Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Izrael mobilizuje Rosję?

Posted by Marucha w dniu 2021-09-05 (Niedziela)

„Polska różni się od wszystkich narodów świata. Polacy nienawidzą wszystkich. (…) Polacy nienawidzą Niemców, gardzą Litwinami, Ukraińcy i Białorusini to dla nich bydło. Nienawidzą Rosjan. Tacy są Polacy, to polska tradycja narodowa, do dziś” – powiedział 2 września w rosyjskiej telewizji Rossija-1, w programie Władimira Sołowjowa, były dygnitarz izraelski Jakow Kedmi, często goszczący w rosyjskich mediach jako komentator politycznych TV-shows.

I dalej: „Do jakiego narodu oni odnoszą się normalnie? Polska to jedyne czyste rasowo państwo w Europie. Są tylko Polacy, bo nikogo innego tam nie ma. Polski antysemityzm jest największym, najbrudniejszym, najbardziej podłym na całym świecie. Ustępuje tylko ukraińskiemu, który jest bardziej dziki a polski, że tak powiem, bardziej europejski”.

Taka wypowiedź w znanym programie Władimira Sołowjowa, uważanego za jednego z głównych animatorów przekazu medialno-propagandowego Kremla, nie jest przypadkiem i coś znaczy. Co? Czyżby szykował się sojusz izraelsko-rosyjski przeciw Polsce? Izrael mobilizuje Rosję w sprawie tzw. mienia bezspadkowego? No i przy okazji wyszło na jaw kogo boli to, że Polska jest krajem monoetnicznym i dlaczego różne siły zewnętrzne i wewnętrzne chcą od lat na gwałt ten stan zmienić.

Przy czym użycie określenia, że Polska jest państwem „czystym rasowo” jest ze strony pana Kedmi przywołaniem analogii z III Rzeszą i postawieniem na równej płaszczyźnie współczesnej Polski i Niemiec hitlerowskich. W tym samym programie Kedmi wypowiedział się też na temat kryzysu migracyjnego i stwierdził, że Izrael ma prawo nie wpuszczać na swoje terytorium antysemitów i jego zdaniem podobnie powinno być w przypadku Rosji i rusofobii.

Jakow Kedmi urodził się w 1947 r. Moskwie. Pod koniec lat 60-tych XX w. wyemigrował do Izraela. Początkowo służył w armii izraelskiej i brał udział w wojnie Jom Kippur (1973 r.). Następnie studiował w Hajfie i Tel Awiwie. Od 1978 r. pracował dla Nativ (Lishkat Hakesher) – izraelskiej agencji rządowej zajmującej się utrzymywaniem łączności z Żydami żyjącymi w czasie „zimnej wojny” w państwach bloku wschodniego i organizowaniem ich emigracji do Izraela. W latach 90-tych był dyrektorem tej instytucji i odszedł ze stanowiska po kilku skandalach korupcyjnych.

Od wielu lat Kedmi występuje w rosyjskich programach TV-show o tematyce politycznej, gdzie zwykle dostosowuje się do rosyjskiej narracji politycznej i historycznej (np. pozytywnie wypowiadał się o Józefie Stalinie), ale też prezentuje własny oryginalny punkt widzenia.

Kedmi to nie jest jakiś tam emeryt. To człowiek powiązany z izraelskimi służbami specjalnymi (agencja Nativ była de facto jednostką tych służb) i dlatego jego wypowiedzi nie można traktować do końca jako prywatnych.

To właśnie w czasie jego dyrektorskiej kadencji w agencji Nativ rząd polski (premier Tadeusz Mazowiecki) zgodził się na przerzut przez terytorium Polski dziesiątek tysięcy Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela. Była to tzw. operacja Most, w wyniku której w latach 1990-1992 przerzucono do Izraela tranzytem przez Okęcie ponad 40 tys. (według późniejszych oficjalnych danych) Żydów rosyjskojęzycznych.

Dla celu osłony operacji Most stworzono jednostkę specjalną GROM. Operację prowadzono bez powiadomienia polskiej opinii publicznej i z narażeniem bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy, którzy mogli stać się celem palestyńskiego ataku terrorystycznego.

Polski nie było stać na finansowanie operacji Most, dlatego część funduszy wyłożyła spółka Art-B (Bagsik i Gąsiorowski). Ze strony polskiej w operację Most było zaangażowanych około 1000 oficerów w różnych służbach, nie licząc funkcjonariuszy i żołnierzy niższych stopni. Pan Jakow Kedmi jako szef agencji Nativ musiał wtedy współpracować z polskimi władzami i służbami w sprawie operacji Most.

Operacja Most nie przyniosła Polsce żadnych pieniędzy. To była po prostu dżentelmeńska i humanitarna przysługa ze strony polskiej dla Izraela. W wypowiedzi dla „Przeglądu” z sierpnia 2020 r. gen. Gromosław Czempiński (współtwórca jednostki GROM) stwierdził: „po operacjach Samum i Most pozycja polskich służb na Zachodzie bardzo wzrosła. Rozszerzono współpracę, szkolenia, możliwość kupowania sprzętu. Zmieniło się też miejsce Polski w światowej polityce. Byliśmy ważnym partnerem USA, dług wdzięczności miał też Izrael”.

Coś z tym długiem wdzięczności nie wyszło.

Bohdan Piętka
https://myslpolska.info

Komentarzy 10 do “Izrael mobilizuje Rosję?”

 1. adsenior said

  No cóż, kolejny mosiek, swoje cechy przypisuje POLAKOM! Wszak to dla nich jesteśmy bydłem roboczym, głupimi gojami, których trzeba wyszlamować z majątków.

 2. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie tworząc zimną wojnę ze wszystkimi sąsiadami, a zwłaszcza Rosją podają Polskę na tacy do pożarcia syjonistom.
  Od dawna mówię, że to agentura usraellska. Działają na rozkazy z Waszyngtonu i syjonistów. Zresztą spora część politykierów „polskich” jest z tej diaspory…

 3. Boydar said

  „… tworząc zimną wojnę ze wszystkimi sąsiadami, a zwłaszcza Rosją …”

  Bo taka jest wola Rosji. I chyba jedyny sposób żebyśmy nie utonęli na amen w otchłani dziejów. W słusznej sprawie można i trzeba ciąć głupa, czasami udawać zdrajcę a nawet zbrodniarza; „taka Panie kombinacja”.

 4. Mano Negra said

  Naszą największa narodową wadą jest to, że nie zabijamy wrogów.

 5. revers said

  Bylo jak Turcy pierw kasowac pieniadze a pozniej przerzucac mosty np. przez Eufrat w Syrii, uznawac jako pierwsi paanstwo izrael.nie za darmo.

  Dzis Turcy maja jeszcze wieksza pozycje w swiecie bo sa obecni w G20, a polakom jakosc sromota moralnosc zostaje , niby mesjanizm narodow pozostaje w niepotrzebnych martylologiach.

  Turcy nawet wyszli na chwilowego sojusznika Rosji w Syrii mimo kilku zgrzytow dyplomatycznych i militarnych z Rosjaa.

  Gorzej w gornym Karabachu dla Rosjan i europejskosci Armenii, ale Turcy udowodnili ze maja nie gorsze sily specjalne, inteligentny wywiad jak pan Gromoslaw i wielu jego nastepcow mysli, rozbijac w 3 tygodnie sily armenskie w regionie, oparte na starej pozycyjnej wojnie.

  Sprawnosc bojowa specjalnych jednostek bojowych lat 70 tych u.w. nie ma co porownywac, bo bylo z czego wybierac w nie zepsutym szczepionkami c19 mrna, gmo materiale genetycznym rekrutow do amerykanskich zielonych beretow, czy do polskich czerwonych beretow, z ktorych selekcjnowano dalej Grom.

  Dzis mozna poczytac w nekrologach poszepiennych cale rzesze trenerow sportowych, woskowych umarlych na C19 bez jednego strzalu.

 6. Kar said

  https://www.youtube.com/watch?v=8ou4PtFa3HM, zlepek iluzji o bohaterskich yidds walczacych z nasza i wasza wolnosc..

  ———-
  Można też uzyć „kikes” albo „zhids” 🙂
  Admin

 7. tras said

  #3>Boydar:
  ‚„… tworząc zimną wojnę ze wszystkimi sąsiadami, a zwłaszcza Rosją …”

  Bo taka jest wola Rosji. I chyba jedyny sposób żebyśmy nie utonęli na amen w otchłani dziejów.’
  .
  doceniam poczucie humoru>równe poczuciu p. Michalkiewicza (Za sanacji było lepiej)
  tym bardziej, że amerykanie (vdar.com> konserwatywny pro-trump-pro-republikanie) piszą o Putinie
  30 Years After Communism Fell, Putin Offers Alternative to Globalism. That’s Why Our Ruling Class Hates Him
  .https://vdare.com/articles/30-years-after-communism-fell-putin-offers-alternative-to-globalism-that-s-why-our-ruling-class-hates-him
  Niech się SzPan nie przejmuje>wielki brat opuścił Afganistan
  ale z całą pewnością ‚nie opuści’ Polin mając gwarancję że rządzą tam cepy aka patrioci
  a rękojmią gwarancji>totalna opozycja>
  NEC LOCUS UBI POLONIA FUIT

 8. Boydar said

  Polska zlokalizowana jest pod bokiem Imperium, i nie jest to imperium Jankesów. To pozór tylko, bo gra idzie o znacznie poważniejsze pieniądze.

 9. NICK said

  Tytuł.
  Tak być może.
  Tzw. lobby jest tam zasiedziałe.
  Setki lat.
  Nadto.
  Jakby nie patrzeć.
  Uczestniczą we ‚pandemii’.

  Ale.

  Najlepsze.
  Ci.
  Co okupują Palestynę.
  Sami siebie ubijają.
  No jak czym.
  „szczepionką”.

  I to jest wątek.
  Rozwojowy.

 10. Boydar said

  Wypijmy więc zdrowie „lekarzy i i aptekarzy”, na pohybel !!! Jednym i drugim.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: