Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  mate29 o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Półpolacy
  skompostowane zwłoki o Półpolacy
  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Jedna z warszawskich restauracji przyjmie tylko zaszczepionych gości. To pierwsza taka decyzja w Polsce.

Posted by Marucha w dniu 2021-09-22 (Środa)

Warszawska restauracja Der Elefant jako pierwsza w kraju zdecydowała się przyjmować tylko klientów, którzy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 albo okażą negatywny test na koronawirusa.

„Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości” – zaznacza właściciel lokalu Artur Jarczyński.

„W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem” – podkreśla Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant w wydanym przez restaurację komunikacie.

Wcześniej już niektóre restauracje zachęcały do szczepień przeciw COVID-19, ale dopiero Der Elefant zdecydował się nie przyjmować osób, które nie okażą potwierdzenia szczepionki albo negatywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Nowe zasady będą obowiązywać od 1 października.

„Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać” – dodaje.

Co z resztą restauracji?

Podobne rozwiązanie zastosowano już w niektórych krajach europejskich, m.in. w Niemczech, gdzie w całym kraju wprowadzono zasadę 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete – zaszczepieni, ozdrowieńcy, przetestowani). W Polsce na razie rozwiązań systemowych nie ma, choć rząd tego nie wyklucza.

Sprzeciwiają się temu polscy przedsiębiorcy. Jeszcze pod koniec sierpnia Sławomir Grzyb, Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, podkreślał, że branża gastronomiczna jest przeciwna segregacji sanitarnej w ich lokalach.

„Rząd ma inne metody ‚reklamowania’ szczepień niż ponowne obarczanie kosztami, karami, stresem restauratorów – wyręczania się w ogóle restauratorami. Takie rozwiązanie buduje barykady między restauratorem a gościem. To jest budowanie konfliktu społecznego przez rząd. Gastronomia nie chce być kolejny raz kozłem ofiarnym – mówi Grzyb, cytowany przez Business Insider.

Teraz jednak, gdy jedna z restauracji wyłamała się ze wspólnego stanowiska, być może nastawienie rządu do przywilejów dla zaszczepionych w restauracjach powoli zacznie się zmieniać.

https://www.hellozdrowie.pl/

Ciekawe, kto będzie miał uprawnienia do kontrolowania – objętego tajemnicą lekarską! – stanu zdrowia potencjalnych klientów tej garkuchni: kelnerzy? babcia klozetowa? ochroniarz? kucharz? sprzątaczka?

Oczywiście szczepany będą z dumą chodzić do hitlerowskiego Der Elefanta, jako lepsza kategoria ludzi.
Popierdoleni ludzie w popierdolonym kraju… 
Admin

Komentarzy 39 do “Jedna z warszawskich restauracji przyjmie tylko zaszczepionych gości. To pierwsza taka decyzja w Polsce.”

 1. wanderer said

  Zycze im rychlego i bolesnego upadku.

  Bojkotowac sukinsynow.

 2. JW said

  No i dobrze, przynajmniej wiadomo, gdzie nie chodzić. W ogóle to od kiedy wstapienie do żarłodajni uchodzi za „przywilej”?

 3. Marcin said

  Warszawska ma jeden z największych odsetek wszczepienia także dobrze sobie policzyli, że nie stracą na biznesie a taki ruch w mieście poyebanców tylko przysporzy im reklamy no bo przecież każdy wyszczepiony imbecyl po uczelni gotowania na gazie w końcu będzie mógł poczuć się lepiej.

 4. Bezpartyjna said

  Pewnie kolaboranci typu Karolak, Pazura, itp. pierwsi tam się pojawią i dumnie będą wypinać pierś.
  Coś na zasadzie -„tylko świnie siedzą w kinie”.

  Ta restauracja to dobrego smaku negacja!

 5. I*** said

  Skądinąd wiadomo, że obywatel Artur Jarczyński (nota bene słusznego pochodzenia) posiada w Warszawie kilkanaście restauracji – ta „szczególna troska” o klientów dotyczy tylko jednej jego restauracji… :)))

  Komentarz zbyteczny! :)))

 6. Olo said

  Żydzi robią w Polsce co chcą, bo nikt im tego nie zabrania. A jak nikt nie zabrania, to dlaczego mieliby nie korzystać? Czy to żmija jest winna, że sobie żyje, a głupi Poliniak próbuje ją głaskać czy nawet całować w otwór odbytowy?

 7. wanderer said

  No to wiadomo o co chodzi. To wiele wyjasnia. „Tak czy owak tylko Nowak” jak to powiadaja.

  Pozdrawiam Pana Generale!

 8. gnago said

  W Moskiwei mer maista wprowadził takie zarządzenie w całym mieście . Wszyscy kłuci i nie olali na tydzień takie biznesiki z zakazami

 9. gnago said

  starczy teraz ustawić kamerki i selekcję głupoli i szuj w stolycy mamy załatwioną dla póxniejszej akcji odszczurzania populacji

 10. I*** said

  (7) Wzajemnie, Panie Wanderer, wzajemnie… pozdrawiam i zdrowia życzę! 🙂

 11. JADAM said

  Polska to wolny kraj .
  Jest tylko pytanko – dlaczego takie mądre, odważne zwierzątko dalej jest patronem ?
  Należałby zmienić grafikę ,np.: The Donkey , czy Die Esel .
  ……
  Iiiiiiiha , iiihhaaaaaaaaaaaa, ihahahaaaaaaaa .
  I to też powinno być powitanie/zawołanie klientów .

 12. NC said

  Jarczyński może szybko splajtować z braku klientów…

  ————
  Nie.
  Admin

 13. revers said

  To nie wszystko totalna warszawska opozycja jak i prawica razem chleja wode u dzienikarza pana Mazurka w godzinach przemowy w sejmie pana z NIK Bansia, i maja gdzies zakazy, nakazy ktore sami stanowia, i jesze z 30 tys nett biora , plus pracki w komisjach, wystepowaniu w radach nadzorczych ebojtkow..

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/impreza-u-mazurka-robert-mazurek-komentuje-swoja-impreze-z-politykami/kthqh7q?fbclid=IwAR2qCtsyKsz-bJAdFo2srU18qr47mGSCzMafZwIaDmuq8YspnoZ8ok9w-Ps

 14. Lolek said

  To nie zarobią. Jaki problem? Wolnoć Tomku w swoim domku.

 15. DanaLem. said

  Przyjechal ktos,z walizkà ¨salaty¨,do wlasciciela…

 16. Olo said

  Re. 13.

  Wszystko to bez wyjątku jest jedna żydobanderowska banda, która pozakładała różne maski.

 17. Tadeusz said

  Ludzie powinni omijać tę knajpę szerokim łukiem.

 18. JerzyS said

  Na drzwiach restauracyjnej toalety powiesi napis

  „TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH
  OZDROWIEŃCOM WSTĘP WZBRONIONY”

 19. Freedom Fighter said

  Zachęcam aby udać się do Google Opinie i poczęstować jedną gwiazdką plus ewentualnie jakimś życzliwym opisem w stylu „Niesmaczne jedzenie”. Moja opinia już jest, pora na Wasze 🙂

 20. Aaron Blumblemblaum said

  Jestem ciekaw co by się stało jakby tak tak na przykład otworzyć we wałszawie knajpę tylko dla nieobrzezanych.

 21. Witold said

  Artykuł ukazał się na portalu WP
  Trzeba było poczytać setki negatywnych komentarzy!
  Facet jeszcze będzie przepraszał albo…zaprosi Geslerową na ratunek:-)
  Swoją drogą, nieudolna reklama bo w kilku lokalach tego pana reżimu sanitarnego nie ma.
  Tylko w Der Elefant jest Nur Fur Deutsche

 22. Antychazar said

  Właściciel jest na pewno połażenia koczowniczo-myckowiańskiego

 23. Ola said

  Gownoburza. Jakby sens istnienia ostatnio zalezal od chodzenia do restauracji. A niech tam jedza w tych restauracjach jedynie zaszczepieni i ozdrowiency. Zarazac sie beda nawzajem. Ja tam obede sie bez zarcia w restauracji i mam nadzieje, ze nawet powaznej traumy z tego powodu nie doznam.

 24. Kar said

  – właściciel lokalu Artur Jarczyński jak zmieni szyld na „der schweinehund” bedzie blizszy realiow kim tak naprawde jest

  https://s.yimg.com/fz/api/res/1.2/.yDlcUpwEv0X4pVh8sQBMg–~C/YXBwaWQ9c3JjaGRkO2g9MTk2O3E9ODA7dz0yMDA-/https://www.bing.com/th?id=OIP.A1wJbxc0z3oA9dIxxSRXZQAAAA&w=200&h=196&rs=1&qlt=80&pid=3.1

 25. Leo said

  Olu, to tylko pierwsza odsłona. Za chwilę pójdą inne miejsca, banki, muzea, potem sklepy spożywcze i kioski ruchu, parki i pociągi. W którymś momencie możesz powiedzieć, że nigdzie nie jeździsz, po parkach nie chodzisz jak i po muzeach. A jedzenie skąd bierzesz? Nie, to nie jest lekka sprawa.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Sens istnienia nie zależy ani od chodzenia do restauracji, ani od spacerów po lesie, ani od chodzenia do kina czy do teatru, ani od brania udziału w koncertach, ani od spotykania się ze znajomymi, ani od podróży….

  Ale odbierz człowiekowi to wszystko, to co mu zostanie? Pracować, jeść, spać, srać. – czyli schodzimy na poziom bydlęcia. I o to właśnie chodzi. Głupi, kto tego nie widzi.

 27. Kwal said

  Polacy powinni bojkotować tą knajpę i to zarówno nie zaszczepieni jak i drodze solidarności z tymi pierwszymi nie zaszczepieni. Spadek obrotów bardzo szybko przemówi do właścicieli…

  ——–
  Szczepany nie będą jej bojkotować, bo przecież po to się zaszczepili.
  Admin

 28. JerzyS said

  Ciekawe dlaczego podają nieogolona rybę i później włosy wchodzą miedzy zęby.

  Co to za rasa, ten riba i ta Artur Jarczyński?

 29. Kwal said

  Ad.26. Pointa Pana Maruchy wspaniała…o to właśnie chodzi…

 30. UZA said

  „Jest tylko pytanko – dlaczego takie mądre, odważne zwierzątko dalej jest patronem ?
  Należałby zmienić grafikę ,np.: The Donkey , czy Die Esel .”

  Żadne zwierzątko nie zasługuje na to, żeby patronować takiemu przybytkowi. Ja bym proponowała po prostu: „Die Spritze”

  „W którymś momencie możesz powiedzieć, że nigdzie nie jeździsz, po parkach nie chodzisz jak i po muzeach.”

  Biorąc pod uwagę nową logikę kowidową, szczególnie prawdopodobne wydaje mi się zapewnienie prawa wstępu do parku, lasu czy prywatnych samochodów tylko wyszczepionym (i to najlepiej czterokrotnie). Możliwe też, że w końcu zabronią wietrzenia mieszkań i oddychania – żebyśmy byli bezpieczni. Telewidzowie na pewno to poprą.

 31. seler said

  ja tam do restauracji nie chodzę… nie mam ani czasu, ani pieniędzy…
  ale jak szie wkoorwię, ale jak szie wkoorwię,
  to otworzę taką knajpę dla
  popierdoleńców i ciekaw
  kto zawita i zeżre
  te moje cofki…

  Turysta wjechał do pewnej knajpy i szie pyta:
  – Są dania z grzybów, kurek ?
  – Akurat wyszły, są tylko cofki – podać ?
  – Turysta zjadł i mówi: – no, całkiem niezłe… ale dlaczego taka nazwa ?
  – Poprzedni klienci wyrzygali, ale szkoda było wyrzucić, te cofki…
  ________

 32. wewewe said

  Warszawa. Der Elefant tylko dla zaszczepionych. Błyskawiczna reakcja konkurencji

  Restauracja Lobster House odpowiedziała na ostatnią decyzję Der Elefanta o wpuszczaniu tylko osób zaszczepionych, z negatywnym testem lub ozdrowieńców.
  – Jakby Was nie wpuścili z jakiegoś powodu do restauracji przy Pl. Bankowym to serdecznie zapraszamy do nas na najlepsze owoce morza w Warszawie. Niestety sporo droższe… ale jakość kosztuje… – napisano na profilu restauracji Lobster House na Facebooku. Na mapce pokazano drogę z jednej restauracji do drugiej.
  https://wawalove.wp.pl/warszawa-der-elefant-tylko-dla-zaszczepionych-riposta-lobster-house-6685910877694944a

 33. wewewe said

  Jeden z komentarzy:

  Musimy chronić zabezpieczonych przed niezabezpieczonymi zmuszając niezabezpieczonych do przyjęcia zabezpieczenia które nie zabezpieczyło zabezpieczonych. Czego nie rozumiecie?

 34. NC said

  Re 33: Tutaj (w USA) obowiązuje obecnie inna wersja:

  Musimy chronić niezabezpieczonych przed zabezpieczonymi zmuszając niezabezpieczonych do przyjęcia zabezpieczenia które wprawdzie zabezpieczyło zabezpieczonych, ale nie zabezpieczyło ich przed dalszym narażaniem niezabezpieczonych, wiec zabezpieczeni muszą nadal nosić maski.

 35. Sebastian said

  Tylko zdechłe ryby płyną z prądem, rozumny, zdrowo myślący człowiek natychmiast zauważy szantaż i na pewno nie stanie się ich klientem. Bojkotowanie , olewanie wszystko racja i pełna zgoda ale to kolejny precedens w naszym kraju i należałoby w sposób czynny a nie bierny z tym walczyć. Nasuwa się pytanie kto i jak ma to zrobić ? Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z powodu dyskryminacji, czy nawoływanie do popełnienia przestępstwa polegające na próbie wyłudzenia danych osobowych etc. etc.

 36. Ojciec Piją said

  Tak zaczynało się na Litwie – najpierw restauracje na zasadzie dobrowolności, a później już wszystkie obowiązkowo. W Europie mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że liderem zamordyzmu na naszym kontynencie jest Litwa. Tutaj od 13 września wszelki element niezaszczepiony został zepchnięty na margines życia. Dyktatura covidiotów stała się faktem. Ukłutym wolno praktycznie wszystko: wejść do galerii i restauracji bez szmat, wykupić egzotyczne wakacje, pójść do kina, na koncert, do teatru, czy opery. Nieukłuci mogą jedynie popatrzeć na „panów” przez szybę i przełykać gorzkie łzy. Zakupy, tylko najbardziej podstawowe, w wolnostojących marketach typu Lidl i w małych sklepikach osiedlowych. Reszta do zamówienia online, w tym posiłki z fastfoodów, które dostawcy gównopaszy chętnie dostarczą za opłatą. Jak to zrobiono? Ano przy wejściach do galerii, kin, restauracji, lotnisk itp stoją ochroniarze ze skanerami, a ukłuty motłoch ochoczo podstawia smartfony z aplikacją szczepionkową. W niektórych dużych galeriach stoją już przy wejściach skanery automatyczne, które po odczycie rozbłyskują na zielono, lub na czerwono, jeśli delikwent nieprawidłowo podłożył telefon. Ochroniarz podchodzi i weryfikuje takiego osobiście.
  Faszyzm jest tu już faktem i nikt nawet nie piśnie. W krajach postsowieckich społeczeństwa są karne i posłuszne. Zostały wychowane w strachu przed „władzą” i to właśnie w tych państwach eksperymentuje się najpierw, zanim dane rozwiązanie wprowadzi się na ogólną skalę. Tutaj „władza” nie brudzi sobie rączek prześladowaniem odszczepieńców. Ona scedowała kontrolę nad niepokorną częścią narodu na drugą połowę – tę pokorną. Ci już zadbają (jak kapo w Auschwitz) o porządek. Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, co nas czeka w niedalekiej przyszłości, niech przyjedzie na Litwę. Najnowocześniejsze systemy kontroli, wszechobecna cenzura i inwigilacja – to są rzeczy, o których reszta Europy nawet jeszcze nie śni. Próbowano we Francji, ale szybko się wycofano pod naciskiem ogromnych protestów. A Litwa – proszę bardzo. Wszystko już hula w najlepsze! Zbyt dużo zainwestowano w te nowoczesne technologie, aby zrezygnować w połowie drogi z osiągnięcia świetlanej przyszłości NWO.

  ———-
  A jak to jest na postowieckiej Białorusi?
  Admin

 37. UZA said

  „Nieukłuci mogą jedynie popatrzeć na „panów” przez szybę i przełykać gorzkie łzy.”

  Mocium Panie, jakich „panów” ?
  Kto za „panów” ma szczepanów ?
  Każdy z nich u wolnych ludzi
  Tylko wielką litość budzi

  Mocium Panie, jakie łzy ?
  Kto by je wylewał gdy
  Poważniejsze mamy troski
  Lecz wierzymy wciąż w cud boski.

 38. Greg said

  I tak w tych restauracjach konsumujecie gów……..no, podgrzewane w kuchenkach mikrofalowych !

  ——
  No… nie uogólniajmy.
  Admin

 39. Tom said

  Mam nadzieje ze zbankrutuje zdrajca

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: