Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Maverick o Gotowana na twardo globalistyc…
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Marek o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

W rocznicę utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych

Posted by Marucha w dniu 2021-09-20 (Poniedziałek)

20 września 1942 powstały Narodowe Siły Zbrojne, ideowo-wojskowa formacja o charakterze katolickim. Dziś NSZ jest inspiracją dla polskich patriotów, którzy pragną kultywować etos Żołnierzy Wyklętych – niezłomnych bohaterów walczących o niepodległą Ojczyznę.

Utworzenie Narodowych Sił Zbrojnych miało miejsce 20 września 1942 r. na mocy rozkazu płk Ignacego Oziewicza „Czesława”, pierwszego komendanta głównego formacji. W jej skład weszły Organizacja Wojskowa Związek Jaszczurczy, część Narodowej Organizacji Wojskowej oraz szereg mniejszych organizacji.

Organem kierującym NSZ została Tymczasowa Narodowa Rada Polityczna. Narodowe Siły Zbrojne pragnęły objąć swoim działaniem tereny Polski sprzed 1939 r., a także rejony zamieszkałe przez Polaków znajdujące się przed wojną na terytorium niemieckim. Na tych obszarach utworzono sześć inspektoratów, podzielonych na 17 okręgów.

Tak główny cel walki NSZ streszczał w rozkazie ogólnym nr 3 ze stycznia 1944 r. ówczesny komendant główny płk Tadeusz Kurcyusz „Żegota”:

„Wobec przekroczenia przez wojska sowieckie granicy Polski, Rząd Polski w Londynie oraz społeczeństwo polskie w Kraju wyrażają swą niezłomną wolę przywrócenia niepodległości całego terytorium polskiego do granicy na Wschodzie sprzed roku 1939, ustalonej za obustronną zgodą traktatem ryskim (…) Jedna jest dla nas Polska prawdziwie Niepodległa i Wielka, zdolna zapewnić pokój sobie i innym narodom Europy Środkowej i dać wszystkim Polakom ziemię lub warsztat pracy. – Jest nią Polska od granicy traktatu ryskiego na wschodzie, po Odrę i Nysę Łużycką na Zachodzie (…) Narodowe Siły Zbrojne walczyć będą o przywrócenie Polsce wszystkich Jej ziem wschodnich”.

Narodowe Siły Zbrojne sformowały szereg oddziałów partyzanckich, które prowadziły bezpardonową walkę z Niemcami oraz formacjami komunistycznymi. W Powstaniu Warszawskim wzięło udział kilka tysięcy żołnierzy NSZ, a najsłynniejszą formacją NSZ była Brygada Świętokrzyska.

W Zagłębiu Dąbrowskim struktury NSZ zaistniały na dużą skalę dopiero jesienią 1944 roku. A jak do tego doszło? Możemy o tym przeczytać w opracowaniu „Okręg Śląski Armii Krajowej”, którego obszerne fragmenty publikowaliśmy na portalu Magna Polonia:

Po wkroczeniu zajęciu Polski przez wojska sowieckie i zainstalowaniu tu władzy komunistyczne formacje NSZ kontynuowały walkę, przy czym do legendy przeszły działania zgrupowania partyzanckiego kpt. Henryka Flame ps. „Bartek” na Śląsku Cieszyńskim i na Ziemi Żywieckiej.

Na Polanie Śmierci w Starym Grodkowie stanął pomnik upamiętniający żołnierzy „Bartka”

Wojciech Kempa
https://www.magnapolonia.org

Komentarze 2 do “W rocznicę utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych”

 1. Piskorz said

  re art Nic nowego dla mnie; miałem info z 1 ręki.! I pisałem o tym w WT. ps A jak ich załatwili pod
  Strzel. Op. opisane to jest w książce „Operacja Lawina”, wyd Nowik, Opole. Tam mówi się o Śląskim Katyniu. Na tej sobotniej uroczystości była p. Elżbieta córka kpt. Flamego.

 2. W 1934 doszło w ENDECJI do Rozłamu i wyłonienia się OBOZU NARODOWO-RADYKALNEGO a Endecja Dmowskiego przyjęła nazwę STRONNICTWO NARODOWE. Powodem Rozłamu było oskarżanie Dmowskiego o współdziałanie z Wojciechem Korfantym, podejrzewanym o konszachty z hitlerowcami i Grę Kapitałową na Górnym Śląsku, co wykazała powołana w tym celu antykorupcyjna Komisja Sejmowa. Jedynym politykiem, któremu postawiono zarzuty Korupcji był Korfanty, ale nie wystawiono Wniosku Prokuratorskiego zamykając sprawę Wezwaniem o Deklarację, czy jest Politykiem czy Kapitalistą? Korfanty zresztą już dawno przestał być Narodowcem i stawał się Chadekiem.
  Wkrótce po Rozłamie 1934 nastąpił też rozłam w Obozie Narodowo-Radykalnym na ONR-Hlond-Sapieha i ONR -Paderewski, przy czym obie strony trzymały się doktryny faszystowskiej Keynesa-Paderewskiego, od której odciął się Dmowski, co suponowało sojusz Dmowskiego z Korfantym. Doktryna faszystowska była Antyrokefelerowska i Antyrotszyldowska a na Górnym Śląsku kapitał rotszyldowski był silny mimo Niezgody Piłsudskiego na przeniesienia zbrojeniówki SKODY na Kielecczyznę.
  Prawdopodobnie doktryna faszystowska powstał DZIĘKI rozkazowi Piłsudskiego ROZSTRZELIWANIA MAUSERÓW, co nazywa się Polskim Katyniem. Od Przekleństwa Piłsudskiego-Keynesa-Paderewskiego uwolnił Rotszylda i Rolefelera przydupnik Rokefelera Józef Stalin nakazując komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI.
  Mój ojciec miał umowę z AK, które ZEZWOLIŁO mu jako właścicielowi Lotnisk po prawej stronie środkowej Wisły na podpisanie Konwencji Szwajcarskiej o sprzedaży przez SS 2,5 miliona Żydów dla stanu Nowy Jork po Dolarze za Głowę, oraz na działalność Zbrojną NA WSCHÓD OD GRANICY RYSKIEJ. Ponieważ mam trudności z legalizacją skarbca Łowczego Siedmiogrodu, który ograbił bogate Czechy, to proszę Panią Elżbietę o zgodę na Domysł, że mój ojciec otrzymał tą wiadomość od Flamego. BARTEK torturował ważnego hitlerowca wrocławskiego, który zdezerterował do Sowietów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: