktorzy w wszystko wierza Oni krztaltuja tez swiadomosc ludzi spoleczenstw zachodu Przecie tam tez sa ;;;Glupcy lepsi niz my.Zyd ma duchowsc intelekt oni wiedza co robia ..A nad Wisla maja raj na ziemi .Bo ten ludek jest tak wytresowany na 100% niewolnika ze sami niewiemy ze jestesmy nimi;;;;(nies swoj krzyz )Religia zafalszowana edukacja kultura polityka Wszystko a dla czego tak jest ………? BO CIEPLO JEST W ;;;;;;;;;;szambie glupoty lenistwie w matrixie ;;;rzekomego dobrobytu.Duchowo jestesmy obrobieni i intelektualnie.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 10 – Znów mamy te pierdoły. 70% „chciało” i tak się stało w USzraelu. Typowe , kiedy pasuje, „demokratyczne” aluzje jak się rządzi w USzraelu.

  Ona tak pieprzy że naprawdę jest ciężko to słuchać zbyt długo w moim wieku. Może jak bym miał 20 lat to bym to łykał, ale teraz to jest naprawdę ciężkie do strawienia. Idiotka wie, że oporu z widowni nie usłyszy. Oj oj …

  20 lat „bezpiecznego walczenia” w Afganistanie. Tak Pani Appelbaum, to była „okupacja”.

  Sikorka lubi się chwalić jak wojował i jak świetnie wie co Amerykanie powinni byli robić. Mieć bazę i z niej bombować. Ale strateg !!!

  12 min wystarczy.

  „Jak mozna bylo dac sie zaciagnac na publiczny spend prania mozgu ..?? …gdzie jest godnosc i honor tych mlodych upojonych w ekstazie dla gudlajskiej wazeliny”

  Przypuszczam, że to dzieci tych Polskich „jelit”.

  Myślałem że Sikorka koczowała w USA, a tu okazuje się że to Euro Poseł !!!! Ale zabawę mają na koszt baranów.

 13. Voodoosch said

  Sondaż wśród motłochu szczepanów, którzy są skretyniali do cna. Wśród ludzi, którzy nie widzą dalej niż na 3 miesiące wprzód i myślą tylko i wyłącznie o własnej doopie. To rzeczywiście badanie naukowe, które będę cenić przez dekady. Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo polskie. Są grupy społeczne w Polsce, które dzielą się na kilkanaście lub kilkadziesiąt gatunków. Proszę zrobić taki sondaż wśród gajowkowiczów, a następnie wśród kobiet z Marszu Kobiet i na koniec wśród pracujących 30latkow w krawatach z Warszawy. Ciekaw jestem rezultatów.

 14. Lily said

  Re 11;Bendzwal
  „Polka”,cala geba. O ile dobrze pamietam
  wydala Kuchnie Polska – kulinarna.
  Uroczysta premiera,owej ksiazki ODBYLA
  sie,w ambasadzie polskiej w Nowym Jorku.
  Pasuja do siebie JAK ULAL.
  Jak mowia obeznani w TEMACIE.
  „MA ICH BYC, od 4 do 6 milionow”.

 15. Lily said

  „GLOBALISCI NIE MAJA OJCZYZNY.
  Dla NICH OJCZYZNA TO.
  PIENIADZE i WLADZA(Money and Power”.)

  That is THE NAME,of THE GAME.

 16. Piskorz said

  re 10 Panie Kar, z całym szacunkiem , ale kto będzie te gówna oglądał?! Szkoda naszego czasu.. Patrzeć nie mogę na te ryje..Daj pan spokój!!

 17. Piskorz said

  re 3 Głos z Kociewia. Region piękny, szczególnie okolice miejsc. Kaliska, Bartel Wlk, Mały. I jezioro Wygonin ponoć z podwójnym dnem, chyba 4 w kraju pod względem głębokości. Narobiłem tam km rowerem i pieszo..A chyba w Starej Karczm. jak byliśmy tyle lat temu, aby tam kupić przetwory, bo- taniej. Przed kościołem JAK FORTECA 12 dziewczynka uświadomiła nas z trochę ironicznym uśmiechem; „Ich tam tylko dwóch mieszka”.

 18. ep said

  Pytanie jest (celowo?) źle sformulowane. Może dotyczyć zarówno subiektywnej oceny odpowiadającego jak i sprawdzenia siły oddziaływania propagandy- czyli „które państwo jest najważniejszym (na skutek polityki obecnego rzadu) sojusznikiem ?.”
  Dlatego wiadra pomyj wylewane w komentarzach na Polaków świadczą wyłącznie o poziomie umysłowym i kulturze autorów.

 19. Piskorz said

  re art Godność, godnością, ale w książce „Apokalipsa według Pawła”, tzn P. Bożyka ile my jako kraj straciliśmy… wyd. Wektory. ps Nie wspominam o ksiąz
  prof. Kieżunia, porusza ten sam temat, bo- nie czytałem.

 20. NICK said

  Tytuł.
  NIE muszą.
  Zatem pytam.
  Godność.
  Co to jest.
  Ech wy.

 21. NICK said

  Odpalam faję.

  Nuty zanurzam.
  Bóg.

  JEDYNY.

 22. tras said

  żeby coś tracić to trzeba to ‚coś’ mieć.
  Churchill (przed WWII)
  ‚Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.”

 23. jok said

  Prócz wytresowania,
  -jaki to „dobry dla nas Zachód”,
  – tresowania w poczuciu kompleksu prowincjusza – to chyba uwielbiają „etniczni” nas tresując,
  skutkującymi: właśnie kompleksem prowincjusza oraz „kultem cargo” (nadzieja, ze wszelkie naśladownictwo Zachodu (np. „małżeństwa”) jest ok, bo przyniesie zwiększenie dobrobytu), są tu jeszcze inne sprawy.

  Sprawa sformułowania pytania itd., sprawa oficjalnych sojuszy.
  Pytanie nie jest o to, kogo lubimy, lecz „kto jest dla Polski najważniejszym sojusznikiem”.
  No to Polacy będąc w kraju będącym w NATO, nawet jeśli nie ufają USA czy nie lubią z powodu 447, nawet jeśli jest to myślenie życzeniowe, kogo mają wskazać?
  Rosję, Burkinę Faso, Mongolię? Dobrze, że Izraela nie wskazali…

  Kogo wskazaliby Grecy, będący w NATO, nielubiący/nieznoszący USA, także Niemiec, nieznoszący/nienawidzący Turcji?
  Pewnie też USA. [Może GB, której też nie znoszą raczej za sprawy z 1946 r., ale GB ma jeszcze z powodów historycznych, jakieś bazy na Cyprze, może to nastraja pozytywnie?]…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: