Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wolne tematy (68 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-10-11 (Poniedziałek)

Nowo otwarty college we wsi Marsas w Żyrondzie został wyposażony w toalety „niepłciowe”, a szkolnego placu zabaw pozbawiono tradycyjnego boiska. Według Zielonych boiska dyskryminują dziewczęta i uczniów, którzy nie lubią gier zespołowych.

A uczenie czegokolwiek dyskryminuje idiotów, którzy są potrzebni w partiach „zielonych”, „tęczowych” itp.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/10/07/wolne-tematy-67-20210/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/10/12/wolne-tematy-69-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 158 do “Wolne tematy (68 – 2021)”

 1. Lily said

  Jaka pychota, Samo zdrowie.

 2. Boydar said

  Ja pas.

 3. seler said

  [1] Isla Saka – arpa paraguaya (polka paraguaya)

  .https://www.youtube.com/watch?v=NJLKB-VrQAg

  [2] Pájaro Campana – Juglares – la MEJOR versión

  .https://www.youtube.com/watch?v=9UhE4ouXjRg

  [3] Máva ykere pa reimé Música paraguaya – Lo mejor para el alma


  ________

 4. zza wody said

  Co się pan śmieje, panie Marucha. W stanie Washington (albo Oregon, to przez miedzę) dyrektorka stanowego school board (coś w rodzaju kuratorium), otóż dyrektorka zarządziła, iż absolwenci średniej szkoły nie są zobowiązani umieć czytać ani rachować. Decyzję tę umotywowała dążeniem do wyrównania szans społecznych ludności kolorowej. Czuje Pan podtekst, prawda? Ale ponieważ to jest forum publiczne, to ja wyjasnię. Oficjalny czynnik, jakim jest kuratorium, przyznał, iż ludnośc kolorowa jest intelektualnie upośledzona, co oznacza, że wylano dziecko z kąpielą, a czynnik się skompromitował.

  P.S. Nawiasem mówiąc, uośledzienie ras kolorowych to działanie środowiska, a nie genów. Miałem przyjemność pracować z murzynami (murzyn to jest osoba o czarnej cerze pochodzenia afrykańskiego, a nie epitet), którzy nie tylko posiadali stopień naukowy, i to w chemii analitycznej i ochronie środowiska, ale posiadali pokaźną wiedzę ogólna. Jeden z nich był ze slumsu, a więc ewidentnie przezwyciężył wpływ środowiska. Nawiasem mówiąc, jestem rasista bo wierze w szczególne predyspozycje rasy słowiańskiej (tak, rasy, niektórzy antropolodzy dopuszczają mozliwośc istnienia odrębnej rasy słowiańskiej).

  Prosze wybaczyć gonitwe mysli, ale to tak, tolka sztob dyskusju paddzierżat’

 5. Paweł Gabriel said

  Znalezione w necie.
  W Meade County High School w Kentucky grupa uczniów oznajmiła, że identyfikuje się jako koty. Do szkoły przychodzą przebrani za czworonogi i odmawiają udziału w lekcjach. Zamiast się uczyć wolą mruczeć do okna.
  Problem nie tylko w tym, że „dzieci-koty” nie chcą brać udziału w lekcjach, doklejają sobie uszy, ogony, a czasem dają się prowadzić na smyczy. – Z tego, co wiem, nazywa się je „futrzakami”. Identyfikują się jako zwierzęta. Ci ludzie będą na ciebie syczeć lub będą cię drapać, jeśli nie podoba im się coś, co robisz – powiedziała reporterowi telewizji WLKY babcia dwójki uczniów, które zamiast cieszyć się z tego, jak bardzo poprawnie politycznie jest ich szkoła, to boją się już w ogóle chodzić na zajęcia.

 6. zza wody said

  Tak sobie patrzę zza Wody i co my widziem, prosze wycieczki? W Warszawie przepychają się dwa (co najmniej) prądy, jeden to grupa dowodzona na tego na białym koniu, która protestuje przeciw protestowi przeciwko dominacji junii. A druga, nazywana poleksitowcami, protestuje przeciwko protestującym… itd, mozna sie pogubić. Ten na białym koniu utyskuje, jakoby ci co protestują… powiedzmy ci jego przeciwnicy maja lepsze wyposażenie i głośniej krzyczą, bo mają grzejniki i głosniki.

  Jedna babcia, bohaterka Powstania, z tęczową flaga stoi, a raczej siedzi na wózku inwalidzkim po stronie tego na koniu. Jest za Europą. Babciu, z całym dla Babci szacunkiem, Europa Babci i innym Powstańcom dała kopa w dupę i teraz tez to robi, a babcia tego nie widzi?

  Szajsmedia mącą, ale najwyraźniej popieraja watażkę.

  W tego chaosu coś sie wyłania. Wygląda NATO, że obydwie fakcje sa sterowane przez to samo środowisko. Obydwie opcje, dominacji polskiego prawa plus ewentualny poleksit, oraz marginalizacja prawa i pozostanie Polski w Europie, leżą w interesie właścicieli tego swiata. Przecież Kurnik nie leży w Europie, więc formalnie przynalezność do Europy nie jest potrzebna osadnikom. Ponadto, za Wodą mieszkają krewni i mozna klinem rozsadzić ewentualną solidarność Europy, jesli sie tylko pojawi. Tak że Poleksit jest całkiem na miejscu. Z drugiej strony, pozostanie w Unii zapewniałby bezpośredni wpływ osadniczej społeczności na politykę Europy. A krewni zajmą sie resztą swiata.

  Zdaje się, że to Łysiak jest autorem tego powiedzenia, jeśli nie, to przepraszam, panie Waldemarze. Kiedykolwiek ktoś sie z kimś w swiecie dogada, Polska dostaje w dupę.

  Nie znam się na politycznych meandrach, ale tak to wygląda patrząc okiem szarego człowieka.

 7. bardzo said

  Czy to barszcz ukraiński, czy meksykańskie gaspacho?

  ——
  Barszcz rosyjski
  Admin

 8. bardzo said

  Panie Gabrielu, Kentucky to jest stan ludzi normalnych (np. tam nawet mozna posiadac karabin maszynowy), zadziwiające więc jest, co Pan donosi. Patrzę więc na mapę. No oczywiście, Mead county to niemal przedmieście metropolii Louisville, enklawy tych co chodzą w anorakach i jeżdżą saniami zaprzężonymi w malemuty. (jesli pan kuma przenośnię).

  Proszę mi wierzyć, już kilkanaście mil na południe stamtąd, ludziska spadaja ze śmiechu z krzeseł słuchając postępowych wypowiedzi na tiwi. Sam widziałem.

  Ciekawe czy tam ktos dla draki nie przebrał się za rotwajlera. Fajnie było patrzeć jak koty w panice włażą na drzewo.

  —————-
  Jedni się śmieją, a drudzy nieubłaganie poszerzają zakres postępowego zidiocenia.
  Admin

 9. Niktoś said

  Dla wyszczepionych: Czy chcecie znać swój osobisty numer MAC (Media Access Control) [Numer Dostępu Medialnego]: jeśli macie komórkę androida, trzeba oddalić się od innych ludzi na około 10 metrów (np park , las lub wolna przestrzeń) włączcie sobie Bluetooth i zeskanujcie dostępne urządzenia. Jeśli pojawi się numer MAC (np 69:78:D0:4D:5C:51 t.j. 6 cyfrowa liczba heksadecymalna) to jesteście urządzeniem o tym numerze kontrolnym do podłączenia do sieci Blutooth lub internetowej. Normalnie na Blutooth nie pojawia się numer MAC tylko nazwa urządzenia, ale najpewniej ze względów prywatnościowych wam tej nazwy jeszcze nie nadano. Nie wierzycie, spróbujcie, a kto się nie zaszczepił niech odwiedzi jakieś zaludnione miejsce i zobaczy masę tych numerków. Jeśli pojawią się czasem nazwy to będą to najprawdopodobniej urządzenia komórkowe, albo np słuchawki. Niezaszczepieni nie odnajdą żadnego numerku w odludnych miejscach.

 10. seler said

  Admin:
  „Nowo otwarty college we wsi Marsas w Żyrondzie został wyposażony w toalety „niepłciowe”, a szkolnego placu zabaw pozbawiono tradycyjnego boiska. […]”
  ———-
  szie boją koorwy opublikować, że „nieodbytnicze”, bo by lekko przegięli…
  pcia ich mać…. staram szie nie bluzgać…

  Flashmob. Fandango en Río de Janeiro con Héctor Sánchez


  ________

 11. seler said

  dlatego Bóg porobił muzykę,
  żeby odetchnąć lekko…
  od zgiełku „świata tego” i wiersze,
  które co drugi zrozumie
  ale żeby chociaż Biblię, to nie,
  to nie, bo małe litery są,
  a Sumienie gdzie ?
  zagłuszone…

 12. Boydar said

  I rzekł Boydar do Boga:
  O, rety – olaboga!
  Nie dość Ci, żeś potworzył mnie i DHL kuriera
  Jeszcześ musiał takiego zmajstrować Selera ?

 13. wewewe said

  VICTORIA, AUSTRALIA: A government official admits people working in the law or courts, and MP’s are not required to be forced to get the jab because that group is protected and has constitutional rights.

  Co znaczy: Urzędnik rządowy przyznaje, że ludzie pracujący w sądzie oraz posłowie nie muszą być zmuszani do szczepienia, ponieważ ta grupa jest chroniona i ma prawa konstytucyjne.

  Źródlo: .Urzędnik rządowy przyznaje, że ludzie pracują w sądzie lub sądzie, a posłowie nie muszą być zmuszani do wstrzyknięcia, ponieważ ta grupa jest chroniona i ma prawa konstytucyjne.

 14. podczaszy said

  ///Pan Dyl się odezwał twierdząc, że autyzm to nic innego, jak forma odpowiedzi przystosowawczej ludzi do warunków stawianych przez czynniki środowiskowe///

  To prawda.

  Żyjąc w „cywilizacji” zatraciliśmy instynkty i empatię.
  Żadna samica ssaka nie dręczy swojego dziecka wbijaniem igieł.

  Na odchowanie potomka szympansica potrzebuje 7 lat (ruję ma co 7 lat, podaję za Vitusem B. Dröscherem)

  W prymitywnych niecywilizowanych plemionach dzieci nie mają autyzmu. Potrzeby emocjonalne dziecka są zaspokojone.

  Potrzeby ssaków do których należy człowiek są niezmiennie takie same.
  Chłopcy są bardziej wrażliwi na stresowe bodźce, gdyż:

  „RÓŻNICE W ROZWOJU MÓZGU
  Wyróżnia się kilka podstawowych różnic: fizyczne, psychiczne, hormonalne, a także w strukturze mózgu. W brzuchu matki, mózg chłopca rozwija się wolniej niż mózg dziewczynki. U chłopców, lewa półkula (odpowiedzialna za kontrolowanie myśli) rozwija się w słabszym tempie, niż prawa półkula (kontrolująca stosunek do przestrzeni). Połączenia między półkulami także tworzą się u nich wolniej.”
  https://wychowanietoprzygoda.pl/roznice-miedzy-chlopcami-a-dziewczynkami/

  Szczepionkarstwo jako relikt poglądów XIX wiecznych zwolenników TEORII INFEKCYJNOŚCI nie ma naukowego oparcia.

  Nie zostało przekształcone w NAUKOWE PRAWO.

  Jest DOGMATEM panującym w rokefelernej medycynie – sztuce (patrz definicja medycyny)

  W książce Iana Sinclaira

  merlin.pl/szczepienia-niebezpieczne-ukrywane-fakty-ian-sinclair/2213968/

  można znaleźć potwierdzenia, że choroby zanikły ZANIM wprowadzono szczepienia.

  Warto przeczytać Wykłady o czynności mózgu I Pawłowa.
  Przynajmniej początek i końcowe rozdziały.

  „Tak więc, z naszych doświadcze i obserwacji wynika, że chroniczny stan patologiczny kory mózgowej może powstawa pod
  Wpływem dwóch czynników: trudnego spotkania, zderzenia się
  procesów pobudzenia i hamowania oraz pod wpływem bodźców
  silnych i niezwykłych.”

  Czym jest autyzm dziecięcy – stanem wycofania z odbierania informacji ze środowiska. Ten stan „odizolowania” ogranicza napływ bodźców, które mogą nieść zagrożenie.

  Dwa wykłady o tym, co „zabrała” cywilizacja

  .https://youtu.be/ueQefNzkQYQ
  .https://youtu.be/7qMHBYFmdcA

  Czy nie zaszczepieni winni zacząć PŁACIĆ za ich leczenie?
  Maria. 11.10.2021 02:38:21
  https://www.neon24.pl/comments/14068,maria

 15. seler said

  teraz jest wojna

  HUAPANGO CIELITO LINDO parte 2 [2012]


  _______

 16. wewewe said

  link do powyższego: .https://twitter.com/apexworldnews/status/1447487004640518144

 17. podczaszy said

  brak informacji czy posoborowy ksiądz Krzysztof Pietruszkiewicz ” dbał o innych” i się zaszczepił na kowid?

  Nie żyje młody 43 letni zdrowy posoborowy ksiądz Krzysztof Pietruszkiewicz. Kapłan posoborowy ksiądz Krzysztof Pietruszkiewicz z Bytomia „zasłabł nagle” w trakcie mszy
  11 października 2021

  Duchowny posoborowy Krzysztof Pietruszkiewicz w szpitalu miał przeprowadzoną skomplikowaną operację układu krążenia. Niestety po kilku dniach zmarł.
  https://tarnogorski.info/nie-zyje-o-pietruszkiewicz-kaplan-z-bytomia-zaslabl-nagle-w-trakcie-mszy/

 18. revers said

  re4,6
  dzis tez w miedzynarodowym pociagu widzialem biale fiuty, z czarnymi mambami i wypasionymi komorami, co to za daleko maja do Zosienki z Pana Tadeusza, i wieszacza Adama Mickiewicza.

  Takie czasy, jak nie tecza, to odmiana w islamie lub w BLM, juz chyba Biedroni, Trzaskowskich nie potrzeba bo mlodziez i dziatwa to COS genderskiego zlapala w lot.

 19. Yagiel said

  ad Zza Wody@4 – cytuję: „upośledzenie ras kolorowych to działanie środowiska, a nie genów” z czym wypada mi zgodzić się:
  od lat miewam uczennice z państw/narodów islamskich i wszystkie one miały podstawowe niepojęcie o geografii, historii…
  Uczę polskiego, więc geografia i historia są mi potrzebne. Bywało, że postawione przed dużą kolorową mapą – fizyczną czy polityczną bez różnicy – nie miały pojęcia, co widzą! Choć miały marzenia geograficzne, np. trafić do Paryża czy do Hiszpanii.
  Chłopcy- muzułmanie nie mieli takich kłopotów, za to w ogóle mają niską motywację do nauki, bo albo będą strzelać czy walczyć w MMA, albo przejmować biznesy po ojcach.

  A propos geografio-historii: dziś na głównej stronie der.onet zobaczyłem duży artykuł „Co amerykańskie wojska ukrywają na Antarktydzie” i było w n im szeroko opisane sensacyjne sprawozdanie pilota Byrd’a z przelotu nad Biegunem Południowym oraz wojenna wyprawa „Naukowa” HIGH JUMP też wiadomo z tym Byrd’em, ogłoszonym wariatem i ubitym w „najzupełniej zwykłym wypadku samochodowym”…
  Jak uprzedzali Rosjanie, np. Złoj Ekołog czy Eto wsio skazki i wymysły tol’ka – zaczyna się czas przygotowywania, zastraszania, dociskania człowieków do nowego wymiaru polityki świadomościowej i dlatego w tym artykle der.onet użyto nawet słów ‚Nowa Szwabia’ i chyba latające spodki szwabskie ! Aż strach się bać, co będzie ogłaszane w ciągu tego miesiąca… A na koniec roku okaże się, że kolejne szczypawy som konieczne, bo Kosmici tego chcą albo inne Szwabce/V Reich !

  Aha! no i odwyrtka: sensacja: Bill 5G/ates był na meczu tenisowym, a nawet przybił 5 z naszą Igą Świątek ! Tylko popatrzcie na ten filmik, kt to pokazuje – to znaczy jego pokazuje 😉 Ważne są tylko wiadomości zaprzeczone, nieprawdaż ?

  Lecz może to tylko dla mnie zestawy na YT, na onet – może nie było tego na massowych wariantach?

  Aha!2 napisałem do dra Franca Zalewskiego, ja się czuje – bo Tu ktoś zapodał, że pobito go w Krakowie – i dr Franc odpisał, że ma się ok, nie było napaści, ale! traktuje to jako ostrzeżenie (:
  więc czuje się dobrze jeszcze, jeszcze
  niepobity, ale już…
  no!

 20. podczaszy said

  posoborowy antykatolicki Jan Paweł 2 i Prezydent Putin

  Cała moc JP II zasadzała się w medialnym piarze.Każdy przecież widział że jako intelektualista JP II jest wtórny a jako kaznodzieja mierny.Ale ponieważ większość ludzi ustępuje pod presją „medialnych autorytetów” przeto owa większość przyjęła do wiadomości że JP II jest postacią wyjątkową.Skończył się piar skończyła się chwała.Można powiedzieć „albowiem prysły zmysły”

  Zaś Putin mniej więcej do 2008 nie miał w mediach „swojej reprezentacji”.
  Nawet gorzej;wszystkie media miał przeciwko sobie.(mowa o rosyjskich mediach).Prawda o Putinie musiała mozolnie wydobywać się spod ton oszczerstw i manipulacji.

  Dopiero około 2012 roku siły proputinowskie zdobyły w kilku centralnych telewizjach przyczółki dzięki czemu widzowie już nie musieli dowiadywać się z Echo Moskwy co Putin powiedział a czego nie powiedział.

  Wiele istotnych materiałów nakręconych przez telewizje jeszcze w czasie pierwszej kadencji czyli 2000-2005 pokazano w telewizji dopiero w 2012 w formie materiału użytego w kampanii wyborczej.

  Może sobie Wojtas obejrzeć bo mają formę serialu dokumentalnego „Niebezpieczne zerowe” . Obejrzeć i uświadomić że dopiero w 2012 telewidzowie mieli okazję zobaczyć to co skrzętnie przed nimi ukrywały jelcynowskie i pojelcynowskie medialne złogi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=a1HGLwHroKM
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal 10.10.2021 13:33:07
  https://cygnus.neon24.pl/post/163938,jpii-i-putin-epigoni-przemijajacych-poteg#comment_1833313

 21. podczaszy said

  Hiszpanie mają rację mówiąc
  że im więcej wolno bo u nich jest większa kultura (prawna).

  W ten sposób (wedle Jakiego) Hiszpania miała odparować zarzut o dwulicowość polegającą na piętnowaniu Polski za coś co z powodzeniem ma miejsce w Hiszpanii.(chodziło o tryb wybierania sędziów)

  Oczywiście że w Hiszpanii jest pod tym względem większa kultura prawna jako że u nas,w Polsce, nieomal jej nie ma.Nie ma z przyczyn historycznych.

  Polscy patrioci tak długo przekonywali cały świat że w PRL-u żaden system prawny nie funkcjonował bo wyroki i tak zapadały na Kremlu,że świat wreszcie w to uwierzył.

  To że dzisiaj świat czuje pod tym względem swoją wyższość jest całkowicie uzasadnione.

  Więc buzie na kłódkę i słuchać co lepsi mówią albo zabierać manatki i fora ze dwora.
  „Żeby Polska istniała…
  ikulalibal 11.10.2021 15:33:38
  https://talbot-nowyekran-pl.neon24.pl/post/163960,zeby-polska-istniala#comment_1833286

 22. bryś said

  Podczaszy – Czym jest autyzm dziecięcy – stanem wycofania z odbierania informacji ze środowiska – nie istnieje coś takiego jak autyzm dziecięcy. Sugerować to może, że on się kiedyś skończy, gdy dziecko dorośnie. To jest po prostu k…wa AUTYZM!!!! I te dzieci SĄ niepełnosprawne. I raczej zawsze będą.

  Co do psylogicznego podłoża autyzmu. Znacznie prostsze są wytłumaczenia prostsze. Rtęć i aluminium – których oczywiście nie ma w szczepieniach podowanych dzieciom – uszkadzają mózg. Są ciekawe prezentacje, czy wizualizacje, jak zachowuje się neuron ślimaka w kontakcie z rtęcią. Osłonka mielinowa cofa się – zostawiając „goły neuron”. I mamy po prostu zwarcie. Do tego całkiem ciekawa jest teoria zapalenia miklrogleju. Po polsku mówi o tym trochę Hubert Czerniak. Tych dłużych wykładów jeszcze nie usunęli, można znaleść.

  Jako ciekawostka: autyzm opisano i wpisano do kanonu chorób w latach 40. W Polsce pierwszą książkę, pamiętnik jaki znalazłem – Magdalena Grodzka – Dziecko autystyczne, poradnik terapeuty. Jednym z pierwszych zdań jest – wiem że nic nie wiem ( o tym schorzeniu i terapiach). Książka ta pokrywa się z większym wysypem autyzmu, pierwsi z nich mają teraz koło 40. Na pierdolenie konowałów – istniał wcześniej, ale nie potrafiliśmy diagnozować – żaden nie potrafił mi odpowiedzieć – to jak ich klasyfikowaliście? I jakie sa liczby? Gdzie nastąpiły przesunięcia TYSIĘCY przypadków.

  Przepraszam że z książki twarzowej, ale gdzie indziej nie ma.

  Można ten film zwalniać, przyśpieszać, ściszać, pogłaśniać a i tak zawsze wyjdzie to samo i wg. mnie to chyba pokazuje najwierniej autystyczny świat.

 23. osoba prywatna said

  Jak media piorą ludziom mózgi – cz.3 (napisy PL)
  https://www.bitchute.com/video/OkAmSk8tEndn/

 24. podczaszy said

  Jak wiadomo Rosyjska Federacja (a przed nią ZSRR a przed nim Imperium Rosyjskie),posiada prawa własności sporej części Jerozolimy.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Compound

  Ale pozostałym czytelnikom krótko wyjaśnię że:akt dobrej woli Persji po tym jak na skutek brytyjskich intryg doszło do napadu na ambasadę Imperium Rosyjskiego oraz zabójstwa urzędników w tym ambasadora i znanego pisarza Grobojedowa.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D1%8F_%D0%B2_%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BC_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5_%D0%B2_%D0%A2%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5

  Po sekretnym wewnętrznym śledztwie Persowie poznali kulisy zajścia i gwoli okazania dobrej woli przekazali Imperium Rosyjskiemu swoje posiadłości w Jerozolimie.Persja była ich właścicielem nieomal „od zawsze”.
  No i jeszcze „kosztowny drobiazg”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szach_(diament)
  ikulalibal 11.10.2021 13:57:59

 25. podczaszy said

  Proszę się tak nie cieszyć
  i najpierw przeczytać w słowniku wyrazów jakichś tam pojęcia „kiełbasa wyborcza” i „propagit”.
  Na oczko nadal raczej będzie potrzebne pozwolenie wodnoprawne. Zwolnione były tylko małe o jakiejś tam powierzchni (nie pamiętam teraz, jest to do sprawdzenia) i położone blisko domu, w obejściu, w sensie, że nie „w polach”.
  Co do metrażu chałup i obejścia – fajnie, fajnie, jak to PiS o „rolnom ziemie dba”. W realu to jest kpina ze zwykłych ludzi. Czemu tak sądzę? Oto przykład z życia. Pani dziedziczy po przodkach 0,6 ha ziemi rolnej III klasy. Chce zostać rolnikiem, ale dokupić nie może, bo nie jest rolnikiem. Wyjątkiem są działki poniżej 0,3 ha (tj. te może nabyć nie-rolnik), ale te znaleźć, to jak jednorożca, a ceny są też jak za jednorożca. Pobudować się nie może, bo w tym celu musi UPRZEDNIO być rolnikiem (tj. mieć areał = powierzchni średniego gospodarstwa w danej gminie ORAZ być zameldowana w danej gminie). No to jak ma być zameldowana (w celu budowy), skoro domu ona właśnie NIE MA? Pętla niemożności. Pani postawiła więc „wuz dżymały”, ale to jest rozwiązanie letniskowe, nie na stałe. Była nawet gadka (w gminie oraz „kulółarach” sejmu), by takie osoby wyzuwać z ziemi. Dla dobra tejże ziemi, oczywyzda. Za komuny było łatwiej nabyć „tytuł” do ziemi przodków niż za ustawy o ochronie „ziemy rolny”.
  Podsumowanie: te „ółatfienia” to paniedzieju pic na wodę, fotomontaż. Pan zobaczy. A za czas jakiś podatek katastrofalny nam wprowadzą i wozy Drzymały… Nie, nie będą wcale dozwolone. Już teraz jest tak, że albo ma człek przyczepę (pojazd, czyli kapliczkę z VINem), albo… rób zgłoszenie na domek holenderski, co nie wszędzie jest możliwe. Tak, że ten.
  nadużycie link skomentuj
  bez kropki 11.10.2021 17:42:47
  https://oswiat.neon24.pl/post/163928,co-na-polskiej-wsi

 26. bryś said

  Panie Gajowy, wywali Pan jedno, proszę?

 27. Maverick said

  Przemyślenia, video na początku ukazuje cytat biblijny z Job 33:14 gdzie jest opisane jak Bóg pomaga nam w snach, w opisie jest polskie tłumaczenie.

  Pogrążanie się w ciemnościach, wydaje się oczywistym, ciekawy jestem czy ta iskierka jeszcze się tli w Polkach i Polakach?
  Wszyscy znamy instruckje życia, dostajemy je codzienie od naszego stwórcy podczas snów. Problem wiekszości pomelaga na umiętności odczytania tych instrukcji.
  Job 33:14
  14Wszak Bóg mówi i raz i drugi, a człowiek tego nie uważa.

  15We śnie w widzeniu nocnem, gdy twardy sen przypada na ludzie gdy śpią na łożu:

  16Tedy otwiera ucho ludzkie, a to, czem ich ćwiczy, pieczętuje,

  17Aby człowieka odwiódł od złej sprawy jego, i pychę od męża aby odjął;

  18Aby zahamował duszę jego od dołu, a żywot jego aby na miecz nie trafił.

  19Każe go też boleścią na łożu jego, a we wszystkich kościach jego ciężką niemocą.

  20Tak, że sobie żywot jego chleb obrzydzi, a dusza jego pokarm wdzięczny.

  21Zniszczeje znacznie ciało jego, i wysadzą się kości jego, których nie widać było;

  Małe przejęzyczenie ” ci co nie otrzymają znaku Bestii niebędą w stanie uczesniczyć w zyciu ekonomicznym. Przepraszam.

 28. Andzia said

  Cud eucharystyczny w Rimini: https://www.youtube.com/watch?v=L_YxvHUoPb0
  Dawniej i zwierzęta klękały i nawracały. Dzisiaj ludzie stoją i odchodzą od wiary a Kościół nie widzi potrzeby nawracania.

 29. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/polacy-obrzydzeni-wlasciciele-klubu-nocnego-przekroczyli-wszelkie-granice-6692633476958880a

 30. Andzia said

  https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Niewybredne-zarty-Papierza.-Myl-genitalia-swieta-woda

 31. revers said

  .A tak wygladaja Libanskie ciemnosci po blackoucie 2 elektrowni

  Ale w najasniejszej tego nie bedzie nawet jak wszystki elektrownei ala Turow wylacza z eksploatacji na zasadzie wyzszego prawa unijnego.

  https://www.rt.com/news/537061-lebanon-goes-dark/

  wersja filmowa z dronu, Bejrutu po zachodzie slonca wyglada lepiej.

 32. podczaszy said

  Non praevalebunt!
  Date: 11 ottobre 2021 Author: Uczta Baltazara 0 Commenti

  Luca Marcolivio 9 październik 2021

  Wreszcie, wystawa «Piekło» została zorganizowana w Stajniach Kwirynału, czyli w miejscu niegdyś świętym, jako że był on dawną siedzibą papieży. To, co było kiedyś siedzibą Wikariusza Chrystusa, staje się dziś wizytówką szatana. Czysty zbieg okoliczności?
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/11/non-praevalebunt/

 33. podczaszy said

  Polsko, pomódl się przed piątkiem za Włochy!
  Date: 11 ottobre 2021 Author: Uczta Baltazara 3 Commenti

  «Uczta Baltazara» przypomina, że od piątku (15 października 2021), we Włoszech, bez okazania [ przepustki ] tzw. «Green Pass» niemożliwe staje się wejście do miejsca pracy.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/11/polsko-pomodl-sie-przed-piatkiem-za-wlochy/

 34. NyndrO said

  …po czym Bóg rzekłbył już nieco zmeczony – porobiłem Boydara, by bał sie swej Żony.

 35. seler said

  re: 12 Boydar

  „I rzekł Boydar do Boga:
  O, rety – olaboga!
  Nie dość Ci, żeś potworzył mnie i DHL kuriera
  Jeszcześ musiał takiego zmajstrować Selera ?”
  ——–
  koniecznie chcesz ze mną zatańczyć ?
  no, to spróbuj…
  wyjątkowo
  dla Ciebie

  Europa Bat-batean, ekitaldi nagusia Kursaalen: Julio Soto eta Rebeca Limón


  ________

  przetłumaczyć Ci Tobie, czy sam zrozumiesz ?

 36. podczaszy said

  Poseł Sir Krzysztof Christopher Chope, poseł do parlamentu Nowej Zelandii z Christchurch
  „Nasze szpitale mają dużą liczbę pacjentów hospitalizowanych, którzy są tam tylko dlatego, że ci pacjenci przyjęli szczepionkę [ kowid]…

  istnieje związek między szczepieniem [ kowid ] a uszkodzeniami spowodowanymi przez te szczepionki [ kowid ], ale rząd… wydaje się temu zaprzeczać”
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/

  Do tej pory – październik 2021 – jest bardziej niż oczywiste, że globalistyczna elita Wielkiej Farmacji i Wielkiego Resetu dokonuje obecnie ludobójstwa na ludziach , realizując swój eugeniczny program depopulacji .

  Pomimo zaciemnienia cenzury przez wielkie media, jako współwinnych morderców powodujących dezinformację, okłamali już setki tysięcy niewinnych ofiar, by umrzeć z powodu zabójczych szczepionek,

  w odpowiedzi dziesiątki czołowych lekarzy, ekspertów naukowców i informatorów z dużym ryzykiem dla siebie krzyczy z dachów, aby uruchomić apokaliptyczny alarm.
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/
  Opinia: „Wielki program resetu i depopulacji ludzkości”
  .https://21stcenturywire.com/2021/10/11/the-elites-great-reset-and-depopulation-agenda/

  Pan Szczepionek i Nowy Terroryzm Zdrowotny
  .https://21stcenturywire.com/2021/10/11/the-lord-of-vaccines-and-the-new-health-terrorism/

  Polubienie
  heavymetal60 , 11 października 2021 at 23:56
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/

 37. podczaszy said

  poprawka
  Poseł Sir Krzysztof Christopher Chope, poseł do parlamentu Wielkiej Brytanii z Christchurch
  https://www.chrischope.com/campaigns/coronavirus-covid-19-actions-information

  istnieje związek między szczepieniem [ kowid ] a uszkodzeniami spowodowanymi przez te szczepionki [ kowid ], ale rząd… wydaje się temu zaprzeczać”
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/

 38. podczaszy said

  O ile WADA ma problem z meldonium, to nie ma problemu np. że szczepionkami na Covid firma Pfizer, które jakby wokół tematu nie krążyć i nie drążyć jest preparatem, który działa bardzo specyficznie na poziomie komórkowym i ingeruje bardzo głęboko w fizjologię i funkcjonowanie organizmu. WADA nie ma opinii na temat działania tego rodzaju preparatów i jak dotąd milczy w tej sprawie.
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/tekst-o-kontekstowym-charakterze-opowiesci

 39. podczaszy said

  choroby poszczepienne kowid
  valser @saturn-9 29 września 2021 15:00
  29 września 2021 15:49

  Zgrubsza tak to wyglada. Trzeba miec kowidowy certyfikat, zeby wejsc do restauracji, albo na mecz.

  Niedzielne msze w St.Gallen sa tak zorganizowane, ze jak nie masz certyfikatu to sie musisz meldowac na stronie i rezerwowac limitowanej liczbie miejsc i nosic maske, albo na kolejnej mszy – juz bez maski i limitow musisz pokazac przed wejsciem certyfikat.

  Jesli chodzi o powiklania poszczepienne, to kolezanka mojej zony – stewardessa Anita, lat 42, piec dni po pierwszej dawce, po ktorej sie czula na tyle dobrze, ze przebiegla polmaraton, po czym nazajutrz dostala ataku padaczki) pierwszego w swoim zyciu,

  przyjela druga dawke i miala serie kilkunastu atakow padaczkowych.

  Wyladowala w szpitalu, stracila zdolnosc mowienia, porusza sie na wozku wiekszosc dnia i wyglada jakby miala lat osiemdziesiat.

  Numer polega na tym, ze tak jak w kazdym kraju, podpisujesz osiadczenie, ze ewentualne powiklania bierzesz na klate i szczepisz sie na wlasna odpowiedzialnosc. Ona jest w tej chwili w domu opieki )to tylko taka nazwa jest) bo oprocz spotkan z psychologiem ona nie ma zadnej pomocy fizjoterapeutycznej czy logopedycznej, a lekarz stwierdzil, ze ten jest stan sie wzial z tego, ze ona za duzo biegala i to jej zaszkodzilo.

  Znajdujemy sie w sytuacji kiedy lekarze stali przedstawicielami handlowymi roznych firm i liczyc na ich pomoc juz raczej nie mozna.
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/tekst-o-kontekstowym-charakterze-opowiesci

 40. podczaszy said

  książkę Normana Ohlera „Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech” wydaną w Polsce w 2021 r. No i się dowiaduję, że niezwyciężony Wehrmacht i Luftwaffe we wrześniu 1939 r. były permanentnie na dopingu.

  Każdy sołdat i pilot dostawał tabletki o nazwie Pervitin, które były odmianą amfetaminy. I jechali na tym do końca kampanii – codziennie co najmniej jedna tabletka.

  Amerykańskie siły powietrzne wycofały amfetaminę z użycia dopiero w 2017. Dziś są już na innych specyfikach.
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/tekst-o-kontekstowym-charakterze-opowiesci

 41. Wolne tematy (67 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com)
  Ad. 135.

  Dwaj jaruzeliści: Marek Derwich z UWr i Michał Procner z UAM odtańczyli Błazeński Taniec, że ARMIA JEROZOLIMSKA TO ZWYCIĘSTWO. Tą sprawę załatwiłem 40 lat temu więc nie chce mi się jej powtarzać w szczegółach, ale piszę o tym na stronie Wojna Palatynów, który ZNIKNĘŁĄ z rozdziału http://wandaluzja.pl/?p=p_142&sName=35.-strzelno-przemowilo ??? co jest sprawą hakerów rządowych, którymi kiedyś dowodził Klich.

 42. revers said

  re40

  oby piloci nie wykorkowali w locie na tych dopingach c19

  https://www.washingtontimes.com/news/2021/sep/28/senior-army-flight-surgeon-warns-pilots-could-die-/

  I sic! Uwaga w Izraelu prowadzi sie szeroka kampnie kasowania tresci postow, komentarzy artykulow na temat skutkow ubocznych szczepionek Pfizer.

  Prawo pfizeraa jest ponad prawem Izraela.

  To co dziwidz sie takiej Polin.

 43. seler said

  teraz jest wojna

  Como nunca lo escuchaste EL CIELITO LINDO VERSADO Y COMPLETO.


  ________

 44. Wolne tematy (67 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com)
  Ad. 135.
  Ad. 41:
  Władysław Herman miał widocznie lęk wysokości, bo nie mógł mieszkać na AMAZONIE, więc po przeniesieniu do Płocka kazał zbudować Pałac Królewski. Pałacem administrował Biskup, więc gdy król pruski rewindykował Pałac Królewski, żeby przebudować go na WIĘZIENIE to Eminencja musiała budować OBECNY Pałac Biskupi.
  Z tą sprawą miałem Błazeński Taniec, bo gamonie zaczęły krzyczę, że ZNALEZIONO PALATIUM WŁADYSŁAWA HERMANA. – CO ZA PALATIUM ??? myślę sobie, co okazało się Basztą Granitową, więc musiałem tłumaczyć Jadaczom Fekaliów Pruskich, że Baszta Granitowa nadawała się dla Kajdaniarzy, więc Komuś bardzo zależy na Uwięzieniu króla polskiego ???
  Podobna sprawa była w Bydgoszczy, którą Herman Po Rozwodzie dał Przecławie-Jadwidze z Prawdziców. Ponieważ ta widocznie w starym KRYSPINIE mieszkać Nie Mogła to zbudowała sobie Pałać Książęcy, którego król widocznie pozazdrościł jej, bo zabrał jej Bydgoszcz i dał Trzebnicę. Pałac Książęcy w Bydgoszczy Prusacy również przebudowali na WIĘZIENIE.
  W Trzebnicy Przecława – imię od bitwy pod Przecławą nad Łabą – nawiązała komitywę z palatynem Magnusem Włastem. Magnus był opozycjonista Palatyna i Kanclerza Sieciecha więc ta namówiła go do osadzenia w Kruszwicy Zbigniewa, co ten zrobił to w r. 1093. Kruszwica chciała jednak rządzić Polską, jak londyńska City Anglią więc Palatyn-kanclerz dokonał w roku 1096 okrutnej pacyfikacji Kruszwicy, grabiąc banki kruszwickie, gdzie trzymało pieniądze wielu rycerzy, którzy skrzyknęli się w Obronie Kruszwicy – w sile aż SZEŚCIU HUFCÓW!!!
  Ponieważ król BRZYDZIŁ SIĘ Skrwawionego Srebra to Sieciech bił SIECIECHY. Tego było Ślązakom Nadto, więc ponownie wystąpili przeciw Palatynowi-kanclerzowi. W Kruszwicy było 5 zamków: KRUSZ, GRODZKI, ŁAGIEWNIK i BRODZKI a na Świątnikach BISKUPI. Łagiewnik i Brodzki były zbudowane przez Popiela I Gnuśnego za kontrybucję francuską i połączone wiaduktem, który Fryderyk II rozebrał na budowę twierdzy GRUDZIĄDZ. Ponieważ król skapitulował Sieciecha płynąc do niego łodzią to znaczy, że Sieciech bronił się na Kruszu.
  Sieciech udał się do swych włości pod Krakowem a kanclerzem został Magnus. Sieciech miał dobre stosunki w Turkami, którzy atakowali Polskę i Węgry a Magnus dążył do Rozprawy z Turkami więc Węgrzy, który okupowali Kraków, odesłali Sieciecha w Kajdanach do Płocka, gdzie stanął przed Sądem Królewskim, który – pod naciskiem kanclerza – skazał go na Oślepienie.
  To dawało Magnusowi wolną rękę do wojny z Turkami, których armia JEROZOLIMSKA została rozgromiona przez Polaków i Węgrów, wobec czego krzyżowcy I krucjaty zajęli Jerozolimę BEZ WALKI.
  W akcie Podziału Polski Zbigniew otrzymał Mazowsze i Wielkopolskę. Skutkiem tego było jego wystąpienie jako Protektora KOLONII, która zachachmęciła Skarbiec Cesarski. Skorzystał z tego Bolesław III wypędzając Zbigniewa z Poznania i Płocka, wobec czego ten uciekł do Swego Wroga króla niemieckiego a Protektorem Kolonii stał się Bolesław III. Skutkiem tego była Największa Bitwa Średniowiecza, na Psim Polu, jak nazywano pastwiska przegonowe europejskiego handlu bydłem.
  Zbigniew powrócił do swej matki w Trzebnicy, gdzie został oślepiony, co przedstawia rzeźba OŚLEPIENIE z fary trzebnickiej, którą Niemcy WYRZUCILI przy brutalnej neogotyzacji. Fara miała być dużo większa, ale została Ocenzurowana, gdyż Wieża i rzeźby są na kościół DWUKROTNIE większy. Zegar na Ratuszu wrocławskim BĘKART jest też z trzebnickiej wieży farnej. Walczyłem o zrobienie filmu o Bękarcie z obsługującym go zegarnikiem Lwowskim, ale NIE DOPUSZCZONO.

 45. Lily said

  „DNA TEST PUT YOUR GENES ON SALE”.

  „Firms That Sell Genome Tests Are Gathering
  Valuable Data That They Sell On To Drug Developers”.

  „Selling DNA data,or Mining It For Drug
  Discovery,Be Could Where The Big Profits Lie
  For Genome Firms”.

  „THE INFORMATION You Get Back From
  Your Spit Sample Could Be,a TINY FRACTION
  OF THE TOTAL COLLECTED”.

  Source;
  NEW SCIENTIST. October7.2017,pages 22-23.

 46. wewewe said

  Chińska wojna z wróblami i jej współczesne efekty:

  Złamane pokolenie
  Warty wspomnienia jest również wpływ masowego mordowania na uczestniczących w nim najmłodszych Chińczyków. Dla uzbrojonych w proce i kamienie grup dzieci zabijanie zwierząt było nie tylko obowiązkiem, ale i zabawą. Można tylko przypuszczać, jak wpłynęło to na psychikę pokolenia, które dekadę później realizowało kolejny, upiorny pomysł Wielkiego Sternika – rewolucję kulturalną.

  Pozbawione hamulców, rozzuchwalone brakiem kontroli grupy hunwejbinów (członków komunistycznej młodzieżówki) dopuszczały się wówczas morderstw i tortur na domniemanych przeciwnikach politycznych. Plądrowanie i niszczenie domów należących do osób, podejrzewanych o kontrrewolucyjne poglądy było wówczas normą, podobnie jak prześladowanie intelektualistów, mnichów, ludzi kultury czy nauczycieli.
  https://tech.wp.pl/chiny-wojna-z-wroblami-gdy-zabraklo-ptakow-zaczeli-ginac-ludzie-6430063768119425a

  Teraz, z pomocą rotschildowych srebrników, dzieci tych ludzi budują w Chinach (i nie tylko) żydowski łagier. Szatańskie fundamenty komunizmu mogły wydać tylko i wyłącznie szatańskie owoc

 47. osoba prywatna said

  Ponad 30 lat rządy w Polsce tylko obiecują rolnikom
  W obliczu narastającego kryzysu ekonomicznego i społecznego środowiska wiejskiego oraz gospodarstw rodzinnych w Unii Pieniężnej (zwanej przez Polaków Unią Europejską) rząd węgierski będąc rzeczywistym gwarantem rozwoju gospodarstw rodzinnych od wielu lat prowadzi szereg aktywnych działań w celu ochrony swojego rolnictwa i ludzi żyjących na wsi węgierskiej. Na Węgrzech w ciągu 10 lat powstało setki punktów sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych, mlecznych i mięsnych, których właścicielami są rolnicy.

  Na Węgrzech prorządowe media informują a rząd daje zarobić gospodarzom likwidując patologie globalizacji, natomiast nad Wisłą duże koncerny i banki obławiają się na polskiej wsi dyktując przepisy prawne dla swoich ludzi zasiadających w polskim Sejmie.

  Produkowanej masowo żywności w Polsce nie trzeba promować na Węgrzech, ponieważ w każdej tutejszej hurtowni lub sieci handlowej bez problemu można znaleźć duży wybór słodyczy, przetworów mlecznych, mięsnych i z ryb morskich wytwarzanych przez duże kombinaty między Bałtykiem a Karpatami. Problemy wynikają tylko z tego, że całkowicie wyeleminowano Polaków i Węgrów z handlu tymi wyrobami. Wykorzystujące w dużych ilościach genetycznie modyfikowaną soję wytwórnie żywności oraz sieci handlowe w Polsce prawie w całości opanował kapitał zagraniczny czerpjący ogromne zyski z handlu między naszymi krajami.

  Naśladując rolnictwo w Niemczech i Austrii rząd węgierski zapewnił rolnikom dodatkowe dochody zwiększając zatrudnienie na obszarach wiejskich. Na wsi węgierskiej powstały sklepy wiejskie, małe mleczarnie, młyny, masarnie i gorzelnie rodzinne. Niewielkie gorzelnie rodzinne oraz gorzelnie kilku sadowników wykorzystujące owoce jako surowiec przyczyniają się w szczególności do zachowania tradycyjnych krajobrazów i bioróżnorodności, pomagając zachowywać sady, które dostarczają gorzelniom surowiec. Biorąc pod uwagę fakt, że produkcja tych gorzelni ma charakter lokalny, bardzo ograniczony, to w gminie są nowe miejsca pracy i pieniądze zostają w sklepie wiejskim, którego właścicielami są rolnicy.

  Jednocześnie weszły w życie nowe ustawy dotyczące zamówień publicznych, które w sposób istotny preferują małych oraz średnich producentów mleka, warzyw i owoców w celu bezpośredniego dostarczania do najbliższych placówek oświatowych swoich wyrobów w ramach unijnych akcji „Szklanka mleka i owoce w szkole.” Głównym celem jest ograniczenie transportu i setek tysięcy ton opakowań oraz zwiększenie dochodów gmin.

  Dziesięć lat temu w miejsce automatów z napojami na Węgrzech pojawiły się mlekomaty ze świeżym i schłodzonym zimnym mlekiem „prosto od krowy” z dawkowaniem do kubka, butelki lub 3-5 litrowego zbiorniczka. Właściciele tych mlekomatów „obrotowi” młodzi farmerzy-mleczarze przeważnie wygrywają przetargi na dostarczanie mleka do najbliższych placówek oświatowych i socjalnych w myśl austracko-niemieckiej zasady transport pełnego mleka i jego przetworów jest opłacalny tylko do 10 km.

  Węgierski rząd realizuje swoje obowiązki wobec społeczeństwa wyprzedzając Polskę o wiele, wiele lat. Naruszona równowaga przyrody spowodowana jest niewystarczającą wiedzą człowieka, lekceważeniem praw natury, nadmierną ingerencją w środowisko. Wielką szansę dla ludzkości stwarza ekorozwój wsi, który jednak wymaga istotnych zmian społecznych.

  Żywność ekologiczna jest kluczem do zdrowia (prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego) i długowieczności człowieka. Rolnictwo ekologiczne określa się jako system gospodarowania o zrównoważonej produkcji roślinnej oraz zwierzęcej. Produkcja ekologiczna powinna łączyć przyjazne środowisku praktyki gospodarowania, wspomagać wysoki stopień różnorodności biologicznej, wykorzystywać naturalne procesy oraz zapewnić właściwy dobrostan zwierząt.

  Polska wieś jest piękna i jeszcze reprezentuje wartości, które w krajach Europy Zachodniej zanikły lub zostały zniszczone. Polska wieś to niespotykane bogactwo natury, cudowne krajobrazy i ciągle żywa kultura ludowa. Nie łatwo jest dziś ogłupić polskiego chłopa w mediach, właściwie to niemożliwe. Jest to „najzdrowsza” i najbardziej wartościowa część społeczeństwa polskiego pozbawiona swoich przedstawicieli w Sejmie, w mediach polskich wspieranych przez największe koncerny spożywcze oraz przez koncerny farmaceutyczne produkujące jednocześnie środki ochrony roślin.

  Celowo niedoinformowana ponad 30 lat polska wieś żyje w erze panowania wegetujących miernot miejskich, gdzie cwaniactwo, chamstwo oraz okradanie chłopa przez przetwórnie żywności i wielkie sieci handlowe jest miernikiem nowoczesności. Popierane finansowo przez Unię Pieniężną (zwaną przez Polaków – Unia Europejska) duże obszary rolne lub rolnictwo przemysłowe powoduje nieodwracalne spustoszenie przyrody oraz zniszczenie warstwy uprawy ziemi – leczonej chemikaliami produkowanymi przez firmy zaopatrujące też apteki. To błędne koło naszej zagłady powinniśmy traktować jako zbrodnie przeciwko ludzkości.

  Polska wieś – to temat jak rzeka, którego nie sposób wyczerpać w jednej publikacji na NEON24, podobnie jak niepodobieństwem jest omówić najważniejsze zjawiska, jak i zasadnicze zmiany, które zaszły na obszarach wiejskich przez ostatnie 30 lat, Z całą pewnością warto jednak pisać o aktualnych problemach i o pracy polskiego farmera, szukać dróg jej efektywności dla zdrowia nas wszystkich.

  Człowiek już na początku otrzymał od Boga polecenie pracy rolniczej. Bez uprawy ziemi nie byłoby możliwe życie biologiczne na ziemi. Ziemię trzeba uprawiać, ona jest naszą karmicielką, naszą matką, która żywi nas, żywi zwierzęta. Nie wystarczy masowa produkcja przemysłowa. Potrzebna jest praca rolnika, praca nad produkcją żywności, a zdrowa żywność bierze się ze zdrowej ziemi, która jest naszym naturalnym skarbem, najważniejszym dobrem – piszmy o tym na forum NEON24.

  Nie bez powodu od wieków modlimy się (chociaż oraz rzadziej) mówiąc „chleba naszego powszedniego daj nam Panie”. To przecież nasze matki, zanim ukroiły pierwszą kromkę, kreśliły znak krzyża na chlebie. Gdy przypadkiem kawałek chleba spadł na ziemię, był podnoszony i całowany. Taki szacunek mieli nasi ojcowie do pracy rolnika. Uczmy tego szacunku dzisiaj nasze dzieci i wnuki.

  Biorąc pod uwagę, że prawie wszystkie „polskie” agromedia i portale rolnicze są opanowane przez obcy agrobiznes – liczę na większą aktywność mieszkańców polskiej wsi forum NEON24.
  nadużycie link skomentuj
  Witam-z-Węgier 10.10.2021 21:31:05

 48. osoba prywatna said

  PiS czyliPartia interesów Syjonistycznych zalewa polskę żydowskimi ziemniakami.

  Import ziemniaków z Izraela – brak logiki czy celowa polityka?
  https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/import-ziemniakow-z-izraela-brak-logiki-czy-celowa-polityka/

 49. Boydar said

  Więc ob. Seler poleca nam muzykę … i chce z nami tańczyć. Zatem tańczmy

  .https://www.youtube.com/watch?v=83RYA4gYqYU

 50. podczaszy said

  „O tym, jak dobrze cenzor prasę w garści trzyma, mówi nie to, co w niej jest, lecz to, czego w niej nie ma.”
  prof. Tadeusz Kotarbiński

 51. wewewe said

  Oswajanie tubylczego bydełka przez rasę panów trwa:

  Janusz Piechociński
  Do wyprodukowania 1kg białka z owadów potrzebujemy 13-krotnie mniejszego terenu, ok. 22 tys. litrów mniej wody oraz 6 razy mniej paszy w porównaniu do wyprodukowania takiej samej ilości białka ze zwierząt hodowlanych
  .https://twitter.com/asperkaAsterka/status/1447675136870604808

  ——
  Chętnie bym osobiście nakarmił różne Jachiry i Spurki robalami, skolopendrami i karaluchami.
  Admin

 52. https://ciekawostkihistoryczne.pl/2021/10/12/dziewictwo-w-sredniowieczu/?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaig//

  KODEKS MANESSE. Oryginalny podpis ZNIKNĄŁ Przed skopiowaniem przez mnie. Niemcy SPLUGAWILI tym Najszczęśliwsze Polskie Małżeństwo.
  Na iluminacji ZARĘCZYNY W PRADZE: Henryk IV Probus z księżniczką Opolską Konstancją Wodzisławicką. Późniejsza Para Królewska.
  Na iluminacji Z Psem Konstancja opuszcza Łoże niezadowolona z Pokładzin.

 53. NyndrO said

  Ja jednak dodam po Bogu, że w tańcu z Boydarem skńczycie w barłogu. Jako niezły tancerz i też gnój wyrachowany, nie prowokujcie, cwaniaki i chamy. Niejeden odnalazłł w swym ego przesade, niech se wypije melise lub oranżade.
  CHÓR: Nie ma szana. No nie ma szans…
  Nieeee , nie ma szans. Ooojjeejeje.

 54. NyndrO said

 55. Yagiel said

  ad Revers@42 – prawo Pfizer’a nad prawem Jizrael’a, Polin, USA: bo po to są tzw. państwa, żeby łudzić człowieków t. bydło smartfonowe jakimś patriotyzmem czy inną Narodową Wyszczypą ! Wszystko to siedzi na karuzeli, kt jak wypierdzieli…!
  Państwa to obory-chlewy-kurniki Big Farma/Pharma: kury na ekranikach mają ogląd, jak automaty formują jajka i sprzedają je człowiekom, kt bez smartfona nie wiedzą nawet, czy im serce bije, a co dopiero na jakim drzewie rosną jajka.

  W tych wszystkich niby-państwach władzą już nawet nie Jizraelcy, też przesz do wyszczypania w ichniej oborze, tylko Nad-Zarząd czy Pod-Zarząd… praktycznie nie wiadomo, czy w ogóle w jakichś ciałach własnych. Może toto już tylko w naszych ciałach – jak jemioła na Drzewach – i powstał taki dualizm istnienia: człowieki to już tylko ciała-ciało przyczepione do ekraników, gdy dusze-dusza… No tak: skąd ja mam wiedzieć o duszy/tej/ ? Cieszą mnie listki – że nie na ekranikach, a pod moimi stopami.

  Panie Revers, zrobi to Panu lepiej, że ten Pfizer to żaden człowiek tylko bydlę jakieś obora/kurnik ? To qrestwo ma mniej swobody niż my 😉 Gdyby miało więcej – po xóy byłaby mu zazdrość o naszą ! Więc – jako Drzewo – nie złość siePan na tych jemiołów-bydło: czepiają się nas, bo sami Pnia nie mają an Korzenia w Ziemi. Bez nas oni NIC
  Bydlę Pfizer nasrało człowiekom do mózgów i radosne ! Zastanawia mnie, czy mięso z niego jadalne? Raczej tak, bo po co by Pasterz hodował takie bydlę ? Zresztą DE GUSTIBUS…
  prawo smaku

 56. revers said

  Nistety p. Yagiel ale za tym Pfizerem/Biontechem idzie caly roj ultra bogackich, mniej bogackich i celebrytow, jak tez najnowsze Noble ekonomi Stirlitza o kryminalnym marketingu.

  Wszystko zaksiegowane na bank i w bankach.

  W australii cale dzielnice handlowe z malym biznesem poazmykane na 3 spusty, cos tam na poczatku im skapnie w tanich kredycikach i chwilowych zwolnieniach podatkowych, ale klienteli juz ikt im nie wroci jak beda chceli wrocic do swojego smallbiznesu.

  Strasznie to wyglada jak po jakim kataklizmie gorszym niz dzuma, bo niby trupow nie widac na ulicach a straszy pustka i demolka po opuszczonych na szybko lokalach handlowych, ktore wygladaja jak sowieckie koszary o czym wiekszosc ubolewa na nie jednym forum.

  Tam nie ma ani duszy ani ciala a swieci pustka i demolka systemow jakie wczesnie znalismy z literatury i z zycia homo sapiens.

 57. bryś said

  Yagiel. Struktury państwowe, czy prawo, czy władza wykonawcza tworzone były przez wieki. Wiadomo że były tworzone przez bogaczy, ale i chłopa od 18 wieku nie pozwalały już w Polsce bezkarnie zabić. Po kosmetycznych cięciach, ludzi i zapisów ustawowych wciąż mamy całkiem sprawnie działający aparat ku naszemu bezpieczeństwu. Bo po to to było wszystko przez wieki tworzone. I nasza obojętność jest winą w tym przypadku, że się szlachta ze wzgórz golan za bardzo rozpanoszyła.

 58. Boydar said

  Wszystko się zgadza; tylko proszę Pan Gnój

 59. Kwal said

  Panie i Panowie. Kraków. Pałac Spiski. Rynek 34. Piątek 15.10.2021.r. godzina 19,00 spotkanie: Stanisław Michalkiewicz, Stanisław Żółtek, Grzegorz Braun…

 60. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=yD6e8PUHy5w

  rodzą się szajby małe i wielkie …

  Ma oczywiście domieszkę, ale to nie jest gudła pure

 61. Boydar said

  https://gadzetomania.pl/62830,ogniwa-perowskitowe-z-polski-z-duza-wydajnoscia-niemcy-potwierdzaja

 62. podczaszy said

  hmmm? nie/prawda?

  Dmitry Peskov : Kreml odrzuca „nierealistyczną” perspektywę nałożenia kar w Rosji za odmowę szczepienia

  Kreml nie uważa, że ​​możliwe jest nakładanie kar w Rosji na obywateli, którzy odmawiają zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, ponieważ środek ten byłby sprzeczny ze społecznym charakterem państwa rosyjskiego, powiedział w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

  // niestety, albo jest to urzędowe kłamstwo albo prawa ręka nie wie co robi lewa.
  A prawda jest taka że osoby niezaszczepione nie mogą korzystać np. ze szpitali. Jeśli chcesz aby zrobili ci zaplanowany zabieg musisz się zaszczepić. Gorzej jeśli w danym miejscu dostępne są jedynie szczepionki dające duże powikłania, jak np. …. Sputnik V. Wtedy musisz szukać miejsca gdzie wykonają ci zabieg i gdzie są szczepionki z małymi powikłaniami.

  Takie realia opisuje prasa rosyjska [???]

  Polubienie
  dymilustra , 12 października 2021 at 04:44
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/

 63. podczaszy said

  Gubernator Teksasu Greg Abbott zabronił obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 12, 2021
  Prezydent państwa Teksas USA Grzegorz Abbott przeciw obowiążkowym szczepionkom kowid

  Żaden podmiot [ firma przedsiębiorstwo] w Teksasie nie może przymuszać do przyjęcia szczepionki na Covid-19 jakiejkolwiek osoby, w tym pracownika lub konsumenta, którzy nie chcą przyjąć takiej szczepionki z jakichkolwiek powodów” – głosi rozporządzenia Prezydenta państwa Teksas USA Grzegorza Abbotta.
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/12/gubernator-teksasu-zabronil-obowiazkowych-szczepien-przeciwko-covid-19/

 64. podczaszy said

  prezes Fundacji NOWE SPEKTRUM Grzegorz Płaczek: we wrześniu ponad 19% zmarłych z COVID było w pełni zaszczepionych
  12 października 2021

  12 października prezes Fundacji NOWE SPEKTRUM Grzegorz Płaczek zamieścił na swojej stronie na Facebooku informację, że we wrześniu 2021 roku ponad 19 proc. zmarłych z Covid-19 było w pełni zaszczepionych.

  Znany działacz społeczny prezes Fundacji NOWE SPEKTRUM Grzegorz Płaczek twierdzi, że opiera się na danych, które udostępniło mu Ministerstwo Zdrowia.
  prezes Fundacji NOWE SPEKTRUM Grzegorz Płaczek wylicza, że ponad 19 proc. wrześniowych zgonów na Covid-19, to były osoby w pełni zaszczepione.
  fot. Grzegorz Płaczek/Facebook

  „Liczba zgonów (we wrześniu 2021) z C-19 po 14 dniach PO PEŁNYM ZASZCZEPIENIU: 58 zgonów. Liczba wszystkich zgonów (we wrześniu 2021) z C-19: 301 zgonów” – wylicza.
  https://tarnogorski.info/grzegorz-placzek-we-wrzesniu-ponad-19-zmarlych-z-covid-bylo-w-pelni-zaszczepionych/

 65. podczaszy said

  Nie zaleca się wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem kowid”
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/11/11-10-2021-syria-2198-dzien-sprzatania-swiata/
  Takie sformułowanie znajdziemy na stronie pisowskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (dawniej Państwowy Zakład Higieny, od 10 lipca br. posiada status Państwowego Instytutu Badawczego)

  dlaczego Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego odradza kobietom wykonanie testu ciążowego przed zaszczepieniem się przeciwko covid19?. W czyim interesie leży to, aby pacjentka, nim się zaszczepi, nie sprawdziła czy nie została matką?
  https://stronazycia.pl/nie-zaleca-sie-natomiast-wykonywania-testu-ciazowego-przed-szczepieniem/

  katolicka-nagroda-nie-dla-promotora-in-vitro/
  https://petycjaonline.pl/katolicka-nagroda-nie-dla-promotora-in-vitro/

 66. NyndrO said

  gnój było o mnie

 67. NyndrO said

  Panie Pacanie

 68. Boydar said

  … niech Pan jeszcze rasss ssspyta …

  dwarazydwa ?

  śszszcztery

  TERAZ DOBRZE !

 69. NyndrO said

  Jak kiedyś byłem młody, to byś mnie rozśmieszał i wkurwiał. A teraz wiem, że wartściowym Ludziom trzeba wybaczać egoizm. Panu Kierownikowi też wybaczam.

 70. Yagiel said

  ad Bryś@57 – niestety, nie zgadzam się z tą opinią. Do końca Jagiellonow, może do końca kanclerza Zamoyskiego mieliśmy Państwo wg tego opisu… Od połowy XVII w. to już była tylko atrapa: z Orła – Paw,a z Pawia – Kurica…
  Pan ma na względzie jaki akt prawny z końca XVIII wieku ? Króla spod carycy? Kościuszki dla kosynierów ?

  Wg mnie, tj. wg mojej wiedzy żadne powstanie nie było w interesie Polaków/Litwinów/Rusów – każde było dla Żydów okazją do wgryzienia się w byłe-już-państwo; kiedy kończyła się I WŚW baron Rotszyld proponował łaskawie Polakom ugodę – zlekceważona, więc II RzPlita była atrapą/manekinem wystrojonym w I RzPlitą Jagiellońską, użytym i porzuconym: wszystkie tzw. państwa narodowe Europy Słowiańskiej były atrapami czyli popychadłami w ramach planu MITTEL-EUROPE… Coś się zmieniło?

  XIX w. był dla Rotszyldów czasem przejmowania Europy; gdy przejęli – w.XX miał zlikwidować, co przejęli i co jeszcze zostało do przejęcia: Xazaria dobijała Europę, bo przesiadła się na USA/Amerykę; w. XXI, liczony od FAKEdemii crowida, to dobijanie USA, bo przesiadka na Chiny… Na żadnym z tych etapów nie ma najmniejszej troski o obywateli państewek-qrewek; troska jest tylko o opłacalność hodowli bydła/drobiu smartfonowego… ‚Państwo’
  brzmi fałszywie, jeśli nie pusto. Co byłoby lepiej?
  Lepiej ściąć Drzewo zdychające od jemioły
  – niech ta nie mnoży się na zdechu.
  III RzPlita to zdech. Kto trwa
  przy pozorach, ten
  karmi potwo
  ra ! nie
  karm
  !

 71. revers said

  K.K. z australi pisze na czacie fb

  Polska to typowy model gospodarki kolonialnej i okupacyjnej. Od dawna Niemcy planowali by Polske podbic metoda podboju ekonomicznego. To się dzieje na naszych oczach. „Opozycja” zawziecie tym faktom zaprzecza i udaje, że ich nie zna. Wyglada to na piata kolumne i agenture niemiecka.
  1.Kto tym przewodzi TUSK , chyba nie trzeba wyjasniac😉 2.TRZASKOWSKI ! studia Rafała Trzaskowskiego były finansowane przez Sorosa – malo ? No to wiecej : 2019 BILDERBERG MEETING
  Montreux, Switzerland 30 May – 2 June 2019 , PARTICIPANT : Trzaskowski, Rafal (POL), Mayor of Warsaw !
  3. BIEDRON ? „Biedroń: Do 2035 r. zlikwidujemy wszystkie kopalnie w Polsce”. Kto finansuje Biedronia ? finansowany przez niemieckie fundacje, jednak zapewnial , ze Niemcy nie oczekuja od niego wdziecznosci.

 72. NyndrO said

  Staremu to chociaż coś wisze, bo On mi wybaczył. A Ty mi wisisz 5,20 PLN. Albo daj numer do Żony.. Nie bój sie. Kupimy Ci Storczyk. Złożymy sie. Mam kieliszki.

 73. podczaszy said

  Yuval Noah Harari. Spotkanie w Łodzi. Igrzyska wolności – Wiadomości
  https://igrzyskawolnosci.pl/

 74. podczaszy said

  Zygmunt Białas
  zygmuntbialas
  ŚWIAT 12.10.2021 00:29 25 komentarzy
  Wzrost zawałów serca w wyniku szczepień kowid – 12.10.2021.
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM
  https://report24.news/renommierter-mediziner-warnt-pandemie-der-herzinfarkte-dank-impfungen-und-massnahmen/

  Tajemniczym nazwali szkoccy eksperci ds. zdrowia radykalny wzrost liczby tzw. ataków N-STEMI (zawałów serca bez uniesienia odcinka ST, czyli ataków serca bez typowych objawów zawału w EKG) w Szkocji.

  Znany lekarz dr Peter McCullough nie przebiera w słowach: ostrzega przed pandemią ataków serca spowodowanych anty-covidowymi działaniami i kontrowersyjnymi szczepieniami kowid.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163962,wzrost-zawalow-serca-w-wyniku-szczepien-12-10-2021

 75. podczaszy said

  Nagroda Nobla
  To najbardziej geszeftonośna nagroda globalnowioskowa

  Nagrody Bobla otrzymują uczeni w piśmie wynajdujący nowe „choroby” oraz metody „walki”

  Gdyby jakiś pedantyczny poszukiwacz PRAWDY W NAUCE uczciwie zabrał się do analizowania podstaw na których dany laureat oparł swoje wyniki „naukowe”, to dopiero byłby skandal.
  Skandal, to nic.
  Ale każda osoba, która WIERZY w wyniki badań (okresowych, przesiewowych a szczególnie „profilaktycznych”)
  może otrzymać wyrok z ust medycznej płytki wyrok: ma pan/pani/ dziecko raka.

  Oraz propozycję „leczenia” trutkami onko logicznymi.
  Mumifikowanie chemią pozwala nielicznym jednostkom przetrwać 5 lat.

  Dziecko do 2 lat nie przeżywa NIGDY.

  Najbardziej złotonośna geszeftowo definicja nukleoproteiny

  (jako wirusa o właściwościach zakaźnych i potencjalnie patogennych)

  w historii globu powstała w umyśle Andre Lwöffa.

  Jak sam uczony wygłosił na swoim wykładzie noblowskim, jest ona oparta na FILOZOFII PLATONA.
  ■ Pokojowa Nagroda Nobla ▪ Narzędzie polityczne ■
  Maria. 12.10.2021 12:27:35
  https://www.neon24.pl/comments/14068,maria

 76. podczaszy said

  Udręczone dziecko

  Mam teraz prawie bezpośrednio do czynienia z zachwalanym przez K. Rękasa stresowym wychowaniem w polskiej szkole, bo męczy się w niej od kilku lat mój dziewięcioletni obecnie wnuk. Jest dyslektykiem, i to skrajnym dyslektykiem. O ile nauka matematyki jest dla niego do zniesienia – liczy dobrze, choć wolniej niż koledzy – to lekcje języka polskiego stanowią dla niego udrękę. Są dla niego, a za nimi cała nauka szkolna, źródłem autentycznej udręki. Ciągłe krzyki nauczycielki: – Szybciej! Szybciej!; bicie książką po głowie; to zawstydzanie ciągłe wobec klasy: – Popatrz, wszyscy już napisali!

  Szkoła jest dla mojego wnuka źródłem cierpień i powodem niższego niż zerowe poczucia własnej wartości.
  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/163951,marne-owoce-zimnego-chowu
  Cybernetyka i charakter Marian Mazur od strony 248

  „Ograniczając się do rozróżniania tylko małego i dużego stopnia każdej właściwości
  intelektualnej, otrzymuje się osiem następujących rodzajów intelektu:
  1. niska inteligencja, mała pojętność, brak talentu („debilizm”),
  2. wysoka inteligencja, mała pojętność, brak talentu („ogólna inteligencja”),
  3. niska inteligencja, duża pojętność, brak talentu („dobra pamięć”),
  4. niska inteligencja, mała pojętność, talent („pomysłowość”),
  5. wysoka inteligencja, duża pojętność, brak talentu („erudycja”),
  6. wysoka inteligencja, mała pojętność, talent („mozolne doskonalenie”),
  7. niska inteligencja, duża pojętność, talent („intuicyjna celność”),
  8. wysoka inteligencja, duża pojętność, talent („genialność”).

  Sytuacja jest zgodna z poziomem charakteru, jeżeli jest zgodna z każdym jego
  czynnikiem.

  W związku z tym można rozróżnić sześć przypadków, w których sytuacja jest
  niezgodna z poziomem charakteru, a mianowicie:
   gdy człowiekowi inteligentnemu uniemożliwia się przetwarzanie wielu informacji,
   gdy człowieka nieinteligentnego zmusza się do przetwarzania wielu informacji,
   gdy człowiekowi pojętnemu uniemożliwia się szybkie przetwarzanie informacji,
   gdy człowieka niepojętnego zmusza się do szybkiego przetwarzania informacji,
   gdy człowiekowi utalentowanemu uniemożliwia się przetwarzanie informacji z
  zakresu jego talentu,
   gdy człowieka nieutalentowanego zmusza się do przetwarzania informacji w
  szczególnym zakresie.

  Tym się objaśnia, dlaczego:
   intelektualista nie znosi żadnych „tabu”,
   człowieka ograniczonego przygniatają komplikacje,
   pojętny uczeń śmiertelnie się nudzi wysłuchując ciągłego powtarzania prostych rzeczy,
   tępy uczeń nie może nadążyć za tokiem nauczania,
   cierpi artysta, któremu nie pozwala się uprawiać jego sztuki,
   męczy się niemuzykalny, którego zmuszają do uczenia się gry na fortepianie.

  Dodajmy, że jednolite nauczanie szkolne stwarza sytuacje zgodne z poziomem
  charakteru tylko uczniom przeciętnie inteligentnym, przeciętnie pojętnym i przeciętnie zdolnym.”
  https://www.neon24.pl/comments/14068,maria

 77. podczaszy said

  EKONOMIA 22.07.2021 12:30 45 komentarzy
  Porażające ceny u dentystów
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Dlaczego w tym sektorze wolny rynek nie funkcjonuje?
  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/162803,porazajace-ceny-u-dentystow

 78. podczaszy said

  ŚWIAT 11.09.2021 15:38 16 komentarzy
  Kilka faktów o Rosji z jednego tygodnia
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Jeden z największych rosyjskich kanałów Telegram „Orda” – z ironicznym wstępem publikuje co tydzień kilka informacji o osiągnięciach i rozwoju państwa.
  https://piotrzw-neon24-pl.neon24.pl/post/163529,kilka-faktow-o-rosji-z-jednego-tygodnia

 79. podczaszy said

  Na oddziałach intensywnej terapii przybywa zaszczepionych na kowid pacjentów
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 12, 2021

  Niemcy: na oddziałach intensywnej terapii przybywa zaszczepionych na kowid pacjentów

  Na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech trafiło w ostatnim czasie więcej pacjentów z koronawirusem, którzy zachorowali pomimo przyjętych szczepień. Instytut Roberta Kocha (RKI) zapowiadał już wcześniej taki rozwój sytuacji epidemicznej – podkreśla „Der Spiegel”.

  Jak wynika z danych RKI, wzrósł odsetek zaszczepionych pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii. Od połowy sierpnia do początku września spośród 1186 pacjentów z intensywnej terapii 119 było wcześniej zaszczepionych (stanowi to ok. 10 proc.).

  W dłuższym okresie porównawczym (od początku lutego do początku września br.) odsetek zaszczepionych pacjentów z Covid-19 na niemieckich oddziałach intensywnej terapii wyniósł 1,84 proc. (210 z 11 419 przypadków).
  Marzena Szulc (PAP)

  TAGI
  koronawirus
  pandemia zaszczepionych
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/12/na-oddzialach-intensywnej-terapii-przybywa-zaszczepionych-pacjentow/

 80. zza wody said

  Panie Boydarze; Pan to sie w ogóle nie zna. Jak przedszkolak jakiś albo co. Dwa razy dwa to jest cztery plus interes, czyli procent. Ekonomia jest nauka przyrodniczą, nu ni?

 81. bryś said

  Yagiel – oczywiście ma Pan rację. Chodzi mi nie o osoby administrujące ale o same utworzone struktury w ramach naszej Państwowości. Mamy strukturę administracji do czegoś tam, wojska, policji, sądów, szkolnictwa. Tak z 5/6 wywalić, rzydów won, resztę poobsadzać nami – i i żyć nie umierać!

  Co do ustawy wyjmującej chłopa spod jurysdykcji magnatów, a w szczególnych przypadkach pozwalających na rozpatrywanie przez sądy królewsie, to przepraszam ale nie pamiętam, z 2 lata temu była na Gajówce dyskusja, ale wydaje mi się ze było w końcówce trwania Polski przed zaborami. Jak przypomnę sobie napiszę.

 82. Głos Prawdy said

  Niedawno publicznie na arenie międzynarodowej otrzymaliśmy kolejną lekcję od Shulhan Aruch i Danii: Żydzi to ludzie, a Goi to bezprawne i mało wartościowe bydło. Zaсharova zwróciła uwagę na to, dziękuję jej!

  Maria Zacharowa jest oburzona, że Niemcy po raz kolejny ukłonili się Żydom-zwycięzcom II wojny światowej i odmówili zapłaty za cierpienie rosyjskich Gojam

  https://www.9tv.co.il/item/35060

 83. Piskorz said

  re 71 Od dawna Niemcy planowali by Polske podbic metoda podboju ekonomicznego””…..p. Revers, są lata 80, dokladniej 2 połowa; matka mojej byłej przyjaciółki rozmawia z Niemcem , a ten jej mówi wprost..””Nie mogliśmy podbić was militarnie, to podbijemy was ekonomicznie.””; koniec cyt.!!

 84. Bezpartyjna said

  „George Rose z Google D-WAVE uważa, że może zbudować duszę z „kopii” Ciebie i mówi, że ta „kopia” jest tak samo nieśmiertelna jak Ty…

  Google D-Wave to pierwszy i jedyny komputer kwantowy stworzony dla biznesu. Geordie Rose z D-WAVE uważa, że może „zbudować” duszę… Grając w bogów? Każda osoba ma unikalną częstotliwość, a także odcisk palca lub DNA. Dzięki technologii rezonansu częstotliwości kwantowej superkomputer kwantowy jest w stanie odczytywać i zmieniać myśli, tworzyć poznawczy model mózgu, czyli cyfrową kopię Ciebie, „kopię” Duszy i całej Ziemi. W ten sposób może Cię zmienić anatomicznie, psychicznie, mentalnie, energetycznie… Może umieścić myśli w Twojej głowie i wiele więcej…”

  https://globalna.info/2021/10/11/tajny-super-komputer-kwantowy-google-kopiowanie-duszy-i-kontrola-umyslu-na-poziomie-dna/

  ———–
  Debil, żądny poklasku.
  Admin

 85. podczaszy said

  Żydowski netflix lgbt propaganda

  VIDEO: Co łączy Netflix, żyda Zygmunta Szlomo Freud i Edward Bernays ?
  Date: 12 ottobre 2021 Author: Uczta Baltazara 0 Commenti

  żyd Marc Randolph Bernays Freud (ur. 29 kwietnia 1958 r.) jest amerykańskim przedsiębiorcą technologicznym, doradcą, mówcą i obrońcą środowiska.[1]

  Jest współzałożycielem i pierwszym dyrektorem generalnym Netflixa.[2] Randolph urodził się w żydowskiej rodzinie w Chappaqua w Nowym Jorku, jako najstarsze dziecko Stephena Bernaysa Randolpha, urodzonego w Austrii inżyniera jądrowego, i Muriel Lipchik z nowojorskiego Brooklynu.[7][8]

  Jednym z prapradziadków Randolpha ze strony ojca był pionier psychoanalizy austriacki żyd Sigmund Freud. Innym pradziadkiem ze strony ojca Randolpha był Edward Bernays, austriacko-amerykański pionier w dziedzinie public relations i propagandy.[9] (…)
  en.wikipedia.org/wiki/Marc_Randolph

  VIDEO: Propaganda! – Netflix, Sigmund Freud, and Edward Bernays (PR) (napisy angielskie)
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/12/video-co-laczy-netflix-zygmunta-freuda-i-edwarda-bernaysa/

 86. Bezpartyjna said

  „Dziesiątki zamaskowanych izraelskich osadników zorganizowało atak na palestyńską wioskę Mufagara, bijąc mieszkańców, rzucając w nich kamieniami, siejąc spustoszenie w każdym domu…

  Izraelscy osadnicy założyli siedem nowych placówek na Południowych Wzgórzach Hebronu w ciągu ostatnich kilku, nazywając je „farmami pasterzy”. Na całym Zachodnim Brzegu w ciągu ostatnich pięciu lat powstały łącznie 54 nowe placówki, wszystkie nielegalne według samego prawa izraelskiego, jak również prawa międzynarodowego. Farmy osadnicze otrzymują tysiące dunamów ziemi, które zostały wywłaszczone przez państwo izraelskie…”

  https://strajk.eu/mufagara-sceny-pogromowe-w-dniu-swieta-szalasow/

 87. Boydar said

  Nie mogę się na wszystkim z nać. Az matmy miałem ledwie kolejowe trzy. Poza tym, ciągle micóś sssyczy, i siem gubiem.

  @ Słynny Buddysta

  Moja Żona by Cię zjadła razem z tym Twoim buddyzmem. Ty sobie myślisz, że ja tak z byle kim życie przepędzam. Oglądałeś Xena wojownicza księżniczka ? To se teraz pomnóż przez śszszcztery 😦

 88. revers said

  Something unexpected is expected in the next 12h from the chosen one @SABMYK! „The impact is expected to occur within the next 12 hours. A moderate G2 (Kp6) geomagnetic storm watch is in effect”

  Kataklizm i kolejna aktywnosc slonca i zapoweidziane burze magnetyczyne na lini Ziemia Slonce,

  Kataklizmy zapoweidzine przez main streamy, juz w 2017 roku przez czasopismo The Economics, prosto z City Londnon, obok pandemii, wybuchu wulkanow i klimatycznych zmian na Ziemii.

  A benzyna po 6, kolejki na stacjach benzynowych dotarly do Polski, gdzie nam do bialoruskich 2 zlp za litr?

 89. wanderer said

  https://nczas.com/2021/10/12/eko-samochody-wcale-nie-sa-takie-eko-raport-pod-prad-elektromobilnosci/

  „Emisyjność całego cyklu życia miejskiego auta spalinowego można oszacować na 29,75 ton CO2, a miejskiego elektrycznego na 30 ton. W segmencie premium, auto spalinowe wyemituje około 35,5 ton CO2, a elektryczne – 34 tony. Korzyści z wprowadzenia aut elektrycznych zmniejszają się jeszcze silniej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w czasie spada nie tylko emisyjności elektryków, lecz także aut spalinowych. Jeśli zaś uwzględnić straty na przesyle energii i ładowaniu auta elektrycznego, oszczędności emisyjne znikają całkowicie, a poziomy emisji rosną” – czytamy w raporcie.”

  Pisalem o tym rok czy dwa temu. One nie sa wcale eko. Skads przeciez musza energie brac, co za roznica czy przetworzenie energii nastepuje w silniku czy w elektrowni.

  Ale to teraz takie modne.

 90. Yagiel said

  Oho! ale niespodzianka:
  „Bitcoin jest BEZWARTOŚCIOWY” objawił nad-bankster z JP Morgan, co-m przeczytał dziś na der.onet.
  To ciut dziwne, bo wielkie inwestycje porobiono dla promowania i wydłubywania bitcoin’a z garbatego noska. Np. wieść gminna niesie, że każda elektrownia atomowa na Globie głównie służy wydłubywaniu bitcoin’a; jeśli zostało energii trochu, to sie jo słało w stronę motłochu… Ale zdru giej struny Chin Nr 1 też ogłosił dodópność bitcin’ów.
  To jak to:
  po co tera majo istnieć elektrownie atomowe? żeby banalny prund robić człowiekom ?
  Ale może nie jest tak źle – artykulik już znikł: może będzie odwołanie czycóś?
  Lecz gdyby rzeczywiście bitcoin był psu w… ępud, to – zaboli burka!
  Co chyba je bez związku z tym strasznie głoszonym wybuch!
  aniem się Słońca! – i padną inter-nety, bank-nety
  niestety albo i tety, gdy monety w garści
  jak bochen chleba warte są 🙂
  Nawsiach kuni niema, to
  psy zaprzęgnie siędo
  kierata i prundu
  bedzie aż
  nad
  to
  !

  (i zobaczymy, czy w Al/Białej Bani piłkarze nasi wygrani?przegrani?)

 91. osoba prywatna said

  „Medycyna pod dyktando” oryg. „Medicine Under Influence”, reż Romain Icard, Francja 2015
  Byli pracownicy koncernów farmaceutycznych ujawniają kulisy produkcji leków, mówią o lobbingu politycznym na światową skalę, o fałszowaniu wyników badań, o całkowitym ignorowaniu skutków ubocznych, o reklamach leków wprowadzających pacjentów w błąd. Autorzy przeprowadzają własne śledztwo związane z wprowadzeniem na rynek leków: Vioxx, Victrelis i Gardasi.

 92. Yagiel said

  ad Bryś – chciałem się zgodzić, że miasto W-wa działa i czasem w szoku jestem podziwnym, jak sprawnie każdy robi swoje, ale
  Wanderer/89 popsuł złudzenie 😦
  Więc…

 93. Yagiel said

  Zanim mecz się rozstrzygnie – cotygodniowy przegląd Globu politycznego w wykonaniu Benjamin Fullford
  (generalissimus z Canady)

  Zaczyna się od… Polski !
  na granicy Polska/UE – BiałoRuś pierwsze strzały III WŚW Hybrydowej !
  2. UE rozpada się ! USA nie będą przeciwdziałać – Angela Hitlerno-i-Merkel odeszła – niech Rosja robi, co chce…
  3. Rotszyldy stracili Australię, więc UE nie będzie tam inwestować
  4. w USA Bidonce w zapaści, ale nie Trump ma być Wodzem MAGA – bo siedzi w kieszeni u Rotszydów – a z koleji gen. Flynn nie chce gadać z Białym Smokiem (woli z duchem Hitler’a); w tej sytuacji kandydatem na W MAGA staje się Kennedy Kolejny… ale!
  to już było…
  5. USA to bankrut ! kto o czystym nazwisku by chciał to firmować ? tylko w sierpniu br. deficyt handlowy USA to 73 mlrdy !
  6. w zw z tym w Zurix odbyły się rozmowy USA-Chiny: kogo proponuje Kitaj ? Jeśli się wypnie – za tydzień dolary będą warte NIC
  7. dlatego USA na wszelki wypadek zrobiły sabotaż na gazociągu Rosja-Chiny…
  Znaczy ble-ble-ble – więc się przenosimy:

  No Tydzień Emocji Globalnych ! ale
  większe emocje w Bani Białej !
  Tam pożar, wybuch: 0-0
  do przerwy – pero!
  emocje przerwy
  todopie
  ro !

  (generalissimus BF zapowiada, że za tydzień będzie miał nowe informacje – no ciekawe…)

 94. podczaszy said

  Koronawirus Niemcy wydali 5,2 mld euro na „darmowe” pseudo testy pcr na kowid

  Kto zarobił 5,2 mld euro na pseudo testach kowid na Niemcach?

  Koronawirus
  Najważniejsze artykuły
  Świat

  Niemcy wydali 20 mld złotych na „darmowe” pseudo testy pcr kowid
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl
  październik 12, 2021

  Niemcy: darmowe fałszywe testy na obecność koronawirusa kosztowały państwo niemieckie 5,2 mld euro 20 000 000 000 złotych

  Przez wiele miesięcy obywatele Niemiec mogli bezpłatnie poddawać się testom na obecność koronawirusa, ale od początku tego tygodnia darmowe badania należą już do przeszłości. Do tej pory rząd wydał na nie 5,2 mld euro – poinformował we wtorek dziennik „Rheinische Post”.

  Jak wynika z danych Federalnego Urzędu Ubezpieczeń Społecznych, do 15 września rząd zapłacił 1,124 mld euro za same usługi diagnostyki laboratoryjnej, koszty materiałowe szybkich testów antygenowych wyniosły 1,4 mld euro, a inne usługi, takie jak badania wymazów, kosztowały 2,4 mld euro. Ponadto rząd niemiecki wypłacił do połowy września około 92 mln euro na testy w instytucjach pomocy integracyjnej i zakwaterowania dla bezdomnych.

  Od poniedziałku wadliwe testy pcr dla obywateli nie są już bezpłatne. Wyjątki dotyczą m.in. tych osób, które nie mogą być szczepione z powodów medycznych.

  „Darmowe” szczepionki przeciwko koronawirusowi są teraz dostępne dla wszystkich, więc nie jest już konieczne, aby podatnicy pokrywali koszty testów na kowid – tak uzasadnił swoją decyzję rząd federalny.

  W ten sposób politycy chcą też zwiększyć presję na nieszczepionych, aby się zaszczepili na kowid.

  Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

  bml/ akl/

  Szczepienia nic nie pomogły – Holandia: liczba nowych zakażeń koronawirusem najwyższa od końca sierpnia

  Świnoujście w sieci – Obserwuj nas w Google News

  TAGI
  koronawirus
  niemcy
  pandemia
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/12/21-niemcy-wydali-52-mld-euro-na-darmowe-testy/

 95. podczaszy said

  Tarnowskie Góry. Pacjenci szpitala od rana głodzeni – nie dostali posiłku. „Samochód miał wypadek”
  12 października 2021
  https://tarnogorski.info/tarnowskie-gory-pacjenci-od-rana-nie-dostali-posilku-samochod-mial-wypadek/

 96. podczaszy said

  Niesamowite sceny we Włoszech. Policjanci zdjęli hełmy przed protestującym antyszczepionkowym tłumem Włochów
  12 października 2021

  Do niecodziennej sytuacji doszło w Trieście we Włoszech. Podczas poniedziałkowego protestu policjanci zdjęli hełmy. Od piątku 15 października 2021r pracownicy będą musieli wykazać w miejscu pracy rządowe pozwolenie na pracę tzw „zielony certyfikat” potwierdzający zaszczepienie przeciw Covid-19.

  Nadal wiele osób nie przyjęło niebezpiecznego preparatu Covid, więc zapowiadane są demonstracje antyszczepionkowe w całym pańśtwie włoskim.

  W poniedziałek 11 października 2021r na ulice wyszli m.in antyszczepionkowi pracownicy portu w Trieście.

  Włoskie media podają, że w najbliższych dniach antyszczepionkowi robotnicy planują zablokować port.

  Podczas wielkiej manifestacji antyszczepionkowej grupa policjantów zdjęła hełmy, a inny policjant podał rękę protestującej osobie.

  Na te obrazki tłum zaczął bić brawo. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu we Włoszech będzie gorąco.
  https://tarnogorski.info/niesamowite-scen/

 97. podczaszy said

  Gubernator Teksasu usa zabronił obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19
  12 października 2021
  https://tarnogorski.info/gubernator-teksasu-zabronil-obowiazkowych-szczepien-przeciw-covid-19/

  http://www.gov.texas.gov

 98. podczaszy said

  Prezydent Siemianowic Rafał Piech prezes Stowarzyszenia Polska jest Jedna : w Anglii ponad 70% zaszczepionych na kowid, a mają więcej zakażeń kowid niż rok temu
  12 października 2021
  https://polskajestjedna.com.pl/

  Facebook
  Twitter
  fot. Rafał Piech | Facebook
  W Teksasie gubernator zakazuje dyskryminacji sanitarnej i wprowadzania obowiązku szczepień na Covid-19. Oto głos wolnego świata! Takie Państwa jak Anglia, pomimo ponad 70% wyszczepionej populacji mają obecnie więcej zakażeń niż rok temu, kiedy jeszcze nikt nie był zaszczepiony na Covid-19 – napisał w mediach społecznościowych Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich prezes Stowarzyszenia Polska jest Jedna
  https://tarnogorski.info/prezydent-siemianowic-w-anglia-ponad-70-zaszczepionych-a-maja-wiecej-zakazen-niz-rok-temu/

 99. podczaszy said

  w umowie między Węgrami a Gazpromem nie ma nic nielegalnego, nic, co byłoby sprzeczne z prawodawstwem europejskim” – podkreślił Borrell”
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/12/wojna-domowa-na-ukrainie-12-10-2021r-2303-dzien-od-nowego-rozejmu/
  https://korrespondent.net/business/economics/4405885-borrel-ne-uvydel-narushenyi-v-hazovom-kontrakte-venhryy-y-rf

 100. podczaszy said

  „Papież” Franciszek mówi że nawracanie / prozelityzm jest grzechem przeciw ekumenizmowi.
  Ale ekumenizm jest trucizną dla katolickiej wiary. 2021/10
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2021/10/that-all-may-be-ecumenists.html

 101. podczaszy said

  szczepionki mrna kowid pod mikroskopem Moderna J&J
  lekarz dr Carrie Madej
  https://stevensperay.wordpress.com/2021/10/02/looking-at-the-vaccine-under-a-microscope/
  szczepionki mrna kowid pod mikroskopem
  lekarz dr Carrie Madej
  https://www.banned.video/watch?id=61574b0be29da32752476ea3
  szczepionki mrna kowid pod mikroskopem
  lekarz dr Carrie Madej
  https://www.bitchute.com/video/b8xNXXoHvQzi/

 102. revers said

  ad 100

  papiez franek a znak bestii …, wszystko inlklusiwe

 103. Piskorz said

  !!! Info z mojej poczty /książka de Mattei/ „Tajemnice pochodzenia Cov.”
  „Prof. Roberto de Mattei w swojej zwięzłej, ale gruntownie udokumentowanej książce proponuje nam historyczną rekonstrukcję wydarzeń związanych z powstaniem i rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV.2. Historyk potwierdza tezę, co do której zbiegają się najnowsze badania naukowe: wirus powstał w Chinach i niezależnie od tego, w jaki sposób „uciekł” z laboratorium, ma wszelkie predyspozycje i cechy, by zostać wykorzystany jako broń biologiczna”.
  Tłum. z http://www.deepl.com Str. 99.

 104. revers said

  re103

  daj spokoj p. Piskorz takich laboratorii rozsianych pos swiecie jest dziesiatki, najwiecej wokol Rosji i Chin.

  kto mail by wiecej interesu zeby zdepopulowac populacyjne giaganty jak Chjiny z 1.2 mld chinzykow jak nie na zamierajacym zachodzie? Pan profesor ma problemy z logika widocznie, czy moze probuje zakryc prace europejskiego zawansowanego laboratorium w Roterdamie?

  Ce tez nad Donbassem zestrzelono nie przypadkowo Boeininga z delagacja od wirusa HIV, a pan Theodos z WHO juz grozi kolejnymi wirusami eboli, marbuga, o wiele grozniejszymi jak covid.

  Kolejne nie mutacje ale odmainy, rodzaje wirusow groznijszych od covid tez wyjda z Wuhan?

  Jesli Chiny cos w Wuahan robily to na zasadzie kotntrwywiadu.

  Oficjalnie juz w stanach mowi sie i pisze ze za tym wuhan stol Fauci i kilku innych filatropow w stylu Gatesa i Sorosa.

 105. wanderer said

  re 92 Przepraszam Panie Yagiel 🙂

 106. Boydar said

  „… Jeśli kobieta jest w stanie po prostu powiedzieć nie, może zapomnieć o seksie i mężczyznach i sprawić sobie kilka kotów, aby nie zaprzątać sobie więcej głowy tym, skąd wziąć faceta do łóżka. To mogło być dobre i pożyteczne. Nawet zakonnice trzymały koty …”

  https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/rosalie-gilbert-tajemne-zycie-seksualne-kobiet-w-sredniowieczu-fragment-ksiazki/nb4v0g7,681c1dfa

  NyndruŚ, czy u Ciebie w domu to kot jest ?

 107. seler said

  re: 54 NyndrO

  dziękuwka 😉 – dziwne „psy” trzeba trzymać krótko
  wiesz, o co biega…

  pozdrawiam Cię serdecznie, że odpaliłeś płomień
  na grobie Papuszy,
  dziękuję 😉

  cygan

 108. seler said

  dla NyndrO

  [1] La manouche -20-09-2009-Nijmegen

  [2] Blues for J – Julian Sas


  _______

 109. seler said

  Impresionante: „El Condor Pasa” y „Virgenes del sol” por Pura Alcantara de Byström


  _______

  re: 49 Boydar pogardliwie wybździł, cytuję;
  Więc ob. Seler poleca nam muzykę … i chce z nami tańczyć. Zatem tańczmy

  .https://www.youtube.com/watch?v=83RYA4gYqYU
  ————-
  i nie NAM, tylko Tobie, i „zatańczyć” w slangu znaczy co innego [napierdalanka]
  chcesz tego ?
  od początku mnie zaczepiasz, niektórzy Czytelnicy widzą i mnie wspierają
  Ty szie zastanów kim jesteś, albo co piszesz,
  ja Cie mogę szybko pozamiatać,
  wątpisz ? – [cierpliwość miałem]

  jednym zdaniem Cie mogę załatwić, obywatelu polskojęzyczny
  i uważaj na zakrętach… historii…

  masz pytania ?

 110. Yagiel said

  ad 105 Eeech! Panie Wanderer 🙂

 111. https://www.google.com/search?q=World%27s+best+domain+for+sail+-wandaluzja.com&oq=World%27s+best+domain+for+sail+-wandaluzja.com&aqs=chrome..69i57.116655j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Moje czeki zostały Zaprotestowane przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy listą Oszustów Światowych ONZ, o której NIE WIEDZIAŁEM. Bank Atlantycki skierował moją sprawę do Federalnego Biura Śledczego USA (FBI) gdyż kapitał został złożony przez marszałka Broz-Tito na paszport amerykański mego ojca, co było sprawdzane w Belgradzie i Zagrzebiu.
  Roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostało ono ponownie ZAPROTESTOWANE przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, które NIE UZNAŁY śledztwa FBI, Interpolu i ONZ. Wobec tego w ING Banku Śląskim kazano mi napisać Oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO. – Myślałem, że to PALENIE LONDYNU przez Admirała Holenderskiego…
  Do uwolnienia mych czeków spod Protestu miałem witrynę http://www.wandaluzja.com – Najpoczytniejszą i Najdroższą w USA, ale nie płacono mi bo była zarejestrowana jako SĄDOWA toteż jurysdykcja amerykańska wzbogaciła się. Moją witrynę kupił HUAWEI – chyba od Ministerstwa Sprawiedliwości USA – wobec czego Donald Trumpf nie mógł wyrzucić Huaweia z USA, bo, jak ostrzegli go kongresmeni, to jest NIEMOŻLIWE.
  Teraz wandaluzja.com jest NAJLEPSZĄ MARKETINGOWO DOMENĄ NA ŚWIECIE, ale dalej nie płacą mi, co jest ROZBOJEM. Korwin-Mikke mówi, że najlepszymi marketingowcami są Austriacy, bo potrafili przekonać świat, że Mozart był Austriakiem a Hitler Niemcem. Wobec tego ja też będę Austriakiem, bo ujawnię, że Bank Światowy to Rotszyld a Rotszylda się każdy boi, bo on z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego, Augusta Mocnego. Międzynarodowy Fundusz Walutowy to zaś cherubin Hitlera.

 112. Peryskop said

  Poliszynel pharmy powoli wychodzi z szafy …

  Ale to podobno nie ta korupcja w wykonaniu premier Gladys Berejiklian, więc o co szum ?

  https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/byla-premier-australijskiego-stanu-korumpowana-przez-producentow-szczepionek-to-nie-byl-powod-dymisji,1080601.html

  A może jednak to wskutek TEJ korupcji właśnie w Nowej Południowej Walii zdymisjonowana premierka najsilniej zobostrzyła ?

 113. Yagiel said

  Dwie szybkie:
  1. Clinton’ówna-sierota stanie przed Sądem Wojennym w Guantanamo
  2. Złoj Ekołog rozgłasza odkrycie w Rosji nie-państwowych/nad-państwowych struktur OON/ONZ, kt celem jest rozkład władz państwowych i skład władz globalnych (wiado te zawdzięcza biolog molekularnej E.G.Kalle: w filmie 4.30 min)
  .https://www.youtube.com/watch?v=rR4jrZ1sd00
  Organizacja ta nazywa się UCLG EURASIA w ramach THE GLOBAL NETWORK OF CITIES,LOCAL AND REGIONAL GOVERNMENTS – to istotne ostrzezenie! Z Polskim akcentem:
  na stronce UCLG m.in. zdjęcie PADł w zbrataniu z Arnold Schwarzenneger…

  No może i trzecia – a propos wpisu Wandaluzji Szanownego o wykupieniu jego witryny przez Chinów:
  generalissimus z Canada donosi, że Xazaria oferuje właśnie Chinom swe największe aktywa w zakresie ŚMOG/Środków Massowego Ogłupiania Globalnie/ – zapewne w zamian za niezlikwidowanie bazy pod-tamnej (Tama 3 Przełomów), kt jest ich przedostatnią – ostatnia pod Swaj-Carią-Pieniądza… Tak że nie jest pewne, kto ani co

  Xazaria robi w gacie, ale że ucieka do przodu, to nie czujemy smrodu
  tym bardziej ci w namordnikach i wśród szczypów głodu
  kt ogarnął na Globie już tyle narodów!
  Niesmród będzie póki mrozów…
  lecz gdy przyjdzie
  Wiosna’2022
  poczujemy
  SMRO
  DA
  😉

 114. revers said

  A moz tam zajrzec do katakumb watykanskich, o czym papa franek nie spiskuje z szwabem urzdzajac watykanskie Davos II?

  .https://www.youtube.com/watch?v=fwjeumh21xE&t=11s

  jeszcze bardziej wymowne zdjecie z uscuisku dloni Franka z Peolesi na stronie Matta mowie wiecej niz 1000 slow pisanych lub mowionych.

  lub inne resety 2024

  .https://youtu.be/HWvjySwc8VY

  O upadku PM Austrii na nadzwyczjnym posiedzeniu parlamentu Austraiackiego lepiej nie mowic, bo odwolano posiedzenie.

  A padlo przy waznych slowach o nowych pokoleniach.

 115. Boydar said

  … spróbuj … jeśli potrafisz …

 116. ZBiR said

  Każdy, kto choć raz odwiedzi Hiszpanię, wie, że czas płynie tam nieco wolniej niż np. w Polsce.

  Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/praca/news-hiszpanska-marka-modowa-wprowadzila-4-dniowy-tydzien-pracy-z,nId,5577326#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Nie tylko w Hiszpani niestety, Polak lubi zapierdala…Nie lubi czasu wolnego bo nie wie co robić poza zap… na prywaciarza.

 117. seler said

  … faryzejski cynik … chcesz więcej ?

 118. seler said

  Huapangos por Eco Potosino – El Querreque, El Caimán, El Gusto, El Aguanieve, La Petenera y La Leva


  ________

 119. I*** said

  (106) A jak tam te podrasowane koty waszej małżonki, obywatelu Boydar? :))) :)))

 120. Boydar said

  Okazało się, że to nie koty, to {(!@*#&$%] !!!

  A mają się wyjątkowo dobrze, mogę im tylko pozazdrościć.

 121. Boydar said

  „… faryzejski cynik …”

  Jestem zdruzgotany i proszę o litość.

 122. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/20211013/kto-winien-pladze-pijanstwa-za-kolkiem-16292341.html

  Przykład z góry i niezawisłe sądy. Oraz osiemdziesiąt lat deprawacji.

 123. Piskorz said

  !!! Po ubiegłorocznym przemarszu, kiedy doszło do podpalenia mieszkania na trasie, policja szykuje się do zabezpieczeń. Co przygotowują mundurowi?”
  KIEDY DOSZŁO DO PODPALENIA””….wszyscy wiemy jakie to było podpalenie…w sieci były fotki i komentarz..!!!

 124. Greg said

  Zasłyszane z netu.
  ORMO-czuwa, obecnie to Ochotnicze Rezerwy Morawieckiego.

 125. Jerry Roberts said

  Panie Marucha uwielbiam pana trafne komentarze jak ten:
  „A uczenie czegokolwiek dyskryminuje idiotów, którzy są potrzebni w partiach „zielonych”, „tęczowych” itp.”

  Poniżej wiele trafnych uwag z kanału wRealu24. Zamieszczam, gdyż zapewne ten film wywalą z YT – warto skopiować ku pamięci na dysk

 126. Panie Selerze, dugo walczyłem z pokusą podesłania panu czegos z kategorii ostatnio przez pana prezentowanej. Ale pan jestes dobry w prowokowaniu i żem wymiękł. Tera ja panu cos fajnego pokażę. Muciaciowie zyja muzyka od dziecka. A my?

  .https://www.youtube.com/watch?v=dJ_SwHb6xMo

 127. Jerry Roberts said

  Wywalili mnie na 30 dni z Facebooka z poniższy wpis.

  „Europejska Grupa Doradcza Ekspertów ds. Szczepień Światowej Organizacji Zdrowia, były wiceprzewodniczący, profesor Christian Perronne, powiedział wczoraj, że WSZYSTKIE ZASZCZEPIONE OSOBY MUSZĄ ZOSTAĆ PODDANE KWARANTANNIE W MIESIĄCACH ZIMOWYCH LUB RYZYKUJĄ POWAŻNĄ CHOROBĘ.
  Perronne specjalizuje się w patologiach tropikalnych i pojawiających się chorobach zakaźnych. Był przewodniczącym Komisji Specjalistycznej ds. Chorób Zakaźnych Naczelnej Rady Zdrowia Publicznego.
  Potwierdzając szybko pogarszającą się sytuację w Izraelu i Wielkiej Brytanii, ekspert ds. chorób zakaźnych stwierdził: „Zaszczepieni ludzie powinni zostać poddani kwarantannie i odizolowani od społeczeństwa”.
  Dodał: „Ludzie nieszczepieni nie są niebezpieczni; zaszczepione osoby są niebezpieczne dla innych. Zostało to udowodnione w Izraelu – mam kontakt z wieloma lekarzami w Izraelu – mają duże problemy, ciężkie przypadki w szpitalach są wśród zaszczepionych osób, a także w Wielkiej Brytanii masz większy program szczepień, a także są problemy ”.
  Obecna grupa robocza ds. pandemii COVID-19 we Francji została „całkowicie spanikowana” po otrzymaniu wiadomości, obawiając się pandemonium, jeśli zastosuje się do wskazówek ekspertów.
  Izraelski lekarz Kobi Haviv powiedział Channel 13 News: „95% ciężko chorych pacjentów jest zaszczepionych. Osoby w pełni zaszczepione stanowią 85-90% hospitalizacji. Otwieramy coraz więcej oddziałów COVID. Skuteczność szczepionek spada lub zanika”.
  https://legaartis.pl/blog/2021/09/27/ekspert-od-szczepien-ostrzega-przed-zima/

 128. Sowa said

  W USA ponad połowa poronień (61%) nastąpiła w ciągu 48 godz., a ok. 42% w ciągu 24 godzin po podaniu szczypawki:
  More than half (61%) of all spontaneous abortions were reported within 48 hours of injection, and 42% within 24 hours.

  Jessica Rose, A Report on the U.S. Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS) of the COVID-19 Messenger Ribonucleic Acid (mRNA) Biologicals.
  .https://www.datascienceassn.org/sites/default/files/VAERS%20Report%20on%20Covid19%20Vaccine%20mRNA%20Biologicals%20-%20May%2C%202021.pdf

 129. Sowa said

  W GB w okresie od maja do września 2021 r. zmarło o 46% więcej nastolatków w wieku 15-19 lat (aż o 63% więcej chłopców!) niż w analogicznym okresie w 2020 r. Wzrost zgonów rozpoczął się wraz z rozpoczęciem szczepień.
  https://theexpose.uk/2021/10/05/uk-has-fallen-81-percent-covid-deaths-vaccinated-teen-deaths-63-percent-higher/

 130. I*** said

  (120) Ożeż… to cienko z wami, obywatelu Boydar! :)))

 131. Greg said

  Od paru dni zauważyłem bardzo duży spadek szybkości internetu przy pobieraniu.
  Irytuje mnie to, proszę o sprawdzenie czy też tak Państwo macie ?
  Kilkuminutowy filmik ściągał mi się w parę sekund, teraz w 15-20min.
  Myślę, że to celowe działanie, bo informacje rozchodzą się za szybko i władza zaczyna się obawiać !

 132. Sebastian said

  Tak czysto hipotetycznie, czy to zdarzenie lub podobne mogło być preludium do wywołania zarazy najpierw w Chinach a potem pretekstem do ogłoszenia plandemii w reszcie świata ?

  Chiny: Trzeci przypadek dżumy w ciągu tygodnia
  19.11.2019
  Agnieszka Wirtwein-Przerwa

  28 osób poddano kwarantannie po zdiagnozowaniu dżumy u mieszkańca regionu Wewnętrzna Mongolia. 55-letni mężczyzna zaraził się bakteriami Yersinia pestis jedząc mięso dzikiego królika.

  O kolejnym już w listopadzie przypadku Czarnej Śmierci doniosła chińska agencja informacyjna Xhinhua. Mieszkaniec regionu Huade trafił na oddział zakaźny. Miejscowi lekarze zapewniają, że nosi w sobie najczęstszą formę dżumy, czyli dymieniczą.

  Nie jest ona przenoszona z człowieka na człowieka jak płucna. Zarazić się nią można po ugryzieniu pchły albo przez kontakt z zakażonymi tkankami. Tak było teraz, a według władz chińskich, także i w przypadku dwóch innych mieszkańców Mongolii Wewnętrznej, o których media doniosły 12 listopada.

  W maju tego roku dżuma zabiła w Chinach dwie osoby zakażone po zjedzeniu surowej nerki świstaka. W chińskiej medycynie ludowej uważa się ją za lek. Teraz pod ścisłą obserwacją lekarzy w Pekinie i mieście Ulanqab znajduje się kilkudziesięciu potencjalnie zakażonych oraz trzy osoby chorujące. Ponoć ich przypadki łączy jedynie fakt, że to mieszkańcy tego samego regionu kraju.

  – Zagrożenie epidemią jest minimalne – przekonują chińskie służby medyczne. Szybkie leczenie antybiotykami jest konieczne by zapobiec przeistoczeniu się – w wyniku komplikacji – dżumy dymieniczej w wersję płucną. W XIV wieku zabiła 50 milionów ludzi w Europie a Światowa Organizacja Zdrowia nazywa ją chorobą nawracającą.

  Według WHO zaraża się nią przynajmniej 1000 osób rocznie. W najgorszym, w ostatnich dekadach, 2003 roku zachorowało na nią ponad 2100 osób, z czego zmarło 180. Między rokiem 2010 a 2015 zostało zgłoszonych 3248 zachorowań. Najbardziej zagrożone jej występowaniem są trzy kraje: Demokratyczna Republika Konga, Madagaskar i Peru. Odkrywano ją też w USA i Wietnamie.

  https://www.national-geographic.pl/artykul/chiny-trzeci-przypadek-dzumy-w-ciagu-tygodnia

 133. Sebastian said

  kolejna nowomowa, a może twinanal ? już wyjaśniam, hipotetycznie jeśli wsadzę pani palec w dupę to kto ma palec w dupie ja czy pani ?

  Czy czeka nas „twindemia”? Sprawdź, jak o siebie zadbać tej zimy
  2021-10-12

  Eksperci alarmują przed tzw. twindemią, czyli jednoczesną epidemią COVID-19 oraz grypy. Przed jej rozwojem przestrzega również komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Stella Kyriakides. Czy te prognozy mogą się ziścić?

  https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/czy-czeka-nas-twindemia-sprawdz-jak-o-siebie-zadbac-tej-zimy-aa-XoML-9CSt-TPXK.html

 134. Greg said

  Film z pozycji 125 (W Realu 24 – ok 74mb.) ściągał mi się przy szybkości internetu 100mb/s – 30 min !
  YouTube blokuje od paru dni szybkość pobierania ?

  Sprawdzałem kanał Bitchute i jest normalnie, tzn. bardzo szybko.

 135. podczaszy said

  Antykatolicki ‚Papież’ Jan Paweł 2 podczas posoborowego wyboru papieża Konklawe 1978r czytał czasopismo filozofii marksistowskiej

  Biografia Jana Pawła 2 Jerzy George Weigel
  biography of Pope John Paul II, Witness to Hope

  ==========================
  In his biography of Pope John Paul II, George Weigel relates an amusing anecdote from the second conclave of 1978, in which Cardinal Karol Wojtyla would be elected pope.

  As Weigel tells it:

  It is known that Wojtyla occupied Cell 91 in the Apostolic Palace, and that he took a Marxist philosophical journal into the Sistine Chapel to read during the lengthy process of ballot counting; when asked by a chaffing colleague whether that wasn’t a bit scandalous, he smiled and replied that his conscience was clear.
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2021/10/that-all-may-be-ecumenists.html

  =========================
  Jerzy George Weigel praca magisterska o teologii antykatolickiego Karol rahnera Karl Rahner
  Weigel was born and grew up in Baltimore, Maryland, where he attended St. Mary’s Seminary and University. In 1975 he received a Master of Arts degree from the University of St. Michael’s College with a thesis entitled Karl Rahner’s Theology of the Incarnation in Light of his Philosophy of Transcendental Anthropology.

 136. podczaszy said

  Wice premier Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu pis
  13 października 2021
  https://tarnogorski.info/jaroslaw-kaczynski-odchod/

 137. Piskorz said

  Z beczki innej; za babci-komuny mieliśmy w zakładach POP, czyli …starsze klasy wiedzą co to takiego, więc niech objaśnią młodszym klasom. A JA MAM POMYSŁA””, aby to wykorzystać i utworzyć też naszą POP, czyli PARTIA OPORU PERMANENTNEGO….początek zrobiony /nazwa musi być/.

 138. podczaszy said

  13 października 2021 memy Polska Albania

 139. podczaszy said

  100 euro dla emeryta za emerytury emeryta dla rządu
  Premier Ingrida Szimonyte
  13 października 2021
  100 euro – tyle jest warte życie emeryta 75 lat+ wg rządu na Litwie ?? – Zaszczep się dostaniesz stówkę
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  TAGI
  litwa
  szczepcie się
  szczepienia
  październik 13, 2021

  Premier Ingrida Szimonyte
  Litwa: osoby powyżej 75. roku życia otrzymają 100 euro za szczepienie przeciw Covid-19
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/13/2021-100-euro-tyle-jest-warte-75-lata-na-litwie-zaszczep-sie-dostaniesz-stowke/

 140. podczaszy said

  Ukraina szkoły rządowe:
  to jest, przepraszam, ( nasze dzieci jedzą ) jak świnie ”- napisali.

  Kolejne utyskiwania ukraińskich rodziców na to czym są ‚skarmiane” ich pociechy w stołowkach ukraińskich szkół.
  Warto przy tym przypomnieć że „nowe zasady żywienia dzieci w stołówkach w placówkach oświatowych” wprowadził z wielką pompą obecna „fyrst lejdi” Ukrainy Ołena Zełenska;
  https://ukraina.ru/news/20211013/1032455276.html

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , 13 października, 2021 at 13:55
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-10-2021r-2304-dzien-od-nowego-rozejmu/

 141. Bezpartyjna said

  „Barbarzyński sposób niszczenia przez USA Army

  «Inter anna silent Musae» (wśród oręża milczą muzy) – to łacińskie powiedzenie przychodzi mi na myśl dziś, gdy wojna i zamieszanie ogarniają rozległy region Bliskiego Wschodu, od Libii po Irak. To biblijne miejsce, dosłownie oddychające tysiącami lat historii i kultury, znalazło się w epicentrum wielkiego konfliktu, który rozpoczął się w 2003 roku od agresji USA na Irak i narastał wraz z tzw. arabską wiosną w 2011 roku…”

  https://ndp.neon24.pl/post/163980,barbarzynski-sposob-niszczenia-przez-usa-army

 142. I*** said

  (141) Inter arma… 🙂

 143. Bezpartyjna said

  „Jeszcze nie przebrzmiała sprawa wycofania się USA z sankcji nałożonych na NS2 a już mamy następny przykład jak USA traktują swoich „sojuszników” w Europie Centralnej. Stany Zjednoczone zgodziły się znieść sankcje wobec Rosjan, aby zachęcić do negocjacji z USA. Żadne złagodzenie sankcji, zanim Kreml „zmieni swoje zachowanie”, czyli „wyjdzie z Donbasu” i „zwróci Krym”. Śpiewka ta powtarza się od siedmiu lat , a teraz USA znoszą sankcje, mimo że niesławny Kreml nigdzie nie poszedł, niczego nie zapłacił i niczego nie „pożałował”. Amerykanie po raz kolejny dali jasno do zrozumienia, że ​​interesy sojuszników NATO i sojuszników spoza NATO jak Ukrainy nie mają dla nich znaczenia, gdy pilnym zadaniem jest osiągnięcie porozumienia z Rosją…”

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/163974,v-nuland-w-moskwie-czyli-nastepny-policzek-dla-ukrainy

 144. Bezpartyjna said

  Ad. I***

  Tak ma Pan rację ☺

 145. osoba prywatna said

  Różne spojrzenie i opinie na temat obecności w Moskwie wysłanniczki majdanowych ciasteczek. ➖ Krokodyle łzy junty w Kijowie ➖ !!!
  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/163975,nuland-ruchy-zwrotne-czy-naiwne-bladzenie-we-mgle

 146. osoba prywatna said

  Tajemniczym nazwali szkoccy eksperci ds. zdrowia radykalny wzrost liczby tzw. ataków N-STEMI (zawałów serca bez uniesienia odcinka ST, czyli ataków serca bez typowych objawów zawału w EKG) w Szkocji.
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163962,wzrost-zawalow-serca-w-wyniku-szczepien-12-10-2021

 147. osoba prywatna said

  Pojawia się wideo, na którym dr Fauci zaleca powszechną szczepionkę przeciw grypie w październiku 2019 r.

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2021/10/pojawia-sie-wideo-na-ktorym-dr-fauci.html

 148. Bezpartyjna said

  „Od dłuższego już czasu wiadomo, że paliwo poprzedniego podziału ról na scenie politycznej III RP – wyczerpało się. Czynione w ostatnich latach próby utrzymania polaryzacji a to wokół kwestii tak hermetycznych, jak ustrój sądów, a to tak mniejszościowych i obojętnych ogółowi, jak hasła gender – dawały wprawdzie krótkotrwałe efekty, jednak nie wykazywały trwałości charakteryzującej wcześniejsze kreacje, na bazie katastrofy smoleńskiej, skonfrontowania „Polski solidarnej z liberalną” czy zwłaszcza „walki z komuną”.

  https://chart.neon24.pl/post/163983,nijak-nie-chodzi-o-unie-ani-o-suwerennosc

 149. osoba prywatna said

  W trosce o swoich pacjentów i zgodnie ze swoimi przekonaniami, pani doktor Izabela Radziwiłłowicz poddała się szczepieniu preparatem Pfizera. Po zastrzyku pojawiły się bardzo poważne niepożądane objawy – m.in. potężny ból głowy, obrzęk oka, zaburzenia i czasowa utrata pamięci, bóle mięśni i stawów, porażenie nerwu twarzowego. Z powikłaniami próbuje walczyć wszelkimi możliwymi sposobami – łącznie z przyjmowaniem sterydów. Postanowiła też szukać instytucjonalnej pomocy. Jak na razie, bez skutku…

 150. Piskorz said

  !!! Warto przypomnieć słowa H. Sienkiewicza; „„Jeżeli coś grozi twojemu krajowi i jesteś przekonany, że
  przeciwstawiasz się złu, ostatniemu łajdactwu i stajesz
  w obronie słabych – wal i niech ci ręka nie drgnie.”
  I tak być powinno…!!

 151. Greg said

 152. bryś said

  Podczaszy 138 mem o piłkarzach.

  Bez jaj: https://sportbonusowy.pl/ile-zarabiaja-polscy-pilkarze

  Po co Pan wstawia to sprzedajne towarzystwo. Ile osób namówili do szczepień? Może lepiej takie zdjęcie?

 153. Yagiel said

  A mi podobasie INTER ANNA SILENT MUSAE – takie świeże…
  Może i merytoryczne: tera wojna bez ARMAt – ?
  Nie wiem, jak Autorka pomysła
  ma na imię, ale już mi
  zostanie jako
  ANNA
  🙂

  (może jakiś zestawik podobnych? FESTINA Z WDZIĘKIEM, TOTUS TUŁÓW, NON OMNIS MOZART…)

 154. osoba prywatna said

  Czego nie wiesz o samobójstwie? Halszka Witkowska

  .https://www.youtube.com/watch?v=6wnBdKIFUMo

 155. bryś said

  Jak ktoś będzie się wybierał do lekarza. Polecam:

  .https://www.youtube.com/watch?v=Uzr3UHsLR04

 156. osoba prywatna said

  TAJNY SUPER KOMPUTER KWANTOWY GOOGLE – KOPIOWANIE DUSZY I KONTROLA UMYSŁU NA POZIOMIE DNA
  https://globalna.info/2021/10/11/tajny-super-komputer-kwantowy-google-kopiowanie-duszy-i-kontrola-umyslu-na-poziomie-dna/

  ———-
  Bzdury.
  Admin

 157. bryś said

  18 marca przyjąłem pierwszą dawkę…

  rozmowa z panem Mieczysławem Pasierbskim z Gdyni, emerytem, byłym mistrzem w podnoszeniu ciężarów, pokazuje nie tylko to, ze zdarzają się bardzo poważne powikłania, ale gdy przybierają dramatyczny przebieg, ofiary nie otrzymują pomocy a przypadki te nie są odnotowywane jako NOP.

 158. osoba prywatna said

  Abp Viganò: „pandemiczny Sanhedryn” buduje „labirynt” kłamstw w sprawie COVID
  https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/163985,abp-vigano-labirynt-covidowych-klamstw

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: