Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  walerianda o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Półpolacy
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  plausi o Czy chcą nas zabić?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Rosyjska odpowiedź na polskie oskarżenia ws. Nord Stream 2: „Polscy koledzy powinni ochłonąć”

Posted by Marucha w dniu 2021-09-22 (Środa)

Źródło w rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych nazwało nonsensem oskarżenia premiera Mateusza Morawiecka, który ostatni wzrost światowych cen gazu wiąże z gazociągiem Nord Stream 2.

Premier Mateusz Morawiecki, oceniając wczorajszą opinię Komisji Europejskiej odnośnie Nord Stream 2, w której stwierdzono, że KE nie ma uprawnień do zatrzymania gazociągu, powiązał ostatni wzrost cen gazu z rosyjsko-niemieckim projektem.

– Alians niemiecko-rosyjski został skonsumowany w postaci zakończonego projektu Nord Stream 2, był brutalny i brutalnie traktował interesy innych państw. Uważam, że jest błędem strategicznym, czego dowodem i potwierdzeniem naszych obaw są rosnące ceny gazu – mówił szef rządu podczas wczorajszej konferencji prasowej. [Był briutalny… k. jego mać, jaki delikacik – admin]

Komentując oskarżenia ze strony polskiego premiera źródło w rosyjskim MSZ oświadczyło, że „polscy koledzy powinni nieco ochłonąć”.

– Chcę przypomnieć, że Nord Stream 2 zaczęto budować, kiedy ceny na gaz były zupełnie na innym poziomie, niż obecnie – ocenił rozmówca Sputnika, dodając, że Nord Stream 2 był kończony, gdy ceny, „przykładowo w ubiegłym roku, były niemal ujemne, zerowe lub całkowicie mizerne”. A teraz, kiedy ceny podskoczyły, pojawił się nowy czynnik, który, jak się okazuje, jest czynnikiem napędowym – Nord Stream 2. To oczywiście nonsens. Kiedy ceny na gaz były niskie, nie było żadnych fobii, że Rosja zawyża ceny – powiedziało źródło w MSZ Rosji.

„Polscy koledzy powinni nieco ochłonąć” – podsumował rozmówca Sputnika.

Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy prezydenta Rosji, niejednokrotnie podkreślał, że wzrost cen kontraktów terminowych na gaz w Europie nie ma nic wspólnego z Rosją i nie wpływa na koszt dostaw gazu rurociągowego z Rosji. Jednocześnie stwierdził, że wczesne oddanie Nord Stream 2 znacząco zrównoważy parametry cenowe gazu ziemnego w Europie.

Według analityków, wzrost cen w Europie wynika ze stabilnego popytu na gaz przy niskim wykorzystaniu magazynów (70,75% na 14 września wobec 93% rok wcześniej), a także – w związku z bezwietrzną pogodą – ze spadku produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. [Trzeba tam zebrać polityków propagujących energię wiatru i niech dmuchają na wiatraki – admin]

Ponadto, jak twierdzą analitycy, wyższe ceny LNG w Azji blokują zwiększenie dostaw LNG do Europy. Co więcej, eksperci są przekonani, że w kontekście uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 Gazprom nie chce zwiększać przepompowywania i sprzedaży.

https://pl.sputniknews.com

Wybrane komentarze:

~Pasza Strielnikow
Rusofobia powinna zrobić sobie lewatywę. Mądrzy Niemcy mają po gaz 250 $. Polacy za sprawą zakutych łbów będą płacić 4 razy więcej.

~K-700
„Prawdziwa Polska” jest chora na Rosję. Gdy za Jelcyna Rosja była na progu upadku, był złośliwy śmiech i drwiny. Gdy Rosja się podniosła i staje się znowu wielkim państwem, widać jaka Polska jest mała w swojej mentalnej nędzy. Ten obraz wywołuje wściekłą nienawiść. Nie na własną małość, którą należałoby leczyć, ale na sukcesy Rosji.

Komentarzy 15 do “Rosyjska odpowiedź na polskie oskarżenia ws. Nord Stream 2: „Polscy koledzy powinni ochłonąć””

 1. JADAM said

  A może by tak zacząć podawać nazwiska tych ,co odrzucali projekt Gazpromu oferujący tranzyt gazu przez Białoruś i Polskę ,
  a mijający banderland ( złodziei gazu , i nie-płatników za surowiec ). Dziś byłaby kapucha za tranzyt , i gaz za max. pół ceny.
  ……..
  CO Z 6 000 000 000 ZŁP z ” kary za przepłacony gaz” , które z a p ł a c i ł Gazprom ?
  ……
  W Polsce jest wydobywane ok 30 % zapotrzebowania na gaz – w zupełności wystarczający na potrzeby Polaków – mieszkańców
  Dlaczego „polskie firmy” ,- tzn. ulokowane w Polsce , korzystają z gazu po frajerskich pieniądzach , – a gawiedż BULI .
  ….
  czemuś biedny , boś …..

 2. wanderer said

  Kazdy kraj ma prawo do swoich suwerennych decyzji i prowadzenia swojej gospodarki. Jesli chce kooperowac w jakiejsc dziedzinie z drugim krajem innym panstwom nic do tego. Jesli dla przykladu Rosja cos buduje i chce wspolpracowac z Kozia Wolka innym nic do tego. Co najwyzej mozna sie grzecznie spytac czy mozna sie dolaczyc. To jest oczywiste nawet dla dziecka normalnie wychowanego.

  „Polscy koledzy powinni nieco ochłonąć” i tak bardzo kulturanie odpowiedzieli. Ja na ich miejscu tym bandytom uzurpujacych sobie prawo bycia rzadem polskim powiedzialbym „wypierdalac na swoje podworko chamy”.

  Ci idioci zamiast sprobowac nawiazac poprawne stosunki chocby dla celow gospodarczych torpeduja wszystko z premedytacja, zeby tylko przypadkiem slowianskie narody nie nawiazaly wspolpracy. Powinni zawisnac na drzewach.

 3. JanuszT said

  Jeszcze polińskie świnie będą całować po dłoniach – Władimira Władimirowicza Putina, żeby mogli kupować u niego gaz ziemny. Niech przyjebie tylko wczesna i mroźna zima, to się zesrająbz zimna i pójdą po łaskę rosyjską.

 4. Voodoosch said

  Ad Jadam

  Gdyby NS2 szedł do UE przez Polskę to gwarantuję Panu, że wojnę byśmy mieli po dwóch latach od jego uruchomienia. Polscy debile z Wiejskiej już by o to zadbali. Pokłócili by się z Ruskami i zaczęli szantażować.
  Bardzo dobrze, że to nas ominęło i poszło Bałtykiem. Bezpieczniej.

 5. JADAM said

  Ad 4) Sz.P. Voodoosch. I bez NS2 też będzie . Nie po to stacjonuje US Army , co by mieć biwak , tylko dla zaczepki . Już w 2014 w Warszawce był Prezydent Chin ” z wiadrem wody ” , co by ochłodzić na miejscu popychadła Clintonowej przed draką z sąsiadami ze wschodu.

 6. wanderer said

  „Dlaczego „polskie firmy” ,- tzn. ulokowane w Polsce , korzystają z gazu po frajerskich pieniądzach , – a gawiedż BULI .
  ….”

  Im ten mis drozszy, to.. co…?

  Pamieta Pan scene z „Misia”?

 7. Olo said

  Jacy tam „polscy koledzy”? Ani oni polscy, ani słowiańscy ani nawet europejscy. Chazarskie bydło koczownicze i frankijska zaraza która przylazła z terenów byłego imperium osmańskiego. Zwykli okupanci. Kijami ich gonić!

 8. NC said

  Trzeba było zachęcać Niemców i Rosjan do poprowadzenia rury przez Polskę, a nie głupio podskakiwać…

 9. Mietek said

  Premier Węgier zapowiedział rosnącą rolę Rosji w dostawach gazu do Europy

  22 września 2021, 16:35

  Premier Węgier Viktor Orban powiedział, że w kontekście zakończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 wzrasta rola Rosji w dostawach gazu do Europy.

  „Niewątpliwie wiecie, że rośnie rola Rosji w dostawach gazu do Europy. Budowa gazociągu Nord Stream 2 została zakończona, Stany Zjednoczone zaakceptowały tę niemiecko-rosyjską umowę, a gdy tylko zrobili to Amerykanie, Węgry od razu zawarły z Rosją długoterminową umowę na zakup gazu ”. TASS zacytował słowa Orbana.

  Zaznaczył, że nowa węgiersko-rosyjska umowa o dostawach gazu wejdzie w życie 1 października i będzie obowiązywać przez 15 lat. 

  Wcześniej  niemieckie Ministerstwo Gospodarki potwierdziło, że Rosja realizuje kontrakty na dostawy gazu .

 10. NyndrO said

  W dupie mam, co mówi Morawiecki. Natomiast jasnsym jest, że szkopy tak steruja i isterpretuja ue, żeby szkopy robiły z Rosja najlepsze interesy. I o tym reszta przyjebanych na „umyśle” państw powinna pamietać każdego dnia. Sankcje na jabłkach. Buahahahaha. Muaahahahaha!

 11. NyndrO said

  Fhancja zreszta teź. Unia Europejska. Autentycznie jak to słysze, to mi sie chce rzygać. Autentycznie mi sie chce rzygać.

 12. Mietek said

  To że w Europie mamy trzy kraje, które robią wszystko co mogą, aby doprowadzić do nędzy swoich obywateli, nie trzeba nikogo przekonywać, a pisze tu o Ukrainie, Polsce oraz Anglii, jak wiadomo wszystkie te kraje wypowiedziały Rosji swoistą wojnę, ale angole przeszły same siebie, to co dzisiaj przeczytałem rozwaliło mnie na całego, cytuję…Wielka Brytania jest na skraju kryzysu energetycznego. A kryzys niesie ze sobą konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego. Losy Wielkiej Brytanii i losy polityczne Borisa Johnsona są teraz w rękach Chin i Rosji, ubolewa autor brytyjskiej publikacji. „Czy ktoś wie, jak żebrać po chińsku i rosyjsku?” 
  The Telegraph (UK): Chiny i Rosja zdecydują o losie Wielkiej Brytanii zimą
  Gazprom zrezygnował z rezerwowania dodatkowych przepustowości na tranzyt gazu przez ukraiński GTS na październik. Zarezerwował nieco ponad jedną trzecią proponowanej polskiej przepustowości tranzytowej gazociągiem Jamał-Europa. „Znaleźliśmy się w nieprzewidywalnej sytuacji. Obecnie problemem jest nie tyle podaż i popyt, co postrzegane kurczenie się w przyszłości, co spowoduje, że rynki wymkną się spod kontroli ”- powiedział Tom Marzec-Manser z doradztwa energetycznego ICIS.
  Aleksiej Miller, słynny szef Gazpromu ze swojej chełpliwej radości, nie mógł się oprzeć posypaniu rany solą, zauważając, że przez zimę i długą, mokrą wiosnę Europejczycy roztrwonili swoje rezerwy i teraz brakuje im 23 miliardów metrów sześciennych do napełniać swoje magazyny gazu na bezpiecznym poziomie. „Nigdy nie było czegoś takiego w Europie” – powiedział.

  „Wszyscy eksperci… mówią, że opóźnienia w zatłaczaniu gazu do podziemnych magazynów gazu w Europie nie da się nadrobić. Europa wejdzie w okres jesienno-zimowy z deficytem podziemnych magazynów…. Ceny w Europie pobiły już wszelkie możliwe rekordy. A może nawet w niedalekiej przyszłości ci, którzy już osiągnęli, zostaną pokonani ”- powiedział.

  W pewnym momencie Władimir Putin może zrezygnować ze swojej decyzji, aby nie posuwać się za daleko. Aby nie posunął się „za daleko”, należy przyspieszyć przejście UE na „zieloną” energię. „Gdybym siedział na Kremlu i głaskał mojego białego kota, powiedziałbym: „Władimir Władimirowicz, dużo już wygrałeś. Czas zabrać swoje wygrane i odejść od stołu „Doszliśmy tak daleko, jak możemy” – powiedział profesor Riley.

 13. tras said

  gang olsena w działaniu>
  .https://www.angora.com.pl/

 14. Voodoosch said

  Ad Mietek,
  Pan nie czyta BBC News, bo tam same brednie sa. Tylko chodzi o zastraszenie spoleczenstwa. Przedwczoraj pisali, ze beda braki w jedzeniu, a kilka dni temu, ze bedzie wojna z Rosja. Niech Pan nie bierze tego na powaznie. Tam chodzi o klikniecia na stronie.

 15. revers said

  pan Piskorz moze skomentuje? ile fo frajerow i lemingow w polsce zyje?

  PS: Aufgrund von Langzeit-Lieferverträgen u.a bei der deutsch-russischen Gas-Pipeline „Nordstream-1” genießt Deutschland weiterhin stabile und günstige russische Gaspreise im Bereich von 250-270$ je 1000 Kubikmeter statt wie der aktuelle TTF ICE Preis in Höhe von 750-950$ je 1000 Kubikmeter. Und alles weshalb?

  Genau. Es gibt stabile Verträge. Während zahlreiche europäische Länder wie u.a. Polen, Tschechien, Ukraine im US-Interesse ihre Langzeit-Lieferverträge mit Russland per Gerichtsverfahren aufgekündigt hatten oder schlichtweg keine neuen Verträge mit Russland abgeschlossen haben, weil sie zeitweise der Meinung waren dass Erdgas immer günstig bleibt, warum auch immer.

  Potem beda dogrzewac sie ekologicznym opalem plastikem w kozie piecyku. Plus500 to nie 2000 zlp tylko na sam zimowy opal lub kuchenka gazowa w domku.

  Watpie czy unia doplaci, raczej zagazuje CO2.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: