Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Program „Czyste Powietrze” zakończył się spektakularną porażką – ludzie zostali oszukani!

Posted by Marucha w dniu 2021-10-15 (Piątek)

Dlaczego „porażką”? Przecież właśnie chodziło o to, aby ludzi oszukać.
Admin

Ceny gazu i prądu szaleją, węgiel drożeje z dnia na dzień, ale i tak bardziej opłaca się opalać nim dom niż ogrzewać go gazem.

Cena tego paliwa jest tak absurdalnie droga, że ludzie używający gazu do ogrzewania domu stanęli przed nie lada dylematem. Muszą się liczyć z trzykrotnie większymi opłatami albo poszukać innego, tańszego paliwa. W przeciwnym razie czeka nas fala bankructw gospodarstw domowych.

Skala podwyżek cen gazu jest szokująca. Na rynkach zagranicznych 1000 m3 kosztuje ponad 1000 dolarów. Warto wspomnieć, że to trzykrotnie więcej niż w lipcu. Wygląda to jak bańska spekulacyjna, być może to czyjeś celowe działanie. W każdym razie skutki tej sytuacji są doniosłe i katastrofalne.

W oficjalnej propagandzie rządowej słyszymy o podwyżce cen gazu wynoszącej nieco ponad 7 proc. ale to tak jest tylko w przypadku rządowego koncernu PGNiG, który podniósł cenę gazu o 7,4 proc. do poziomu 11 groszy za kWh. Ale w prywatnym GEN GAZ cena wzrosła z 8,8 gr kWh do 22 gr za kWh co stanowi wzrost o 179 proc.!!!

PGNiG mógł podnieść cenę mniej bo do końca roku ma jeszcze aktywny kontrakt z rosyjskim koncernem GAZPROM i z tego powodu kupuje gaz taniej, do tego dochodzi aspekt własnych magazynów. PiS-owskie media informowały jakiś czas temu, że ze względu na posiadanie gazoportu nie przedłużamy już kontraktu z GAZPROM-em. Szkopuł w tym, że to oznacza, że od nowego roku PGNiG będzie mógł kupować gaz po cenach obecnie obowiązujących, czy to z USA, czy z Kataru, czy z Norwegii.

Nie trzeba chyba być Sherlockiem Holmesem aby wiedzieć, że to oznacza tylko odroczenie wyroku dla klientów PGNiG bo wkrótce stanie się z nimi to samo co z klientami GEN GAZu, którzy zresztą od nowego roku mogą dowiedzieć się o kolejnej podwyżce!

Może sytuację poprawi włączenie drugiej nitki rurociągu NordStream 2. Niektórzy właśnie decyzję zgody na jego włączenie wiążą z szaleńczymi cenami tego paliwa. Nic nie wskazuje na to, aby ceny gazu miały spaść, a wręcz przeciwnie. Planowane przestawienie elektrowni węglowych na gazowe narzucane w ramach Zielonego Ładu, może prowadzić tylko do dalszego windowania cen błękitnego paliwa.

Teraz haniebnie oszukani mogą się czuć ludzie, którzy wykorzystali dopłaty do instalacji gazowych. Aby je dostać byli zmuszani do demontażu pieców węglowych i likwidacji kominków. Zostali teraz bez możliwości powrotu do poprzednio stosowanego paliwa i zostali zakładnikami cen gazu. Roczne ogrzanie domu o powierzchni 150 m2 kosztowało dotychczas około 4000 zł oznacza to, że następny rachunek może wynosić już około 12 000 zł!! Rozpocznie to erę energetycznego ubóstwa, a ludzie zostaną zmuszeni do powrotu do węgla albo będą wydawać na ogrzewanie ponad 1000 zł miesięcznie.

[„Trzeba zacząć chodzić w pulowerze” – A. Waligórski]

Podobnie zostali oszukani ludzie, którzy kiedyś masowo przechodzili na olej opałowy. W latach dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku skończyło się to szalonym podniesieniem cen tego paliwa na skutek rzekomego przeciwdziałania mafii paliwowych. Ludzie zostali z drogimi kotłami do których paliwo stało się nagle dwa razy droższe.

Zresztą podobnie było wcześniej z ceną gazu, co również zmusiło wiele osób do powrotu do węgla ze względów ekonomicznych. Nigdy jednak na przestrzeni ostatnich dekad gaz nie zdrożał trzykrotnie w ciągu kilku miesięcy i nawet porównując to oszustwo z oszustwem za pomocą oleju opałowego, wygląda ono na dużo bardziej bezczelne.

Niewątpliwie władza jakoś zareaguje na nieuchronny masowy powrót do opalania domów węglem. Na pewno doczekamy się wkrótce emanacji wariackiej unijnej węglofobii. Przedsmak tego co nas czeka można było zobaczyć w Krakowie, mieście, które ze względu na usytuowanie w niecce, bardzo aktywnie walczyło z węglem. Zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza. Smog jak jest, tak jest, a w Krakowie mamy obecnie dziesiątki tysięcy ludzi w energetycznej pułapce. Muszą płacić za horrendalnie drogi gaz lub prąd albo zostaną złapani i ukarani grzywną.

Do ścigania niepokornych Krakowian zaangażowano nawet drony, które sprawdzały z których kominów wydobywa się dym a delikwentów odwiedzała potem Straż Miejska. Takiego właśnie obrotu spraw należy się spodziewać w najbliższej przyszłości w kontekście opalania budynków węglem, z którym bardzo gorliwie walczy Unia Europejska, w której nadal pozostaje nasz kraj.

Z pewnością już tej zimy zapłoną wszystkie kominki, piece i kotły węglowe ruszą z produkcją ciepła jak za dawnych lat. Wszystkie dotychczasowe starania o czystsze powietrze są stracone.

Pamiętajmy, że to szaleństwo dzieje się to przez ideologię klimatyczną firmowaną przez ONZ-owski IPCC. W Unii Europejskiej uwidacznia się to poprzez tępą promocję nierealnego samobójczego dla nas wszystkich Zielonego Ładu.

https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 11 do “Program „Czyste Powietrze” zakończył się spektakularną porażką – ludzie zostali oszukani!”

 1. Jaro said

  Niech de…bile marzną ja mam kominek

  ———
  A czym Pan w nim pali?
  Admin

 2. NICK said

  Opatrzysz swym kominkiem sąsiadów polskich, wobec których.
  Masz obowiązek?

 3. kucyk Sośnierza said

  To sobie miej. Moja gmina już przysyła listy, że mamy do czerwca przyszłego roku pozmieniać piece na „ekologiczne” i pozbyć się kominków.
  (woj. pomorskie – żydoszwabia).

  „Może i powietrze jest brudne ale wódka czysta” – Izaak Stolzmann, ex prezydent, mąż stanu, wybitny autorytet dla nadwiślańskiego tępego luda, który go wybrał na dwie kadencje.

 4. UZA said

  „Dlaczego „porażką”? Przecież właśnie chodziło o to, aby ludzi oszukać.”

  Chodziło o to, żeby zarobić, a niektórzy potrafią zarabiać tylko cudzym kosztem. Zarobek, będący owocem pracy i oparty na obopólnie korzystnej transakcji, to już przeszłość. We współczesnej ekonomii taki uczciwy zarobek zastąpiły krociowe zyski z lichwy, ze szwindlu i z bezwzględnego wyzysku.

  „Niech de…bile marzną ja mam kominek”

  Ano właśnie – debile, bo nie mają kominka, bo są biedni, bo mieszkają w bloku albo w domu bez pieców i kominków. Na pohybel ! Niech giną ! Bo nieważne czyje co je, ważne to je, co je moje.

 5. revers said

  Program czstosci powietrza wcale nie zakonczyl sie, za to IMF intensyfikuje zabor enegtycznych zasobow energetycnych i transmisyjnych jak instytucjonalny egzekutor niesciagalnych dlugow, to juz pojawili sie prywatni finansisci jak Musk po 100 mln baksow dla kazdego za wydajna maszyke do degazyfacji CO2.

  problem jest w tym tak jak istnieja iwestorzy legalnego do odzysku CO2, sa tez inwestorzy niejawni inwestujacy na szroka skale w dewastacje w instalacje odnawialne naturalne i wytworzone, nowo wynalezione, umyslnego palenia lasow amazonskich, czy australijskich w celu wywolania kryzysu klimatycznego.

 6. Inny Jaro said

  Warto przeczytać i inne artykuły w https://zmianynaziemi.pl/

 7. Krzysztof55 said

  „Program „Czyste Powietrze” zakończył się spektakularną porażką”
  To już się zakończył?

 8. NICK said

  Bo jak nie opatrzysz.
  To spierdalaj.

  Nomen omen.
  Polonia wraca.
  Restituta?
  To rzeczywiście po to są pustostany?
  Gruntownie remontowane?

  Tak sobie marzę.
  we środku snów.

  Policzyłem.
  Od początku rozbiorów.

  60 milionów Polaków?
  Poszło.
  Emigrowało… .

 9. NICK said

  Idę prosto.
  I niech tak mi zostanie.
  Powtarzam to.
  I Siostrze i Mamie.

  Ma matula.
  jest wielce zagubiona;
  ale; nie szczepiona.

  Tylko zdziwienie.
  ‚DorotyjenStrasse’.

  Jestem potomkiem Zawiszy.
  Ze Garbowa.
  Lecz do bergolnętego na rozmowy nie pójdę.
  On rozmawiał.
  Z Papieżem.
  Zawisza Czarny.

  przodek nasz zostawił piękne parki, strugi i stawy

 10. JerzyS said

  Już sam projekt melioracji był szkodliwy, bo znacznie skrócono biegi rzek i przez to woda jest szybko odprowadzana do Bałtyku, a na lądzie zaczyna jej brakować!

 11. JerzyS said

  Straszenie nas zmianami klimatycznymi w Polsce,
  że jak zaczniemy zgazowywanie węgla kamiennego po ziemią,
  to temperatura nam wzrośnie o 2 stopnie są naiwne.

  Przecież naszym celem jest utrzymanie optymalnej temperatury w mieszkaniach ,
  a wydatek energii na ten cel zależy od temperatury zewnętrznej!

  Przy wyższej temperaturze , na polach wiosna zacznie się znacznie wcześniej, znikną wiosenne przymrozki,
  przyśpieszy okres zbiorów i wydłuży okres wegetacji!

  Same plusy!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: