Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

COVID – nie ma postawy środka

Posted by Marucha w dniu 2021-10-11 (Poniedziałek)

Problem ze szczepionkami nie polega bynajmniej na tym co w sobie zawierają – bo miejmy nadzieję, że nic. Albo że są równie radośnie nieskuteczne i niepotrzebne, jak szczepionki na grypę. Istotne jest tylko to, że nie ma podstaw, by szczepić się na chorobę tak znikomo szkodliwą, jak infekcja górnych dróg oddechowych zwana COVIDem.

Szczepić się więc można jedynie dla świętego spokoju, którego przecież jednak i tak się nie uzyska – i dokładnie z żadnego racjonalnego powodu ponadto.

Ale oczywiście, jeśli ktoś chce, z jakiegoś prywatnego powodu szczepionkę przyjąć – to przecież powinna to być tylko jego decyzja. Niestety, jej świadome podjęcie utrudnia nie tylko globalna propaganda, polityka poszczególnych państw i wciąż nakręcana społeczna histeria – ale także postawa ludzi z pozoru i dotychczas wydawałoby się rozsądnych, którzy nawet nie zauważyli, że znaleźli się po jednej stronie tego fundamentalnego podziału ludzkości cały czas upierając się, że wcale nie zajęli żadnego stanowiska.

Właśnie dlatego nie lubię stawiania znaku równości między skrajnymi postawami pro- i anty-COVIDowymi. O ile bowiem faktycznie szurostwo i moheryzm okazywane w dowolnej opcji i kwestii są ogólnie męczące i nieeleganckie – to nie może dziś być mowy o żadnej równowadze szkodliwości głównego nurtu COVID-propagandowego i jego najbardziej radykalnych krytyków.

Kto szkodzi bliźniemu?

Mimo bowiem prób kreowania jakieś strasznego antyszczepionkowego ekstremizmu, bojówek i terrorystów napadających na pokojowe punkty szczepionkowe – wszystko to przecież na całe mile śmierci prowokacją i medialną kreacją. To nie „foliarze” rzucali ludzi w maskach na glebę podczas wieczornych spacerów półtora roku temu – robiła to policja w służbie COVIDiańskiego rządu. To nie bezmaseczkowcy darli mordy, wyrzucali ze sklepów i autobusów wszystkich wyglądających inaczej – tylko czyniło tak COVIDORMO. To nie „antyszczepionkowcy” wreszcie zabraniają chętnym wystawiać łapki do zastrzyków – to ludziom, którzy nie widzą w nich sensu odmawia się prawa wyboru i decydowania o własnym zdrowiu, ciele i życiu. I tak dalej – NIE MA RÓWNOWAGI.

Jedni ekstremiści bezkrytycznie popierają prześladowanie i przymuszanie wszystkich innych – a niewielka grupka spośród tych innych prosi tylko, by mogła zostać zostawiona w spokoju. Gdzie tu jest miejsce na bujanie się na obcasach w pozycji środka?

Albo popiera się PRZYMUSZANIE i DYSKRYMINOWANIE – albo opowiada się za przynajmniej TOLEROWANIEM czyjegoś prawa do zdania odrębnego. Albo-albo. Tu nie ma miejsca na żadne centrum z całym tym „och, jestem ponad to…!”, z wygodnym „oj tam, oj tam, dajcie spokój, to tylko…”.

„Foliarze” mogą sobie wierzyć w co zechcą – ale nikomu krzywdy nie czynią, a jeśli nawet – wg COVIDian – krzywdzą siebie, to nikomu nic do tego. I przeciwnie, jeśli to ekstremiści w trzech maseczkach, sześciu przyłbicach i po czterech dawkach dali się oszukać – wówczas wszystkie fatalne skutki ostatnich dwudziestu miesięcy obciążają ich naiwność i głupotę.

Nie ma centrum, nie ma środka. Albo się myśli, jest się konsekwentnym i logicznym nawet niechcący, będąc poza tym kompletnym szurem – albo jest się ekstremistą naprawdę szkodliwym, odbierającym cudzą wolność.

Może i „foliarze” nie mają racji i oby tak było – ale stać po ich stronie to po pierwsze przyzwoitość, a po drugie zdrowy rozsądek. A kto chce sobie wierzyć „ekspertom” – jego wola i prawo. Tylko niech da nam żyć w spokoju.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 25 do “COVID – nie ma postawy środka”

 1. bryś said

  Postawa środka – szmata na brodzie? Panie Rękas, nie zapominajmy z kim mamy doczynienia. Zamykanie ludzi w domach, niszczenie ich firm, zamykanie lasów, szkół, to co się dzieje w Australii i w innych krajach, wprowadzanie paszportów, przymusu szczepień, jedną dawką, drugą, trzecią, szóstą – przecież to wprowadzanie totalitaryzmu. Przez ludzi, którzy nie chcą dla nas dobrze. Rozsądek w dzisiejszych czasach powinien polegać na wywieszeniu bydlaków. To jest właśnie głos rozsądku i postawa jak najbardziej racjonalna.

 2. OTTOOT said

  https://rumble.com/vmyr1j-blood-in-covid-vaxxed-people-turns-into-thick-clotted-jelly-2021.09.23.html

 3. Boydar said

  O jakim „środku” pieprzycie, obywatelu Rękas ?

  Jako niezaszczepiony nieustannie oskarżany jestem, że sprowadzam zagrożenie na zaszczepionych. Na innych niezaszczepionych chyba nie, bo przecież decydując się odmówić iniekcji tego gów’na widzieli co ich czeka „nieuchronnie”.

  Więc ja tylko pytam – po jaki ch’uj się szczepili skoro dalej chodzą w maskach i z nienawiścią szczują normalnych.

  Nie ma żadnego „środka” ! Półdebil to też debil. A morderca jednego człeka nie jest tylko półmordercą względem tego co zarżnął dwóch.

 4. Maverick said

  Powolne zmiękczanie ludzi czy brutalne? To nie znaczenia bo cel taki sam.

 5. revers said

  ITALY: The Green Pass is coming into force on the 15th October. Italy’s racial laws under Mussolini excluded Jews from schools on the 16th October

  Gudlaje Wlochom ku pamieci robia eksterminacje Wlochow, w dzien zamkniecia szkol dla godlajskich dzieci w latach 30 tych u.s. , tam msciwosc i prawa hamurabiego sa nad prawami rzymskimi, lub co bylo nie jest , nie pisze sie w rejestr.

  Tylko tym razem kapo gudlajskie wybralo lepszego „Benito” jak mowia potocznie wlosi na Dradziego bankowca, z tej samej gudlajskiej kasty.

  Co za Jewabne i pogrom Kielecki wymysla nasi Gudlaje? z jaka data zxielona karta do zycia polinskiego goja?

  Jakiego Jozka tym razem wybierze sie dla polakow?

  Na razie sprawe w sadzie przegral z naczelnikiem marszalek Mazowsza Struzik o nazwanie J.K. Adolfem H.

  https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/porownal-kaczynskiego-do-hitlera-jest-prawomocny-wyrok/hes65wz,79cfc278

 6. walerianda said

  Ad. 1 Popieram oprócz wieszania. Nie niszczy się przydatnej siły żywej. Wieszanie jest kosztowne a ja proponuję program Tatry – Bałtyk.
  Dwa posiłki wysokokaloryczne dziennie, gumowane spodnio-buty, łopata, a na rękę bransoletkę z GPS i ładunkiem wybuchowym. Zadanie
  to pogłębianie cieków wodnych i sypanie wałów przeciw powodziowych. Oczywiście bez prawa Łaski czy Amnestii za to dożywotnio.

 7. Krzysztof55 said

  @1 @3 (Bryś, Boydar)
  Czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem czy już zdążyliście się zaszczepić i mózg wam nie pracuje?
  KRękas napisał przecież: „Nie ma centrum, nie ma środka. Albo się myśli, jest się konsekwentnym i logicznym nawet niechcący, będąc poza tym kompletnym szurem – albo jest się ekstremistą naprawdę szkodliwym, odbierającym cudzą wolność.”
  Nawet w tytule wam jasno to napisał: „COVID – nie ma postawy środka”!!!!
  Czy można jaśniej się wyrazić?!

 8. Maverick said

  Co tym sądzicie, Ten facet twierdzi że rzydziany stworzyły Chrześcijaństwo aby nas zniszczyć,

  https://www.bitchute.com/video/CMQGAlXUETWu/?list=notifications&randomize=false

  Bardzo radykalne spojrżenie, niektórych może oburzyć. Zastanawia mnie ta pewność rabinów o zniszczeniu nas. Co w tym musi być gdy zestawimy z tym co się obecnie dzieje. Nie tylko w sferze wiary, ale technologi i wirusów.

  Jak wiecie Dr, Franc Zalewski odkrył „to coś” w ampólkach szczypawek.
  Nie wydaje się mnie żeby to było żyjącego, ale prawdopodobnie jest to opatentowany procesor danych ludzkich jak program biometryczny w komórce telefonicznej. Czyli biometryczny program dla ludzi. Ma nas monitować, szybkość oddechu, bicia serca, czy analizować choroby i raportować na wzór googla do osób trzecich za dolę.
  To by było pół biedy, ale jak ci będą mogli przyśpieszyć bicie serca, czy spowodować wylew etc. To co wtedy?

  Np. zdiagnozuje ciebie program biometryczny że masz raka i specjalistyczna placówka zadz woni do ciebie abyś się zgłosił bo mają nowy eksperymentalny zastrzyk usuwający raka. Uwierzysz?

  Oczywiście część ludzi dostała placebo i twierdzą ja wziełem i nic mnie niema. Inni dostali czwiartki działki to odchorywują i powoli umeirają ale tym co dano pełną działke już są 2 metry pod..

 9. bryś said

  Krzysztof55 – przecież tu nie chodzi o żadnego cofida? Oni chcą nas zniewolić i a te zgony to może i efekt uboczny (co nie zmienia faktu dla zmarłych że nie żyją)? Czego tu nie rozumieć? Jaki środek? Jest wojna człowieniu. Nie zauważyłeś? 70 tysięcy Polaków „nadmiarowo” zmarło w domach na skutek zamknięcia służby zdrowia. Naprawdę myślisz że to przez wirusa?

 10. wewewe said

  „Medycyna pod dyktando” oryg. „Medicine Under Influence”, reż Romain Icard, Francja 2015
  Byli pracownicy koncernów farmaceutycznych ujawniają kulisy produkcji leków, mówią o lobbingu politycznym na światową skalę, o fałszowaniu wyników badań, o całkowitym ignorowaniu skutków ubocznych, o reklamach leków wprowadzających pacjentów w błąd. Autorzy przeprowadzają własne śledztwo związane z wprowadzeniem na rynek leków: Vioxx, Victrelis i Gardasi.

  .https://www.youtube.com/watch?v=rUVLg52LQ5Y

 11. Voodoosch said

  „Nie obwiniaj mnie, że twoja szczepionka nie działa.”

 12. francobollo said

  Informacja 100% prawdziwa

  PÓŁ-prawda to PÓŁ-kłamstwo, albo kłamstwo w ogóle

  Amerykańskie linie lotnicze Southwest odwołały ponad 2k lotów. MEN-dia nie informują dlaczego loty są odwoływane. Oficjalna wersja, to ,,choroba”, czyli niedyspozycja – wymówka.
  Dlaczego? … Piloci odmówili obowiązkowych szczepień. Informacja pochodzi z poniedziałku 11-października, kiedy odbył się ,,meeting” związków zawodowych pilotów w tej sprawie. Piloci postawili się stanowczo, że NIE będą się szczepić. Linie lotnicze Southwest nie zareagowały na decyzje Unii pilotów
  Infomacja nie jest jeszcze publikowana w oficjalnych MEN-diach. Trwają konsultacje ze związkami pilotów innych linii lotniczych. TU JEST NADZIEJA dla Nas wszystkich, że związki zawodowe pokonają plemie – lucyfera –
  Pozdrawiam serdecznie.

 13. Agnieszka said

  Bezczelny minister śmierci powiedział, że „mamy do czynienia z kryzysem wiedzy i autorytetów. Jego przejawem są ruchy antyszczepionkowe, które kontestują paradygmaty i podstawy naukowe – wszystkie te zasady, na jakich opiera się nowoczesna medycyna”.

  Sami doprowadzili do tego kryzysu zmieniając co chwilę zdanie i trzymając się teorii, która właśnie z nauką nie ma nic wspólnego (maseczki chronią, testy PCR są wiarygodne itp itd). A teraz odwracają kota ogonem i winni będą ci, co się nie szczepią. Szatański rząd!

  ——
  Co ciekawe, w TVP pojawił się jakiś czas temu ponownie b. minister Szumowina.
  Wciska odbiorcom ewidentne kłamstwa.
  Dopasowane do poziomu umysłowego odbiorców.
  Admin

 14. UZA said

  „Problem ze szczepionkami nie polega bynajmniej na tym co w sobie zawierają – bo miejmy nadzieję, że nic.”

  Wręcz przeciwnie – problem polega właśnie na tym, co zawierają w sobie preparaty, które wstrzykuje się ludziom. Nawet jeśli rzeczywiście zawierają tylko to, co głoszą ich oficjalne charakterystyki, to mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym, co dotąd nie było stosowane na masową skalę i może budzić uzasadnione obawy co do długoterminowych skutków. Pan Rękas, który chyba nie jest biochemikiem ani lekarzem i może wiedzieć o zawartości tych preparatów tyle co inni, ma tylko „nadzieję”, że nic nie zawierają. Krótko mówiąc – zakłada, że producenci i rządy kłamią. Na tej samej zasadzie kowidianie wierzą, że szpryce zawierają cudowny eliksir, który zapewni im zdrowie i długi żywot. Obydwie te postawy są w gruncie rzeczy równie skrajne i nieracjonalne. Racjonalną postawę zajmują tzw. „antyszczepionkowcy”, którzy po prostu zachowują sceptycyzm wobec nowego preparatu o trudnych do przewidzenia skutkach. Bardzo dziwne i z gruntu podejrzane jest wyjątkowo nachalne wmuszanie tych niesprawdzonych nowości ludziom . Gdyby rzeczywiście chodziło o nowy typ środka profilaktycznego, mającego zapobiec powszechnej choć niezbyt śmiercionośnej infekcji, to odpowiedzialne rządy zachowałyby raczej ostrożność

  „Albo się myśli, jest się konsekwentnym i logicznym nawet niechcący, będąc poza tym kompletnym szurem”

  Czy można logicznie myśleć „niechcący” ? Czy można być „kompletnym szurem”, będąc logicznym ?

 15. Marucha said

  Re 14:
  Zwróćmy uwagę, iż zwrot „miejmy nadzieję” zostawia wyraźnie otwartą furtkę dla innych opcji.

 16. UZA said

  „Albo popiera się PRZYMUSZANIE i DYSKRYMINOWANIE – albo opowiada się za przynajmniej TOLEROWANIEM czyjegoś prawa do zdania odrębnego. Albo-albo. Tu nie ma miejsca na żadne centrum z całym tym „och, jestem ponad to…!”, z wygodnym „oj tam, oj tam, dajcie spokój, to tylko…”.”

  Autor zdaje się nie rozumieć, że mamy do czynienia z postępującym procesem. Gdy w grę wchodzi totalitaryzm tzw. „postawa środka” w rozumieniu p. Rękasa : „och, jestem ponad to…!” czy „oj tam, oj tam, dajcie spokój, to tylko…” jest możliwa tylko w fazie wstępnej i także w przypadku Plandemii była. Podobnie – w przypadku niemieckiego nazizmu i bolszewizmu w Rosji. Na początku różne pięknoduchy zawsze mogły sobie pozwalać na złudzenia bycia „ponad” a mądrale i kpiarze – na lekceważenie („oj tam, oj tam”) . Kiedy jednak totalitaryzm się umocnił, to zawsze i wszędzie zaczynał cisnąć i nie można się już było spodziewać żadnej tolerancji dla zdań odrębnych. Na etapie, że tak powiem, dojrzałego totalitaryzmu można być tylko z nimi albo przeciwko nim. Do wyboru pozostaje życie (czy raczej nędzna i niepewna wegetacja) albo śmierć.

 17. Boydar said

  „mamy do czynienia z kryzysem wiedzy i autorytetów”

  To akurat święta prawda

 18. podczaszy said

  re Maverick

  Co tym sądzicie, Ten facet twierdzi że rzydziany stworzyły Chrześcijaństwo aby nas zniszczyć,
  ==

  Nieprawda, wtedy rzydziany nie wysłałyby swojego rodaka antykatolickiego „papieża” Jana Pawła 2 by zniszczył od środka Chrześcijaństwo czyli Kościół Katolicki.

 19. Agnieszka said

  @13: Szanowny Panie Gajowy, dobrze że od dawna nie oglądam TV, bo i tak to, co czytam (solidnie wcześniej filtrując) rano w internecie, przyprawia mnie o wyższe ciśnienie (co jest z drugiej strony pewną zaletą, bo nie muszę pić kawy).

 20. Marucha said

  Re 16:
  Nie bardzo Panią rozumiem.
  Przecież Pani mówi to samo, co red. Rękas: nie ma miejsca na żaden „złoty środek”. Można zająć tylko postawę na TAK albo NIE.
  Więc czemu się Pani z nim kłóci?

 21. Leo said

  Eeee nie, krew wysysana bańką pod ciśnieniem przechodzi przyspieszony proces koagulacji. To jest normalne, zawsze się dzieje. Podejrzewam, że takie fałszywe sensacje wprowadzają do obiegu rzymianie po to, by móc je później „zdebunkować” i wyśmiać nas, foliarzy.

 22. Lily said

  KTO STOI ZA TYM?.
  „S.B w W”, jak to oswiadczyl K.J.W.

 23. Lily said

  ” JESTESMY NA KRAWEDZI CALKOWITEJ
  PRZEMIANY.
  JEDNEGO CZEGO POTRZEBUJEMY
  TO KRYZYS, a NARODY SAME
  ZAAKCEPTUJA NOWY PORZADEK SWIATA”.
  David Rockefeller (wyzsza rasa) 1991r

  COVID -19.
  TO KRYZYS,o JAKIM SWIAT DOTYCHCZAS
  NIE SLYSZAL.

 24. D-T said

  Napadanie na punkty szczepionkowe? Służby trudniące się tym procederem w celu napędzenia „uczciwych obywateli” przeciw sceptykom eksperymentów medycznych na wolnym (konstytucja) społeczeństwie – strzelają sobie w stopę pokazując w telawivzji filmik z podpalenia kręcony „z ręki” jakimś badziewnym smartfonem, podając do wiadomości publicznej że to materiał z kamery monitoringu.
  … No chyba że ściana do której przytwierdzono kamerę przemysłową trzęsła się ze śmiechu i obracała się ze swoim kadrem za „rzekomym poszukiwanym sprawcą podpalenia. 😉

 25. wow said

  Postawa środka to jak już ktoś zauważył, noszenie szmaty na półgębku, albo przy wejsciu do sklepu a potem ściąganie. Sam nosiłem szmatę na pólgębku bo chroniła przed jednym-przed mandatem. A zwyczajnie mieszkając w centrum dużego miasta nie da się uprawiać osiedlowej partyzantki bo nawet wynosząc śmieci możesz spotkać patrol policji. Natomiast w tej chwili gdy jeszcze nikt nie sciga jak rok temu za nienoszenie maski tych szmat przez ok. 50% społeczeństwa to przejwa tego że to są ludzie którym da się wmówić wszystko. To ten typ ludzi będzie jadł robale, zrezygnuje z samochodu na rzecz walki z ociepleniem itp.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: