Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Bez precedensu: stracić wolność przez obiecaną niepodległość

Posted by Marucha w dniu 2021-09-12 (Niedziela)

Polskiej armii trzeba szykować się do trudnych warunków istnienia, ponieważ Wojsko Polskie, które jest w stanie obronić nasz kraj, istnieje tylko w marzeniach naszych polityków. W takim razie czy mamy sojusznika, który będzie bronić nas?

Współpraca amerykańska

Do dziś bezpieczeństwo naszego kraju głównie polega na obecności sojuszniczych wojsk i zaangażowaniu w projekty NATO, szczególnie na podpisaniu uciążliwych amerykańskich kontraktów wartych setki miliardów.

Era wielkich misji zagranicznych może powoli dobiegać końca. Całkiem niedawno byliśmy świadkami wojny w Iraku, oraz na Ukrainie. [wojny? – admin] Obecnie obserwujemy nową falę konfliktów w Maroko, Tunezji, Libii oraz Syrii. Jankesi podrzucili tam krwawe konflikty wewnętrzne, zagrażające destabilizacją nie tylko temu regionu, ale co istotne, również Polsce.

W 2016 roku Prezydent Andrzej Duda wyraził pełne poparcie dla działań USA w Syrii. Dzięki wsparciu Wojska Polskiego Amerykanie zbombardował pozycje syryjskiej armii rządowej w południowo-wschodniej Syrii, przy granicy z Irakiem.

Polscy żołnierze byli obecni w Afganistanie prawie 20 lat. Koszt wyniósł niemal 6,5 mld złotych. Lecz co mamy obecnie? Totalną porażkę i kapitulację Jankesów, które podobnie zdrajcom uciekli z kraju.

Afgańska klęska niewątpliwie ujawnia deficyty materialne w USA, ale jeszcze bardziej deficyty w myśleniu strategicznym. Brakuje Amerykanom nie tylko pieniędzy, ale też i woli politycznej. Cała ich działalność przynosi ogromne zniszczenia i straty. W takim przypadku można bez wątpienia powiedzieć, że po pierwszym rosyjskim strzale Amerykanie błyskawicznie uciekną z naszego kraju, jak z Afganistanu. Ponieważ tylko sojusznicy USA, giną w imieniu amerykańskich celów. Amerykanie w tym samym czasie będą szukać schronienia za Oceanem.

Czy posłuży nam Europa?

W takim razie może europejscy politycy przyjdą do nas z pomocą? Naiwnie jest liczyć na pomoc militarną naszych partnerów z UE i NATO – z powodu tego, że armia europejska jest najbardziej pokojowo nastawioną armią na świecie. Inną przyczyną jest konflikt polityków Polski z politykami Niemiec i Francji, którzy od wielu lat domagają się utworzenia europejskiej armii.

Wbrew temu, że w 1999 r. Rada Europejska podjęła decyzję o utworzeniu sił szybkiego reagowania UE („Battlegroup”), dotychczas to są mieszane oddziały z różnych państw. Oprócz tego ta grupa bojowa nigdy nie została użyta, nawet w Afganistanie czy Mali, ponieważ jest ona mało użyteczna w realnym świecie.

Polska niepodległa

Przede wszystkim jednak Wojsko Polskie musi być dostosowane do naszych czasów, być inkluzyjne i tolerancyjne. Nie mamy do dyspozycji ani zasobów ludzkich i materialnych, ale również źródeł skąd je dopełniać. Potrzeba jest uzupełnić kadrę wojskową i wrócić do odpowiedniego szkolenia żołnierzy. Często występują problemy z tak prostymi rzeczami, jak kompatybilność radioodbiorników. A edukacja przywódców na temat rozwoju i umiejętności dyplomatycznych to zadanie na miarę stulecia.

Nasi politycy zawsze lubili wydawać pieniądze na różnego rodzaju awantury. Inwestują ogromne środki i nie otrzymują dywidend – to naprawdę wyróżnia Polska politykę zagraniczną.

Nikt nie wie gdzie i kiedy wybuchnie kolejny konflikt, nikt też nie wie, jakie będą jego skutki. Jedno jest pewne, przyniesie śmierć i zniszczenie.

Na pewno tylko wtedy ktoś z polskich polityków rozpocznie myśleć o własnym kraju i o zapewnieniu nam bezpieczeństwa [ciekawe który… – admin]

Zatem zacznie podbijać kolejnych polityków [? – admin] i odbudowywać Siły Zbrojne Rzeczy Pospolitej. Bo patrzeć na uciekających Jankesów i ciągle czekać na nowoczesny sprzęt bez własnej armii nie jest dobrą rozrywką.

Marek Lizak
http://ndp.neon24.pl

Komentarzy 5 do “Bez precedensu: stracić wolność przez obiecaną niepodległość”

 1. Lepiej mieć na wolności pod górkę, czy w niewoli z górki? 🙂

 2. Uhall said

  Nie ani jedno ani drugie .
  Trzeba miec jaja te duchowe i…Napierdalac tych co Cie teroryzuja wmysl postepu terorystycznego.A kto to robi ?No jak kto /zyd.

 3. Maverick said

  Ameryka powoli upada ładują w Izrael i walczą za nich w ich wojnach a samoloty już im się rozpadają w locie.

 4. Ad. 2

  A jeśli pański scenariusz nie jest realny? A realne są tylko dwa (podane w [1]), to co wtedy? Którą drogę by pan wybrał?

 5. Boydar said

  @ Pan Maverick

  Brzoza ? Spora jakaś. Ale to taki klimat, rosną jak głupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: