Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o O reformowaniu Kościoła
  Mietek o Austria: bojkot przemówienia…
  Olo o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Yagiel o Wolne tematy (25 – …
  prostopopolsku o O reformowaniu Kościoła
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Marek o W Konfederacji każdy ma r…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  Anteas o Będziemy drugą Japonią?
  Zbigniew Kozioł o Prawybory niedemokratyczne
  Mietek o Kłamstwo założycielskie czyli…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof o Będziemy drugą Japonią?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Trójmorze (3SI) nam pomoże…

Posted by Marucha w dniu 2021-09-09 (Czwartek)

Trójmorze, czyli państwa Europy Środkowo- Wschodniej (EŚW), to są w większości państwa byłego obozu sowieckiego, różnią się językami, religiami, tradycjami, historią, ale jedno je łączy, to dążenie do zachowania odrębności narodowej.

1. Chiny.

Zacznijmy od pieniędzy. Kto je ma? Jak powszechnie wiadomo, pieniądze mają Chińczycy i to oni pierwsi zaczęli Trójmorze budować. Zaczęli od Morza Śródziemnego, znaleźli gościnę w Grecji i w Serbii. Zaczęli organizować 17+1, czyli organizowali państwa Europy Środkowej pod własnym parasolem.

Polska przystąpiła z zapałem do tej chińskiej wspólnoty, zaczęły się wizyty i rewizyty, nawet Polska dostała jakąś pożyczkę z Chin. A potem prezydent Duda pośliznął się na Chińskim Murze i sprawa się skończyła. Powodem tego poślizgu chyba było ograniczenie ze strony USA, a formalnym pretekstem są prawa człowieka w Chinach. Generalnie zarzuty są o obce wpływy kulturowe, czego należało się spodziewać od początku.

Chiny chcą rozszerzyć swoje wpływy w Europie Środkowo-Wschodniej. Niektórzy ze wschodniego skrzydła UE wzywają do oporu wobec tego, co określa się mianem „korodującej stolicy” Chin, ale inni nie widzą zagrożenia.

Obserwatorzy jastrzębi twierdzą, że inwestycje zagraniczne Chin są – z definicji – korupcyjne, z korodującym wpływem na mniejsze, często tylko nominalnie demokratyczne i rynkowe narody, w tym na wschodnich peryferiach Unii Europejskiej. Inni są mniej przekonani, że chińskie inwestycje stanowią realne zagrożenie. Członkowie UE z Europy Wschodniej stoją na rozdrożu w stosunkach z Pekinem i Brukselą.

Węgry chcą, a Polska się plącze.

Węgry mają najwyższy udział chińskich inwestycji po Serbii w Europie Wschodniej i planują kilka nowych projektów, w tym budowę kontrowersyjnego kampusu Uniwersytetu Fudan w Budapeszcie.

Tymczasem elita polityczna państwa wyszehradzkiego, czyli Polska, znajduje się w wyjątkowej sytuacji, jeśli chodzi o jej stosunki zarówno z Chinami, jak i UE.

Polska ma istotne relacje gospodarcze z Chinami, zwłaszcza w zakresie transportu kolejowego, ponieważ Polska jest kluczowym krajem tranzytowym dla kolejowych przewozów towarowych z Chin.

Stosunek Polski do Chin kształtuje stan relacji amerykańsko-chińskich, gdyż Warszawa zwykle pełniła rolę lojalnego i zaangażowanego partnera Waszyngtonu. Wykazała już zgodność z polityką USA w zakresie 5G.

2. Pieniądze mają również Niemcy.

Integracja Niemiec z Europą Wschodnią to współczesna historia sukcesu. Wiązania inwestycyjne z Europą Wschodnią pomogły Niemcom zachować przewagę konkurencyjną i pomogły gospodarkom Europy Wschodniej szybko rosnąć i stopniowo zbliżać się do poziomów Europy Zachodniej.

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej stanowią trzon gospodarczy niemieckiego przemysłu, ściśle z nim powiązany w ramach globalnych łańcuchów wartości. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 r. region został zalany niemieckimi inwestycjami, a lokalnym firmom udało się wypełnić bardzo wyspecjalizowane części niemieckich procesów produkcyjnych, szczególnie w krytycznym przemyśle samochodowym. Łącznie kraje Grupy Wyszehradzkiej (V4) są najważniejszym światowym partnerem handlowym Niemiec, zarówno w imporcie, jak i eksporcie.

Choć pojedynczo większość z tych gospodarek jest niewielka, razem stanowią dla Niemiec bardzo ważny rynek.

3. Niemcy + Chiny.

Niemieckie inwestycje w Chinach mogą negatywnie wpłynąć na korzystne status quo integracji gospodarczej Niemiec z EŚW.

Fabryki i dostawcy komponentów zlokalizowane w regionie Europy Środkowo-Wschodniej umożliwiają niemieckiej gospodarce konkurowanie na całym świecie, dostarczając tanie i wysokiej jakości materiały, w oparciu o bliskość geograficzną i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Z kolei handel EŚW ze światem pozaunijnym często odbywa się poprzez produkcję dóbr pośrednich w ramach niemieckich powiązań inwestycyjnych. Komponenty są integrowane z produktami końcowymi w Niemczech, a następnie reeksportowane do innych krajów, w tym do Chin. Znaczna część importu V4 z Chin odzwierciedla zapotrzebowanie na komponenty zagranicznych fabryk zlokalizowanych w regionie. Ta trójstronna wymiana handlowa jest kluczowym źródłem utrzymującego się deficytu handlowego krajów EŚW z Chinami, zwykle równoważonego przez ogromne nadwyżki z Niemcami.

„To, co jest dobre dla niemieckich producentów samochodów, jest dobre dla Europy Środkowo-Wschodniej” to argument często słyszany w debatach w Europie Środkowo-Wschodniej temat kompleksowej umowy inwestycyjnej UE z Chinami. Argument ten odnosi się do jednej z najważniejszych relacji gospodarczych, w jakie zaangażowany jest region – z niemieckimi światowymi gigantami przemysłowymi.

Niemcy chcą, aby wspierana przez USA inicjatywa Trójmorza stała się częścią europejskiej polityki i europejskich instrumentów inwestycyjnych, powiedział prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas szczytu w stolicy Bułgarii.

Steinmeier powiedział, że 3SI musi być dobrze osadzone w politykach i instrumentach UE, wyjaśniając, że 3SI jest napędzane przez prawie połowę państw członkowskich UE, „ale ma silne powiązanie transatlantyckie”.

W ramach dużego europejskiego projektu Niemcy chcą zainwestować kilka miliardów euro w sprowadzenie produkcji półprzewodników z powrotem do Europy w celu wzmocnienia niemieckiej i europejskiej suwerenności technologicznej. Raporty EURACTIV Niemcy.

Aby promować ekspansję mikroelektroniki w Niemczech, minister gospodarki Peter Altmaier przeprowadził w środę (1 września) rozmowy z 50 przedstawicielami europejskiej i międzynarodowej branży półprzewodników, aby zachęcić ich do inwestowania w Niemczech, przedstawiając im pakiet wsparcia.

4. Rosja+ Niemcy.

Rosja lączy Europę Środkowo-Wschodnią swoimi rurami gazowymi. Przed laty w projekcie był South Stream, rurociąg przez Morze Czarne do Bułgarii i dalej do innych państw EŚW. Interwencja amerykańska zablokowała ten projekt. Powstał w to miejsce Turkish Stream, rurociąg do Turcji, a z tego powstały rozgałęzienia do państw europejskich i tym sposobem Rosja jest dalej czynnym uczestnikiem w EŚW. Do tego należy dodać NS2, który zostanie uruchomiony już w październiku tego roku, to można powiedzieć, że poprzez działanie Rosji i Niemiec, EŚW się gospodarczo już mocno powiązana.

Uboczne skutki.

Polska została częściowo na uboczu tych przemian; z jednej strony ze względu na antagonizm w stosunku do Rosji, ale również ostrożne relacje obecnych władz Polski w stosunku do Niemiec. Trójmorze, które było hasłem polskiej inicjatywy gospodarczej, wymknęło się z polskich rąk. Nie wiem czemu to przypisać, czy liczono na USA, czy to zwyczajna nieśmiałość w projektowaniu gospodarczymm.

Ofiarą w pewnym stopniu wśród państw EŚW jest też Rumunia. Trzy lata po tym, jak Chiny zablokowały import śmieci z krajów rozwiniętych, Rumunia staje się nowym wysypiskiem nielegalnie sprowadzanych śmieci głównie z krajów europejskich.

Rumuński minister środowiska Tanczos Barna powiedział niedawno lokalnej telewizji, że przemyt odpadów do Rumunii „jest zjawiskiem powszechnym, zjawiskiem opartym na zasadzie, która pozwala na przekazywanie surowców z jednego państwa członkowskiego UE do drugiego”.

Port Konstanca przechwycił nielegalny import odpadów pochodzących z tak odległych miejsc, jak Japonia, Chiny i Arabia Saudyjska. Berceanu mówi, że napływ drastycznie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ kraje szukają miejsc do wyrzucania śmieci teraz, gdy Chiny i kilka innych krajów azjatyckich odmówiło przyjęcia większej ilości odpadów.

Jednak wykrycie nielegalnych śmieci na granicy komplikuje legalny import materiałów, takich jak odpady z tworzyw sztucznych, które rumuńskie zakłady recyklingu kupują z zagranicy, aby utrzymać pełną wydajność. W 2019 r. Rumunia poddała recyklingowi zaledwie 12% swoich odpadów – jeden z najniższych wskaźników w Europie.

Anna PK
http://an40na.neon24.pl/

Komentarzy 15 do “Czy Trójmorze (3SI) nam pomoże…”

 1. D-T said

  Zacznijmy od pieniędzy. Kto je ma?
  Ktoś kto w wyniku swojej działalności wytwarza fizyczne produkty. 😉

 2. AEF said

  D-T: prawda po czesci tylko i to po tej mniejszej. A ta Anna PK gluci rowno, zapewne zadaniowa dziewucha.

 3. revers said

  re 1, chy banie wszysko bo surowce tez sa potrzebne do wytworstwa i tu w zasadzie powstaja miedzynarodowe konflikty polegajace na podziale globlanych surowcow, a po przetworzeniu surowcow plus praca dodana, na podzile globalnych rynkow zbytu.

 4. D-T said

  Re#3: Tym sposobem myślenia podążają ostatnio Australijczycy. Pewnie w wyniku takich przemyśleń postanowili sprywatyzować wodę, którą wstawili na giełdę. Tego chcesz? Czekam więc na obliczenie wydajności płuc, i opomiarowanie oddechów.
  Zarabiać ma piekarz, nie minister piekarnictwa, makler, rankingowiec, czy jakikolwiek inny darmozjad podłączający się pod dochodowy biznes. Poniał?

 5. UZA said

  „Generalnie zarzuty są o obce wpływy kulturowe…”

  Bardzo przepraszam, ale „obce wpływy kulturowe” płyną do nas raczej z Zachodu niż z Chin. I nie tylko wpływy. W końcu szprycuje się mieszkańców Polski produktami zachodniej (głównie amerykańskiej) BIG PHARMY a nie produktem firmy Sinovac. Zresztą niektóre elementy chińskiej rzeczywistości (system kontroli ludności) bardzo się zachodnim decydentom (i ich tubylczym plenipotentom) podobają. To akurat chcieliby przeszczepić na nasz grunt.

  „Jak powszechnie wiadomo, pieniądze mają Chińczycy…”

  Ano właśnie – Oni mają, a nam brakuje. To jest istotny punkt wyjścia. Unia „daje” z tego, co wcześniej wyszarpała od krajów członkowskich ( w tym od Polski) albo pożyczyła na wspólne konto (do zwrotu) i jeszcze stawia warunki nie do przyjęcia. Banksterzy natomiast żądają horrendalnego oprocentowania . A gdyby tak pożyczyć od Chin ? Oni nie mogliby nas aż tak bardzo cisnąć jak tamci, gdyż, póki co i pewnie tak szybko to się nie zmieni, nie mają wielu przyjaciół, a wróg wciąż szuka zaczepki. Otwarcie się Europy Środkowej na Wschód mogłoby oznaczać nowe otwarcie w globalnej polityce i ekonomii, wstęp do wielobiegunowego świata czyli pokoju i prawdziwego rozwoju.

  Wiem, że, zdaniem niektórych, Chiny należą już do spisku NWO. W takiej sytuacji, to pozostaje tylko położyć się i czekać na śmierć. Może przyjdzie Nipah i nas wyzwoli…

 6. zen said

  Trójmorze dzisiaj to żydowsko-syjonistyczny projekt z żydami jako elita i siłą wiodącą, reszta to niewolnicy, po wyeksploatowaniu roboli eutanazja dla bydła – goyim. Nazizm to żydowska myśl oparta na Talmudzie – Żyd Rosenberg jak niemiecki etatowy propagandysta faszyzmu z niemiecka mordą – żydowski faszyzm jest podobny, vide: Protokoły Mędrców Syjonu. Tak naprawdę to testament diabła dla nie-żydów. Pomyślcie ile nacji brało udział w mordowaniu narodów wespół z nosicielami krwawej niemieckiej kultury, przemocy, rabunku, złodziejstwa i mordu – Szkopki smród z was nie zostanie, syjoniści maja jeszcze gorzej – pięć minut to bardzo mało w historii, Ameryce właśnie się kończy ten czas.
  Trzeba było mieć paternalistyczny stosunek do ludzi, nie mordować okradanych.
  Ameryko, jesteś przegrana z powodu nienasyconej chciwości, mordów, rabunku. Imperia tworzą ludzie, to zepsuci do szpiku kości człekokształtni niszczą ten świat, nie maja żadnych szans na zbawienie, bo są diabelskiego miotu!

 7. Boydar said

  Czy Pan Zen jest również po chrześcijańsku miłosierny ?

 8. revers said

  re4
  nie ponial! , za duzo zebow mozna stracic po dzisiejszych piekarzach z automatu, a i maka dzisiejsza jakas gmowska,
  daleka dla zdrowych wypiekow.

  Za to 60 mld na mocartowosc trojmorza i zabawki wojenne dla MON to jakas grozba dla Suworowa?, ktory podobno zadnej bitwy nie przegral.

  Rynek zbrojeniowy nie nasycony przymie kazdaa kase, chyba ze ktos jest Al Kaida to dostanie 6 razy wiecej za friko-jak stoja za kalifatem afganskim emiraty,.

 9. Jabo said

  Pani Uzo, twierdzenie, że Chiny należą już do spisku NWO jest nieprawdziwe. Należy powiedzieć, że Chiny są narzędziem NWO, a raczej zapytać, czy są jeszcze, bo to, że były, z perspektywy ostatnich kilkudziesięciu, lat jest pewne. Światowa finansjera, która stoi za NWO, dostarczyła Chinom kapitał i technologię, żeby uczynić z nich fabrykę świata. Wyprodukować to nie wszystko. Trzeba jeszcze produkcję sprzedać. Chiny nie miały rynku wewnętrznego, który mógłby to wchłonąć, bo byli po prostu za biedni. To też umożliwiono Chińczykom eksport. Wygaszono produkcję na Zachodzie, żeby zrobić miejsce dla chińskich towarów, a odpowiednia polityka pieniężna spowodowała, że społeczeństwa Zachodu miały za co je kupić. Plan wydaje się być genialnie prosty. Rosja miała dostarczać tanie surowce, Chiny tanio produkować, a a światowi potentaci finansowi na tym zarabiać. Pytaniem jest , czy chiński osiołek, którego przez wiele lat finansjera futrowała, żeby na nim pojechać do NWO ma uzdę, czy też okazał się sprytniejszy i gdy nabrał sił, pozbył się więzów i hasa sobie swobodnie. Czas pokaże.

 10. UZA said

  „Pytaniem jest , czy chiński osiołek, którego przez wiele lat finansjera futrowała, żeby na nim pojechać do NWO ma uzdę, czy też okazał się sprytniejszy i gdy nabrał sił, pozbył się więzów i hasa sobie swobodnie.”

  To nie osiołek, to prastary smok, z którego zaślepiony pychą Sauron chciał zrobić osiołka.

 11. Marucha said

  Re 10:
  Porównanie Chin do osiołka było, ehem… niezbyt mądre w odniesieniu do najstarszej – zachowującej ciągłość historyczną – cywilizacji na świecie/
  Chin nie da się nikomu podporządkować ani przez nikogo wykorzystać do swoich celów.

 12. Olo said

  Nic nam nie pomoże, dopóki u koryta będą siedzieli frankiści, chazaro-bandery i agentura anglo-syjonu.

 13. D-T said

  Czy można uwodzić żonę przyjaciela?
  Nie, ale to takie ekscytujące…
  Ten post jest reakcją na wpis szefa #11 😉

 14. Lily said

  POMOZE NAM?.
  TAK JAK UMARLEMU KADZIDLO.

  „Was POLAKOW. NIE BEDZIE”.Irmina S,i Inni.

  „ZA STO (100) LAT SWIAT ZAPOMNI,ze

  KIEDYKOLWIEK ISTNIAL NAROD POLSKI”,
  Wrogowie Narodu polskiego.

 15. Marucha said

  Dla przypomnienia…

  Wiersz niedopalony

  Wrośnięci w ziemię korzeniami,
  które sięgają w Antypody,
  trwamy.
  Trwa Polska razem z nami,
  choć giną państwa i narody.

  Tanio sprzedane, oszukane,
  i uwikłane w słuszność świata.
  Którym, że będą zapomniane,
  jedyna dola i zapłata.

  Historia was znieczuli ciszą,
  bo będzie w niej, że was nie było…
  Od lat już tę historię piszą
  i wkrótce wcisną wam ją siłą,

  nie szczędząc kar, wyroków, środków,
  aby w was zabić pamięć przodków.
  Książki, zapisy, spalą skrycie,
  popioły słuszny wiatr rozwieje,
  by wmówić wam że wasze życie
  od wczoraj trwa – a o czym śnicie
  to tylko w waszych snach istnieje…

  I tylko czasem wiatr zbudzony,
  który popioły wirem kręci
  przyniesie wiersz niedopalony,
  który zazgrzyta wam w pamięci.
  Mglistym wspomnieniem zakazanym,
  niesłusznym rymem, prawdy słowem,
  i zrozumiecie. I łza spadnie,
  gdy pochylicie nad nim głowę.

  Lecz taki strzępek to niewiele,
  i pewnie braknie już wam chęci
  by szukać dalej w tym popiele
  co wypalono wam z pamięci.

  I chociaż, gdzieś na świata skraju,
  gdzie nie dotarły nowe prawa,
  ludzie wciąż dobrą pamięć mają
  – to będzie zbyt daleko dla was.
  Bo to by mogło mieć złe skutki.
  A więc wasz łańcuch będzie krótki…

  /Miroslaw Krupinski, Australia/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: