Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Marek o Jak Łukaszenka walczy z p…
  JanuszT o Wolne tematy (71 – …
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  walerianda o Jak Łukaszenka walczy z p…
  prostopopolsku o Jak Łukaszenka walczy z p…
  revers o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  mate29 o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Półpolacy
  skompostowane zwłoki o Półpolacy
  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Sanepid zażądał nielegalnego zbierania danych medycznych

Posted by Marucha w dniu 2021-09-21 (Wtorek)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach zażądał od dyrektorów żłobków, przedszkoli oraz szkół, zebrania danych dotyczących szczepień uczniów, nauczycieli i pracowników placówek ze wskazaniem nazwy preparatu, serii oraz daty szczepienia.

Informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia, a zatem stanowią szczególną kategorię danych osobowych. Zgoda na ujawnienie informacji o szczepieniu musi być dobrowolna, świadoma, konkretna – wyrażona w formie jednoznacznego okazania woli i możliwa do odwołania w każdym czasie. Nie wolno zatem nikogo zmuszać do ujawnienia faktu zaszczepienia się bądź niezaszczepienia przeciw COVID-19.

Oprócz próby pozyskania informacji o zaszczepionych uczniach oraz dzieciach uczęszczających do żłobków i przedszkoli, pojawia się kwestia nacisku na dyrektorów jako pracodawców, do pozyskiwania informacji tajnych od swoich pracowników.

Art. 221 § 1 „Kodeksu pracy” zawiera zamknięty katalog danych, jakie pracodawca ma prawo pozyskiwać od pracowników. Nie ma w nim informacji na temat przebytych szczepień. Zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, wszelkie dane medyczne (poza badaniami wstępnymi i okresowymi) są objęte tajemnicą lekarską. Rozdział 4 niniejszej ustawy jasno określa, że ujawnienie wszelkich informacji medycznych, może odbywać się jedynie za wyraźną zgodą pacjenta.

Pan Inspektor dostał szansę, by wycofać się z tych bezprawnych działań. Poseł Jakub Kulesza dowiedział się o całej sprawie i natychmiast interweniował, wystosowując pismo, w którym wyznaczył termin na odwołanie żądań pana Inspektora. Zapewnił także wszelką możliwą pomoc prawną dyrektorom placówek, nauczycielom i pracownikom, a także rodzicom dzieci uczęszczających do tych placówek, w celu ochrony przysługujących im praw.

Efekt? Już następnego dnia Sanepid wycofał się z nielegalnego procederu!

Źródło: ProKapitalizm.pl
https://wolnemedia.net

Komentarzy 15 do “Sanepid zażądał nielegalnego zbierania danych medycznych”

 1. JerzyS said

  a dlaczego to następnego dnia, po następnym dniu dyr. SANEPIDU nie został wycofany?

 2. JerzyS said

  Jeśli inicjatywa własna, to powinien być wypierdolony, a jeśli to zorganizowana grupa przestępcza, to należy zmusić go do ujawnienia organizacji!

 3. JerzyS said

  Jeśli inicjatywa własna, to powinien być wypier all dolony, z zakazemm zatrudnienia w administracji publicznej i spółkach z udziałem skarbu państwa, a jeśli to zorganizowana grupa przestępcza, to należy zmusić go do ujawnienia organizacji!

 4. revers said

  W Reichu do danych pacjentow, a bedzie tego 73 mln. osob prawnych ma miec, czy juz ma big farma.

  Jak korporacja ma dostep do wrazliwych danych pacjenta, to dlaczego nie korpracyjka SANEPID? NFZ swoja droga, przynajmiej osob nie korzystajacych prywatnie z medycyny.

 5. Wladca said

  Nie tylko Niedzielskiego powiesic,ale cala Bande zwang „Rzadem“ oraz ich pomagierow.
  Jest to wyjatkowo niebezpieczna swolocz,magdalenkowego Chowu,na uslugach swiatowego zydostwa.Egzekucje powinny byc publiczne,bez wzgledu na Wiek i plec skazanca.Juz Teraz nalezy powolac tajny trybunal oraz tymczasowy rzad,aby przejac Wladze .Ogolnonarodowe powstanie powinno byc z gory przygotowane i poprzedzone akcjami propagandowymi i sabotazem .
  Absolutnie nie Wolno zawierac jakiegokolwiek Kompromisu z zydostwem .Nie nalezy tez wchodzic w istniejacy uklad polityczny.Nie jest Wazne Czy gezimmert sanitarny zostanie zniesiony,ale caly System polityczny musi byc zmieniony,a grupa trzymajaca wladze osadzona i stracona.

 6. Andzia said

  Może próbują ustalać do jakiego producenta preparatu przypisać osobnika ze zmienionym genomem.

 7. Marek said

  Przecież te koorvy mają pełny wykaz zaszczepionych z peselem, nazwiskiem, datą i wbitym preparatem.

  To była próba kolejnego zastraszania i przymuszania pracowników szkół, rodziców i uczniów do przyjęcia tego goovna.

 8. Zdzicho said

  Podawanie PESEL na receptach i w danych rejestracyjnych w np. przychodni jest także nielegalnym przekazywaniem informacji, które powinny być niejawne. System opieki zdrowotnej i dane medyczne są zbyt dostępne dla zainteresowanych.

 9. bryś said

  „Pan Inspektor dostał szansę, by wycofać się z tych bezprawnych działań.” – idźcie za ciosem. Facet złamał prawo. Może dostać i w zawiasach, ale niech dostanie. Sakakanie po całej Polsce za ciągle wychylającymi sie małymi nadgorliwcami jest na dłuższą mete niemożliwe. I zasłania kwestię odpowiedzialności tego bydlaka i innych.

  Zresztą najlepszą obroną jest atak. (tutaj jedyną)

 10. Olo said

  Niedługo sanepid zażąda umieszczania niezaszczepionych w obozach i odbierania im majątków. Kto sanepiowi zabroni? Hitlerowi ktoś czegoś zabraniał?

 11. Neptek said

  Zabic ich wszystkich /Ktorzy glosza pandemie covid 19
  Oni sa wszyscy mordercy w krawatach .REZAC ICH REZAC ICH REZAC ICH

 12. Olo said

  Kaczyzm, jak niegdyś hitleryzm, będzie tak co chwila próbował i testował społeczeństwo, na co sobie może pozwolić. Jak nie będzie reakcji, to śruba będzie przykręcona, jak będzie reakcja, to śruba będzie poluzowana i dokręcona gdzie indziej, gdzie nie będzie reakcji i protestów. I tak krok po kroku, ziarnko do ziarnka, któregoś dnia obudzimy się w żydobanderowskich obozach śmierci, z których będziemy się wydostawać przez komin.

 13. Boydar said

  „… Hitlerowi ktoś czegoś zabraniał? …”

  Owszem, m.in. użycia bomby atomowej i eksterminacji masonerii; także co znaczniejszych rabinów.

 14. Godzimir said

  Nie rozumiem po co te podchody puławskiego inspektora, gdy informacja o szczepieniu jest już od samego początku w posiadaniu sanepidu, bo gdzież by indziej? Szczepienie nie jest anonimowe, wypełnia się druki, zgody wpisując pesel i nr serii szczepionki. System ma już wszystko czego potrzebuje. Moim zdaniem chodzi o przełamywanie bezprawiem kolejnych barier psychologicznych społeczeństwa, co w efekcie doprowadzi do jego bezbronności.

 15. revers said

  W Abu dabi tamtejszy SANEPID ma juz skanowanie zombies, jaberow, chwilowo zdrowych w 90%

  https://www.thenationalnews.com/uae/health/coronavirus-abu-dhabi-approves-covid-19-facial-scanners-after-positive-trial-1.1249988

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: