Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Ale dlaczego? o Kobieta jak modliszka – charak…
  Lily o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

AUKUS. Sojusz Anglosasów.

Posted by Marucha w dniu 2021-10-14 (Czwartek)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Docent Józef Kossecki często mawiał, że najgorzej jest być sojusznikiem Anglosasów.

Przekonała się o tym niedawno Francja, kiedy to Australia zerwała z nią umowę na zakup 12 okrętów podwodnych. Bezpośrednią przyczyną złamania danego słowa przez Australię, było zawarcie 15 września b.r. między nią, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi sojuszu w zakresie wymiany technologii obronnych, w skrócie: AUKUS (A-UK-US).

Współpraca ta obejmuje także budowę australijskiej floty okrętów podwodnych z napędem jądrowym. Sojusz ten oczywiście wymierzony jest w Chiny. Wydarzenia te będą miały przemożny wpływ na sprawy europejskie.

Francja oczywiście oburzona jest postępowaniem Anglosasów – zresztą zupełnie słusznie. Także przedstawiciele Komisji Europejskiej nie ukrywali swojego oburzenia. Zaczęły pojawiać się głosy, że zachowanie Anglosasów stanowi silny cios we współpracę transatlantycką. I prawdopodobnie rzeczywiście przyczyni się do odrodzenia koncepcji paneuropejskich.

Zresztą Klaus Schwab w Wielkim Resecie wprost stwierdził, że okres „globalnej globalizacji” się kończy, i teraz wchodzimy w erę „zregionalizowanej globalizacji”. Łańcuchy dostaw mają zostać skrócone i więcej produktów ma być produkowana na terenie poszczególnych panregionów. Program ten też jest skrupulatnie wdrażany w życie, o czym donoszą polscy przedsiębiorcy, narzekający na niedostępność wielu surowców wcześniej sprowadzanych chociażby z Chin.

Taka regionalizacja oczywiście także ma stanowić zaporę przeciwko Chińczykom. W tym kontekście warto zadać pytanie, do jakich krajów regionu paneuropejskiego zostanie przeniesiona tania produkcja z Chin. Oczywiście, Polska wydaje się być tutaj pierwszym i idealnym kandydatem. Po powolnym usuwaniu się czy też wypieraniu Anglosasów z kontynentu europejskiego nie ma zupełnie żadnych wątpliwości, że na dobre zostanie wdrożona w życie koncepcja Mitteleuropy.

Adam Wielomski: W sumie AUKUS to konstrukcja bardzo logiczna. Unia Europejska pozbyła się Wielkiej Brytanii, a w wyniku polityki Donalda Trumpa amerykańskie wpływy w Europie zachodniej znacząco zmalały.

W czasie jego kadencji potęga Chin stała się nazbyt oczywista, aby móc ją ignorować. W tej sytuacji dochodzi do poważnego przegrupowania geopolitycznego. Rzut oka na mapę pokazuje, że AUKUS łączy coś więcej niż tylko język angielski i wspólna kultura anglosaska. Wszystkie wchodzącego w jego skład państwa – Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Australia – to organizmy wyspiarskie, żyjące z handlu zagranicznego, dla którego podstawą są oceany. AUKUS stoi w radykalnej opozycji do budowy projektu Eurazji, którego symbolem jest Nowy Jedwabny Szlak, łączący mocarstwa stricte kontynentalne: Chiny, Rosję, Niemcy i Francję.

Czy się to komuś podoba, czy nie podoba, świat XXI wieku dzieli się coraz mocniej na anglosaski sojusz państw morskich i na euroazjatycki sojusz państw lądowych. To oznacza, że i Polska będzie musiała podjąć strategiczną decyzję: albo stanowić „cierń anglosaski” w Eurazji, ryzykując, że znajdzie się w strefie zgniotu, albo przemyśleć swoje sojusze i stać się korytarzem handlowym łączącym Szanghaj z Paryżem, rezygnując przy tym z amerykańskiego parasola militarnego. [Ależ mi „parasol”… – admin]

Musi to być decyzja przemyślana, oparta na wyliczeniach ekonomicznych, politycznych i aspektach kulturowo-cywilizacyjnych. Boję się, że decyzji w Warszawie nie podejmą sprawni rachmistrze w stylu Metternicha, lecz żyjący romantycznymi mitami agenci obcych mocarstw. A to będzie decyzja najważniejsza, od której zależeć będzie umiejscowienie naszego państwa w świecie XXI stulecia. Czy mamy rachmistrzów? Czy umiemy kierować się racją stanu? Prawdę mówiąc, to boję się nawet myśleć o odpowiedzi.

[Nietrudno przewidzieć, że rządzący Polską żymianie podejmą decyzję najgorszą z możliwych dla Polski.  – admin]

Myśl Polska, nr 41-42 (10-17.10.2021)
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 7 do “AUKUS. Sojusz Anglosasów.”

 1. wanderer said

  [Nietrudno przewidzieć, że rządzący Polską żymianie podejmą decyzję najgorszą z możliwych dla Polski. – admin]

  To mozna obstawiac w ciemno. Nigdy nie bylo inaczej.

 2. revers said

  na razie ceny benzyny power, power diesel na stacjach benzynowych osigaja kolejne rekordy tj ok. 7 zlp.

  I tylko chodzi o zapewnienie sobie xrodel energi w gazie, ropie, uranie, licie na nastepnych 100 lat.

  Do tego dobrze sprzedaja sie technologie militarne w lodziach atomowych, pojazdow i samolotow bezzalogowych.

  A podzialy na kontynetalna polityke i wyspiarska zawsze istnialy, czyli otwartosci i izolacji w handlu drogami morskimi i ladowymi..

  ..

 3. aniamagdalena1 said

  Jestem odmiennego zdania niż w artykule. Kraje zachodniej Europy (Anglia, Francja, Niemcy, Portugalia i Hiszpania) to są kraje, które na przestrzeni ostatnich 1 ooo lat były dla siebie „wrogami” i zarazem „przyjaciółmi”. Jeśli chodziło o zdobywanie kontynentów to byli zawsze razem i dzielili się „łupem” wspólnie i przy jednym stole. Tak było z Afryka, tak było z obecnie nazwaną (w 1850) Ameryką i 100 lat temu już było prawie tak daleko, ale jednak nie wyszło z Chinami a to dzięki, założeniu tych „idei” partyjnych, tych, które do dzisiejszego dnia rządzą. Te ww. kraje zniszczyły potężne społeczeństwa kulturowe, tj. m.in. Maya (obecnie Ameryka) Inka to społeczeństwo kulturowe, które w ok. 1400 r. (naszej epoki) liczyło już sobie ok. 2000 lat. Inka to obecnie tereny Peru, Boliwie i te w okól nich. To państwo Inka, zostało doszczętnie zrujnowane a ludzie zwyczajem Europejczyków wymordowani podobnie zresztą stało się ze społeczeństwem Maya.
  EU będzie jednym państwem z dwoma językami: francuskim i niemieckim. J. francuski nauczania będzie obowiązywał w Polsce i pozostałych krajach słowiańskich zachodnich. Rosja to Słowianie wschodni. Dlaczego francuski? Przytoczę z artykułu, ponieważ to najbardziej prawidłowe określenie „żyjący romantycznymi mitami agenci obcych mocarstw”
  Chiny i Rosja są teraz w dużym niebezpieczeństwie, dlatego, że są to jedyne „kontynenty” o takich rozmiarach z dużą ilością surowców. Te „łodzie podwodne” to tylko taki „manewr” i nic więcej – dla zdezorientowania społeczeństwa.

 4. wanderer said

  Aukus to nic innego jak sojusz panstw w ktorych najmocniej ogony merdaja psami, a dokladniej sojusz i koordynacja pasozyta w krajach ktore najbardziej przetoczyl na wylot i czuje sie w nich najpewniej. Hydra obudowuje sie pustymi, przetoczonymi wydmuszkami scalajac to w swoisty mur obronny. Tym murem jak tarcza beda sie bronic i zza tej tarczy atakowac.

  To swiadczy tylko o tym (o czym juz kiedys wspominalem), ze przelicytowali i czuja sie niepewnie, biora pod uwage zagrozenie ze moga zostac unicestwieni. Bo to nie jest sojusz panstw tylko sojusz tego samego pasozyta zamieszkujacego w tych panstwach w obronie swojego interesu. Dlaczego nie inne kraje tylko te? Bo w innych krajach pasozyt jeszcze nie czuje sie na tyle pewnie a do tego dochodza jeszcze wewnetrzne podzialy pasozyta i proby ugrania na swoje przy podziale zyskow roznych frakcji.

  Jesli inne panstwa pojda po rozum do glowy i przeciwstawia sie wewnetrznemu pasozytowi a zaczna patrzec za dobrem zwyklych ludzi dojdzie do krotkotrwalej wojny oczyszczajacej, ktora jest nieunikniona, po ktorej zapanuje dobro i lad.

  Ktos moze powiedziec ze to moze doprowadzic do eskalacji konfliktu i wybuchu ogromnej wojny.
  Mysle ze nie dojdzie bo pasozyt nie jest tak silny i liczny, jego sila sa pieniadze, za ktore zasad moralnych i postaw nie da sie kupic a to bedzie glowna wartoscia w tym konflikcie i oni doskonale zdaja sobie z tego sprawe. Ich pieniadze nic nie beda wtedy znaczyc, nic za to nie kupia, nie zdobeda wiekszego zaplecza. Dodatkowo w ich szeregach a raczej podlegajacych instytucjach i silach tez sa osoby ktore widza co sie dzieje i maja tego dosc. Gdy nadejdzie ta chwila stana przeciwko nim. Dlatego sila tego konfliktu bedzie ograniczona, nie wszystkie rozkazy i polecenia zostana spelnione.

  To bylo o czynniku ludzkim.

  A najwazniejszy jest czynnik Boski. Jesli Bog z nami to kto przeciwko nam? Prosze o tym nie zapominac i pamietac o tym jak juz do tego momentu dojdzie. Niech to dodaje nam sil i radosc przetrwac te chwile.

 5. Maverick said

  Poliniackie agenciki globalistów podejmną taką decyzję aby jak najwięcej Polaków ofiarować na ołtarzu Lucyfera.

 6. Piotr B. said

  Re 5…Tak agenciki moga ale co sie stanie jezeli czynnik ludzkiN.P….utworzy Word Solidaryty….i zacznie likwidowac agencikow? W Polsce ilu tych wpywowych moze byc …1 tysiac.

 7. UZA said

  „Aukus to nic innego jak sojusz panstw w ktorych najmocniej ogony merdaja psami”

  Odnoszę takie samo wrażenie. Nie jestem tylko pewna, czy zastraszone, zdegenerowane, schorowane i ogłupione psy, będą zajadle walczyć w obronie ogonów. Bo ogony same raczej nie powalczą – zwłaszcza z wojskiem, nie z bezbronnymi cywilami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: