Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Wolne tematy (71 – …
  mate29 o Chiny mają w nosie „Zielony Ła…
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  UZA o Wolne tematy (71 – …
  Yagiel o Półpolacy
  skompostowane zwłoki o Półpolacy
  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Męczarnie szpiegów i nie tylko…

Posted by Marucha w dniu 2021-09-24 (Piątek)

Głośna była sprawa szpiega Aleksandra Litwinienki, otrutego radioaktywnym polonem. Specjalistą od szpiegów i materiałów trująco-radioaktywnych nie jestem, więc próbowałam dociec w jaki sposób ten polon temu Litwinience podano.

Podobno papier nie przepuszcza promieni polonu, więc można go nosić w torebce w kieszeni.

Naprawdę? Taki polon, który używa się do napędów rakietowych w torebce w kieszeni?

Potem były rozpaczliwe błagania Litwinienki seniora, ojca zmarłego, którego zachodnie media i służby wykorzystały do propagandy, przeżuły i wypluły. Zmarła mu we Włoszech żona, którą gdzieś w ogródku zakopał i błagał Rosję o wybaczenie i przyjęcie go z powrotem do Rosji, gdzie poczułby się na własnej ziemi.

Nie doszłam do wyjaśnień z Litwinienką, a tu pojawiła się nowa zagadka Skripałów, tu już chodziło o ojca i córkę. Skripal był szpiegiem KGB a potem przeszedł na stronę przeciwnika i pracował dla MI -5 i MI-6. Jednym słowem okazał się być szpiegiem obrotnym.

Skripałów truto „nowiczokiem”, nieskutecznie zresztą. Tym razem truciznę posmarowano klamkę drzwi w domu w którym Skripałowie mieszkali. Dokonali to dwaj osobnicy, agenci KGB, którzy bezczelnie szwendali się po Anglii jakby u siebie, dali się fotografować wszędzie gdzie się dało. Jedno co się nie dało, to sfotografować ich przy tej klamce w Salisbury.

To ja się pytam, czy taki obrotowy szpieg, jakim okazał się być Skripal nie zasłużył nawet na kamerkę, których to kamer w UK podobno jest więcej, niż gdzie indziej? To jego nowych szefów z MI-5 i MI-6 nie interesowało kto tam u niego bywa i z kim on się spotyka?

A ci Skripałowie z tą trucizną na rękach byli w restauracji, gdzie jedli, dotykali sztućców, talerzy i im zrobiono nawet zdjęcie jak piją wino. Tymi samymi rękami płacili czy to kartą, czy gotówką i nic nikomu się nie stało, aż przyszli do parku i buch… zasłabli nagle.

Ten „noviczok” okazał się mało skuteczny w innym przypadku, a mianowicie znaleziono go w majtkach Nawalnego. Tym razem truto Nawalnego od dołu, ale też nieskutecznie. Lipne te ruskie trucizny.

Ten przydługi wstęp był, aby zaprezentować nowe cierpienia w świecie szpiegów. Ta nowość nazywa się „Hawana Syndrom”. Nazwa pochodzi o tego, że to w Hawanie pierwszy raz ten syndrom się objawił. Podobno jest to jakiś niezidentyfikowany szum, czy dźwięk, w głowach pracowników ambasady. Potem ten „syndrom” już odnotowano w innych ambasadach, w tych wrogich i nie tylko. Nawet syndrom dał o sobie znać w USA.

Specjaliści badali te objawy na wszystkie strony, byli nawet tacy, że w nie wierzyli w jego istnienie, ale syndrom nie dał się łatwo pokonać. Bo oto syndrom sięgnął po najwyżej postawionych u władzy USA. Syndrom zaatakował viceprezydentkę – Kamalę Harris.

WASZYNGTON – Podróż wiceprezydent Kamali Harris do Wietnamu została opóźniona z we wtorek po tym, jak jej biuro zostało poinformowane o możliwym przypadku tak zwanego zespołu Hawana, tajemniczej choroby, która dotyka amerykańskich dyplomatów na całym świecie.

Oświadczenie wydane przez Departament Stanu mówi, że biuro Harris zostało poinformowane o „raporcie o niedawnym możliwym anormalnym incydencie zdrowotnym” w stolicy Wietnamu, Hanoi, odnosząc się do tego, co rząd USA wcześniej określił jako zespół Hawana, ciągle niewyjaśnione incydenty zdrowotne po raz pierwszy zgłoszone w 2016 r. przez amerykańskich dyplomatów i personel ambasady na Kubie.”

>http://www.usatoday.com/story/news/politics/2021/08/24/vp-harris-vietnam-visit-delayed-possible-case-havana-syndrome/8254594002/

Skoro specjaliści nie mogą dojść czym jest „Hawana Syndrom”, tym bardziej ja się tego nie podejmuję.

Nagłówki w mediach wskazują różne kierunki.
„Czy Rosja poluje na szpiegów za pomocą tajemniczej broni?” – pyta BBC .
>http://www.bbc.com/news/world-europe-55854458

Ten syndrom różnie się objawia u różnych ludzi, oraz ma różne objawy w różnych ambasadach, mogą być wymioty, osłabienie, albo jeszcze co innego. Jeden szpieg, Marc Polymeropoulos, nie wytrzymał, zrezygnował z tej tajnej szpiegowskiej służby i publicznie ujawnił swoje cierpienia z powodu tego „Hawana Syndrom”.

Diagnozy są różne, najczęściej podejrzewa się, że to działanie mikrofalowe.

„Rosyjskie służby bezpieczeństwa zalewały ambasadę USA w Moskwie skoncentrowanymi mikrofalami i impulsami elektronicznymi” – mówi John Sipher, były oficer CIA, który pracował nad Rosją. Mówi, że Rosja miała nawet furgonetki, które mogły jeździć po mieście, by atakować osoby.

Tak , wygląda na to, że Rosja … ale oto znowu inny problem.

„Urzędnik Białego Domu jest również zgłosił, że jakoby odczuwał objawy, w tym presję w głowie, podczas pobytu w londyńskim pokoju hotelowym w sierpniu 2019 r. Jest to wydarzenie, którego brytyjscy urzędnicy bezpieczeństwa są świadomi, chociaż nie jest jasne, co dokładnie miało miejsce. W tej sprawie nawiązano kontakt między Londynem a Waszyngtonem, chociaż brytyjskie Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju poinformowało BBC, że nie wie o tym, że dotyczy to żadnego z jego pracowników.

To byłoby tyle o szpiegach. Wiem, że Polaków też różnego typu bóle głowy prześladują, ale nie z powodu mikrofal, a raczej po piciu w nadmiarze alkoholu. Nie mogę o to podejrzewać szpiegów i innych amerykańskich dyplomatów.

Anna-PK
http://an40na.neon24.pl

Komentarzy 16 do “Męczarnie szpiegów i nie tylko…”

 1. Piskorz said

  re art /Anna-PK Czytaj ..głupia babo… jakim to on był szpiegiem….Za skuteczną działalność w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej został uhonorowany tytułem weterana MUR-u (Wydziału Kryminalnego milicji moskiewskiej). W 1997 został przeniesiony do najtajniejszego w FSB Zarządu ds. rozpracowania organizacji przestępczych na stanowisko starszego współpracownika operacyjnego i zastępcy naczelnika VII wydziału.

  W listopadzie 1998 na konferencji prasowej ujawnił, że wydawano mu rozkazy sprzeczne z prawem (nakaz zamordowania Borisa Bieriezowskiego). W marcu 1999 został aresztowany i umieszczony w areszcie śledczym moskiewskiego więzienia Lefortowo. Sprawa sądowa zakończyła się uniewinnieniem, jednak, tuż po opuszczeniu sali sądowej, został ponownie aresztowany przez FSB z innego/ sic!!!/ oskarżenia, które ostatecznie zostało zamknięte bez rozpoczęcia postępowania sądowego. W związku z tym, został zwolniony z aresztu. …i w swojej pracy /głupia babo/ musiał wpaść …na ślady
  prowadzącej wyżej. I na pewno dlatego musiał wiać z Rosji !! A RAZEM Z FELSZTYŃSKIM NAPISAŁ KSIĄŻKĘ „WYSADZIĆ ROSJĘ”, która ponoć zakazana w Rosji. Radzę przeczytać. ps Ten art. to taki groch z kapustą.!! Jest jeszcze jedna książka pisana przez Litwinienkę, ale to nie dla ciebie…głupia babo…W tej książce jest motto ..poświęcone koledze Lit., który zajmował się tym samym co Litw i też został otruty, z tym ,że …męczył się znacznie dłużej niż Litwinienko.

  ———
  Panie Piskorz, Pan już tyle razy jakieś podejrzane sensacje głosił i podejrzane autorytety przywoływał, że traktuję powyższe w ramach jazdy po bandzie.
  Admin

 2. Piskorz said

  re 1 Admin w ramach jazdy po bandzie.”” Niech pan przeczyta x jeszcze jego 2 książki i to co wyżej. Kiedyś x pisałem /pracę miał tak jak wyżej/…i wpadł na ..ślad…może tak jak Falzman i musiał wiać….z piętnem naturalnie agenta na Zachód. I naturalnie jako zdrajca /sic!!/ ojczyzny miłującej pokój. ps…jakie podejrzane autorytety”..konkretnie proszę.! ps A jego raczej przyjaciel niż kolega…robił to samo..i tak samo skończył. Wszystko trzeba tłumaczyć łopatologicznie..NP GEN LEBIEDŹ, kto dziś wie, kto jest a raczej był. bo…miał..katastrofę helikoptera na Syb. To on mówił…chcę się bogacić razem z krajem, a nie jego kosztem!!.

  ——
  Suworow, Däniken…
  Admin

  .

 3. Piskorz said

  re Jako uzupełnienie do wpisu..książka gen. Lebiedzia ciekawa „Szkoda wielkiego kraju”….rzeczywiście szkoda!!

 4. Wladca said

  Fer de lance fale podluzne

 5. Wladca said

  Hawana syndrom fer de lance bearden

 6. walerianda said

  Nie wnikałem w oficjalne powody otrucia zasłużonego pracownika służb specjalnych Rosji ale jego ucieczka nie była powodem tego czynu.
  Zastanawiające jest tylko to, że umierając nic nie powiedział a szkoda.

 7. Ale dlaczego? said

  Panie Piskorz.
  Ja tam na agentach się nie znam.
  Ale tak na logikę, podstawowym „narzędziem” agentur jest kłamstwo.
  Skąd pewność, że w książkach agentów jest jakaś PRAWDA?
  Druga sprawa. Agenci KGB nie potrafili niezauważalnie zabić starszego faceta???
  Ja już w latach ’80 KGB jak i inne agentury posiadały środki wywołujące choroby lub zawał. I niewykrywalne po kilkudziesięciu godzinach.

 8. Zerohero said

  W sprawie Litwinienki polecam teksty Pszeka
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=12515

 9. Lily said

  KTO zapoznal z Blogiem.Wellaware1.com,
  (kilkakrotnie ZAMYKANY plus SPRAWY SADOWE)
  ten wie, ze papier wszystko przyjmie.
  A to,ze KLAMSTWO jest CNOTA, dla / u NIEKTORYCH, i mozna ZBIC KASE na TYM,
  i MIEC UBAW z TEGO,ze LATWOWIERNI vel
  NAIWNI LYKAJA WSZYSTKO jak LECI.

  W CZYICH REKACH SA MEDIA,w 93 %?.
  KTO ma MEDIA.TEN OPINIUJE I NARZUCA
  SWOJE POGLADY.

 10. łowca ale nie baran said

  https://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=2975875&stc=1&d=1536060161
  tolo ma samolot- anagram

 11. Piskorz said

  re 8 Czytałem jego Lit. 2 książki ..i zalecam, i żadnego Pszeka czytać nie będę. !! ps…i radzę zapoznać się czym zajmował się Lit. i z jakiej rodz. pochodził. To czym się zajmował mówi samo za siebie.

  ——–
  Żadnego „pszeka” Pa czytać nie będzie. Ale innym stale poleca Pan różnych autorów…
  Admin

 12. Marcin said

  No właśnie. Gdzie są Skripale?
  Przeżyli i żadna qrewska TV nie chce z nimi przeprowadzić wywiadu aby móc Rosjan znów qwnem wysmarować?

 13. revers said

  re6

  a co mial mowic? jak nie mogl p. Walerianda? wystarczy farmakologicznie wysuzsyc pysk i jezyk nie drgnie. reke miejscowo sparalizowac ze nie napisze sie w zadnym szpitalu.

  A prawopodobnie mial jeszscze paru bliskich, ktorym mogly by sie gorsze rzeczy przydarzyc do ostatniego pokolenia.

  Po zamachu w Bostonie brata zmachowca odnaleziono tylko z przestrzelona szczeka, to jak mial mowic w sprawie przeciwko lub ku dobru brata?

 14. Dinozaur said

  Hmmmm…. Gazy neurotropowe ( wynalazek niejakiego Habera ) mają już 100 lat i są łatwe w produkcji . Niejaki Nakagawa zmajstrował se gaz sarin w piwnicy i w 1995 roku wypuścił w metro w Tokio . Po 20 latach procesu w końcu go powieszono .

 15. gnago said

  Ad 1 ,2 A co wspólnego ma jego życie, jakie by nie było, z nieudolną i żałosną intrygą z Nowiczokiem? Przy prawdziwym połowa miasteczka byłaby martwa.

  Z pańskim myśleniem to podobnie wywnioskować mogę że ma pan kłopoty z nadmierną produkcją gazów jelitowych. Tylko po ksywce sądząc

 16. NC said

  „Naprawdę? Taki polon, który używa się do napędów rakietowych w torebce w kieszeni?”

  Polon jest wysoce radioaktywny i rozpada się przez emisję cząstki alfa, którą można rzeczywiście zatrzymać warstwą papieru. Energia kinetyczna cząstki alfa zamienia się w ciepło. Z tego powodu polonu używa się do ogrzewania sond kosmicznych – ale nie do napędu. Polon jest silną trucizną z powodu swoich właściwości chemicznych, a nie radioaktywności

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: