Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AnKa o 12 ciekawostek na dowód, że na…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Zbyszko o Noc Listopadowa czy „burd…
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Sterowanie nacjonalizmami
  Szczepan Zbigniewski o List z Moskwy do polskich…
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Polska – kraj stanu wyjątkowego

Posted by Marucha w dniu 2021-10-19 (Wtorek)

Coraz więcej czyta się na temat polaryzacji społecznej. Z wielką emfazą i zaskoczeniem liberalne media opisują m.in. radykalizację młodych ludzi, a także coraz bardziej pogłębiające się różnice poglądów dotyczące fundamentalnych wartości.

Co ciekawe najbardziej zaskoczeni są ci, którzy są piewcami obecnego stanu rzeczy.

Polska kraj plemienny

Od kilku lat konflikt polityczny w naszym kraju zaostrza się, i osiąga coraz to wyższy poziom. Nic w tym dziwnego, skoro Polska jest jakby podzielona na części lub też, aby ująć to dokładniej – obozy. Podziału ten został skrzętnie dokonany za pomocą – już wcześniej wspomnianych – najbardziej zaskoczonych dziennikarzy i mediów.

Obecną sytuację można zatem zdiagnozować jako wewnętrzną walkę plemienną. Oto są plemiona, które mają swoje totemy ( w postaci partii politycznych) i ich najwyższym celem jest zniszczenie totemu przeciwnika. W tym celu używa się różnego rodzaju broni jak na przykład swoich mediów, które są swego rodzaju forum plemiennym, na którym to można usłyszeć, że to nasz totem i nasza racja jest „najmojsza”.

Są też wiece lub spotkania na placach tudzież rocznicach. Te wydarzenia można uznać za zgromadzenia o zabarwieniu wyznaniowo-religijnym. Tam z kolei, można od wodzów plemiennych usłyszeć plemienne Credo, a także dowiedzieć się, dlaczego temu lub owemu z plemienia przeciwnego odmawia się bycia -choćby Polakiem.

Z pewnością są [niemal wyłącznie – admin] osoby, w Polskiej polityce, które nie mają nic wspólnego z Polską racją stanu czy też z realizacją interesu narodowego. To nie ulega wątpliwości. Jednakże wracając do naszego wydarzenia religijno-wyznaniowego, to na przykładowym wiecu, nie chodzi o to, żeby stwierdzać fakty, ale o to, aby obrazić przeciwnika i zmotywować swoich współplemienników do jeszcze bardziej zagorzałej walki.

Celem takiego wiecu jest więc nie tylko podtrzymanie ognia plemiennego, ale również swego rodzaju integracja, która wkracza na wyższy poziom polityczności. To tam dowiadujemy się, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. To właśnie z mediów i z ust prominentnych polskich polityków wypływa radykalizacja i polaryzacja. Najbardziej jednak, w tym tragikomicznym obrazie uderza to, że w gąszczu tej plemiennej walki traci wartość najwyższa i najważniejsza sprawa – Polska.

[Jak Polska może obchodzić ludzi, z których ogromna większość to genetyczni lub mentalni żymianie? – admin]

Ojczyzna zrzucona z ołtarza

Kto dziś stanąłby, aby oddać życie za nasz kraj? Czy w jednym szeregu stanęliby neoliberałowie z tak zwanymi prawicowcami? Wątpię. Choćby dlatego, że dla niewielu neoliberałów (o ile w ogóle dla którychś), Polska jako Ojczyzna czy matka ma jakąś wartość.

A kto wychowuje nowe pokolenia w dzisiejszych czasach? Śmiem powiedzieć, że -niestety- w największym stopniu nie jest to szkoła czy rodzice, ale media i socjalmedia. Kto zatem jest odpowiedzialny, za to, że w przeprowadzonym ok. 2 lata temu badaniu mniej niż połowa Polaków, wałczyłaby za Polskę?

Mass media to jeden z najgroźniejszych przeciwników, z jakimi przyszło się mierzyć w XXI wieku. Poziom dezinformacji i fake newsów cały czas osiąga nowy, wyższy poziom, skutecznie burząc i tak słabą już jedność narodową. Jesteśmy świadkami sytuacji, w której można powiedzieć, że społeczeństwo jest niewolnikiem informacji. Media skutecznie zrzuciły z tronu autorytety, i same zasiadły na piedestale nieomylności, aby móc dowolnie kształtować wolę mas.

Niesamowite jest to, że zaklęcia rzucane z telewizora tudzież z Internetu działają jak nowa ewangelia, a jej wyznawcy stają się (dzięki niej) piewcami jedynie słusznej prawdy. Nie ma już autorytetu w kościele, starszych czy mądrzejszych, bo i często oni wpadają w zasięg tych czarów, sami odrzucają prawdę na rzecz magicznych kłamstw liberalnego systemu. To właśnie w dyskusjach, wiecznych mediacjach liberalizm stara się stworzyć swoje imaginarium.

Nie sposób nie sięgnąć tu do cytatu z Teologii Politycznej Carla Schmitta: „Liberalizm, który każdy szczegół poddaje ciągłej dyskusji i mediacji, chciałby również metafizyczną prawdę roztrwonić w dyskusji. Istotą liberalizmu jest bowiem mediacja, wyczekująca połowiczność, nadzieja, że decydujące rozstrzygnięcie, krwawą bitwę można przekształcić w parlamentarną debatę, odroczyć na zawsze dzięki niekończącej się dyskusji.”

Na nasze szczęście, prawdy nie da się roztrwonić, rozwodnić czy zatuszować. Można jej jedynie unikać czy o niej w ogóle nie mówić. Jednakże pamiętać należy, że prędzej czy później „Prawda się zemści”.

Co dalej?

Znaleźliśmy się w momencie dziejowym. Stoimy jako naród, społeczeństwo a w końcu jako państwo na rozdrożu. Pytanie, kogo lub raczej co wybierzemy? Pytanie jest kierowane do wszystkich, do młodzieży, młodych dorosłych i tych już ustatkowanych. Co wybierzemy? Jaką drogą poprowadzimy nasz kraj w tym tak trudnym momencie? Czy zdecydujemy się na sprzedanie swojej tożsamości, godności i w końcu na sprzedaż prawdy? Czy MY Polacy jesteśmy w stanie złożyć nasz byt, nasze bezpieczeństwo i porządek na „ołtarzu bóstw liberalizmu”?

Koledzy i koleżanki nie zapominajmy o tym wielkim skarbie, jakim jest nasz kraj i nasz naród. To nie tylko wspólnota, to coś więcej. To organizm, który połączony w jedno daje więcej niż tylko „naród zorganizowany na określonym, zamkniętym terytorium”. Żywa tkanka, która pracuje, funkcjonuje i nigdy nie jest statyczna.

To jasne, że nie możemy się politycznie „zneutralizować”, ale nam nie o to idzie. Chodzi o to, aby nie dać sobie wmówić, że mam wojnę Polsko-Polską, bo w końcu Polska jest jedna. Nasza wspólna.

A Ty co robisz, aby bronić państwa narodowego?

Szymon Bogucki
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 10 do “Polska – kraj stanu wyjątkowego”

 1. Sebastian said

  Na moje oko te pytania są dawno spóźnione, Polska a raczej społeczeństwo tego nieszczęśliwego kraju na rozdrożu było jakieś 30 lat temu i sami widzimy jaką drogę obrali. Polacy, jeśli jacykolwiek pozostali w kraju, z wyrzutami sumienia lub w zupełnej nieświadomości spoglądają jak semickie sępy wraz z chazarską hieną naprzemiennie wyrywają sobie to co jeszcze zostało do pożarcia po Polsce.

 2. Voodoosch said

  Walczyć i umierać za coś co jest w totalnej opozycji do mnie jako obywatela? Walczyć za coś, co jest praktycznie moim wrogiem. Piszę tu o państwie jako instytucji. Nie, nie poszedłbym. Wolałbym na zgliszczach budować prawdziwą Polskę.
  Co do partii politycznych, no to już chyba tylko idiota myśli, że ma jakiś wybór i totalny naiwniak idzie i stawia ten iksik na kartce co kilka lat. Nie ma państw, nie ma partii. Jest jeden światowy rząd ze swymi marionetkami w postaci prezydentów, premierów, kanclerzy, a nawet papieży (bo teraz jest ich więcej niż jeden). Teraz jest czas na zejście do podziemia. Znalezienie ludzi, którzy nie są skretyniali i z nimi budować coś po cichu. 90% zachodniego (Polska to też już zachód) to idioci. Nie warto wdawać się z nimi w jakąkolwiek debatę, bo to jakby próba rozmowy z krową na polu.
  Siedzę właśnie w pubie, na wsi, w północnej Anglii, czekając, aż Matt zrobi mi przegląd mojego starego benzyniaka. Przysłuchuję się rozmów leciwych Anglików. I słyszę jak pani za barem mówi:
  „Jak to możliwe, że jest teraz tyle nowych zachorowań na kowyd, skoro prawie wszyscy zaszczypieni???”
  Na to odpowiada jej klient, w wieku lat siedemdziesięciu:
  „Też tego nie rozumiem. Ale córka na szczęście jutro ma umówioną wizytę na drugą dawkę.”

  Autor artykułu mówi/pisze:
  „Nie ma już autorytetu w kościele, starszych czy mądrzejszych, bo i często oni wpadają w zasięg tych czarów…”

  To nie czary, to bezdenna głupota.

 3. Bezpartyjna said

  Smutne to, ale Polska od dłuższego czasu jedynie dryfuje, popychana okazjonalnie (jak się komu nawinie) przez inne jednostki i nacje.

 4. Jacek said

  „Jak Polska może obchodzić ludzi, z których ogromna większość to genetyczni lub mentalni żymianie?”

  Poseł G. Braun podczas swojego wystąpienia dotyczącego nadmiarowych zgonów i samobójstw po wyłączeniu mikrofonu powiedział do Niedzielskiego „będziesz pan wisiał”. Jedyną reakcją było oburzenie „jak on mógł tak powiedzieć”, pies z kulawą nogą nie zainteresował się tymi zgonami i samobójstwami.

 5. Piskorz said

  re 4 Jedyną reakcją było oburzenie „jak on mógł tak powiedzieć”, pies z kulawą nogą nie zainteresował się tymi zgonami i samobójstwami….B. dobra uwaga na koniec wpisu; …i tu wyszło to ludzkie barachło z tych posłów/osłów.

 6. Piskorz said

  re art A Ty co robisz, aby bronić państwa narodowego?”….Ziemkiewicz w jednej ze swoich książek…postawił tego typu pytanie, a raczej propozycję; aby 1 tydzień w m-cu…poświęcić dla kraju.

 7. Wladca said

  W Polsce NIE MA WLADCY!!!!
  Dlatego Narod jest bez Ojca.
  Ale ma telewizje,media etc.
  Dzieci bawia sie same…
  I maja Szpryce,Misje(Irak) i Alkohol i Dragi…
  Oraz czulych(na kase)politycznych nadzorcow.
  A Matke-Ojczyzne kazdy rucha na oczach tychze Dzieci.

 8. Yagiel said

  Najlepszą obroną jest może: być Państwem Narodowym
  tj. pisać się/być Dużą Literą (nie aż Wielką)
  a do niej/niego pisać ‚ty’ i…
  poczekać, jaką: J
  czy j, a może Y
  ?
  odpowie
  może
  UK
  !

 9. revers said

  Polsce unijni gostkowie jak Verhofstadt groza pblicznie rozbiorami

  https://www.stefczyk.info/2021/10/19/szokujace-slowa-verhofstadt-grozi-polsce-rozbiorami/?fbclid=IwAR1ajEqK5Qq_k-kcUN_Ddt09mvv2o2JsdoDHhqaue45dAIB2ZAjIHAgZFHI

 10. walerianda said

  Ad. 6 Ziemkiewicz? Rozśmieszył mnie Pan. Nie tym jednym tygodniem dla Polski ale postacią gracza i to marnego.
  Ja poświęciłem znaczną część swojego życia i tylko tyłek mam twardszy a rzeczony wysłał własną córkę do Anglii
  na tresurę i wybielanie szarych komórek ale za to jaki ZAGRAMANICZNY Dyplom będzie miała i wszelkie wrota otwarte.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: