Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
  Maciek o Wolne tematy (39 – …
  CIA o Zagraniczne korporacje sprowad…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  biordal o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wypić i zakąsić

Posted by Marucha w dniu 2021-09-30 (Czwartek)

Wszystko ma swoje plusy dodatnie, ale i ujemne. Za to odkrycie Kukuniek powinien przejść do historii, ale zanim przejdzie, powinien dostać drugą nagrodę Nobla, tym razem za osiągnięcia w nauce. W jakiej? Tajemnica to wielka, więc na wszelki wypadek powiedzmy, że z filozofii.

W końcu odkrycie plusów dodatnich i ujemnych ma chyba większe znaczenie od odkrycia, że byt jest, a odbytu nie ma. Zgodnie zatem z wiekopomnym odkryciem Kukuńka, podaję przykład jednoczesnego istnienia plusów dodatnich i ujemnych. Potwierdzenie mojej ulubionej teorii spiskowej jest niewątpliwie plusem dodatnim.

Przypomnę, że jednym z elementów tej teorii jest odkrycie, że u podstaw III Rzeczypospolitej leży niepisana zasada: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych. Ale – jak powiedziałby Kukuniek – jednocześnie ten optymizm jest zaprawiony pesymizmem, no bo jakże cieszyć się z tego, że Polska rządzi sitwa, która nie tylko wysługuje się cudzoziemskim centralom wywiadowczym, ale w dodatku – jedni sitwesowie udają władzę, podczas gdy inni – opozycję.

To zresztą też jest odkryciem Kukuńka, a w każdym razie, kiedyś w przypływie szczerości o tym powiedział: „oni udawali władzę, a my – opozycję”. Tak kazał generał Kiszczak, wykonując ustalenia pana Daniela Frieda, z pierwszorzędnymi korzeniami oraz Władimira Kriuczkowa, który pierwszorzędnych korzeni nie miał, ale za to był szefem KGB. [No i pracował dla swojego kraju, a nie dla obcych – admin]

Dzięki temu mogło być urządzone widowisko telewizyjne dla ludu, nazwane „obradami okrągłego stołu”. Toteż nic dziwnego – na co wielokrotnie zwracałem uwagę – że obydwie drużyny uczestniczące w walce kogutów, w sprawach naprawdę istotnych dla państwa, które przesądzają o jego kondycji na dziesięciolecia, a może nawet na 100 lat, idą ręka w rękę. Tak było podczas referendum w sprawie Anschlussu w czerwcu 2003 roku, tak było podczas uchwalania ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji traktatu lizbońskiego, który – o czym teraz boleśnie się przekonujemy – amputował Polsce ogromny kawał suwerenności i ostatnio, kiedy płomienny dzierżawca monopolu na patriotyzm, czyli Naczelnik Państwa, przy pomocy Lewicy przeforsował ratyfikację ustawy o zasobach własnych UE, stanowiącej milowy krok na drodze tzw. „pogłębiania integracji”.

Ale rewolucyjna teoria, to tylko teoria, a każda teoria, niechby nawet najbardziej rewolucyjna, musi być potwierdzona rewolucyjną praktyką. Trochę musieliśmy na to poczekać, ale wreszcie doczekaliśmy się, a to za sprawą pana red. Mazurka, który właśnie potrzebował obchodzić swoje 50 urodziny. Na te urodziny zaprosił nie tylko Wielce Czcigodnych Parlamentarzystów, ale również ministrów, wicepremierów, słowem – całą śmietankę naszej elity. Podobno niektórzy przyszli tam mimo braku zaproszenia, co pokazuje, że urodziny pana red. Mazurka mają niezwykle wysoką rangę towarzyską. Może nie tak wysoką, jak szabasowe kolacje u najnowszego przyjaciela naszego i tak wystarczająco nieszczęśliwego kraju, pana Jonatana Danielsa, ale zawsze.

Jak pamiętamy uczestnicy szabasowej kolacji wkrótce urośli razem z krajem, podczas gdy ci, których pan Daniels nie zaprosił, zostali odsunięci w ciemności zewnętrzne, skąd dobiega płacz i zgrzytanie zębów. Taki właśnie los spotkał panią Beatę Szydło, która utraciła stanowisko premiera na rzecz pana Morawieckiego, który u pana Danielsa biesiadował.

Urodziny pana red. Mazurka nie przyniosły ich uczestnikom tyle szczęścia, przynajmniej na razie. Oto Wielce Czcigodny poseł Pupka, podobnie jak Wielce Czcigodny poseł Siemoniak musieli „oddać się” Donaldu Tusku do dyspozycji. Miejmy nadzieję, że nie będzie nimi dysponował zbyt intensywnie, bo zbytnia intensywność bywa niebezpieczna. Możemy się o tym przekonać na przykładzie opowieści z „Żywotów pań swawolnych” Brantome’a, kiedy jedna swawolna pani wypytywała nieszczęśnika, co to właśnie powrócił z bisurmańskiej niewoli, jak też bisurmanie traktują kobiety. – „O pani – odpowiedział tamten – tyle im czynią tę rzecz, aż umierają z tego. – Dałby Bóg – odrzekła swawolna pani – abym tak w męczeństwie mogła umrzeć za wiarę”. Umierały oczywiście kobiety, bo u bisurmanów żywot, podobnie jak inne rzeczy – twardy – o czym w „Sztuce obłapiania” pisze Aleksander Fredro: „I choć trzy razy mdlała i ożyła, przecież nie słabnie bisurmańska żyła”.

Z posłami Pupką i Siemoniakiem „będzie to, co ma być”, tym bardziej, że Donald Tusk podobno się „wściekł”. To mu się przytrafia już nie pierwszy raz, więc po raz kolejny powtarzam, że powinien przebadać go jakiś weterynarz. Jeszcze tego brakowało, żeby na pozycji lidera sceny politycznej stanął człowiek cierpiący na wściekliznę, która przecież jest dolegliwością zakaźną w stopniu nawet większym, niż zbrodniczy koronawirus.

Inna rzecz, że trudno się tej wściekliźnie u niego dziwić. Ledwo wypowiedział wojnę Kaczorowi, ledwo obsztorcował Wielce Czcigodnego posła Nitrasa i legendarnego Władysława Frasyniuka, ledwo zaprezentował się, jako rzymski katolik i płomienny patriota i w ogóle – naskładał się, jak scyzoryk – a tu okazało się, że jego trzódka w podskokach pobiegła do pana red. Mazurka na urodziny, gdzie przy wódeczce i zakąskach bratała się z wrogami Unii Europejskiej i w ogóle – gatunku ludzkiego.

Jak mawiał niezapomniany Franciszek Fiszer – „cały pogrzeb na nic”. I co teraz powie na to Nasza Złota Pani, kiedy stało się to niemal w przeddzień wyborów w Niemczech? Skoro nawet Donald Tusk się „wściekł”, to wyobrażam sobie, jaki atak furii musiała Nasza Złota Pani przypuścić na swojego faworyta. Kazała mu zagospodarować tu wpływy przekazane jej przez Naszego Najważniejszego Sojusznika, prezydenta Józia Bidena – a tu tylko ruja i poróbstwo, chamstwo i drobnomieszczaństwo a wreszcie – mordochłapstwo – bo jak powiedział pan red. Mazurek – niektórzy biesiadnicy przyszli bez zaproszenia.

Widać, że przyszłość Donalda Tuska zawisła na włosku, ale mniejsza o to, bo przecież nie ma czego żałować. Znacznie ciekawsza jest przyczyna, dla której tylu dygnitarzy, jeden przez drugiego, biegnie do pana red. Mazurka. Przecież nie dlatego, żeby wypić i zakąsić, bo wódeczki i zagrychy mają dosyć i bez niego. Pogadać sobie przyjaźnie ze swoimi partnerami od walk kogutów też mogliby bez ostentacji, wywołującej taki dysonans poznawczy u wierzących. Pan Maciej Dowbor dał wyraz swojej deziluzji, mówiąc: „a my, jak te jelenie…”

Przyczyna musiała tedy leżeć po stronie pana red. Mazurka, którego faktyczna pozycja w naszym nieszczęśliwym kraju musi być znacznie większa od skromnej przecież pozycji oficjalnej. Kim pan jest, doktorze Sorge?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 5 do “Wypić i zakąsić”

 1. Boydar said

  Wygląda, jakby zatrudniały go tak ze trzy różne stasi’e, i to bez konfliktu interesów

 2. plausi said

  Definicja demokracji parlamentarnej :

  „jedni sitwesowie udają władzę, podczas gdy inni – opozycję”

  trudno o lepszy opis jak ona funkcjonuje. A co to słowo w ogóle oznacza:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  może niektórych zaskoczyć.

  Ad 1, Boydar

  „bez konfliktu interesów „ czy jakiegokolwiek naruszenia etyki zawodowej współpracowało co najmniej 230 dziennikarzy w RFN z wywiadem BND do roku 1998 jak to Erich Schmidt-Eenboom w swej pracy opublikował.

  https://de.wikipedia.org/wiki/Erich_Schmidt-Eenboom#Undercover_%E2%80%93_Wie_der_BND_die_deutschen_Medien_steuert_(1998)

  Wśród współpracowników wywiadu byli wpływowi redaktorzy naczelni.

  Współpraca dziennikarzy z wywiadem ma wielkie znaczenia praktyczne, gdyż jak sami utrzymują, jedynie tą drogą mają dostęp do pewnych „informacji”. Tego rodzaju współpraca wywiadu z kluczowymi mediami pozwala służbom przemycić do obiegu niezbędne dla operacji doniesienia, jak też zapobiec, że sprzeczne z celami operacji doniesienia w ogóle do publiczności dotrą.

  Przykład.
  Liczby zmarłych „z i na” covid-19 zresztą opublikowane jako „wyłącznie na covid-19” publikują wszystkie kooperujące media, a pomniejsze jedynie je powtarzają.

  Liczbę zmarłych „z i na” preparat genetyczny covid-19 z reguły nie są publikowane, a jeśli, to z zastrzeżeniem, że to raczej „z” preparatem zmarli, ale nie bardzo wiadomo.

  Od czasu Snowdena jest wiadomo, że takie filary „informacji” jak Microsoft, google z youtube, facebook z WatsApp, Twitter … współpracują z wywiadem USA i że jesteśmy stale inwigilowani, czytelnicy tego forum nie powinni być tym zaskoczeni.

  Zwracamy uwagę na zjawisko szybkiej kariery politycznej, jest mało prawdopodobna bez udziału służb a przynajmniej pewnych nieprzejrzystych związków. Znowu z RFN przypomnimy znamienną karierę Klausa Kinkel,
  1991 – wstępuje do FDP
  do 1992 – prezes wspomnianego BND
  1993 – przewodniczący tej partii
  ma związki rodzinne do Izraela, podobnie jak pan Daniels.

 3. JanuszT said

  Ad.1.

  🤮🤮🤮🤮 Mazurek „koneser wina” i rautów ha ha ha ha …

 4. walerianda said

  Tak jakoś bezczelnie mnie nachodzi nieokrzesana myśl ze skojarzeniem, że ludzi pozbawionych logiki rozgrywają ci co nie chcą rozgłosu w prostacki sposób napuszczając na siebue roztworem filozoficznym dwużydzianu przeciwstawnego pozornie / DPP / od czasu zbudowania demokracji w USA na zasadzie systemu dwupartyjnego / też tylko pozornie / chociaż wzorce tej metody sięgają czasów zamierzchłych, prawie prechistorycznych. No cóż skoro system świetnie się sprawdza i myszką trąci to po co go zmieniać jak dalej godzą się na to najliczniejsi w populacji, nie dostrzegając jeleniowatości ..
  Rozgrywka w mateczniku czyli USA na zasadzie wewnętrznej DPP to Demokraci kontra Republikanie, zewnętrznej USA / ZSRR ( kapitalizm/ komunizm ) a obecnie już bez widocznego całkowicie kierownictwa ZASZCZEPIENI kontra NIEZASZCZEPIENI. A pan Mazurek to tak na wszelki wypadek, nieznany,
  prawie jak królik z kapelusza w ciągle niepewnej i niezdyscyplinowanej jeszcze Polsce/

 5. walerianda said

  Ad. 4 Przepraszam za pomyłkę w postaci literówki. Zamiast prechistorycznych powinno być prechisterycznych.
  Z poważaniem dla Pana Gajowego jak i Jego Sympatyków wraz z Adwersarzami.

  ——–
  Jeszcze lepiej: preHisterycznych.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: