Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  nie ja o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  Olo o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  Bogusz o Minister pandemii „grozi”, że…
  Yagiel o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Wyszczepieni z wielkich m…
  ! o Nowe stawki mandatów to RZEŹNI…
  Andzia o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  Greg o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  Suto o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  waldens o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  Antychazar o Szef WHO ostrzega: Na omikroni…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Kar o Wyszczepieni z wielkich m…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Kowidki polskie, czyli przychodzą rachunki za szaleństwo

Posted by Marucha w dniu 2021-10-13 (Środa)

Na zdjęciu przedkowidowe ceny na stacji benzynowej. Było, c’nie?

3 października, dzień 580.
Wpis nr 579
Zakażeń/zgonów: 2.910.866/75.695

Mamy więc październik, a to niedobra pora na kowida. Właśnie rok temu zaczęło się pandemiczne grzebanie przy organizacji służby zdrowia, przerywanie terapii innych niż kowidowe, odsyłanie pacjentów do domu, zamykanie całych oddziałów.

Bilans tego jest już znany, ale wypierany z obiegu publicznego – ponad 130.000 ponadnormatywnych zgonów i trend się nie zatrzymuje, bo mamy przecież do czynienia z niewiadomym wymiarem długu zdrowotnego. Rachunki będą jeszcze przychodzić. Tym bardziej nie widzę powodów, by jeszcze raz wchodzić do tej samej rzeki. Zwłaszcza, że nic się wielkiego nie dzieje, jeśli się spojrzy na zgony, bo na zakażenia to nawet nie ma co się oglądać z powodów maniany w testach PCR.

Dlatego jak zamykają jakiś szpital, by zrobić miejsce dla kowidowców, to powinna się zapalić czerwona lampka, że wracamy na stare tory. Właśnie szpital w Sanoku zamyka oddział kardiologiczny, by przekształcić go w kowidowy. Pierwsze co przychodzi na myśl to los wygonionych sercowców, drugie, to czy przypadkiem szpital nie chce sobie podreperować dochodów, bo taki wydział kowidowy to żyła złota i mało (na razie) roboty.

Celnie pyta w tym względzie twitterowiec AK+. No bo właściwie wiemy, że budżet zdrowia wzrósł za kowida o ciężkie miliardy. To dlaczego zamyka się inne oddziały? Przecież ta górka kasy to właśnie po to, by system za dotychczasowe pieniądze działał jak działał, tylko naddatek miał iść na kowida. A tu i więcej kasy, i mniej opieki.

Zwłaszcza, że po strajku ratowników odezwali się lekarze. Fala odejść lekarzy ze służby zdrowia. Ostatnio 25 medyków odeszło z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Ja myślę, że relacje płacowe, co prawda skandalicznie niskie sprzed kowida, zepsuło wielkie dofinansowanie służby zdrowia w czasach kowidowych. Dobre czasy się powoli (?) kończą, a przynajmniej kończy się dofinansowanie i ciężko wrócić do poprzednich, niższych znacznie, stawek. Z kim przejdziemy więc (a jak złośliwi mówią – kim zrobimy?) czwartą falę?

No, jak pisałem, grypa wraca. Mamy już 105.000 zachorowań w ciągu ostatniego tygodnia, o czym raportuje Ministerstwo Zdrowia. Wielu uważa, że ten skok grypy, to dziwne, bo to znaczy, że po roku noszenia maseczek, te okazały się skuteczne na groźniejszego koronawirusa a na grypę nie. Inni pokazują statystyki, że wzrost zachorowań na grypę dotyczy właściwie w większości zaszczepionych, bo tym lekarze mają zakaz robienia testów na wirusa, a więc diagnozują grypę. Coś jest na rzeczy, bo obecnie testuje się 2,5 razy więcej ludzi niezaszczepionych niż zaszczepionych:

Mamy już rozkminioną kwestię Delty. A w ogóle pamięta ktoś? Miała nas zmiatać, spaliła tysiące tysięcy w Indiach i poszła w świat. Wreszcie wiadomo jak ją rozpoznać. Prezes organizacji lekarzy rodzinnych (biedne te rodziny), sława z Łazarskiego, doktor Michał Sutkowski precyzyjnie określił jak rozpoznać u siebie Deltę, ba – odróżnić ją od grypy. To proste: „objawy mogą być bardzo różne, łącznie z brakiem dolegliwości”.

No, to teraz jest już wszystko jasne – wszyscy jesteśmy Deltami. I to jest wiadomość… dobra. To znaczy, że przeszliśmy to wszystko milionami, nawet nie zauważyliśmy, bo objawów nie było. I mamy odporność. No bo inaczej byśmy wyzdychali jak dinozaury. Potwierdza się więc stare powiedzenie, że jak po pięćdziesiątce (w latach, nie w kieliszku) budzisz się i nic cię nie boli, to znaczy, że nie żyjesz. Wyszło, że jak żyjesz, to masz Deltę.

Mamy ewidentne przykłady z innych krajów, że szczepionki co najmniej nie działają. Bardziej przejęci, mający nawet oparcie w różnych badaniach i stwierdzeniach autorytetów (będę o tym pisał za niedługo), utrzymują, że szczepionki właśnie powodują powstawanie innych, bardziej groźnych wariantów kowida. Ale skoro zazwyczaj małpujemy taktyki innych państw, to akurat tutaj nie powinniśmy tego robić. Po co gonić towarzystwo jak u nich kwestia zaszczepień i zakażeń wygląda tak:

Rząd tu ma problem rozwiązania nierozwiązywalnego paradoksu Roberta Zawistowskiego: „Ciężki moment dla Ministerstwa Zdrowia. Trzeba wytłumaczyć zaszczepionym, że szczepionka działa a zarazem trzeba wytłumaczyć, że nie działa i muszą się trzeci raz szczepić”.

Czasami mnie załamują. Wiele przeszedłem w kowidzie, wiele widziałem, ale są granice yay. No, bo ogłoszono zamiany w zakresie teleporad, od 1 października. Okazało się, że winni byli… pacjenci, którzy nadużywali porad.

To k…a, najpierw przestraszyliście ludność, że ta zginie, głównie w zakażonej służbie zdrowia, potem zamknęliście przychodnie i szpitale, nie dodiagnozowaliście tysięcy ludzi na teleporadach, za co wielu (w tym moi znajomi) zapłaciło życiem a teraz PACJENCI NADUŻYWAJĄ TETEPORAD?!?!?!. To już jest szczyt chamstwa, bo nie dość, że to doprowadziło do takich hekatomb, to teraz jeszcze oskarżacie o to potencjalne ofiary waszych decyzji?

Z obyczajowych mamy historię, która już przerodziła się w serial. Padło na aktywnego w SM profesora Stanisława Żerko. Otrzymał ci on pismo z Sanepidu w Szczecinku o wszczęciu postępowania w sprawie ekshumacji jego własnych szczątków. O co miał w dodatku wnioskować nieżyjący już ojciec pana Stanisława. No to teraz mamy permutację wariantów. Profesor, jak słynny kot Schrödingera, żyje i nie żyje jednocześnie. Co będzie jak wynik postępowania będzie pozytywny? Kogo odkopią? Kto pokwituje? Nieżyjący ojciec? Szykuje się wspomniany serial. Absurdów sądowniczych.

I na koniec twórczość kowidowa, na podreperowanie akumulatorów na cały tydzień. Od Krzysztofa Lisaka. To na melodię „Roty” trzeba śpiewać:

Nie rzucim masek, choć tam brud,
Nie damy wylać dawek,
Trzecią i czwartą weźmiem w mig,
Nie boim się strzykawek!

My kowidianie, to nasz ród!
Tak nam dopomóż, Gut!”

Jerzy Karwelis
https://dziennikzarazy.pl

Komentarzy 18 do “Kowidki polskie, czyli przychodzą rachunki za szaleństwo”

 1. Sowa said

  Dawne PZH wydało ‚wytyczne’ dla testów PCR. Co w przypadku wyniku ujemnego? ‚Wynik negatywny
  nie wyklucza zakażenia… Wskazane
  jest wykonanie ponownego badania kolejnej próbki od pacjenta lub wykonanie innego testu molekularnego’. Słowem – do skutku
  .https://twitter.com/Arachnidualny/status/1448242900853264386

  Źródło:
  Rekomendacje NIZP-PZH w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2
  aktualizacja na dzień 31.05.2021r.
  .https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/05/Rekomendacje-dot.-interpretacji-testow-rtPCR-z-31.05.2021.pdf

 2. Sowa said

  Jeszcze jedno:
  Pozostaje pytanie co ma piernik do wiatraka? test ciążowy jest bezinwazyjny. Chyba że nie chce się aby były dowody na to, że ktoś był w ciąży przed szczepieniem, a po były komplikacje?
  .https://twitter.com/konrad_makar/status/1447856805149818882

  Tak było tydzień temu:
  Kobieta w ciąży może zdecydować się na szczepienie przeciw COVID-19 po zapoznaniu się z wiedzą na temat szczepionki. Nie zaleca się natomiast wykonywania testu ciążowego przed szczepieniem. Po szczepieniu nie jest wymagane zachowanie określonego odstępu przed planowaniem ciąży.
  https://kontrrewolucja.net/rodzina/szok-pzh-nie-zaleca-sie-wykonywania-testu-ciazowego-przed-szczepieniem

  Teraz, po aktualizacji strony w dniu dzisiejszym, tej wzmianki o teście już nie ma. Ciekawe, prawda?
  https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy-szczepionke-przeciw-covid-19-mozna-podawac-kobiecie-w-ciazy/

 3. Olo said

  Już nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mamy do czynienia z holokaustem narodu polskiego na niespotykaną dotąd skalę. Tak, Dobra Zmiana kontynuuje to, co rozpoczęła III Rzesza Adolfa Hitlera.

 4. Sowa said

  Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce
  Raport za okres 27.12.2020 – 15.08.2021
  .https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/08/Raport-NOP-do-15.08.2021.pdf

 5. Voodoosch said

  Swoja droga ciekawe ilu ze szczepanow zrezygnuje z 3 dawki. Ktos tam sie pewnie obudzi. Podejrzewam, ze odsetek zaszczepiencow bedzie spadal z kazda dawka. Choc moge sie mylic, bo zawsze mozna wprowadzic nowe nagrody za szpryce…np. czekolade.

 6. UZA said

  „Dawne PZH wydało ‚wytyczne’ dla testów PCR. Co w przypadku wyniku ujemnego? ‚Wynik negatywny
  nie wyklucza zakażenia… Wskazane jest wykonanie ponownego badania kolejnej próbki od pacjenta lub wykonanie innego testu molekularnego’. Słowem – do skutku”

  A może by tak teletesty ? To oszczędziłoby ludziom bolesnego dźgania w kość sitową, a wyniki mieliby od razu takie, jakie powinny być – szybciej i taniej.

 7. Siekiera_Motyka said

  NOP-y na 100 tysięcy podanych doz preparatu (29 Maja, 2021)

 8. „Rad głupi,że oszalał”

  To dianosa doświadczonego specjalisty chorób wirusowych odnośnie stanu zdrowia covidian. Módlmy się za nich.

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/03/21/wyznanie/#Modl

  jak dotąd jest to najskuteczniejsza terapia przeciwko covidowi.

 9. bryś said

  Voodoosch – szczepany o kolejnych dawkach. Polecam:

 10. revers said

  re8

  kachal nie popusci, populacja ma osiagnac 70% szczepien, brakuje 19% do planu.

  Kto zna 5 latki z ubieglego systemu, ten wie jak to bedzie przebiegac w normach dziennych, tygodniowych, miesiecznych.

  Kolejne obostrzenia i zakazy gotowe, tzn ilosc osob w zgromadzeniach , dostep do kultury i nauki, czy placowek zdrowia.

  https://gs24.pl/nowe-obostrzenia-na-jesien-rzad-ujawnia-szczegoly-czwarta-fala-coraz-blizej/ar/c14-15777842

  Za worzec wzielo sobie MZ Francje, gdzie ok 2 mln Francuzow po ogloszeniu paszportu szczepionkowego ruszylo w pospiechu po nowa spryce.

  Podobnie w Bremen , wiekszosc szepien sceptykow ruszyla po nowych udogodnieniach i restrykcjach do punktow szczepien w kolejce, lub mobilne punkty.

  Tylko w BRD GmbH podzielono grupy szczepanow i nie szczepanow na G1, G2, G3 strefy zakazow i nakzow, czyt kar i nagrod, a Polinskim zoo dla urozmaicenia
  globalnego warzywniaka na strefy czerowna, zielona, zolta.

  jak w Australi, Nowej Zelandii to wygladalo w praktyce, bo zime maja za pasem, w Australi jest wiosna – wystrczylo ze jedna 90 letnia staruszka zachorowala na grype i oglaszano smiertena pandemie cd. dla calego kraju strefy czerwonej, z zakazem opuszcznia miejsc zamieszkania do 5 km.

 11. Jack ravenno said

  Te dane z tabelki wskazują w powiązaniu z USTAWĄ z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi co nastepuje:

  Art. 2 pkt 9 – epidemia — wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie wíększej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących

  Czy dociera wyraźnie teraz, że tzw „stan epidemii” jest po prostu nielegalnie utrzymywany w naszym kraju? Według ustawy obecna sytuacja nie może być nazywana epidemią, a tym bardziej pandemią.

  Sk…wiele

  ——–
  Do polactwa nic nie dociera, prócz knuta.
  Admin

 12. revers said

  W Australi pld. ogloszono obowiazek szczepienia na c19 ze kto do 13 Lisopada tego roku nie wyszepi sie, bedzie placil 5 tys usd kary za brak szczepionki.

  W Polin to wyjdzie na luty, Marzec przyszlego roku a najlpei przed swietami Wielkanonymi zeby poliniaki nie liczyli na swieta bez szczepionki i innych luzow w koscilach w czerwonej strefie Niedzielskiego

 13. walerianda said

  Koniecznie i obowiązkowo Wszczepić to wszystkim lekarzon z z kilkunastoma wyjątkami w Polsce.

 14. Boydar said

  W tej Australii to wygląda że chcą wywołać wojnę; ciekawe kogo z kim.

 15. revers said

  No szykuja sie na Chiny, 90 mld wyrzuca na flote lodzi podwodnych z mozliwocia zabrania na poklad atomowych bombek, ktore mogly by ukryc sie w rejonach lodowcow pld. bieguna.

  Biegun Pln. zareserwowany jest dla rosjan, no i pare lodek podobnych kanadyjsko-amerykanskich.

  Tylko co z lotnikami, w tym strategicznymi skoro cala armia powietrzna Wloch pierwsza odmowila szczepien i zielonych paszportow.

  Wlosi tez brali udzial w operacjach powietrznych NATO w Libii i na Balkanach, takze pteraz przszla kostucha w szepionkach po nich pilotow, narazie zalogowych samolotw bojowych i militarnych pilotow, ale docelowo zastapionych dronami, bezpilotowcami dalekiego zasiegu

 16. Dinozaur said

  Co dotyczy cen benzyny to dochodząca w Europejskim Jasnogrodzie do władzy Partia Zielonych już w latach 90-tych postulowała cenę benzyny ok. 5 DM za litr , aktualnie planowane jest 5 Euro za litr.

 17. UZA said

  ad.9) „Nikt mi nie pomógł”

  Stada wobec ataku drapieżnika mogą przyjąć dwie strategie: wspólnej obrony lub wspólnej ucieczki. Pierwsze strategia jest skuteczniejsza – drapieżnik atakuje broniących się tylko w ostateczności, woli uciekających. Niestety, ludzkie społeczności przyjęły drugą strategię. Stąd ta powszechna obojętność wobec ofiar. Każdy osobnik myśli sobie : „najważniejsze, że mnie się upiekło, że ja przeżyłem/przeżyłam atak”. To nic, że jutro, pojutrze, za tydzień będą następne. Liczy się tylko dziś, a dziś się jeszcze udało.

 18. Kar said

  UZA/..pamieta Pani ten film (z lat ..- tych https://www.imdb.com/title/tt0063442/) o nalocie malp na nasza planete..zaraz po akcji niukiem. Stare parchatka hollywood filmsko z premedytacja dobrze oddajace dzisiejsza czlowieki atmosfere. Beda hycle jedzic na koniach i w bialy dzien wylapywac ostatnie czlowieki (nie-szczepany). Widzi pani obrazek yidda galopujacego z ciagnacym sie na koncu petli arkana za koniem bialasem..bedzie sie dzialo. Powtorka z historii, idzie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: