Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ludobójstwo – wspaniały animowany film dokumentalny Arkadiusza Olszewskiego

Posted by Marucha w dniu 2021-09-15 (Środa)

Ten film powinien od lat zbierać wszelkie możliwe nagrody filmowe i kulturalne w Polsce, a nie zbiera, właśnie dlatego: bo jest mocny do bólu, absolutnie niepoprawny politycznie, oglądasz go z zaciśniętymi zębami, jest straszny i wspaniały, prawdziwy, prawdziwy, prawdziwy.

Bezwzględnie konieczna lektura filmowa dla KAŻDEGO Polaka, mającego w sercu Boga i Ojczyznę. I pamięć o oceanie krwi, jaki popłynął przez polską Golgotę, zwłaszcza czasu ostatniej wojny.

Pisze ks. Isakowicz-Zaleski: Jest [to] wizja artystyczna Arkadiusza Olszewskiego, oparta o dokumenty historyczne i ukazująca martyrologię polską w czasie II wojny światowej, w tym ludobójstwo dokonywane przez Niemców, Rosjan i Ukraińców. Link godny rozprowadzenia, zwłaszcza wśród młodzieży…

Autor (pochodzący z Pabianic, gdzie też powstał w 2015 r. ten film) o sobie: Nazywam się Arkadiusz Olszewski, urodziłem się w lipcu 1987 roku – jestem rysownikiem, grafikiem oraz producentem gier komputerowych i filmów animowanych. Od jakiegoś czasu skupiam się przede wszystkim na pracach związanych z polską historią. Oprócz “Ludobójstwa” produkuję również krótki film animowany o Żołnierzach Wyklętych…

O swym filmie: Wrzuciliśmy wiązkę granatów do składu amunicji – mówią autorzy. – Łagodną wersję historii znamy od lat, teraz przyszedł czas na zmierzenie się z okrutną prawdą. Film ma za zadanie przypomnieć i odkłamać wiedzę o gehennie, jaką przeżyli nasi rodzice i dziadkowie, przedstawiając najbardziej dramatyczne z wydarzeń jakie dotknęły naród polski w okresie II wojny światowej. (dla Radia Łódź 18.01.2016 https://www.radiolodz.pl/posts/21705-ludobojstwo-brutalna-historia-polski-w-animowanym-dokumencie )

Jeśli nadal powstają w Polsce tak bezwzględnie prawdziwe dzieła, nie lękające się politpoprawnego terroru i ich autorzy, gotowi dla prawdy na banicję z mainstreamu, to znaczy, że wciąż jest nas trochę, również w młodszym pokoleniu. I że będzie z czego (i z kogo) odbudowywać kiedyś Wolną Polskę.

Na CDA (tylko po polsku): https://www.cda.pl/video/552371c6

Na You Tube: (wersja z napisami również w językach obcych):

Pokutujący Łotr
https://www.ekspedyt.org

Komentarzy 13 do “Ludobójstwo – wspaniały animowany film dokumentalny Arkadiusza Olszewskiego”

 1. Jurek said

  po „śmierdzących” sowietach i w domyśle pachnących Niemcach , sprawstwo filmu się rypło.

 2. aniamagdalena1 said

  Autor tego filmu, koncentruje się przede wszystkim na sianiu nienawiści do Rosji! Sorry za mój negatywny komentarz.

 3. Boydar said

  Każda metoda i każde pieniądze warte jest „dzieło” ukazujące Rosjan jako bandytów i zbrodniarzy.

 4. Boydar said

  Filmu nie obejrzałem, to prawda, więc nie powinienem zabierać głosu. Ale nic to, obywatelu „Olszewski”, Rosjanie tu w końcu przyjdą. Pomyślności życzę.

 5. tom said

  Dziwię się ks. Isakiowiczowi-Zaleskiemy, że namawia do oglądania tego filmu. Przecież to zlepek oczywistych faktów wszystkim znanych podlany pisowską agitką. Jeśli na tym filmie ma się wychowywać polskie młode pokolenie, to ja dziękuję.

 6. Ad. 2

  Dlatego mu firmy nie zamknęli. 🙂

 7. Ramirez said

  Ad Tom. Nieprawda. To nie są oczywiste fakty znane wszystkim. Ludzie nie mają bladego pojęcia co było 10 lat temu, a o wojnie wiedzą tyle co zobaczyli w telewizji, o ile cokolwiek zobaczyli. Radzę wyjść na ulicę i przepytać kilka osób urodzonych w wolnopolsce z dowolnych oczywistych faktów wszystkim znanych. Tylko proszę nie oskarżać ich o wszystkie możliwe wady charakteru. To są Ludzie karmieni od dziecka naukowo opracowaną paszą pełną dopalaczy (nazywanych nie wiadomo dlaczego wzmacniaczami smaku), ksenohormonów i nastrzyknięci nowoczesnymi szczepionkami zaprojektowanymi aby obniżać IQ. Nadwrażliwi dostają tzw autyzmu, reszta jest po prostu głupia.

 8. wanderer said

  7 Ramirez,

  Zgadzam sie z Panem. Niestety to prawda. To jest „hodowla” mlodego pokolenia a nie wychowanie..

  Takie beda Rzeczypospolite jakie jej mlodziezy chowanie…

 9. Piskorz said

  re 7 Tak jest, sedno rzeczy. Prawdziwe, ale smutne..

 10. Robert Smialowski said

  Film obejrzałem w całości już dawno. Najpierw o tchnących BEZTALENCIEM BEZ CHWILI PRZERWY, debilno-pokracznych „malunkach”: tak przeraźliwego KICZU nie spodziewałem się nigdy w żadnej polskiej animacji. Mamy tradycję i dorobek w tej dziedzinie JEDEN Z NAJPIERWSZYCH W ŚWIECIE. Tego g..wniarza-„twórcę” powinni zbiorowo – studenci wydziałów animacji – już za to jedno wziąć i wybatożyć porządnie na jakimś dużym, popularnym, starym rynku. Ten „artycha” to wstyd i hańba po prostu obesr..na dla tej tradycji i tego dorobku.

  O faktografii „historycznej” zawartej w tym g..wniarstwie spod trzepaka wyjętym nie będę pisał, bo mi jeszcze życie (od polaczków w kraju) miłe.

  Ta ponura, antypolska (sic!) chała, posiada jednak rzadkie, bo rzadkie – momenty komiczne: myślałem że skonam ze śmiechu, wchodząc wraz z wirtualną kamerką do Piekła Na Ziemi, czyli – KL Auschwitz. No, gdyby to choć w połowie tak wyglądało, jak to przedstawił nasz ulubiony mody, zdolny anymator (animista chyba…) to ten obóz nie dałby rady funkcjonować nawet TYDZIEŃ. I niech mi tu nikt nie bredzi o „prawach artychów” do wolności wypowiedzi, bo 1) ja jestem a n t y w o l n o ś c i o w c e m, a skoro ja mogę, to znaczy że żadnego obowiązku zwolennicwa tych wszystkich „wolności” ni ma, 2) jak – dokumentalny, to – dokumentalny !
  Zresztą knot ten nigdy, o ile się orientuję, nie był dotąd reklamowany jako kino artystyczne, tym bardziej więc w „dokumencie” nie wolno tworzyć tak samoośmieszających, że aż żałosnych – surrealizmów jak scenki z Auschwitz, które nie miały prawa się pojawić w rzeczywistym KLA nawet przez pół minuty.

 11. zen said

  https://gloria.tv/post/MJdJMyMFWNFB1HQbPN2E4kGPN

 12. wkurwiony said

  dalej w Polsce żyją dzieci tych skurwysynów morderców Polaków zajmują eksponowane miejsca w polskich strukturach rządowych biorą wysokie pensje i śmieją sie Polakom w twarz jak długo to Q …wa ma jeszcze trwać ta okupacja

 13. Carlos said

  https://www.youtube.com/watch?v=gXymxYeh__E do ogladniecia dla wszystkich patriotow

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: