Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  bryś o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Polski wniosek odrzucony w TSUE. Znów ta sama, znana z polonofobii, sędzia.

Posted by Marucha w dniu 2021-10-07 (Czwartek)

Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości UE Rosario Silva de Lapuerta oddaliła w środę wniosek Polski o uchylenie lipcowego postanowienia, w którym nakazano natychmiastowe zawieszenie stosowania przepisów krajowych, dotyczących w szczególności właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

To druga w ostatnim czasie jednoosobowa decyzja wiceprezes Silvy de Lapuerty, przeciw Polsce – pod koniec września samodzielnie nałożyła na rząd w Warszawie rekordową w historii UE karę: 500 tys. euro dziennie za wydobywanie węgla w kopalni Turów.

Najnowsza, środowa decyzja dotyczy ustawy o zmianie ustawy (Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw), która w Polsce weszła w życie 14 lutego 2020 roku.

Przypomnijmy – Polska została zobowiązana 14 lipca tego roku do „natychmiastowego zawieszenia” stosowania przepisów krajowych odnoszących do uprawnień Izby Dyscyplinarnej SN. Złożyła jednak wniosek o uchylenie tego postanowienia i przekazanie sprawy do rozpoznania przez Trybunał w składzie wielkiej izby.

W wydanej w środę decyzji wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta oddaliła złożony przez Polskę wniosek. W uzasadnieniu stwierdziła, że zgodnie z regulaminem postępowania wiceprezes Trybunału orzeka samodzielnie w przedmiocie wniosków o zawieszenie wykonania aktu lub o zastosowanie innych środków tymczasowych albo natychmiast przekazuje wniosek Trybunałowi.

Lapuerta posunęła się do tego, iż w uzasadnieniu stwierdziła, że zgodnie z „utrwalonym orzecznictwem Trybunału zasada pierwszeństwa prawa Unii ustanawia prymat prawa Unii nad prawem państw członkowskich” [Gówno prawda – admin]. W ten sposób jasno dała do zrozumienia, iż nie traktuje Polski jako kraju suwerennego, a ona sama występuje tu w roli okupanta.

[Nie wiem, po co Polska płaci składki za członkostwo we wrogiej jej organizacji… niech rządzące nią k*rwy płacą składki i kary z własnej kieszeni  – admin] 

@RSzeremietiew
… zgodnie z „utrwalonym orzecznictwem Trybunału zasada pierwszeństwa prawa Unii ustanawia prymat prawa Unii nad prawem państw członkowskich”. Nie dodała, że to dotyczy tylko Polski.

Komentarzy 16 do “Polski wniosek odrzucony w TSUE. Znów ta sama, znana z polonofobii, sędzia.”

 1. I*** said

  Właśnie kończy się jej kadencja…

  Kto będzie nowym wiceprezesem TSUE? Wkrótce się dowiemy… :)))

  Nota bene ma pierwszorzędne korzenie, jakżeby inaczej! :)))

 2. Agnieszka said

  Jakoś mi się przeczytał nagłówek „znana z polonofobii jędza”. Oczywiste przejęzyczenie („przewidzenie”?), ale chyba dość trafne.

 3. walerianda said

  Zebrać się wreszcie razem, pogonić swoich i powiedzieć UE DOWIDZENIA.

 4. Anucha said

  Pani Lapuerta, w takim wieku,że to już nie drzwi a wrota od stodoły. 🙂
  Jaka to różnica ,czy orzeka Silva Wrota od stodoły,
  Czy Anna Maria Wesołowska. Wyrok wydaje kto inny.

 5. oram said

  To co się dzieje w sądzie unijnym jako żywo przypomina polskie sądy. Wyrok nigdy nie jest znany do momentu ogłoszenia. W cywilnym sądzie masz rację, a i tak przegrywasz.

 6. Sowa said

  Olać. Po prostu olać. I dodać: pocałujcie nas w dupę.

 7. MR said

  ***** tak Unie ! Sam marksistowski gnoj tam sie do kupy zebral.

 8. Ramirez said

  Zagrozić jej odpowiedzialnością karną, wysłać nakaz stawienia się przed prokuratorem i pouczyć że grozi jej kara dożywocia.

 9. Mano Negra said

  Czy oni są badani psychiatrycznie?

 10. JanuszT said

  Gó…W.. no jej poliniacy mogą co zrobić, a ona jednak tak.

 11. UZA said

  „…pouczyć że grozi jej kara dożywocia.”

  W wieku tej Pani, to byłby stosunkowo krótki wyrok, a ponadto faktycznie „Gó…W.. no” jej możemy zrobić. Ona doskonale o tym wie, co nie znaczy, że się nie boi. Prawdopodobnie boi się, ale nie nas. Nasze pouczenie mogłoby Ją tylko szczerze rozbawić.

 12. Andzia said

  Z art.91 Konstytucji RP: „1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
  3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami

  Akurat ta sprawa dotyczy pisiorskich, nieudolnych rozgrywek w funkcjonowaniu SN. Wprawdzie te ich reformy sądowe polegały na zabiegach kosmetycznych, ale i tak nie zostały zaaprobowane przez ichniego prezydenta, bo taki był układ – udawanie, że pisiory chcą reformować, że duda jest niezależny.
  Wystarczyłoby zmienić art.91 konstytucji. W Niemczech o przyjęciu każdego aktu unijnego sprzecznego z ich prawem, orzeka Bundestag, w Polsce jest stosowany bezpośrednio i nigdy SN tego nie kwestionował, przeciwnie, we wszystkich orzeczeniach nie miał wątpliwości.
  Tutaj jest taki niuans, że TSUE przed wydaniem wyroku, wydał postanowienie zabezpieczające (do czasu wydania wyroku) i o to postanowienie chodzi. A generalnie o kotłowanie, bo niw wiadomo, co orzeknie TSUE.

 13. Andzia said

  Niewykluczone, że yd chce wycofać Polskę z kołchozu, bo prymitywizm działań pisiorskich ma tendencję do powtórzeń w tej materii. Znowu wynikną same plusy: poparcie dla pisu, samodzielność terytorium nie dla Polaków.

 14. Ramirez said

  @UZA, jakby pouczenie zostało poparte wyznaczeniem nagrody 50 mln euro za dostarczenie skazańca do więzienia, to chyba zaczęła by się martwić. Poza tym ona ma raptem 67 lat, czyli kiblowałaby 15 – 20 lat. Oczywiście – zgodnie z Prawem.

 15. Ramirez said

  @Andzia – cytowane zapisy dowodzą jednego – 3RP od początku szykowana była na terytorium autonomiczne. A więc należy postawić przed Sądem autorów tych zapisów jawnie negujących suwerenność państwa.

 16. UZA said

  „jakby pouczenie zostało poparte wyznaczeniem nagrody 50 mln euro za dostarczenie skazańca do więzienia, to chyba zaczęła by się martwić. Poza tym ona ma raptem 67 lat, czyli kiblowałaby 15 – 20 lat.”

  Gdzie tu sens, gdzie logika ? Wyrzucić 50 milionów (skąd tyle wziąć ?), żeby potem babsko utrzymywać przez 15-20 lat…
  Może nawet jeszcze dłużej (gdyby okazała się równie żywotna jak Soros) . Po co nam to ? A poza tym, dostarczenie obecnie skazańca do więzienia wydaje się wręcz nieosiągalne. Przy aktualnym poziomie kowidoparanoi nawet samemu trudno przekroczyć granice, a co dopiero ze skazańcem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: