Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  mate29 o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Półpolacy
  skompostowane zwłoki o Półpolacy
  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Minister zdrowia i statystyka

Posted by Marucha w dniu 2021-09-18 (Sobota)

„Nie mamy dużej liczby zakażeń, ale wzrosty delikatne nie są. Od ostatniego miesiąca tydzień w tydzień utrzymują się na poziomie 20-25 proc”. – powiedział Adam Niedzielski w audycji „Poranne rozmowy” w RMF FM.

W tym dniu zmarło 5 osób. Jeżeli dzienny przyrost liczby zgonów wynosi 25%. poprzedniego dnia zmarły zatem 4 osoby. Nie wiem wprawdzie jak pan Niedzielski definiuje wzrost delikatny czy mamy jednak powody do niepokoju?

Przepraszam, że zawracam państwu głowę matematyką na poziomie szkoły podstawowej jestem jednak tylko starym belfrem ( belfrą ? belfrzycą?) i podobne brednie podnoszą mi ciśnienie.

Pojęcia przyrostu procentowego oraz błędu względnego i bezwzględnego pomiaru sprawiają na ogół uczniom (i jak widać nie tylko uczniom lecz również ministrom ) spory kłopot. W szkole wprowadzam te pojęcia w następujący sposób.

Mierzę odcinek o długości 2 cm i pomyliłam się o 1 cm. To dużo czy mało? – pytam klasę. Stwierdzają, że mój błąd stanowi 1/2 x100% czyli 50 % wielkości mierzonej więc to chyba dużo

A teraz mierzę się w pasie i stwierdzam, że pomyliłam się o 1 cm. Klasa wybucha śmiechem. Klasę trzeba zawsze (podobnie jak studencką salę wykładową ) „odśmiać” to znaczy spowodować spontaniczny wybuch radości, aby uniknąć niekontrolowanego rozbijania zajęć przez samozwańczych dowcipnisiów. Poza tym poczucie chwilowej przewagi nad grubą nauczycielką powoduje efekt „psychologicznego wzmocnienia” przy zapamiętywaniu, czyli mówiąc językiem komputerowym efekt przeniesienia tego co mówimy z pamięci operacyjnej mózgu ucznia do pamięci głębokiej.

Mierzę się w pasie i jak się okazuje mój błąd (1/110 x100% ≂ 0,9 %) stanowi poniżej 1% wielkości mierzonej więc jest w tej sytuacji niewielki. Na tych przykładach wprowadzam pojęcia błędu bezwzględnego i błędu względnego pomiaru (przy tym samym błędzie bezwzględnym wynoszącym 1 cm błąd względny wynosi w pierwszym przypadku 50% a w drugim 0,9% ). Raz na zawsze likwiduję problem z rozróżnianiem przez uczniów tych błędów czego nie załatwiłoby podyktowanie do zeszytów odpowiedniej definicji.

A teraz wyobraźcie sobie — mówię, że jako mój obwód w pasie podałam przez pomyłkę 210 cm. Czy uwierzylibyście? Tak – huczy radośnie klasa. Dziękuję wam bardzo – odpowiadam, ale moja krawcowa nie uwierzyłaby. Odrzuciłaby ten wynik pomiaru jako błąd gruby, to znaczy na podstawie dotychczasowych doświadczeń potraktowałaby jako ewidentną pomyłkę. W wyniku „psychologicznego wzmocnienia” uczniowie raz na zawsze zapamiętali, że błąd gruby to obwód w pasie grubej pani od matematyki, w który oni chętnie uwierzyliby ale nie uwierzyłaby krawcowa. Tak mi opowiadali po wielu latach podczas spotkania klasowego.

Wczoraj pewien klient ukradł batonik w sklepie a dzisiaj dwóch klientów to uczyniło. O ile procent wzrosła przestępczość? – pytam. O 100% – odpowiadają. Czy można uogólnić ten wniosek na całą populację? Czy można stwierdzić, że o 100% wzrosła przestępczość w kraju? Jeżeli jednak wczoraj zanotowano 1000 kradzieży a dzisiaj 2000 przyrost też wynosi 100% lecz znaczenie tej liczby jest zupełne inne.

A teraz przykład dla ministra. Wczoraj zmarła na pewną chorobę zakaźną jedna osoba a dzisiaj dwie. Przyrost liczby zgonów wynosi faktycznie 100% ale nie oznacza to bynajmniej szalejącej epidemii. Jeżeli jednak wczoraj zmarłoby 1000 osób a dzisiaj 2000 to ten sam procentowy przyrost liczby zakażeń byłby niepokojący.

Poważnym problemem dla młodzieży i nie tylko młodzieży jest również odróżnianie procentu od punktu procentowego. Daję bliski ich sercu przykład. Klocki lego bez VAT kosztują 100 złotych a VAT wynosi 22%. Zatem za klocki zapłacisz 122 złote. Platforma Obywatelska podniosła jednak podatek VAT o 1 pp czyli o jeden punkt procentowy (to z mojej strony niedopuszczalna ingerencja polityki w proces nauczania!). Zatem podatek wynosi teraz 23 złote. Za swoje klocki zapłacisz 123 złote. Podatek wzrósł o 1 zloty co stanowi 1/22 poprzedniego podatku zatem wzrost podatku o 1 pp oznacza jego wzrost o około 1/22x 100% ≂ 4,5%. Podobnie wzrost poparcia dla jakiejś partii o 1 pp faktycznie oznacza wzrost poparcia o 4,5%. Natomiast całkowita kwota zapłaty za klocki lego też wzrosła o 1 złoty czyli przyrost stanowi 1/122 kwoty poprzedniej zatem około 0,8%. Pokazuje to przy okazji jak łatwo manipulować liczbami, procentami i w ogóle statystyką.

Każdy stary belfer ma swoje sposoby zmuszenia uczniów do zrozumienia i zapamiętania pewnych istotnych pojęć czy zjawisk. Często są to sposoby krytykowane a nawet zwalczane przez metodyków nauczania. Dobrym przykładem jest zagadnienie zmiany pędu ciała przy doskonale sprężystym zderzeniu ze ścianą. Wartość i kierunek pędu się nie zmienią, zmienia się tylko jego zwrot. Jeżeli wartość pędu wynosiła p zmiana pędu wynosi 2p. Rysowanie wektorów oraz ich geometryczne odejmowanie nie przekonuje uczniów. Wtedy mówię. Rano było minus 10 stopni Celsjusza a w południe jest plus 10 stopni Celsjusza. Ile wynosi zmiana temperatury?. Przecież to oczywiste, że 20 stopni wykrzykują uczniowie i sprawę mamy z głowy.

Metodyk nauczania fizyki profesor Ścisłowski wizytujący kiedyś moją lekcję obrugał mnie za ten przykład. Temperatura to skalar a pęd to wektor. Nie wolno tego mieszać – powiedział. Pokornie się zgodziłam bo trudno dyskutować z profesorem, ale nie zmieniłam sposobu wyjaśniania. Przecież przestrzeń można zorientować wybierając oś x układu współrzędnych równolegle do kierunku pędu początkowego lecz w przeciwnym zwrocie. Pęd początkowy ma w tym układzie współrzędne (-p,0,0) a pęd końcowy (p,0,0). Zatem zmiana pędu to wektor (p,0,0) – (-p,0,0) = = ( 2p,0,0). Moi uczniowie przy wyprowadzaniu równania stanu gazu nigdy nie kwestionowali wartości tej zmiany pędu. Rozumieli również, że podanie przyrostu procentowego jakiejś wielkości pozwala ocenić wyłącznie dynamikę pewnego zjawiska, a nie jego znaczenie społeczne czy przyrodnicze.

Podobno nie ma ludzi niezdolnych do matematyki są tylko źle uczeni. Minister zdrowia był niewątpliwie źle uczony.

[Jest też możliwość, że ten łajdak dobrze rozumie procenty, ale celowo miesza ludziom w głowach bo wie, że ogół zupełnie nie zna się na rachunkach i można mu bez trudu wcisnąć byle g… – admin]

Izabela Brodacka Falzmann
https://naszeblogi.pl/

Komentarze 22 do “Minister zdrowia i statystyka”

 1. Piskorz said

  re art Rosjanie mają rację, że..Статистика, продажная девка Вакцизма Ч.2 #ИгорьГундаров
  Sedno rzeczy.

 2. Ale dlaczego? said

  Dziennie umiera na nowotwory około 300 osób w Polsce. I tak przez 365 dni w roku. Choć może w obecnym roku statystyka wzrosła, bo onkologia leczy dużo mniej pacjentów (Niedzielski z pisiorami de facto zamordowali już w ten sposób, zamykając służbę zdrowia ponad 100/150 tys. ludzi).
  I tzw. awtorytety medyczne twierdzą, że ilość zachorować na nowotwory będzie rosła. Bo jest taki TREND.
  Dlaczego KURWA NIC się nie robi, by ograniczać ilość nowotworów??????????????????????
  Glifosat miał być zakazany. Nadal jest stosowany, na dodatek wielu ROLNIKÓW-KRYMINALISTÓW stosuje go do „wysuszania” przed zbiorami gryki, jęczmienia, ziemniaków, rzepaku i innych.
  Oczywiście KURWY PISOWSKIE nic z tym nie robią!!!
  Tylko, na rozkaz satanistów, MUSZA zaszprycować wszystkich Polaków, bo COVID!
  I nie ma ŻADNEGO LEKU, bo NIE WOLNO!!! Co jest oczywistą ZBRODNIĄ i dodaje do 150 000 tys. jakieś 50 tys. ludzi NIE LECZONYCH na covida!!!

  Tak na marginesie kłamstwa.
  Wszystkie ścierwomedia cytują z oburzeniem zdanie Brauna „Będziesz wisieć”, ale już absolutnie nie wspominają jego wcześniejszych słów od tych NADMIAROWYCH ofiarach i samobójstwach dzieci w izolacji!

 3. Zaniepokojony said

  ,,W tym dniu zmarło 5 osób. Jeżeli dzienny przyrost liczby zgonów wynosi 25%. poprzedniego dnia zmarły zatem 4 osoby. Nie wiem wprawdzie jak pan Niedzielski definiuje wzrost delikatny czy mamy jednak powody do niepokoju?”

  ,,Barbara Engelking-Boni: „Dla Polaków śmierć to była po prostu kwestia biologiczna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, metafizyka, spotkanie z najwyższym…”.

 4. Olo said

  Chcesz wymordować jak najwięcej Polaków ich własnymi rękami? Daj władzę polskojęzycznym frankistom.

 5. Adrem said

  Kurwid nie istnieje.
  Cały czas chodziło i chodzi o to, żeby nas zaszczypawkować.

  Ludzie się przeziębiają, jak co roku po zmianie pogody.
  Zaraz wejdziemy w sezon grypowy, więc zachoruje – jak co roku 300-500 tys ludzi na grypę.
  Tym razem może to być jak w 2 poprzednich sezonach groźna grypa typu A.
  Na tym oprą 4-falę i cały ten klangor kurwidowy.

  Trzeba kupić węgiel aktywowany ( patrz leczenie grypy dr Jaśkowski YT).
  Zdobyć prawdziwy sok malinowy, dobry miód i czosnek.
  I inne naturalne środki ( przepytać Babcie).

  Robić WSZYSTKO, żeby nie dać się zaszczypać !!!
  Tego, co tam jest, już się z organizmu nigdy nie wydłubie.

  Zdrówka życzę.

 6. Piskorz said

  re 5. A czosnek B cebula C witamina C D witamina D E cynk + ruch na świeżym powietrzu, intensywne spacery, jazda rowerem, przytulanie się do- drzew /sosna, brzoza + inne/. Odstęp trzymać 2 metry. Telewizornia za okno, urozmaicona dieta. b. mało- mięsa.

 7. Maverick said

  Sądy obywatelskie powołać i rozliczyć zbrodniarzy udających ministrów i premierów a wasalących się za srebniki komu się da i nie liczący się z prawa naturalnymi jak odporność, zdrowe odżywianie, witaminka D od Słońca, tresura maseczkowa to tylko elementy psychopatycznych zachowań. Procesy norymberskie dla takich bandytów powinny być od zaraz z karą śmierci za udawanie ekspertów i bożków Lucyfera.

 8. Lily said

  Re 5;Adrem
  WSZYSTKO WEDLUG PLANU,
  „Was Polakow NIE bedzie,
  a CI co pozostana BEDA zbierac jedzenie
  po smietnikach”.
  Wszystko mamy zaplanowane.
  Powoli i ze SPOKOJEM”.Irmina S,i inni.
  „Za 100 Lat Swiat Zapomni, ze
  KIEDYKOLWIEK ISTNIAL NAROD POLSKI”.
  PRZY okraglym stole, zapadla DECYZJA,
  o LOSIE POLSKI i POLAKOW.

 9. Jacek said

  Syntezator ostatnio otrzymał nową ksywę Szubienicznik 🙂

 10. Maverick said

  Podesłane od znajomego:

  „Roman przez półtora roku nie wychodził ze swojej chałupy z powodu lęku przed plagą komarów. Wszystkie telewizje go ostrzegały, że insekty go zabiją. Nie otwierał okien, nie podnosił żaluzji a drzwi uszczelnił watą szklaną.
  Gdy już prawie zwariował z braku słońca, powietrza i braku sąsiadów, naczelna stacja mu podpowiedziała: załóż kombinezon i idź do punktu dystrybucji spray’u na komary, dostaniesz go za free. Jesteś uratowany! Roman tak oszalał ze szczęścia, że aż się zsikał do swoich gumo filców. Pobiegł jak oszalały do punktu. Po dziesięciu godzinach w kolejce dostał dwa spray’e z przydziału partyjnego.
  Wrócił do chałupy, zdjął kombinezon i się cały wypryskał! Rzygał przez kolejne trzy dni, miał gorączkę i omamy ale przeżył. Wylazł z chaty goły. Komary go pocięły od stóp do głów. Wściekły i pokrwawiony poleciał do dystrybutora spray’u i się zaczął drzeć wniebogłosy: coś ty mi k…..a dał dziadu!? To nie działa!
  Dystrybutor spokojnie i z uśmiechem odrzekł: spokojnie, jeszcze testujemy nasz spray ale masz gwarancje, że teraz będziesz miał mniejsze bąble i będzie cię mniej swędziało. Roman wrócił do domu. Lepiej tak jak nic – pomyślał. Włączył telewizję. Naczelna stacja od razu go poinformowała żeby dalej siedział w chałupie pod pierzyną w kombinezonie bo spray łagodzi tylko ukąszenia komarów z Mazur a właśnie nadciągają zmutowane insekty z Bieszczad.

 11. Olo said

  Re. 7

  Jakie sądy? Jakie procesy? Jedynymi sędziami powinni być: Sędzia Sznur i Sędzia Dół

 12. Adrem said

  Lily ad 8

  Nie pękaj, damy radę.
  Tylko linki żeglarskiej trzeba dokupić, bo czas jej użycia jest już bliski…

 13. Skrót relacji z Sejmu said

  „Szczęść Boże! …. Będziesz wisiał.”

 14. Jasnowidz z Jasnej Góry said

  Brawa dla starszej nauczycielki!
  A on będzie wisiał!

 15. [Jest też możliwość, że ten łajdak dobrze rozumie procenty, ale celowo miesza ludziom w głowach, bo wie, że ogół zupełnie nie zna się na rachunkach i można mu bez trudu wcisnąć byle g… – admin]

  To nie jest wciskanie byle g…a. To gówno jest specjalnie wysrane w ciemnym lesie przez specjalnie do tego wyznaczonego unego. Reszta unych rozbabruje te ekstrementa tak, żeby nawet tym znającym się na podstawowych rachunkach w łebetynach namieszać. A na czym owo mieszanie polega? Ano na tym, że wkoło Icek pierdolą i powtarzają o zakażeniach i zgonach spowodowanych nie dość, że wirusem, kiedy to jest tylko ychnia tełoria od Felerów narzucona nałukofcom, to jeszcze w dodatku wirusem nieistniejącym, któren według unych często się nie objawia, ale objawia się tak często, że już alfabetu ym zbraknie niedługo na nazywanie jego odmian. Istny szyd, panie dziejku! Cwany przebieraniec. Tak więc cała sztuka polega na wciągnięciu tumanów w bezsensowne, z dupy szyda wytrzepane rachunki, wyliczanki, analizy i strachy. Do wciągania w to owo bagno używają une swoich zainstalowanych dla szerokorozwarogębowej gawiedzi „opozycjonistów”, „antyszczepionkowców” i wogóle etatowych „antysemitów”. Jeśli taki jeden, drugi i trzecia, obsadzeni w rolach przekonywaczy i utrwalaczy, że „coś je na rzeczy — ludzie przecież umierają” pierdoli o czymś, co nie istnieje, to wiadomo, że cała trójka to ychnie wypierdki.

 16. Ale dlaczego? said

  Ważna konferencja w Lublinie na temat covidianizmu:

 17. Doinformowany. said

  ,,Hulajdusznik said
  2021-09-18 (Sobota) @ 20:40:22(…)
  To gówno jest specjalnie wysrane w ciemnym lesie przez specjalnie do tego wyznaczonego unego.”.
  … sfilmowane przez specjalnie przeszkoloną ekipę z unej TV, która wypasionymi furami przypadkowo przejeżdżała przez ciemny las, usłyszała jęki i z ,,ciekawością” całość zrealizowała.

 18. Jabo said

  Czy niejaki min. Niedzielski rozumie procenty? Wątpię. W czasie wywiadu dla jednej ze stacji radiowych ów pan nie mógł się doliczyć, ile ma potomstwa. W końcu po wielkich trudach doszedł do wniosku, że ma tylko jednego syna.

 19. Olo said

  Żydobanderowski holokaust na narodzie polskim to przede wszystkim odcięcie ludzi starszych i chorych (głównie na nowotwory) od służby zdrowia oraz jej całkowita destrukcja pod pozorem walki z pandemią.

  W ten sposób Kurdupel i jego frankijsko-żydobanderowska wataha czyszczą Polskę z „niepotrzebnych” ludzi.

  Mniej pieniędzy pójdzie na renty i emerytury, więcej na wojnę z Rosją i Białorusią.

  POLIN ma być w granicach II RP.

 20. Re 17:
  Dokładnie tak!

 21. Walko said

  Skrót Relacji Z Sejmu napisał:
  „Szczęść Boże! …. Będziesz wisiał.”

  Ma to być niby jakaś satyra?
  Każdy człowiek ma niezbywalne prawo do obrony własnej. Tak było, jest i będzie. Księża byli i są obecni również w oddziałach wojskowych. Szczęść Boże.

  Jeżeli ktoś spowodował poprzez swoje działanie powyżej 200 tysięcy zgonów (i to będzie trwać niestety dalej) to naród ma prawo, ba – nawet OBOWIĄZEK – się bronić. Czynnie.
  A takie gadanie z mównicy to zaledwie prztyczek w nos.
  Niestety.

 22. Re 19:

  Ci z „wymyślonego narodu” (Szlomo Sand), jak zawsze wiecznie pokrzywdzeni i prześladowani, widząc okoliczności sprzyjające, zapałali wielką miłością i tęsknotą do ziemi swoich ojców, czyli Polin.

  Tu o desancie niebieskim, który według unych spuścił na nas wymyślony naród w celach wypoczynkowych:

  https://yandex.ru/video/preview/?filmId=2896396818105684802&url=http%3A%2F%2Fvimeo.com%2F105265665&text=Forest%20Gallery%20-%20Museum%20of%20the%20History%20of%20Polish%20Jews%20in%20Culture.pl&path=sharelink

  Tu o tym jak to szydziaki gmerają w mózgach polskich dzieci przy pomocy programu katolickiego „Ziarno” [Po przejściu na stronę, kliknij pauzę, żeby uruchomić]:

  https://vod.tvp.pl/sess/player/video/23348930

  Tu o nowej galerii 26 bohaterów w muzeum wybudowanym za… no wiecie, za czyje. [Kogo mdli, niech nie ogląda]:

  Trudno jest określić ych liczbę, tych pałających, jak też ilość wydanych ym polskich paszportów. W pierwszej kolejności są to „ofiary holokałsta” i „spadkobiercy”. Ale Polska, to nie cała Polin! Bo cała Polin to tam, skąd wywodzi się niemal całe Holyłud, czyli jeszcze Litwa, Białoruś i Ukraina oraz Krym. Polin ma być w granicach Rzeczpospolitej w czasie jej największego zasięgu terytorialnego. I to tylko na dobry początek ma być.

  „O polskim antysemityzmie mówi się dla pieniędzy. Jeśli ktoś na waszej (polskiej) ziemi prowadzi działalność, której celem jest wywołanie wobec was (Polaków) nienawiści, to nie powinniście się na to godzić!” – powiedział w wywiadzie dla „Historia Do Rzeczy” Norman Finkelstein [Tak, to un, tyn syn marnotrawny].

  https://www.wikiwand.com/pl/Norman_Finkelstein.

  Skrytykował on też wycieczki izraelskich dzieci do Polski, lobby żydowskie czerpiące wielkie pieniądze z „przedsiębiorstwa Holocaust” oraz „polską” inteligencję, szkalującą własny naród.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: