Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polski politolog: Polska nie uniknie płacenia kary za kopalnię Turów

Posted by Marucha w dniu 2021-10-04 (Poniedziałek)

Spór o znajdującą się tuż przy granicy z Czechami kopalnię Turów toczy się od wielu miesięcy. Czesi zaskarżyli Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE stwierdziwszy, że polska koncesja dla kopalni narusza unijne przepisy.

Polska nie uniknie płacenia kary za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów – uważa polski politolog Jerzy Grudziński.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

W rozmowie z agencją RIA Novosti Jerzy Grudziński zwrócił uwagę na to, że zgodnie z przepisami naliczanie grzywny rozpoczyna się od momentu zaakceptowania przez ukaranego grzywny. A jeśli strona, na którą nakładana jest kara, odmawia jej przyjęcia, to po siedmiu dniach naliczanie rozpoczyna się automatycznie – dodał ekspert.

Wyjaśnił, że Ministerstwo Finansów Polski, zanim zapłaci karę, powinno otrzymać jakiś formalny dokument, którego według najnowszych informacji jeszcze nie dostało. Grudziński zasugerował, że być może Komisja Europejska spodziewa się korzystnego wyniku negocjacji Polski z Czechami i rozwiązania sporu.

Zaznaczył jednocześnie, że Polska nie będzie w stanie uniknąć płacenia kary, a w przypadku odmowy pieniądze mogą zostać potrącone z funduszy europejskich.

W poniedziałek wiceszef MSZ Marcin Przydacz oświadczył, że Polska nie widzi sensu dalszych negocjacji z Czechami w sprawie kopalni Turów, bo nie przynoszą one żadnego pozytywnego skutku.

Stosunki między Polską a Czechami uległy w ostatnim czasie znacznemu pogorszeniu z powodu długotrwałego sporu o eksploatację kopalni węgla brunatnego Turów w pobliżu granicy z Czechami. Czechy złożyły pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zgodnie z którym wydobycie zagraża źródłom wody pitnej w pobliskich czeskich gminach. TSUE zobowiązało Polskę do zaprzestania wydobycia.

[No i czy nie warto było poddać się Żydunii w niewolę? – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “Polski politolog: Polska nie uniknie płacenia kary za kopalnię Turów”

 1. Ramirez said

  A wystarczyłoby na ten jawny atak odpowiedzieć atakiem – za zamach na polska suwerenność, osoby odpowiedzialne oskarżyć, osądzić i wydać wyrok – 25 lat pierdla, wg aktualnego kodeksu karnego Art 127 § 1 oraz art 128 § 3. Plus 50 mln euro za dostarczenie osoby do polskiego aresztu. O ile zakład, że jacyś ruscy czy sycylijscy milicjanci dostarczyliby po kolei wszystkich winnych? Atak na polski węgiel to casus belli.

 2. walerianda said

  Uniknie na 100 % tylko Polacy muszą przejąć władzę z rąk okupantów.
  Ad.1 właśnie tak bym zrobił bez wydatkjowania na nagrodę.

 3. Isreal said

  morawery pewnie dostaną z puli kar jakąś dolę ….

  jeżeli zabulimy ……..

 4. Lily said

  CZYJE TO SLOWA?.
  „UNIA POTRZEBNA JEST POLSCE, a
  POLSKA POTRZRBNA JEST UNI”.
  Jesli macie Dobra Pamiec, to PAMIETACIE.
  Podpowiem.
  ARCHITEKT Sojuszu Polsko-amerykanskiego.

 5. Albrecht said

  Leje krasowe, zapadliska i odpływ wody jest faktem niezaprzeczalnym przy działalności górniczej.

 6. Olo said

  Jeżeli „Polska” zapłaci, to żydobanderowscy bandyci mniej ukradną. Zyski z kopalni i tak idą do obcej kieszeni, więc co Polaków to obchodzi? Czy w latach 1939-1945 Polaków obchodziły straty niemieckiego okupanta?

 7. revers said

  A to gaz coraz drozszy 1300 baksow za kubki metwer, zima sroga zamiast o o rosyjskie onuce gazowe, lub zagazowane prosic dziadka morza lub jego nastecow to wojne „uchodzcami” sie prowadzi i czekac jak wuj tom ktory tez bedzie musial dupe wlasna grzac w ameryce polnocnej, cos wysle z frakcji gazu.

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-gazu-i-pradu-szaleja-80-mln-europejczykow-moze-zostac-bez-ogrzewania/ety6zf2?fbclid=IwAR2J7hys0tY-2jLjgqt6CDxPjB855oqEYVucDvh46aslSfqdnS9HyzN-5YU

  Znowu poliniaki na lodzie zostanaa jak zawsze i bez gazu w tankach, Niemiec ma gaz tez na wlasne potrzeby lub gaz drogo bedzie sprzedawal.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: