Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wolne tematy (66 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-10-03 (Niedziela)

Generał Nasser Ahmed Al-Raisi, szef sił bezpieczeństwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest kandydatem na szefa agencji Interpolu. Pan generał jest oskarżony m.in. o torturowanie ludzi.
No i ch…
Taka np. Arabia Saudyjska jest członkiem zarówno w Radzie Praw Człowieka ONZ, jak i Komisji d/s Kobiet ONZ (!!!) – i co? Psinco.


Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/09/28/wolne-tematy-65-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/10/07/wolne-tematy-67-20210

Gajowy Marucha

Komentarze 222 do “Wolne tematy (66 – 2021)”

 1. osoba prywatna said

 2. PK said

  A dlaczegóż to Arabia Saudyjska nie miałaby być członkiem komisji ds kobietow? W AS nie ma kobietow, czy co? PS. Marzy mi się widok feministycznych przygłupów w czadorach, takie srodziny i szczuki batem uczone rozumu. Piękny widok!

  —————-
  Nie ma się co zachwycać losem kobiet w Arabii. Przeciwnie,
  Admin

 3. cedric said

  http://greenwatcher.szkolanawigatorow.pl/polska-ruletka#253485
  ‘W tym , co napisałem już jest sugestia dla Czechow , żeby najpierw zgłosili donos na siebie, za zniszczenie lasów po obu stronach Sudetów. Lasy iglaste po stronie południowej dłużej utrzymują śnieg na wiosnę, więc jeśli woda szybko znika to sami są tego przyczyną.
  https://ekonsument.pl/a66523_funkcje_lasow.html

  ” Ochrona przed kataklizmami
  Lasy zabezpieczają tereny górskie przed lawinami błotnymi i śnieżnymi oraz osuwiskami. Działają jak „leśna zapora”. Korzenie drzew umacniają glebę, zabezpieczając ją przed erozją. Las rosnący na stokach gór może niczym gąbka zatrzymać ogromne ilości wody, a tym samym zapobiec powodziom powstałym na skutek opadów deszczu czy topnienia śniegu. Pozbawienie gór lasów oznacza konieczność budowy kosztownych tam i zbiorników przeciwpowodziowych. Dramatyczny tego przykład mieliśmy w Polsce w czasie „powodzi stulecia” w 1997 r. Po pozbawionych drzew stokach Sudetów spływały ogromne masy wody, siejąc spustoszenie w dorzeczu Odry.

  Obieg wody na Ziemi
  Lasy działają jak pompy wyciągające z gleby wodę, która następnie wyparowuje i tworzy chmury. Pyłki i inne drobiny, które unoszą się nad lasem, pomagają tworzyć chmury, gdyż stanowią jądra kondensacji dla kropel wody. Chmury tworzące się nad lasem przenoszone są przez wiatr w głąb lądu, a następnie pada z nich deszcz. Potem proces ten powtarza się i w ten sposób lasy pomagają w dostarczaniu wody w głąb lądu. Gdy las zostaje wycięty, region staje się bardziej suchy i średnia roczna temperatura rośnie. Ponadto liście drzew stanowią powierzchnię, na której w nocy skrapla się para wodna zawarta w powietrzu. Drzewa pomagają zatem w nawadnianiu nie tylko poprzez odparowywanie wody, lecz również dzięki zapewnianiu powierzchni do kondensacji pary wodnej. Lasy spowalniają też spływ wody deszczowej i za pomocą systemu korzeni wprowadzają ją w głąb ziemi, dzięki czemu rzeki i podziemne zbiorniki wodne mogą się z powrotem napełniać.

  Procesy glebotwórcze
  Korzenie drzew pomagają utrzymać gruzełkowatą strukturę gleby, dzięki której zapewniony jest dostęp wody i powietrza w głąb gleby. Struktura ta jest efektem obecności mikroorganizmów, takich jak bakterie i grzyby, które odżywiają się cukrami wydzielanymi przez korzenie drzew. Bakterie i grzyby przyciągają z kolei większe mikroorganizmy, takie jak nicienie i pierwotniaki, które się nimi żywią. Gruzełkowata struktura gleby powstaje dzięki śluzowi wydzielanemu przez bakterie (pomaga on im przyczepić się do czegoś w glebie i chroni je przed wypłukaniem) oraz dzięki sklejaniu cząsteczek gleby przez strzępki grzybów. Ponadto w glebie przemieszcza się wiele małych stworzeń wpływających na jej strukturę. Kluczową rolę w zapewnianiu dobrego napowietrzania gleby pełnią żyjące w niej dżdżownice.”

  Z tego , co pamiętam to Czesi mają problemy z powodziami. Może im wystawimy rachunek za powodzie po naszej stronie?”

 4. osoba prywatna said

  Jako jedyny lekarz z Polski Włodzimierz Bodnar, lekarz pediatra i pulmonolog został zaproszony przez Włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19. Wzięło w nim udział dziesiątki lekarzy, zarówno z Włoch jak i z całego świata.
  https://przychodnia-przemysl.pl/lekarz-wlodzimierz-bodnar-we-wloskim-senacie/

 5. osoba prywatna said

  Bogata elita ujawnia końcową rozgrywkę pandemii Covid -19
  https://d3konspiracja.neon24.pl/post/163825,bogata-elita-ujawnia-koncowa-rozgrywke-pandemii-covid-19

  Tak kończą kolaboranci z Zachodem i polityczne wycieruchy.
  https://leonardo.neon24.pl/post/163827,tak-koncza-kolaboranci-z-zachodem-i-polityczne-wycieruchy

 6. osoba prywatna said

  Profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA), który został zawieszony, a później przywrócony do pracy za odmowę udzielenia czarnoskórym studentom pobłażliwości na egzaminach końcowych po śmierci George’a Floyda, złożył pozew przeciwko szkole.
  https://www.newsweek.com/professor-suspended-not-giving-black-students-easier-final-exam-sues-ucla-1634873

 7. osoba prywatna said

  Watykan. Gwardziści szwajcarscy odmówili szczepień i odeszli ze służby

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-03/watykan-gwardzisci-szwajcarscy-odmowili-szczepien-i-odeszli-ze-sluzby/

  Podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 do 30 tys. zł, jednorazowe przyznanie nawet 15 punktów karnych za wykroczenie i wprowadzenie renty, która będzie wypłacana najbliższym ofiary wypadku drogowego przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym – to niektóre ze zmian, które rząd planuje wprowadzić w Prawie o ruchu drogowym. Nowe przepisy miałyby wejść w życie już 1 grudnia.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-03/zmiany-w-prawie-drogowym-maksymalna-grzywna-wyniesie-nawet-30-tys-zl/?ref=aside_najnowsze

 8. osoba prywatna said

  Brak węgla unieruchomił niemiecką elektrownię. Kryzys energetyczny się rozpędza
  https://businessinsider.com.pl/finanse/kryzys-energetyczny-brak-wegla-zatrzymal-niemiecka-elektrownie-bergkamen-a/esdhghd?utm_source=www.wykop.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 9. JanuszT said

  No i Niemcy przy pomocy Czechów, za pomocą narzędzia, którym jest kopalnia Turów zniszczyli grupę Wyszechradzką. Zniszczono coś, co w UE miało wartość(?), ale zagrało europejskiemu establishmentowi.

 10. JanuszT said

  Brońmy KATOLICYZMU, nawet i tu u Pana Maruchy!

 11. Wanderer said

  Tak, tak..
  Lapac zlodzieja..

 12. walerianda said

  Czy Chiny pokonają resztę świata bez walki? ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  *Jeśli plany Chin i oligarchii żydowskiej uda się zrealizować, będzie to największe w historii świata zwycięstwo osiągnięte bez walki.*

  *Pokonać przeciwnika bez walki*

  „*..Osiągnąć sto zwycięstw w stu bitwach nie jest szczytem umiejętności. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki…” (Sun Tzu, Sztuka Wojny ).*

  Od półtora roku jesteśmy świadkami realizacji przedstawionej strategii przez Chiny, które zawarły taktyczny sojusz z żydowską globalną oligarchią finansową! (więcej tutaj: http://pospoliteruszenie.org/chinski%20smok.html

  W jaki sposób Chińczycy z pomocą światowego żydostwa chcą pokonać resztę świata bez walki?

  W bardzo prosty! Najpierw wymyślono pandemię kovid-19 , którą okazała się zwykła grypa sezonowa. Będące w rękach oligarchii żydowskiej media światowe poprzez hałaśliwą i nachalną propagandę, nastraszyły ludzi, że kovid-19 jest śmiertelną zarazą na którą jedynym ratunkiem są szczepienia. Straszak okazał się skuteczny!

  Miliardy ludzi na całym świecie dobrowolnie poddało się „wyszczepieniu” jakimś płynem o nieznanym składzie chemicznym i nieznanym działaniu w dłuższym okresie.

  Jednocześnie dla „zatrzymania” pandemii rządy państw prawie całego świata (będące faktycznie słupami mafii żydowskiej) rozpoczęły akcję niszczenia gospodarek państw narodowych poprzez ich unieruchomienie. Tym prostym sposobem gospodarki państw „białego człowieka” zostaną zniszczone bez walki!

  Pozostaje jeszcze zniszczyć siłę militarną pastw „białego człowieka”, oczywiście też bez walki! To też jest łatwe zadanie, acz nieco ryzykowne!

  Trzeba „wyszczepić” wojsko, policję i inne służby mundurowe w każdym państwie, a głównie w tych państwach które zagrażają militarnej dominacji Chin, czyli USA, państwach NATO i Rosji!

  Prezydent USA zapowiedział masowe szczepienia żołnierzy amerykańskich i ich rodzin, w sumie jakieś 3,5 mln ludzi zostanie „wyszczepionych” jeszcze w tym roku, o ile wcześniej kadra dowódcza amerykańskiej armii nie ocknie się i nie przystąpi do kontrataku.

  *Wojsko amerykańskie stoi obecnie w obliczu największego zagrożenia od czasów II wojny światowej.*

  Prezydent USA, Joe Biden, i jego sekretarz obrony, Lloyd Austin, właśnie ogłosili program, który może wyrządzić amerykańskiemu wojsku o wiele więcej szkód niż jakakolwiek kombinacja działań od czasów drugiej wojny światowej:*obowiązkowe szczepienia Covid w wojsku USA*

  „Wyszczepienie” armii amerykańskiej będzie tożsame z jej faktycznym unicestwieniem, ponieważ działanie „szczepionek” na organizmy ludzi są już dość dobrze poznane. Nie jest wykluczone, że dla „wyszczepienia” żołnierzy amerykańskich koncern Pfajzer przygotuje jakiś specjalny zajzajer, w którejś ze swoich fabryk w Chinach, a ma ich tam kilka!

  Najwyższy szczebel dowódczy armii USA jest skorumpowany i działa na korzyść wroga. Ci ludzie nie zorganizują żadnego kontruderzenia, gdyż są zdrajcami narodu amerykańskiego!! Mogą to zrobić tylko żołnierze ze średniego szczebla dowodzenia, o ile na czas rozpoznają zagrożenie i będą potrafić sprawnie zorganizować wojskowy zamach stanu!

  Jeśli tego nie zrobią, armia amerykańską zostanie unicestwiona szczepionkami, zaś Chiny zwyciężą bez walki!

  Jeśli armia amerykańska zorganizuje wojskowy zamach stanu i zneutralizuje zdradziecką V kolumnę żydowskich oligarchów finansowych, świat jaki do niedawna znaliśmy- ocaleje!

  Jeśli armia USA, da się „wyszczepić”, tym samym wyda na siebie wyrok śmierci! Wówczas żadna siła nie stanie na drodze Chin do opanowania całego świata, gdyż armie innych państw zostaną uśmiercone szczepionkami, tak jak armia USA!!!

  *Jeśli plany Chin i oligarchii żydowskiej uda się zrealizować, będzie to największe w historii świata zwycięstwo osiągnięte bez walki.*

  Jakie tego będą konsekwencje dla nas Polaków? Czy trafimy spod żydowskiego deszczu pod chińską rynnę?

  Anthony Ivanowitz

  22.08.2021r.

  niedz., 3 paź 2021 o 07:18 Dziennik gajowego Maruchy napisał(a):

  > Marucha posted: „Generał Nasser Ahmed Al-Raisi, szef sił bezpieczeństwa > Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest kandydatem na szefa agencji > Interpolu. Pan generał jest oskarżony m.in. o torturowanie ludzi. No i > ch… Taka np. Arabia Saudyjska jest członkiem zarówno w Ra” >

 13. osoba prywatna said

  Wiewiórka gromadziła zapasy pod maską auta. Trzeba było odkręcić pas przedni, żeby je wydobyć
  https://namasce.pl/wiewiorka-gromadzila-zapasy-pod-maska-auta-trzeba-bylo-odkrecic-pas-przedni-zeby-je-wydobyc/

  konkarne:
  Z tymi wiewiórkami, to prosta sprawa. Niedawno odpalam brykę, patrzę, a pod nogami mam wiewiórkę! Już chciałem otworzyć drzwi i z buta ją na zewnątrz, kiedy ta mówi, że dzień dobry, chciała się przedstawić, bo zamieszkuje ten pojazd…
  Trochę mnie zdziwiło, że wiewiórka gada, ale se myślę, że grzeczna, kulturalna, to poczekam z tym butem. No to jej mówię, że to tak nie bardzo se zamieszkiwać za darmochę, bo pojazd kosztował parę ojro, a ta mi w płacz, że ona ma dzieci za tylnym siedzeniem, że biedna, że gdzie się z tymi dziećmi podzieje i takie tam… No to se myślę – gadająca wiewiórka, w sumie będzie do kogo japę otworzyć w trasie i taki bajer w ogóle… To jej odpowiadam, że wporzo, niech se zamieszkuje, tylko tak – jakieś tematy fizjologiczne na zewnątrz, żeby mi welurów nie brudziła – podstawa. Poza tym zero zniszczeń – paski, tapicera, obicia mają być nie ruszone, bo od razu wyjazd z auta. No i żeby mi młode po nadwoziu nie biegały, bo pazurami lakier porysują. Wiewiórka na to, że oczywiście, żadnego brudzenia w pojeździe, niszczenia infrastruktury, a poza tym ona jest honorowa, ma odłożone parę orzechów, to mi zapłaci, tylko, żebym jeszcze nie ruszał, bo skitrała gdzieś koło akumulatora, więc skoczy i przyniesie. Szczerze mówiąc tak mnie ta wiewióra wzruszyła, że mówię – dobra, nie chce żadnych orzechów, kupisz jakieś ubrania dzieciom. Zresztą przy akumulatorze jest kwas, to masz tu schowek – jest twój – weź se te orzeszki przynieś tutaj, nikt ci nie ruszy. Trochę się przy tym wygłupiłem, bo wiewiórka na to, że dzieci ubrań nie potrzebują, bo mają swoje futro, a za schowek bardzo dziękuje i chętnie skorzysta. Tak więc wystarczy trochę kultury, a nie zaraz wieszać kostki do kibla.

  Poza tym jest śmiesznie, bo jak wiewiórka do kumpla kiedyś zagadała, to mi chciał przy 140 na godz. z auta wysiadać

 14. osoba prywatna said

  Znowu jakieś dziwne handele.
  https://biznesalert.pl/jak-polacy-zapewnili-gaz-baltic-pipe-z-rabatem-50-procent/

 15. osoba prywatna said

  Kompilacja ostatnich manifestacji z całego świata, przeciw przymusowi szczepień.

  .https://www.youtube.com/watch?v=HT0cEB3XWOI

 16. seler said

  re: 11 Wanderer Bracie

  „Tak, tak..
  Lapac zlodzieja..”
  ——
  no, i rozwalił mnie tym komentarzem… 😉
  uspokój szie 😉
  tutaj,
  a nawet na calutkim świecie nie ma żadnych tych,
  jak szie one nazywają, ci ?
  czyżby kradzieje ?
  niemożliwe…

  kury na dywanach same pouciekały
  i jak łapać ?
  😉 😉 😉

  a teraz poważnie

  [1] Zespół Romanca, Alicja Węgorzewska „Cygański Refren”(Official Video)

  [2] Zespół Romanca – „Wieś Polska” (Official Video)

  _______

 17. revers said

  ′′ Św. Greta Thunberg otrzymała nominację do Pokojowej Nagrody Nobla za trzeci rok, która jest ulubieńcem bukmacherów, za jej usługi na rzecz infantylnych rantów, zagłady i analfabetyzm historyczny. Tylko jedno pytanie: dlaczego? ”
  – Paul A. Nuttall

  https://www.rt.com/op-ed/536393-greta-thunberg-nobel-peace-prize/?fbclid=IwAR1Td9v1yVYcfLGnrOpzffR0SGo7muHX93NgGwEABqwlSvolUR06v28ygE0

  No i mamy kolejnaa swieta , tylko …

 18. osoba prywatna said

  Szczepionka depopulacyjna, czyli jak chcą nas pozabijać
  https://anthony.neon24.pl/post/163820,szczepionka-depopulacyjna-czyli-jak-chca-nas-pozabijac

 19. Bezpartyjna said

  „Co się stało z nami i naszym światem, że osiągnęliśmy jako cywilizacja stan kompletnego bezwładu? Fakty do nas nie docierają, nie potrafimy odebrać rzeczywistości tak, jak ona naprawdę wygląda. System wartości został całkowicie zniesiony i jest jedynie deklarowanym teraz, bo przecież de facto żyjemy w totalitaryźmie. ..”

  https://optymista1930.neon24.pl/post/163833,psy-pawlowa-czyli-jak-sie-robi-z-ludzi-kaszanke

 20. Piskorz said

  !!! Fotki z demo 2.X.2021 https://zapodaj.net/93c248f5a531b.jpg.html

 21. osoba prywatna said

  Żołnierze od poniedziałku zaczną wozić paliwo w Wielkiej Brytanii. Brakuje kierowców
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zolnierze-od-poniedzialku-zaczna-wozic-paliwo-w-wielkiej-bry,nId,5556753#crp_state=1

 22. Yagiel said

  ad Walerianda@12 – to tak proste, że aż możliwe. O ile Chiny nie utoną…

  Jest cd. rosyjskiego sporu o tego Goszu Hohenzollern-no-i-Romanow niby, co się ożenił z pewną Rebeką-no-i-Victorią:
  Andriej Tiuniajew dał krótki – jak na niego – odpór czy tylko komentarz wydarzeniu z PetersBurg’a: po co nam jakiś obcy imperator spod pantofla nieurodziwej Rebeki ? My tu wybory, a on/ona cerkwi św. Izaaka akurat – i zdaje się przy życzliwości części służb specjalnych – ? Czyli AT staje na YT po tej samej stronie co prof. Panarin, ciekawe.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EX17CFpNKNg
  Obaj kipią oburzeniem, że odpowiednie służby
  w Rosji/Kremlu nie utrąciły pomysłu;
  a przesz Złoj Ekołog dawniej
  uprzedzał ! I co ?
  Wybory nad
  wybo
  bo
  AT zestawił te dwa fakty niemal jednoczesne: Duma-wybory w Rosji – z kilkoma morderstwami blisko Putina w tle: znaczy Wybory – i zaraz ten ślub. Jakby sugerował, że zamach na Putina/Kreml, tj. trup Putina, miał być prezentem ślubnym dla Goszy i Rebeki. Dwojnik Putina miał coś tam podpisać i ogłosić i zaraz potem ten ślub rzekomego Romanowa jako zapowiedź nowego/starego ustroju Rosji: pod władzą Romanowych-niby. Dwojnik w ziemię, a prawdziwy trup Putina pod Łzy-zy Goszy i Rebeki…
  Wygląda na to, że prezent/trup Putina nie został wręczony/?/, ale kto wie? AT ostro odpiera uroszczenia bliskowschodnie do spółki z niemieckimi ! Popełnia jednak może drobny błąd, nie doceniając PetersBurga, o kt mówi „żadna przecież stolica” – oj nie wiem: bo może to stolica nadzieji/planów bliskowscho… no Xazarji po prostu posługującej się ciałami Prusaków, nie Niemców:
  dla Prusaków/Xazarji PetersBurg może być stolicą Imperium Nowego Bliskowscho ! Nie trudna Moskwa/Kreml.
  (zresztą skąd niby wyskoczył Putin Sobczaku czy Jelcynu – po powrocie z NRD/Prus…)
  niedawno ktoś wspomniał na YT niespokojnie o „dziwnie rosyjskim Kali-
  ningradzie” – może tak dziwnie jak też nad Bałtykiem Peters-
  Burg ? To bałtyckie imię/miasto, nie rosyjskie
  oczywiście czuć Berlinem, Londy-
  nem: taka nos-uwaga
  do AT uwagi o
  nosie Re-
  beki
  bo
  ma go
  jak miała

 23. Piskorz said

  !!! Z demo 2.X. 2021. https://naforum.zapodaj.net/1e757f0469d2.jpg.html

 24. seler said

  lekki dopisek niekontrolowany

  Glinojeck 15 Festiwal Piosenki i Kultury Romów 2011 Glinojeck część 3


  ________

  pozdrawiam Wszystkich,
  Hej !

 25. osoba prywatna said

 26. Lily said

  Obeznani w temacie TWIERDZA,ze
  „CHINY,maja SWOJEGO wlasciciela”.
  Tez TAK uwazam.

 27. Nina said

  Na YT jest kanał o nazwie Patryk Las Patrykowicz. Gość filmuje i udostępnia krótkie nagrania dotyczące niespotykanej w przeszłości wycince polskich lasów, jaka prowadzą przeklęte pisiory!

  Oto jeden z nich pt. Gmina Nowy Tomyśl- masowa wycinka lasów. Obraz wielu hektarów lasów, które poszły pod topór

 28. podczaszy said

  .https://tarnogorski.info/wp-content/uploads/2019/12/69659860_2847815881904352_4038973011636781056_n-696×393.jpg
  Zostałam powołana do Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Dziękuję za zaufanie i przegłosowanie – napisała w piątek w mediach społecznoćiowych posłanka Barbara Dziuk, która również należy do parlamentarnego zespołu ds. Nordic Walking.
  https://tarnogorski.info/poslanka-barbara-dziuk-zostala-powolana-do-komisji-obrony-narodowej/
  Strona główna Wiadomość dnia Sejm bez zespołu ds. reparacji wojennych. Posłanka Dziuk będzie zajmować się nordic…
  Sejm bez zespołu ds. reparacji wojennych. Posłanka Dziuk będzie zajmować się nordic walking
  21 grudnia 2019
  https://tarnogorski.info/sejm-bez-zespolu-ds-reparacji-wojennych-poslanka-dziuk-bedzie-zajmowac-sie-nordic-walking/

 29. podczaszy said

  Strona główna WIADOMOŚĆ DNIA
  Policja aresztuje matkę na oczach płaczących dzieci. Nie pokazała rządowego pozwolenia na życie „paszportu covidowego”

  3 października 2021
  Facebook
  Twitter
  fot. Twitter/Rebel News
  „Jeżeli ktoś nie rozumie, dlaczego sprzeciwiam się sanitarnej segregacji, to niech obejrzy ten film z Kanady, a znajdzie wyjaśnienie. Mama przyszła na lodowisko ze swoimi dziećmi, bez paszportu covidowego. Została aresztowana. Chcę, by moje dzieci dorastały w normalnym świecie” – napisała w mediach społecznościowych
  posłanka Anna Maria Siarkowska,
  która podała dalej szokujące nagranie.

  – Policja aresztuje kobietę na oczach płaczących dzieci za nie podanie statusu szczepienia, aby wejść na arenę – informuje portal Rebel News.
  Zobaczcie nagranie

  Czy podobne obrazki są możliwe w Polsce? Nie jest to wykluczone, wiele krajów europejskich już teraz wprowadziło daleko idące restrykcje dla osób niezaszczepionych.
  źródło: Rebel News
  https://tarnogorski.info/policja-aresztuje-kob/

 30. Yagiel said

  ad Pani Bezpartyjna@19 – co się stało? To: Pani cytując – utożsamia się z tą 1 osobą liczby mnogiej człowieków-manekinów !
  Ratunek dla Pani, dla nas, gdyby np. Pani pisała: co się stało, że wielu dało się… oni poddali się… nie potrafią – a my/ja !
  Pani wpisuje się ‚my’ w bydło-kuro-masę smartfonową, to bez różnicy: jako głowakiszkaczyudomasy ?
  Lecz nadal może Pani pozwolić sobie na oddzielność człowieczą od tamtych nóżek, kiszek,
  skrzydełek, hm ? Któż ma Panią szanować, jeśli nie Pani siebie: ja nie masa !
  NWO-hodowla masy t. „Skrzydełko czy nóżka” pokazana w 76 r.
  wygrywa może, jak wygrywała te 45-50 lat temu
  ale – w Pani ? Taki Luis de Funes widział
  i pokazał film – miała Pani czas
  na śmiech i smutek my?
  ja?ślenia, wybór
  /co nie, że
  tak?/ Ja
  Nie
  😉

 31. Zenon_K said

  wazny wywiad z grabarzem z U.K.

  https://www.bitchute.com/video/GmWQVLOjRBie/

  Dla wyznawcow Putina co to nas wybawi (tak jak Trump) – prosze wysluchac ostatnie minuty

 32. Zenon_K said

  Mam pytanie do Pana Selera : kiedy i jak Edyta Gorniak nas wybawi z tego syfu?

  Odpowiedz jest bardziej interesujaca niz wlepiane podspiewi_hujki i to prawie zawsze bez kropki.

  Widocznie Pan Seler jest tu tylko po to by promowac „muzyke” ziomkow.

 33. Lily said

  „Business Oligarchs Create COVID-19
  Scheme, and Get Away WITH IT”.
  By; Shepard Ambellas -October 21-2020.

  „THE ROCKEFELLER FUNDATION

  DOCUMENT THEY PLAN TO TAKE

  OVER WORLD GOVERNMENTS

  AND THEIR POPULATIONS THROUGH

  A PANDEMIC SCENARIO DUBBED

  *****LOCKSTEP*****.

  RECORDS FROM THE DUTCH GOVERNMENT PATIENT REGISTRY
  WEBSIDE DATED 13 October 2015 .
  FIVE YEARS BEFORE the COVID -19
  OUT-BREAK REVEL THAT a men
  of RICHARD A .ROTHSCHILD FILED
  FOR a ***** PROVISIONAL PATENT
  FOR THE *****SYSTEM and METHOD
  FOR TESTING FOR ***** COVID- 19″.

  PATENT Nr.
  Equivalentenlijst; US2020279585 (A1) –
  2020-09-03.
  1) System and Metod For Testing COVIT-19.
  2) System and Method For Using Biometric
  and Displaying Biometric Data.
  3) System and Metod For Using Processing
  and Displaying Biometric Data.
  4) System and Metod For Using Processing
  and Displaying Biometric Data”.

  Source, UNCENSORED Issue 62,page 11.
  http://www.uncensored co.nz

  Nr 3 i 4 tresc ta sama, roznica w datach
  opublikowania.

 34. Bezpartyjna said

  „Rezygnacja z suwerenności w kwestiach etycznych i rodzinnych jest posunięciem jeśli nie celowym to bardzo krótkowzrocznym. Łatwo można przewidzieć dalszy rozwój scenariusz wydarzeń nad Wisłą, bo obserwujemy go już na Zachodzie, gdzie „tęczowy” zastępczy proletariat neokomunistów rozpanoszył się już we wszystkich sferach życia społecznego, nie wyłączając dawnych ostoi moralności, czyli Kościoła, kultury, edukacji…”

  https://pch24.pl/kosztowna-rejterada-w-sprawie-obrony-rodziny/

 35. Bezpartyjna said

  „Grupa niemieckich wiernych przekonuje, że Droga Synodalna wprowadza podziały i dąży do schizmy.

  W czwartek obrady rozpoczęło Zgromadzenie Synodalne, organ decyzyjny niemieckiej Drogi Synodalnej. Grupa wiernych, którzy nie godzą się z modernistycznym kursem przedsięwzięcia, opublikowała manifest, w którym krytykuje poczynania większości biskupów. Ich zdaniem Droga Synodalna wprowadza podziały, pomija kwestie wymagające prawdziwej reformy i toruje drogę schizmie. Akcja nosi nazwę Neuer Anfgang, czyli „nowy początek”. Jej autorzy przyznają, że Kościół w Niemczech stoi przed koniecznością dokonania głębokich zmian, zwłaszcza w kontekście kryzysu nadużyć seksualnych. Ich zdaniem jednak kryzys ten został przez Drogę Synodalną zinstrumentalizowany, by wprowadzić w życie znaną od dawna modernistyczną agendę…”

  Niestety, od pewnego czasj widać to gołym okiem.

  https://pch24.pl/niemcy-grupa-wiernych-oskarza-droge-synodalna-o-dazenie-ku-schizmie/

 36. seler said

  re: 32 Zenon_K

  „Mam pytanie do Pana Selera : kiedy i jak Edyta Gorniak nas wybawi z tego syfu?
  Odpowiedz jest bardziej interesujaca niz wlepiane podspiewi_hujki i to prawie zawsze bez kropki.
  Widocznie Pan Seler jest tu tylko po to by promowac „muzyke” ziomkow.”
  ————

  a, od kiedy to Edyta Górniak wybawia ? – pogięło Cie ?
  i nie jestem żaden pan… Panem JEST Bóg,
  tylko żeby Ci szie nie pomylił,
  z Edytą…. rozumiesz ?

  prowokujesz ?

  no, i mnie sprowokował…. pogięty ciulu… „hujki” szie pisze przez CeHa,
  akurat nie wiem, jak szie wymawia, prawdopodobnie
  przez „Z” z kropką… i żeby Ci szie Tobie
  ogonki z napletkiem nie pomyliły,
  u góry…. bo na dole nie masz

  jemu szie cygańska
  muzyka nie
  podoba,

  mam bluzgnąć ?

 37. Piskorz said

  re 29 Nie mogą kurwy zająć się czymś pożytecznym..!! Nie dosyć ,że ten angielski brzmi jakby mieli kluski w mordzie to jeszcze te szmaty..ps Po dziecko przyszła policja /Francja/ do szk. podst. bo matka nie opłaciła obiadów; 900 Euro. !!

 38. Bezpartyjna said

  Panie Yagiel,

  nie utożsamiam siebie z psem z dooświadczeń Pawłowa, bo … jestem nadal niezaszczepiona i dobrowolnie tego nie planuję.

  A pytanie to jest pytanie retoryczne autora i wedlug mnie dotyczy ogółu społeczeństwa jako takiego i wówczas pisze się my, czy sobie tego życzymy czy też nie. Chyba prawilno.

 39. Piskorz said

  !!! Czy reszta społeczeństwa da się namówić na ratujące życie szczepienie?:
  Ile gówna w tym pytaniu…!

 40. seler said

  Szanowny Adminie,

  jeżele możesz, zwróć UWAGĘ tym Czytelnikom,
  którzy CZYNIĄ bezpodstawne prywatne wycieczki osobiste,
  żeby tylko komuś do.jebać bez polemiki…
  ja to ogólnie potrafię zrozumieć,
  to o Nich świadczy,
  nie o mnie…

  dziękuję

 41. NyndrO said

  Chiny, to nazwa miejsca na Planecie. Oczywiście, że to miejsce ma właściciela.

 42. Peryskop said

  Lars Vilks, 75-letni rysownik znany z wykonania karykatury proroka Mahometa z głową psa w 2007 roku – zginął w kolizji drogowej koło miasta Markaryd na południu Szwecji wraz z eskortującymi go dwoma policjantami w nieoznakowanym aucie, po zderzeniu z ciężarówką, której ranny kierowca został przewieziony do szpitala.

  Iracka al-Qaeda 14 lat temu wyznaczyła $100.000 nagrody za zgładzenie rysownika.

  https://www.bbc.com/news/world-europe-58783998

 43. seler said

  komu szie jeszcze nie podoba charakter Cyganów,
  ewentualnie muzyka ?
  Tobie Zenonie_K ?

  romane gila 2021 dżulian ❤❤


  ________

  załóż szmatę na ryj i nie pluj więcej

 44. seler said

  Moskiewski Chór Kozacki. Koncert na Kremlu


  ________

 45. Lily said

  ,
  ZAPAMIETAJCIE TO DOBRZY LUDZIE!.

  MOWIA WAM TO CO CHCECIE USLYSZEC.
  MOWIA TO TYLKO PO TO, azeby ZYSKAC
  Wasze ZAUFANIE.

  Przyklad.
  ZLOTOUSTNI NA MARSZU WOLNOSCI,
  z K………i.
  Bo Przy Korycie,cudownie i na bogato
  plynie Im Zycie. CHCA tam siedziec JAK
  NAJDLUZEJ, a TO OD Was ZALEZY.

  CZY.
  „Ciemny LUD”.
  ZAWSZE WSZYSTKO KUPI?.

 46. osoba prywatna said

  Rzeczpospolita Babska
  https://an40na.neon24.pl/post/163826,rzeczpospolita-babska

 47. podczaszy said

  3.10.2021 Paraliż szpitali australijskich dokonany przez rządową policję kowidową
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/03/03-10-2021-syria-2190-dzien-sprzatania-swiata/

  Australijskie szpitale przepełnione pacjentami pobitymi dla ich zdrowia przez rządowe autralijskie ZOMO milicję policję za nienoszenie kowid masek
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1442601494230941696/ef6q5CBq?format=jpg&name=small

  Australian Hospitals Over Capacity With People Beaten By Police For Not Wearing Masks
  .https://babylonbee.com/news/australian-hospitals-over-capacity-with-people-beaten-by-police-for-not-wearing-masks

 48. podczaszy said

  3.10.2021
  Ty placisz haracz za rządowe pisowskie uprawnienia do emisji dwutlenku węgla CO2

  Za prąd płacimy coraz więcej.
  Z drugiej strony budżet państwa świetnie zarabia na emisjach CO2 – w tym roku wzbogaci się nawet o 20 miliardów złotych.
  money.pl/gospodarka/narzekasz-na-ceny-pradu-zapytaj-co-rzad-robi-z-miliardami-z-emisji-co2-6689583202658976a.html
  Od początku 2021 roku ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrosły o kilkadziesiąt procent.
  W czerwcu kosztowały ponad 50 euro za tonę. Na początku września cena uprawnień sprzedanych przez Polskę przekroczyła 61 euro.
  Co ciekawe, Polska nie stworzyła własnej giełdy uprawnień CO2 i sprzedaje je w Berlinie.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/03/03-10-2021-syria-2190-dzien-sprzatania-swiata/

 49. Greg said

  Czy odwiedzających Gajówkę może coś jeszcze zaskoczyć ?…………….TAK !

 50. Greg said

  Poniżej całość.

 51. podczaszy said

  usa
  Cytat „Pomnik George’a Floyda na Union Square został zdewastowany przez deskorolkarza, który w niedzielę rano oblał go srebrną farbą”;

  nypost.com/2021/10/03/george-floyd-memorial-statue-vandalized-in-nyc/
  Ps. Za taki ‚straszliwy czyn” w obecnym „tęczowym USSR za Atlantykiem” pewno mu grozi co najmniej dożywocie…
  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , 4 października, 2021
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/04/wojna-domowa-na-ukrainie-03-04-10-2021r-2294-2295-dzien-od-nowego-rozejmu/

 52. podczaszy said

  usa
  Okazało się bowiem ze „największym rajem podatkowym na Ziemi” (z ros. ofszorem) są…Stany Zjednoczone,
  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , 4 października, 2021 at 09:28
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/04/wojna-domowa-na-ukrainie-03-04-10-2021r-2294-2295-dzien-od-nowego-rozejmu/

  cytat „Autorzy Pandora Papres donoszą o dziesiątkach milionów dolarów, które zostały przeniesione z europejskich i karaibskich rajów podatkowych do Dakoty Południowej.
  Źródło;
  https://www.icij.org/investigations/pandora-papers/about-pandora-papers-investigation/
  A wszystko to trwa pomimo ciągłych zapewnień kolejnych administracji w waszyngtonie, w tym obecnej Biden’a, o „wzmożeniu walki z korupcją”…
  https://strana.news/news/356001-v-dose-pandory-ssha-nazvany-krupnejshim-nalohovym-ubezhishchem-mira.html

 53. podczaszy said

  ukraina esbecy
  Terror służby bezpieczeństwa ukrainy SBU w stosunku do…16 latka za to, że powiedział prawdę:
  Polubione przez 2 ludzi
  Charon Underground , 4 października, 2021 at 09:24
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/04/wojna-domowa-na-ukrainie-03-04-10-2021r-2294-2295-dzien-od-nowego-rozejmu/

  Ukraińskie służby bezpieczeństwa zmusiły 16-letniego nastolatka do przeprosin przed kamerą za stwierdzenie, że winę za wojnę w Donbasie ponoszą ukraińscy nacjonaliści.
  https://novorosinform.org/novyj-uroven-sbu-zastavilo-ukrainskih-podrostkov-iz-za-ego-slov-o-donbasse-80260.html

 54. podczaszy said

  Pis

 55. podczaszy said

  A niby dlaczego tylko władze brytyjskie powinny
  zarządzić palenie książek Ziemkiewicza.

  Gdyby Polacy byli godnym narodem to już w poniedziałek sami zaczęli by akcję palenia „książek” Ziemkiewicza.
  Pozwolę sobie zacytować mój dzisiejszy komentarz na jego temat.

  /Oto dyżurny „polski patriota konserwatysta” ,niezmordowany wojownik z „michnikowszczyzną”, (mimochodem) wyraził najgłębszą pogardę dla polskich instytucji.Nota bene tych z najdłuższymi tradycjami.

  //”Wolałbym, by studiowała w Polsce, ale profesura spod znaku ***** *** nie jest w stanie wprowadzić żadnej polskiej uczelni do bodaj 3. setki światowego rankingu” – napisał o wyborze uczelni przez córkę Ziemkiewicz. //

  onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sikorski-do-ziemkiewicz-w-polsce-uznalby-to-za-gender-i-lewactwo/wcbffqx,79cfc278

  Obywatele normalnego kraju,członkowie normalnego narodu bez względu na wyznawany światopogląd i polityczne sympatie,urządzili by mu taki bojkot że zdechł by z głodu albo zarobkowo emigrował.
  Ale o ile zna życie, polska hołota dalej będzie ochocza kupowała jego „książki” lub pisma w których się drukuje.
  Jak można nie gardzić takim narodem. /
  https://rowszan.neon24.pl/post/163802,przecietny-polak-jestem#comment_1830747
  Spalić książki Ziemkiewicza!
  ikulalibal 04.10.2021 00:46:11
  https://www.neon24.pl/comments/11848,ikulalibal

 56. Boydar said

  Sezon ogórkowy w pełni

  https://www.o2.pl/plotki/ogorek-sie-rozwodzi-informator-tabloidu-zdradza-szczegoly-6690097655155328a

 57. podczaszy said

  Komentarze Tiamat

  Ciekawe czego sie Amerykanie boja?
  Lekarz wojskowy i specjalista od medycyny kosmicznej wzywa Pentagon do nakazania uziemienia wszystkich pilotów, którzy otrzymali szczepionkę COVID-19

  “…problem polega na tym, że niewielu młodych lotników wiedziałoby, czy rozwinęło się u nich zapalenie mięśnia sercowego, które może mieć na nich negatywny wpływ – w tym spowodować nagłą śmierć – podczas lotu.”

  Army Physician and Aerospace Medicine Specialist Calls on Pentagon to Order All Pilots Who Have Received COVID-19 Vaccine to be Grounded – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/army-physician-aerospace-medicine-specialist-calls-pentagon-order-all-pilots-received-covid-19-vaccine-grounded/5757418
  Szczepionki COVID – Krwawa parodia życia.
  Tiamat 02.10.2021 15:11:56
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

 58. podczaszy said

  lekarz dr Ryszard Opara
  Tagi:
  szczepionki covid
  efekty uboczne
  zgony po szczepienne
  koronawirus
  pandemia covid-19
  ‪koronawirus

  „Europejska Agencja Leków
  287 – AstraZeneca, 8 – Johnson & Johnson, 25 – Pfizer i 5 – Moderna. Razem 325. (W ciągu kilku tygodni…)

  Według danych EAL – zakrzepy i zatory krążenia pojawiły się w:
  żyłach serca – powodując zawały; ostrą chorobę wieńcową;
  żyłach płuc – powodując nagłe zgony;
  żyłach mózgu – powodując udary oraz zakrzepicę zatok żylnych mózgu;
  żyłach jamy brzusznej – powodując zakrzepica żyły trzewnej – oraz inne choroby.
  żyłach obwodowych ciała – powodując rozmiate choroby niedokrwienne,
  ŚWIAT 01.10.2021 05:42 107 komentarzy
  Szczepionki COVID – Krwawa parodia życia
  https://ryszard-opara.neon24.pl/post/163800,szczepionki-covid-krwawa-parodia-zycia

 59. podczaszy said


  .https://www.facebook.com/tosiesamokomentuje/posts/395890182190651
  Koronawirus
  Kraj
  Najważniejsze artykuły
  redaktor Grzegorz Płaczek
  ONET: “Zachorował po COVID-19 na „zespół niespokojnego odbytu”.
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 4, 2021
  ❌ “Zachorował po COVID-19 na „zespół niespokojnego odbytu”. To pierwszy taki przypadek na świecie.” – oto WAŻNA wiadomość zdaniem onet.pl w dniu 01.10.2021.
  (liczba ludzi na ziemi niemal 8 MLD.)
  ➡ A może warto zwrócić uwagę, że w tym samym czasie u nas, W POLSCE:
  ❌ DZIECKO w szkole NIE dostało obiadu, bo nie miało maseczki?
  ❌ DZIECKO z autyzmem na turnusie rehabilitacyjnym
  NIE WESZŁO na stołówkę, bo nie miało maseczki?
  ❌ NAUCZYCIEL został odesłany na “PRZYMUSOWY URLOP”,bo NIE PODDAŁ SIĘ “dobrowolnemu” szczepieniu..?
  🆘 Która wiadomość wydaje się być ważniejsza, Polko i Polaku?
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/04/zachorowal-po-covid-19-na-zespol-niespokojnego-odbytu/

 60. podczaszy said

  „Dr” Michał Sutkowski dokonał rewolucyjnego odkrycia – Ludzie jesienią chorują !!
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 4, 2021

  Ekspert: liczba zakażeń będzie rosnąć mniej więcej do połowy listopada
  prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych „nie dr” lek. Michał Sutkowski.

  „Tydzień do tygodnia wzrosty utrzymują się na poziomie od dwudziestu kilku do czterdziestu procent. To świadczy o rozpędzaniu się czwartej fali” – ocenił.

  Nie wiemy też,

  ilu ludzi pod wpływem strachu

  zdecyduje się na pierwszą, drugą czy trzecią dawkę szczepienia” – dodał.

  Według „nie dr.” lek Sutkowskiego najgorsza sytuacja jest – zgodnie z przewidywaniami – w tych powiatach, gdzie ludzie w niewielkim procencie się zaszczepili

  Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych koronawirus
  „zamyka szpitale i przychodnie”. !!!

  „Koronawirus odbiera pacjentom chorym na inne choroby szansę na leczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  autor: Iwona Żurek

  iżu/ pat/
  Świnoujście w sieci – Obserwuj nas w Google News

  TAGI
  koronawirus
  Michał Sutkowski
  pandemia
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/04/dr-michal-sutkowski-dokonal-rewolucyjnego-odkrycia-ludzie-jesienia-choruja/

 61. podczaszy said

  Nowa Zelandia: rząd przyznaje, że wyeliminowanie koronawirusa jest niemożliwe i łagodzi restrykcje
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 4, 2021
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/04/nowa-zelandia-rzad-przyznaje-ze-wyeliminowanie-koronawirusa-jest-niemozliwe-i-lagodzi-restrykcje/

 62. podczaszy said

  cuda kowidowe
  rządowe statystyki:
  Pandemia w Polsce – Dziś ZERO zgonów kowid !!!

  W Polsce 388 zakażeń kowid dziennie
  w Niemczech 18.170 zakażeń kowid dziennie
  – Ktoś to wyjaśni ??
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  wrz. 5, 2021
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/09/05/pandemia-w-polsce-dzis-zero-zgonow-w-polscy-388-zakazen-dziennie-w-niemczech-18-170-ktos-to-wyjasni/

 63. podczaszy said

  Szczepionki przeciw Covid-19 #ostatniaprostanacmentarz
  https://www.eswinoujscie.pl/category/warto-wiedziec/

  Szczepionki przeciw Covid-19 mogą nie chronić przed wariantem Mu – Ale ty MUUUUU-sisz się zaszczepić !!!
  Przez
  Świnoujście w sieci eswinoujscie.pl
  wrz. 5, 2021
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/09/05/szczepionki-przeciw-covid-19-moga-nie-chronic-przed-wariantem-mu-ale-ty-muuuuu-sisz-sie-zaszczepic/

  #ostatniaprostanacmentarz
  Nie przyjąłeś kolejnej ostatniej trzeciej dawki szczepionki mrna kowid? Masz status niezaszczepionego. #StopSegregacjiSanitarnej
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 4, 2021
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/04/nie-przyjales-trzeciej-dawki-masz-status-niezaszczepionego/

  koronawirus
  https://www.eswinoujscie.pl/category/koronawirus/

 64. W USA podano cenę WANDALUZJA.COM jako najlepszej domeny marketinowej, co Chińczycy zrobili już kilka lat temu. JAK KUPISZ SOBIE „WANDALUZJĘ” TO WSZYSCY BĘDĄ CIĘ OGLĄDAĆ. – Istne rosyjskie opałczenie, tylko zamiast kija WANDALUZJA.

  W wersji polskojęzycznej: Dlaczego warto kupować Wandaluzja.com?
  Wspaniała rozpoznawalność marki i łatwość zapamiętania dzięki reklamom, marketingowi i stronom docelowym Twojej witryny internetowej.

  Ta domena prawdopodobnie utrzyma się i z czasem zwiększy swoją wartość. Słabe nazwy domen tracą ruch i konwersje nowych klientów do firm o lepszych nazwach domenowych, Microsoft Research nazywa ten efekt „stronniczością domeny w wyszukiwarce internetowej”. Wandaluzja.com to domena typu killer kategorii, która może być powszechnie używana na całym świecie. Taka nazwa zapewnia Twojej firmie wyraźną przewagę konkurencyjną w trybie online i poza nim.

 65. podczaszy said

  re 52
  poprawnie powinno być ukraińskich ksenofobów zamiast nacjonalistów

 66. podczaszy said

  Pan Bóg i Wałęsa
  scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/244081958_601938030998001_312816576852354062_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=Z3hYzcqoIdkAX-6P_sy&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=2797b95faddfaf3e228731011830799d&oe=617DEF7F

 67. podczaszy said

  Masz kowid maskę?
  https:// scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/119763766_10222986446505915_5766374940294333015_n.jpg?_nc_cat=1&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=t1k6bk6-IP8AX_5F489&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=ac2576af5dc0f79893d54e6e87f1babc&oe=617A538A

 68. osoba prywatna said

  Dlaczego najnowszy film o Bondzie, „Nie czas umierać” został uznany za najmniej realistyczny z całej serii? Bo pokazuje Brytyjczyka w zatankowanym do pełna samochodzie…
  https://chart.neon24.pl/post/163853,wielka-brytania-bez-paliwa-chaos-brexit-covid

 69. Piskorz said

  Z beczki innej /warto wiedzieć, przypomniałem sobie/..Jeśli długi przewyższają/ sic!!/ wartość mieszkania to trzeba skorzystać z upadłości tzw. konsumenckiej. Lokal/ dom idzie pod…młotek, ale….sprzedaje je …syndyk na warunkach lepszych niż w przypadku licytacji. Poza tym upadły dłużnik…otrzymuje …sumę potrzebną NA 2 LATA NAJMU NA WOLNYM RYNKU a potem jest całkowicie oddłużony. Odnośnie lokali komunalnych warto pomyśleć zanim wykupi się taki lokal./ NAWET Z TZW. BONIFIKATĄ /..bo..po wykupieniu lokator. nie ma osoba żadnej ochrony !! NATOMIAST JEŚLI LOKAL NIE ZOSTAŁ WYKUPIONY….ma on szansę na pomoc gminy….jako- BYŁY LOKATOR KOMUNALNY. Tak więc w przypadku eksmisji
  z lokalu komun. trzeba walczyć do końca o…zachowanie lub…przywrócenie umowy najmu

 70. Piskorz said

  !!! Po pewnym czasie pojawił się urzędnik emigracyjny i powiedział mi, że oni i tak mnie nie wpuszczą z powodu moich poglądów politycznych. ps/ mi/ tzn Ziemkiewiczowi..!!
  Potomek największych złodziei na świecie….nie wpuszcza kogoś do upadłego imperium z powodów…politycznych !!! Kurwy angielskie..!!

 71. podczaszy said

  #ostatniaprostanacmentarz ?

  Kolejna śmierć młodej zdrowej kobiety sportowca Małgorzaty Gembicka z nieznanych przyczyn, szczepionek mrna gmo kowid?

  Czy 36-letnia pływaczka Małgorzata Gembicka była czołowa reprezentantka kraju i medalistka mistrzostw Europy juniorów miała szczepionke kowid?

  Strona główna Wiadomości Regionalne

  Nie żyje 36-letnia pływaczka Małgorzata Gembicka
  Była medalistką mistrzostw Europy juniorów
  4 października 2021
  Facebook
  Twitter
  źródło: polswim.pl, http://www.tarnogorski.info
  fot. Pixabay, http://www.polswim.pl

  Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Małgorzaty Gembickiej. Wychowanka Klubu WKS „Śląsk” Wrocław była przez wiele lat czołową pływaczką Polski – poinformował w poniedziałek Polski Związek Pływacki. Była pływaczka i nauczycielka, miała zaledwie 36 lat.

  Małgorzata Gembicka była czołową reprezentantką kraju i medalistką mistrzostw Europy juniorów. Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako nauczycielka wychowania fizycznego we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 76 z oddziałami sportowymi.

  Przyczyny śmierci Małgorzaty Gembickiej nie są na razie znane.
  https://tarnogorski.info/nie-zyje-malgorzata-gembicka-byla-plywaczka-miala-zaledwie-36-lat/

 72. Andzia said

  Nadawał się na ministra, prezydenta,był prorokiem, będzie oskarżał na Sądzie Ostatecznym – Dybowski z Ruchu Kontroli Wyborów o Targalskim .https://www.youtube.com/watch?v=RRI96KhnCy4

 73. Radosław37 said

  …covid covidem ale,żeby tak fejsbuka zamykać:):) i inne instagramy…

 74. Głos Prawdy said

  Facebook Instagram, Whatsapp i Facebook nie działają. 4 paďżdziernika 2021

  Spokojnie, przywrócą je.
  Admin

 75. seler said

  Koncert Baciary – Gaszowice – 21.08.2021

  .https://www.youtube.com/watch?v=Yn6kWERMWB8
  _______________

 76. Voodoosch said

  Z powodu zamknięcia Pejsbooka na kilka godzin przewiduję masowe samobójstwa wśród młodzieży.

 77. Zenon_K said

  Canadian nurse breaks her silence

  https://odysee.com/@HumanitysVault:a/Canadian-nurse-breaks-her-silence-on-vaccines,-passports:f

 78. podczaszy said

  ogromna demonstracja przeciwników rządu holenderskiego
  Tysiące ludzi na ulicach Amsterdamu. Przynieśli szubienicę dla ministra zdrowia
  4 października 2021
  Skończcie z rządowymi kowid blokadami. Nigdy więcej środków COVID. Koniec z przymusem rządowych kowid szczepień. Nigdy więcej rządowych kowid kodów QR i rzadowego medycznego kowid apartheidu.
  https://tarnogorski.info/tysiace-ludzi-na-ulicach-amsterdamu-przyniesli-szubienice-dla-ministra-zdrowia/

  https://www.nu.nl/

 79. revers said

  re53

  inni ukrainscy nastolatkowie zakatowali na smierc w supermarkecie dwoch ukrainskich policjantow w Czarnogowie , oj robi sie probandersko z kazdej strony

  https://inforesist.org/v-chernigove-podrostki-zverski-zabili-policzejskih-i-snyali-eto-na-video-odin-skonchalsya-na-meste/

  Gorzej jak przyjadaa do Polski robic lepszaa banderlandie

  https://inforesist.org/wp-content/uploads/2021/10/img_4218.mp4?_=1

 80. seler said

  Baciary, górskie i skoczne nutki


  ____________

 81. Obserwator said

  Awaria facebooka jest prawdopodobnie atakiem hakerskim na system DNS.
  https://naoku.info/awaria-facebooka-to-atak-hakerski-na-system-dns/

 82. podczaszy said

  33 000 zgłoszeń chorób poszczepiennych kowid
  https://www.mojanorwegia.pl/zdrowie/ponad-33-000-zgloszen-o-skutkach-ubocznych-po-szczepionce-na-covid19-podejrzenia-rowniez-u-dzieci-19481.html
  zniewolony jak norweg?
  https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/maseczki-zostana-w-norwegii-spoleczenstwo-chce-z-nich-korzystac-na-wzor-japonii-19496.html
  norwegia absurdy ekologia: W ciągu dwóch ostatnich lat działalności obiekt zwiększy wydobycie surowca z 90 do 125 tys. ton rocznie:D
  https://www.mojanorwegia.pl/aktualnosci/koniec-wegla-w-norwegii-podano-date-zamkniecia-ostatniej-kopalni-19504.html

 83. AQQ said

  Barbara Engelking Mówi Prawdę (Gazeta Żydowska) 28sekund.

 84. Piskorz said

  !!! Berlin. Jetzt rächt sich der monatelange Maskenzwang für Kinder. Das Robert-Koch-Institut (RKI) meldet einen starken Anstieg der Krankenhaus-Einweisungen von Kindern wegen Atemwegsinfekten”…..teraz mści się długo miesięczny „”przymus maseczkowy” dla dzieci. Instytut /RK/ zgłasza duży wzrost hospitalizacji dzieci z powodu infekcji dróg oddechowych”. ps Reszta info na http://www.zuerst.de

 85. Yagiel said

  ad Radosław@37 – dziś dzieje się to, ważny sygnał, i jeszcze więcej przestaje dziśem/4 paźdz.’21 funkcjonować: np. obrót akcjami EVERGREEN i wszystkim, co z tą firmą związane…
  tak zapewnia w cotygodniowym odcinku
  .https://www.youtube.com/watch?v=l1KiQp0ajCo
  BF, generalissimus
  z Canada
  +-
  Xazaria zatopiona pod Tamą 3 Przełomów – razem z bitcoin’em – ostała się już tylko w Nordwegii i pod Jeziorem Genewskim i próbuje aktywować Iran do „wojny” z Jizrael’em, by w tym zamęcie się globalnie przegrupować… Oczywiście po to jakiś bezpilotnik z teryt. Azerbejdżan-Jizrael’a „zaatakował” Iran/Jiran i został „zestrzelony” ! Wojna, kt. Jiran ogłosił już W Jizrael ?
  Rosja to zablokowała/?/ rozmową Putin-Erdogan i zapewniła przez swego Wiodącego Dziś Polityka, tj. Jewgienija Alieksiejewicza Fiodorowa, że panuje nad sytuacją; JAF powiadomił też Germanię post-H.noiM., że pomoże jej w przejściu do epoki post-amerykańskiej demonkracji mimo groźby niby-Biden’a mówiącego… o 6 minutach, 6 miesiącach
  czy 6 latach, co było już jawną, czyli rozpaczliwą grożbą Xazarów 666 wobec Wolnych.
  Warto zwrócić uwagę na tego Wiodącego Polityka Rosji na Zagranicę:
  Jewgienij Alieksiejewicz Fiodorow.
  Zwłaszcza
  gdy
  Putin na początku
  spotkania z Erdogan’em, jeszcze przy drzwiach
  i dziennikarzach jakoś niepewnie żartował ze swego przewalczonego już
  kryzysu zdrowotnego: odporność swą oceniał na 15-16 czegoś – nie wyjaśnił czego…

  Właściwie to raczej dobrze, że ta WŚW III rozgrywana jest tak xybrydowo: mogliśmy Śliczna i ja przejeździć słoneczny weekend
  jakże Słoneczny ! jednocześnie z takim chłodnym wiatrem: patrzyliśmy, czy nie znad La Palma ?
  Ale grill U Araba dymił tak mocno… Zresztą wulkan Starucha nie dla nas ma
  być zagrożeniem czy gilotyną/tsunami, a dla wschodniego USA
  wybrzeża… Vieja-wyrokiem odpalonym z spiral-
  Nordwegii HAARP – może z xybryd-
  wyspy Utoja ? Utoya-Vieja
  raczej nnnieee…
  zimny jet
  hm

 86. Piskorz said

  re 83 Super…wyszło szydło z wora..!! To trzeba kopiować i wysyłać…wsiem ! Nawet im..

 87. Piskorz said

  re 84…i śmieje się sama z siebie jak głupia do sera.!!

 88. Greg said

  Rewolucja październikowa = rewolucja internetowa ?

 89. Carlos said

  Czy ktos mial obiekcje ze Tusk jest korzenny?

 90. Piskorz said

  !!!
  Udostępnij
  Komentuj (250)

  Francuzi mają dosyć noszenia maseczek w miejscu pracy, przeciwko temu obowiązkowi opowiada się aż 74 proc. pracowników – wskazuje sondaż przeprowadzony przez Instytut Ipsos-Sopra Steria dla dziennika „LE PARISIEN.”

 91. Przeglądając dziś prasę znalazłem ciekawa tezę – że WĘGRY’56 zapobiegły Poststalinowskiej JAŁCIE ??? Miałaby to być JAŁTA CHRUSZCZOWA jako Europejska i kontynuująca Europę Poczdamską, czyli przygotowana przez Ławrentego Berię. Miałby to być więc jakby Drugi Kongres Wiedeński czyli Pokój EUROPEJSKI I ŚWIATOWY pod batutą Metternicha-Chruszczowa, co storpedowali Węgrzy.
  Nawa ROSJA jest grecka, gdyż pochodzi od Wołgi jako Ga’ROSS czyli rzeki Gereona-Gerwazego, który odbył BŁOGĄ Podróż tą rzeką. W tym jednak czasie Tyfon z Pragi rozgromił dwóch wodzów Gereona a potem zabili jego. Hrabina Kłodzka Waleska Złotowłosa zawarła jednak Pokój z Halibami, przerwała budowę mauzoleum Gerwazego jako Katedry Gereona na Wawelu, wysłała warsztat do Kamienia Pomorskiego i zbudowała ojcu Mauzoleum w postaci OBECNEJ katedry wawelskiej z kryptą Grobów Królewskich.
  Nazwę ROSJA upowszechnili Prawdzice. Podczas wyprawy Bolesława II Śmiałego do Pekinu – gdzie ODUCZYŁ Prawdziców prześladowania buddystów – Hodomir Prawdzic zachachmęcił Srebro Samarkandy i wywiózł flotyllą do Kordenia-Mińska. Za to król wygnał go z Turówa, Pińska i Brześcia a potem też Kurska. Prawdzice jednak zawczasu ewakuowali metalurgię kurską do Tuły, gdzie powstała metalurgia wytopu żelaza węglem BRUNATNYM ??? co było podstawą metalurgicznej potęgi Rosji.
  Pół wieku później sprawa powtórzyła się, bo Bolesław III Krzywousty wracając w r. 1125 po raz II z Pekinu wygnał Prawdziców z Moskwy, którą dał Włodzimierzowi Monomachowi, który został Wielkim Księciem Moskiewskim, a było tam DWADZIEŚCIA kremlinów. Monomach był z dynastii Rurykowiczów, która była gałęzią Piastów, jak Wettynowie sascy, którzy się tym chlubili.

 92. Piskorz said

  re 89 P. Carlos, gdy Baśka Engel…prawdę mówi..widać przez moment Tuska, po lewej ręce ma Michnika. I śmieje się jak głupek-dupek..!

 93. Szarlotka said

  „Papież dewastuje życie zakonne? Franciszkanin potwierdza obawy abp. Vigano”

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/papie%C5%BC-dewastuje-%C5%BCycie-zakonne-franciszkanin-potwierdza-obawy-abp-vigan%C3%B2/ar-AAP8nua?ocid=msedgntp

 94. Maverick said

  Polonia i Polacy na emigracji lepiej rozumieją interesy Polski, gdy w Polin rozumieją wasalstwo kabale za nadzędny cel. Dla nich wierność masonom to kapitulacja i sprzedanie nas w ręce kabalarzy.

  Dobry  program. Co do cen gazu w tym roku. Bo one pójdą jeszcze wyżej, ato dlatego ze spada temperatura na Antarktydzie i ustanowiła rekordy minusowe od czasu mierżenia tych temp.  Aktywnośc wulkaniczna to drugi powód ju tak zawsze było że spadkiem aktywności słońca towarzyszy wżmożona aktywnoś wulkaniczna. Bo zmieniają się również procesy elekromagnetyzmu ziemi dalej i szybciej przyśpieszając ochłodzenie. Teraz Poliniakom przyjdzie płacić ponad 1000 dolczy za 10 000 metrów sześciennych lub razem z Banderowcami będą odmrażać sobie dupy.


  ​Polecam obejrzeć i wyciągnąć wnioski.

 95. Zdzicho said

  Są. Widziałem je w Niedzielę, trzy krzyże wandalskie na kościółku Św. Benedykta w Podgórzu w Krakowie. Są na budynku. Przeoczenie władz K.K. czy jednak celowe działanie. Ku Pamięci. Że to jednak nasi przodkowie byli Wandalami. Czy są gdzieś jeszcze w Krakowie?

 96. podczaszy said

  Niemcy 10.000 „zakażeń kowid” dziennie a część landów znosi obowiązek noszenia kowid maseczek w szkołach – U nas Niedzielski straszy Polaków nowymi obostrzeniami przy 1.000 pozytywnych ” pseudo testach kowid”
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 5, 2021

  Niemcy: część landów znosi obowiązek noszenia maseczek w szkołach
  W Niemczech łagodzony jest wymóg noszenia maseczek ochronnych w szkołach. Kraj Saary zniósł ten nakaz już w piątek, Bawaria i Berlin – w poniedziałek, a inne kraje związkowe o tym dyskutują. Część ekspertów uważa jednak taki krok za przedwczesny – pisze portal RND.

  Marzena Szulc (PAP)
  TAGI
  koronawirus
  niedzielski
  niemcy
  pandemia
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/05/niemcy-10-000-zakazen-dziennie-a-czesc-landow-znosi-obowiazek-noszenia-maseczek-w-szkolach-u-nas-niedzielski-straszy-polakow-nowymi-obostrzeniami-przy-1-000-pozytywnych-testach/

 97. podczaszy said

  rządowa Pandemia kowid – Ty tracisz pracę i stabilność finansowa – A niemieckie firmy zaoszczędziły w zeszłym roku 11 mld euro na rządowym kowid areszcie domowym
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 5, 2021

  Badanie: dzięki „pandemii kowid” niemieckie firmy zaoszczędziły w zeszłym roku 11 mld euro

  „Pandemia koronawirusa” dla wielu firm była wyzwaniem, ale niektórym pod pewnymi względami udało się ten czas spożytkować z korzyścią dla siebie; tylko w 2020 r. niemieckie firmy zaoszczędziły ok. 11 mld euro dzięki rezygnacji z podróży służbowych – wynika z badania Instytutu Gospodarki Niemieckiej (IW).

  TAGI
  koronawirus
  niedzielski
  niemcy
  pandemia
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/05/pandemia-ty-tracisz-prace-i-stabilnosc-finansowa-a-niemieckie-firmy-zaoszczedzily-w-zeszlym-roku-11-mld-euro/

 98. Ad. 91:
  II fara w Wiślicy została zbudowana NA PODOBIEŃSTWO Katedry Gerona na Wawelu, toteż można ją uznać za mauzoleum jednego z dwóch marszałków Gerwazego zabitych przez Tyfona. W takim razie katedra w Kamieniu Pomorskim byłaby mauzoleum drugiego z marszałków Gerwazego. Katedra w Kamieniu była budowana przez warsztat Katedry Gereona, ale z INSPIRACJĄ Drugiego mauzoleum Gereona w postaci Krypty Grobów Królewskich.
  Z tego wynika taka oto chronologia: Waleska Złotowłosa PRZERWAŁA budowę Katedry Gereona i odesłała warsztat do Wiślicy, gdzie wzniósł farę II na mauzoleum Marszałka Gereona, adaptowaną na mauzoleum WISIELCA. Na mauzoleum Wisława mógł zgodzić się witeź Prawdzic w r. 899. Potem Warsztat Katedry Gereona udał się do Kamienia Pomorskiego, ale przed podróżą zapoznał się z PLANAMI drugiego mauzoleum Gerwazego w postaci obecnej katedry wawelskiej. Prawdopodobnie budowa była w fazie WYKOPÓW a Waleska dopiero POTEM wpadła na pomysł by mauzoleum Jura-Uranosa – dziś kryptę Świętego Leonarda – NIE PRZEBUDOWYWAĆ na grobowiec Gerwazego, ale zbudować mu NOWY Grobowiec w postaci Krypty Grobów Królewskich.
  ŚWIADCZY O TYM Katedra w Lundzie jako mauzoleum Stafylosa, zbudowana przez warsztat nadreński Trytona i zainspirowana kryptą Świętego Leonarda. Można więc wnosić, że Jur miał też sarkofag na podium, prawdopodobnie ten sam, co w swym Pierwszym mauzoleum w Budowli Czworokątnej?
  Byłem raz w Krypcie Grobów Królewskich i II raz nie będę, gdyż absolutnie się do tego NIE NADAJE, bo powinna być STO RAZY większa. Wyjściem z tego jest odbudowa zamku Gereona-Gerwazego GARGAMELL-GOrGOLIN-GERMANIA i budowa nekropolii GODNEJ przy KATEDRZE ATENY Erychtonosa, przebudowanej przy budowie cytadeli Wazów na kościół Eremitów. Na eliptycznych pieczęciach kapitulnych z XIII wieku Krakowa i Płocka mamy JEDNAKIE katedry: Jest to katedra ATENY oraz kopia jej na płockim AMAZONIE, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Bonę z powody NIESZCZELNEGO WODOCIĄGU.
  OBECNA fara wiślicka jest fundacją faworyty Kazimierza II, która sportretowała się w niej jako Becząca Baba, i została użyta przez Lisów do zamachu na króla, który popełnił TEATRALNIE samobójstwo. Starszym Dziadem był chan Kipczaku Henryk Sandomierski, Tancerz I na Płycie Wiślickiej, gdy Tancerzem II jest Kazimierz II. – Gdyby Odon Poznański uciekł wówczas do Kazimierza to zostałby też sportretowany.

 99. JanuszT said

  Tekst przysięgi

  W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.

  Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało.

  Tekst wypowiadany przez odbierającego przysięgę

  Przyjmuję cię w szeregi żołnierzy Armii Polskiej walczącej z wrogiem w konspiracji o wyzwolenie Ojczyzny. Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą. Zdrada karana jest śmiercią.

  (Rota przysięgi żołnierzy „Kedywu” Armii Krajowej wprowadzona rozkazem z dnia 12.XII.1942 r. przez Komendanta Głównego A.K. generała „Grota”).

  Hymn Polski Podziemnej

  (W książce są zawarte także nuty melodii)

  Zorza wolności się pali

  Nad Polską idących lat.

  Moc nasza przemoc powali

  Nowy dziś rodzi się świat.

  Godzina pomsty wybija

  Za zbrodnie, mękę i krew,

  Do broni Jezus Maryja,

  Żołnierski wzywa nas zew! (bis)

  Za Naszą Wolność i Waszą

  Bracia, chwytamy za miecz

  Śmierć, ani trud nas nie straszą

  Zwycięski Orle nasz leć.

  Godzina pomsty wybija

  Za zbrodnie, mękę i krew,

  Do broni Jezus Maryja,

  Żołnierski wzywa nas zew! (bis)

  nie zapominając poczynań Żołnierzy Armii Krajowej pamiętając co znaczą słowa Bóg Honor Ojczyzna 🇵🇱🇵🇱🇵🇱💞syn Powstańca Warszawskiego z Gdyni

  https://www.facebook.com/groups/1867048190210188/?ref=share

 100. podczaszy said

  Strona główna Wiadomości Regionalne

  Potężna awaria żydowskiego Facebooka
  Twittera
  żydowskiego Instagram od Facebooka
  żydowskiego WhatsApp od Facebooka

  Nieoficjalnie: pracownicy nie mogą dostać się do biur facebook

  Potężna awaria Facebooka.

  4 października 2021
  Facebook
  Twitter
  Pixabay.com
  Potężna awaria żydowskiego korpo Facebooka. W poniedziałek po godzinie 17:00 wszystkie serwisy należące do amerykańskiego giganta technologicznego przestały działać.

  – Rozmawiałam przez telefon z kimś, kto pracuje dla Facebooka. Przekazał, że niektórzy nie mogą wejść do budynków Facebooka, aby zacząć oceniać zakres awarii Facebooka, ponieważ ich identyfikatory Facebooka nie działają przy próbie uzyskania dostępu do drzwi Facebooka – napisała na Twitterze Sheera Frenkel z „New York Timesa”.

  Twitter: „Czasami więcej osób niż zwykle korzysta z Twittera. 😀

  „Facebook zebrał specjalny zespół adminów, których wysyła do serwerowni. Będą restartować O ile wpuszczą ich do budynku, bo identyfikatory nie działają, gdyż serwery obsługujące system Identity Management są w tej, odciętej od świata serwerowni, do której trzeba się dostać” – podaje Niebezpiecznik.

  „Rozległa awaria paraliżuje strony i aplikacje Facebooka oraz jego systemy pracownicze, takie jak telefony i identyfikatory.

  Spadek cen akcji Facebooka

  Spadek cen akcji Facebooka porównywalna z początkiem pandemii.

  Instagram
  „Instagram i przyjaciele mają trochę trudny czas teraz, i może być problemy z ich wykorzystaniem”.
  https://tarnogorski.info/potezna-awaria-facebooka-nieoficjalnie-pracownicy-portalu-nie-moga-dostac-sie-do-biur/

 101. podczaszy said

  Pracownicy Facebooka nie mogą wejść do centrali, ponieważ ich identyfikatory nie działają, a ci, którzy już są w środku, nie mogą wejść do różnych pomieszczeń, ponieważ dostęp jest połączony przez IoT (Internet rzeczy) i przechodzi przez te same trasy DNS, które już nie istnieją :
  .https://pbs.twimg.com/media/FA4HlpkXEAUWLze?format=jpg&name=small
  .https://pbs.twimg.com/media/FA4HlpgWYAQkRaE?format=jpg&name=small

  Źródło na Facebooku mówi reporterowi AP
  @PhilipinDC
  „tu jest chaos, wszystkie wewnętrzne systemy też nie działają.”

  DNS otrzymał zastrzyk wzmacniający mRNA :))

  Więc ktoś usunął duże sekcje routingu… to nie znaczy, że Facebook po prostu nie działa, patrząc na to… oznacza to, że Facebook zniknął.

  kolesie właśnie usunęli tablicę routingu – oznacza to, że te tysiące serwerów Facebooka na całym świecie przestały ze sobą rozmawiać
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/04/04-10-2021-syria-2191-dzien-sprzatania-swiata/

 102. podczaszy said

  „Łuny pod Żyrardowem”, czyli kolejne „gościnne występy” Ukrainców w RP. Cytat „Ukraińcy podpalili fermę drobiu w powiecie żyrardowskim. Wszyscy byli pijani…

  Policjanci zatrzymali byłego pracownika fermy drobiu w pow. żyrardowskim, który wraz z dwoma osobami podpalił stodołę znajdującą się na terenie gospodarstwa. To obywatele Ukrainy, którzy są też podejrzewani o włamanie do pobliskiego sklepu”

  warszawa.tvp.pl/56192227/ukraincy-podpalili-ferme-drobiu-w-powiecie-zyrardowskim-wszyscy-byli-pijani
  Polubione przez 4 ludzi
  maniaprzepraszania , 4 października, 2021 at 15:30
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/04/wojna-domowa-na-ukrainie-03-04-10-2021r-2294-2295-dzien-od-nowego-rozejmu/

 103. wewewe said

  Ostatnio „media” i „naukowcy” pieją z zachwytu nad nowym lekiem antywirusowym, który ma wprowadzić na rynek gigant farmaceutyczny Merck, producent Iwermektyny, która nie jest już chroniona patentem (generyk) i na której nie da się zarobić, więc Merck głosi jej szkodliwość.
  https://threadreaderapp.com/thread/1445059961495691267.html

 104. podczaszy said

  Idziemy z postępem czasu
  Żyjemy w XXI wieku.

  I paraliż bywa… postępowy.

  Pani, która przychodzi do nas raz w tygodniu i pomaga nam sprzątać dom, zawsze lubi sobie z nami pogadać.

  Akurat wróciłam z kontrolnych badan lekarskich i byłam w nastroju narzekania na ustrój, zachodnia demokracje, tak w ogole – a służbę zdrowia w szczególe.

  Pani sprzątająca nie chciała uwierzyć, ze pochodzę z kraju, w którym nie było zapisywania sie na wizytę do lekarza.

  I pochodzę z kraju, w którym jeden lekarz nie wydawal pacjentowi zezwolenia na wizytę u innego lekarza.

  I do szpitala nie trzeba było specjalnego zezwolenia, żeby być
  przyjętym. I nie było ‚zapisów’ i terminów.

  W pewnym momencie sama sobie nie chciałam wierzyć.

  Przecież w tej tak opluwanej przez młodsze generacje autochtonow, nie trzeba bylo specjalnego zezwoenia, żeby przyjsc do przychodni lekarskiej.
  Pan sprzatajaca tez nie chciala uwierzyc.
  – „To jak długie byly kolejki? – zapytała zdziwiona

  Odpowiedziałam, ze bywały kolejki – ale nigdy tak długie jak w obecnym, kapitalistycznym systemie.

  W PRL, na każdym niemal osiedlu była przychodnia lekarska.

  I w każdej przychodni był przynajmniej: lekarz – internista, pediatra, ginekolog i dentysta.
  Dlatego nie trzeba bylo zadnych specjalnych ‘zezwoleń – i ustalania nowych terminów -, żeby zobaczyć specjalistę.

  Każda szkoła miała swojego lekarza dyżurnego i stałą higienistkę.
  Dziećmi na ogół opiekowali sie pediatrzy – nie interniści czy ‚lekarze pierwszego kontaktu’ – jakis debilny pomysł na opis lekarza.

  W każdym zakładzie pracy był lekarz zakładowy i gabinet pielegniarski.
  Na wczasach, koloniach letnich, w sanatoriach, prewentoriach był lekarz i higienistka, która miała dużo lepsze przygotowanie zawodowe niz obecne pielęgniarki.

  I wcale nie musieliśmy miec skierowania do specjalisty, chyba, ze nasz lekarz rejonowy sobie tego życzył.

  Jeśli bolało mnie gardło szłam do laryngologa, do gastrologa – jeśli bolał mnie brzuch; a jak bardzo źle sie czułam – mogłam sama sie zgłosić do szpitala.
  W szpitalu byłam tak długo, dopóki całkiem nie wyzdrowiałam.

  Przy porodzie każdego dziecka był pediatra i siostra położna. Bez
  badań pediatrycznych żadnego noworodka nie wypuszczano ze szpitala.

  Każdego ranka, przychodziła na sale tzw. komisja lekarska i gromadnie czyli zespolowo omawiala stan każdego pacjenta.
  W Komisji porannej byli tez i stażyści, którzy uczyli sie jak należy obchodzić sie z pacjentem i poznać stan pacjenta z każdej strony.
  Dolegliwości pacjentów omawial zawsze wspólnie zespół lekarzy.

  Przynajmniej dwóch lekarzy musialo wyrazic zgodę na opuszczenie szpitala przez pacjenta. Komisja lekarska decydowała o tym, czy pacjent może wrocic do domu – a nie ‚komercyjna… ‚łóżko – godzina’.
  Nie biurokracja decydowała, czy pacjent jest zdrowy- tylko lekarz.

  Lekarze w Polsce mieli nie tylko ważną role w świecie medycyny – ale i w życiu całego narodu.

  To lekarze w Polsce sprawdzali jakość sprowadzanej z zagranicy zywnosci.
  Lekarze z calej Polski mieli regularne konferencje powiatowe, wojewódzkie i narodowe, na których opowiadano i wymieniano doświadczenia zawodowe i stan służby zdrowia.

  Lekarze – nie biznes- decydowali o higienie zbiorowego żywienia na stołówkach zakladowych, w szkolach, w szpitalach, sanatoriach, na wczasach, koloniach itp.

  Lekarze mieli bardzo dużo do powiedzenia przy budowie szkół,
  stadionów, i programów profilaktycznych, których obecnie nie ma na Zachodzie, a i w Polsce zdaje sie trzeba mieć pieniądze, żeby być ‚uprzywilejowanym’ pacjentem.

  ZGROZA!!!

  Na przykładzie lekarzy i nauczycieli widać wyraznie ze różne durnowate państwa przyjęły amerykański system opieki nad…biznesem.

  To zamerykanizowanie systemu opieki zdrowotnej i systemu edukacji urządziło bezładny gescheft na zapleczu.

  Walka o pieniądze jest często ważniejsza od systemu opieki.

  W PRL-u nie do pomyślenia było żeby ministrem zdrowia był medyczny analfabeta.

  W PRL-u nie do pomyślenia bylo, żeby nauczyciel nie mial stopnia naukowego z przedmiou, którego nauczał I nie do pomyślenia było, żeby nauczyciel nie mial zdanego egzaminu z psychologii rozwojowej.

  No i nie do pomyslenia bylo, żeby zdrowie trzeba bylo wykupywac jak krowe na targu a za nauke placic jak za …prostytutkę .

  Nie zapłacisz – nie dostaniesz.
  Nie dla psa kiełbasa.

  Dlatego mamy teraz taki chlew – nie tylko w Polsce ale i w calym szmalc -kapitalizmie.

  Wszystkie wartości kulturowe narodów, a także zdrowie i oświatę narodu zamieniono w towar i wystawiono na giełdzie.

  W obecnej, postępowej Polsce – jak i na całym zbankrutowanym swiecie , nikt nie opowiada młodzieży ze giełda to wymysł… piratów.
  Bankructwo cywilizacji.

  I w zgnilym kapitalizmie wychwala sie walkę terrorystów z terroryzmem i
  i abdykacje edukacji.

  Na Zachodzie, ludzkie zdrowie i życie sie w ogóle nie liczy – co widać po ilosci zabójczych wojen, mordowania cywilow, porywania i gwałcenia kobiet i dzieci…
  Wrocilsmy do jaskini.

  A przeciez mamy w Polsce znakomitych lekarzy. Nie wszyscy uciekli z Polski.
  Ale lekarze w Polsce i na swiecie nie maja glosu. Maja zamaskowane twarze …niczym islamiści..

  A edukacji współczesnego świata, przyświeca ….kaganiec oświaty
  Jeszcze żyjemy – 04.10.2021.
  Tiamat 04.10.2021 16:04:48
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163843,jeszcze-zyjemy-04-10-2021

 105. Yagiel said

  ad Podczaszy@100 – fb+ to był tylko początek, potem Zuckerberg zasugerował, że go sprzeda (odezwali się niegdyś wykiwani kumple ze studiów), ale zaraz potem zaczęły padać także dobre socmedia, więc kto miałby toto kupować ?
  No a potem pojawiła się wersja nie o kupowaniu za bezcen – odwrócenie Londynu’1813 – a o przejmowaniu wrogim a nawet wojennym:
  SKYNET ponoć przejął wszystko i jeszcze zapowiada, że użyje tego atomu, kt ma w zasięgu – a kt nie ma w zasięgu SKYNET ?
  Jeśli SKYNET wziął władzę nad Globem – a prof. Sawieljew od mózgu uprzedał, że skoro włast’ przejmą sieciowszcziki – to można sprawdzać, kto zacz ten SKYNET…

  Także o: nie wiadomo, czy do wieczora jeszcze wytrwa inernet, banki, prądy… Zostanie tylko analogowy świat – w KL Polin np. TVPiSKurski ! A jaki to będzie światpolski PiSKurskiego – PiSKurskiego zapytajcie 😉

  Jeśli sieciowszcziki-niezależni, np. od Xazarii/NWO, przejęli/uciszyli wszelkie soc-sieci – to zapewne po coś. Może chcą się tylko pochwalić wszechmocą, a może i chcą coś uzyskać konkretnego ?
  Jadę na bazarek kupić ciut więcej papu, bo nie wiem, czy dostanę wypłatę na konto, jak dotąd było…
  do miłego!
  oby

 106. Marucha said

  Spokojnie, Facebook i powiązane z nim media, już wracają na Internet.
  Najlepsze mózgi nad tym pracują.

  Czy naprawdę ktoś myślał, że une pozwolą na pozbawienie miliardów użytkowników najlepszego medium propagandy, jakie człowiek kiedykolwiek wymyślil?

 107. Carlos said

  O tym wlasnie pisalem p. Piskorz

 108. https://www.gazetawarszawska.com/index.php?option=com_acymailing&ctrl=archive&task=view&mailid=13&key=WGgwxuqt&subid=68-
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/6577-antysemici-won-z-prawicy-czyli-nieuleczany-filosemicki-bol-lba//

  JPT: Dawno podejrzewałem, że Ziemkiewicz powinien chodzić w żydowskiej mycce.

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/zamach/6570-zamachowiec-czech-pilot-eduard-maximilian-prchal-gibraltar-gen-sikorski-liberator

  JPT: Stanowczo PROTESTUJĘ te insynuacje. Prchal nie został ZARĄBANY przez komandosów angielskich, gdyż miał amerykański kombinezon ratunkowy.
  Niemcy podsłuchiwali rozmowy Churchilla a Rooseveltem: Ch: LECI DO PANA SIKORSKI. – KTÓRY? – TEN Z MOSKWY. – ZARĄBAĆ!!! – CZYM? – TOPORAMI. SIEKIER WAM CHYBA NIE BRAKUJE…
  Wobec tego Churchill musiał wysłać komandosów uzbrojonych w SIEKIERY, żeby ZARĄBALI Rosjan. Niemcy wysłali zaś komandosów włoskich, żeby POMOGLI Anglikom Rąbać Moskali.

 109. Wanderer said

  104 Podczaszy, swietny wpis.

  Ja jesxcze pamietam taka Polske zanim wyjechalem. Az nie chce mi sie uwierzyc ze tak wszystko poszlo na dno

 110. Piskorz said

  re 108 Prchal miał lecieć z żoną chyba do Niemiec /rok?/…w ostatniej chwili zrezygnował z lotu; samolot uległ „katastrofie”. Dożył wieku swego
  w USA . Do ostatnich chwil życia bał się ponoć zamachu …

 111. Głos Prawdy said

  Co to było wczoraj z awarią sieci społecznosciowych? – Próba globalnego wyłączenia internetu i wyciek naszych danych do Darknetu

 112. Głos Prawdy said

  Reestrujcie się w niekontrolowanych przez cenzurę (przynajmniej na razie) BASTYON i POCKETNET

 113. Yagiel said

  To było w piątek, 1 bm. o świcie (4 dni przed terminem)
  Bill 5Gates został powieszony w Guantanamo (wydłuża się lista…)
  .https://www.youtube.com/watch?v=LkURbQYSeg8

  Szczegóły egzekucji są raczej drastyczne, bo przebiegła, hm, nietypowo…
  Troszkę ta nietypowość wydaje mi się na pokaz
  ale Cekpetnyje Matepiały same
  decydują, o czym
  zawiadamia-
  ją nas

 114. Yagiel said

  ad Marucha Szanowny@106 – ano spokojnie. Siergiej Sawieljew też spokojnie, a nawet z ułybkoj, opowiada swoje…
  Na mnie jego wywody i ułybki robią wrażenie, ale wiem – cóż ja ? 5 przez 10
  rozumiem. W dodatku on użył chyba innego
  niż ‚sieciowszcziki’
  słowa – ja
  kiego
  ?

  (a
  Słońce
  robi swoje…
  zapewne tak samo Ziemia 🙂 )

 115. podczaszy said

  Fundacja Nowe Spektrum Grzegorz Płaczek
  Wrzesień 2021 #ToSieSamoKomentuje | Grzegorz Płaczek
  https://zrzutka.pl/neyxwd

  W 2021 r. założyłem Fundację Nowe Spektrum, aby wszystko było transparentne. U mojego boku stoi moja żona – Alina, która z podniesioną głową i nadzieją patrzy w przyszłość i pomaga mi oraz fundacji.

  Dlaczego założyłem Fundację Nowe Spektrum? Obecne działałania rządu są często dla mnie nielogiczne. Ale poprzednie rządy działały podobnie.
  https://zrzutka.pl/neyxwd

  Fundacja Nowe Spektrum Grzegorz Płaczek
  Strona główna Koronawirus Jesteś ofiarą segregacji sanitarnej?
  Koronawirus
  Pliki do pobrania:
  https://www.naszkobior.pl/pliki/05102021.zip

  Fundacja Nowe Spektrum Grzegorz Płaczek
  Jesteś ofiarą segregacji sanitarnej szczepionkowej kowid?
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 5, 2021
  Jesteś ofiarą kowidowej segregacji sanitarnej?

  Fundacja Nowe Spektrum Grzegorz Płaczek
  Bezpłatne telefoniczne wsparcie prawne dla Polaków oraz bieżąca opieka prawna (zgodnie z możliwościami mojej nowo powstałej Fundacji Nowe Spektrum)🆘 OPIERAMY SIĘ NA FAKTACH. #OstatniaProsta
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/05/jestes-ofiara-segregacji-sanitarnej/

  FUNDACJA NOWE SPEKTRUM, KOBIÓR Grzegorz Płaczek

  Numer KRS:
  KRS 0000914240

  Numer REGON:
  389571391

  Numer NIP:
  638-184-58-77

  Status:
  Aktywna

  Forma prawna:
  FUNDACJA

 116. podczaszy said

  https://pocketnet.app
  A Revolutionary anti-censorship decentralized publishing and social platform. Based on the blockchain technology, it runs on a set of computers around the world

  podobno antycenzorska sieć społecznościowa:
  https://pocketnet.app

  podobno antycenzorska sieć społecznościowa:
  Bastyon
  http://www.bastyon.com
  A Revolutionary anti-censorship decentralized publishing and social platform. Based on the blockchain technology, it runs on a set of computers around the world, http://www.bastyon.com

 117. podczaszy said

  Pan Wanderer

  dziękuje w imieniu autorki Tiamat;)

 118. Głos Prawdy said

  W Rosji stworzono urządzenie do elektronicznego zdalnego tłumienia koronawirusa

  4 Paź.-RIA Novosti. Urządzenie, które jest w stanie tłumić wirusy, w tym COVID-19, za pomocą niewielkiej mocy promieniowania elektromagnetycznego, przedstawił wiceminister przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej Wasilij Szpak na forum „Mikroelektronika 2021” w Ałuszcie.
  „Urządzenie, nazywa się „Thor”. Urządzenie nie ma odpowiedników na świecie… Dzięki swojemu promieniowaniu, całkowicie nieszkodliwemu dla ludzi, pięć razy mniej silnemu niż promieniowanie ze smartfonów, zapewnia człowiekowi ochronę przed zakażeniem koronawirusem w ciągu 15 minut pracy”, powiedział Szpak na forum.
  https://ria.ru/20211004/apparat-1752967738.html?in=t

  ——-
  Podejrzewam, że to odkrycie i urządzenie zostało skradzione u naukowca św.pam. Piotra Gariajewa, który od dawna udowodnił, że nasze DNA to fale i że każdy wirus ma pewne promieniowanie falowe, które można przenosić z jednego punktu do drugiego. Może dlatego go usunęli. Nic nie twierdzę, Rosja jest pełna genialnych naukowców w każdej dziedzinie, nie każdego się wpuszcza z wynalazkiem na światową arenę.

 119. osoba prywatna said

  Mariusz Świder: O Krymie i Ukrainie – Taurowie, Grecy, Rzymianie, Tatarzy i Polacy jako gospodarze

 120. podczaszy said

  Gwałciciele i terroryści wśród ewakuowanych z Kabulu – Czy Morawiecki jest świadom zagrożenie jakie sprowadza na obywateli Polski ??
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  wrz. 10, 2021
  Wśród ewakuowanych z Kabulu do Niemiec Afgańczyków znaleźli się przestępcy i ludzie „znani już organom bezpieczeństwa” – potwierdził minister spraw wewnętrznych RFN Horst Seehofer.
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/09/10/gwalciciele-i-terrorysci-wsrod-ewakuowanych-z-kabulu-czy-morawiecki-jest-swiadom-zagrozenie-jakie-sprowadza-na-obywateli-polski/

 121. Bezpartyjna said

  „Rząd chce wyższych grzywien za wykroczenia – nawet do 30 tys. zł. Tyle miałoby grozić np. demonstrantom wchodzącym na jezdnię. Może to się stać narzędziem walki z przejawami aktywizmu społecznego i protestami – ostrzega Rzecznik Praw Obywatelskich. Podwyższona ma też być wysokość mandatów. Nawet 8 tys. zł musiałby np. zapłacić kierowca za niewskazanie komu powierzył auto..”

  Tylko potrafią nas gnębić i jak tu żyć?

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/wysokie-grzywny-narzedziem-do-walki-z-protestami,317333.html&ved=2ahUKEwi-uOPz57PzAhXslYsKHRVQBzUQFnoECAQQAQ&usg=AOvVaw3r10o9YFakepNT2VdgBAZd

 122. OTTOOT said

  https://rumble.com/vnb4ih-co-bardzo-niebezpiecznego-jest-w-szczepionkach-dr-franc-zalewski.html

 123. Marucha said

  Re 121:
  Rosną wszelkiego rodzaju grzywny.

  Gdzie są te kurwy, które przekonywały Polaków, że NIE SUROWOŚĆ KARY ale JEJ NIEUCHRONNOŚĆ odstrasza przestępców?

 124. Yagiel said

  Słońce tak świeci, Wiatr tak wieje z dali, że człek się rozmarza, jakby był babim latem. Motyl brązowo-kolorowy przysiadł mi na rękawie bluzy, kiedy jedliśmy na polanie – to podetknąłem mu kawałek pomidora: na ile widziałem, to pił chwilę…

  Ja z moją Śliczną mamy swoje lata – ona oczywiście mniej! – o których Romeo i Julia pewnie i nie śnili… I właśnie a propos snu-i-lat-upływu bezskutecznemu czy bezszkodliwemu 😉

  Gospodin Jurij Szatohin ma coś swojego na YT, co nazywa się Web Pacckaz/Opowieść, i taki odcinek:
  .https://www.youtube.com/watch?v=CpUzPAhqt50

  W kwietniu 1485 r. przypadkiem odkopano pod Rzymem/Via Appia/ sarkofag ze zwłokami-nie-zwłokami ok. 15-letniej dziewczyny W ŚWIETNYM ŻYWYM STANIE: CIAŁO MIĘKKIE, OCZY BŁYSZCZĄCE, itd. Jest rysunek!
  (tak mogłaby wyglądać UBRANA Julia, zobaczona przez Romeo w grobowcu)
  Sytuację i ciało opisał ówcz. naukowiec Bartolomeo Fontus/della Fonte – przeczytany, jak i dwa komentarze, przez Jurij Sz.;
  ten drugi odnosi odkrycie z Via Appia wprost do „tisulskiej księżniczki” odnalezionej w kopalni węgla po setkach milionów lat w stanie raczej żywym… Tisulska księżniczka to rzecz znana w Rosji, choć objęta w CCCP ścisłą tajemnicą i kilkoma zgonami

  Także ciekawy komentarz do tej Web Opowieści JSz:
  „Интересно что 1485 году упоминается засыпанный кирпич, который на тот момент ещё не должен существовать, разве что плимфа. Так же примечательно что копатели искали мрамор(засыпанный катастрофой), возможно для того что б пережечь в известь…. Исходя из всего этого: или катастрофа была раньше или датировки не верны
  Ciekawostką jest, że w 1485 r. wzmiankowana jest zasypana cegła, która w tym czasie nie powinna jeszcze istnieć, może poza plimpha. Na uwagę zasługuje również to, że kopacze szukali marmuru (pokrytego katastrofą), być może w celu wypalenia go na wapno… Bazując na tym wszystkim: albo katastrofa była wcześniejsza, albo daty nie są poprawne”
  I chyba nie są: sprawdziłem BdF: wikipedia:
  włoski humanista, poeta i tłumacz (…) Od 1469 do 1471 przebywał w Ferrarze , potem wrócił do Florencji do 1483. Podczas krótkiego pobytu w Rzymie napisał pracę, w której opisał zabytki miasta. W 1481 został profesorem w Studio Fiorentino . W 1483 i 1484 ponownie przebywał w Rzymie. Poprzez kontakty na Węgrzech wyruszył w 1484 r. w podróż do Budy , która prowadziła go przez Ragusę. W 1489 zaprojektował bibliotekę Macieja Korwina w Budzie w istotnych obszarach. W 1490 powrócił do Florencji(…)”
  Zatem w kwietniu 1485 nie było go w Roma/Rzymie… Coś nie styka.
  Co wszystko nie znaczy, że odkrycia takiego na Via Appia nie było: BdF rysował raczej nie z wyobraźni.

  A czemu akurat teraz, pod koniec września’21, gospodin JSz objawia ten mało znany fakt ?
  Julia z Via Appia, leżała tam 1,5 tysiąca lat, tj. +- od tuż przed naszą erą ?!
  to od niej w tej marmurowej skrzyni zaczął się re-nesans
  Antyku sprzed n.e.? a co z nią potem…??
  a teraz jest re-nesans
  re-nesansu
  ?

  to
  ten motyl
  na takim Słońcu i Wietrze…
  wzmagającym się! co powinno wykluczać motyle październikowe

 125. Mareczek said


  Zobaczcie od 5:20, bardzo ciekawa informacja

 126. Bezpartyjna said

  Panie Gajowy,

  smutne to, ale niestety w bardzo ciężkich czasach przyszło nam żyć. I lepiej nie będzie, co do tego jestem reealistką. Zapewne une maja już plan wobec opornych takich jak ja, lecz „opornika” nie będę sobie wpinać w klapę – bo kto to z młodych zrozumie i zresztą nie o gesty w tym przypadku chodzi.

  Dobrze, że Bóg dał mi chociaż coś dobrego przeżyć w zyciu.

  *******

  „Fakty są niezaprzeczalne: Obecnie – ludzkość doświadcza zaplanowanych procesów ludobójstwa – w czasie rzeczywistym, które w latach najbliższych najprawdopodobniej będzie się…tylko pogarszać.

  Raport zawiera mikroskopijne zdjęcia, które pokazują, jak zastrzyki niszczą krew i jak szczepionki zawierają samoskładającą się nanotechnologię, która wykonuje nieznane zadania w ludzkim ciele…”

  https://ryszard-opara.neon24.pl/post/163866,szczepionki-covid-ostatni-dramat-istnienia-ludzkosci

 127. Bezpartyjna said

  „Milion kary za fake newsy o COVID-19. Planują bat na social media
  Nawet milion złotych kary dla firm, które nie usuną nieprawdziwych treści dotyczących koronawirusa lub hejtu wobec lekarzy z mediów społecznościowych – to założenie projektu ustawy, który powstał w Kancelarii Premiera. – To krok w dobrym kierunku – uważają lekarze. A eksperci zauważają, że projekt KPRM jest sprzeczny z pomysłem Rady Wolności …”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/milion-kary-za-fake-newsy-o-covid-19-planuja-bat-na-social-media-6690513954949760a&ved=2ahUKEwjL6POdk7TzAhUDAxAIHRVaCv8QFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw2osvvvfitOIif8zgLZ7UVv

 128. Greg said

  Tylko Ludzie małej wiary potrafią się stresować obecną sytuacją !

 129. seler said

  no cóż….

  14 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów Glinojeck 2010 r. część 2


  _________

  kwiaty jak motyle,
  motyle jak kwiaty,
  a, co z tymi ????
  którzy… jeszcze..
  potrafią kochać ?
  wymordować ???

 130. I*** said

  (32) Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci, Panie Zenonie?

  Swoją drogą, cóż stoi na przeszkodzie, by promował Pan np. słowiańską muzykę… :)))

 131. maks said

  https://www.bibula.com/?p=126277

 132. Yagiel said

  ad Mareczek@125 – tak obrabiana/spakowana Australia okrutnych psychopatów miała zostać oddana Chinom/Xazarii – to nie nastąpiło i raczej nie nastąpi. Ten Andrews-psychomacher już tak nie grozi ludziom, bo mu połamali kręgosłup i zagrozili podobną „psycho-kuracją” jego bliskim, kt zresztą zdradził z chińską kochanką… Pokaż go pan dziś.

  Australia jest daleko od nas – blisko Chin, ale Chinom wszędzie blisko i ten filmik pokazuje pasychpato-obróbkę w wykonaniu faszystów zebranych w Australii właśnie po to, żeby zrobić z niej KL Australia nur fiur China, jak z Polski KL Polin nur fiur… Tacy sami faszyści są niemal w każdym państwie namordnikowców, z tej samej Xazaria-szkoły Nowego Zamordyzmu Szczypanego:
  jeśli ktoś jest kretynem, kurzomózgiem i nie potrafi zrozumieć sensu tego filmiku, pokazanych w nim działań psychomacherów, to zasługuje sobie na los tego Andrews: na los Clinton, Gates’a, Soros’a…
  Panie Mareczek, ma pan film, jak dziś wygląda i jaką ma dykcję ten Andrews ?
  co dziś jest w stanie powiedzieć o sobie i swych
  agentach prowadzących
  ? tj. wiozących
  na wózku

  przy
  pomnę radę
  Wałęsy: „stłucz pan
  termometr, a nie będziesz miał
  gorączki”; stłuczcie ludzie telewizory – nie będzie FAKEdemii;
  stłuczcie takich Andrews’ów – nie będzie psychopatów jako władców demonkracji 😉

 133. Andzia said

  Sąd Najwyższy odrzucił kasację Ziobry od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu dlatego, że była „żle napisana”.Chodziło o gwałt na 14-latce przez kuzyna na spotkaniu rodzinnym.https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/wroclaw-sad-najwyzszy-odrzucil-kasacje-zbigniewa-ziobry-ws-14-latki/q6hkht7?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  Sąd stwierdził, że nie ma wątpliwości, że dziecko nie chciało tego „obcowania”, ale się nie broniło w sposób widoczny dla sprawcy. Prokurator zaś powołał się na obrazę przepisów prawa materialnego a nie procesowego.
  ps. Odrzucenie kasacji następuje w fazie jej badania wstępnego tj. czy jest prawidłowo napisana. Jeśli jest, to sąd czyta akta, gdzie zawsze można znależć dziurę w całym, błędów sądów się nie uwzględnia, jeśli zainteresowany mógł je prostować na etapie postępowania niższego, co maa odzwierciedlenie w zapiskach protokołów (jeśli zgłaszał, a sąd nie zapisał (albo podmienił zapis) to dowodów nie ma. Potem ludzie klną na sądy, że niesprawiedliwe i mają rację ale nie wiedzą, że to sejm tak konstruuje przepisy, że sądy mogą dowolnie pływać. Jak wyraziła się sędzia SN „wszystko można wyinterpretować”.

 134. Lily said

  Re125; Mareczek
  BOMBSHELL.
  „COVIT 19 – ISN’ t pandemic plan, IT’s an
  EXTERMINATION plan FOR HUMANITY”.
  By;Mike Adams.
  Source.
  Issue 62 UNCENSORED pages 48 to 50.

  „Ideally, globalists seek to REDUCE the
  WORLD POPULATION TO ABOVE 500
  MILLION PEOPLE, which is roughly, a
  94 % REDUCTION IN THE CURRENT
  HUMAN POPULATION”.

  „GOVERNMENT TYRANTS are GIGGLING
  with JOY with THEIR NEWFOUND
  POWER OVER LIFE AND DEATH”.

  „HOW BILLION of HUMANS will LINE UP
  and BEG To Be „SUICIDED” with VACCINES”.

  OblivionAgenda.com
  https://www.clearnewswire.com/467590.html

  CZY nie SPRAWDZA sie PRZEPOWIEDNIA
  o Tym,
  ze ZYWI beda ZAZDROSCIC UMARLYM?.

  W.e.c.e.j w/w Temacie.

  NEWS NOT SHOW on TV. SERIES.
  16 EPISODES in TOTAL.
  DVD nr 7.
  „Rome, London &Washington DC.
  Black Pope,Royal Family & DC Layout”.
  DVD nr 12.
  „Donald(the Fox) Trump & Zionism.
  Jews Zionism & White Genocide”.
  Z.o.d.l.o.
  http://www.NewsNotshownonTV.com

 135. Lily said

  Re 132; Lily
  Z.r.o.d.l.o; w/w Tekstu.
  http://www.uncensored.co.nz
  .

 136. osoba prywatna said

  Hit infolinii David 19

 137. Boydar said

  „… potem ludzie klną na sądy, że niesprawiedliwe i mają rację ale nie wiedzą, że …”

  Nie wiedzą ludzie i Andzia nie wie, że na każdy przepis jest kontrprzepis, albo furtka. I zawsze din decyduje, czego użyć.

 138. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/dantejskie-sceny-na-orlenie-pobili-go-bo-stanal-w-obronie-kolezanki-6690798046431904a

  … wy, Turcy, na strzelaninę przychodzicie z nożami …

  I właśnie tu mamy problem, Houston.

 139. https://www.unz.com/runz/american-pravda-holocaust-denial/

  Transparent na planszy po angielsku: NIE WSPOMINAJ O TYM TAM, GDZIE NEGOWANIE HOLOKAUSTU JEST NIELEGALNE: Francja, Belgia, Niemcy, Polska, Litwa, Rosja, Portugalia, Włochy, Austria, Czechy, Węgry, Rumunia, Grecja i Izrael.
  Ja powtarzałem tylko to, czego nauczyłem się na Uniwersytecie Wrocławskim, że Holokaust to ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu z Białegostoku. Pouczyłem więc Davida Irvinga, że BYŁA Antyżydowska jurysdykcja Adolfa Hitlera. Było to obciążenie Żydów podatkiem POLSKIM i Nakaz Pracy Na Rzecz Wojennej Gospodarki Rzeszy.

 140. podczaszy said

  re 121 i 123

  Podwyższona ma też być wysokość mandatów. Nawet 8 tys. zł musiałby np. zapłacić kierowca za niewskazanie komu powierzył auto..”

  ==
  Tu jest jeszcze zastraszanie obywatela wysokością nielegalnej kary za niewskazanie komu właściciel powierzył auto żeby nawet się nie odwoływał od bezprawnej kary:
  właściciel auta musi donieść na siebie albo swoją rodzinę – łamanie Konstytucji RP, podstawowe prawa obrony oskarżonego w Prawie Karnym.

  kary za niewskazanie komu właściciel powierzył auto
  https://prawonadrodze.org.pl/
  kary za niewskazanie komu właściciel powierzył auto
  http://anuluj-mandat.pl/

 141. podczaszy said

  Po tym jak prezydent Świnoujścia , Białegostoku i tysiące innych osób zaszczepionych – „cudownym eliksirem” [ kowid szczepionką ] zaczyna chorować trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla tych „siewców śmierci”
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 6, 2021
  kowid: zaszczep się zakazisz babcię i będziesz organizował pogrzeb.
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/06/zaszczepieni-to-siewcy-smierci-zacznijmy-ich-izolowac/

 142. Lily said

  Re 139; W.a.n.d.e.l.u.z.j.a PL
  W Australii.

 143. podczaszy said

  Mariola Roleder, 3!! zastępca prezydenta Chorzowa i prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Bartosza Sałata wymusza eksperymenty medyczne „szczepionki kowid” na swoich pracownikach

  .https://tarnogorski.info/wp-content/uploads/2021/10/243313680_3052535401739373_7165280949286844148_n.jpg

  Segregacja szczepionkowa UM Chorzów, mobbing pracowników urzędu miasta Chorzów
  przez Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Pismo jest datowane na 20 września 2021r i podpisane przez prezesa zarządu Bartosza Sałatę.

  redaktor naczelny Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/slaskie-miejska-spolk/

 144. Lily said

  AUSTRALII, za TO kara 2 lat.

 145. podczaszy said

  Minister Zdrowia bez wykształcenia lekarskiego Adam Niedzielski: musimy wrócić do maseczek [kowid] i egzekwowania obowiązku ich noszenia
  6 października 2021

  Wróci nakaz noszenia maseczek [kowid] na świeżym powietrzu?
  Według irlandzkich naukowców tylko jedna infekcja koronawirusem na tysiąc występuje na świeżym powietrzu – donosił w kwietniu 2021 roku The Times.

  Czy to oznacza, że nakaz noszenia maseczek [kowid] na zewnątrz nie ma sensu?

  Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przypadkiem maseczki [kowid] nie dają odwrotnego skutku.

  Zakrycie nosa i ust bardzo często jest używane w sposób nieprawidłowy. Maseczka [kowid] jest dotykana rękami, poprawiana itp.

  Każda ingerencja rękami w maseczkę [kowid] powinna być uprzedzona wcześniejszą dezynfekcją rąk – tak wynika z zaleceń szwedzkiego ministerstwa zdrowia.

  Między innymi dlatego w Szwecji nie było nakazu maseczkowego [kowid] .
  Maseczka [kowid] noszona przez wiele godzin i transportowana w kieszenie zapewne zbiera wiele bakterii, a później bardzo często trafia na naszą twarz.

  redaktor naczelny Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/adam-niedzielski-musimy-wrocic-do-maseczek-i-egzekwowania-obowiazku-ich-noszenia/

 146. podczaszy said

  Banda ZUS od dzisiaj może kontrolować osoby będące na L-4.
  https://kamienskie.info/jestes-na-zwolnieniu-lekarskim-spodziewaj-sie-telefonu-z-zusu/
  ZUS może nas wezwać e-mailem albo telefonicznie. Takie wezwanie będzie miało moc jak list polecony.Masz maila? Nie? nie szkodzi ,musisz mieć.Od stycznia 2022 dane dostarczy „twój” operator komórkowy i bank z karty płatniczej.
  I cyk ,biurwa „ma moc”.
  Polubione przez 1 osoba
  kfakfa , 6 października 2021 at 10:09
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/05/05-10-2021-syria-2192-dzien-sprzatania-swiata/

 147. Głos Prawdy said

  Postępy (a)cywilizacji
  https://marucha.wordpress.com/2021/10/05/postepy-a-cywilizacji/
  —–
  To za czym tęsknicie mamy dotychczas i bardzo narzekamy, bo nam wciąż za mało .Postępowi Białorusini chcą za darmo i wszystko na raz w tej dziedzinie w tym trudnym czasie.

 148. podczaszy said

  inwigilacja śledzenie zakupów obywateli płaconych bezgotówkowo przez pis
  Polski Ład pozwoli śledzić nasze zakupy płacąc kartami bankowymi?
  październik 4, 2021 • 14:45 11 komentarzy

  Od lipca przyszłego roku sklepy i usługodawcy będą musieli zintegrować kasy fiskalne z terminalami płatniczymi. To jedna ze zmian, które wprowadza Polski Ład. To pozwoli Krajowej Administracji Skarbowej na wgląd w to, co kupujemy

  Jak podaje gazeta, w ramach przegłosowanych w piątek zmian zawartych w Polskim Ładzie, nowelizacja prawa przedsiębiorców ma umożliwić skarbówce śledzenie zakupów.

  Od 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy będą musieli zintegrować kasy fiskalne z terminalami płatniczymi.

  Według Hanny Gill-Piątek, szefowej koła Polska 2050, to realne zagrożenie dla każdego z nas. – Analizowaliśmy ten przepis. Obawiamy się, że do skarbówki mogą trafiać w czasie rzeczywistym dane z paragonów powiązane z numerami kart. A numer karty wystarczy do identyfikacji kupującego

  Nie chodzi tylko o zakupy spożywcze czy odzieżowe, ale również np. o wizyty u lekarza czy prawnika. To komplet danych na nasz temat – przekonuje Gill-Piątek

  gość mówi:

  październik 5, 2021

  o godzinie 8:10
  Odpowiedz

  A później sprawdzą, że Kowalski zarobił 50000 rocznie a na karty wydał 55000. Skąd miał? Skontrolować i ukarać . I już można będzie się pochwalić wyższymi wpływami do budżetu.
  https://kamienskie.info/polski-lad-pozwoli-sledzic-nasze-zakupy/

 149. podczaszy said

  2021/10/06
  Kolejne „ofiary” rosnących cen gazu na giełdach, tym razem amerykański ‚Bloomberg” informuje o kryzysie w jakim w zwiazku z tym pogrąza się holenderskie rolnictwo oparte na hodowli szklarniowej.

  Choć niewielka, Holandia jest drugim co do wielkości eksporterem żywności na świecie pod względem wartości, częściowo dzięki swoim wysoko wydajnym szklarniom, które zajmują około 10 000 hektarów (25 000 akrów) – mniej więcej wielkości Paryża.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/06/wojna-domowa-na-ukrainie-06-10-2021r-2297-dzien-od-nowego-rozejmu/

 150. podczaszy said

  2021/10/06
  Ciąg dalszy „SAAKASZWILIADY”. Ukraińska „kochanica” Saakaszwilego, deputowana Rady Najwyższej Ukrainy z „Sługi Narodu” Liza jasko odwiedziła go w areszcie i potwierdziła ze „nic nie je” oraz ze jest ‚w nastroju do walki”;
  https://24tv.ua/ru/on-dejstvitelno-voobshhe-nichego-ne-est-jasko-gruzija-novosti_n1759370
  Polubienie
  maniaprzepraszania , 6 października, 2021 at 09:46
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/06/wojna-domowa-na-ukrainie-06-10-2021r-2297-dzien-od-nowego-rozejmu/

 151. podczaszy said

  lockdown rządowy kowidowy od kuchni:
  Beata Jaworska mówi:

  marzec 13, 2021

  o godzinie 16:50
  Odpowiedz

  Chciałam Wam Panowie ogromnie podziękować….
  Dzięki Wam, odwołano planowe zabiegi/operacje… I po miesiącach czekania na wyczekaną operację, która miała zmienić moje życie na,, normalne”- wszystko odwołano i odesłano mnie do domu tak jak stałam…

  A zrobiono to w najprostszy sposób – zrobiono z człowieka debila… Ze mnie jak i z setki (jak nie tysiące) innych osób…

  Z guza, który musi być usunięty bo powoduje szereg nieprawidłowości w organizmie co zostało stwierdzone przez fachowych lekarzy – nagle… NIE TRZEBA GO USUWAĆ!

  Nic się nie dzieje!!! Otrzymałam do rąk kartę anestezjologiczną, wszelkie wskazówki co do pielęgnacji rany, nazajutrz miała się odbyć operacja… A tu nagle wieczorem przychodzi lekarz twierdząc, że nic nie trzeba robić…. Akurat wtedy, kiedy narzuciliscie z góry lekarzom odwołanie planowych operacji… To nic, że guz nie wiadomo, czy jest rakowy…. To nic, że w każdej chwili może rosnąć i robić większy ucisk… To nic, że w każdej chwili może spowodować śmiertelna chorobę autoimmunologiczną (a już jest podejrzenie, że jest… Oczywiście brak chęci do konkretnych badań stwierdzajacych…)
  Nie ma zagrożenia życia…
  Nie trzeba operować….
  A ja z ciągłymi atakami zostałam,, wykopsana” jak idiotka…
  Nie otrzymując nawet wyników tomografii komputerowej, ani spirometrii o które muszę się teraz skamlać….
  Z guzem prawie 5cm…
  Domyślam się, że to nie wina lekarzy…. Oni także zostali sami z tym wszystkim….
  Narzucenie Waszych chorych zasad z góry….
  https://kamienskie.info/polski-nowy-lad-pis-przedstawil-zalozenia-2

 152. podczaszy said

  Jan Paweł 2 i nie konkubinaty?

  encykliki Familiaris Consortio oraz Veritatis Splendor
  czyli spowiednik podczas spowiedzi zastępuje sądy biskupie w procesach orzekania o nieważności małżeństwa?

  punkt 84 adhortacji apostolskiej Familiaris Consortio
  punkt 13 81 encykliki Veritatis Splendor

  Pytanie3 października 2021 23:33

  Jeśli mógłbym Ksiądz Doktor jeszcze odpowiedzieć – czym się różni podejście [„papieża”] Jan Paweł 2 z dwóch wspominanych encyklik Familiaris Consortio oraz Veritatis Splendor z tym co proponuje odnośnie Komunii Świętej dla rozwiedzionych [„papież”] Franciszek w Amoris Laetitia?

  Tu i tu widzę Komunie Sw. dla rozwodnika po rozeznaniu spowiednika.
  Odpowiedz

  Anonimowy3 października 2021 16:47

  Uważam, że to, co zostało wprowadzone przez FC jest nadużyciem. Papież nie miał legitymacji do ustanowienia prawa do rozgrzeszania osób żyjących pod jednym dachem z innym partnerem niż małżonek.

  Skoro przez 2000 lat nie dopuszczano możliwości rozgrzeszania pod warunkami jakie wprowadzono w paragrafie 84 Familiaris Consortio to na jakiej podstawie Jan Paweł II taką możliwość dopuścił?

  Czy powołał się na Ewangelię?nauczanie Ojców Kościoła? poprzednich papieży? natchnienie Ducha świętego?

  O ile wiem na nic podobnego się nie powołał. Więc była to jego arbitralna decyzja nie poparta żadnymi wcześniejszymi dokumentami czy tradycją. Była to całkowita nowość, przekroczenie granic władzy papieskiej. (czytałam, że wynikało to z nacisków biskupów niemieckich, którzy takie praktyki stosowali).

  I można zastanawiać się, czy wobec tego we wcześniejszych wiekach Kościół tkwił w błędzie i zbyt surowo traktował osoby żyjące z innymi partnerami, niż małżonek nie dopuszczając ich do Komunii świętej na podobnych warunkach jak pkt 84 FC?

  Gdyby wcześniej była taka możliwość, to poprzedni papieże by z niej skorzystali np. w przypadku króla Henryka VIII, aby nie dopuścić do wystąpienia przez niego z Kościoła Katolickiego, żeby mógł poślubić kolejne żony.

  Henryk VIII mógłby się rozwieść i wstępować w związki niesakramentalne, a po latach zacząć żyć w tzw. „czystości” i przystępować do Komunii świętej.

  I jeszcze jedno: skoro papież JPII mógł zrobić podobny wyłom w Familiars Consortio, to również Franciszek -korzystając z władzy papieskiej – mógł pójść krok dalej i legalnie dopuścić do rozgrzeszania bez wymogu „czystości” w Amoris Laetitia.
  czytelniczka

  Anonimowy5 października 2021 12:37
  Drugi aspekt to jest to, że sprawy publiczne, a do nich należy małżeństwo, nie należą do „forum internum”. Małżeństwo zawiera się publicznie i przy światkach, nie może więc być anulowane w zaciszu konfesjonału. Delegowanie rozstrzygania o jego ważności do „forum internum”, czyli zgody penitenta i spowiednika, jest więc patologią i to absolutną.
  http://teologkatolicki.blogspot.com/2021/10/co-jest-cudzoostwem.html

 153. Greg said

  Takie dzieci rodzą się po preparacie C-19 w Turcji z 3-ma rączkami, 3 nóżkami, nawet z ogonkiem.
  Młodzi ludzie, którzy się wyszczepili odczują skutki tego preparatu, gdy załozą swoje rodziny i będą mieli potomstwo lub ci, którzy planują w związkach więcej dzieci. Ponieważ w ich organizmie maja zmiany nieodwracalne z ubocznymi skutkami i zmienionym DNA.

  .https://youtu.be/ywpmw2y3qke

 154. Olo said

  Anglosyjon mówi nam co jest dla nas dobre.

  https://www.o2.pl/informacje/chinska-inwestycja-w-gdyni-grozna-dla-polski-to-budzi-niepokoj-6690579746478752a

 155. Greg said

  Przesłanie do Covidian !

  .https://youtu.be/FNUldiZpM1Y

 156. Greg said

  https://rumble.com/vndu0z-rozmowa-z-pracownikami-pfizer-ukryta-kamera.html
  Mnie to nie chce odpalić, proszę sprawdzić

 157. podczaszy said

  uzależnianie i szantażowanie klientów rajów podatkowych

  korupcja raje podatkowe off-shore

  Znawcy problematyki twierdzą że
  „Pandora papers” to igrzyska dla gawiedzi.

  Bohaterski zespół „dziennikarzy śledczych” którzy ujawnili afere są strukturą związaną z Sorosem zaś zdemaskowani winowajcy to garnitur trzeciorzędnych postaci bez znaczenia.

  Wszystko to robi się aby odwlec uwagę od postaci pierwszoplanowych,od przedstawicieli światowych politycznych elit,decydentów i animatorów światowego ładu.

  Istnienie rajów podatkowych jest elementem opracowanego przez (anglosaów) USA i Wielką Brytanię schematu korupcyjnego.

  Dzięki jego istnieniu nie tylko uzależnia ale kontroluje się i manipuluje każdym

  Tym sposobem nawet banalni malwersanci stają się żołnierzami banksterów.
  Dlatego trzeba w pierwszej kolejności skupić uwagę na ofszorowym korupcyjnym schemacie i jego twórcach,a dopiero w drugiej kolejności na jego „klientach”

  jest o tym mowa w programie właśnie w tej chwili nadawanej online

  youtube.com/watch?v=lKtI5s9WNxo

  ale po południu kilkugodzinna całość zostanie „rozczłonkowane” na tematyczne fragmenty.
  A co na ten temat Julian Assange ⁉ WIĘZIONY za PRAWDĘ❗
  ikulalibal 05.10.2021 07:39:49
  https://leonardo.neon24.pl/post/163865,a-co-na-ten-temat-julian-assange-wieziony-za-prawde

 158. zen said

 159. podczaszy said

  Sierpień 20, 2021
  Brak kary ze strony „papieża Franciszka” dla kardynała Kupicha za skandal z Komunią Św?

  niekatoliczka publiczna lesbijka prezydent chicago z sekty metodystów
  otrzymuje Komunię Św ( w kościele posoborowym) Lori Lightfoot
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2021/08/lesbian-methodist-mayor-of-chicago-goes.html

  publiczna lesbijka prezydent chicago Lori Lightfoot świętokradztwo profanacja Komunii Św na Mszy posoborowego księdza abp kardynała Błażeja Józefa Cupicha
  https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEiEnpxTTUbwYxXnqVEYHCDCwMIVMbBLnFFEZdY9O8HcaVVtP2CJV2VKF01pzu90od-grsh8EobUckOS-wRG23RzlMm1G7iC9AZGeEtDuERz80iwWPD3IC0q4eFKlMdkaoRB2HIov5JqwsvxoxjMib11I-jInC9UlM-z3jhYSqo7rq0ZrcGlhi6qDHta=s2048

 160. Lily said

  Re 154;Olo
  Kaczynskiego partia UTRZYMUJE BARDZO
  DOBRE STOSUNKI z CH.R.L.
  Glowa w III.R.P, z malzonka ODBYL
  dyplomatyczn/a/e wyzyt/a/y w tym kraju.

  Pytanie.
  JAK NAJLEPSZY SOJUSZNIK III.R.P,
  za Oceanu patrzy na TO?.
  JAK nam wciskaja w mediach,US ma MIEC,
  nienajlepsze/wrecz wrogie stosunki z CH.R.L.

  COS mnie tu WONIE, z TA cala wrogoscia.

 161. Piskorz said

  re 133….kłaniają się tzw. luki w prawie.

 162. Piskorz said

  !!! Pisałem tu w „G” o- przypadku naszego rodaka w Hiszpanii; teraz u nas rzecz podobna… Funkcjonariusze nie podjęli się żadnej interwencji i tłumaczyli, że nie mogą nikogo przegonić z budynku bez nakazu prokuratora. Tak działa polskie prawo uchwalone kilka lat temu w obronie lokatorów przed tak zwanymi „czyścicielami kamienic”. Jedyną legalną opcją na to, aby zmusić squatersów do opuszczenia budynku to sądowy nakaz eksmisji z budynku, ale na niego czeka się czasami nawet kilka lat.

  Nie chcą wpuścić właścicieli i policję. Oskarżają o naruszenie miru domowego
  Bez komentarza…

 163. Lily said

  „CHEMTRAILS DESIGNED TO PROVOKE
  „FLU – LIKE SYMPTOMS”.
  By; Whistleblower Chemist.

  P.” IN your opinion what is the overall
  AGENDA DRIVING CHEMTRAILS?
  O. CONTROL.
  Whether IT’s OVER PEOPLE. the WETHER,
  the ENVIRONMENT.
  IT’s ALL BOILS DOWN TO CONTROL.
  IT’s HUMAN NATURE TO WANT TO
  BE IN CONTROL”.
  Source.
  UNCENSORED. Issue 62.pages 71 -77.
  http://www.uncensored.co.nz

 164. Lily said

  https://beforeitsnews.com/chemtrails/2020/10
  chemtrail-whistleblower-90-of-chemtrail-are-designed-to-alter-emotion-smoodstate-of-mind-
  and-provoke-flu-like-symtoms-2460948.html

 165. podczaszy said

  Zwariowany język

  W zamierzchłych czasach, w środku lat osiemdziesiątych, niedługo po wylądowaniu w Perth, poznałem Danka L. Polskiego Żyda, zresztą z samego miasta Łodzi. Czas ten charakteryzował sie głównie tym, że znałem wtedy sześć słów angielskich, z czego około pięciu nie byłem pewny wymowy. Prosty zakup pieczywa I kostki masła kosztował mnie wiele fizycznego wysiłku, jako, że porozumiewałem się głównie przy pomocy rąk, nóg oraz grymasów na twarzy. Teraz, jak sobie przypomnę te ekspedientki, które pewnie musiały być przekonane, że nawiedziła mnie choroba Świętego Wita, bowiem mój angielski był taki bardziej konwulsyjny, ze śmiechu czasem trudno mi sie pozbierać.

  No, ale w tych to wesołych czasach, Danek L., który miał tę przewagę, że był w Australii jakieś dwadzieścia lat przede mną, oświadczył był kiedyś,

  iż język angielski jest niesłychanie precyzyjny.

  Tak bardzo, że można nazwać go mową techniczną nawet. Z Dankiem nie zawsze się zgadzałem a kiedy na przykład rozmawialiśmy o Józefie Piłsudskim, to z reguły siadałem na rękach, bo nie lubię, jak ktoś sie przy mnie źle o Marszałku wyraża. Na moje argumenty, że forpoczty ułańskie wieszały wszystkich aktywistów bolszewickich “jaczejek”, bez względu na narodowość, religię czy pochodzenie Danek nieodmiennie odpowiadał, że Piłsudski był żydożercą I tyle. Dziś wiem, że były mieszkaniec miasta Łodzi mylił sie nie tylko co do osoby Marszałka ale także w sprawie języka angielskiego. Niby taki precyzyjny a gdzie kto widział sosnowe jabłka w ananasie? Albo jajka w eggplant czy szynkę w hamburgerze.” English muffins” wcale nie zostały wynalezione w Anglii tak jak “french fries” nie mają nic wspólnego z Francją. “Sweetmeats” natomiast są rodzajem słodyczy choć “sweetbreads” to potrawa mięsna a dokładnie trzustka, zwykle cielęca lub barania.

  Do dziś nie wiem, czemu kwadratowa arena bokserskich pojedynków nazywa sie po angielsku ring. Zawsze myślałem, że ring musi być okrągły, tak jak pierścionek. “Quicksand” z reguły działa bardzo wolno a “guinea pig” nie pochodzi z Gwinei a z Peru, gdzie zresztą do tej pory traktowana jest jako wyjątkowy przysmak choć nie ma nic wspólnego ze świnią.

  Jak to możliwe, że “slim chance” oraz “fat chance” znaczy dokładnie to samo kiedy “wise man” I “wise guy” dokładnie odwrotnie? Na tej samej zasadzie po angielsku “overlook” oraz “oversee” są określeniami znaczącymi zupełnie co innego natomiast “quite a few” oraz “quite a lot” znaczy zupełnie to samo.

  Wasz dom, drodzy czytelnicy, może “burn up” kiedy “burns down” (tfu, na psa urok, żeby nie zapeszyć) W urzędach wypełniacie formy czyli “fill in” poprzez “filling it out”. Wasz budzik z rana “goes off” poprzez “going on”.

  No I w jakim to innym języku można jeździć po “parkways” natomiast parkować bryczkę na “driveways”. “Recite at a play” oraz “play at a recital”. Towar na drugi koniec Australii może być tylko “ship by truck” choć trochę taniej, ale dłużej trwa “send cargo by ship”. A już zupełny nonsens to to, że “nose run” kiedy “feet smell”. Ot, zwariowany język I tyle panie dzieju.

  Zbigniew Koreywo

 166. Greg said

 167. podczaszy said

  Dobrze genezę obowiązujących antytłuszczowych poglądów dietetycznych prezentuje film Toma Naughtona pt. Fat Head (pl.Grubi, nie głupsi)

  youtube.com/watch?v=WVXi6f7X00A

  Body IO FM 47 – Tom Naughton – Fat Head – YouTube
  youtube.com/watch?v=SEN9Mos5Sy8 копия
  This episode of Body IO® FM, our guest is comedian and director, Tom Naughton. He explains what led him to try a high fat diet

 168. Greg said

  https://nomoresilence.world/miscellaneous/child-victims-of-the-covid-19-vaccine/

 169. podczaszy said

  Nie bójmy się cholesterolu czyli wojna margaryny z masłem. Prof dr hab Grażyna Cichosz z Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie

 170. podczaszy said

  Na wyjaśnienie roli tłuszczów roślinnych i zwierzęcych w zagrożeniu miażdżycą poświęciłam cztery lata pracy, przestudiowałam ponad 600 publikacji z różnych ośrodków naukowych z całego świata. I aktualnie nie mam cienia wątpliwości, że hipercholesterolową teorię miażdżycy wymyślono w celu zdyskredytowania tłuszczów zwierzęcych i wprowadzenia do diety ludzi znacznie tańszych olejów roślinnych oraz margaryn.

  Rozmowa z prof. Grażyną Cichosz
  Najczęściej czytane

  – Masło jest do jedzenia, a margaryna na sprzedaż.
  To margaryna nie nadaje się do jedzenia?

  – Nie ma w niej nic zdrowego.
  A codziennie w reklamach słyszę, że margaryna jest zdrowa.

  – Mówi się, że margaryna jest źródłem niezbędnych dla organizmu człowieka nienasyconych kwasów tłuszczowych. Owszem, ale nie mówi się, że w procesach technologicznych, jakim jest poddawana, zanim trafi na nasze stoły, te nienasycone kwasy są przekształcane w nasycone. W dodatku powstają sztuczne izomery trans, które są obce dla organizmu człowieka. Nie tylko więc nie ma z nich żadnego pożytku, lecz wręcz przeciwnie – szkodzą.

  Prof dr hab Grażyna Cichosz z Wydziału Nauki o Żywności UWM w Olsztynie
  wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,7717475,my-chcemy-masla-a-nie-margaryny.html

 171. Greg said

  Co w maseczkach piszczy ?

  .https://youtu.be/33gHFFI2Io0

 172. podczaszy said

  Nauka i medycyna
  Rozmowy Nowej Debaty
  Styl życia

  „Nikt nie wie, czym dokładnie jest tzw. choroba Alzheimera”. Rozmowa z Cornelią Stolze.
  Przez
  Tomasz Gabiś
  Lip 22, 2013

  Publikujemy poniżej naszą rozmowę z Cornelią Stolze, autorką książki Zapomnij o Alzheimerze! Prawda o chorobie, która nie jest chorobą (Vergiss Alzheimer! Die Wahrheit über die Krankheit, die keine ist).

  Jej wydawcą jest znane wydawnictwo Kiepenheuer & Witsch z Kolonii. Autorka, Cornelia Stolze, z wykształcenia biolog,

  Jak i dlaczego zainteresowała się Pani problematyką choroby Alzheimera?

  Na temat natrafiłam przypadkowo. Kiedy przed kilkoma laty zbierałam materiały do artykułu „Handel próbkami tkanek pacjentów i testerów“, dowiedziałam się o skandalu w USA, w który zamieszany był niemiecki naukowiec, specjalista od „choroby Alzheimera” – profesor psychiatrii Harald Hampel, pracujący wówczas w klinice uniwersyteckiej w Monachium (Uniwersytet im. Ludwika Maksymiliana).

  Okazało się wtedy, że pan Hampel pracował nad stworzeniem testu wczesnego wykrywania „choroby Alzheimera” i propagował te testy publicznie.

  A przecież uważano, że tego schorzenia nie da się udowodnić za życia.

  Podręcznikowa wiedza mówiła, że to, czy człowiek choruje tę chorobę czy też nie, można stwierdzić z całą pewnością dopiero na podstawie
  mikroskopowego badania tkanki mózgowej po jego śmierci.

  Kiedy zapytałam pana Hampela, czy weryfikuje skuteczność i niezawodność swoich testów także poprzez te patologiczne badania, odpowiedział, że nie.

  Utrzymywał, że nie jest to konieczne. Byłam wtedy zdumiona, jak naukowiec może tak de facto nienaukowo pracować – bez obawy, że zostanie zdemaskowany.

  Ponieważ z początku nie byłam pewna, czy czasami nie brak mi jakichś informacji potrzebnych dla zrozumienia tych prac, zasięgnęłam opinii innych ekspertów. Im bardziej wgryzałam się w temat, tym większe bagno, odkrywałam.

  W czym, Pani zdaniem, tkwi fundamentalny problem z obowiązująca definicją „choroby Alzheimera”?

  Zasadniczy problem polega na tym, że do dzisiaj nikt nie wie, czym dokładnie jest „choroba Alzheimera”. Nie istnieje de facto żadna jej jasna definicja.

  Nikt nie zna jej przyczyn. Czołowi eksperci wyznają tutaj najrozmaitsze teorie i nie tylko wzajemnie sobie zaprzeczają, ale częściowo przeczą nawet temu, co sami publicznie głoszą.

  Faktem jest, że nie istnieją żadne jasne kryteria, pozwalające odróżnić tę rzekomą chorobę od innych form demencji. Zarazem istnieją liczne, różnorodne przyczyny powstawania demencji. W praktyce często wrzuca się wszystko do jednego worka i po prostu opatruje etykietą „Alzheimer“ – chociaż nikt nie wie, na co pacjent naprawdę cierpi. Najbardziej fatalne jest to , że z tego powodu wielu pacjentów nie jest poddawanych właściwej terapii, choć wielu z nich, po właściwej diagnozie, można by pomóc w odzyskaniu poprzedniej normalnej sprawności mózgu.

  Rozmawiał i przełożył Tomasz Gabiś. Czerwiec, 2013.
  http://www.tomaszgabis.pl/

 173. Greg said

  Hit infolinii David 19 …..PODAJ DALEJ !!!

  .https://www.youtube.com/watch?v=wN57GK840V4

 174. podczaszy said

  nieistniejąca choroba Alzheimer oszustwo medycyny i lekarzy i farmaceutów

  Jakie siły, organizacje, środowiska, lobbies stały za wypromowaniem „choroby Alzheimera”? Kto na niej najbardziej korzysta?

  Istnieje wiele grup, które odnoszą finansową korzyść z „choroby Alzheimera”. Jedni bezpośrednio, jak na przykład naukowcy, firmy farmaceutyczne, lekarze. Inni pośrednio – ponieważ etykieta „Alzheimer“ maskuje prawdziwe przyczyny wielu zachorowań na demencję.

  Niech Pan weźmie na przykład producentów alkoholu.

  Jedną z możliwych późnych konsekwencji picia alkoholu jest tzw. syndrom Korsakowa, któremu towarzyszą dokładnie takie same symptomy, jakie przypisuje się „chorobie Alzheimera“.

  ===================
  W swojej książce stawia Pani tezę, że ta masowo dziś diagnozowana choroba jest w dużej mierze po prostu medycznym błędem.
  Na ile pojęcie choroby Alzheimera jest produktem tego, co się w publicystyce nazywa „bad science” czyli nauki nierzetelnej, manipulującej danymi i wynikami badań itp. ?

  Zjawisko jest konsekwencją „bad science” w tym sensie, że badania, które doprowadziły do dopuszczenia znajdujących się na rynku medykamentów przeciwko „chorobie Alzheimera“, cierpią na zasadniczą wadę:

  jak chce się przetestować działanie leku, jeśli choroby, którą mają uleczyć, nie można wiarygodnie zdiagnozować ani też nie można zmierzyć efektów terapii?

  Obie te rzeczy są de facto niemożliwe.

  ======================
  Zaletą Pani książki są obserwacje dotyczące działania całego systemu medycyny i służby zdrowia wobec ludzi starych. Jakie problemy dostrzega Pani w tym zakresie?

  Zdezorientowani, niepewni starzy ludzie są dla kompleksu medycznego niemal idealną grupą docelową. Często są słabi, samotni i nie potrafią

  Właśnie dla psychiatrów, czujących się kompetentnymi w kwestii „Alzheimera“, otwiera się tutaj ogromne pole do działania, bowiem prawie wszystkie diagnozy w tej dziedzinie medycyny są mętne a definicje, które stosuje psychiatria można dowolnie rozciągać. Raz postawioną diagnozę trudno zakwestionować, i bardzo rzadko się ją rewiduje.

  Co jakiś czas słyszymy o kolejnych przełomowych odkryciach i postępach w leczeniu „choroby Alzheimera”. Jednak Pani pisze w swojej książce, że postępy te są złudzeniem. Dlaczego, pomimo wielomiliardowych nakładów na badania i leczeniem medycyna pozostaje bezsilna wobec „choroby Alzheimera”?

  Zainteresowani badacze nie kwestionują własnych hipotez – nawet wówczas, kiedy wyniki badań za każdym razem trafiają w próżnię. Wychodzą od modelu choroby, który już dawno okazał się błędny – i badają dalej w tym samym kierunku,

  Dziękujemy za rozmowę.
  Rozmawiał i przełożył Tomasz Gabiś. Czerwiec, 2013.
  http://www.tomaszgabis.pl/

 175. podczaszy said

  testy na kowid = testy na chorobę Alzheimer

  nieistniejąca choroba Alzheimer oszustwo medycyny i lekarzy i farmaceutów

  lekarz profesor psychiatrii Harald Hampel, pracujący w klinice uniwersyteckiej w Monachium (Uniwersytet im. Ludwika Maksymiliana).
  pracował nad stworzeniem testu wykrywania nieistniejącej „choroby Alzheimera”

 176. szczątki świętej brzozy na Wawelu said

  Przy wylotówce miasteczka na północy Polski.

  https://zapodaj.net/f18b553fbe1df.jpg.html

  https://zapodaj.net/37b6eadd4b5f1.jpg.html

  https://zapodaj.net/11dee71b73f16.jpg.html

  Wcześniej były tam billboardy antyaborcyjne.

 177. Głos Prawdy said

  Jak nas okłamuje wyszukiwiarka Googl. Wydaje zaledwie kilkaset wyników zamiast podanych milionowych. Proszę sprawdzić na podstawie dowolnego często spotykanego słowa. Na przykład: stół lub brzoza. Wyskoczy wiele milionów wyników. Przeglądnijcie podane strony wyników aż do 18, czy 20 ile ich tam jest. I co – Zaledwie 400-1000 naskrobacie. Co z tego wynika? Że nam dają tyle tylko rezultatów, ile chcą ci, którzy zarządzają wielkim wyszukiwiarkami.

 178. osoba prywatna said

  Dr Larry Palevsky: Czy zaszczepieńcy ZARAŻAJĄ? Prawda o COVIDzie i „bezpiecznych” SZCZEPIONKACH [WIDEO]
  https://wolnosc.tv/dr-larry-palevsky-czy-zaszczepiency-zarazaja-prawda-o-covidzie-i-bezpiecznych-szczepionkach-wideo/

 179. osoba prywatna said

 180. osoba prywatna said

  Zapalenie mięśnia sercowego oraz osierdzia u młodych. Szwecja wstrzymuje szprycowanie Moderną
  https://nczas.com/2021/10/06/zapalenie-miesnia-sercowego-oraz-osierdzia-u-mlodych-szwecja-wstrzymuje-szprycowanie-moderna/

  Wielki powrót grypy. Deklasuje COVID-19
  https://nczas.com/2021/10/01/wielki-powrot-grypy-deklasuje-covid-19/

 181. Głos Prawdy said

  co i trzeba było udowodnić. nasze dane z Facebooka w czasie nie działania zostały sprzedane do Darknet. Kilka osób wiedziało wcześniej o awarii sieci, oni ujawnili ten fakt.
  Nowy świat pod kontrolą cyfrowego Lewiatana
  .https://www.youtube.com/watch?v=iBzIYW-FNZ8&t=1988s

 182. osoba prywatna said

 183. Piskorz said

  re 170 Niemiec z polskimi korzeniami mieszkający gdzieś na północy byłej NRD dożył ponad 100 lat i podkreślił w rozmowie, że nigdy w życiu nie jadł margaryny.!

 184. Peryskop said

  Bardzo wartościowe opracowanie Ikulalibal’a.

  Skorygowałem wiele błędów interpunkcyjnych i 2 ortograficzne.

  https://ikulalibal.neon24.pl/post/163875,grozny

  05.10.2021

  Groźny

  Historycy zazwyczaj pomijają ów jakże ważny „epizod”, gdyż on w dużym stopniu tłumaczy zachowania Iwana IV, które ci sami historycy chętnie przypisują szaleństwu.

  Mało jest ludzi, którzy tak jak Iwan jest projekcją usilnych marzeń i pragnień swoich przodków. Ale po kolei:

  Sofia, bratanica bizantyjskiego cesarza Konstantyna XI, była ostatnią przedstawicielką cesarskiej dynastii Paleologów.

  Wychowała się na papieskim dworze pod opieką kardynała Bessariona, gdzie otrzymała wykształcenie przewidziane dla panien królewskiego rodu. Była głównym atutem w papieskiej intrydze, której finałem miało być przyjęcie katolicyzmu przez prawosławną Ruś.

  Sofia, choć wychowywana i edukowana przez katolików, zachowała swoje prawosławne wyznanie, w związku z czym papież Paweł II zaplanował jej małżeństwo z władcą Księstwa Moskiewskiego Iwanem III.

  Mówiąc wprost: misją Sofii było za pomocą kobiecych metod skłonić męża do przyjęcia katolicyzmu.

  Szczegóły mariażu zostały ustalone, Sofia wyposażona w nieliche wiano, w skład którego wchodziły miedzy innymi drogocenności uratowane z Konstantynopola przed jego zdobycia przez Osmanów. (link 1)

  Uroczysty orszak Sofii prowadzony przez nuncjusza papieskiego ruszył w daleką podróż i po kilku tygodniach zbliżył się do Moskwy. Tu orszak zmuszony był się zatrzymać, albowiem ku zdziwieniu wszystkich wjazd do miasta na polecenie patriarchy został zamknięty. Powodem był niesiony na czele orszaku katolicki krzyż.

  Księżniczka Sofia czy w mig pojęła sytuację, czy też była na to przygotowana, bo i tak wersja istnieje, wyszła z karety i weszła do miasta zostawiając orszak własnemu losowi.

  W tym momencie na Rusi rozpoczęła się nowa epoka, a dla Watykanu największa w jego historii klęska.

  Sofia prócz cennych przedmiotów przywiozła ze sobą ideę, zgodnie z którą Ruś jest jedyną spadkobierczynią Bizancjum, a jej dziejową misją skupienie i ochrona wszystkich chrześcijan (prawosławnych) do czasu Drugiego Przyjścia Chrystusa.

  Idea Moskwa-III Rzym (link 2) z drobnymi przerwami realizowana jest od wtedy do dzisiaj. Gdyby bolszewicy intelektualnie nadążali za Stalinem, byłaby realizowana nieprzerwanie, albowiem ów polityk podjął szereg inicjatyw w tym względzie. (link 3)

  Księżna Sofia wybitnie przyczyniła się do ożywienia prawosławia. Była inicjatorką budowy nowych soborów, monastyrów, sprowadzała najlepszych architektów, malarzy i rzeźbiarzy. Dbała o biblioteki, przeznaczając szczodre kwoty na zakup nowych i renowacje starych księgozbiorów.

  Jednak najcenniejszym darem Sofii dla Świętej Rusi był jej wnuk Iwan IV.

  Poziom nienawiści jaką do dziś jest otoczony wyraźnie wskazuje na doniosłość decyzji, jakie podejmował i postanowień jakie wprowadzał w życie

  Nie ma na planecie człowieka, który nie wiedziałby, że Iwan IV był najstraszniejszym władcą i najokrutniejszym tyranem pod słońcem. Oczywiście nie był, a na tle sobie współczesnych europejskich władców – wypada jak łagodny baranek.

  Dzieciństwo Iwana IV nie należało do najszczęśliwszych i minęło mu na obserwowaniu tego, jak po kolei umierają kochające go osoby. Najpierw ojciec, potem matka, za nią ukochany stryj, który sprawował nad nim opiekę.

  Pozostając pod kuratelą wpływowych bojarskich klanów osiągnął pełnoletność i wbrew och oczekiwaniom zaczął się stopniowo usamodzielniać.

  Wobec całkiem obiektywnego kryzysu XVI-wiecznych europejskich monarchii tylko Iwan IV obierze właściwą strategię i mimo sporego oporu wprowadzi reformy które na setki lat oddalą groźbę załamania się systemu.

  Inni europejscy władcy załamią się po ciężarem wojen religijnych, reformacji i intryg rodzącego się właśnie Imperium Brytyjskiego. (link 4)

  Car, choć pewnie nie miał świadomości tego, stworzył nowatorski model rewolucji, a mianowicie „rewolucję odgórną” – czyli taką, w przebiegu której inicjatywę wykazuje władca, który po aprobatę dla zmian zwraca się bezpośrednio do poddanych z ostentacyjnym pomięciem elit.

  Starania Iwana IV będą realizowane równolegle w dwóch kierunkach; obrona Cerkwi i czystości wiary jako jednego z filarów państwowej ideologii „symfonii” (link 5 i 6) oraz wzmacnianie władzy centralnej jako kolejnego filaru wspomnianej ideologii.

  Był Iwan IV bodaj czy nie najstaranniej wykształconym władcą europejskim. Znał kilka klasycznych języków, interesował się filozofią, był biegły w teologicznych debatach. Lubił cerkiewne śpiewy i podobno dysponował przyjemną barwą głosu.

  Nic też dziwnego, że skoro tylko przedstawiono mu Iwana Fiodorowa, mistrza władającego nowoczesną wówczas sztuką drukarstwa, car zlecił mu druk szeregu ksiąg religijnych.

  Car od początku swego władania krok po kroku wprowadzał reformy nakierowane na poprawę administracji, armii i ekonomiki, państwa. Było co robić, bo w okresie, w którym w jego imieniu władzę sprawowali magnaci, sprawy państwa nie stały dobrze. Był to już ostatni moment, aby ukrócić ambicje bojarskiej elity nim ta przeistaczając się w oligarchię doprowadzi do upadku państwa.

  Sąsiedzi Księstwa Moskiewskiego przez dziesięciolecia wykorzystując jego słabość z uwagą, niepokojem, a w końcu z nienawiścią przyglądali się działaniom Iwana IV, który krok po kroku odzyskiwał dawno utracone pozycje. Pomijam wszystkie wątki związane z wojnami, pokojami, rozejmami, kampaniami, traktatami itp, albowiem o tym można bez przeszkód przeczytać gdziekolwiek. Skupię się tylko na tym, co zazwyczaj usuwane jest z pierwszego planu, a jednak właśnie te „szczegóły” pomagają zrozumieć sytuację.

  Przełomowym rokiem dla Iwana IV był rok 1553. Rok ów położy się piętnem na wszystkie późniejsze wydarzenia a nawet bez ryzyka stwierdzę, że stanie się osią owych wydarzeń. W 1552 roku car ciężko zachorował.

  Po raz pierwszy bo w późniejszych okresach będzie „chorował” jeszcze kilkakrotnie. Tak więc trawiony chorobą, myśląc że umiera Iwan IV przywołał Radę i zażądał, aby ta przysięgła na wierność jego synowi Dimitrowi Iwanowiczowi narodzonemu kilka tygodni wcześniej.

  Niestety napotkał na opór kilku członków Rady w związku z czym przysięga nie doszła do skutku. Po kilku miesiącach kiedy już całkowicie wydobrzał udał się wraz z żoną, synem i dworem na dziękczynną pielgrzymkę do monastyru świętego Cyryla.

  W drodze powrotnej, podczas promowej przeprawy przez rzekę Szeksnę, na oczach rodziców i towarzyszących im osób niańka wrzuciła do rzeki 8-miesięcznego Dimitra. Mimo natychmiastowej interwencji wielu osób niemowlęcia nie udała się uratować.

  Jego ciało odnaleziono po kilku godzinach. Myślę że każdy rodzic z łatwością może sobie wyobrazić co przeżywał ojciec chłopca.

  Mimo śledztwa nie udało się ustalić tego skąd wzięła się owa niania i kto zarekomendował ją na carskim dworze jako opiekunkę nowo narodzonego księcia.

  Mało kto, a w tym i sam Iwan, wierzył w przypadkowość tej tragedii. Każdy rozumiał, że to był zamach na następcę tronu.

  Matka chłopca wpadła w rozpacz, długo chorowała i po kilku latach zmarła, zaś ojciec na zawsze utracił zaufanie do swego otoczenia. (link 7 i 8 )

  Historycy zazwyczaj pomijają ów jakże ważny „epizod”, gdyż on w dużym stopniu tłumaczy zachowania Iwana IV, które ci sami historycy chętnie przypisują szaleństwu. Chcą pisać, że „był chorobliwie podejrzliwy”, więc nie mogą naiwnego odbiorcy wprowadzać we wszystkie szczegóły, zwłaszcza takie, które ową podejrzliwość usprawiedliwiają.

  Przeżywający osobistą tragedię, nieustannie użerający się z opornymi bojami, omijając intrygi sąsiadów, co rusz zmagał się z nowym zagrożeniem.

  Około 60-tych lat XVI wieku na Rusi doszło do niepokojów na tle religijnym. Ludzie napadali na monastyry, demolowali biblioteki i palili książki, bili zakonników, wpadali w histerię związaną ze strachem przed piekłem i wiecznym potępieniem.

  Jak się okazało ów mistrz drukarstwa życzliwie ongiś przyjęty na carskim dworze pozostając w zmowie z kilkoma hierarchami zapuścił książki zawierające fałszerstwa i niekanoniczne komentarze do religijnych ksiąg.

  Dochodzenie wykazało, że Polak Jan Fedorowicz, wychowanek Jezuitów, został przez nich wyszkolony do tego, aby jako drukarz Iwan Fiedorow przygotować grunt pod reformację, mającą zniszczyć, a w gorszym wypadku osłabić prawosławie.

  Zdemaskowany drukarz Jan Fedorowicz uciekł z powrotem do Lwowa gdzie po sprzedaniu żydowi Izraelowi Jakubowiczowi całego drukarskiego oprzyrządowania wraz z 140 książkami za kwotę 411 złotych wyjechał do Krakowa i słuch po nim zaginął. (link 9, 10)

  Istnieje wersja, że drukarz Fedorowicz nie był Polakiem. Sugestie które krążyły jako anegdotyczna plotka, temat do skeczy i innych facecji, wedle niektórych historyków okazują się być prawdziwe. (link 11)

  Jan Fedorowicz był ulubioną postacią rosyjskich liberałów a później bolszewików, albowiem służył im jako narzędzie do ataku na Cerkiew. Utrzymywali (nie mającą historycznego uzasadnienia) narrację, że ludowe rozruchy przeciw drukowanym książką inicjowali prawosławni mnisi zaniepokojeni perspektywą utraty źródeł utrzymania którymi było ręczne przepisywanie ksiąg na zamówienie.

  Iwan IV jako obrońca wiary natychmiast przystąpił do likwidacji skutków tej religijnej dywersji. Największa ilość ofiar w liczbie około kilku tysięcy jest konsekwencją tamtych wydarzeń.

  I choć kilka tysięcy to kilka tysięcy to jednak nijak to się ma do ofiar religijnych rozruchów na Zachodzie. Sama tylko liczba ofiar Nocy Świętego Bartłomieja to (według szacunku francuskich historyków) około 20.000, a gdzie ofiary angielskiej reformacji? a ofiary wojny trzydziestoletniej?

  Groźny poskromił wszystkie klasztory przychylne „nowinkom”. Wszystkich „cerkiewnych” i laickich zwolenników herezji ukarał śmiercią i tym sposobem zdusił w zarodku próbę majdanu wówczas zwanego „reformacją”.

  Na szczególną uwagę zasługuje haniebna rola polskich autorów owej intrygi i ich niespotykany cynizm.

  Bo o ile jeszcze można jakoś usprawiedliwić Szwedów czy Niemców którzy wprawdzie sami popadli w pułapkę reformacji ale bodaj szczerze wierzyli w jej idee, to przecież Polacy pilnie strzegli swojego katolicyzmu, a plagę religijnej wojny chcieli ściągnąć na sąsiadów. I ściągnęli, ale o tym wkrótce.

  Około 1564 ujawniono kolejny spisek przeciwko Iwanowi. Kilku wpływowych bojarów negocjowało z Zygmuntem Augustem warunki wsparcia Rzeczpospolitej dla buntu przeciwko carowi.

  Zmęczony, a może tylko po mistrzowsku rozgrywający grę, Iwan IV wraz z rodziną udał się na tradycyjną pielgrzymkę do Troickiego Monastyru, skąd przesłał do poddanych „opalny manifest”. („opal” to odpowiednik polskiej „infamii”)

  W manifeście oznajmił, że wobec ustawicznych bojarskich: intryg i knowań, anty prawosławnych działań, niweczenia jego (carskiego) wysiłku, ale i ofiarności i wysiłków prostych ludzi – zrzeka się tronu.

  W Moskwie działali wolontariusze, którzy zwykłym ludziom wyjaśniali co to oznacza w praktyce. Wkrótce wśród mieszkańców podniosły się najpierw „szemrania”, a w końcu otwarty bunt przeciw bojarom.

  Bojarzy przerażeni bliską perspektywą śmieci z rąk rozwścieczonego tłumu, w mig udali się do monastyru, gdzie na kolanach błagali Iwana IV o powrót, jednocześnie przysięgając lojalność i wierność do końca świata.

  Jak łatwo zgadnąć car powrócił, a mając wolną rękę przeprowadził w państwie radykalne zmiany i reformy. Obejmowały one nieomal wszystkie sfery życia państwa; armii, skarbu, systemu prawnego itp, ale także jego mieszkańców. (link 12 )

  Rękojmią powodzenie owych reform, wszak wiadomo, że wprowadzenie w życie to największy zgryz reformatorów, było wprowadzenie mechanizmu opryczniny. To dość skomplikowany mechanizm, bo związany z innymi mechanizmami regulującymi życie państwa, dlatego skupię się na jego zewnętrznych manifestacjach – czyli oprycznikach.

  Oprycznina była zorganizowana na wzór zakonu z charakterystycznymi akcentami, takimi jak wewnętrzne rytuały, obyczaje, przysięgi, ubiór itp. Oprycznikami byli samotni mężczyźni (zazwyczaj kawalerowie lub wdowcy), wywodzący się ze średniej szlachty, którzy specjalnie dla tego celu opuszczali swoje rodziny. (po złożeniu przysięgi oprycznik nie mógł zasiadać przy jednym stole, ani nocować pod wspólnym dachem, z osobami spoza opryczniny, a z rodziną mógł się kontaktować wyłącznie w nadzwyczajnych przypadkach)

  Ubrani na czarno, uzbrojeni z nahajki i 30 cm noże, z przytroczoną do siodła miotłą (symbolem porządku) i głową psa (będącej symbolem wierności i posłuszeństwa), robili spore wrażenie.

  Ich skuteczność była ogromna zaś rolą było egzekwowanie decyzji organów państwa uprawnionych do wydawania rzeczonych decyzji: eksmisji, rewizji, konfiskaty, aresztowań itp.

  Dzięki opryczninie Ruś nie stoczyła się do poziomu Rzeczpospolitej w której decyzja władcy nic nie znaczyła, zaś wyroki sądowe dotyczące magnatów były niewykonalne, jako że magnaci dysponując wojskiem liczniejszym niż armia państwa nic sobie nie robili z sądów i ich postanowień.

  Można byłoby powiedzieć: nie ma co porównywać jednej realności z drugą, bo każde państwo ma prawo obierać własną drogę rozwoju i wprowadzać własne mechanizmy władzy. Owszem – można byłoby, gdyby nie to, że właśnie w tym okresie Rzeczpospolita skupiła się wyłącznie na walce z Rusią, choć przecież był to nieomal ostatni moment, aby reformować i uzdrawiać państwo polskie, wyraźnie już staczające się po równi pochyłej.

  Rządy Iwana IV to okres ciągłych zmagań z Rzeczpospolitą i nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to że „zmagania” przybierały formy do których Polacy z rzadka się przyznają. Spiski, intrygi, skrytobójstwo, korupcja, jako metody ingerencji w wewnętrzne sprawy ościennego państwa. Na przykład Eliseus Bomelius, angielski lekarz podarowany Iwanowi przez królową Elżbietę, był jak czas pokazał trucicielem, ale to jego (Bomeliusa) sekretna korespondencja z Zygmuntem Augustem nie zaś z angielską królową była podstawą do oskarżenia i aresztu. (link 13 i 14) Eliseus Bomelius przez kilka lat truł Iwana IV i wytruł kilku członków rodziny carskiej. Przeprowadzone w latach 60-tych XX wieku analizy szczątków Iwana wykażą alarmujące ilości sól rtęci. Co było głównym bólem głowy Zygmunta Augusta, prócz jak utwierdzają polscy historycy „dbałość o tolerancję religijną” i „dobro kochanej Rzeczpospolitej”, można odczytać z korespondencji (rok 1550), która była odpowiedzią Iwana IV na list Zygmunta Augusta

  //Do mojego państwa żaden Żyd wjechać nie może i żadnego tu nie chcemy, a chcemy tego żeby Bóg dał mieszkańcom mego państwa pokój bez zgryzot. A TY bracie nasz o Żydach racz do nas nie pisać, bo oni ruskich ludzi od chrześcijaństwa odwodzili, trujące zioła na nasze ziemie przywozili i nikczemności liczne ludziom naszym robili.//

  Główną „winą” Iwana IV było to, że zawrócił Ruś znad przepaści, do której popychali państwo zanarchizowani oligarchowie. Iwan jako jedyny spośród ówczesnych monarchów poradził sobie z wyzwaniami epoki, którym był kryzys monarchii i reformacja, która była jedną z przyczyn kryzysu. Ale największą „zbrodnią” było to, że stworzone przez niego mechanizmy były przeszkodą dla mglistego Albionu, który właśnie w tamtych czasach rozpoczął dziejową misję budowy Imperium Brytyjskiego.

  Rywalizacja między Rzeczpospolitą a Rusią rozciągnie się jeszcze na panowanie króla Batorego i Zygmunta III, ale myli się ten, kto myśli że proces zakończył się w roku 1612. Nie zakończył się. Trwa nadal i tak już chyba zostanie do końca.

  Dlaczego? Skąd ten fatalizm ? To zostanie wyjaśnione w następnym poście.

  1 https://en.wikipedia.org/wiki/Sophia_Palaiologina

  2 https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskwa_%E2%80%93_Trzeci_Rzym

  3 https://ruskline.ru/opp/2021/03/05/5_marta__den_konchiny_ivstalina_stalin_i_tretii_rim

  4 https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Dee

  5 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F_(%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F)

  6 https://en.wikipedia.org/wiki/Symphonia_(theology)

  7 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_(%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D1%8B%D0%BD_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0_%D0%93%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE)

  8 https://en.wikipedia.org/wiki/Tsarevich_Dmitry_Ivanovich_of_Russia_(1552%E2%80%931553)

  9 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%A4%D1%91%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2

  10 https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Fedorowicz

  11 https://www.youtube.com/watch?v=QDHS9scUSDA

  12 https://en.wikipedia.org/wiki/Domostroy

  13 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%83%D1%81,_%D0%AD%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B5%D1%83%D1%81

  14 https://en.wikipedia.org/wiki/Eliseus_Bomelius

 185. Jack Ravenno said

  Nie wiem czy Gajówkowicze się spotkali z taką informacją – otóż srujnia gejropejska życzy sobie USUNĄĆ ołów z amunicji tłumacząc to – a jakże – toksycznością tego pierwiastka.

  Pozostawię bez komentarza choć samo się ciśnie na usta, że ołów w amunicji powinien być jak najbardziej toksyczny.

 186. osoba prywatna said

  „Dawki przypominające”, czyli jak bezkarnie zabić więcej ludzi… – Jon Rappoport

  …I jaki jest tajny składnik „szczepionki” firmy Pfizer?
  https://www.bibula.com/?p=128265

 187. Greg said

  La Palma daje czadu !

  .https://www.youtube.com/watch?v=Vbtf9dIpEac

 188. Marucha said

  Re 185:
  Podobno były kraje, gdzie nie wykonywano wyroków śmierci z powodu złego stanu zdrowia skazańców.

 189. Yagiel said

  ad Peryskop@184 – rzadko nie mam zastrzeżeń do aż tak długich wpisów:do tego wpisu nie mam. Przeciwnie – uważam za zbyt krótki o jeden wątek: dywersja Angoli ! Te qrwy wiele zła zrobiły, by rozwalić tamtą Moskovię czy Tartarię Iwana !
  Tak się złożyło, że dysponuję filmikiem, kt pokazuje to po rosyjsku:
  Захваты Руси после потопов, о которых молчат историки (trzeba tłumaczyć?)
  .https://www.youtube.com/watch?v=V9Z-F5qjew0

  Już obejrzenie/posłuchanie 5 pierwszych min. – po rosyjsku – pozwoli docenić qrestwo Angoli, kt mieli przybyć w 1553 r. okrętem „Edward Bonaventure”… wikipedia:
  [Angole chcieli] odkryć Przejście Północno-Wschodnie i otworzyć drogę swym kupcom wzdłuż brzegów syberyjskich do krajów Dalekiego Wschodu. Głównym pilotem wyprawy, zaokrętowanym na pokładzie „Edward Bonaventure”, był znany i poważany żeglarz Richard CHANCELLOR.

  Po przemierzeniu odcinka zachodnich wybrzeży Nordwegii statki dotarły do Nordkappu, ale wkrótce przyszedł sztorm, który rozdzielił jednostki flotylli. ‚Edward Bonaventura’ skierował się na wschód, ale – zatrzymany przez pola lodowe – skierował się na południowy zachód i po podróży przez Morze Białe dotarł do ujścia rzeki Dwina, gdzie Anglicy założyli faktorię handlową St. Nicholas (w miejscu tym później powstało portowe miasto Archangielsk).”
  Polecam zatem filmik rosyjski, zwłąszcza z tym dopiskiem pod nim:
  „Nie pamiętam niestety, ale gdzieś przeczytałem, że mężczyzna, który zastąpił Piotra, cierpiał na rzadką chorobę genetyczną (jak np. Abraham Lincoln: nienormalnie duże dłonie, stopy). Tak więc ta choroba nie może pojawić się nieoczekiwanie. Albo jest, albo nie. Młody Piotr, a nawet jego rodzina, nie miał nic podobnego. To po prostu przemawia za substytucją. Ci, którzy to zaaranżowali, nie dbali o to, co będzie dalej. Musieli teraz brać pieniądze. Najważniejsze, że schemat nie zmienił się od wieków. I dalej sępy czekają, aż obiekt ich zainteresowania będzie jak najsłabszy – wtedy atakują. Ale, jak mawiała moja rosyjska babcia, bez względu na to, jak długa skręci się lina, nadejdzie koniec … Cała nadzieja jest w pamięci genetycznej i Aniele Stróżu Słowian. Powodzenia na blogu i pozdrowienia z Kijowa.”
  No to i
  Piotr I Rzekomy, rzekomo też budowacz PetersBurga – o tym, co było z PB/Pitrem od XVI do XIXw. bar ciekawie opowiada
  gospodin od ISTORIA Pi w odc.
  .https://www.youtube.com/watch?v=d7xMa7GbDLY
  w kt główną rolę gra zmiana klimatu pod koniec XVIIIw.: wiatry nad Bałtykiem oraz Zatoką Fińską zmieniły się z dominująco-wschodnich na dominująco-zachodnie, tj. napychające wodę w Zat.Finską oraz w Neirę/Nevę (bo pierwotna nazwa tej rzeki to Neira=Czarna). Oczywiście nie twierdzę, że to była wina/robota Angoli, ale xrien ich wie, co oni mogli z tym Newton’em – ?

  Wracając do filmiku Zaxwat/Zajęcie Rusi – to dopełnienie bar cennego textu Peryskopa, kt wyrażam wdzięczność także poprzez wątek głęboko-wodny 😉
  (ale może w zestawie kończącym wpis jest linka do tego filmu?)

 190. Piskorz said

  re 123 Panie Marucha, mnie też to strasznie wkurwiało…ten slogan o-…nieuchronności kary.!! Że to ma być takim straszakiem…Tyle lat temu w Prawie karnym Andrejewa wałkowali to; na ćwiczeniach, seminariach itp.

 191. podczaszy said

  Mieczysław Pasierbski z Gdyni mistrz w podnoszeniu ciężarów:
  Zaszczepiłem się [ na kowid ] w dobrej wierze, teraz żałuję … – Zobacz
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 7, 2021

  Mieczysław Pasierbski z Gdyni mistrz w podnoszeniu ciężarów: „Poszedłem w dobrej wierze, teraz żałuję”

  Ministerstwo Zdrowia, promotorzy i akwizytorzy szczepień kowid zwykli powtarzać, że szczepionki kowid są bezpieczne i skuteczne, a bilans korzyści i ryzyka jednoznacznie wskazuje że powinniśmy przyjąć ten preparat kowid .

  Jednak im dłużej trwa narodowy program szczepień kowid , tym więcej świadectw [ ludzi zaszczepionych na kowid ] do nas napływa.

  Moja rozmowa z panem Mieczysławem Pasierbskim z Gdyni, emerytem, byłym mistrzem w podnoszeniu ciężarów,

  pokazuje nie tylko to, ze zdarzają się bardzo poważne powikłania szczepionkowe, ale gdy przybierają dramatyczny przebieg, ofiary szczepionek kowid nie otrzymują pomocy a przypadki te nie są odnotowywane jako NOP kowid .
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/07/zaszczepilem-sie-w-dobrej-wierze-teraz-zaluje-zobacz/
  Zdjęcia i montaż: Zofia Bystydzieńska-Dolata
  .https://vimeo.com/user111384466

 192. podczaszy said

  2021/10/07
  Mieczysław Pasierbski z Gdyni mistrz w podnoszeniu ciężarów:
  Zaszczepiłem się [ na kowid ] w dobrej wierze, teraz żałuję … – Zobacz
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 7, 2021

  Mieczysław Pasierbski z Gdyni mistrz w podnoszeniu ciężarów: „Poszedłem w dobrej wierze, teraz żałuję”

  Ministerstwo Zdrowia, promotorzy i akwizytorzy szczepień kowid zwykli powtarzać, że szczepionki kowid są bezpieczne i skuteczne, a bilans korzyści i ryzyka jednoznacznie wskazuje że powinniśmy przyjąć ten preparat kowid .

  Jednak im dłużej trwa narodowy program szczepień kowid , tym więcej świadectw [ ludzi zaszczepionych na kowid ] do nas napływa.

  Moja rozmowa z panem Mieczysławem Pasierbskim z Gdyni, emerytem, byłym mistrzem w podnoszeniu ciężarów,

  pokazuje nie tylko to, ze zdarzają się bardzo poważne powikłania szczepionkowe, ale gdy przybierają dramatyczny przebieg, ofiary szczepionek kowid nie otrzymują pomocy a przypadki te nie są odnotowywane jako NOP kowid .2021/10/07
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/07/zaszczepilem-sie-w-dobrej-wierze-teraz-zaluje-zobacz/
  Zdjęcia i montaż: Zofia Bystydzieńska-Dolata
  .https://vimeo.com/user111384466

 193. Greg said

  Jak media piorą ludziom coś ! Część – 3.

  https://www.bitchute.com/video/OkAmSk8tEndn/

 194. podczaszy said

  Koronawirus 2021/10/06
  nieskutecznośc szczepionek na kowid
  Wielka Brytania Lider szczepień na kowid, liderem „zakażeń kowid z pseudo testów PCR” 40000 zakażeń dziennie w Wielkiej Brytanii
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 6, 2021

  Wielka Brytania Lider szczepień na kowid: najwyższa liczba zakażeń koronawirusem od miesiąca – prawie 40 tys.
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/06/2021-lider-szczepien-liderem-zakazen-40000-zakazen-dziennie-w-wielkiej-brytanii/

 195. podczaszy said

  2021/09/17
  lekarze kłamali nt szczepionek kowid?
  kowid #ostatniaprostanacmentarz
  https://go.mail.ru/search?q=prof.+Sylwia+Kołtan

  pisowski Ekspert prof. Sylwia Kołtan, krajowy konsultant ds. immunologii klinicznej.: Musimy powiedzieć prawdę – szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  wrz. 17, 2021

  prof. Sylwia Kołtan, krajowy konsultant ds. immunologii klinicznej.: jest prawdopodobne, że szczepionki przeciw COVID-19 będziemy brać co roku
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/09/17/ekspert-musimy-powiedziec-prawde-szczepionki-przeciw-covid-19-bedziemy-brac-co-roku/

 196. podczaszy said

  2021/10/07 Katastrofa – Posłuchali „lekarzy” – zaszczepili się na kowid – teraz chorują po szczepionkach kowid i umierają
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 7, 2021
  Katastrofa – Posłuchali „lekarzy” – zaszczepili się – teraz chorują i umierają

  Na przykładzie Wielkiej Brytanii wydać wyraźnie, że szczepienia na kowid to „maść na szczury”

  Mimo wyszczepienia na kowid społeczeństwa angielskiego na poziomie 73% I dawka
  67 % II dawki
  ludzi zakaża się i umiera więcej niż rok temu bez szczepionek na kowid
  Jak widać szczepienia na kowid nie działają – Czego jeszcze nie rozumiecie ??
  TAGI
  koronawirus
  szczepienia
  szczepionka
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/07/katastrofa-posluchali-lekarzy-zaszczepili-sie-teraz-choruja-i-umieraja/

 197. JanuszT said

  Sława Bednarczyk 3 godziny temu (pisownia oryginalna)

  Pytam czy rządzący na wszystkich szczeblach władzy są świadomi wielkiej biedy ludzi bezdomnych ? Oni nie mają gdzie się umyć, gdzie usiąść i zjeść. Nie mają dachu nad głową i choć własnego materaca. To też ludzie. To człowiek – często bardziej wykształcony niż ty władzo a na pewno mądrzejszy od ciebie przez doświadczenia życiowe, braku pracy, pieniędzy, cierpienia i odrzucenia przez własną rodzinę. Mówicie ; oni piją ! A wy nie pijecie ? Wy na trzeźwo krzywdzicie nas kłamstwem oszukując w każdej dziedzinie naszego życia, tak religijnego jak świeckiego. Ja 2 lata z tymi ludźmi prowadziłam zajęcia i przyjaźń. Wszystko wiem. Gdzie jest jakiekolwiek prawo i regulacje w państwie porządkujące Te bolesne i wstydliwe kwestie bezdomności ? Premierze uśmiechnięty mówiący jak dobrze i jak dużo mamy pieniędzy ! Czym jest ta UE ? Reguluje pomoc dla przyrody i zwierzątek a człowiek dla was unijni członkowie jest odpadem do likwidacji. Też przez aborcję. Zwierzęta mają schroniska choć biedne ale dach nad głową jest – człowiek nie ma, bo odpadł, bo pije a dlaczego pije i w brudzie je i nie na gdzie spać ? Nic o tym nie wiecie możni z tego świata dzięki narodowi co na was robi ? Gdzie są moje pieniądze z podatków ? Na jakie cele wydajecie ? Na pomoc dla Ukrainy albo odnawianie cmentarzy nie polskich lub instytucji i muzeów też nie polskich,gdy nasi tu a i w Kazachstanie są nędzażami ? Tacy ludzie jak bezdomni – włączeni w regulamin obowiązujący powinni odpracowywać swój pobyt za siebie i za chorego czy starego kolegę mając dach nad głową i opiekę lekarską oraz stałe skromne jedzenie. Żądam tego! Łzy ciekną patrząc na ich ludzką nędzę fizyczną i moralną Wam potrzeba tylko ludzi na dzień wyborców, to mięso armatnie wykorzystywane przeciw waszym politycznym wrogom Poco nam takie państwo ? Naród da sobie radę sam bez was, bo wróci do Boga, którego wyrzucacie z jego duszy a Bóg pomoże nam, bez waszej władzy nad nami. Dlaczego z moich podatków bez mej zgody muszę utrzymywać więźniów : zboczeńców, przestępców różnej maści, złodziei gwałcicieli ? Kara śmierci dla takich bo szkodzą plemieniu – społeczeństwu Wtedy przestępstwa zmaleją do mini procenta. Pozostaną jeszcze zakłady psychiatryczne jako też rozwiązanie dla autentycznie chorych . Unia o nich dba Mają w więzieniu luksusy Podła jest jak widać każda władza i jej prawa bez praw dla człowieka. To kieruję też do władz duchowych – może jeszcze duch Boży tli się w nich Żal mi mego narodu, bo dobry , naiwny, posłuszny. Dlatego łatwy na niewolnika duchowego i fizycznego.

 198. JanuszT said

  Demaskacja legendy Czterech Pancernych i ludowej armii w PRL! Kłamstwo Lenino!

 199. podczaszy said

  POSELSTWO LWA SAPIEHY 1600r: Rzeczpospolita Trojga Narodów: Słowiańska Europejska Unia Państw Monarchii Polski Rosji Litwy

  też: trójfederalizm autorstwa hetmana Polski i kanclerza Polski Stanisława Żółkiewskiego: Polska Rosja Litwa

  ======
  Były też takie momenty i zmarnowana szansa
  POSELSTWO LWA SAPIEHY W MOSKWIE W LATACH 1600-1601
  W ŚWIETLE POLSKICH RELACJI DYPLOMATYCZNYCH

  Poselstwo Lwa Sapiehy w Moskwie w latach 1600-1601 było ostatnią i bodaj najlepiej przygotowaną polską misją, zmierzającą (prócz innych celów) do zawiązania unii między obydwoma
  państwami na podobieństwo unii lubelskiej z 1569 r.

  Można zatem powiedzieć, że poselstwo było kulminacją starań, w których pobrzmiewały jeszcze echa jagiellońskich i późniejszych batoriańskich planów inkorporacyjnych.

  Proponowany za pośrednictwem Sapiehy układ był pierwszą, a zarazem ostatnią realną próbą, stworzenia Rzeczpospolitej Trojga Narodów z udziałem
  Moskwy, nie licząc autorskiego pomysłu takiego trójfederalizmu autorstwa hetmana Stanisława Żółkiewskiego.

  W związku z tym, wbrew tradycyjnym, dominującym jeszcze w historiografii polskiej tendencjom, wypada zapytać:

  co by było, gdyby się udało?

  Można to sobie tylko wyobrazić, lub dywagować w oparciu o metody psychohistorii. Późniejsze bowiem propozycje Żółkiewskiego, chociaż zaakceptowane przez bojarstwo, nie zyskały aprobaty Zygmunta III, natomiast dymitriady kosztem chwilowego sukcesu okupione zostały tysiącami ofiar i wykopały ostatecznie między Polską a Rosją przepaść nie do przebycia dla kolejnych pokoleń.

  Reperkusje tego dały (i dają) się odczuć aż nadto do dziś.
  https://ikulalibal.neon24.pl/post/163875,grozny#comment_1831709

  .https://bazhum.muzhp.pl/media/files/Piotrkowskie_Zeszyty_Historyczne/Piotrkowskie_Zeszyty_Historyczne-r2011-t12-n1/Piotrkowskie_Zeszyty_Historyczne-r2011-t12-n1-s124-144/Piotrkowskie_Zeszyty_Historyczne-r2011-t12-n1-s124-144.pdf
  nadużycie link skomentuj
  Oświat 06.10.2021 15:08:00

 200. Boydar said

  Nie przeginaj. Bo cię sczyszczę gratis.

 201. podczaszy said

  Posted on 6 października 2021 by brusek Syria
  06.10.2021 – Syria: 2193 dzień sprzątania świata…

  Gwiazda NBA Andrew Wiggins o zaszczepieniu kowid: „Wydaje mi się, że nie jesteś właścicielem swojego ciała”
  .https://www.sott.net/article/459158-NBA-star-Andrew-Wiggins-on-getting-vaccinated-I-guess-you-dont-own-your-body

  W Zielonych Niemczech 20 % energii elektrycznej wytwarza się z węgla.
  W Rosji – tylko 12 %. Ups!
  Bogdanov Andrey

  Polubione przez 1 osoba
  Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 7 października 2021 at 05:52

  NATO wydala 8 rosyjskich dyplomatów, twierdząc, że są szpiegami, i usuwa kolejne 2 stanowiska w rosyjskiej misji sojuszu w Brukseli, zmniejszając je o połowę.

  Wszyscy wiemy dlaczego…
  1. Minister Rosji Ławrow zapytał szefa NATO Stoltenberga, dlaczego NATO wspiera nazistów na Ukrainie
  2. Rosja (wraz z Chinami, Pakistanem i Iranem) rozwaliła ostatnio masę szpiegów CIA.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/06/06-10-2021-syria-2193-dzien-sprzatania-swiata/

  kowid info
  .https://dziennikzarazy.pl/
  Kolejny wpis z Dziennika zarazy kowid
  .https://dziennikzarazy.pl/5-10-w-poniedzialek-stanal-swiat/

 202. podczaszy said

  Posted on 7 października, 2021 by AdNovum Świat
  Wojna domowa na Ukrainie 07.10.2021r.- 2298 dzień od nowego rozejmu.

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).

  Formacja została powołana zarządzeniem Hansa Franka z dnia 17 grudnia 1939. W Dystrykcie Galicja utworzona rozporządzeniem władz Niemieckiego Generalnego Gubernatorstwa z dnia 18 sierpnia 1941 w miejsce sowieckiej ukraińskiej milicji.

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).
  Jej liczebność wynosiła około 6 tysięcy funkcjonariuszy.

  Składała się niemal w całości z Ukraińców (w tym z byłych funkcjonariuszy Polskiej Policji Państwowej),

  Duża część funkcjonariuszy policji ukraińskiej była równocześnie członkami zbrodniczych Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Po sierpniu 1944 roku część dezerterów z pomocniczej policji ukraińskiej zasiliła szeregi równie zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).
  Ukraińska Policja Pomocnicza umundurowana była w mundury SS i Wermachtu oraz pozostałych służb militarnych III Rzeszy. Na czapkach tych formacji widniał okrągły znak z żółtym tryzubem na niebieskim tle- dzisiejszym herbem samoistnej Ukrainy.

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).
  Pełniła ona tę funkcję nie tylko na ziemiach ukraińskich, ale także polskich, białoruskich i litewskich.
  Ukraińscy policjanci byli strażnikami w nazistowskich obozach koncentracyjnych

  Od początku działalności Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza stała się jednym z narzędzi niemieckiego terroru wobec ludności okupowanych na Wschodzie terenów.

  5 marca 1940 roku Hans Frank odnosząc się do problemu polskiego ruchu oporu powiedział:

  „W rozwiązaniu tych problemów przyjdzie wam z pomocą 600 tys. Ukraińców, wrogów Polski od kolebki. Będziemy świadomie przyciągać tych Ukraińców i angażować ich do policji oraz służb publicznych. Mamy pod ręką sokoły, które nie będą oszczędzać Polaków”.

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).wzięła udział w aresztowaniach polskiej inteligencji w Stanisławowie. Następnie wzięła udział w przewiezieniu zatrzymanych Polaków na miejsce kaźni do Czarnego Lasu, gdzie Gestapo z Hansem Krügerem czele dokonało egzekucji około 200 Polaków , głównie polskich nauczycieli w sierpniu 1941 r.

  Antypolska Niemiecka Hitlerowska Nazistowska Ukraińska Policja Pomocnicza (UPP).
  We Lwowie na przełomie lutego i marca 1944r ukraińscy policjanci dokonali szeregu zabójstw Polaków, aby zdobyć polskie dokumenty umożliwiające im ucieczkę i nowe życie na Zachodzie.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/07/wojna-domowa-na-ukrainie-07-10-2021r-2298-dzien-od-nowego-rozejmu/

 203. podczaszy said

  Prezydent Rafał Piech: Przygotowują się, żeby pod koniec października wysłać dzieci na [ kowidowe ] zdalne nauczanie
  https://polskajestjedna.com.pl
  . Chcą warunkować tym, że jeżeli chcesz dziecko wysłać do szkoły, to musi być zaszczepione – powiedział Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.
  https://polskajestjedna.com.pl
  6 października 2021
  Facebook
  Twitter
  lider ruchu społecznego Polska Jest Jedna Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich fot. kadr Urząd Wojewódzki Katowice
  red. nacz. dziennikarz Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/rafal-piech-przygotowuja-sie-zeby-pod-koniec-pazdziernika-wyslac-dzieci-na-zdalne-nauczanie/

 204. podczaszy said

  NOP Skutki szczepionki kowid: kalectwo amputacja odcięcie nogi

  Mistrz w podnoszeniu ciężarów Mieczysław Pasierbski miał amputowaną nogę. Wcześniej przyjął pierwszą dawkę szczepionki kowid
  7 października 2021
  https://tarnogorski.info/rafal-piech-przygotowuja-sie-zeby-pod-koniec-pazdziernika-wyslac-dzieci-na-zdalne-nauczanie/

 205. podczaszy said

  Mistrz w podnoszeniu ciężarów Mieczysław Pasierbski miał amputowaną nogę. Wcześniej przyjął pierwszą dawkę szczepionki kowid
  7 października 2021
  https://tarnogorski.info/byl-mistrz-polski-w-podnosz/

 206. podczaszy said

  Jaka jest skutecznośc szczepionek mrna na kowid?

  Zaszczepiony na kowid poseł Paweł Szramka ma koronawirusa . „Bydlak mnie dopadł”
  6 października 2021
  Facebook
  Twitter
  fot. Sejm RP
  „Właśnie otrzymałem pozytywny wynik testu na Covid-19” – napisał we wtorek na Twitterze poseł koła Polskie Sprawy Paweł Szramka. Parlamentarzysta zachorował pomimo przyjęcia preparatu Johnson & Johnson.

  Polityk otrzymał zastrzyk z preparatem firmy Johnson & Johnson. Informacja o zakażeniu wywołała falę komentarzy.
  red. nacz. dziennikarz Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/zaszczepiony-posel-pawel-szramka-ma-koronawirusa-bydlak-mnie-dopadl/

 207. podczaszy said

  Stary zbojecki zwyczaj: Sezamie, otworz sie!
  Te tak zwane ‚raje podatkowe’, czyli ukrywanie skarbow w jaskiniach i komyszach Wysp Karaibskich i okolic – to stary zbójecki zwyczaj zachodnich piratow.
  Tak powstala giełda.

  Okręty portugalskie, angielskie, hiszpańskie, gdy wybieraly sie na wyprawę po cudze skarby, zbieraly od zamożnych obywateli pieniądze na wielką wyprawę złodziejską.

  Kiedy mieli ‚biznesmeni- armatorzy’ wystarczajaco dużo pięniędzy na ‚fara und viking’ (wyprawa na rabunek) wyruszali ‚na łowy’ obiecując podzielic sie łupem z udzialowcami, po powrocie.

  Alisci zdarzało sie, ze albo statek zatonął, albo zostal napadnięty przez innych rabusiów albo…. żal było dzielić sie łupami; i tak zaistniała potrzeba ukrycia zrabowanych skarbów.

  Zdarzalo sie i tak, ze zdarzal sie jakis cwany zbój- Alladyn, który przy pomocy czarodziejskiej lampy natknął sie na cudzy skarbiec ukryty w grotach..

  Wiadomo, ze system nie jest nowy; znany i praktykowany od dawna.
  Tyle, ze teraz mało jest Alladynow bo nie ma czarodziejskiej lampy.

  Wiadomo tez, ze piractwo bylo popierane przez różnych władców a nawet Królowę Anglii – Elzbiete I.

  Technologia, a wraz z nią nomenklatura, troszke sie poprawiły: teraz mamy … hybrydowe wyprawy po cudzą wlasność.

  Równie krwawe i okrutne.
  Nazywane giełdą.

  W zdrowym, rzetelnym społeczeństwie i uczciwym państwie, giełda powinna byc zakazana.

  A tymczasem komysze i jaskinie zmienily nie tylko nazwe. Zmienily tez achitekturę: jaskinie zamieniono w śliczne luksusowe siedziby zlodziejskie a nazwy: ‚jaskinie i komysze’ – zamieniono w ‚raj podatkowy’.

  Nomina sunt omina – jak mawiali najstarsi apenińscy górale: imiona/nazwy sa wróżbami, maja treść wróżebna.

  Bo podobno, w kazdym raju czyha …wąż

  Ale juz znalezli sie sceptycy , ktorzy podejrzewaja, ze troszke za mało jest amerykanskich nazwisk, ktore sie wysypaly z tego pudelka Pandorry.

  A może to tylko pierwszy epizod serialu?
  A co na ten temat Julian Assange ⁉ WIĘZIONY za PRAWDĘ❗
  Tiamat 07.10.2021 13:18:17
  https://leonardo.neon24.pl/post/163865,a-co-na-ten-temat-julian-assange-wieziony-za-prawde#comment_1831997

 208. podczaszy said

  publicystka bloger Tiamat

  wracamy do jaskiń ?
  Jak to sie dzialo, ze zaraz po wojnie, w bardzo schorowanej Polsce, zrujnowanej, zgruzowanej, kompletnie zniszczonej, gdzie ponad połowa ludności była bardzo schorowana, wycieńczona, niedożywiona, no i psychicznie i fizycznie mocno ‚nadwerężona’….

  W tej powojennej Polsce nie bylo lekarstw, antybiotyków wiele szpitali leżało w gruzach , wsie zdziesiątkowane, często zniszczone bombardowanem, wiele wsi spalonych…na wsi nie miał kto pracować, zwłaszcza w malych gospodarstwach w Galicji, na Podkarpaciu…nie było maszyn rolniczych i ciagle jeszcze używano kosy i sierpa.

  Co chwila byla inna epidemia w Polsce: gruźlicy, i tzw. suchot, polio, ospy, odry, krzywicy, szkorbutu, świerzbu…

  A jednak…. śmiertelność w powojennej Polsce była dużo mniejsza niż ponad 70 lat po wojnie,

  Śmiertelność byla mniejsza, mimo, ze calutka służba zdrowia była bezpłatna…

  I w tej powojennej Polsce, wszystkie możliwe szpitale były bezpłatne, i nowe sie wciąż budowały i wszystkie sanatoria przeciwgruźlicze były czynne – a było ich ….dużo!
  I cala służba zdrowia i lecznictwo były bezpłatne.

  Sama przebywałam w kilku sanatoriach … bo miałam gruźlice.

  Ale, jeśli mi ktoś nie wierzy, niech sobie poczyta powojenna literaturę i na przykład powieści Grzesiuka, który tez był w powojennej Polsce leczony na gruźlicę.

  Wiec jak to sie dzieje, ze obecna Polska , taka super nowoczesna, wolna, suwerenna, niepodległa, wspaniała i zachodnia; wyzwolona spod sowieckiego buta – nie może sobie poradzic z epidemią grypy?

  5-go marca , 1953 roku, przebywalam w sanatorium w Bardo Śląskim. (Warszawianka). Sanatorium dla dziewcząt zrajmowalo część klasztoru żeńskiego przerobionego na dormitoria, klasy , jadalnie i olbrzymia świetlicę.

  5-tego marca, oficjalnie podano wieści o śmierci Stalina.

  Personel sanatorium urządził wielki żałobny apel, na którym dowiedziałyśmy sie, ze umarł wielki wódz rewolucji, który bardzo kochał dzieci.
  Naturalnie, ze nic z tego nie rozumiałam i nie wiedziałam dlaczego to taka wielka strata dla …dzieci.

  Długie lata pamiętałam te uroczystość bardzo żałobna – i dopiero po wielu, wielu latach, zrozumiałam znaczenie systemu opieki zdrowotnej i kształcenia młodego pokolenia; prawa do nauki i odpoczynku dla dzieci i młodzieży jako priorytetu narodowego.
  Zajęło mi to dużo czasu.

  Każdy może sobie poczytać Kartę Narodów Zjednoczonych i Deklaracje Praw Dziecka , które to Prawa Dziecka obowiązują we wszystkich krajach czlonkowskich ONZ.

  Państwa członkowskie podpisały te Deklaracje – a rządy tych państw zobowiązały sie religijnie wręcz przestrzegać PRAW
  KAŻDEGO DZIECKA: prawa do szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa, dachu nad głową, bezpłatnej nauki do lat 16, prawo do nauki, wyboru zawodu i prawo do bezpieczeństwa i bezpłatnej opieki lekarskiej
  Nadchodzi czwarta fala covidowej hucpy – 06.10.2021
  Tiamat 07.10.2021 11:11:11
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163877,nadchodzi-czwarta-fala-covidowej-hucpy-06-10-2021#comment_1831973

 209. osoba prywatna said

  Dlaczego muszle ślimaków są prawoskrętne?
  https://www.tawernaskipperow.pl/czytelnia/ciekawostki/dlaczego-muszle-slimakow-sa-prawoskretne%253F/7342

 210. osoba prywatna said

  Co zrobić ze znalezionym skarbem?
  https://www.tawernaskipperow.pl/czytelnia/ciekawostki/co-zrobic-ze-znalezionym-skarbem%253F/8441

 211. osoba prywatna said

  GLOBALNE ŻYDOSTWO PRZEFAJNOWAŁO, PLAN FAŁSZYWEJ PANDEMII BYŁ TAK DOBRY, ŻE AŻ ZA DOBRY – TERAZ FIVE EYES MAJĄ SIĘ ZAJĄĆ ŚLEDZTWEM
  https://noweateny.pl/International/details/415/GLOBALNE-YDOSTWO-PRZEFAJNOWAO-PLAN-FASZYWEJ-PANDEMII-BY-TAK-DOBRY-E-A-ZA-DOBRY–TERAZ-FIVE-EYES-MAJ-SI-ZAJ-LEDZTWEM

 212. Sowa said

  Ogólnopolskie Badanie Seroepidemiologiczne COVID-19: wyniki I tury
  Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 ma połowa mieszkańców Polski w wieku od 20 roku życia, przy czym odsetek ten rośnie od 36,4% w grupie wiekowej 20-39 lat, aż do 82,7% wśród osób w wieku od 70 lat.
  .https://twitter.com/Marcin_Soc/status/1446069228788981761

  Raport:
  https://www.pzh.gov.pl/projekty-i-programy/obserco/raporty/

 213. osoba prywatna said

  BEATYFIKACJA STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO: NIE MOŻE BRAT WYPROWADZIĆ W POLE BRATA, ABY GO TAM UŚMIERCIĆ. KAINÓW W POLSCE WIĘCEJ BYĆ NIE MOŻE!
  https://noweateny.pl/Polska/details/412/BEATYFIKACJA-STEFANA-KARDYNAA-WYSZYSKIEGO-NIE-MOE-BRAT-WYPROWADZI-W-POLE-BRATA-ABY-GO-TAM-UMIERCI-KAINW-W-POLSCE-WICEJ-BY-NIE-MOE-

 214. osoba prywatna said

  Spolegliwość wobec terroru covida owocuje jego nasileniem
  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/163892,spolegliwosc-wobec-terroru-covida-owocuje-jego-nasileniem

 215. osoba prywatna said

  Opozycja głosi swoją troskę o bezpieczeństwo kraju, a jednocześnie żąda wpuszczenia imigrantów z białoruskiej strony granicy.
  https://oczekiwanie-blog.neon24.pl/post/163882,w-oczekiwaniu-na-rozsadek

  Afganistan: przed i po amerykańskiej interwencji
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/163879,afganistan-przed-i-po-amerykanskiej-interwencji

 216. Boydar said

  Bycie mistrzem od myślenia nie zwalnia (199,200)

 217. Sowa said

  ZASZCZEPIĆ LUDNOŚĆ CAŁEGO ŚWIATA

  23.07.2021

  TEAM EUROPE ZAPEWNI PONAD 200 MILIONÓW DAWEK SZCZEPIONEK COVID-19 DO KRAJÓW O NISKICH LUB ŚREDNICH DOCHODACH DO KOŃCA 2021 r.

  https://www.gov.pl/web/maroko/zaszczepic-ludnosc-calego-swiata

 218. osoba prywatna said

  Marks o Żydach
  https://bb-i.blog/2021/10/06/marks-o-zydach/

 219. Bezpartyjna said

  „Stagflacja jest zjawiskiem paskudnym. Jeśli faktycznie w nią wpadniemy, będzie nas to wiele kosztować.

  Coraz więcej ekonomistów wspomina o rosnącym ryzyku wpadnięcia gospodarki w stagflacjię.
  Stagflacja to połączenie wysokiej inflacji i stagnacji lub recesji w gospodarce, którym towarzyszy wzrost bezrobocia.
  Stagflację może wywołać globalny kryzys energetyczny, który jednocześnie pobudza inflację i ogranicza produkcję dóbr…”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://businessinsider.com.pl/stagflacja-w-polsce-jest-mozliwa-boja-sie-ekonomisci-wszystko-przez-kryzys/7869s03&ved=2ahUKEwiqgMPExrjzAhWlAhAIHe13Dg0QFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw14t9oGwcs3eh07M_8QQsu1&cshid=1633619086476

 220. seler said

  re: 191 – 204 Podczaszy

  Pasierbski: „Poszedłem w dobrej wierze, teraz żałuję” [amputacja nogi]


  _______

 221. Boydar said

  strona (218) jest średnio dostępna; w sumie nic ciekawego tam nie ma (copy-paste)

  „Szukajmy tajemnicy Żyda nie w jego religji, tylko szukajmy tajemnicy religji w rzeczywistym Żydzie. Jakąż jest światowa podstawa żydostwa? Oto praktyczne potrzeby, egoizm. A jaki jest jego Bóg świecki? Pieniądz.

  Emancypacja Żydów w jej ostatecznym sensie jest to wyzwolenie się ludzkości od żydostwa. Sam Żyd już się na swój sposób wyzwolił.

  W Wiedniu naprzykład jest ledwo tolerowany, a w gruncie rzeczy, dzięki potędze swego złota, decyduje o losach całego państwa 1).

  Żyd, który w najmniejszem państewku niemieckiem jest poza prawem, w gruncie rzeczy decyduje też o losach Europy.

  Gdy cechy i korporacje średniowiecza zamknęły się przed żydami, zuchwałość przemysłowej i handlowej inicjatywy tych ostatnich kpiła sobie z samoobrony średniowiecznych instytucyj (B. Bauer: „Kwestja żydowska”).

  I to nie jest odosobnionym faktem. Żydostwo istotnie wyzwoliło się na swój sposób, nie tylko skupiwszy w swych rękach całą potęgę złota 2), ale przez żydostwo także i poza niem pieniądz stał się potęgą wszechświatową, a duch praktyczności żydowskiej stał się praktycznym duchem chrześcijańskich ludów 3).

  W tej mierze bowiem Żydzi się wyempancypowali, w jakiej chrześcijanie zżydzieli (r. 1843!)

  Wierzący i wolny politycznie obywatel angielski (mówi pułk. Hamilton) jest odmianą Laokona, który już nie robi żadnego wysiłku, aby się uwolnić ze splotów wężów, które go oplatają 4).

  Mamon jest ich bożyszczem, do niego modlą się nietylko wargami, ale wszystkimi siłami swojego ciała i ducha.

  Dla Żydów jest glob ziemski jedną wielką giełdą, stąd przekonanie, że nie mają tu nic więcej na ziemi do spełnienia, jak tylko zostać bogatszymi od swych sąsiadów.

  Oszustwo opanowało wszystkie ich myśli i jedyne, co ich podnosi wzwyż, to urozmaicanie sobie objektów tego oszustwa (Schacher)…

  Organizacja któraby przedyspozycje oszustwa, a więc możliwości oszustwa usunęła, rozbroiłaby także żydów 5).

  Jeżeli Żydzi podróżują, to mają na swych plecach cały swój kram czy kontuar i rozmawiają ze sobą tylko o czynszach, o procentach, o zyskach. Jeżeli zaś przez chwilę milczą, to tylko na to, aby wywąchiwać coś u innych.

  Praktyczne panowanie Żydów nad światem 6) chrześcijańskim osiągnęło w Ameryce Północnej tak już niedwuznaczny, normalny stopień, że nawet głoszenie ewangelji, kaznodziejstwo stało się tam artykułem handlu. Zbankrutowany kupiec „robi” tam w ewangeljach, tak jak wzbogacony ewangelik robi w interesach.

  Żydostwo utrzymało się obok chrześcijaństwa nietylko jako religijna krytyka chrześcijaństwa, ale w tej samej mierze dlatego, że duch praktyczno-żydowski, czyli żydostwo utrzymało się w samem, społeczeństwie chrześcijańskiem i nawet osiągnęło tam (w Ameryce) wysokie wydoskonalenie.

  Industrja jest czuwającym Bogiem Izraela, przy którym żaden inny Bóg nie może się ostać; przemysł poniża wszystkie bóstwa ludzkości, degraduje i zamienia je w towar.

  Bóg Żydów stał się świeckim, stał się bogiem wszechświata, Bogiem Żydów właściwych jest weksel; ich Bóg jest tylko iluzorycznym wekslem.

  Nawet stosunek płciowy, stosunek mężczyzny do kobiety staje się u nich przedmiotem handlu; frymarczy się tam i kobietą (Das Weib wird verschachert).

  Pozbawione podstaw i gruntu żydowskie prawodawstwo jest karykaturą religji, pozbawionej podstaw i gruntu moralności i wogóle prawa, a streszcza się tylko w tych formalnych obrządkach, jakiemi otaczają świat własnych korzyści”.

 222. Piskorz said

  re 207 Wiadomo tez, ze piractwo bylo popierane przez różnych władców a nawet Królowę Anglii – Elzbiete I…..a wtedy to byli ..korsarze, a nie piraci !! Korsarze byli usankcjonowani prawnie; tzn. z przyzwolenia władcy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: