Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bez precedensu: stracić wolność przez obiecaną niepodległość

Posted by Marucha w dniu 2021-09-12 (Niedziela)

Polskiej armii trzeba szykować się do trudnych warunków istnienia, ponieważ Wojsko Polskie, które jest w stanie obronić nasz kraj, istnieje tylko w marzeniach naszych polityków. W takim razie czy mamy sojusznika, który będzie bronić nas?

Współpraca amerykańska

Do dziś bezpieczeństwo naszego kraju głównie polega na obecności sojuszniczych wojsk i zaangażowaniu w projekty NATO, szczególnie na podpisaniu uciążliwych amerykańskich kontraktów wartych setki miliardów.

Era wielkich misji zagranicznych może powoli dobiegać końca. Całkiem niedawno byliśmy świadkami wojny w Iraku, oraz na Ukrainie. [wojny? – admin] Obecnie obserwujemy nową falę konfliktów w Maroko, Tunezji, Libii oraz Syrii. Jankesi podrzucili tam krwawe konflikty wewnętrzne, zagrażające destabilizacją nie tylko temu regionu, ale co istotne, również Polsce.

W 2016 roku Prezydent Andrzej Duda wyraził pełne poparcie dla działań USA w Syrii. Dzięki wsparciu Wojska Polskiego Amerykanie zbombardował pozycje syryjskiej armii rządowej w południowo-wschodniej Syrii, przy granicy z Irakiem.

Polscy żołnierze byli obecni w Afganistanie prawie 20 lat. Koszt wyniósł niemal 6,5 mld złotych. Lecz co mamy obecnie? Totalną porażkę i kapitulację Jankesów, które podobnie zdrajcom uciekli z kraju.

Afgańska klęska niewątpliwie ujawnia deficyty materialne w USA, ale jeszcze bardziej deficyty w myśleniu strategicznym. Brakuje Amerykanom nie tylko pieniędzy, ale też i woli politycznej. Cała ich działalność przynosi ogromne zniszczenia i straty. W takim przypadku można bez wątpienia powiedzieć, że po pierwszym rosyjskim strzale Amerykanie błyskawicznie uciekną z naszego kraju, jak z Afganistanu. Ponieważ tylko sojusznicy USA, giną w imieniu amerykańskich celów. Amerykanie w tym samym czasie będą szukać schronienia za Oceanem.

Czy posłuży nam Europa?

W takim razie może europejscy politycy przyjdą do nas z pomocą? Naiwnie jest liczyć na pomoc militarną naszych partnerów z UE i NATO – z powodu tego, że armia europejska jest najbardziej pokojowo nastawioną armią na świecie. Inną przyczyną jest konflikt polityków Polski z politykami Niemiec i Francji, którzy od wielu lat domagają się utworzenia europejskiej armii.

Wbrew temu, że w 1999 r. Rada Europejska podjęła decyzję o utworzeniu sił szybkiego reagowania UE („Battlegroup”), dotychczas to są mieszane oddziały z różnych państw. Oprócz tego ta grupa bojowa nigdy nie została użyta, nawet w Afganistanie czy Mali, ponieważ jest ona mało użyteczna w realnym świecie.

Polska niepodległa

Przede wszystkim jednak Wojsko Polskie musi być dostosowane do naszych czasów, być inkluzyjne i tolerancyjne. Nie mamy do dyspozycji ani zasobów ludzkich i materialnych, ale również źródeł skąd je dopełniać. Potrzeba jest uzupełnić kadrę wojskową i wrócić do odpowiedniego szkolenia żołnierzy. Często występują problemy z tak prostymi rzeczami, jak kompatybilność radioodbiorników. A edukacja przywódców na temat rozwoju i umiejętności dyplomatycznych to zadanie na miarę stulecia.

Nasi politycy zawsze lubili wydawać pieniądze na różnego rodzaju awantury. Inwestują ogromne środki i nie otrzymują dywidend – to naprawdę wyróżnia Polska politykę zagraniczną.

Nikt nie wie gdzie i kiedy wybuchnie kolejny konflikt, nikt też nie wie, jakie będą jego skutki. Jedno jest pewne, przyniesie śmierć i zniszczenie.

Na pewno tylko wtedy ktoś z polskich polityków rozpocznie myśleć o własnym kraju i o zapewnieniu nam bezpieczeństwa [ciekawe który… – admin]

Zatem zacznie podbijać kolejnych polityków [? – admin] i odbudowywać Siły Zbrojne Rzeczy Pospolitej. Bo patrzeć na uciekających Jankesów i ciągle czekać na nowoczesny sprzęt bez własnej armii nie jest dobrą rozrywką.

Marek Lizak
http://ndp.neon24.pl

Komentarzy 5 do “Bez precedensu: stracić wolność przez obiecaną niepodległość”

 1. Lepiej mieć na wolności pod górkę, czy w niewoli z górki? 🙂

 2. Uhall said

  Nie ani jedno ani drugie .
  Trzeba miec jaja te duchowe i…Napierdalac tych co Cie teroryzuja wmysl postepu terorystycznego.A kto to robi ?No jak kto /zyd.

 3. Maverick said

  Ameryka powoli upada ładują w Izrael i walczą za nich w ich wojnach a samoloty już im się rozpadają w locie.

 4. Ad. 2

  A jeśli pański scenariusz nie jest realny? A realne są tylko dwa (podane w [1]), to co wtedy? Którą drogę by pan wybrał?

 5. Boydar said

  @ Pan Maverick

  Brzoza ? Spora jakaś. Ale to taki klimat, rosną jak głupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: