Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bez obsługi za naszyjnik z gwiazdą Dawida?

Posted by Marucha w dniu 2021-10-06 (Środa)

Piosenkarz Gil Ofarim nie został obsłużony przez hotel w Lipsku, bo miał na sobie naszyjnik w kształcie gwiazdy Dawida.

Niemieccy politycy i dziennikarze są oburzeni potraktowaniem artysty, a właściciele obiektu deklarują chęć zgromadzenia większej ilości na ten temat. Tymczasem pracownik oskarżany o „antysemityzm” złożył skargę na Ofarima w sprawie zniesławienia.

Syn znanego [przez kogo? – admin] izraelskiego piosenkarza miał czekać wraz z innymi osobami w kolejce przed recepcją. Pracownicy hotelu przepuszczali w międzyczasie innych gości hotelowych, dlatego Ofarim spytał się z jakiego powodu nie został wciąż obsłużony. Kierownik recepcji wraz z recepcjonistą mieli wówczas zwrócić uwagę na naszyjnik muzyka w kształcie gwiazdy Dawida.

Obsługa hotelu miała stwierdzić wprost, że Ofarim będzie mógł się zameldować, gdy schowa wspomniany element garderoby. Artysta zamiast tego wylał jednak swoje żale w mediach społecznościowych.

Oburzenia „antysemickim” incydentem nie kryli dziennikarze, politycy i oczywiście działacze organizacji żydowskich. Sprawa była komentowana zwłaszcza przez samorządowców z liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), którzy nawoływali do zwalczania niechęci wobec Żydów. Josef Schuster z Centralnej Rady Żydów w Niemczech oczekiwał natomiast wyrazów solidarności przy okazji następnych incydentów tego rodzaju.

Prowadząca hotel Grupa Marriott wyraziła zaniepokojenie informacjami podawanymi przez muzyka. Wyraziła ona również chęć skontaktowania się z nim, aby dowiedzieć się dokładnie jak wyglądała cała sytuacja. We wtorek wieczorem przed hotelem w Lipsku zebrała się grupa kilkuset osób, która w ten sposób manifestowała swoją solidarność z Ofarimem.

Inną wersję wydarzenia przedstawia jednak oskarżany o „antysemityzm” pracownik recepcji hotelu w Lipsku. Zdecydował się on na złożenie zawiadomienia w sprawie zniesławienia go przez Ofarima. Rzecznik niemieckiej policji poinformował media, że recepcjonista przedstawił „wyraźnie odbiegający od wypowiedzi muzyka” obraz wydarzeń nagłośnionych przez niemieckie media.

Na podstawie: fr.de, interia.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 14 do “Bez obsługi za naszyjnik z gwiazdą Dawida?”

 1. D-T said

  Problem stworzony na potrzeby odwrócenia uwagi. Jestem na świeżo po przeczytaniu książki „Powrót do Jedwabnego”. Trochę poszerzyły mi się horyzonty, choć Jurek Ulicki mawiał że to na co patrzysz jest złudzeniem.
  Popatrzcie na filmik, który mało treści oddaje, lecz wielu skłoni do weryfikacji poglądów: .https://www.cda.pl/video/86706276f

 2. wanderer said

  Musi byc antysemityzm, bo z czego une by zyly i na czym opieraliby swoj kapital meczonego „narodu”? Wiec co jakis czas musza cos wymyslec, zeby ludziska o nich nie zapomnialy przypadkiem.

 3. Effka said

  Fake. Produkują dziwactwa już w Reuters (dawniej Rotschild… tylko ciężko to wygooglować 😉 ) ….

 4. Voodoosch said

  Fake, nie fake, nie ważne. Ja tylko widzę jak bardzo w ludzkiej naturze siedzą symbole. Dlatego, jeśli jesteś katolikiem, to noś dumnie krzyż na piersi. W UK to zamyka usta wielu osobom, na głupie pier***lenie.

 5. jok said

  Najbardziej prawdziwy wydaje się głos recepcjonisty – wszystko było inaczej.

  A jeśli w naarracji „piosenkarza” jest ziarno prawdy to:

  NIKT w Germ. nie ośmielłiby się wystąpić przeciwko gwieździe żskiej z powodów „prawicowych”, „nazistowskich”, „białych”.
  W Niemczech możliwy za to jest „lewicowy antyizrelizm”. Ten „lew antyizrelizm.” jest konsekwencją/bratem… ż-skiej polityki multi-kulti, wspierania imigracji, a więc m. in. i Palestyńczyków.

  Na 95% recepcjonista był kolor. nieNiemcem, na 5 % „zlewaczałym” Niemcem.
  Tacy ludzi są nieświadomymi narzędziami ży-muny do zmiany świata.
  Nawet studenci z Izrela studiujący w Niemczech, jeśli są „lewicowi”, są do pewnego stopnia … antyizrelscy, bo są „lewicowi” w „lewicowym otoczeniu”
  Są oczywiście hiperprożyd, choć tego nie mówią.

  Oczywiście pewnie było inaczej, niż opisał Gil

  Ważne, że czy to piosenkarz Gil, czy jego „opozycjonista”: recepcjonista „lewicowec”, może z kręgów (post)imigracyjnych nieeuropejskich, to z pewnością nienawidzą „faszyzmu w Polsce”, „niechęci do uznania przez Polaków swoich win” i wesprą ramię w ramię, wszystkie antypolskie działania spod znaku 447 i pochodne.

 6. walerianda said

  Jak było naprawdę jest na nagraniach

 7. walerianda said

  Ad. 1 Film Powrót do Jedwabnego obejrzę jak znajdę czas ale na 100% jest to propagandowa sztampa LANSUJĄCA niewłaściwych ludzi,
  którzy w książce o tym samym tytule popierają roszczenia żydowskie wraz z amerykańską ustawą Act 447 / ostatni rozdział / Nikt spośród trójki
  autorów nie może się wyłgać pomyłką skoro na dodatek aprobują, jak to nazwali nowe prawo rekompensaty za cierpienia żydów. Ja już nawet nie chcę wypowiadać się o prymitywiźmie pp Sumlińskiego i tego wybitnego prawnika z Ordo luris Jerzego Kwaśniewskiego jak i panio dr Kurek, która przecież autoryzuje to nowe Prawo. Zapytam tylko od kiedy to Prawo działa wstecz?????????????????????? Przypomnę, że jako jedyny publicysta zajmując
  się sprawą Jedwabnego podałem nazwiska organizatorów jak i wykonawców tej zbrodni. Operacyjnego opracowania akcji dokonał żyd urodzony w Kostrzyniu nad Odrą Waldemar Artur Machol / nazwisko zmienił w 1940 roku w Gdańsku za zgodą Himlera / Wykonaniem zbrodni zajął się kapitan
  Hermann Schaper / pochodzenia nie sprawdzałem ale dysponuję jego metryką urodzenia / Maczał palce w tej zbrodni TATE naszego dwukrotnego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który odważył się przepraszać żydów w moim imieniu jak i całego polskiego narodu. Tate w owym czasie był kwestorem z ramienia NSDAP i nazywał się Stoltzman służąc równocześnie w NKWD w Armii Czerwonej a po wojnie jako Rezydent w „polskijej UB – ezpieczalni w Gdańsku. Następnie zmienił nazwisko na Zdzisław Kwaśniewski i osiadł w Białogardzie. Po śmierci został pochowany na Kirkucie.
  Spłodził dwoje dzieci, wspomnianego wyżej Aleksandra i córkę, która do niedawna była Dyrektorem banku w Szwajcarii chroniącym polskie elity rządowe.

 8. tras said

  w ramach uzupełnienia>
  Ukraine’s Holocaust Center Names Nazi Babi Yar Killers
  .https://www.newsmax.com/newsfront/ukraine-holocaust/2021/10/06/id/1039414/
  ale poczytajcie jaka paczka się tam zebrała>brakowało tylko dudy.

 9. D-T said

  Ziemkiewicz się w filmie wypowiedział, i nie wpuścili go do brytolandii. 😉

 10. D-T said

  Re.8 ~ Tras…
  Pod tym linkiem możemy przeczytać między innymi coś takiego:

  W środę światowej sławy artystka konceptualna Maryna Abramowycz miała zaprezentować nowy obiekt pamięci – „Kryształową Ścianę Płaczu”, a w ciągu sześciu miesięcy zostanie odsłonięta pierwsza przestrzeń muzealna.
  „Zamierzamy nadać prawdziwe twarze Holokaustowi, czy to twarze ofiar, wykonawców, czy tych, którzy pomagali ratować Żydów” – powiedział Sharansky agencji The Associated Press.

  Zastanawiam się – do której bramki kopiesz….

 11. JADAM said

  A dupa czapa
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Blondynka ( sic !!!) uznała , że KON- STY- TU-CJA jest
  podstawą prawa w ???RP , a nie gó–o z bruxelki ,
  poprzednio umocowanych na KREMLU……………..
  ……………….
  UUUUUUUUUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
  ……………..
  U nas gudłai niet……………
  a u was ……….
  ja awas ….

 12. wanderer said

  „TATE naszego dwukrotnego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który odważył się przepraszać żydów w moim imieniu jak i całego polskiego narodu. Tate w owym czasie był kwestorem z ramienia NSDAP i nazywał się Stoltzman służąc równocześnie w NKWD w Armii Czerwonej a po wojnie jako Rezydent w „polskijej UB – ezpieczalni w Gdańsku. Następnie zmienił nazwisko na Zdzisław Kwaśniewski i osiadł w Białogardzie. Po śmierci został pochowany na Kirkucie.
  Spłodził dwoje dzieci, wspomnianego wyżej Aleksandra i córkę, która do niedawna była Dyrektorem banku w Szwajcarii chroniącym polskie elity rządowe.”

  Potwierdzam ten fakt. Mam czlonka rodziny w Koszalinie ktory mieszkal w Bialogardzie i o tym fakcie mowil mi na poczatku lat dziewiecdziesiatych. Mial podobno takie powiedzenie „dziesiec pi..czek i Moskwiczek” czy jakos tak, z racji wykonywanej pracy.

 13. tras said

  #10: D-T >co to znaczy
  ‚ do której bramki kopiesz….”
  ??
  A ty do ‚której’ a raczej ‚z kim’ ?
  Kiedy Bibi netanjachu przyjechał do żeleńskiego to powiedział>Ukraina jest obok Izraela jedynym państwem na świecie w którym prezydentem i premierem jest Żyd.
  Wiesz kto to jest Szarański? A wiesz, że Maryna abramowicz jest ‚promowana’ w Polin dzisiaj min.przez TVN i TVPKultura i Wybiórczą.
  .
  Ciut poniżej u Maruchy jest publikacja:
  „Unia Europejska przedstawiła strategię walki z antysemityzmem. Będzie jeszcze większa cenzura.’
  i do czyjej bramki jest to ‚kopanie’ i przez ‚kogo’?
  A kto wchodzi Ukraińcom Żeleńskiego – było nie było protegowany ‚Bideta’-Nuland-Blinkena- etc do d….py >>bez masła?

 14. D-T said

  W Knesecie jest tylu Polaków co w Sejmie….
  Antysemityzm jest tworzony przez Semitów (czyli w naszych realiach przez) sodomitów.
  Jak to jest – jud antysemita tworzy organizację zwalczającą główną ideologię jego firmy za moją kasę pod ochroną systemu na który głosowali niczego nie świadomi wyborcy???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: