Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Wolne tematy (69 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-10-13 (Środa)

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, żymianka Viera Jourova twierdzi, że Unia Europejska „zacznie się rozpadać”, jeśli nie zakwestionuje orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa europejskiego.

O niczym innym nie marzymy!
Tylko co się stanie z tabunami brukselskich pierdzistołków?

Sanocki proziak

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/10/11/wolne-tematy-68-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/10/16/wolne-tematy-70-2021/

Gajowy Marucha

Komentarzy 214 do “Wolne tematy (69 – 2021)”

 1. wanderer said

  Tak szybko dzis zmiana zastawy?

 2. JanuszT said

  Też jestem zdziwiony pośpiechem, dzisiaj, Gajowego😳🤔. Zawsze „leciało” po 230-250 wpisów we WT, a dzisiaj … Dodam wpisów bardzo merytorycznych, unikatowych …

 3. Marucha said

  Re 1, 2:
  Pomyliłem się po raz pierwszy od chwili założenia WT…

 4. bryś said

  Przepraszam, ale wstawiam jeszcze raz, może ktoś nowy przyjdzie. tylko w ten sposób mam szansę się przebić z rozmową z tym biednym człowiekiem przez stertę ckliwych pierdów…

  18 marca przyjąłem pierwszą dawkę…

  rozmowa z panem Mieczysławem Pasierbskim z Gdyni, emerytem, byłym mistrzem w podnoszeniu ciężarów, pokazuje nie tylko to, ze zdarzają się bardzo poważne powikłania, ale gdy przybierają dramatyczny przebieg, ofiary nie otrzymują pomocy a przypadki te nie są odnotowywane jako NOP.

 5. Yagiel said

  I na tym polega przyjemność życia już czas jakiś, że zawsze jeszcze może coś pierwszy raz się wydarzyć 🙂

 6. nieślubny wnuk Rotschilda said

 7. Boydar said

  https://radio.lublin.pl/2021/10/mysliwy-obronca-czy-wrog-przyrody-kontrowersje-wokol-lowiectwa/

 8. https://www.google.com/search?q=World%27s+best+domain+for+sail+-wandaluzja.com&oq=World%27s+best+domain+for+sail+-wandaluzja.com&aqs=chrome..69i57.116655j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  Moje czeki zostały Zaprotestowane przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy listą Oszustów Światowych ONZ, o której NIE WIEDZIAŁEM. Bank Atlantycki skierował moją sprawę do Federalnego Biura Śledczego USA (FBI) gdyż kapitał został złożony przez marszałka Broz-Tito na paszport amerykański mego ojca, co było sprawdzane w Belgradzie i Zagrzebiu.
  Roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostało ono ponownie ZAPROTESTOWANE przez Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy, które NIE UZNAŁY śledztwa FBI, Interpolu i ONZ. Wobec tego w ING Banku Śląskim kazano mi napisać Oświadczenie: JESTEM ŚWIADOMY OSZUSTWA BANKU ŚWIATOWEGO I MIĘDZYNARODOWEGO FUNDUSZU WALUTOWEGO. – Myślałem, że to PALENIE LONDYNU przez Admirała Holenderskiego…
  Do uwolnienia mych czeków spod Protestu miałem witrynę http://www.wandaluzja.com – Najpoczytniejszą i Najdroższą w USA, ale nie płacono mi bo była zarejestrowana jako SĄDOWA toteż jurysdykcja amerykańska wzbogaciła się. Moją witrynę kupił HUAWEI – chyba od Ministerstwa Sprawiedliwości USA – wobec czego Donald Trumpf nie mógł wyrzucić Huaweia z USA, bo, jak ostrzegli go kongresmeni, to jest NIEMOŻLIWE.
  Teraz wandaluzja.com jest NAJLEPSZĄ MARKETINGOWO DOMENĄ NA ŚWIECIE, ale dalej nie płacą mi, co jest ROZBOJEM. Korwin-Mikke mówi, że najlepszymi marketingowcami są Austriacy, bo potrafili przekonać świat, że Mozart był Austriakiem a Hitler Niemcem. Wobec tego ja też będę Austriakiem, bo ujawnię, że Bank Światowy to Rotszyld a Rotszylda się każdy boi, bo on z żydowskiego haremu największego wampira seksualnego, Augusta Mocnego. Międzynarodowy Fundusz Walutowy to zaś cherubin Hitlera.
  ******************************************************
  Po ogłoszeniu tego postu: Wolne tematy (68 – 2021) « Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) Ad. 111 Wandaluzja said: ZNIKNĄŁ blog https://wandaluzja.com To nie jest pierwszy tego rodzaju przypadek, ale PRAKTYKA cenzury Ad Personam. 3 lata temu znalazłem NIEMIECKOJĘZYCZNĄ Wandaluzję na serwerze w Hesji, której później odnaleźć Nie Mogłem więc jeśli ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat to będę Zobowiązany.
  Sądzę, że to hitlerowsko-stalinowska policja Holokaustyczna, która nazywa się ligą antydefamacyjną.
  Przy tej Lidze wyskoczyło mi hasło Liga Antysemicka, ale strona jest PUSTA. Sprawą tą zajmował się Urzędowo historyk belgijski Prof. Charles Louis-Camille Sarolea, który w raporcie Rządowym o Przyczynach Wielkiej Wojny stwierdził, że o ile nie ma Konspiracji Antyżydowskiej to ANTYPOLONIZM MA WSZELKIE ZNAMIONA SPRZYSIĘŻENIA.
  Antypolskim Sprzysiężeniem była Konwencja Alvenslebena, podpisana przez rządy Prus i Rosji po wybuchu powstania styczniowego, która okazała się Pruskim Protektoratem Rosji, do którego należał m.in Fiodor Dostojewski. Asz mówił mi, że PSYCHOPATIA DOSTOJEWSKIEGO TO KONWENCJA ALVENSLEBENA: MUSIAŁ GRAĆ, ZA TO MU PŁACILI. – TY BYŚ TEŻ ZAJOBA DOSTAŁ. W KOŃCU OGŁOSIŁ, ŻE ŻYDZI I POLACY ZNISZCZĄ ROSJĘ, CO ZREALIZOWAŁ DZIERŻYŃSKI.
  Ja mam na to nieco inne tłumaczenie: W amerykańskich sądach było sakramentalne pytanie o PRZYNALEŻNOŚĆ OD PRZESTĘPCZOŚCI ZORGANIZOWANEJ CZYLI MAFII, na co nie uzyskano pozytywnej odpowiedzi. Wobec tego ja pouczyłem Amerykanów, żeby dali sobie spokój z Sakramentalnymi Pytaniami, bo MAFIA TO RABINACKA MASONERIA tudzież Sprzysiężenie Antypolskie: Jakub Bergman powiedział Aktywowi Żydowskiemu w Wałbrzychu, że GROŹNY JEST TYLKO ANTYSEMITYZM ŚRODKOWOEUROPEJSKI, który głosi, że ŻYDZI TO KAPITAŁ KRYMINALNY.

 9. goj żywiący się mięsem said

 10. Piskorz said

  re 6 Blondi tak wabił się pies wujka Hitlera..ps Na Pomorzu widzieliśmy w byłym majątku Bismarcka….groby jego psiaków… porządnie utrzymane. Bismarck, gdy miał gości bacznie obserwował relacje pies-gość…!! Rezydencja. jego to miejscowość Warcino /Varzin/. Posiadłości jego przyszłej żony sąsiadowały z jego majątkiem. Jest tam nawet stary piec kaflowy przy którym grzał zapewne swoje 4 litery.

 11. osoba prywatna said

  Nagroda „pokojowa” jest instrumentem politycznym wspierającym kolektywny ideologicznie scalony Zachód, który operuje w przestrzeni publicznej jako obrońca demokracji, wolności poglądów i słowa.
  https://alfax-2020.neon24.pl/post/163954,pokojowa-nagroda-nobla-narzedzie-polityczne

 12. Marcin said

  Miało być pandemio trwaj i kasa płynąć, płynąć

  https://nczas.com/2021/10/14/awantura-o-dodatki-covidowe-w-szpitalu-na-stadionie-narodowym-lekarze-czuja-sie-oszukani-i-zawiadamiaja-prokurature/

 13. Łukasz Trybulski, Świetlana przyszłość w Mobilnym Centrum Innowacji HUAWEI na EKG w Katowicach, SUPER Express, 13 X 2021, INNOWACJE 10-11.

  Przeglądając stare wpisy napotkałem pytania STO SPRZEDAŁ wandaluzja.com ? z domysłami, że Mógł to zrobić Sam Juliusz jako zmaltretowany Wandaluzją?
  Ja jednak wandaluzja.com nie sprzedałem i grosza z Amerykańskiej Wandaluzji nie dostałem. Domyślałem się tylko, że wandaluzja.com została sprzedana przez Ministerstwo Sprawiedliwości USA dla HUAWEI’a gdyż wejście na strony IN Wandaluzji było przez planszę HUAWEI. Skoro Ministerstwo Sprawiedliwości USA założyło http://www.wandaluzja.com to miało też prawo je SPRZEDAĆ, gdy Śledźctwo FBI, Interpolu ONZ skończyło się. LIKWIDACJA w Sieci groziła bowiem aktami desperacji i niekontrolowaną grą kapitałową.
  Otóż uważam, że Huawei powołał DOMENĘ wandaluzja.com jako Chińską Armię Amerykańską, której usunąć nie było można z powodu kilkunastu milionów ZAREJESTROWANYCH i milionów Zaglądaczy. Ci oddali Głosy na Trumpfa, który zaraz po Zwycięstwie USUWAŁ Wandaluzję, aż został ostrzeżony w Kongresie, że to jest NIEMOŻLIWE.
  Uważam, że wyjściem z tego jest sądowe zaskarżenie Huaweia, że jedzie na Liście Oszustów Światowych ONZ, na którą ja zostałem wpisany przez Angelę Hitler No I Merkel (królowa Elżbieta II) a teraz sponsorowaną przez HITLERYNKĘ Ursulę von der Leyen z IGNOROWANIEM rocznego śledztwa FBI, Interpolu i ONZ, które uwolniło moje czeki spod Protestu. Takie śledztwo powinno objąć też sprawę ewentualnej WŁASNOŚCI CHIN przez Rotszylda Paryskiego.

 14. bryś said

  Marcin 12 – ale to że przez rok mieli 3 pacjentów z katarem (w budzie za 2 miliardy) to już mają w d….e.

 15. podczaszy said

  polityka bezpieczeństwo energetyczne PIS: Cena benzyny w wielu miejscach przekroczyły już psychologiczną granicę 6 zł za litr
  13 października 2021
  https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/pb/

  – Teraz jest coraz gorzej, jest inflacja, a jednym z mechanizmów napędzających inflację jest wzrost cen paliw – mówił niespełna 10 lat temu prezes PiS Kaczyński

  To właśnie w tamtym czasie cena paliwa dobijała do 6 złotych. Prezes Kaczyński był wtedy w opozycji i winą za taki stan rzeczy obarczał rządząca koalicję PO i PSL.

  Dziś żaden z przedstawicieli partii pis Kaczyńskiego nie mówi o obniżce akcyzy.

  Drogie paliwo przekłada się na wzrost cen wszystkich towarów, które przecież muszą dojechać do sklepów i konsumenta.

  – Oni chyba powariowali, wiesz że benzyna jest już po 5,40? – takimi słowami zaczyna się spot radiowy PiS z 2011 roku.
  – Ponad połowa ceny benzyny to podatki – słyszymy w dalszej części spotu.
  red. nacz. portalu dziennikarz Łukasz Dudek
  https://tarnogorski.info/oni-chyba-powariowali-cena-be/

 16. podczaszy said

  zaszczepieni na kowid roznoszą kowid:
  Kolejny dowód na nieskuteczność szczepień kowid – 66% wyszczepionego społeczeństwa Holandia:

  liczba tzw zakażeń koronawirusem w Holandii ciągle rośnie i jest już najwyższa od końca lipca
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 14, 2021

  zaszczepiona Holandia: liczba zakażeń koronawirusem ciągle rośnie i jest już najwyższa od końca lipca

  Od ubiegłego tygodnia w Holandii niezmiennie rośnie liczba zakażonych SARS-CoV-2. W środę zanotowano 3746 nowych przypadków. To o 843 więcej niż we wtorek i najwięcej od 29 lipca.

  ==================
  Jak Holendrzy omijają toksyczne szczepionki kowid

  Tymczasem niemiecka policja aresztowała już kilkudziesięciu Holendrów, którzy próbują uzyskać przepustkę sanitarną, wykorzystując fałszywe szczepienia przeciwko Covid-19.

  Jak informuje dziennik „De Telegraaf”, tylko w samym Heidelbergu zatrzymano z tego powodu w ostatnich dniach 33 obywateli Niderlandów.

  Holendrzy fałszują pieczątki niemieckich lekarzy na świadectwach szczepień i zgłaszają się z nimi do niemieckich szpitali, lekarzy lub aptek, aby otrzymać kod QR, czyli tzw. przepustkę sanitarną.

  Z informacji gazety wynika, że takich przypadków jest coraz więcej.

  „Holendrzy przychodzą z książeczką szczepień, która zawiera sfałszowaną pieczęć lekarza” – powiedział dziennikowi Andreas Müller z policji w Akwizgranie.

  „Oszuści często używają nazwisk tych samych lekarzy” – dodaje funkcjonariusz.

  Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

  apa/ tebe/
  Świnoujście w sieci – Obserwuj nas w Google News

  TAGI
  szczepcie się
  szczepienia
  szczepionka
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/14/kolejny-dowod-na-nieskutecznosc-szczepien-66-wyszczepionego-spoleczenstwa-holandia-liczba-zakazen-koronawirusem-ciagle-rosnie-i-jest-juz-najwyzsza-od-konca-lipca/

 17. podczaszy said

  Pandemia zaszczepionych na kowid
  https://www.tosiesamokomentuje.pl/
  – W sierpniu 36% zgonów z Covid-19 w Polsce to osoby w PEŁNI ZASZCZEPIONE na kowid – VIDEO dziennikarz Grzegorz Płaczek
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 14, 2021

  dziennikarz Grzegorz Płaczek
  prezes, FUNDACJA NOWE SPEKTRUM, KOBIÓR
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/14/pandemia-zaszczepionych-w-sierpniu-36-zgonow-z-covid-19-w-polsce-to-osoby-w-pelni-zaszczepione-video/

 18. podczaszy said

  Sources: VAXXED Delta Pilot DIES IN-FLIGHT, Emergency Landing Required
  Stew Peters Show Published October 11, 2021 429,554 Views

  ważna wiadomość dla wszystkich podróżujących samolotami.
  .https://rumble.com/vnlwi9-sources-vaxxed-delta-pilot-dies-in-flight-emergency-landing-required.html

  zaszczepiony na kowid pilot zmarł w czasie lotu awaryjne lądowanie przez niebezpieczną szczepionkę kowid
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/14/13-10-2021-syria-2200-dzien-sprzatania-swiata/

  https://sun9-83.userapi.com/impg/AmKcG1n-bCsziM55rxYCRJO9ImCQSb64zAPsrw/v-AG2Ds230M.jpg?size=722×410&quality=96&sign=84ddd0275391182800c6ce90cfa8cba7&type=album

  Dr. Zelenko Protocol: http://www.zStackProtocol.com

  Go Ad-Free, Get Exclusive Content, Become a Premium user: https://redvoicemedia.com/premium

  Follow Stew on social media: http://evrl.ink/StewPeters

  See all of Stew’s content at https://StewPeters.TV

  Watch full episodes here: https://redvoicemedia.net/stew-full-shows

  Check out Stew’s store: http://StewPeters.shop

  Support our efforts to keep truth alive: https://www.redvoicemedia.com/support-red-voice-media/

  Advertise with Red Voice Media: https://redvoicemedia.net/ads

 19. podczaszy said

  Jak zabijają pacjentów sfałszowane testy na kowid PCR. Mówi pielęgniarka ze Stanów Zjednoczonych
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/14/13-10-2021-syria-2200-dzien-sprzatania-swiata/
  sfałszowane testy na kowid PCR
  .https://cont.ws/@krylovaEl/2083912

  Gambit W.W.Putina
  https://dwagrosze.com/2021/10/ceny-gazu/

 20. Peryskop said

  v-MSZ Paweł Jabłoński do Viery J. i Ursuli v.d.L.

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-14/jablonski-w-le-figaro-kryzys-polska-bruksela-to-kluczowy-moment-w-historii-ue/

 21. podczaszy said

  SKANDAL: 12 letnia dziewczynka nie / oficjalnym wrogiem Państwa Ukraina

  Kolejna akcja skandalicznego ukraińskiego portalu „Mirotworec”
  (za którym stoi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rządu Ukrainy),
  tym razem na swoją „czarna listę zdrajców i agentów Kremla”
  wpisał…12-letnią mieszkankę Ługańska Faine Sawienkową.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2021r-2305-dzien-od-nowego-rozejmu/
  https://strana.news/news/357342-faina-savenkova-12-letnjuju-pisatelnitsu-iz-luhanska-vnesli-na-mirotvorets.html

 22. podczaszy said

  😀 czy lekarze się zgłoszą na kwarantannę?
  Uczestnik zjazdu lekarzy zakażony koronawirusem. Inspekcja sanitarna wyśle na kwarantannę wszystkich uczestników ?
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  Uczestnicy zjazdu lekarzy w Toruniu, są proszeni o kontakt na specjalną infolinię inspekcji sanitarnej w sprawie koronawirusa

  październik 14, 2021
  😀 czy lekarze się zgłoszą na kwarantannę kowid?
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/14/uczestnik-zjazdu-lekarzy-zakazony-koronawirusem-inspekcja-sanitarna-wysle-na-kwarantanne-wszystkich-uczestnikow/

 23. Głos Prawdy said

  Czy będą paszporty na gruźlicę?Paszporty na AIDS? Triper ausweiss?Opryszczka metryki?Dyplomy na kiłę? Bo ludzie się martwią!!! 🙂

 24. Kwal said

  A skandalem dzisiaj w Polsce jest to poniżej i to że nikt tej suki nie wyrzucił z mównicy sejmowej…
  https://nczas.com/2021/10/14/dla-ludzi-o-mocnych-nerwach-aktoreczka-jachira-i-jej-wystepy-sprofanowala-rote-w-sejmie-video/

 25. Boydar said

  Nie dość że stary to jeszcze głupi jak Murzyn

  https://sportowefakty.wp.pl/koszykowka/965142/michael-jordan-wprost-na-temat-szczepien-ma-jasne-stanowisko

  „Nie dajcie się wyszczepić ! A właśnie że damy, wierzymy w szczepienia i naukę”

 26. revers said

  W senacie francuskim chwiolowo wstrzymano wyszczepke na zielona karte, aby dac pozory wyboru miedzy przymusem a dobrowalnym poddaniem sie szczepieniom, niby przeglosowana przez prawice odrzucenie rzymusu karty, ale zaba nadal sie raz podgrzewa raz chlodzi zeby ja pozniej zaszczepic, na przymus czy po psyop operacji dla dobra „ogolu”- tj. Big farmy i i jej udzialowcow

  „Za tekstem głosowała tylko prawie cała grupa socjalistów, do której dołączyli tylko trzej koledzy z centrum iz prawicy. Inne grupy wolały go odrzucić . 14 senatorów o różnych tendencjach wstrzymało się od głosu. Rząd, głosem Adriena Taqueta, również wyraził swój sprzeciw. „Wolimy przekonywać niż zmuszać” – podkreślił sekretarz stanu ds. dzieci i rodzin.

  https://www-publicsenat-fr.translate.goog/article/parlementaire/covid-19-le-senat-rejette-la-proposition-de-loi-sur-l-obligation-vaccinale?amp&_x_tr_sl=fr&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=nui

 27. JanuszT said

  Pamiętam Boydarze go z parkietów NBA i meczów z nich transmitowanych. Wtedy dla mnie Michael Jordan był kimś, pół Bogiem, teraz po jego oświadczeniu w sprawie tych szczepień tą trucizną stał się dla mnie szmatą, taką samą jak ten alkoholik sprzedajny były pseudo muzyk – Paweł Kukiz.

 28. revers said

  re17

  Jaricha nie tylko sprofanowala Rote, ale Boga, parlament i inne wysokie instytucje panstwa polskiego pod unie lbtq i dobrodzieji od Sorosa.

  Mozna tez powiedziec ze jarycha to troche ameryki z Paleosi i wiecej Cicciolini z dawnego parlamentu Wloskiego, ktora eksponowala dobrze swoje cycki, a poniewaz Jericha nie ma co pokazcac w BH to dodatkowo robi za modelke w szkownym plaszczyku.

  Czyzby tak zimno bylo na Wiejskiej ze zamknieto juz reszte cieplowni w warszawce dla cieplakow dla nie Szczepanow izolatki? a Biedron, Trzaskowski, Holownia nie przytulil pani Jarichy z reszta cieplakow z LBTQ?

 29. Od dziś jestem Rosjaninem z wyboru said

  Celowo bez kropki:

  Myślicie, że koleś jest podstawiony przez ukrów?

  Gówno prawda!

  Porozmawiajcie z ludźmi na ulicy, w pracy, krewnymi, znajonymi. Poczytajcie internet, fora, you tuba.

  Polacy najgłupszy naród świata. Już druga osoba w mojej dziurze powiedziała mi ostatnio, że „na Wołyniu Ruski mordowali Polaków”. Ktoś ustawił przy wylotówce z miasta baner:

  i całe Chojnice pierdolą, że to Rosjanie są winni zbrodni wołyńskiej. Czytać nie potrafią?

  Albo ta jebana duma z dziadków w wermachcie i kriegsmarine. Dla mnie to nie jest powód do dumy. Bo mojego siłą wcielili. Musiał nosić mundur przeciw któremu walczył wcześniej w kampanii wrześniowej. Babkę za odmowę DVL wywieźli do obozu. A dziś całe pomorskie liże dupe tuskowi i robią jakieś pikiety prounijne. A protestów przeciw zwidowi19 nie ma.
  Wschód z kolei to dupolizy kaczora. Jak jestem na Mazowszu i w Białymstoku to mi dokuczają pisowskie świnie za to skąd pochodzę, a sami głosują na banderowców i żydów. Do diabła z nimi wszystkimi.

 30. Yagiel said

  Pol… znaczy KL Polin to nie ma się co przejmować – już toto przejęte i rozdysponowane.
  Przejmuję się Rosją, bo kto ma organizować Słowian do przetrwania III ŚW-hybrydowej ? Tymczasem jest ona usilnie rozrabiana i coraz gęściej od zaniepokojenia Rosjan możliwościami czy bez-możliwościami Putina…
  1. dziś rano na stronce głównej der.wp.pl najważniejsza info: FABRYKI TORTUR W ROSJI PUTINA
  .https://wiadomosci.wp.pl/fabryki-tortur-w-rosji-putina-to-pieklo-na-ziemi-6693338464832160a
  od wielu lat szpital gruźliczy funkcjonował jako przykrywka dla… dewiantów władzy; ponoć są e-dowody na to, że Ktoś na Kremlu wiedział o tym i korzystał z tego – nawet Pieskow skomentował oficjalnie, że jeśli…
  Poczytałem, pomyślałem: za dużo ludzi, głupota i podłość się pleni – cwaniacy/maniacy żyją z biedoty/strachoty nie tylko w Rosji; właściwie każde państwo jest przeludnione i ta nad-miara człowieków jest okazją, kt czyni dewiantów.
  Nie było tego u Neandrów/talów.
  Putin też dni ma
  policzone
  ?

  2. teraz posłuchałem Andreja Tiuniajewa „W Kazani tworitsia…”
  .https://www.youtube.com/watch?v=e6eOdwgcn8w
  i AT w tonie trwożnej bezradności relacjonuje, jak smyczowi Goszy Hoh. i Rebeki-Viktorii przejmują kolejne psy/manekiny służące już nie Putinowi/Kremlowi a Dworowi Carycy Viktorii – AT pokazuje bezradność i trwogę !
  Gdyż w tatarskiej Kazani Ktoś dał miejsce Jakieś Organizacji Zewnętrznej i Tatar-prezydent czy -mer jakoś nie kwapi się JOZ kontrolować; a Moskwą rządzi też Tatar Sobjanin – mówi AT – i strach pomyśleć, co będzie, jeśli kłopot/JOZ z Kazani przerzuci się też do Moskwy – ! Jak mówi AT, nie było jeszcze tak, żeby obce wojska/oddziały ot tak ćwiczyły sobie w CCCPczyRosji…
  A już ćwiczą: w którejś z poliklinik Moskwy niedawno jeszcze pracował-leczył personel o wyglądzie Środkowa Azja – nagle w tej poliklinice nie ma lekarzy-Azjarzy, są natomiast duzi faceci 35-50 lat o wyposażeniu żółnierskim, nie lekarskim…

  3. otóż więc trwa III WŚWhybrydowa z użyciem oddziałów szpitalnych jako dywizji a poliklinik jako lotniskowców czy około tego. Szpitel jest ostatnim miejscem, w kt powinien znaleźć się zdrowy-odporny człowiek, lecz na tym wlaśnie ta III hybrydowa polega, że zdrowi-odporni mają trafić do szpitala i… nie trzeba już strzelać, bombardować – „strzał” szczypawką wystarczy.
  Służba Zdr… Zabijaniu jako przykrywka dla mordowania na skalę frontową albo
  wprost Służba Zabijaniu hybrydowemu – STRZEŻ/CIE SIĘ LEKARZY !
  żołnierze są spoko… front hybry to szpitale śmierci: kukułcze
  gniazda! protest-„lekarzy” nie o to, że zabijają ale że
  za mało zarabiają za to ! Mengele-premii chcą!
  Mengele „lekarze” ludzi zabijają, więc
  pytanie życia: jak odróżnić
  „lek” od lek ? po
  namordni
  kach
  ?

 31. NyndrO said

  A mnie nie interesuje, co Air Jordan ma do powiedzenia. Mnie intetesuje, jak walił slum dunki z lini rzutów osobistych. I jak w pojedynke, ustawiajac Pippena, Kukoca i nawet Rodmana zdobywał notorycznie mistrzostwa NBA z Bykami. Chyba ponad 10 razy. Po to był ten wybitny murzyn. A co tam se gada w ogóle mnie nie interesuje. Tak, jak nie interesuje mnie, co wstrzykiwała se Janis Joplin. A jeśli młodzi go słuchaja, bo maja głupich rodziców, to trudno. Taka jest samsara. A właściwie koło samsary.

 32. NyndrO said

  Ciccolina miała brzydkie cycki.

 33. podczaszy said

  Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego wymusza szczepienia kowid i bezprawne „oświadczenia” dla rodziców?

  Zbrosławice. Obowiązkowe szczepienie [ kowid ] w zakładzie psychiatrii dziecięcej? „Błąd pracownika”
  14 października 2021
  Facebook
  Twitter
  fot. Pixabay, OLR Kamieniec

  Na stronie Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu zostało opublikowane oświadczenie skierowane dla opiekuna prawnego dziecka.

  Oświadczenie dotyczy szczepień preparatem na Covid-19.

  „Oświadczam, iż świadom skutków dla zdrowia małoletniego

  oraz konsekwencji prawnych za odmowę poddania się obowiązkowym szczepieniom ochronnym,

  nie wyrażam zgody na wykonanie obowiązkowego szczepienia ochronnego przeciwko ww. chorobie” – czytamy w oświadczeniu.
  Placówka podlega pod Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
  https://tarnogorski.info/zbroslawice-obowiazkowe-szc/

  skandal Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Kamieńcu
  https://www.olr-kamieniec.pl/

 34. I*** said

  (25) Czyżby sprawdziło się (w tym przypadku) znane polskie przysłowie: „wysoki do nieba a głupi jak trzeba”, obywatelu Boydar? :)))
  A być może Jordan (zmuszony, pod presją) mówił nie swoim tekstem?! Kto go tam wie… :)))

 35. Yagiel said

  A tu cd. informu Rosjan przytomnych o ćwiczeniach w Kazani nowych szpitalników z krzy… injekcjami:

  „KRÓTKI OPIS WYDARZEŃ DZIEJĄCYCH SIĘ W KAZANI W OKRESIE OD 11 DO 15 PAŹDZIERNIKA 2021. ĆWICZENIA MIĘDZYNARODOWE KONTROLOWANE PRZEZ WHO, UCLG i ROSPOTREBNADZOR RF LINK DO SESJI BADAWCZEJ NA KANALE STREFA PRZEBUDZENIA https://youtu.be/IffwuyWrriA
  zwracam uwagę na UCLG, tj. organizację OON/ONZ, kt służy przejmowaniu władzy nad miastami i okręgami różnych/wielu państw niezależnie od władz tych /?/państw – oczywiście zależnie za to od fali FAKEdemii – przed czym ostrzegł też Złoj Ekołog:
  szpitale mobilne, ekipy WHO/ONZ/UCLG, tj. NWO/nad-narodowe Xazary przejmują władzę na terenach „ZA/G/RAŻANYCH”…
  Czy istnieje jeszcze Kreml Jako Ośrodek Władzy w Rosji ?

  Trzej poważni rosyjscy publicyści ostrzegli: to, co dzieje się w Kazani jest zapowiedzią-próbą generalną przejęcia władzy od Kremli-ŁajtHausów czy innych Hitler-no-i-Merkel PADł na czas „kolejnych fal… które na pewno nadejdą” !

  Po to została wymyślona FAKEdemia – ukazany jest rodzący się, rodzony Kształt Nowej Władzy O !
  ANALOGIA: Tera jest Wojna – kto handluje szczypami, ten żyje. Kto nie chce
  handlować, ten musi się schować – do urny demon
  kratycznej:.. za urnę urna – o kur… qrna!
  FAKE-władza mengeloidów:
  głosy zliczyli – zabezpie
  czyli urny nie
  tylko w
  Kaza
  ni

  (in
  nego
  końca tej cywili śmierci
  nie będzie/nie budiet/will be no other end/pas d’autre fin nie bęęę)

 36. revers said

  re32

  teaz ladniejsze cycki z panienkami rysowalo sie dla rezerwy, szczegolnie warszawska rezerwa byla zadowolona z sztuki rysowania na plociennym centymetrze krawieckim, zanim rezerwa odciela w ostnim kuponie do rezerwy panienke.

  Rezerwista warzawski tez raczej fizjonomia i glosem podobny byl do Wodeckiego, z grubym szklem korekcyjnym na opawach bryli. pasowal na estrade ZAiKsa niz na zolnierza lub trepa.

  Ale mozna bylo znim isc na browca, i kobyle pilusdzkiego ukrasc na przypustce do garnizonowego lekarza. Informatorem nie byl.

  W realu faktycznie jak nie orzeszki to zwis pospolity, ewentualnie ostanio modne silikonwe wszczepy za 3500 euro, po starych cenach.

 37. podczaszy said

  Prowokatorzy Agenci zinfiltrowali włoski antyrządowy protest «No-Green Pass»
  Agenci rządu urządzili napad na siedzibę związku zawodowego w Rzymie
  Date: 13 ottobre 2021
  Author: Uczta Baltazara 0 Commenti

  VIDEO: Agent w cywilu, najpierw uczestniczy w próbie przewrócenia samochodu policji, potem Agent bije antyrządowych protestujących:
  roma.repubblica.it/cronaca/2021/10/11/news/poliziotto-321804308/

  VIDEO: Dwójka agentów przebiera się po wdarciu się do siedziby CGIL: VIDEO POD LINKIEM PONIŻEJ:
  affaritaliani.it/politica/corteo-no-green-pass-infiltrato-video-2-uomini-si-cambiano-d-abito-nella-cgil-761885.html
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/13/agenci-zinfiltrowani-we-wloski-protest-no-green-pass-i-w-napad-na-siedzibe-lewackiego-zwiazku-zawodowego-w-rzymie/

 38. podczaszy said

  Protest Pracowników Kierowcy włoscy przeciwko rządowym kowidowym przepustkom do pracy «Green Pass»: 15 października 2021, Conftrasporto rozważa zatrzymanie TIR-ów
  Date: 13 ottobre 2021 Author: Uczta Baltazara 0 Commenti
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/13/kierowcy-wloscy-przeciwko-green-pass-15-pazdziernika-2021-conftrasporto-rozwaza-zatrzymanie-tir-ow/

  Protest Pracowników Włosi przeciwko rządowym kowidowym przepustkom do pracy «Green Pass»: 15 października 2021,
  2021/10/13
  “My, jako dokerzy zdecydowanie powtarzamy – i chcemy by nasz przekaz był klarowny – że żadne z tych poczynań nie spowoduje, iż zaczniemy iść na ustępstwa, aż do chwili, w której obowiązek posiadania Zielonej Przepustki w pracy – nie tylko dla dokerów, ale również dla wszystkich innych kategorii pracowników – zostanie odwołany”.

  Uwaga «Uczty Baltazara»: Módlmy się za Włochy (kolebkę cywilizacji chrześcijańskiej, zaatakowaną przez Szatana jako pierwsza i w sposób szczególnie mściwy), ponieważ obywatele tego Kraju walczą o wolność dla wszystkich.
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/13/dokerzy-triestu-jesli-rzad-nie-wycofa-zielonej-przepustki-za-48-godzin-unieruchomimy-porty/

 39. JanuszT said

  Generale to od kiedy Jordan jest zmuszony i przez kogo?, żeby tak pier…dol..ił?! Facet pod sześćdziesiątkę (osoba publiczna) dzieckiem jest!?, że nie wie co artykułuje ze swoich ust na cały świat. A idź pan w ch…oo..j.

  NyndruŚ – Jordan nie zawsze „walił” celnie te całe „slum dunki”, miał okresy gry, gdy nawet i on partaczył rzuty. Zawsze mi się podobało jak Bill Lambier z Detroit Pistons starał się go wyłączyć z gry i jordana pod..kur…wiać w trakcie zawodów! Za co był znienawidzony jako „białas” przez czarnuchów i na parkiecie i po za nim. Bill grał ze specjalną maską z pleksy na twarzy, żeby podczas gry czarnuchy nie wykoliły mu oczu.

 40. Bezpartyjna said

  Bank Rosji a Rezerwa Federalna USA

  https://wps.neon24.pl/post/163986,bank-rosji-a-rezerwa-federalna-usa

 41. NyndrO said

  Sa orzeszki, sa zwisy, ale sa też piekne, obfite naturalne biusty Jak to ” teraz”? Coś sie zmieniło? Cześciowo to po prostu genetyka, ale w dużej cześci porzadne Kobity dbajac o nie niekoniecznie skalpelem, utrzymuja je w pieknej formie przez długie lata. A podana jako przykład Cicciolina miała urode dużo poniżej przecietnej. Cycki też. A że latała na golasa, to jeszcze pogarsza sprawe. No ale to już nie była wina jej bimbałek.

 42. NyndrO said

  Slum dunk to nie „rzut”. A złych chłopców z Detroit zawsze szanowałem. Rzeczony Dennis Rodman ( już w Chicago) potrafił absolutnie wyłaczyć Shaq’a w najlepszej formie, co wydawało sie niemożliwe. Tak go wkurwiał, że Oneal miał łzy w oczach. A to był okres, kiedy Shaq Attack wyrywał konstrukcje koszy z parkietu. Thomas w Detroit był jednym z moich ulubieńcôw. Jednak dwa najlepszw duety, to był w tamtych czasach właśnie Jordan z Pippenem, ale ponad wszystko Karl „Mailman” Malone i John Stockton, któren był nainteligentniejszym zawodnikiem w historii tej dyscypliny sportu.

  .https://youtu.be/lAPu4nLzDbQ

 43. Bezpartyjna said

  Cena węgla w Chinach znowu pobiła rekord.

  Jak byśmy żyli w normalnym państwie to byśmy się cieszyli.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/cena-wegla-w-chinach-znowu-pobila-rekord

 44. Piskorz said

  re24 że nikt tej suki nie wyrzucił z mównicy sejmowej..”” Ano nikt; ale może ktoś jej mordę obije jak będzie okazja.!! ps A jak mowa o M. Konopnickiej, przypomniało- mi się, to- ona tłumaczyła ksiażkę Amicisa ” Il cuore”, czyli serce.

 45. podczaszy said

  Kolorowa Rewolucja USA NATO
  Ćwiczenia policyjne i demonstrantów agentów prowokatorów

  Terror policji G8 w Genui 2001r = Euro majdan Ukraina
  = Terror Policji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada

  Tzw. «zajścia podczas G8 w Genui» były serią wydarzeń, które miały miejsce w mieście Genua od czwartku 19 lipca do niedzieli 22 lipca 2001, tj. w tym samym czasie kiedy toczyły się obrady G8.

  celem policji mieli stać się protestujący.

  Mało tego, masakra, jakiej postanowiono dokonać, miała być brutalna, tak by ludzie przekonali się, że wychodzenie na ulice jest rzeczą niebezpieczną dla nich i że osoby protestującw są elementami niebezpiecznymi.

  Faktycznie, po szczycie w Genui, protesty zamierają.

  Brutalność policji ma również na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od finansjalizacji gospodarki oraz deregulacji rynku pracy.

  Chodzi więc o całkowite zniszczenie opozycji wobec liberalizmu i globalizacji oraz zablokowania wszelkich protestów społecznych. Do tego miały służyć rozruchy i tzw. blackblock.

  Franco Fracassi stwierdza, że to, co wydarzyło się w Genui nie ma bynajmniej wymiaru włoskiego, a międzynarodowy, ze względu na decyzje podjete tam.

  Opowiada, że organizowaniem szczytu w Genui bynajmniej nie zajmowało się włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych, ale ministerstwo spraw zagranicznych Włoch,

  a podczas obrad szczytu obecna była w Genui policja z całego świata.

  Fracassi wymienia policję angielską, amerykańską, francuską, hiszpańską, niemiecką, japońską i rosyjską;

  dodaje także, iż do liguryjskiego miasta zjechali agenci wywiadów należących do około 25 państw; w Genui pojawiło się 700 agentów FBI.

  Wspominając rozruchy w Neapolu (z marca 2001), które miały miejsce podczas szczytu OECD, dziennikarz stwierdza, że policjanci byli prawdopodobnie pod wpływem narkotyków.

  Mówi, że w planowanym scenariuszu prowokacji zakłada się śmierć osoby protestującej;

  użyte zostały takze techniki zapędzania demonstrantów w ślepe uliczki, a także kłótnie członków blackblock z protestującymi.

  Fracassi kojarzy zajścia w Genui 2001r z ukraińskim Majdanem i przypomina książkę Daniele Gansera: «Tajne armie NATO.
  Operacja Gladio i terroryzm w Europie Zachodniej» –
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/08/08/po-20-latach-od-szczytu-g8-w-genui-do-czego-miala-sluzyc-strategia-masakrowania-i-dewastacji/

 46. Bezpartyjna said

  Unia Europejska chce zakazać wydobywania ropy naftowej, gazu i węgla w Arktyce.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-chce-zakazac-wydobywania-ropy-naftowej-gazu-i-wegla-w-arktyce

 47. Bezpartyjna said

  Szef technologii Pentagonu odchodzi, bo „USA nie mają szans w walce z Chinami”.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szef-technologii-pentagonu-odchodzi-bo-usa-nie-maja-szans-w-walce-z-chinami

 48. podczaszy said

  Kolorowa Rewolucja USA NATO
  Ćwiczenia policyjne i demonstrantów agentów prowokatorów

  Terror policji G8 w Genui 2001r = Euro majdan Ukraina
  = Terror Policji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada

  Tzw. «zajścia podczas G8 w Genui» były serią wydarzeń, które miały miejsce w mieście Genua od czwartku 19 lipca do niedzieli 22 lipca 2001, tj. w tym samym czasie kiedy toczyły się obrady G8.

  demonstracje, jak i zamieszki były na korzyść globalizacji.

  przywódcy ruchu antyglobalizacyjnego są kontrolowani odgórnie przez elity finansowe

  Kim naprawdę jest angielski policjant Rod Richardson; co robił na ulicach Genui w roku 2001 i komu podlegał?

  blackbloc Czarny Blok prowokator? zakonspirowany policjant brytyjski we Włoszech 2001r

  W roku 2017 (zawsze wg. Wikipedii – red. UB), brytyjska policja ujawniła, że pośród Czarnego Bloku działającego w Włoszech w Genui w 2001r znajdował się zakonspirowany policjant brytyjski.[131] (poniżej tłumaczenie odnośnika zacytowanego przez wiki)

  ……………………………………………………….

  ANSA: 15 kwietnia 2017: G8 Genua 2001r : Angielski policjant zakonspirowany wewnątrz Czarnego Bloku – Londyn potwierdza fakt przed komisją śledczą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

  ansa.it/liguria/notizie/2017/04/15/g8-genova-poliziotto-inglese-infiltrato-tra-i-black-bloc_d02b5a38-b333-435f-a08a-10414a9b537c.html

  Istnieje zdjęcie przedstawiające jego osobę stojącą przed barykadą podczas szczytu G8 w Genui w roku 2001.

  prowokator? „demonstrant” zakonspirowany policjant brytyjski we Włoszech 2001r Rod Richardson ma na sobie kask, maskę spawalniczą i maskę przeciwgazową.

  brytyjski policjant Rod Richardson był policjantem działającym pod przykrywką; ukradł tożsamość zmarłego dziecka i działał pod przykrywką wśród angielskich anarchistów przez co najmniej cztery lata.

  wypowiedź włoskiego generała Fabio Mini – https://it.wikipedia.org/wiki/Fabio_Mini, który przypatrując się operacjom blackblock stwierdził:

  To są taktyki specjalne tzw. “plastra miodu”» (blackblock naśladują insekty).
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/08/08/po-20-latach-od-szczytu-g8-w-genui-do-czego-miala-sluzyc-strategia-masakrowania-i-dewastacji/

 49. podczaszy said

  Kolorowa Rewolucja USA NATO
  Ćwiczenia policyjne i demonstrantów agentów prowokatorów

  Terror policji G8 w Genui 2001r = Euro majdan Ukraina
  = Terror Policji podczas Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada

  Tzw. «zajścia podczas G8 w Genui» były serią wydarzeń, które miały miejsce w mieście Genua od czwartku 19 lipca do niedzieli 22 lipca 2001, tj. w tym samym czasie kiedy toczyły się obrady G8.

  podczas przygotowywania szczytu w Genui 2001r, w odniesieniu do policjantów mających chronić to wydarzenie, przeprowadzono coś w rodzaju «castingu»;

  na jakiś czas przed szczytem stworzono całkiem nowe oddziały policji

  do których wcielono funkcjonariuszy najbardziej brutalnych, wyselekcjonowanych wcześniej

  – które to oddziały zostały rozwiązane zaraz po zakończeniu szczytu G8 w Genui 2001r.

  Fracassi podkreśla, że wielu policjantów i karabinierów włoskich odmówiło wcielenia do tychże oddziałów i to oni byli później tymi, którzy pomogli w ujawnianiu prawdy o wydarzeniach w Genui w lipcu 2001.

  Dziennikarz przypomina, że odbywały się “polowania” na dziennikarzy, którym udało się zrobić fotografie dotyczące śmierci Carlo Giuliani’ego – https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Carlo_Giuliani,

  https://it.wikipedia.org/wiki/Carlo_Giuliani;
  niektórym grożono śmiercią.

  Żaden z tzw. blackblock nigdy nie stanął przed jakimkolwiek sądem..
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/08/08/po-20-latach-od-szczytu-g8-w-genui-do-czego-miala-sluzyc-strategia-masakrowania-i-dewastacji/

 50. I*** said

  (39) Różni ludzie, z różnych powodów, pierdo.lą trzy po trzy… jak nie przymierzając teraz pan! :)))

 51. Piskorz said

  !!! Nunzia Alessandra Schilirò – wysoki rangą urzędnik policji rzymskiej: «Nieposłuszeństwo obywatelskie jest świętym obowiązkiem, gdy państwo staje się despotyczne lub skorumpowane»….tak być powinno, bez dyskusji.!!

 52. Piskorz said

  re 37/38 B. dziękuję; ale boleję nad tym ,że nie otwierają się b. dobre str.
  1. http://www.altreinfo.org
  2. http://www.effidieffi.it
  Ta pierwsza to już od maja…nic nowego.

 53. wanderer said

  🙂

 54. Piskorz said

  re 49 https://it.wikipedia.org/wiki/Carlo_Giuliani;
  niektórym grożono śmiercią.”…Mnie to już nic nie dziwi; szczególnie po lekturze ks. A. Talia „Droga krajowa 106” / o mafii w Kalabrii i nie tylko tam, bo macki ma b. długie, np Australia, Kanada. ps W Kalabrii w ciągu roku /!!!/…tak sobie postrzelali, że było ponad 35 trupów. A jak jest św. Matki B. z Polsi to wszyscy tam święci jak baranki; bandyci też, wtedy nie ma strzelanie.. Tylko zaraz po..!!

 55. Piskorz said

  Z beczki ….rosyjskiej; źle się tam dzieje mimo opinii naszych speców-optymistów; tylko 7 min /kanał Stalingrad/;

 56. JanuszT said

  Oczywiście Nyndro chodzi o wsady, źle to zdanie skonstruowałem (trochę myląco), ale po prawdzie to za wiele ich nie wykonał jordan w swojej karierze jako rozgrywający aczkolwiek potrafił to wykonywać wybornie, gawiedź jankeska i nie tylko była pod wrażeniem. Pamiętam także dobrze Johna Stocktona rozgrywają z Utah Jazz, nabitego Karla Malone’a także z ‚Jazz, któremu piłki jak na talerzu wykładał do wykończenia właśnie od J. Stockton stworzyli razem w Utah bardzo zgrany duet zawodniczy, nieliczny takowy w NBA. Dennis Rodman wielkie serducho do gry, ale trochę poza boiskiem wykolejeniec (narkotyki, alkohol, łajdaczenie się jego), co właśnie taka postawa jego nie rozwinęła mu kariery zawodowej koszykarskiej. Shaquille O’Neal środkowy długo Orlando Magic, raczej poprawny wyrobnik basketu niźli wielka gwiazdą. Isiah Thomas czarnoskóry rozgrywający Pistonsów z Detroit biedoty amerykańskiej. Też niezły grajek wcale za dużo nie ustępował swoją grą na tej pozycji Stocktonowi i samemu jordanowi. Podobał mi się także „Magic” Johnson z Los Angeles Lakers silny skrzydłowy zachorował na AIDS oraz jeszcze wcześniej Larry Bird z Boston Celtics i wspomniany Bill Laimbeer z Detroit.
  A ty „generał” tutaj wyżej sra…sz niż d*u…pę masz. Czochraj bobra swojej kaśce … !

 57. osoba prywatna said

  Cała historia ludzkości jest FAŁSZYWA, teraz wszystko stanie się jasne

  .https://www.youtube.com/watch?v=8b9S3dbVOXQ&t=2s

 58. Yagiel said

  tak se pomyślałem: a propos tych motyli dziś jeszcze latających za dnia i Słońca – mimo nocnego chłodu !
  Co one jeszcze chcą uwojować ? Hm, motyle, znaczy baboczki, a Słoń/ce – pomyślmy:
  effiekt baboczki/efekt motyla – cóż znaczy jeden-drugi motyl w
  połowie października ? wszystkie już motyle po
  winny być poło…złowione, a tu
  tu nie ! – co cieszy 🙂
  paździelne te
  motyle

 59. Bezpartyjna said

  „To, że coś złego dzieje się z energią a zwłaszcza jej cenami widzi już każdy: na stacji benzynowej, na domowych rachunkach za gaz i prąd, wreszcie w sklepach, gdzie wszystko z dnia na dzień drożeje…”

  A to dopiero początek armagedonu.

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/163995,zielona-agenda-i-plan-upadku-gospodarki-przemyslowej

 60. osoba prywatna said

  Mur za ponad półtora miliarda powstanie na granicy.
  https://nczas.com/2021/10/14/mur-za-ponad-poltora-miliarda-powstanie-na-granicy-174-poslow-bylo-przeciw/

 61. bryś said

  Naprawdę aż tak interesowało was, który murzyn wyżej skacze??????

 62. revers said

  Pisza juz o ponad 13% inflacji w uni w na telegramie, bo oficjalnie inflacja w uni jest na poziomie ok 2% do 4% nigdy nie wieksza od poziomu wzrostu PKB eurokolchozu, zeby progandowe rachunki zgadzaly sie.

  A I tak Drozdzi mafijny bankowiec unijny z Wloch chce dac ponad 3.5 mld euro Talibom z Afganistanu, zeby lepiej im sie szariat rozkrecil i nowi watazkowie plemienii wzbogacili na poczatek.

  Kolejka potrzebujacych jest wieksza, bo i Turcja czeka na dzialke, Albania, Ukraina, cale poludnie europy,

  Po lockdownie cala unia w potrzebie..

  Ten poprzednik prezydent Afganistanu uciekl z szmalem, ale tylko z ktorym zdazyl sie zaladowac w sztaplach gabarytowo na furgonetki, i helikoptery, samoloty ewakuacyjne.

  Czesc szmalu zostala w dziewiczych bloczkach , z banderoka staplach, nie jeden pokoj na zachodzie zapelnil by sie po sufit.

 63. osoba prywatna said

  RE 11
  To że pokojowa nagroda nobla jest narzędziem polityki
  to wiadomo nie od dziś.
  Jednak nagroda dla Muratowa jest super.Komitet noblowski chyba sam nie
  wiedział co robi bo de facto zrobił dobrze Rosji.
  Rosyjskie opozycyjne środowiska od początkowego „zdziwienia” poprzez „rozczarowanie” nieuchronnie zdążają ku konfrontacji.Mówiąc wprost zaczynają się żreć.
  Marzyli żeby Echo Moskwy (Wenedyktow),liczyli że Nowalny,jakoś przyjęliby Cichanowską ostatecznie machnęliby ręką gdyby Grete Tunder ale żeby Nowa Gazeta? Takiego ciosu się nie spodziewali.
  Kandydaturę Muratowa zgłosił Michaił Gorbaczow który posiada 10% udziałów w Nowej Gazecie.”Nie ma karesu bez interesu”

  Z tego wszystkiego samochód Kseni Sobczak w sobotę zabił dwoje ludzi i odjechał z miejsca wypadku.Wiele wskazuje że za kierownicą siedziała sama Sobczak a nie kierowca jak twierdzi sama Sobczak.Zdarzenie wywołało większy społeczny rezonans niż nagroda nobla.
  nadużycie link skomentuj
  ikulalibal

  Nagroda Nobla- fundator dywersji czy amerykankie stypendium?
  Juz Lenin odkryl, ze najlepiej jest kontrolowac opozycje, wtedy gdy sie jej przewodzi.

  Mnie sie, na przyklad, bardzo spodobala ta Nagroda Nobla.
  A najbardziej mi sie spodobala reakcja i Putina i Lawrowa.

  Przecież Zachód sie spodziewał co najmniej rewolucji w Rosji.
  Myśleli, ze zrobią Putinowi na złość.
  A Putin?
  Majstersztyk. Pogratulowal laureatowi!.
  Tak może zachować sie tylko prawdziwy mąż stanu.

  Jest podobno rzeczywiście konsternacja wśród opozycji.
  Bo po pierwsze, za granicą nikt za bardzo wiele nie wie o tej moskiewskiej gadzinówce, która rzeczywiście nie ma wielkiego rozgłosu we świecie. Wszyscy oglądają RT.

  Rzeczywiście, wielu stawiało na wybór kryminalisty, Nawalnego, bo wiadomo, ze jest pewien schemat w przyznawaniu POKOJOWEJ Nagrody Nobla: Na ogol, nagradzani sa kryminaliści i podżegacze wojenni, którzy nie maja nic wspólnego z umiłowaniem pokojowego współistnienia narodów:
  Kryminalista Mandela, który odsiadywal kare za morderstwo, Kissinger, przestępca nie tylko z East Timoru, Barack Obama „laureat Pokoju” tuz przed rozpoczęciem krwawych wojen otrzymał – a priori – Pokojową Nagrodę Nobla!.

  Nobla dostał tez nasz przygłup, zasłużony dla UBecji – mierny ale wierny – za zdradę Polski został milionerem, bo ‚pecunia non olet’ – pieniądz nie śmierdzi – jak mawiali starożytni, bo nie przewidzieli, ze właśnie w naszych czasach, pieniądz zaśmierdzi… zdradą .
  (Cesarz Wespazjan kazał opodatkować miejskie kible – i tak sie tłumaczył…synowi)

  Obecnie Komitet Nagrody Nobla wykazał sie nie lada nowatorstwem. Można dostać Nagrodę Nobla za … krytykowanie prezydenta.

  Zarowno Maria Ressa z Filipin jak i Dimitrij Muratow otrzymali laury za pyskowanie na swojego demokratycznie wybranego prezydenta.
  “Dziennikarka” z Filipin (podobnie jak i rosyjski ‘dziennikarz’ Nawalny), jest tez na zamorskiej liście płac .

  Sam Komitet Nagrody Nobla swoim wyborem potwierdza, ze zarówno w Rosji jak i na Filipinach panuje prawdziwa demokracja bo można otwarcie i ZUPEŁNIE bezkarnie pyskować na wybranego demokratycznie prezydenta.

  Natomiast w zachodnich krajach widać wyraznie brak podstawowych zasad humanitarnych.
  Dlatego Julian Assange, najpopularniejszy dziennikarz na świecie, nie ma żadnych szans na Nagrodę Pokojową Nobla.
  Bo za swoje bardzo znane dziennikarskie rewelacje …siedzi w bardzo niedemokratycznym Zachodzie, bez wyroku juz 10 lat!
  Caly swiat domaga sie uwolnienia australijskiego dziennikarza.

  Komitet Nagrody Pokojowej zaś nie rozpatruje zasady: vox populi – vox Dei.
  A o tej filipińskiej pacynce i Murawiewie malo kto słyszał we swiecie.

  Ja tak sobie wyobrażam ze niektore blogi w Polsce, np. na NEON-ie moga sie starać o przyznanie zbiorowej Nagrody Nobla za …krytykowanie np. Dudy i Morawieckiego.
  Ale najpierw musiałyby sie postarac o …’stypendium’ z USA.

  Fundusz na wklad w wolność wypowiedzi?
  Uhonorowano w ten sposób ich wkład w wolność wypowiedzi” – oświadczył Norweski Komitet Nobla. „Wolność słowa jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju” – powiedziała w Oslo przewodnicząca Komitetu.

  Przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Trafiła do dziennikarzy z Filipin i Rosji
  https://deon.pl/swiat/przyznano-pokojowa-nagrode-nobla-trafila-do-dziennikarzy-z-filipin-i-rosji,1629299
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat

  To najbardziej geszeftonośna nagroda globalnowioskowa
  Od samego początku TRYNDU KONCEPCYJNEGO OPARTEGO NA ŚWIATOPOGLĄDZIE wywiedzionym, jak można wywnioskować ze Starego Testamentu (walka z biologicznymi prawami )

  Nagrody Bobla otrzymują uczeni w piśmie wynajdujący nowe „choroby” oraz metody „walki”

  Gdyby jakiś pedantyczny poszukiwacz PRAWDY W NAUCE uczciwie zabrał się do analizowania podstaw na których dany laureat oparł swoje wyniki „naukowe”, to dopiero byłby skandal.
  Skandal, to nic.
  Ale każda osoba, która WIERZY w wyniki badań (okresowych, przesiewowych a szczególnie „profilaktycznych”)
  może otrzymać wyrok z ust medycznej płytki wyrok: ma pan/pani/ dziecko raka. Oraz propozycję „leczenia” trutkami onko- logicznymi.
  Mumifikowanie chemią pozwala nielicznym jednostkom przetrwać 5 lat. Dziecko do 2 lat nie przeżywa NIGDY.

  Najbardziej złotonośna geszeftowo definicja nukleoproteiny (jako wirusa o właściwości zakaźny i potencjalnie patogenny) w historii globu powstała w umyśle Andre Lwöffa. Jak sam uczony wygłosił na swoim wykładzie noblowskim, jest ona oparta na FILOZOFII PLATONA.
  nadużycie link skomentuj
  Maria. 12.10.2021 12:27:35

  @ikulalibal 08:47:46
  Ja to bardzo dobrze rozumiem i zgadzam sie.

  Moje jednak spojrzenie sie kiedyś troche zmieniło, a mianowicie po wizycie w paru muzeach, gdzie sie gloryfikuje na przyklad …nieuzasadnione bohaterstwo żołnierzy, albo szuka usprawiedliwenia.

  Pamiętam takie muzeum anglo-saskie gdzie pokazywali dumnych Anglików, którzy…. w czasie wojny, odczytali enigmę.

  Narobilam wrzasku, powypisywalam różne sprostowania do różnych organzacji- przy okazji zebralam trochę poparcia – i … najpierw ekspozycje całkiem zdjęli – ale potem poprawili.. I tak juz zostalo.
  Pewnie gdyby nie ta awantura – to nikt specjalnie nie zwróciłby uwagi na te krotka zreszta informacje.

  Ja rozumiem, ze Rosja jest w trudnej sytuacji i caly czas sie boryka z antyrosyjskimi awanturami.

  Ale i rozumiem Putina.
  Dobrze jest otworzyć taka wystawę: do wglądu i oceny publiczności.

  Może ja i troche przesadzam, ale nie mogę darować Polakom, ze sie pozbyli Ossolineum; ale tez i bardzo trudno teraz znalezc wiele cennych publikacji….Solidanosci. Niechby sobie troszke teraz poswiecili oczami milosnicy …oficjalnej, finansowej pomocy Reagana w rozwaleniu Polski.
  Przemowienia Reagana z czasow Solidarnosci powinny byc wywieszone na każdym slupie.

  Jest cos takiego w ludzkiej naturze, ze oficjalna informacja jest czesto bardzo podejrzana.
  Tak bylo i w PRL-u, kiedy nas zapewniano o braterstwie narodów i o osiagnieciach socjalizmu.
  Im wiecej nas zapewniano – tym wiecej kochalismy Ameryke.

  Bo rzeczy codzienne – powszednieja.

  I naturalnie, ze mozemy jeszcze dyskutowac na temat osobistych kontaktow Putina i z Jelcynami.
  Ale w każdej dyskusji można sie czegoś dowiedziec.

  I śmiem podejrzewać – bo nie wiem napewno- ze te ‚projekty alternatywne’ mogłyby nie powstać – gdyby tego ośrodka Jelcyna nie bylo.

  Serdecznie pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj
  Tiamat 12.10.2021 14:15:01

 64. seler said

  najlepsza jest Babcia, zaraz na początku 😉 —> 10 sekunda

  [HD] Guantanamera 75 musicos cubanos en el mundo


  ________

  tłumaczenie

  Guantanamera, Guantanamera, Guantanamera
  od piwa pękła mi nera,
  lub potknąłem szie
  na świeżej skórce
  od banana
  😉

 65. revers said

  Nie wiem jaki z nich magicy ale u nas dzieciaki pod koszem potrafilialy przez plecy lopem wrzucac pilke do kosza na boisku LO.

  Do tego popularna gra byla na rzuty z lini pola karnego, z przejsciem o jednego gracza w rzadku jeden obok drugiego, i zdarzaly sie chlopczury ksywka AKA ktore mialy opanowane i rzuty do kosza I pilke nozna z chlopakami, i baseballa jak trzeba bylo lapac pileczke, lub rzucac do strefy.

  dal kazdego cos milego dla oka i sportu, po magie sportu i rekracji..

  Obuwia sportowego pod marka Jordan, nie probowalem, ale zapewne 1-2 mce na boisku w okresie letnim, wkacyjnym nie wytrzmamly by, jak wiele trampek, skokow klubowych od addidasa, czy prywatnych

 66. osoba prywatna said

  Michał Kurtyka i jego podopieczna, Greta Thunberg
  https://romualdkalwa.neon24.pl/post/163747,michal-kurtyka-i-jego-podopieczna-greta-thunberg

 67. JanuszT said

  Tam panie Brysiu grają zawodnicy z całego świata, nie tylko czarnuchy, których nienawidzę.

 68. revers said

  A na swieta B.N. eksperci rynku z Niemiec na unie zwiastuja sciane

  https://www.thetimes.co.uk/article/supply-chain-problems-hit-german-supermarkets-88r52l0rl

  czyli niedobory w zaopatzrzenia, juz w zeszlym roku po swiatecznym lockdownie bylo widac ze chlebek, przetwory zbozowe, ciasta bylo na styk, bo barki stanely na odrze, labie,Spreewie, Renu w wodnym trnasporcie. srodlaadowym.

  Teraz dochodzi krzyzs energetyczny, to wybuch cen gazu, paliwa lub braku na stacjach benzynowych, pradu w gniazdkach w niektorych regionach z elektrykami z partii zielonych i teczowych.

 69. I*** said

  (53) JanuszT

  No, no… „odważny” z was gnojek, obywatelu! Cóż za wykwit intelektu i dowcipu! :))) :)))
  Ale nie żałujcie sobie… jesteście, pod tym względem, wybitnie „rozwojowi i utalentowani”! :)))

  Poza tym, „tykać” to sobie możecie swoją… no, mniejsza z tym – krótko mówiąc: „z miasta ście a dupa ście”! :)))

 70. Greg said

  Bolszewickie uje !

  .https://www.youtube.com/watch?v=yLxKdn0Bv98&list=PLt5nrEHWOIJJppYX01gQRJKTwBQtqpeZx

 71. JanuszT said

  #UkraińskieLudobójstwo
  Tam leżą kości moich przodków. W dalszym ciągu nie pochowane , bez krzyża ,baz grobu . Po wsi nie ma nawet śladu , zniszczyli , spalili , ludzi wymordowali , zatarli ślady mogące świadczyć o tym ,że ktoś mieszkał w danym miejscu . Na starych cmentarzach dzisiaj pasie się bydło ,albo zostały zrównane z ziemią . Mordercy Polaków doskonale wypełnili rozkaz OUN z 9 lutego 1944 r.
  ,,Likwidować ślady polskości (…)
  a. Zniszczyć wszystkie ściany kościołów i innych
  polskich budynków Kultowych
  b. Zniszczyć drzewa przy zabudowaniach tak , by nie pozostały nawet
  ślady , że ktoś tam kiedyś żył (ale nie niszczyć drzew
  owocowych przy drogach )
  c. Zniszczyć wszystkie polskie chaty , w których
  uprzednio mieszkali Polacy (…)
  Zwraca się uwagę raz jeszcze na to ,że jeżeli cokolwiek polskiego zostanie to Polacy będą mieli pretensje do naszych ziem (…)” W. Filar ,Wydarzenia Wołyńskie , s. 158.
  Po dziś dzień ,ciężko szukać na mapie nazw wielu osad czy miejscowości w których kiedyś żyli ,mieszkali Polacy i ich dawnych mieszkańców . Zostali starci z powierzchni ziemi , wymordowani , ich dobytek , inwentarz został zrabowany a domy popalone często wraz z nimi . Dziś na miejscach wielu wsi rośnie las i tylko czasem jakaś studnia czy grusza w lesie przypomni o tym ,że tam kiedyś tętniło życie.

 72. JanuszT said

  Re 69: zamknij tą swoją mor…dę parchu parszywy!

 73. seler said

  re: 62 JanuszT

  prosiłem, prosiłem… raz Cie zjebałem…
  i ten Twój tekst…. wstydź szie

  „am panie Brysiu grają zawodnicy z całego świata, nie tylko czarnuchy, których nienawidzę.”
  _____________

  LAGRIMAS NEGRAS – La Bodeguita Del Medio „La Habana, Cuba” – Grupo Manantial


  _______

 74. I*** said

  (72) JanuszT

  Taki talent nie może się zmarnować! :)))
  Ulżyjcie sobie, obywatelu… :)))

 75. seler said

  dla I***

  Son Cubanos de la Habana Vieja ( Cuban Son music in Havana, Cuba)


  ________

 76. Boydar said

  «Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie! Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie». Krasicki, Ignacy

 77. Piskorz said

  re 71 Na Podolu płacze kamień, piękne i smutne zarazem..! 9 min.

 78. JanuszT said

  Bywa Selerze nic na to nie poradzę, że nie czuję do nich mięty pomimo swojego katolicyzmu. Rozumiem BOYDARZE.

 79. podczaszy said

  bojkot skoków narciarskich bezprawie tajnera i małysza
  https://www.polskajestjedna.com.pl
  „To już na 99% pewne”. Bilety na skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych
  14 października 2021
  https://tarnogorski.info/to-juz-na-99-pewne-bilety-na-skoki-w-polsce-tylko-dla-zaszczepionych/
  Włochy ogromne protesty przeciwko przepustkom kowidowym
  NA ŻYWO Włochy. Tłumy na ulicach dzień przed wprowadzeniem „Green Pass”
  14 października 2021
  https://tarnogorski.info/wlochy-tlumy-na-ulicach-dzien-przed-wprowadzeniem-green-pass/

 80. seler said

  dla Generała I***

  Lucero, Poupurri Mexicanos, Festival de Viña 2001


  ________

  dziękuję
  HEJ ! 😉

 81. Maverick said

  [video src="https://cdn.churchmilitant.com/videos/dist/pack-2021-03-08_Mahoney.mp4" /]

  Gdy biskupi K.K. nawołują do przyjmowania szczepionki Lucyfra to musimy być bliscy apokalipsy.

  [video src="https://cdn.churchmilitant.com/videos/dist/pack-2021-08-17_Tisor.mp4" /]

 82. Maverick said

  Znajdziesz to tutaj:

  Z jakiś powodów blokują linki:

  https://www.churchmilitant.com/news/article/bishop-bashes-jabs?fbclid=IwAR3_VS5PYgHCoR2aYKuud_enXZ87j6N3dh-KlNZZzYRQ538hVhGOWYnlbJ8

 83. Maverick said

  Słyszałem że po wykładzie dr. Franca Zalewskiego, jakieś poliniackie i masońskie patrioty bo już pobiły? Czy ktoś to może potwierdzić?

 84. I*** said

  (75, 80) Pan Seler!

  To ja dziękuję, za pamięć i wyszukane prezenty muzyczne, z przyjemnością odsluchane! 🙂 🙂
  Serdecznie pozdrawiam…

 85. revers said

  Re76

  No pan Jordan jest jak najbardziej zainteresowany wyszczepiniem światowym, bo był sam nosicielem wirusa HIV, zminiajacego odporność immunologiczna nosiciela wirusa.

  Teraz szczepi się odmiana Sarsa , by Jordaniatek było 6 mld.. Dlaczego pan Jordan ma byc tylko nosicielem wirusa, jak może go nosić cały świat? Przynajmniej nie będzie samotnym w noszeniu powszechnego virusa.

  O tym jak bardzo łatwo białko kolca zamienia się w HIV można już powszechnie znaleźć w sieci na kanałach telegramu.

  Czy coś nie jest zrozumiałe?

 86. Peryskop said

  Viera Jourova nie popuszcza !

  Europarlament kontra Komisja Europejska. Szykuje się bezprecedensowy pozew

  14 października (21:38)

  Komisja prawna Parlamentu Europejskiego przegłosowała skierowanie pozwu przeciwko Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej za jej opieszałość w stosowaniu mechanizmu „pieniądze za praworządność”. Głosowanie było tajne.

  Europarlament kontra Komisja Europejska. Szykuje się bezprecedensowy pozew
  Zdj. ilustracyjne/shutterstock /Shutterstock
  Będzie to sprawa bezprecedensowa. Chodzi w niej przede wszystkim o presję jednej instytucji na drugą, czyli próbę sił.

  Sprawozdawca w tej sprawie z frakcji Zielonych Sergey Lagodinsky napisał na Twitterze: „PE postanowił pozwać KE do sądu za brak działania. Nie możemy dłużej czekać na demontaż praw podstawowych, demokracji i zasad państwa prawa w państwach członkowskich UE. Mechanizm warunkowości musi być zastosowany teraz!” …

  więcej :
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-europarlament-kontra-komisja-europejska-szykuje-sie-bezprece,nId,5582026

 87. wanderer said

  Pozdrowienia dla Pana Selera, jesli jeszcze nie spi.

  .https://www.youtube.com/watch?v=taI3-qsK9Vc

 88. seler said

  Re: 86 Wanderer Bracie

  jeszcze nie śpię… jak zasnę to dam Ci Tobie znać,
  trzymaj szie, pozdrawiam, HEJ !
  i nie pisz do mnie „per pan”
  nie życzę sobie…

  dla Ciebie

  Običan Balkanski Dan – Barcelona Gipsy balKan Orchestra feat. Bora Dugić – Live at Teatre Grec- 2017

  ___________

  dziękuję za wszystko – trzymaj szie !

 89. seler said

  BGKO Barcelona Gipsy balKan Orchestra

  .https://www.youtube.com/watch?v=xCCrLnMUDqk
  _____________

 90. NyndrO said

  Nosicielem HIV jest Magic Johnson. Nie Michael Jordan. Kowalczyk, to nie Kowalski. Po co pierdolić, jak sie nie ma pojecia.

 91. wewewe said

  Icchak Kacnelson, „O bólu mój”
  Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.

  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

  Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy
  Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli
  Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy,
  Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli.

  Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy,
  Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą.
  Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych
  Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu.

  Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek,
  I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!”
  Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej,
  By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę.

  A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto
  Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą –
  Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd –
  Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…

  W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce.
  Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem.
  Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej?
  Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie!

  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!

  Icchak. Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.

  .https://www.facebook.com/gildiarezyserowpolskich/posts/2965055833765170

  To tak przy okazji opluwania filmu W. Sumlińskiego.

 92. Boydar said

  https://kobieta.wp.pl/viola-kolakowska-na-instagramie-lgbt-to-sekta-portal-usunal-jej-relacje-6693999791348544a

 93. Boydar said

  „… Kim jest Jan Emeryk Rościszewski? …”

  https://www.money.pl/banki/prezes-najwiekszego-polskiego-banku-rezygnuje-kim-jest-jan-emeryk-rosciszewski-6693728375737184a.html

  Tak sobie myślę, że jest dobrze ustawionym […];
  okazuje się jednak, że w dzisiejszym czasie ich wczorajsze dobrze też pożarła galopująca inflacja

 94. Lily said

  Re 79;Podczaszy
  Wedlug WYTYCZNYCH ARCHITEKTOW,
  od „Nowego Porzadku Swiata”.NWO.

  „Posluszni NIEWOLNICY,beda MIEC
  PRZYWILEJE”.

  „NOWY LAD POLSKI”.
  Czescia Skladowa Nowego Porzadku Swiata.
  CYROGRAF pod Niego Zlozyli.
  Jaroslaw K. Jaroslaw G i Zbigniew Z.
  Wszyscy z tzw. UWAGA .
  ZJEDNOCZONEJ PRAWICY.
  Zjednoczonej przeciw KOMU i CZEMU ?.

 95. wewewe said

  Koleje Ukraińskie. Pociągi dalekobieżne tylko dla zaszczepionych lub przetestowanych
  Michał Szymajda, 15.10.2021

  Na dość radykalny krok zdecydowały się Koleje Ukraińskie. Na pokład większości pociągów uruchamianych przez państwowego operatora zostaną wpuszczeni wyłącznie pasażerowie zaszczepieni przeciwko Covid-19, lub z wykonanym i negatywnym testem na okoliczność koronawirusa.
  Decyzja została podjęta na spotkaniu gabinetu Rady Ministrów Ukrainy 11 października. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia Ukrainy – nowe zasady będą obowiązywać w strefach: żółtej, pomarańczowej i czerwonej od dnia 21 października. Będą dotyczyć zarówno pasażerów, jak i maszynistów, a także pozostałą obsługę pociągów.

  Uprawniający do podróży będzie ukraiński dokument potwierdzający zaszczepienie przynajmniej dwoma dawkami szczepionki, lub jedną dawką preparatu dwudawkowego Johnson. Akceptowane będą również, co ważne w wypadku obcokrajowców, międzynarodowe dokumenty (także elektroniczne) poświadczające wykonanie szczepienia przeciwko Covid-19. Podróż Ukrzaliznycią umożliwi także potwierdzone wyzdrowienie z choroby lub wykonany negatywny test na obecność wirusa w organizmie (dopuszczone będą szybkie i tanie testy antygenowe).

  Jak informuje Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, nowe przepisy będą obowiązywać w dalekobieżnych pociągach państwowego operatora. Nie będą obowiązywały w wypadku pociągów regionalnych i miejskich.

  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleje-ukrainskie-pociagi-dalekobiezne-tylko-dla-zaszczepionych-lub-przetestowanych-104911.html

 96. wewewe said

  Lokomotywy elektryczne odstawione. Prąd za drogi!
  Łukasz Malinowski, 14.10.2021

  Brytyjski Freightliner zdecydował się odstawić elektrowozy i wprowadził w ich miejsce lokomotywy spalinowe. To efekt wzrostu cen prądu i stawek Network Rail od sierpnia do października o ponad 210%. Wielka Brytania od miesięcy zmaga się z poważnym kryzysem energetycznym, którego końca nie widać.

  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/lokomotywy-elektryczne-odstawione-prad-za-drogi-104900.html

 97. Boydar said

  Pan Gajowy postulował swego czasu żeby Anglii jednak nie zatapiać; są tam podobno również normalni ludzie.

  Ciekawe czy znajdzie się dziesięciu.

  Tak sobie jednak myślę, że jakiś malutki ale żarłoczny wulkan w centrum Londynu ludzkości by nie zaszkodził.

 98. Wielki skarb piratów. Paweł Beneke – najsłynniejszy kaper na Bałtyku (msn.com)

  DO RZECZY zafirmowało ten antypolski paszkwil Anonima. To ZAPOWIEDŹ tego, co czeka nas po zwycięstwie Szczepionkowców.

  Hans Memling:
  Niezła sztuka
  Sztuka dla każdego – od amatora do konesera

  https://culture.pl/pl/tworca/hans-memling
  Informacje źródłowe o artyście są skąpe. 30 stycznia 1465 został wpisany na listę obywateli miasta Brugii jako syn Hermana, urodzony w niemieckim mieście Seligenstadt (położonym nad Menem). Między 1470 a 1480 zawarł związek małżeński z Anną Valkenaere. W tym okresie nabył też trzy domy w centrum Brugii. Należał do grona najbogatszych mieszkańców miasta, nie był jednak członkiem tamtejszego cechu malarzy. W latach 1473-1474 wstąpił do bractwa religijnego przy kościele Mariackim w Brugii. Znane są nazwiska dwóch wyzwolonych na mistrzów uczniów Memlinga. W 1487 artysta owdowiał, sam zaś zmarł 11 sierpnia 1494 roku osierocając trzech nieletnich synów.

  Niewykluczone, że Memling zdobywał naukę w Kolonii, w warsztacie Stephana Lochnera (zm. 1451).

  Hans Memling „Dyptyk Maartena van Nieuwenhove”

  Ja: O Hansie Memlingu nic pewnego nie wiadomo. Nazwisko znaczyło Ten z Kłajpedy. Według mnie to był gdańszczanin przygarnięty przez Polską Joannę Dark, KTÓRĄ PORTRETOWAŁ. PJD była mieszczką hamburską z Sojuszu hambursko-polskiego: MY WAM POMOŻEMY POKONAĆ KRZYŻAKÓW A WY NAM POKONAĆ ANGLIKÓW, wobec czego Hamburg przysłał Dziewicę Orleańską, która się Krzyżaków NIE BAŁA i Polacy szli za nią W OGIEŃ.
  PO ZWYCIĘSTWIE w r. 1466 Memling namalował SĄD OSTATECZNY z Joanną jako ARCHANIOŁEM, który zaprowadził Polaków do ZWYCIĘSTWA – bo lubiła hasać na koniu z zbroi. 4 lata później w r. 1470 znowu okazała się potrzebna politycznie wobec klęski Polaków pod Wrocławiem, którzy za Rozejm oddali Węgrom m.in Krym. Wobec tego król wysłał Joannę do Genui dla uregulowania apanaży królewskich dla Kolumbów, które były płacone z trybutu za kolonie genueńskie na Krymie a teraz Genua musiała płacić trybut Węgrom.
  Ponieważ Gdańska Golgota Edwarda IV była w roku 1471 (Heinz Neukirchen, transpress VEB Verlag fuer Verkehrswesen, Berlin 1976, s. 90) a Memling malował ją z autopsji i w obecności Joanny (obróconej tyłem) oraz jej matki i podrośniętego Dzieciaka, który na Dyptyk Maartena van Nieuwenhove jest niemowlakiem, a ponieważ Memling na tym Autoportrecie jest w pozie MODLITEWNEJ to znaczy, że modli się do syna Kazimierza Jagiellończyka.
  Gdańska Golgota jest obrazem RENESANSOWYM, który to styl Memling przyswoił sobie we Włoszech; malował GOLGOTĘ z autopsji w GENUI dla ŻAKA Krzysztofa Kolumba. Potem Joanna z Memlingiem udali się Renem do Brugii, gdzie Joanna zakupiła posesję na ambasadę polską, gdzie pozostawiła Memlinga, żeby pilnował Kapitału i Budowy, w jaki to sposób został jednym z 3 najbogatszych obywateli Brugii.
  Joanna wróciła do Polski, a ponieważ była udziałowcem Kontrybucji Angielskiej to ufundowała ołtarz główny wspaniałej katedry hamburskiej z metryką LUBLIN, gdzie była wówczas Stalica Polski, na którym Popisuje Się. Katedrę hamburską rozebrali Prusacy w ramach NISZCZENIA pamiątek po Joannie, ale fasadę ołtarza Joanny kupili na licytacji Anglicy a skrzydła kupiec wałbrzyski, który podarował je MALBORKOWI.
  Prusacy, aby okpić Głupich Polaczków, PODMIENILI też metrykę GOTYCKIEGO Sądu Ostatecznego z RENESANSOWĄ Golgotą Gdańską Edwarda IV – że to niby Sąd Ostateczny zabrał Edwardowi IV Beneka, gdy to jest argument, że Memling był PIERWSZYM NIDERLANDZKIM MALARZEM RENESANSOWYM, zafundowanym przez Polską Joannę Dark. Tłumaczenie, że Sąd Ostateczny Memlinga jest Pierwszym Niderlandzkim Obrazem Renesansowym jest SZALBIERSTWEM. Pierwszym Niderlandzkim Obrazem Renesansowym była kopia GOLGOTY Memlinga.
  Z tego wniosek, że Joanna nazywała się po dolnoniemiecku Maartena van Nieuwanhove? Na starość CHWALI się, że TO ONA wygnała biskupa z Zamku Biskupiego, wobec czego Rezydencja Królewska na Długim Targu została przebudowana na Trzy Kamienice.

 99. seler said

  dziękuję Admin Marucha Gajowy,
  że nie opublikowałeś moich niektórych wpisów do JanuszaT…
  poniosło mnie…
  😉

  bo to jest Twoja Polana, ja tu jestem tylko gościem…
  pozdrawiam serdecznie, HEJ 😉

  Take The A-Train | Barcelona Gypsy Balkan Orchestra | FS1

  .https://www.youtube.com/watch?v=GXx3OLTQvAY
  😉

 100. Marucha said

  Re 97:
  Każdy miewa chwile słabości.

 101. MOIM MARZENIEM BYŁO:

  – Babski monopol złota dla GRY papierami wartościowymi jako Największą
  Strategią.
  – Górnośląski kapitał ludowy
  – Górnośląska metalurgia WĘGLOWA
  – Energetyka Gminna na minireaktorze URSZULA SIPIŃSKA; w Brukseli: POLSKIE
  ELEKTROWNIE ATOMOWE BĘDĄ BEZPIECZNE
  – BEZSMOGOWA i paliwooszczędna trakcja VDTW, zniszczona w Brukseli
  SPALENIEM LONDYNU PRZEZ ADMIRAŁA HOLENDERSKIEGO
  – Odbudowa Drugiego Luwru w Strzegomie

  To wszystko zostało zniszczone Satelitarną Detekcją Złota na melodię CAŁE ZŁOTO ŚWIATA W PIWNICACH SYNAGOG. Jedna wrocławianka napisała do rodziców, że Wyszła w Nowym Jorku za Dysydenta, który przywiózł Tony Złota. Rodzice poprosili znajomego, który wybierał się do Nowego Jorku, żeby sprawdził, jak jej się żyje. Ten odpisał, że faktycznie, poręcze i armatura są ze złota, ale Zięć sprawił sobie Trzy Żony, BO JUŻ NIE JEST TAKI MŁODY.
  Ot Biznes Polityczny.

 102. bryś said

  NyndrO – Michael Jordan – Da Pan sobie uciąc że ten też jakiejś francy nie podłapał?

  Za moich czasów ogólniakowych, dyrektor chodował połowę składu lokalnego pierwszo, czy drugoligowca w kosza. Dla prestiżu. To były na prawdę niesamowite przypadki. O butach można było z nimi godzinami.

 103. seler said

  re: 100 Marucha

  „Każdy miewa chwile słabości.”

  nie dość, że Admin — to jeszcze Dyplomata,
  twardy jesteś…

  😉
  Barcelona Gipsy BalKan Orchestra (BGKO) – Live @ Heraklion
  .https://www.youtube.com/watch?v=CcrVGYL8bq4

 104. revers said

  Tez dla sportu p. Nyndro, zreszta nie intersuje mnie NBA, nie ta liga. Wole podworkowa, ale i tu potrafia kosz ogrodzic 4 metrowym plotem i nazwac to orle gniazdo lub klub sportowy NBA.

  O Piskorskim tez bylo glosno, i nikt nie odroznial Pawla Piskorskiego od Mateusz Piskorskiego a tyle pierdolenia po niebo o przekretach Pawla z HGW i 3 lata odsiadki bez wyroku w kiblu w kaczej berezie.

  Bardzo wazna sprawa na poltycznych forach.

  A Ciccolini moze p.Nyndrus pisac jak o wegierce Ilonie Staller, lub potocznie Cyckolinia, mniej bedzie pierdolenia w porn filmikach dla ubogich.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Ilona_Staller

 105. revers said

  Osobiscie zdarzylo sie grac w LO na hali na boso w kosza i tylko za namowa kolegow, bo brakowalo jednego zawodnika.
  w spotkaniu miedzy klasowym o mistrzostwo szkoly sredniej, no collegee nba, Chcialo sie pokibicowac czterem sportowcom klasowym, nie z tej ligi NBA a wyszla kicha.

  I faktycznie wyszlo to bardzo zalosnie, bezklasowo, wyszly tez warunki fizyczne kurdupla z walka z golliatem, staad awers do NBA, ale nie do samej pilki i do kosza by rewers.

  W kazdym badz razie pilke od kosza musze chowac przed wsolczesnymi zawacami pilek i koszow, bo czesto dla draki lubia umazac w psim g.nie dla sportu zeby miec wieksze pojecie o fair sporcie i dowartosciowac sie za dyche.

  Oczywiscie zlota pilka od kosza zostala na koneic sezonu letniego umyta pod wysokim cisnieniem kaszerki od bakterii i wirusow podworkowych uwolniona i trafila do zlotego worka.

 106. Yagiel said

  ad Maverick@83 – po sygnale Tu napisałem do dra Franca. Odpisał mi, że jest ok, ale takie plotki traktuje jako ostrzeżenie…
  Pan też napisać do niego może.

 107. Yagiel said

  Duch Clinton’a straszy ?
  Sputnik zapodał, że Bill Clinton trafił do szpitala. Czyżby na sekcję zwłok ? Nie – ?
  Szkoda, że nie ma zdjęć z bohaterem ani z jego żoną czy córką… Ciekawe, kto go odwiedzi ? i jak bardzo publicznie ?
  Och!
  raczej nie będzie odwiedzin, bo ma mieć sepsę…

  No i tak wiadomości Cekpetnyx Matepiałow zaczynają się potwierdzać.

  A propos: Tom Rokefeler-no-i-Hanks został stracony zastrzykiem
  źródło: CM
  .https://www.youtube.com/watch?v=cKBD9kyzK98
  kiedy ten spadnie swoim samolotem na jakąś grecką wyspę ?

 108. Yagiel said

  „Zdrawstwujtie, uważajemyje druzja! Ja profesor Panarin” ogłasza, że nastąpiło uderzenie odwetowe Syrii bądź jej sojuszników na Jizrael. Bądź na bazę USA w Syrii.
  A za co?
  A za to, że kryjąc się za dwoma samolotami cywilnymi 4 samoloty Jizraela zaatakowały rano okolice Palmyry
  .https://www.youtube.com/watch?v=Cnl6Z2GWgbc
  nie dziwi ciekawość profesora Panarina
  do czego to doprowadzi ?
  (ustalenia zapadły
  pewnie z 10
  temu
  lat
  )

 109. Jack Ravenno said

  Niedawno pisałem o śnie, w którym bawiłem się monetą dziesiecioeurową. No popatrzcie państwo. Wygląda na to, że system ruszył. Nie cieszy mnie to. Nic a nic…

 110. Lily said

  KOMU SLUZA ?.
  http://waitingtorot.blogspot.com/2007/11/12-masonic-signs-of-recognition_27.html
  Spacerujac po PL. Pilsudskiego, przyjzyjcie
  sie UWAZNIE,ostatnio odslonietemu pomnikowi,
  „wielkiego Polaka”,”drugiego z najwiekszych
  Polakow, ostatniego stulecia”.A.D.

 111. JanuszT said

  Pierwszy raz zetknąłem się z koszykówką w wieku 10. latek będąc na koloniach letnich nad jeziorem. Potem już w szkole powszechnej na SKS-ach (szkolnych klubach sportowych) itd. Na pewno koszykówka nie jest sportem zespołowym dla wszystkich. Uprawiając ją na pewno trzeba posiadać w sobie minimum inteligencji i po prostu nadawać się do tego. Moja fascynacja koszykówką jest cały czas. Niestety w Polin jest ona troszkę dyskryminowana na rzecz futbolu, siatkówki, a szkoda, bo niejedna perełka koszykarska by mogła stąd trafić właśnie do NBA. Tylko Polin stać na to w Europie, by talenty koszykarskie rozmieniać na drobne. Piszę o tym ogólnikowo u czcigodnego Maruchy.

 112. Yagiel said

  A propos decyzji podjętych z wyprzedzeniem:
  bdb film/narracja o tym, dlaczego Stalin zignorował meldunki wywiadu o zaplanowanej i zatwierdzonej w lutym’41 na lato’41 agresji na CCCP – ? Źródło:

  Oprócz narratora są dwie ciekawe-klasa! osoby: Natalia Narocznickaja i Lew Sockow – ale pierwszeństwo należy się najważniejszemu szpiegowi CCCP w III Reich’u, Korsykaninowi, tj. NIemcowi, wyższemu urzędnikowi…
  Arcy-ciekawy film, jak na dostępne na YT.
  I jaki aktualny.

  Wiadomo Tu, że uważam, iż Stalin chciał przemielić środkowoeuropejskie terytoria CCCP, szczególnie Żydów wmięszkanych, rękami hitlerowców (jak 120 lat wcześniej rękami Napoleona), więc uważał za korzystne, by hitlerowcy uderzyli „z zaskoczenia” i zdobyli dużo tego terytorium… na jakiś czas.
  W tym filmie teza jest taka, że Stalin uważał, że póki Hitler ma nadzieję zdobyć Wyspę/Anglię, nie uderzy na wschód. Ale Korsykanin donosił, że wojna z Anglią powoduje wyczerpanie i głód na terytoriach okupowanych (Francja, Belgia) oraz w samej armii, dlatego bez uzupełnienia zasobów podbojem Ukrainy aż do Kaukazu/Baku nie ma co myśleć o wygraniu z Wyspą !
  Planem więc było ZDOBYĆ EUROPEJSKĄ CZĘŚĆ CCCP i uczynić źródłem zapasów cywilnych i wojskowych.
  I tu ciekawy szczegół: Hitler mógł zaatakować już wiosną’41, ale chciał, żeby ZBOŻA UKRAINY DOJRZAŁY i żeby za frontem to Niemcy je przejęli – stąd atak dopiero pod koniec czerwca i przejęcie milionów hektarów dojrzewających zbóż !
  Czy to możliwe, by bez wojny z CCCP Hitler-Reich rozpadł się z głodu ?
  Jak dla mnie – ciekawy składnik sytuacji.
  Wandaluzjo Szanowny – ?

  Odsiekrieczone materiały wywiadu pozwalają też upewnić się o grze Brytoli: europejska część CCCP dla Hitler’a, zaś azjatycka dla Brytoli,a ściślej – dla City of London/Xazarii/NWO…
  Czemu o tym t e r a z piszę na podst. źródeł kremlowskich ? A temu że właśnie mamy – teraz trwa – nową próbę oddania Rosji Europejskiej Niemcom/Hohenzollern’om, tj. Goszy jako mężowi Victorii-no-i-Rebeki, gdy Rosja Azjatycka ma być łupem Xazarów pod różnymi pseudonimami: Chinów, talibów, ekologów blokujących przemysł na Syberii i w Arktyce (przejmujących Północny Szlak Żeglugowy), merów zjednoczonych w walce z FAKEdemią, itp.
  Jak powiada oskubywany Felietonista: poważne
  Państwa planują na stulecia! Niedobicie
  RomaNowych czy Hohenzollern
  ‚ów wtedy miało się opłacić
  za 100 lat aż. Aż ? toż
  minęło 100 lat i
  pora na
  zysk
  z

  (czy Xazaria może rozpaść się z głodu, np. energii /śmierć bitcoin’a/ jak Hitler-Reich mógł rozpaść się latem’41 z głodu zboża?
  zresztą i ten sam głód żywnościowy może się powtórzyć na Zachodzie, od Anglii/Wyspy zaczynając… oczywiście wg Planu)

 113. podczaszy said

  Strona główna WIADOMOŚĆ DNIA „Zaczynam się bać”. Pokazał paragon z piekarni. Kupił w Tarnowskich Górach chleb…
  „Zaczynam się bać”. Pokazał paragon z piekarni. Kupił w Tarnowskich Górach chleb za 9 zł
  15 października 2021

  Galopujące ceny gazu i benzyny
  https://tarnogorski.info/pokazala-paragon-z-pi/
  Znany blogger na Twitterze publikuje ciekawe zestawienie wzrostu cen we wrześniu 2021.

 114. podczaszy said

  Koronawirus
  Najważniejsze artykuły
  Świat

  Wielka Brytanie prawie 4 razy więcej zgonów po wprowadzeniu szczepień kowid niż rok temu gdy było 0 szczepień kowid – czego jeszcze nie rozumienie ??
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 15, 2021

  Szczepienia kowid sa SUPER !!! Prawie cztery razy więcej zgonów niż rok temu
  Eksperci kowidowi już nie mówią nie zachorujesz na kowid po szczepieniu
  – tylko, że nie umrzesz na kowid
  – szkoda, że statystyki szczepionkowe kowid i chorzy o tym nie wiedzą
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/15/wielka-brytanie-prawie-4-razy-wiecej-zgonow-niz-rok-temu-gdy-bylo-0-szczepien-czego-jeszcze-nie-rozumienie/

 115. revers said

  zapomnial pan T. o pilce reczej, gdzie tez trzeba bylo rowniez trzymac kroku przed rzutem na pilki na bramke a i z pilki recznej zawodnicy przehodzili latwo do pilki noznej zdobywajac punkty dla druzyny w kraju pochodzenia i za granica. Czy zatrzymac pilke w grze.

  Nawet lepiej wychodzily takim zawodnikom po pilce recznej w ataku inteligetne zatrzymania z opanowaniem pilki przez koziol na pilce i celny strzal na bramke z nogi ze nawet sedzia boczny nie widzial. Balans cialem, czyli zwody i gra zespolowa na lini spalonych unikajac pulapek.

  W koszu to od 185 cm wzrostu mozna zaczynac za jakiegos rozgrywajacego, ale juz do obrony lub ataku mniej nadaje sie, plus ciaga na kosz w przypadku atakaujacej lini, potem juz 2 metry plus , minus 15 cm.

  Dzis moze na kamerce by wyszlo, z roznym skutkiem w ustawieniu do stadionowych jupiterow jesienia lub wiosna na stadionie..No sa jeszcze w polsce AWF-y ,kuzyn konczyl AWF ale zajal sie trenerka, pedagogia wf w szkole jak wyczynem. W akadmickim sporcie mozna bylo amatorsko rowniez sprawdzic swoj wyskok pod koszem , czy w obronie przeciwko goliatkom i wyrownac gre, nie meic kompleksow mistrza NBA lub widowni stadionow sportowych w pl.

  Z siatkowki mozna bylo zrobic inteligetna gre z inteligentnymi kobietami w miesznych zespolach damsko-meskich.

  Przy zdrowych piersiach kobiet jak ich wygladu w parkach berlinskich, nie koniecznie zagranicznych bo polskich.

  Inteligentne kobiety kiedys odroznialy zdrowe ogorki od zdrowych pomidorow, a nawet konczyly z powodzeniem medyczne szkoly za graniaca, umialy brac udzil w zyciu kulturalnym przez wystawy, teatry odroznianialy Gropiusa Architektury od Nowaka Architekury z Pscina Gornego i udzielay sie w zyciu rekracyjnym na sportowo.

 116. podczaszy said

  niemcy kowidowa szcepionkowa segregacja stygmatyzacja studentów i wykładowców uczelni
  Niemcy – Opaski dla zaszczepionych na kowid – Ten kraj ma doświadczenie w segregacji
  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 15, 2021
  pl.wikipedia.org
  Niemcy – Opaski dla zaszczepionych – Ten kraj ma doświadczenie w segregacji
  —————-
  Niemcy: uczelnie w Hanowerze wprowadziły opaski dla zaszczepionych

  Na dwóch wyższych uczelniach w Hanowerze, Uniwersytecie Leibniza oraz Hohschule Hannover, opaski na rękę informują o zaszczepieniu studentów i pracowników.
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/15/niemcy-opaski-dla-zaszczepionych-ten-kraj-ma-doswiadczenie-w-segregacji/

 117. podczaszy said

  2021/10/15 LIVE WŁOCHY:
  Ogromne ANTYRZĄDOWE BLOKADY PRZECIW PRZEPUSTKOM KOWIDOWYM GREEN PASS
  i ANTYSZCZEPIENIOWE PROTESTY w CAŁYCH WŁOSZECH!!!
  Date: 15 ottobre 2021 Author: Uczta Baltazara 0 Commenti
  Condividi:
  youtube.com/watch?v=O6fb1ygQkIk
  Twitter
  Facebook
  bloger RAM
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/15/live-protest-dokerow-w-triescie/

 118. podczaszy said

  Ubiegłej nocy samoloty terrorystycznego państwa żydowskiego „Izrael” znów atakowały Syrię. Atak Izraela na Syrię przeprowadzono znad amerykańskiej strefy okupacyjnej Syrii Tanef. 2021/10/14
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/14/14-10-2021-syria-2201-dzien-sprzatania-swiata/

 119. Lily said

  Re 94;Lily

  Source; ABC News Australia.

 120. podczaszy said

  kowid cyrk
  2021/10/14 nie prezydent USA zarządził żeby kowid nie atakował pracowników usa boeinga…
  125 000 pracowników Boeinga mogą być zwolnionych ze szczepień kowid ze względów religijnych i medycznych przez nielegalnego prezydenta USA Józka Biden od grudnia,
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/14/14-10-2021-syria-2201-dzien-sprzatania-swiata/
  kowid cyrk
  .https://www.sott.net/article/459500-Boeings-125000-employees-subject-to-Bidens-vaccine-mandate-from-December-religious-medical-exemptions-permitted

 121. podczaszy said

  2021/10/15 Gazprom, nordstream, gazociąg północny, Węgry

  W temacie gazowym, czyli (kolejna) „haniebna zdrada” Węgier które potwierdziły słowa WW Putina
  https://tass.ru/ekonomika/12665711

  Mianowicie szef węgierskiego MSZ Péter Szijjártó tłumacząc decyzję Budapesztu o podpisaniu umowy z „Gazpromem” na tranzyt gazu z ominięciem Ukrainy tłumaczy to „troską o bezpieczeństwo narodowe” ponieważ „trasa, którą wykorzystano [do dostaw gazu] przez Ukrainę, wymaga poważnej przebudowy, której nie przeprowadzono”, czyli potwierdził wczesniejsze słowa WWP o katastrofalnym stanie ukraińskiego systemu przesyłu gazu;

  Polubione przez 1 osoba
  maniaprzepraszania , 15 października, 2021 at 09:29
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/15/wojna-domowa-na-ukrainie-15-10-2021r-2306-dzien-od-nowego-rozejmu/

 122. Piskorz said

  !!! Tausende Flüge innerhalb der USA und weltweit mußten binnen kürzester Zeit gestrichen””..Tysiące lotów w USA i o zasięgu światowym w krótkim czasie musiały zostać odwołane”; reszta na www. zuerst.de ps Najlepsze ostatnie zdanie, gdzie piszą , że chaos zwalają na pogodę i władze kontrolerów lotów /!!!

 123. Peryskop said

  Niemcy i Francja wyjdą z UE? Wiceminister odpowiada portalowi TVN

  14.10.2021

  „Polskiego wyroku nie można porównywać z tymi w innych krajach” – napisał portal konkret24.tvn24.pl.

  Dziennikarze przekonywali, że orzeczenia polskiego TK i sądów w innych państwach nie były podobne. „No to sprawdźmy, czy tylko Konstytucja RP wyprzedza prawo unijne czy konstytucje innych krajów też” – napisał na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński i wypunktował przypadki z Francji, Niemiec, Hiszpanii i Rumunii. To zestawienie nie zostawia złudzeń.

  Autorytet prawny Francji masakruje Brukselę. Polski TK ma rację

  Zdaniem opozycji ostatni wyrok TK to ogromny krok na drodze do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Tymczasem rząd przekonuje, iż wyższość prawa krajowego nad unijnym deklarowały już sądy kilku państw członkowskich, więc jeśli Komisja Europejska chciałaby wyrzucenia Polski ze Wspólnoty, musiałaby się też pozbyć m.in. Francji i Niemiec.

  Tymczasem TVN powołał się na opinie ekspertów wskazujących, że polski Trybunał Konstytucyjny „bardzo szeroko podważył zasady pierwszeństwa Unii Europejskiej”, a trybunały innych państw europejskich nie zajmowały się fundamentami funkcjonowania UE.

  Zobacz także: Niemiecki ekspert krytycznie o roli TSUE. „Podzielam stanowisko TK Polski i Niemiec”

  Do sprawy odniósł się na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Stwierdził, że portal „podobno fact-checkingowy dokładnie zweryfikował, jak jest naprawdę”, ale warto raz jeszcze napisać o faktach.

  „Na początek Francja. Według TVN francuska Rada Stanu wcale nie stwierdziła niezgodności przepisów traktatu z konstytucją” – zaczął Jabłoński. „Rada stwierdziła wprawdzie (tak samo jak polski TK), że krajowa konstytucja jest nadrzędna nad prawem UE – ale oczywiście te sytuacje są całkowicie nieporównywalne…” – zażartował polityk.

  Polacy atakowani za rzekomy „faszyzm”. Puknijcie się w głowę

  Następnie Jabłoński wziął na warsztat przypadek z Niemiec. Cytując TVN wskazał, że ich zdaniem „nie należy porównywać”, bo poparli to głosem eksperta, który „wyjaśnia” dlaczego.

  „Niestety nie wyjaśnia, czemu zdaniem samej Komisji Europejskiej orzeczenie niemieckiego FTK to problem – i czemu według KE naruszono podstawowe zasady prawa UE. Nie należy porównywać – i już” – ironizuje wiceminister…

  więcej nt tej Jourovej farsy :
  https://www.tvp.info/56376229/spor-z-tsue-czy-tylko-polska-uznala-wyzszosc-prawa-krajowego-nad-unijnym-wiceminister-pawel-jablonski-odpowiada-na-artykul-tvn

 124. zen said

  https://www.dw.com/pl/historyk-pan-więcej-żydów-można-było-ocalić-przed-zagładą/a-18092633

 125. Bezpartyjna said

  „Prawda jest taka że Stany Zjednoczone wciąż znajdują się na skraju bankructwa, które, choć na krótki czas, zostało odroczone (licznik debetu co 30 sekund ukazuje że zadłużenie Stanów Zjednoczonych rośnie o 1.000.000 – dolarów).A zwiększanie limitu długu narodowego w nieskończoność nie zadziała, ponieważ po przekroczeniu krytycznego progu USA stanie się bankrutem. Konfrontacja między demokratami a republikanam nie pomaga i tylko pogłebia kryzys i tym samym nie pozwala ostatecznie tego problemu rozwiązać.

  Obecnie amerykański dług:

  National Debet = $ 28,876,953,738,284. – i co 30” (sekund) rośnie o 1 milion $ (dolarów). ..”

  https://alfax-2020.neon24.pl/post/164001,upadek-stanow-zjednoczonych

 126. podczaszy said

  Komentarze dziennikarki społecznej blogerki publicystki Tiamat
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

  Nie wiem co to jest w takim razie za naród, który wybiera demokratycznie swoich przedstawicieli do wladz…i nie kwestionuje wyników wyborów

  Nie ma konfliktu między Serbią a Kosowem.
  Jest konflikt między Serbią a okupantami Kosowa!!!
  KLA – wladze Kosowa – sa w dalszym ciągu na liście organizacji terrorystycznych.

  Co tam robi polskie wojsko i polska policja????? Broni islamistów przed tubylcami??

  Polskie wojsko i polska opinia publiczna broniły islamistów z Czeczeni; polskie wojsko i polska opinia publiczna bronila majdanu – a teraz broni i chroni platną opozycje na Bialorusi.

  A ja sie zastanawiam, dlaczego Polakom ‚uciekla’ z pamięci rewolucja Sorosa w Albanii w latach 70-tych gdy tzw. ‚gjagmares’ mordowali mieszkańców – glownie katolikow!!!!!!! Szkodry i przemycali terrorystów przez Ohrid do Jugoslawii?

  Żaden wtedy Polak nie ujął sie za katolikami ze Szkodry Albania?
  Bo w Polsce nie ma telewizji, radia ani żadnych zagranicznych mediów.

  Polacy lubia ‚udawac greka’ i zmyślać historie.

  Nasze biuro przyjmowalo katolikow ze Szkodry, ktorym albańscy terrorysci z KLA -placonego przez Sorosa, mordowali cale rodziny na podstawie wydumanego Leke Kanun.

  ====================
  Polacy , to nawet zapomnieli, ze to Polska zaproponowala w ONZ obrabowanie Serbii z serbskiego Kosowa.
  ===================

  Polska miala wtedy roczny dyzur w ONZ.

  Nie lubimy Serbów bo sie przyjaznią z Rosją.
  Dlatego kochamy …banderowcow

  Puszczenie Kosowa z dymem w rece islamskich terrorystów, bylo jedynym osiągnięciem Polski w czasie tego ‚dyzuru’ w ONZ.

  =====================
  Szkoda, ze Polacy nie zaproponowali referendum w Kosowie.
  Ale za to teraz wsciekle atakuja referendum na Krymie.
  =======================

  Ale ja nigdy , przenigdy, nie zapomne tych wyzwisk i pyskowek w telewizji, w radiu, w prasie pod adresem takich jak ja czy Jozef Bizon z Kanady, ktorych obsmarowywali wielcy ‚uczeni’ ‚z ubeckiej Polski na temat ‚starożytnych’ ludów albańskich z Kosowa!

  Polskie nieuki wyzywaly mnie od różnych sowieckich onuc i przestępców, którzy walczą …. z islamem!!!

  ===================
  Polska przyjęła 100 tysięcy falszywych uchodźców islamskich z Kosowa i … ani jednego chrzescijanskiego Serba!
  =======================

  Tak w Norymbergi bronli sie hitlerowcy: sluchalismy ..rozkazów.

  Teraz cala Polska pyskuje na uchodźców z Syrii, Iraku i Afganistanu, ktorzy chca sie przedostac przez Polske do Niemiec.

  To przeciez polskie dranie pomagaly zniszczyc Syrie, Irak, Afganistan !!!!!!
  A teraz ofiary polskiego bandytyzmu z NATO sa traktowane jak … przestepcy???

  Polakom ktos nasikal do głowy???
  I udaja: to nie my- to wladze??

  A kto te wladze wybiera w wolnej, niepodleglej Polsce?
  Soso Dzugaszwili??
  A moze Miszka Szakaszwili?

  ============ [ Lech Kaczyński Ludobójstwo gruzińskie na osetyńczykach Gruzja 2004r ]
  Polacy do tej pory nie wierza, ze Gruzja napadla na Osetie i wymordowala 2000 spiacych Osetyncow,

  =================

  z ktorych znakomita większosc miala rosyjskie paszporty, bo Gruzini nie chcieli wyplacac Osetncom zasilkow socjanych..

  Wielu Polakow dalej popiera bandyte Szakaszwili.

  Czy szykuje się nowy krwawy konflikt na Bałkanach?
  Tiamat 15.10.2021 13:46:45
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163997,czy-szykuje-sie-nowy-krwawy-konflikt-na-balkanach

 127. podczaszy said

  Komentarze dziennikarki społecznej blogerki publicystki Tiamat
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

  @Alfax 06:48:01
  No to ja, jeszcze raz przypominam, ze Sziptary, to sa Albanczycy urodzeni w Kosowie. Mówia zreszta inna odmiana albanskiego jezya (gega).

  Prisztina – stolica Kosowa- podobnie jak Kosowo, nigdy nie mialo innej nazwy tylko serbska:

  „Kos’ po serbsku znaczy to samo po polsku , co po polsku: ptak, ktory na zime odlatuje do ciepłych krajów i co roku zbiera sie gromadnie na polach przed odlotem; stad nazwa ‚Kosovo polje’.

  Soros rozpuszczal propagande – i Polacy probowali MNIE (sic! ) przekonac- ze Albańczycy sa najstarszym narodem na Bałkanach bo pochodza od..
  Ilirów.

  Wystarczy przeciez poczytac nie tylko Herodota ale i rzymskich pisarzy i historykow, którzy pisali o Ilirach. Bylo ich okolo 200 plemion i wsystkie wyginęły bo sie wymordowaly nawzajem.

  A ze nie znali pisma, nie pozostal po nich żaden slad. Nikt nie wie jakimi językami sie porozumiewali.

  A zarowno gega jak i tusku (języki albanskie) nie naleza do grupy europejskiej.
  Np.Wegrzy i Litwini, ugro-finy, tez nie wiedza skad przyszli.

  Natomiast wiedza …Ukraincy!!
  Te glupki opowiadają, ze pochodzą z Rusi Kijowskiej!
  Nie znają historii.

  Po Rusi Kijowskiej sladu nie zostalo po napadach Mongolow, i hulal wiatr po pustym stepie przez 200 lat.

  Ukraincy to ludnosc naplywowa nie tylko ze stepow ale i z polskich chlopow panszczyznianych, ktorzy uciekali przed polskimi panami, co ich zle traktowali; z kolei rosyjscy chlopi panszczyzniani te uciekali od bojarow na opustoszale stepy.

  Można znaleźć różne wspominki o bandach z bylej Rzeczpospolitej grasujacych po stepie, ktore dotarly az do Turcji w opisach historii… Adampola.
  Czy szykuje się nowy krwawy konflikt na Bałkanach?
  Tiamat 15.10.2021 07:25:17
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163997,czy-szykuje-sie-nowy-krwawy-konflikt-na-balkanach

 128. podczaszy said

  Komentarze dziennikarki społecznej blogerki publicystki Tiamat
  https://www.neon24.pl/comments/12285,tiamat

  @Repsol 00:00:25
  re: Polska jest z…serbskim Kosowem?
  Po czyjej stronie?

  Bardzo chciałabym, żeby to haslo „Polska jest z Wami” dot. serbskiego Kosowa, bylo rzetelne.
  Ale nie jest.

  Polska dalej przetrzymuje serbskich obrońców Kosowa w polskich
  więzieniach:
  Serbski bohater spędzi w polskim więzieniu 25 lat – tvp.info

  tvp.info/15359054/serbski-zbrodniarz-spedzi-w-polskim-wiezieniu-25-lat

  Kolejny serbski bohater trafi do polskiego więzienia – Wiadomości – polskieradio24.pl
  polskieradio24.pl/5/3/Artykul/1277321,Kolejny-serbski-zbrodniarz-trafi-do-polskiego-wiezienia

  Serbscy patroci wojenni w areszcie w Piotrkowie
  lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25122149,zbrodniarze-wojenni-trafili-do-aresztu-w-piotrkowie-trybunalskim.html

  Kosowo dalej jest nie uznane jako państwo przez Narody Zjednoczone – a ostatnio 15 państw, które kiedys popieraly w ONZ separacje Kosowa- wycofalo swoje poparcie.

  Zachodnia (a i polska ) propaganda dalej utrzymuje idiotyczne oskarżenie o konflikcie etnicznym na Balkanach, jako przyczynę problemów bałkańskich.

  ==================== Rurociąg przez Jugosławię
  Wojna w Jugoslawii od samego początku była wojną o kontrole źródeł energii i budowe ogromnego rurociągu z Baku do Triestu przez turecki port Ceyhan, Balkany az do Triestu

  rurociąg AMBO Project

  Budowe wstrzymano ale … nie zaniechano.

  Kazdy, kto cokolwiek wie o Jugslawii, zdaje sobie sprawe, ze

  Bośniacy i Serbowie to ta sama grupa Slowian

  przedzielona religią jeszcze z okresu imperium tureckiego.

  Bośniacy nie sa w konflikcie z Serbami

  a Czarnogórcy stale sa oplacani sowicie przez USA.

  W muzulmanskiej części Bosni grasuje Turek, Gulen, z USA , który nie może sie pokazać w Turcji ale ma siatki prowokcyjne w wielu krajach.

  A Turcja? Z jednej strony chciałaby mieć udział w tym rurociągu , ale nie ‚do spółki’ z Gulenem i jego terrorystyczną organizacją .

  Na wszelki wypadek w Kosowie, (Bondsteel) ‚pilnuje’ zdarzeń na Bałkanach największa amerykańska [ okupacyjna ] baza militarna w Europie.

  Polskie wojsko i polska policja okupują tubylczą ludność cywilną w Kosowie.

  A dla wielu Polaków, szczytem nirwany jest spędzanie wakacji w …Chorwacji, która okupuje Dalmacje z ramienia USA.

  ============
  Amerykanie zas próbują stworzyć tzw Wielką Albanię (islamska) która obejmie nie tylko Kosowo ale i Macedonie.

  No i naturalnie, na przeszkodzie dalszych podbojów Balkan przez USA – Serbia stoi na przeszkodzie.

  I na zlosc Amerykanom i amerykanskim biznesmenom, Serbowie dostają rosyjskie szczepionki prosto z Rosji.

  I tak mniej wiecej wygląda ten ‚kocioł bałkański’.

  ================
  Polskie wojska okupacyjne okupowaly Jugosławię od 1990 roku.
  =====================

  Polacy zas udaja, ze nic o tym nie wiedzieli.
  Bo w Polsce nie ma radia, telewizji ani internetu.

  09.11.2020
  Polscy policjanci w Kosowie – Aktualności – Informacyjny Serwis Policyjny
  isp.policja.pl/isp/aktualnosci/15641,Polscy-policjanci-w-Kosowie.html

  2018
  Ćwiczenia polskich i amerykańskich spadochroniarzy w Kosowie – Wykop.pl
  wykop.pl/link/4122731/cwiczenia-polskich-i-amerykanskich-spadochroniarzy-w-kosowie/

  Polish Army in Kosovo – YouTube
  youtube.com/watch?v=f0LS1Js0lJM

  =======================
  Polska armia grasowala w Jugosławii juz od 1989 roku!!
  ( I co na to nasz rycerz Okrągłego Stołu, pan Wałęsa?)
  ====================

  To sa tylko informacje w j. polskim. A jest ich dużo wiecej.
  Polskie wojsko w Jugoslawii – Google Search

  google.com/search?client=safari&rls=en&q=Polskie+wojsko+w+Jugoslawii&ie=UTF-8&oe=UTF-8
  Czy szykuje się nowy krwawy konflikt na Bałkanach?
  Tiamat 15.10.2021 04:47:41
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/163997,czy-szykuje-sie-nowy-krwawy-konflikt-na-balkanach

 129. Bezpartyjna said

  GLOBALNE ABSURDY WSPÓŁCZESNOŚCI.

  https://ryszard-opara.neon24.pl/post/164000,globalne-absurdy-wspolczesnosci

 130. podczaszy said

  15 10 2021r brytyjskie kanadyjskie manipulacje informacyjne
  manekin w szpitalu wykorzystany w straszeniu ludzi kowidem
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/14/14-10-2021-syria-2201-dzien-sprzatania-swiata/

  rządowa telewizja brytyjsko-kanadyjska CBC przeprasza za oszustwo wykorzystanie materiału filmowego przedstawiającego manekina w historii o zagrożeniach związanych z przeciążeniem szpitali oddziałów intensywnej terapii z powodu Covid-19.
  https://pbs.twimg.com/card_img/1448909871785693207/pEBRWbVh?format=jpg&name=small

  CBC Apologizes for Using Footage of Mannequin in Story on Dangers of Overburdened ICUs
  .https://anti-empire.com/cbc-apologizes-for-using-footage-of-mannequin-in-story-on-dangers-of-overburdened-icus/

 131. podczaszy said

  W pisowskich szpitalach rządowych pacjenci jedzą ( i chorują) za 4 zł dziennie. A co z Funduszem Medycznym?
  16:43 12.10.2021
  Jak chorzy ludzie na diecie szpitalnej średnio za 4 do 10 zł na osobę dziennie mają dochodzić do siebie po długotrwałych chorobach, zabiegach? – pyta Polski Związek Zawodowy Dietetyków.
  https://pl.sputniknews.com/20211012/w-szpitalach-jedza-za-4-zl-dziennie-a-co-z-funduszem-medycznym-16288585.html

 132. podczaszy said

  Kasa i cyrograf

  Zamiast tego japońska olimpiada posłużyła wyłącznie interesom MKOl, który 75 procent swoich zysków czerpie z praw do transmisji – oraz korporacji medialnej NBCUniversal, która kupiła te prawa za 7,5 miliarda dolarów i stanęła na stanowisku „płacę i wymagam, i chrzanię zdrowie i życie sportowców, kibiców i wszystkich Japończyków”.

  O stopniu, w jakim demoniczny duet MKOl-NBC interesuje się zdrowiem ludzi, na których grzbietach – dosłownie i w przenośni – buduje swoje fortuny, świadczy formuła cyrografów, które musieli podpisać wszyscy startujący w olimpiadzie sportowcy:

  Oświadczam, że uczestniczę w igrzyskach na własne ryzyko i własną odpowiedzialność, co obejmuje wszelkie konsekwencje dla mojej zdolności do startu i kondycji, a także ewentualne poważne obrażenia ciała lub śmierć, związane z potencjalnym narażeniem na zagrożenia dla zdrowia, takie jak transmisja COVID-19 i innych chorób zakaźnych lub ekstremalne warunki termiczne.
  https://pl.sputniknews.com/20210803/cimanouska–bohaterka-z-fochem-sputnik-15718848.html

 133. podczaszy said

  Kiedy żydwóka Agnieszka Holland nakręci film o Wielkim Głodzie w USA podczas Wielkiej Depresji Amerykańskiej? 2021 10 15

  Wczorajszy incydent na pokazie opowiadającego historię brytyjskiego reportera, który w 1933 roku opisał Wielki Głód na Ukrainie filmu opisał na swoim koncie na Instagramie jego współorganizator Memoriał.
  https://pl.sputniknews.com/20211015/ambasador-rp-w-moskwie-mam-nadzieje-ze-rosyjskie-wladze-to-wyjasnia-to-jest-atak-na-wolnosc-slowa-16314665.html

 134. podczaszy said

  prof-joanna-tyrowicz
  Konsultantka Banku Światowego związana z Uniwersytetem Warszawskim, prof. Joanna Tyrowicz
  300gospodarka.pl/wywiady/polskie-transfery-socjalne-sa-kuriozalne-wsteczne-i-niczego-nie-rozwiazuja-wywiad-z-prof-joanna-tyrowicz

 135. zen said

  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/3132-grupa-windsor-wazniejsze-ekspozytury-rzadu-swiatowego-w-polsce-1-archiwum-ujazdowski-legutko-etc

  ———–
  Bardzo niewiarygodny artykuł. Red. Michalkiewicz nigdy nie był związany z grupą Windsor, ale ta plotka wciąż krąży wśród głupków.
  Admin

 136. Bezpartyjna said

  „Ceny gazu i prądu szaleją węgiel drożeje z dnia na dzień , ale i tak bardziej opłaca się opalać dom niż ogrzewać go gazem. Cena tego paliwa jest tak absurdalnie droga, że ludzie używający gazu do ogrzewania domu stanęli przed nie lada dylematem. Muszą się liczyć z trzykrotnie większymi opłatami albo poszukać innego, tańszego paliwa. W przeciwnym razie czeka nas fala bankructw gospodarstw domowych…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/program-czyste-powietrze-zakonczyl-sie-spektakularna-porazka-ludzie-zostali-oszukani

 137. Bezpartyjna said

  Statystyka zgonów po trzech kwartałach pokazuje, że rok 2021 będzie gorszy od 2020.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/statystyka-zgonow-po-trzech-kwartalach-pokazuje-ze-rok-2021-bedzie-gorszy-od-2020,320483.html&ved=2ahUKEwjd2N-79czzAhXkwosKHWsvAngQFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw2uXDjzMFYs1ce5t6BBeAy9

  ———
  Prościej:
  >https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/statystyka-zgonow-po-trzech-kwartalach-pokazuje-ze-rok-2021-bedzie-gorszy-od-2020,320483.html
  Admin

 138. Bezpartyjna said

  „10 października w nocy we Włoszech rozpoczął się dwudniowy strajk generalny, prowadzony przez koalicję organizacji związkowych i wspierających ich działaczy lewicy. Objął pociągi, samoloty i środki komunikacji miejskiej, jak i szkoły i urzędy…”

  https://strajk.eu/wlochy-strajk-generalny-precz-z-rzadem-draghiego/

  ******

  Szanowny Panie Gajowy,
  rzeczywiście prościej, ale ja nie orientuje się w tych niuansach kiedy można skrócić 😮 proszę mi wybaczyć – może jakaś podpowiedż 😊

  ————
  Trzeba kliknąć na taki długi link i zobaczyć adres strony, jaka się załaduje.
  Admin

 139. Bezpartyjna said

  „Minął sierpień minął wrzesień znów październik i ta jesień
  Rozpostarła melancholii mglisty woal
  Nie żałuję letnich dzionków róż poziomek i skowronków
  Lecz jednego jedynego jest mi żal

  Addio pomidory addio ulubione
  Słoneczka zachodzące za mój zimowy stół
  Nadchodzą znów wieczory sałatki niejedzonej
  Tęsknoty dojmującej i łzy przełkniętej wpół …”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.o2.pl/biznes/zegnajcie-pomidory-niedlugo-niewielu-z-nas-bedzie-na-nie-stac-6693475721538368a&ved=2ahUKEwj1lZjdgc3zAhXjk4sKHS0JD-gQFnoECAQQAQ&usg=AOvVaw0fv0hMDYn4fQVx8HKhSVOC

  ———-
  >https://www.o2.pl/biznes/zegnajcie-pomidory-niedlugo-niewielu-z-nas-bedzie-na-nie-stac-6693475721538368a
  Admin

 140. NICK said

  Grzegorz B.
  Odwalił się od zydla.
  „Będziesz wisiał”
  Daj Boże.
  (a nie wiem jak to dalej będzie)

  Rejterancik.
  No.
  Giertych.
  Po Macieju i Jędrzeju.

  Kontynuuje linię?

  Ostatnio zgnoił Leppera.

  Wnioski.

  Giertychowe plemię?
  Weg.
  Braun?
  Hm… .

 141. NICK said

  A.
  Zydel to jest takie tam, posiedzisko.

 142. maasteer said

  Właśnie oglądam Rossija 24 i …. smutek mnie ogarnął delikatnie mówiąc, żeby nie powiedzieć wkurwienie. Chodzi o srowid. Takie same pierdolenie jak w TVPis. Propaganda „wykcynacji”. Ale to to hooj. Też będą wprowadzać „paszporty” i segregacje sanitarną w poszczególnych regionach! Dla mnie więcej tłumaczyć nie trzeba. Putin to taka sama qoorva jak reszta „elit”. Działa w tej samej spółce międzynarodowej. Przykro mi to mówić, ale niestety tak jest. Ratunku z nikąd panowie i panie!

 143. revers said

  re136

  wlasnie Putin uratowal ceny gazy bo maly skoczyc z 1000 usd, do 2000 usd. Spadly ceny gazu o 200 usd

  wiecej w 2 godzinnym wywiadzie CNBC feministki Gamble

  https://www.anti-spiegel.ru/2021/putin-im-o-ton-ueber-die-energiekrise-und-die-strompreise-in-europa/?fbclid=IwAR0aVmYgOSTNIVzZhTif6X22XC3OkMIlO9wPBPDJWz8LrzSaGjws1_RhGKo

  cala prasa zachodnia pominela istotne i merytoryczne wypowiedzi Putina o cenach gazu, za to zwrocono specjalnie uwage na komplemnt o urodzie redaktorki CNBC, za co osrzono demonicznie Putina seksizm .

  Reszte to moze jednak dopowie wiekowa Ilona Staller jako wybitna ekspert seksizmu i gwiazd porno lub dziennikarstwa parlamentarnego.

  calosci wywiadu z Putinem w zachodnim scieku informacyjnym lepiej nie szukac bez orginalu rosyjskiego nie zachwacisz.

 144. JanuszT said

  14 października 1942 roku przyjęto, jako datę utworzenia przez OUN terrorystyczno-ludobójczej formacji nacjonalistów ukraińskich – Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).Dzień 14 października jest prawosławnym świętem Pokrowy, czyli Opieki Najświętszej Bogarodzicy. W rzeczywistości pod koniec 1942 roku OUN-B dopiero podjęła decyzję o tworzeniu oddziałów partyzanckich – i to pod nazwą Wojskowe Oddziały OUN-SD (Samostijnikiw Derżawnikiw). Wówczas istniała Ukraińska Powstańcza Armia zorganizowana przez Tarasa Borowcia „Tarasa Bulbę” (stąd nazywano ich „bulbowcami”). OUN Bandery „ukradł” im tę nazwę w marcu 1943 roku , a oddziały „bulbowców” przemocą wcielił do swojej formacji. Akcja „scaleniowa” trwała do sierpnia 1943 roku, podczas której banderowska Służba Bezpeky zamordowała kilkuset członków organizacji Borowcia oraz jego żonę. Datę 14 października 1942 roku ustaliła sobie działająca w Kanadzie Ukraińska Główna Rada Wyzwoleńcza na posiedzeniu 30 maja 1947 roku. Nacjonaliści ukraińscy z frakcji banderowskiej fałszowanie historii dotyczącej UPA zaczęli więc już od daty jej rzekomego utworzenia i kontynuują do dnia dzisiejszego. W 2014 roku prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ustanowił dekretem 14 października jako Dzień Obrońcy Ukrainy, czyli dzień wojska ukraińskiego. Dekret wspomina „męstwo i heroizm obrońców niepodległości i integralności Ukrainy”, podkreśla „wojskowe tradycje i zwycięstwa ukraińskiego narodu” oraz wzywa do „budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie”. Cerkiew nie tylko nie protestuje przeciwko temu świętokradztwu ale w tej manipulacji dotyczącej ludobójczej formacji uczestniczy.

 145. wanderer said

  Pan tak od siebie czy cos cytuje?

 146. JanuszT said

  #ŻołnierzeWyklęci Już 12 lipca 1945 r. Radkiewicz wydał ogólnik nr. 9 o przeprowadzeniu operacji likwidacji ,,band”. Według pisma nr. 002405 wydanego przez prokuraturę wojskową,,władze bezpieczeństwa publicznego lub dowódcy jednostek wojskowych biorących udział w walce z bandytami są upoważnieni do rozstrzeliwania na miejscu bez sądu wszystkich dywersantów i bandytów złapanych z bronią w ręku” . Tajny okólnik PPR z 45r głosił zaś ,,W razie przejawów większej ,nieuchwytnej aktywności AK w danym terenie należy wykonać ogólną pacyfikację”. Te ,, wytyczne” były wcielane w życie przez zbrodniarzy z UB i ich przełożonych z NKWD bez żadnych skrupułów żołnierze podziemia byli rozstrzeliwani w lasach i męczeni na śmierć w obozach. Tych którzy byli poddani śledztwu przez UB okrutnie torturowano. Byli pozbawiani snu ,, pokarmu, bici pałkami ,prętami . Zrywano im paznokcie ,rażono prądem ,wybijano zęby ,łamano ręce i nogi ,odbijano nerki – czasem z przesłuchań nie wracali wcale ,ponieważ bito ich aż do śmierci. Stosowano także prowokacje i inwigilację. Bezpiece udało się umieścić w szeregach podziemia swoich agentów, a nawet założyć fałszywe organizacje niepodległościowe , które miały za zadanie przyciągnąć w pułapkę patriotów i antykomunistów. To wszystko sprawiało że więzienia zapełniały się tysiącami Polaków. Śledztwa prowadzone w komunistycznych katowniach kończyły się przeważnie ,,procesami kiblowymi” trwającymi 15 minut. – na nich zapadało najwięcej wyroków śmierci. Wyprowadzano więźnia z celi i strzelano w potylicę. Potem wrzucano ich do bezimiennych dołów i zacierano wszelkie ślady ,,pochówku”. Następnie ,,zabijali ” pamięć o nich ,nazywając zdrajcami , bandytami… My musimy walczyć by przywrócić im należne miejsce w historii z której zostali wydarci na wiele lat ,zresztą po dziś dzisiejszy są tacy co na nich plują ,manipulują źródłami ,życiorysami i dalej przekazują komunistyczną propagandę. Ich kaci po dziś dzień nie osądzeni , nie rozliczeni za swoje zbrodnie , pochowani ze stopniami wojskowymi z należytymi honorami nawet co niektórzy z asystą honorową na Powązkach . Dlatego jak słyszę ,,historia was osądzi ” to mi się śmiać/płakać chce po prostu. Dekomunizacja jak to cudnie brzmi -prawda? No cóż zakończyła się zanim się zaczęła ,no bo niby KTO ma to zrobić ? Dzieci i wnukowie tych którzy mordowali naszą elitę -no swoich przecież nie ruszą .

 147. JanuszT said

  Re 143 Niech lepiej odniesie się pan do wrzuconego materiału. Wiem, że jestem tu solą w oku pana Wędrowiec i nie tylko pana, ale przekazuję to ogółowi społeczności gajówkowej. „Zgoda buduje niezgoda rujnuje”…

 148. podczaszy said

  .https://www.gazetawarszawska.com/images/FBjF4.jpg
  czasopismo Sztafeta. Jak walczą żydzi z polskim chcrześcijańskim hurtownikiem
  2 RP

  Administrator
  Okupacja żydowska w Polsce
  13 October 2021
  Hits: 84

  Handel rybami w Warszawie zdawna spoczywał w rękach żydowskich.

  Na skutek sprzeniewierzeń pieniężnych porobionych przez żydów, sowiecka misja handlowa oddała cały towar do sprzedaży komisowej jedynemu polskiemu hurtownikowi Wójcikowi.

  Nie podobało się to żydom, rozpoczęli więc grozić zemstą Wójcikowi. Gdy pogróżki nie odnosiły skutku, rozpoczęto terror, niszcząc urządzenia, towar i.t.p. oraz nasyłając bojówkę Frakcji Rewolucyjnej, która zagroziła mu śmiercią, jeżeli nie wejdzie w po rozumienie z żydami.

  Chcąc go zniszczyć materialnie dokonano włamania do jego mieszkania, gdzie skradziono Wójcikowi 25 tysięcy zł.

  Sprawców kradzieży nie odnaleziono.

  Do ostatecznego „zlikwidowania” chrześcijańskiego hurtownika doszło w dn. 6 maja 1932 r.

  Banda żydów należąca do kartelu rybnego napadła w bazarze na żonę Wójcika Zofję, bijąc ją i kradnąc jej 2.040 zł.

  Na krzyk napadniętej nadbiegł Wójcik, przeciw któremu zwróciła się zaciekłość żydostwa. Napadnięty wystrzelił na postrach w górę z rewolweru, pomimo tego jednak żydostwo pobiło go do nieprzytomności odważnikami, deskami na bitem i gwoźdźmi i łomami.

  Nieszczęśliwego wydarł z rąk rozbestwionego żydowstwa patrol P. P. VII komisarjatu. Kuracja pobitego ciągnęła się przez 7 miesięcy i kosztowała go około 5000 zł., wskutek doznanych obrażeń, jak odbite płuca, nerki i in., stał się niezdolnym do pracy i zmuszonym do likwidacji interesu.

  Napastnicy Banda żydów, którzy w liczbie 10-ciu byli aresztowani, zostali przez sąd zwolnieni od winy i kary.

  Sztafeta. Nr 32, 30 maja 1934
  Wydawca Jan Mosdorf
  https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/6630-sztafeta-jak-walcza-zydzi-z-polskim-hurtownikiem

 149. wanderer said

  Ja sie tylko grzecznie dopytuje czy to panskie slowa z glowy czy skads to pan zaczerpnal, bo skoro tak to milo byloby podac link do strony, moze ktos chcialby poczytac

 150. wanderer said

  Nie jest mi pan zadna sola w oku, i choc chujow mi pan nawtykal nie czuje urazy, bo nie jest pan w stanie owa uraze we mnie wykrzesac.

 151. podczaszy said

  Szczepienia obowiązkowe – tego nie dowiesz się od lekarza…
  Szczepienia ochronne, prawny przymus szczepień – jak korzystać z prawa do informacji przed zabiegiem medycznym.

  Absolutny skandal i kpina z pacjentów – pisowskie Ministerstwo Zdrowia nie wie, po ilu zgonach COVID należy wstrzymać szczepienia COVID!
  Dodaj komentarz

  Monitorowanie szczepień COVID polega na tym, że (teoretycznie) każdy zgon, do którego doszło wkrótce po szczepieniu, powinien zostać zgłoszony i zarejestrowany.

  Celem takiego monitorwania jest (teoretycznie) kontrola bezpieczeństwa szczepionki COVID– bo gdyby ludzie zbyt często nagle umierali po szczepieniu COVID, to mogłoby oznaczać, że może istnieć jakiś związek między zgonami, a szczepieniem.

  Wydawać by się mogło, że (teoretycznie) powinien być ustalony jakiś limit zgonów,

  Otóż nie ma takiego limitu, a przynajmniej Ministerstwo Zdrowia nic o nim nie wie.
  Ten wpis został opublikowany w COVID-19, Minister Zdrowia, NOP dnia 2021-08-25, .
  https://szczepienie.info/mz-nie-wie-po-ilu-zgonach-nalezy-wstrzymac-szczepienia/

 152. podczaszy said

  Jak urzędy „odpowiadają” na pytanie „Jeśli milion osób zaszczepimy na kowid, to ile zachoruje na kowid i ile umrze na kowid?”…
  Dodaj komentarz

  Takie niby banalnie proste pytania dotyczące skuteczności szczepionek, a zobaczcie, jaki kłopot sprawiły urzędnikom.

  Państwowy Zakład Higieny załatwił sprawę szybko:

  Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych postarał się trochę bardziej:

  A na koniec Główna Inspekcja Sanitarna:

  Czyli jak widzicie ogólnie nie wiadomo, jak to jest z tą skutecznością szczepionek od kowida. Procentami posługują się bardzo chętnie, ale gdy trzeba to przełożyć na liczby bezwzględne, to nie potrafią.

  Skoro to tak wygląda, to ja bym się tym czymś niestety w życiu nie zaszczepił, skoro nawet kompetentni fachowcy nie potrafią określić, ile osób wśród zaszczepionego miliona ciężko zachoruje i ile umrze pomimo szczepienia, bo to znaczy, że oni tak naprawdę nie mają bladego pojęcia o skuteczności tych szczepionek…
  https://szczepienie.info/skutecznosc-szczepionek-kowidowych/

 153. podczaszy said

  Zgony po szczepionce kowid zgłaszane jako NOP i „kreatywna księgowość” PZH
  Dodaj komentarz

  Co się dzieje, gdy nierozważny i nadgorliwy lekarz lekkomyślnie i bez sensu zgłosi zgon jako niepożądany odczyn poszczepienny?

  Wtedy do akcji musi wkroczyć Państwowy Zakład Higieny, żeby posprzątać ten bałagan, ponieważ w Polsce jeszcze nikt nigdy nie umarł w wyniku szczepienia – i nikt nigdy nie umrze, przynajmniej dopóki sprzątaniem będzie się zajmował Państwowy Zakład Higieny.
  Ten wpis został opublikowany w COVID-19, NOP, PZH dnia 2021-10-15, .
  https://szczepienie.info/zgony-zglaszane-jako-nop-i-kreatywna-ksiegowosc-pzh/

 154. podczaszy said

  Rzecznik Praw Pacjenta potwierdza: masz prawo do nagrywania rozmowy z lekarzem przed szczepieniem [ kowid ]
  Dodaj komentarz

  Z przyjemnością informuję, że Rzecznik Praw Pacjenta potwierdził prawo pacjenta do nagrywania rozmowy z lekarzem przed szczepieniem.
  Lekarz nie może Wam odmówić odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące szczepionki pod pretekstem, że nie podoba mu się nagrywanie.

  Nie ma naruszenia dóbr osobistych lekarza, jeśli zamiast notować odpowiedzi lekarza, wolisz je sobie nagrać, żeby było szybciej.

  Ten wpis został opublikowany w COVID-19, kwalifikacja do szczepienia dnia 2021-10-14, .
  https://szczepienie.info/rpo-potwierdza-prawo-do-nagrywania/

 155. podczaszy said

  pisowskie Ministerstwo Zdrowia nie chce ujawnić, ilu Polaków zaszczepionych przeciw COVID-19 już nie żyje
  Dodaj komentarz

  Wiosną tego roku dziennikarze TOK FM bez najmniejszego problemu wydobyli z NFZ informacje, ilu pacjentów z covid-19 leczył doktor Bodnar, ile recept na amantadynę wypisał, a nawet ilu leczonych przez niego pacjentów zmarło.
  Wszystkie te dane były dla dziennikarzy dostępne niemal „od ręki”!
  Ten wpis został opublikowany w COVID-19 dnia 2021-10-09, .
  https://szczepienie.info/mz-nie-chce-ujawnic-ilu-polakow-zaszczepionych-przeciw-covid-19-juz-nie-zyje/

 156. podczaszy said

  https://zrzutka.pl/2at4jf/wplac

  Wsparcie 10zł miesięcznie przez 3 miesiące (kwota 30zł) – kliknij TUTAJ
  Wsparcie 10zł miesięcznie przez 6 miesięcy (kwota 60zł) – kliknij TUTAJ
  Wsparcie 10zł miesięcznie przez rok (kwota 120zł) – kliknij TUTAJ
  https://ssl.dotpay.pl/t2/?chk=9368a590d47fcd54ae21662d6e129159470631a9a62dee5272a9e90ba2bf24f4&pid=e2c3o97a84s1qxa8ue4vruip7bqne66u

  Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękuję.

  Newsletter

  Być może już niedługo profil szczepienie.info na Twitterze oraz profil „Czy szczepienia są bezpieczne” na Facebooku zostaną usunięte pod pretekstem rozpowszechniania „fałszywych informacji”. Jeśli chcesz zachować kontakt ze mną i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach na tym blogu w razie gdyby tak się stało, że Facebook i TT skasują moje profile, to pozostaw mi swój email.

  Nie ogarnę RODO, więc wymyśliłem, że niech RODO ogarnia dotpay lub zrzutka – dlatego aby się zapisać na moją „listę kontaktową” wystarczy wpłacić 1pln przez dotpay lub przez zrzutkę (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji wsparcie było większe niż 1zł korzystając z linków do dotpay powyżej 🙂 )

  Wpłać 1pln aby w formularzu dotpay podając swój email kontaktowy

  Lub wpłać dowolną kwotę na zrzutkę, podając także swój email: https://zrzutka.pl/2at4jf/wplac
  https://szczepienie.info/o-stronie/

  ====
  Czyli Ministerstwo odpowiada, że szczepienie przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym. Dlaczego? Bo nie!

  Nie ma tutaj żadnego uzasadnienia.

  Czyli innymi słowy na pytanie „Czy szczepienie przeciw COVID-19 jest eksperymentem medycznym?” Ministerstwo Zdrowia odpowiada „Nie jest. A w ustawie prawo farmaceutyczne napisano, że badanie kliniczne jest eksperymentem medycznym”.
  https://szczepienie.info/czy-szczepienie-przeciw-covid-19-to-eksperyment-medyczny/

  Kontakt

  Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, to napisz maila:

  Twitter: https://twitter.com/szczepienie

  Faceboook: https://www.facebook.com/czyszczepieniasabezpieczne

 157. antropologia said

  W krajach byłej Jugosławii to wszyscy są potomkami starożytnych Ilirów. Zarówno Słoweńcy i Chorwaci, jak i Serbowie i Albańce. Widać to po ich wyglądzie zewnętrznym. Garbate nosy, bardzo wysoki jak na południe Europy wzrost (nawet wśród kobiet)!
  Narody te różnią się między sobą głównie religią i alfabetem. Językiem najbardziej odmienni są Albańce. Bośniacy to islam. Reszta jest kulturowo słowiańska ale genów słowiańskich jest tam niewiele. Najwięcej na północy (Słowenia, część Chorwacji).

  Gadanie, że tylko Albańce to genetycznie rdzenna ludność krajów byłej Jugosławii to propaganda żydojankeska bo badania dna temu przeczą.

  Oczywiście Albania nie była częścią Jugosławii ale Albańce też w niej mieszkali. Jednak ich obecność na terenie Kosowa to efekt ich umyślnej, późniejszej imigracji w celu wywołania separatyzmu.

  _
  Węgrzy to mongloidalni Ugrofinowie z Uralu przemieszani w 1/3 ze Słowianami i Niemcami. Stąd nieco zmiana w ich rysach twarzy.

  Litwini to Bałtowie. Tak jak dawniej Prusowie.

  Ukry to mieszanka wszystkiego co biegało w dziejach po stepie pontyjskim.

 158. Marucha said

  Re 139:
  Będzie mi brakowało wyśmienitych holenderskich pomidorów z upraw hydroponicznych, o niezrównanym smaku barwionego plastyku.

 159. JanuszT said

  Gdzieś z Facebooka jest ten materiał, był on bez linków panie Wanderer, jest on pani Agnieszki Nagrodzkiej. Trzeba wejść w hasztag #UkrasińskieLudobójstwo i strona do tych materiałów powinna się otworzyć.

 160. NICK said

  Adijos.
  Co we tekstach jest.

 161. Yagiel said

  ad Marucha@155 – a co, mają splajtować holenderskie szklarnie ? No to mi coś umkło – nie żebym zajadał się ichnimi wytworzywami, błe! Jadam nasze z chłopskiej ręki 🙂 Im mniej ładne, tym chętniej…
  Ale widzę problem: splajtują Holendrzy w Holandii – powiedzmy, że to Holendrzy – to przyjadą do Polski sprzedawać. Polskie ? Obawiam się, że nie – polskie się zaraz zarazi i wypali glifosatem i wykorzysta sadzonki holenderskie czy niby-holen…

  Zatem już wolę, żeby nie całkiem splajtowali – to także w interesie Rosji: nie jeść wytworzyw z Holandii czy Hiszpanii czy innego Marocco, więc może lepiej pchnąć im trochę gazu… Ma Pan Szanowny Marucha jakieś chody na Kremlu ?
  😉

 162. JanuszT said

  Panie Wanderer to chyba jeszcze nie doszedł pan do tego etapu życia, że nie wie pan ile z człowieka można „wykrzesać” i dobrego i złego … I do czego jest człowiek zdolny. A może pan to wie? Tak na marginesie …

 163. zorard said

  Zjawiska i procesy, które zachodzą lub mogą zachodzić, i których konsekwencje będą odczuwalne w najbliższym czasie, a o których nie ma żadnej dyskusji w Polsce:

  1. Interakcja przeciwciał wytworzonych na bazie preparatów m-RNA/adDNA z syncytyną-1 / Konsekwencja: utrata ciąż i bezpłodność kobiet i mężczyzn
  2. Odwrotna transkrypcja m-RNA preparatów szczególnie w komórkach układu rozrodczego, bardzo wczesnych płodach oraz u dzieci / Konsekwencja: transgeniczne dzieci, nowotwory, bezpłodność.
  3. Zjawisko modulacji wrodzonej odporności przez preparaty, w tym szczególnie supresja limfocytów CD8+, hamowanie funkcji receptorów TLR / Konsekwencje: trwała lub przejściowa utrata zdolności usuwania zainfekowanych komórek z organizmu oraz komórek nowotworowych – nagły i już obserwowany 20% wzrost pojawienia się nietypowych nowotworów u osób zaszepionych (m-RNA jak i adDNA).
  4. Zwiększona presja ewolucyjna prowadząca do adaptacji poprzez wytworzenie:
  – wariantów zdolnych wyłączać wczesne funkcje komórkowej odpowiedzi immunologicznej np. wygaszanie indukcji syntezy interferonu przez mikro-RNA (już obserwowane). Konsekwencje: bezobjawowe infekcje takimi wariantami prowadzące do wytworzenia się bardzo dużych ładunków takich wariantów u osób zaszepionych i niezaszepionych i w konsekwencji bardzo ciężki przebieg choroby szczególnie u osób zaszepionych, u których komórkowa odpowiedź immunologiczna została wyhamowana
  – wariantów rekombinacyjnych będących skutkiem wymiany materiału genetycznego pomiędzy wariantem SC2 a np. wirusem grypy lub innym wirusem RNA w ko-zakażeniu lub po aktywacji depozytów RNA wirusowego w retrotranspozonach na skutek podania preparatów m-RNA/adDNA (już obserwowane). / Konsekwencje: pojawienie się w obiegu wirusa grypy z cechami SC2 i odwrotnie. Możliwość wytworzenia super-wirusa grypy o bardzo wysokiej transmisyjności i/lub bardzo skutecznej replikacji (groźba wybuchu prawdziwej pandemii na wzór Hiszpanki z 1918 r. ale o globalnym zasięgu)
  – wariantów niewidocznych dla systemu HLA (Human Leukocite Antigen – systemu zgodności tkankowej inaczej zwanego też MHC – Major Histocompatibility Complex). Na skutek dużej presji ewolucyjnej i wielokrotnych pasaży (zakażeń i replikacji) nowe warianty mogą nabyć w swoich białkach (poprzez mutacje punktowe i rekombinacje z RNA komórki np. leukocytów) cech – motywów: krótkich sekwencji aminokwasów identycznych z tymi jakie występują na białkach systemu HLA / Konsekwencje: Wariant wirusa SC2 (lub rekombinowanego SC2 z wirusem grypy) po infekcji nie będzie widoczny dla komórkowej odpowiedzi immunologicznej w ogóle. To podobna sytuacja do wyhamowania receptorów TLR lub indukowania zaniku limfocytów ale o ile te sytuacje mogą być przejściowe lub niepełne czego skutkiem byłaby mniej skuteczna, wolniejsza odpowiedź immunologiczna, o tyle w przypadku nabycia przez wirus podobieństwa z systemem HLA – infekcja może być w ogóle pominięta przez układ immunologiczny, co będzie skutkowało niezahamowaną replikacją takiego wariantu w całym systemie (organizmie – wszystkich organach) az do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Zjawisko to może być bardzo ważne w tzw. „long covid”, choć będzie ono miało inne podłoże niż to które obecnie odpowiada za „long covid”. Dodatkowo infekcja wariantem SC2 o białkach upodobnionych do systemu HLA może przebiegać bezobjawowo aż do momentu poważnego uszkodzenia organów.

  Podsumowanie:

  Powyższe punkty tylko sygnalizują niektóre najważniejsze obecnie procesy molekularne jakie ZACHODZĄ obecnie w ludzkiej populacji na skutek powszechnego użycia preparatów m-RNA/adDNA które nie powstrzymują transmisji aktualnych wariantów SC2 i jego rekombinantów (wariantów – które nie są już tylko kolejna wersja SC2, ale hybrydą z innym wirusem RNA) i które są po prostu nieszczelne. Wszystkie wymienione wyżej procesy zachodzą, o czym świadczy szeroka literatura. Niektóre (ewolucja wariantów) zachodzą szybko, inne – wolniej (odwrotna transkrypcja, interakcja z syncytyną) ale wszystkie one kumulują się w ludzkiej populacji i w pewnej chwili zaskutkują bardzo poważnym kryzysem służby zdrowia. Przykładowo jeżeli tylko w USA w ciągu pół roku nastąpił 20% wzrost zachorowań na nietypowe, inwazyjne nowotwory, to w skali roku może to być nawet 30-40% ale wraz z obniżeniem wieku wstrzykiwania preparatów skala tych zachorowań może być większa ale i dłuższa w czasie. Może zabraknąć czasu operacyjnego lekarzy (siły roboczej), łóżek w szpitalach a nawet zdolności produkcyjnych kluczowych leków np. już nawet nie anty-nowotworowych tylko przeciwbólowych. Ludzie mogą umierać w domach i w męczarniach.

  Niniejsze opracowanie nie wyczerpuje wszystkich problemów – pominąłem np. cały obszar patologii autoimmunologicznych które są w toku powstawania w organizmach os. zaszepionych. Te patologie będą z czasem wyzwalane w bardzo silne odczyny nawet przez zwykłe kosmetyki zawierające chociażby PEG – silnie immunogenny składnik preparatów m-RNA. Do tego dochodzą także zanieczyszczenia produkcyjne innymi białkami ludzkimi (szczególnie preparaty adDNA) jak i ciałami obcymi nieznanego pochodzenia. To wszystko będzie nieuniknioną przyczyną katastrofy zdrowotnej ludzkości gdyż politycy w sposób ekstremalnie lekkomyślny dopuścili do masowego wstrzyknięcia obywatelom swoich krajów preparatów, o których nie wiedzieliśmy dokładnie NIC – ani pod względem szczegółowego składu, ani dystrybucji, ani dokładnej funkcji i kontroli komórkowej/systemowej – NIC. Z tego powodu należy założyć że celem polityków jest wyniszczenie jak największej liczby obywateli swoich krajów.

  Źródła:
  https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.03.21256520v1 lub https://europepmc.org/article/PPR/PPR334978
  https://www.nature.com/articles/1210904

  [Zebrał Wujek Mietek]

 164. NICK said

  to jak we tramwaju

 165. Wanderer said

  Re 162 JanuszT

  Pan mnie nie zrozumial, ale mniejsza z tym.

 166. JanuszT said

  Szanowny Panie Wanderer, nie wiem, oczekuje Pan przeprosin z mojej strony, czy chodzi Panu, że nie jestem Pana wyprowadzić z równowagi, to byłoby to pańskie „wykrzesanie” jak mniemam? Czy chodzi o jeszcze coś Panie Wanderer? Możemy rozmawiać publicznie jak człowiek z człowiekiem. Ja się nie wstydzę. Kocham Maruchę jak brata starszego, bo na takiego człowieka wspaniałego przez całe swoje życie nie trafiłem, szczerze, co mam jeszcze zrobić? Skoczyć z mostu?

 167. revers said

  re163

  wszystko juz kupione, w cenie Pfizera, NOP-y, nauka prorockefelerowska, naukowcy prorockefelerowscy, insttytucje, saady, panstwa

  https://konferencjaptw2021.pl/program?fbclid=IwAR21ss-CWrn3Dh1srGE9_HT4vVraQnD5AGWs_m3Wn27tVHm-Zt5ZCJ6ZTgo

  pod haslem ZASZCZEP SIE WIEDZA

  W stanie ACT w Australi w ciagu paru tygodni osiagnieto, wysczepilnosc 86% , a do konca miesciaca planuje sie 100% wysczepialnosc.

  No czekac jak Mazowieckie i warszawka , wyszepi sie w nie wolniejszym tempie do konca roku, pod haslem ZASZEP SIE WIEDZA, jakie to chwytliwe i bardzo inteliligetne.

  A ile przybedzie wakcykologow? tego juz nikt nie policzy, procz tych co odeszli na c19. NEKROLOG.

 168. Lily said

  „MOWIA, ze w KOMISII JEWROPEJSKIEJ
  SA SAMI RZYMIANIE, o TYM KTO SIE
  TAM DOSTANIE DECYDUJA SAMI.
  CIALO PRZYWODCZE / DECYDUJACE,
  a pozostali ZAS, maja jedynie NACISKAC
  na KLAWIATURE i AKCEPTOWAC”.

  ZWRUCCIE UWAGE, na TO KTO
  REPREZENTUJE III.R.P.

 169. revers said

  Wiadomosc dla wybitnych znawcow ligi mistrzow NBA przy browcu w pubie …

  „First, let’s outline the NBA’s “vaccine” and COVID-19 protocols. Non-vaccinated players are not allowed to eat with their teams, go to team functions, or be in same locker room as their teammates. But come game time, they can be on the court, maskless, with their teammates and opponents, fighting for rebounds, diving for loose balls and sweating everywhere.

  NBA players are not “required” to receive the injections. But we all know how the social pressure and media coercion work. Non-vaccinated players are also not allowed to leave their homes or hotels on the road. Keep in mind this blogger is a former sports reporter, and old enough to remember when the NBA allowed Magic Johnson to play basketball with full-blown AIDS.

  Despite the “non-mandate,” at least 95% of NBA players have received the injections, according to the league. So of course those 5% non-vaccinated are the big news stories.”

  https://thecovidblog.com/2021/10/15/nba-update-andrew-wiggins-caves-to-social-pressure-brandon-goodwin-suffers-post-injection-blood-clots-while-kyrie-irving-et-al-stand-their-ground/

  A bylo rownolegle mistrzostwa ligii NBA na wozkach inwalidzkich zobaczyc, na dzis juz mozna juz spotkac nawet w autbusach miejskich mlodych wozkarzy z impetem rozjezdzajacych babcie przy wejsciu do autobusu z prawem wyjazdu inwalidy.

 170. Głos Prawdy said

  Na Twitterze pojawiła się wstrząsająca relacja obywatela Litwy.
  „Bez przepustki coidowej moja żona i ja jesteśmy wyrzuceni ze społeczeństwa” – rozpoczął swój wpis użytkownik Twittera.

  Jak relacjonował dalej, nie mają też przychodu i nie mogą robić większości zakupów. „Ledwie możemy egzystować” – napisał.

  Przedstawił też, „jak wygląda życie po miesiącu na Litwie pod pierwszym w Europie rygorystycznym, ogólnospołecznym systemem przepustek coidowych”.

  „Moja żona i ja zostaliśmy zawieszeni bez wynagrodzenia na 4 tygodnie. Nie możemy wrócić do naszej pracy. Nie jestem pewien, czy nasi pracodawcy pozwoliliby nam wrócić. Nawet gdyby to zrobili, nasi koledzy nami gardzą, życzą nam w mediach społecznościowych śmierci. Nic, co możemy zrobić, nigdy tego nie wymaże. Nie możemy tam pracować” – stwierdził.

  „Nie możemy znaleźć nowej pracy w naszych zawodach. Moja żona i ja mamy bardzo różne prace w bardzo różnych dziedzinach. Ale wszystkie miejsca pracy w obu dziedzinach wymagają teraz przepustek coidowych. Nie ma przepustki, nie ma pracy” – kontynuował.

  Jak dodał, nie mogą kupować jedzenia w lokalnym supermarkecie. W potrzebne artykuły mogą się zaopatrzyć tylko w małych sklepikach przy ulicach, które sprzedają głównie żywność, farmaceutyki, okulary, soczewki kontaktowe czy artykuły rolnicze i produkty dla zwierząt.

  „W naszej okolicy ogranicza nas to do jednego małego, drogiego sklepu” – skwitował.

  W ocenie internauty paszport coidowy „spowodował spustoszenie na wolnym rynku”. „Supermarkety, które wymagają przepustek, donoszą, że ruch w sklepach spadł o 25 proc. w ciągu miesiąca od wprowadzenia przepustki” – relacjonował.

  Jednocześnie ruch w małych sklepach, w których nie trzeba się legitymować paszportem coidowym, wzrósł o tylko 0,7 proc.

  Wszystko dlatego że rozkwit przeżywają obecnie na Litwie „targi w starym, radzieckim stylu: pod gołym niebem, na parkingach, produkty sprzedawane na ulicy, na małych stolikach lub z tyłu samochodów”. Można tam nabyć jajka, sery, mięso, czy ryby. Płacić można tylko gotówką.

  „Nie jest to wygodne jak supermarket. Ale na razie to działa. Życie znajdzie sposób” – napisał.

  „Muszę dokonać kilku napraw w domu. Ale bez przepustki nie mogę wejść do sklepu z narzędziami, aby kupić materiały. Nie mogę wezwać pracownika remontowego, ponieważ naprawy są zabronione dla osób nieposiadających przepustki. A ja i tak nie mam teraz żadnych dochodów, żeby zapłacić za pomoc z zewnątrz. Tak więc nasz dom pozostaje nienaprawiony” – dodał.

  „Poszliśmy do dentysty, do którego chodziliśmy przez lata na wizytę dla jednego z moich dzieci, ale musieliśmy odejść, bo nie mam przepustki coidowej. Żaden inny dentysta w naszej okolicy nas nie przyjmie. Słyszeliśmy o dentystach, którzy leczą ludzi bez przepustki, ale oni są daleko. Więc nie ma opieki dentystycznej” – kontynuował.

  „Próbowaliśmy kupić artykuły plastyczne dla naszych dzieci w sklepie z rękodziełem. Nie wolno kupować bez przepustki. Próbowaliśmy kupić zabawki edukacyjne w sklepie z zabawkami. Nie wpuszczono nas do środka. Nie można kupić artykułów kuchennych. Banalne, ale frustrujące” – wyliczał.

  „Próbowaliśmy wydrukować kilka dokumentów w punkcie ksero. Obsługa odmówiła nam usługi bez przepustki.

  Nie możemy wejść do biblioteki, aby przeglądać książki z naszymi dziećmi. Kiedyś była to jedna z największych przyjemności naszej rodziny. Ale nie wolno nam już tego robić, ponieważ nie mamy przepustki coidowej” – dodał.

  „Nasza dwójka dzieci wyrosła/zniszczyła ubrania z poprzedniej zimy. Próbowaliśmy kupić nowe. Ale bez przepustki wiele sklepów nas odrzuciło. W końcu, moja ciężarna żona błagała ze łzami w oczach, kierownik sklepu z używaną odzieżą zgodził się: „Tylko ten jeden raz, ok? Nie mogę was tu więcej wpuścić”” – relacjonował.

  „Ta presja podporządkowania się jest wszędzie. I jest przytłaczająca. Nasza zdolność do przetrwania została zniszczona. Ale bez względu na narzucone cierpienia i trudy, które musimy znosić, nigdy nie zaakceptujemy zejścia do autorytaryzmu, który reprezentuje przepustka coidowa” – stwierdził.

  „Kod QR do wejścia do sklepu? Przepustka coidowa potrzebna do pracy? Zgoda rządu potrzebna do kupowania jedzenia, zabawek, ubrań?

  Nie. Nie. Nie. Nie.

  Reżim przepustek coidowych, czyli rządowa segregacja i kontrola – karanie niepożądanych zachowań wygnaniem ze społeczeństwa – to droga do autorytaryzmu” – ocenił.
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/245818712_4751164528241748_3097309318532977627_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=tRU6kvpknP8AX88Cmht&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=c5e97db6cd5ae537736188ec4209416d&oe=616F427F

 171. Czy Konfederaci mają rozeznanie w polityce? said

  Znalezione na profilu facebookowym działacza RN/Konfrderacji z Pomorza. Prawej ręki posła Urbaniaka:

  „SILNA POLSKA
  Dwa lata temu kandydowałem w wyborach do sejmu z listy Konfederacji. Między innymi po to, aby Polska była państwem troszczącym się o bezpieczeństwo swoich obywateli.
  Posłem nie zostałem, ale do sejmu weszli inni koledzy, którzy w dobie kryzysu na wschodniej granicy RP walczą o to, o co walczyć chciałem ja. Robią to merytorycznie i w dobrym stylu. Kiedy patrzę na ten ryk i kwik totalnej opozycji, nie mającej do powiedzenia nic poza pustymi obłudnymi hasłami, to jestem z nich podwójnie dumny.
  Konsekwencją możemy wygrać z Putinem i Łukaszenką i póki co, wygrywamy.
  Paradoks taki, że przez lata wyzywano nas, Narodowców od „ruskiej agentury”. Dzisiaj okazuje się, że najbardziej przydatni Putinowi są w Polsce „postępowi i nowocześni” liberało-lewacy, a wrogiem jego planów są właśnie Narodowcy.”

  😀

  Rozumiecie coś z tego wytłuszczonego tekstu na końcu? Bo ja nie.

 172. Yagiel said

  Dwie ogólniejsze uwagi, nie żeby odkrywcze – przypominające:
  np. że Kaczyński i Merkel to mental-bliźnięta
  1. ad Zorard@163 – ma być zmiana genetyczna, bo ją zaplanowano dawno. Nie tyle dawno, że 40 lat temu – o tym wyprzedzeniu mówił prof. Samsonowicz; nie że 100 lat temu – o tym mówią teraz niektórzy Rossijanie z okazji ślubu Hohenzollern’a rzekomego Romanowa z Rebeką rzekomą Victorią: w PetersBurgu dopiero co; zmianę taką praktykuje się od dawniej, podmieniając dynastie czy narody, kryjąc to nie genetyczną a MEMETYCZNĄ/memy ewolucją, tj. mentalną.
  Ta memetyczna/mentalna ewolucja osiągnęła już na tyle dużą władzę nad bydłem smartfonowym (tak między 59 a 85%), że owo bydło samo chce przestać być Człowiekiem… Jaka mu różnica: zdrowi czy „leczeni” ? kształceni czy zniekształcani/dyplomowani ? Byle podstawili koryto i ekranik. Nawet ssakami być nie muszą – tzw. ludzie uczuleni na laktozę !

  2. Tę ewolucję memetyczną/mentalną robiono i robi się przy użyciu specjalnych poganiaczy/pasterzy/polityków, a jakże, demonkratycznych. Produkowanych seryjnie (spod jednej sztancy) i od dawna…
  Mam propozycję obejrzeć krótki filmik o Angeli Merkel – jak ją robiono – jak robiła karierę…
  .https://www.youtube.com/watch?v=a0Et5xWKiaI&list=RDCMUC-EPqVgGmilMJtqKa3kzZNg&start_radio=1

  Pewien człowiek, Rosjanin pod firmą H/Istoria Pi, objaśnia,na jej przykładzie jak to jest, że imperia upadają, epoki mijają, mięso armatnie przemija z łatwością błota czy śniegu, a u władzy wciąż ludzie o konkretnym wyglądzie np. nosa – z dokładnością powiedzmy 85% – oraz o konkretnym „wyglądzie” mózgu: jego zwoje tym osobom-poganiaczom/pasterzom ułożono w odpowiedni wzór !
  Ta produkcja jest seryjna i możemy się zabawić porównaniem: jak robiono Angelę Hitler-no-i-Merkel i jak robiono Jarosława X-no-i-Kaczyńskiego ? Jak dla mnie bardzo tak samo i nawet równolegle 😉 W tym samym celu, ku któremu FAKEdemia…

  Jeśli ktoś Tu skusi się na ten smakowity filmik – zajmuje się nie tylko nosem Angeli, ale i piersiami, i sexem – możemy pospierać się o nazwę zabawy: ‚wskaż 10 podobieństw’ czy ‚wskaż 10 różnic’ co może być łatwiejsze…
  Więc: jak się robi wodzów, tj. poganiaczy bydła
  smartfonowego vel
  demonkra
  itd.
  ?

 173. Głos Prawdy said

  Wspólna waluta, aby rządzić wszystkimi: Diem z Facebooka ma globalne ambicje
  Ciąg dalszy materiału o tym, dlaczego Facebook nie działał

  Edward Snowden napisał artykuł wstępny na temat kryptowalut banków centralnych CBDC. Snowden słusznie uważa, że CBDC są „najnowszym Zagrożeniem zagrażającym ustrojowi publicznemu”.

  Technologia blockchain to jedno, pozwala zdecentralizować przechowywanie dużych ilości danych, kryptowaluty, chociaż działają one na blockchainie – to drugie. To, co robi Facebook, to cyfrowa waluta z elementami kryptowaluty. Facebook chce utrzymać własny system finansowy pod kontrolą i ten stan po godzinach offline Facebooka był również przejściem na blockchain.

 174. Andzia said

  Przesłanie Tolkiena – niezwykle ciekawie opowiada dr J.Przybył .https://www.youtube.com/watch?v=VFXfBDXLV-c

 175. Voodoosch said

  https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10306

  Chiny bez prądu z powodu braku węgla i zielonej transformacji

 176. osoba prywatna said

  Jesienna zaduma – Elżbieta Adamiak

 177. Stiopa said

  Moskwa, relacja z nocy tego lata. Młodzi i piękni

 178. NICK said

  to już pisałem.
  Pisałem.
  Pitoń ze kościeliska.
  Jest NICZYM.

  Żle.

 179. seler said

  piosenka
  Radosław Elis Życie to nie teatr

  ______

 180. podczaszy said

  WIADOMOŚĆ DNIA Zaszczepiony na „kowid” z objawami „kowid” . Lekarz odmówił testu „kowid”

  16 października 2021
  Gdy lekarz usłyszał, że jest po pełnym szczepieniu przeciw COVID-19, nie skierował go na test – relacjonuje rozmowę Interia.
  – Stwierdziła wówczas, że nie ma sensu wykonywać testu w kierunku koronawirusa, skoro jestem po szczepieniu [ kowid ]– mówi mężczyzna portalowi.

  pisowskie statystyki [ szczepionek kowid ] są zakłamywane

  Już wiecie Państwo dlaczego okłamują nas, że tylko niezaszczepieni trafiają do szpitali” – napisał na Facebooku Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.
  https://tarnogorski.info/pacjent-mial-duszacy-kaszel-al/

 181. podczaszy said

  Strona główna WIADOMOŚĆ DNIA Polsat, TVN, TVP.
  Ruch społeczny „Polska Jest Jedna” apeluje do największych telewizji
  http://polskajestjedna.com.pl/

  16 października 2021

  Niemal w ogóle nie mówi się w przestrzeni publicznej, dostępnych i sprawdzonych w praktyce rozwiązań leczniczych oraz faktycznej skuteczności czy też pozornej konieczności korzystania z preparatów szczepiennych – brzmi fragment apelu.
  http://polskajestjedna.com.pl/

  Ruch społeczny „Polska Jest Jedna”, którego założycielem jest prezydent Siemianowic Śląskich, wystosował apel do zarządów największych telewizji w kraju. Ruch apeluje o zorganizowanie telewizyjnej debaty publicznej nt. pandemii Covid-19. Debata miałby byc poświęcona skutecznej profilaktyce, leczeniu i szczepionkach.
  http://polskajestjedna.com.pl/

  źródło: Ruch Polska Jest Jedna
  https://tarnogorski.info/polska-jest-jedna-apeluje-d/

 182. podczaszy said

  Zaszczep się, odwiedzisz babcie i wyślesz ją na cmentarz – Pandemia zaszczepionych…

  Aktualności

  Przez
  Świnoujście w sieci http://www.eswinoujscie.pl

  październik 16, 2021

  Zaszczep się, odwiedzisz babcie i wyślesz ją na cmentarz – Pandemia zaszczepionych – zobacz dane

  Na podstawie oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia.

  POLSKA COVID-19 [8-15 października 2021]

  ZAKAŻENIA: 14 971
  🟢zaszczepieni: 5 017 [33,51%]
  🔴niezaszczepieni: 9 954 [66,49%]

  ZGONY: 233
  🟢zaszczepieni: 57 [24,46%]
  🔴niezaszczepieni: 176 [75,54%]

  Na podstawie oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia.

  — 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐃.™ (@synxchaosu) October 15, 202
  Świnoujście w sieci – Obserwuj nas w Google News
  TAGI
  koronawirus
  pandemia
  świnoujście
  zaszczep się
  https://www.eswinoujscie.pl/2021/10/16/zaszczep-sie-odwiedzisz-babcie-i-wyslesz-ja-na-cmentarz-pandemia-zaszczepionych-zobacz-dane/

 183. podczaszy said

  Oligarchia kowid Pfizer ma obecnie 92 lobbystów w Waszyngtonie
  Johnson & Johnson ma 67 lobbystów w Waszyngtonie
  Merck ma 53 lobbystów w Waszyngtonie
  Gilead ma 46 lobbystów w Waszyngtonie
  Naturalna odporność ma zero lobbystów w Waszyngtonie
  https://kodluch.wordpress.com/2021/10/16/15-10-2021-syria-2202-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  .https://www.opensecrets.org/federal-lobbying/clients/lobbyists?cycle=2021&id=D000000138

 184. podczaszy said

  program-stankiewicz-zniknal-z-republiki-teraz-dziennikarka-pozegna-sie-ze-stacja-ujawnila-powody-cenzury
  https://nczas.com/2021/10/15/program-stankiewicz-zniknal-z-republiki-teraz-dziennikarka-pozegna-sie-ze-stacja-ujawnila-powody-cenzury/

  BIDEN Z RURKĄ NA GŁOWIE

  Wielomiliardowa elektrownia węglowa nigdy nie działała, a teraz została wysadzona…RIP dla części zakładu Kemper, bezsensownej dziury na pieniądze i węgiel…Mieszkańcy hrabstwa Kemper w stanie Missisipi zostali zaskoczeni „głośną eksplozją” dochodzącą z miejscowej elektrowni węglowej wczesnym rankiem w sobotę. Nie był to jednak wypadek przemysłowy. To był zaplanowana rozbiórka części zakładu Kemper…Projekt rozpoczął się w 2010 roku kosztem 7,5 miliarda dolarów”; USA
  gizmodo.com/a-multibillion-dollar-clean-coal-plant-never-worked-an-1847866199
  https://adnovumteam.wordpress.com/2021/10/16/wojna-domowa-na-ukrainie-16-10-2021r-2307-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments

  My też mamy podobne „osiągnięcia”. Ostrołęka C
  businessinsider.com.pl/firmy/strategie/ruszyla-rozbiorka-konstrukcji-elektrowni-w-ostrolece/bp0dhmz

 185. podczaszy said

  2021/10/15 Wojsko Włoch przeciw przepustkom kowidowym
  włoska Policja Finansowa przeciw przepustkom kowidowym
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/15/przeciwko-green-pass-przed-baza-w-sigonelli-protestowali-czlonkowie-zwiazku-zawodowego-wloskich-sil-powietrznych-siam/

 186. podczaszy said

  Czy Ministerstwo Zdrowia gwarantuje, że za kilka lat od szczepienia przeciw COVID-19 nie wystąpią u osób szczepionych żadne negatywne dla zdrowia skutki uboczne tego szczepienia, przeważające nad korzyściami wynikającymi z ochrony przed skutkami zachorowania na COVID-19?
  https://szczepienie.info/czy-mz-zagwarantuje-brak-powiklan-po-szczepieniu-covid19/

 187. podczaszy said

  kowid
  Szczepionka w fazie III i IV badań klinicznych – podobieństwa i różnice
  Dodaj komentarz

  Czy przymusowe szczepienie dzieci szczepionkami znajdującymi się w IV fazie badań klinicznych jest eksperymentem medycznym?

  I dla porządku na koniec dwa cytaty:

  Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie:
  „zgodnie z definicją ustawową każde badanie kliniczne będzie co do zasady spełniało kryteria eksperymentu medycznego”.
  źródło: https://izba-lekarska.pl/numer/numer-112015/badanie-kliniczne-to-rodzaj-eksperymentu-medycznego

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, Artykuł 39:
  „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody„.

  Chcesz mi pomóc w utrzymaniu bloga szczepienie.info? Zajrzyj TUTAJ.

  Print Friendly, PDF & Email
  Ten wpis został opublikowany w faza IV dnia 2020-11-12, .
  https://szczepienie.info/szczepionka-faza-iii-iv-porownanie/

 188. podczaszy said

  Co musiałoby się stać, żeby epidemia kowida została odwołana? – odpowiedź Ministerstwa Zdrowia
  Dodaj komentarz

  Tak w pełnej okazałości wygląda odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na pytanie:
  Jakie warunki muszą być spełnione, aby „stan epidemii” wirusa sars-cov-2 został odwołany?
  Ten wpis został opublikowany w COVID-19 dnia 2021-08-10, .
  https://szczepienie.info/kiedy-mozna-odwolac-epidemie-kowida/

 189. podczaszy said

  Jak zdobyć dowód, że Twoje szczepienie przeciw COVID-19 jest niewykonalne?
  Dodaj komentarz

  Jeśli nie chcesz się zaszczepić przeciw COVID-19, bo boisz się, że szczepionka może Cię zabić, ale musisz się zaszczepić, bo na przykład pracodawca grozi, że Cię wyrzuci z pracy, jeśli się nie zaszczepisz, to warto zdobyć dowód potwierdzający, że Twoje szczepienie jest niewykonalne, ponieważ nikt Cię nie zaszczepi, jeśli uczciwie przyznasz, że nie szczepisz się dobrowolnie, ale pod przymusem:
  https://szczepienie.info/jak-zdobyc-dowod-ze-szczepienie-przeciw-covid-19-jest-niewykonalne/

 190. podczaszy said

  Dobrowolne szczepienia przymusowe kowid
  Dodaj komentarz

  W skrócie o czym jest ten wpis:
  Jeśli nie idziesz na szczepienie, to można Ci zarzucić, że nie chcesz się szczepić. Ale jeśli pójdziesz i się dowiesz, że nie można Cię zaszczepić, to stawia Cię w zupełnie innej sytuacji…

  Dla lepszego zrozumienia, o czym mowa, wyobraźcie sobie taką oto sytuację: w ciemnej uliczce na samotną kobietę napada bandyta, przystawia jej nóż do gardła i mówi tak:
  “Tutaj masz takie oświadczenie, że dobrowolnie oddajesz mi swój portfel. Albo to podpiszesz, albo poderżnę Ci gardło”.

  Co ma zrobić kobieta? Podpisuje i oddaje portfel.

  I teraz pytanie:
  Czy w tej sytuacji oddała bandycie swój portfel dobrowolnie, czy pod przymusem?

  Jeśli jesteś osobą, która nie przyszła się zaszczepić na kowid dobrowolnie, tylko czuje, że musi się zaszczepić na kowid pod presją – czyli musi się zaszczepić na kowid pod przymusem,
  musi się zaszczepić na kowid ze strachu przed szykanami
  albo na przykład przed zwolnieniem z pracy,

  to nie kłam i nie składaj fałszywych oświadczeń.

  Napisz zgodnie z prawdą, że do szczepienia na kowid przystępujesz pod presją i do szczepienia na kowid przystępujesz pod przymusem, a nie dobrowolnie.
  16 10 2021r
  https://szczepienie.info/dobrowolne-szczepienia-przymusowe/

 191. Bezpartyjna said

  Ad. Głos Prawdy,

  Bardzo przygnębiające a zarazem straszne jest to o czym relacjonuje małżeństwo z Litwy ➡ chyba są oni bardzo osamotnieni w tej nierównej walce.

  *********

  Niestety od kilku dobrych lat nie jadam już arbuzów bo te obecne krzyżówki z melonem absolutnie nie przypominają tych prawdziwych gruzińskich z wielkimi czarnymi pestkami, tych „wystanych” po kilku godzinach w czasach PRL-u. To samo tyczy się bułgarskich, soczystych, pachnących i z meszkiem brzoskwini.
  Obecnie zrezygnowałam z zajadania się różanymi, chrupiącymi winogronami, te obecne to jakaś mamałyga.

  Zimową porą nie kosztuję nowalijek z Polski i zagranicy. Bardziej stawiam na kieszonki.

  A gdzie podziały się takie odmiany jabłek jak: kosztele, prawdziwe papierówki, antonówka, złota reneta czy soczysta malinówka.
  Już nie królują na naszych stołach sypkie i białe zziemniaki odmiany”Alma”, które można było jeść łychami oraz wiele innych wspaniałych, szlachetnych odmian owoców i warzyw.

  Czy obecne mleko ze sklepu można nastawić na zsiadłe mleko – otóż nie.

  Mięso i wędliny także swym smakiem nie przypominają tych z lat z tak znienawidzonej komuny. Kasze, mąki, nabiał oraz ryby (te prawdziwe) również mocno podejrzanej. I tak dalej i tak dalej.

  Chociaż dobrze, że dawne smaki i aromaty w pamięci pozostały.

 192. Piskorz said

  re 157 na terenie Kosowa to efekt ich umyślnej, późniejszej imigracji w celu wywołania separatyzmu.”….nie jest to prawdą do końca.!! W Kosowie Serbowie mieli normalne rodziny; tzn 2+ 3/4, Albańczycy…rozmnażali się jak króliki. Z latami demografia w Kos. chyliła się na niekorzyść..Serbów.!! POZA TYM…należy podkreślić, że bogaci Albańczycy ..sami opuszczali Alb. i kupowali tam coraz więcej ziemi. !!

  _

 193. Piskorz said

  !!!! Info dla osób z W-wy lub okolic. Od pon. do soboty do godz. 17. pod arkadami obok kościoła św. Anny jest stoisko z…książkami…polityczno/histor.
  + b. duży wybór beletrystyki.!! Jest prof. Nowak, Irwing, Pająk, Prot. Męd. Syj.
  i wiele innych. Jest w czym wybierać; ale ceny są też wysokie /np. o żyd. mord. ryt. cena 200 zł. Ja kupiłem Wesołowskiego /30 zl/ „Robią wszystko, aby nas oszukać”, wyd.Wers. A dwa tomy prof. Nowaka /100/.

 194. podczaszy said

  16 10 2021r
  Dobrowolne szczepienia przymusowe kowid

  https://szczepienie.info/dobrowolne-szczepienia-przymusowe/

 195. podczaszy said

  16 10 2021r
  rzecznik praw pacjenta szczepienia kowid

  https://szczepienie.info/rpp-potwierdza-szczepienie-pod-przymusem/

 196. podczaszy said

  16 10 2021r
  „Specjalny zespół przy Ministrze Zdrowia”, ocenia, czy zgon z powodu szczepień kowid był z powodu szczepienia kowid

  ale pisowskie Ministerstwo Zdrowia także nic nie wie o żadnym „specjalnym zespole przy Ministrze Zdrowia ds zgonów po szczepieniach”

  Czyli mamy taką oto sytuację:
  Państwowy Zakład Higieny twierdzi, że w przypadku zgonu zgłoszonego jako NOP związek tego zgonu ze szczepieniem ocenia „specjalny zespół przy Ministrze Zdrowia”, a Ministerstwo Zdrowia nic nie wie o takim zespole. 🙂

  Tak właśnie w Polsce wygląda „monitorowanie” szczepień [ kowid ] – niby ktoś coś ocenia, ale tak naprawdę to nikt nic nie wie.
  I jak tu im ufać, że „szczepienia są bezpieczne”?
  https://szczepienie.info/specjalny-zespol-przy-mz/

 197. Iwan Groźny Rurykowicz said

  Lepiej nie wklejać tutaj Borysa i Olgi z youtuba.
  Ich „reportaże” (od których można dostać oczopląsu lub padaczki) to propaganda.
  Jak byli w Donbasie to tylko po ukrackiej stronie i jeszcze gadali bzdury „jak to tam po ukraińsku zakazywali mówić i strzelali gdzie popadło ci źli separatyści”.
  A filmik z Iranu to jedna wielka szydera z tamtejszego prawa religijnego ajatollahów i wciskanie młodym Irańczykom żeby gardzili swoją władzą.

 198. ty rzeczniku jeden said

  a wiesz, że chory na raka nie jest w Polsce leczony dopóki się nie zaszczepi? I gdzie tu dobrowolność? To dyskryminacja i przymus ty…
  A chuj tam.

 199. NICK said

 200. osoba prywatna said

  Trwaj chwilo, trwaj – Ela Adamiak i Adam Nowak

  .https://www.youtube.com/watch?v=wOtSvzhfAxM

 201. Jack Ravenno said

  „Najpierw nastanie taki dobrobyt jak jeszcze nigdy. Potem nastąpi taki upadek wiary jak nigdy przedtem. Później przyjdzie taki upadek obyczajów jak nigdy dotąd. Wtedy przyjedzie wielka liczba obcych do kraju. Zapanuje potężna inflacja – pieniądz będzie tracił coraz bardziej na wartości. Krótko po tym nastąpi rewolucja. Wtedy, przez noc, Rosjanie napadną na Zachód.”

  Cyt. Alois Irlmaier.

  Nie przypominałbym bawarskiego wizjonera gdyby nie to, że wkraczamy w fazę wszechobecnej inflacji i coraz większego chaosu gospodarczego na świecie. CAŁYM świecie… Coś za dużo zbieżności w tym co opisywał. Ja się nie boję – jakieś przygotowania lepiej jednak zrobić. Taka rada.

 202. Piskorz said

  re 142 Dla mnie więcej tłumaczyć nie trzeba. Putin to taka sama qoorva jak reszta „elit”. Działa w tej samej spółce międzynarodowej. Przykro mi to mówić, ale niestety …panie M. Wiem to od dawna; wystarczyło mi czytanie http://www.pdsnpsr.ru

  ———-
  W dodatku jest żydem.
  Admin

 203. seler said

  jeszcze raz…

  Radosław Elis Życie to nie teatr


  ____________

 204. Bezpartyjna said

  „Polscy skoczkowie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi w maju tego roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. „Mieliśmy w kadrze jedną sceptyczną osobę, ale udało się ją przekonać po przedstawieniu wszystkich argumentów…”

  Ciekawe – po przedstawieniu wszystkich argumentów – siłowych także?

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.sport.pl/skoki/7,65074,27690574,skoki-tylko-dla-zaszczepionych-wazna-decyzja-przed-ps-w-wisle.html

 205. NICK said

  Wolę biedę.
  Klepać.
  Niźli.
  Leczyć.
  System

  Zawód mam konkretny.
  raz, że chirurgiczny, chirurg ogólny i ortopeda.
  bez maski.

  dwa,
  system zabrania mi pracować normalnie.
  odejdę od systemu.

  następców nie widzę.

 206. JanuszT said

  Mocny wpis pana Nicku …

 207. Maverick said

  Tak wiem że Bill Gates już nie jest CEO microsoftu, ale chore pomysły są w Windows 10, bardzo często wyszukiwarka EDGE powiadamia ciebie że masz wirusa aby zmusić ciebie do zainstalowania programu antywirusowego na którym on zarabia. Jak zrozumiesz że Edge jest wirusem i powinneś go natychmiast wyinstalować. Jednak add and remove programs nie działa w tym przypadku. Trzeba to zrobić z komand lini.

  Tutaj są instrukcje:

 208. NICK said

  Admin. tytuł. komentarz.

  Będe szczał na siedząco.
  tylko nie wiem
  bo
  nie mam
  we poprzek
  znaczy nie jestem żyduwą.

 209. seler said

  re: 195 NICK

  już ten chirurg nie żyje… ale czy słyszałeś, znałeś
  wojskowego chirurga ortopedę Wojciech Ociepa ?
  ratował mi kolano, jak mi pociąg nogę zmiażdżył,
  z domu Jego specjalnie sprowadzili, żeby wykonał

  kiedy moja Matula, przyszła Jemu podziękować,
  to wtedy szie zapytał: – Ale za co mi pani dziękuje ?
  że nogę synowi uciąłem ?
  a Matula na to: – ale pan dobrze uciął i dziękuję…

  pozdrawiam NICK
  trzymaj szie 😉

 210. NICK said

  ad.
  195.
  A to Ona jest moja
  a ja?
  jestem jej.

  Jakoś tak.
  Się.złożyło.

  A po
  drodze…?

  to urvy…

  lata idą

  w dziesiątki
  złego dobre zakończenia KROPKA

 211. osoba prywatna said

 212. NICK said

  Nie znajduję słów.
  Selerze.
  Do opisania.
  jesteś tu od lat…
  bywaj…
  Pozdrawiam.
  Dość.
  ciepło.

 213. osoba prywatna said

 214. podczaszy said

  16 10 2021r
  Przegląd ZDJĘĆ pod mikroskopem zawartości rozmaitych obcych organizmów włókien itp znajdujących się w szczepionkach kowid mRNA Pfizer, AstraZeneca, Janssen, Moderna wykonanych przez lekarzy

  Date: 16 ottobre 2021 bloger RAM
  Author: Uczta Baltazara 0 Commenti
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/16/przeglad-zdjec-rozmaitych-kewstw-znajdujacych-sie-w-szczepionkach-mrna/

  Przegląd ZDJĘĆ pod mikroskopem zawartości rozmaitych obcych organizmów włókien itp znajdujących się w «szczepionkach» kowid mRNA Pfizer, AstraZeneca, Janssen, Moderna wykonanych przez lekarzy
  .https://www.docdroid.net/7DAXqet/observations-of-possible-microbiota-in-covid-mrna-vaccines-pdf

  Przegląd ZDJĘĆ pod mikroskopem zawartości rozmaitych obcych organizmów włókien itp znajdujących się w «szczepionkach» kowid mRNA Pfizer, AstraZeneca, Janssen, Moderna wykonanych przez lekarzy
  VIDEO i teksty angielskie POD LINKAMI:
  https://www.bitchute.com/video/gf6zfAhsJI0A/,

  Observations of Possible Microbiota in COVID mRNA Vaccines by Dr. Pablo Campra Madrid
  October 16, 2021
  https://www.orwell.city/2021/10/microbiota.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: