Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Bezpartyjna o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  kontra o Wolne tematy (39 – …
  NC o Mark Krikorian: „Żegnajcie glo…
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  UZA o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  Listwa o Dr Paul Craig Roberts o błędac…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  kontra o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Piskorz o Dr Paul Craig Roberts o błędac…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

Jak przeciwdziałać „podstępnym wpływom Kremla”? USA opracowały program walki z Rosją.

Posted by Marucha w dniu 2021-09-14 (Wtorek)

Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) przygotowuje zaktualizowany program „wspierania demokracji” dla państw europejskich, który koncentruje się na zwalczaniu wpływów ze strony Rosji.

Według doniesień medialnych projekt ma na celu pomoc krajom Europy Środkowo-Wschodniej, a konkretnie Bułgarii, Węgrom, Czechom, Polsce, Słowacji, Rumunii, Słowenii i Chorwacji. [Czy ta pomoc będzie, jak zawsze, niesiona na lufach czołgów i bombach? – admin]

Zdaniem Władimira Brutiera, eksperta Międzynarodowego Instytutu Studiów Humanitarno-Politycznych, w populacji wskazanych w programie państw nastroje proamerykańskie nie są dostatecznie zakorzenione.

– Na przykład proamerykański kurs polskich władz nie oznacza, że ​​taki nastrój panuje w polskim społeczeństwie. Ludność jest dość obojętna na to, co dzieje się w Ameryce. Dlatego Stany Zjednoczone uważają, że konieczne jest sponsorowanie i sponsorowanie, a poprzez kontrolowane organizacje tworzenie grup zorientowanych na Waszyngton. To jest istota prowadzonej od lat interwencji – wyjaśnił analityk.

Zakłada się, że szczególny nacisk zostanie położony na rozwój potencjału organizacji pozarządowych [pozarządowych, chłe chle chłe… – admin], struktur społeczeństwa obywatelskiego i mediów, które powinny wspierać proces „wyznaczania kursu w kierunku większego zaangażowania we wspólne cele euroatlantyckie”.

Ważne miejsce w programie zajmuje walka z negatywnymi wpływami obcych państw w regionie, „sianie niezgody poprzez szerzenie dezinformacji i finansowanie korupcji”. Aby osiągnąć ten cel, USAID planuje wzmocnić istniejące mechanizmy rządowe, które wspierają „przejrzystość i demokratyczną odpowiedzialność”.

Dokument stwierdza, że ​​szczególna uwaga zostanie zwrócona na Rosję, w szczególności na przeciwdziałanie „podstępnym wpływom Kremla”.

Należy zauważyć, że USAID zwróciła się już do administracji prezydenta USA z wnioskiem o wyasygnowanie 2,8 miliarda dolarów na projekty.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 8 do “Jak przeciwdziałać „podstępnym wpływom Kremla”? USA opracowały program walki z Rosją.”

 1. Piskorz said

  re art jest istota prowadzonej od lat interwencji – wyjaśnił analityk.” Świat zna dobrze te wasze interwencje… bandyckie..! Szkoda czasu, aby je wymieniać. Narkotyki z Wietnamu przewozili…w trupach swoich żołdaków walczących ..o demokracje a la USA.! ps Znajomy tłumaczył książkę z ang. i tam o tym czytałem.!

 2. Carlos said

  do dzis to robia

 3. Andzia said

  Finansowane podjudzanie do waśni z sąsiadem nazywają wspieraniem demokracji. Chyba oczekują, że wylegną na ulice kolorowe babochłopy i będą wymachiwać pięściami w stronę Rosji.

 4. revers said

  A gdzie Serbi miejsce na liscie?

  Tam zniszczono na kwote 250 mld usd infrastruture .

  Przynano nie wile mniejsza kwote 2 mld.usd odzkodowan, z czego 1 mld na propagande proamerykanskiej demokracji.

  W polinskich warunkach moze TVN wrocic do kregu „demokracji”, jak powstac pare nowych kanalow medialnych w sieci i kanalalach multipleksowych.

  Takze killka tytulow gazetek dla polakow wrocic do „demokracji” w Niemczech to robi barszo dobrze Bild jak i Spiegel.

  W Polsce Wprost, Independen, Polska Times podobne tytuly, reszta to niemieckie i ukrainskie gazetki polskojezyczne.

 5. adsenior said

  [Czy ta pomoc będzie, jak zawsze, niesiona na lufach czołgów i bombach? – admin] – PANIE ADMIN, A „UNE” POTRAFIĄ INACZEJ?

 6. Olo said

  Polacy odwrócili się od Ameryki, bo ta wskrzesiła antypolski żydobanderyzm. Tego się już nie da odwrócić. Kurdupel wziął na sztandary polski patriotyzm, a w Kijowie ciągnął druta banderowcom i wykrzykiwał banderowskie komendy. Oto Ameryka i jej zarządcy, niszczący wszystko co polskie. Polacy już się zorientowali, ze zostali wydymani przez Amerykę, tak jak wszyscy po kolei….

 7. UZA said

  „Polacy odwrócili się od Ameryki”

  Niestety, nie wszyscy, bo – jak w każdym społeczeństwie tak i w naszym – trafiają się osoby z różnymi zaburzeniami poznawczymi i skłonnościami do urojeń. Takie osoby żyją w swoim świecie i nie chcą przyjąć do wiadomości ewidentnych faktów.

 8. Marucha said

  Re 6:
  Nie odwrócili się i nie zorientowali.
  Polski naród nigdy się niczego nie nauczył.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: