Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Czy chcą nas zabić?
  Olo o Wolne tematy (71 – …
  revers o Wolne tematy (71 – …
  lewarek.pl o Wolne tematy (71 – …
  revers o Czy chcą nas zabić?
  Boydar o Półpolacy
  Carlos o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  Lily o Półpolacy
  walerianda o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Półpolacy
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  plausi o Czy chcą nas zabić?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Sądy coraz bardziej zamykają się przed obywatelami

Posted by Marucha w dniu 2021-09-24 (Piątek)

Fundacja Court Watch Polska zwraca uwagę na faktyczne zamykanie się sądów przed obywatelami. Coraz trudniej jest uzyskać możliwość obserwowania procesu, a niekiedy sędziowie nie chcą nawet wysłuchiwać zainteresowanych stron w prowadzonych przez siebie postępowaniach. Jest to możliwe głównie dzięki nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego.

Raport wspomnianej organizacji został przygotowany na podstawie 1,6 tys. obserwacji dokonanych przez 168 wolontariuszy w 140 sądach w całej Polsce. Największym problemem ma być więc malejąca jawność działań wymiaru sprawiedliwości. Sądy niezwykle chętnie zarządzają niejawność rozpraw, co oczywiście pozwala im na zamknięcie ich przed publicznością.

Jawność rozpraw jest gwarantowana przez konstytucję, a może ona zostać ograniczona tylko w kilku wyszczególnionych przypadkach, związanych głównie z moralnością, bezpieczeństwem państwa czy ochroną życia prywatnego. Tymczasem pandemia koronawirusa dała sędziom pretekst do zamykania przez publicznością zdecydowanej większości rozpraw. Ostatnio sytuacja się poprawiła, ale wciąż 10 proc. sądów utrzymuje zakazy wstępu.

Co ciekawe, problemy mogą mieć także strony postępowania. Majowa nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego pozwala sędziom na możliwość niemal dobrowolnego uznawania spraw za niejawne. Mogą oni więc rozpatrywać je w zaciszu swojego gabinetu, nie wysłuchując nawet zainteresowanych stron. O wyroku mogą one zaś dowiedzieć się po prostu z listu wysłanego za pośrednictwem poczty.

To niezwykle poważny problem, bo zdecydowana większość spraw rozpatrywanych przez polski wymiar sprawiedliwości ma właśnie charakter cywilny. Tym samym sędziowie mogą prowadzić w ten sposób nawet 80 proc. wszystkich postępowań w kraju.

Pozytywnie oceniani przez Court Watch Polska są natomiast asesorzy, dopuszczani do orzekania jeszcze przed formalnym powołaniem ich na funkcję sędziów. Środowisko krytykowało taką możliwość, a zwłaszcza kształcącą asesorów Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, ale ostatecznie nie było ku temu podstaw.

Na podstawie: onet.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 7 do “Sądy coraz bardziej zamykają się przed obywatelami”

 1. Dziadzius said

  Adwokat, zlodziej i kolodziej nie lubia widzow jak swoj kunszt wykonoja.

 2. Zdzicho said

  Tragiczna dla obywatela jest nierówność w traktowaniu stron. Rozprawy banksterów przeciwko Klientom kończą się z reguły szybko. Wyrok z klauzulą i do komornika. Szybciutko. A jak Klient apeluje czy się sprzeciwia, to jest spuszczany do kibla. Strona banksterska nawet nie jest przez swoją obecność reprezentowana w sądzie. Taką mają pewność wygranej. Argumenty pozwanego, często słuszne są pomijane. Rzecznik Rządu d. s. pozasądowych olewa petentów zasłaniając się obiektyenymi trudnościami. Ten banksterski ustrój sponiewierał i zniszczył wszystko. Jest nie do odbudowania. Chyba, że jak mawiał Wojciech Cejrowski o sędziach: wszyscy won. To powinno dotyczyć także niewiadomo przez kogo powołanych i nie do odwołania polityków. Musi być skuteczny system powołania i odwołania przedstawicieli ludzi: polityków, sędziów, policji i wojska etc. taki jaki być może jest np. w Szwajcarii. Oraz wpływu bezpośredniego na tworzenie prawa i realnych faktów.

 3. Piskorz said

  re 1. Nie tylko oni…Za babci-komuny była taki blacharz samochodowy gdzieś koło Ron. Wiatraczna, ponoć b. dobry..Jak robił karoserię auta….to zamykał się w warsztacie na 4 spusty, aby nikt nie widział jak on to robi i jakimi narzędziami !

 4. revers said

  Sady w globalnej strukturze wladzy podlegaja juz zarejestrowanej w Szwajcarii GAVI oraganizacji

 5. LINK

  ad, 4. Revers

  „This graphic above shows connections between the Gates Foundation, …”, grafika niczego nie pokazuje.

  Wskazany wycięg jest zaczerpnięty z dokumentu, który jest praktycznie nie do znalezienia w sieci, jedyne źródło jakie znalazłem to Archiwum internetu.

  Dokument pokazuje naróżniejsze powiązania z miliarderami kręgu kalnu Rockefellera i Gatesa, o ich zyski bowiem m.in. w operacji „Pandemia” chodzi:

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

 6. Neptek said

  No co Polacy nie widzcie jeszcze ze jestemy pod okupacja ;;;;zydo=korporacjami;;;;Jak dlugo bedzie tacy naiwni i glupi.To jest cicha Wojna=Hebrydowa przeciwko nam Slowianom.
  POBUDKA I TO NATYCHMIAST……………….DZIALAC DZIALAC.
  Nie mamy Polskiego rzadu.A ci co sa i sprawuja wladze TO WROGOWIE.
  ONI WSZYSCY POWINNI BYC ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;rozstrzelani;;;;;;;;W trybie natychmiastowym….DO ROBOT Y

  ———–
  Brawo! Więcej takich!
  Admin

 7. revers said

  jest tam na adobe pdf ladnych 4 tuziny stron, na poczatek, ten sam plik z archiwum wrzucilem na mediafire serwer.

  Zyski przede wszsytkim, bo pandemia jak piramida finasowa zadzialala, od 100 mld dla gorki po miliony dla Niedzielskich, Szumowskich, czy Spath-ow.

  Ale przy okazji pandemicznych zyskow osob prywatnych i korporacji, powstaly juz trwale struktury jednowaladzy, czyli nwo.

  Wchodza w jej struktury globala Policja IDS, Strong Cities

  https://thenewamerican.com/strong-cities-network-trilateral-cfr-rothschild-connections/

  https://www.endtime.com/prophecy-news/strong-cities-or-global-police/

  Wladza NWO juz z nikim i z niczym nie liczy sie.

  Przyklad prywatnego stanu Australi Wiktorii

  https://constitutionwatch.com.au/australias-state-of-victoria-sold-out-to-the-soros-backed-strong-cities-network-scn-with-privatised-police/?fbclid=IwAR19j9CkFDz3QnAwKJG5TDERzOPTE02xTRmrc5LvUeLzEyUPagnvaG4We98

  Jescze tylko male swiatelko rzucone przez zatrzmane materialy filmowe z 6 stycznia tego roku

  https://stillnessinthestorm-com.translate.goog/2021/09/now-we-know-why-prosecutors-wanted-to-keep-jan-6-videos-away-from-the-public/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui,elem

  Ale wiekszosc saadow nie ma ani materiaow do oceny sytuacji ani zainteresowania w rozwiazywania korporacyjnych ukladow i utra miliarderow.

  Druga strona musiala by miec rowniez tyle ultra miliardow zeby z skorzystac z innego parawa jak GAVI.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: