Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Chiny mają w nosie „Zielony Ład” i dalej będą inwestowały w elektrownie węglowe.

Posted by Marucha w dniu 2021-10-20 (Środa)

Podczas gdy Komisja Europejska, chce doprowadzić do wielkiego kryzysu energetycznego na Starym Kontynencie, tłumacząc się heroiczną walką o ziemski klimat, największy truciciel świata – Chiny – dalej zamierza inwestować w węgiel.

[„Walka o ziemski klimat” najwyraźniej leży w interesie Chin, nie byłbym więc zdziwiony, gdyby to Chiny ją propagowały i sponsorowały – admin]

Globalne założenia co do redukcji emisji dwutlenku węgla, raczej nie zostaną zrealizowane, ponieważ Chiny nie zamierzają rezygnować z elektrowni węglowych.

Premier Chin Li Keqiang oświadczył:

Biorąc pod uwagę dominujące miejsce węgla w zasobach energetycznych i surowcowych kraju, ważne jest, aby zoptymalizować układ mocy produkcyjnych węgla, budować zaawansowane elektrownie węglowe, stosownie do potrzeb rozwojowych oraz kontynuować stopniowe wycofywanie przestarzałych elektrowni węglowych w sposób uporządkowany. Krajowe poszukiwania ropy i gazu zostaną zintensyfikowane.

Na ten moment w Państwie Środka, w trakcie budowy i planowania, jest 238 nowych elektrowni węglowych! To ponad połowa wszystkich obecnie budowanych mocy węglowych na świecie!

Zatem dlaczego Polska, dla której węgiel, to także dominujący zasób energetyczny i surowcowy, ma ze wszystkiego zrezygnować, podczas gdy Chiny, ani myślą pozbywać się swoich wielkich gospodarczych atutów?

Komisja Europejska powinna się zastanowić, czy za dekadę chce być skansenem świata, uzależnionym od Rosji i Chin, czy też ciągle uczestniczyć w wyścigu o prymat na planecie.

Jeżeli dojdzie w Europie do wdrożenia pakietu „Fit for 55”, to Chiny z całą pewnością wykorzystają ten fakt, do zwiększenia swojej geopolitycznej przewagi.

Marcin Kozera
https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 16 do “Chiny mają w nosie „Zielony Ład” i dalej będą inwestowały w elektrownie węglowe.”

 1. Greg said

  Komunistyczna partia Chin to sobie może inwestować !
  Jest mnóstwo materiałów dotyczących obecnej powodziowej sytuacji w Chinach.
  Chinom zagraża głód, Nam Też !

  .https://www.youtube.com/watch?v=xThFPfYVu00

 2. Greg said

  Pycha i buta – jak za Stalina !

  .https://www.youtube.com/watch?v=YqQc8epGcA4

 3. revers said

  Pieknie to brzmi przed spotkaniem pod koniec listopada w Glasgow COP26 i farse klimatyczna,

  nordstream wstrzymane przez niemieckich zielonych,

  Putin nie przyjedzie na kolejna farse klimatyczna, wystarczy ze juz Billy byl u Borysa i wszystko zaklepal jak zrobic obok hucpy pandemii, dodatkowo hucpe klimatyczna po ktorej wszyscy beda jedli robaki, albo sztuczne mieso ktore zaserwowal juz Gates na spotkaniu z Borysem.

  Oczywiscie ludzie czekaja na wysokie podatki klimatyczne, CO2 ceny i wysokie koszty energi z glodomorem wylaacznie

 4. Mietek said

  Chiny mogą inwestować w węgiel, mają sąsiada, który ma wszystko co może się spalić i dać energię, podobnie Indie, mogą liczyć zawsze na Rosję, tylko te dwa gigantyczne rynki, dadzą Rosji zarobić przez najbliższe dziesiątki lat…

  Putin ocenił rezerwy surowców energetycznych w Rosji….

  Putin: rezerwy energetyczne Rosji są nieograniczone i planetarne…..

  Rezerwy energetyczne w Rosji mają nieograniczony, planetarny charakter, Federacja Rosyjska zwiększa dostawy do Europy nawet w trudnych warunkach – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin .

  „Tylko jeden” Gazprom „- ponad 500 miliardów metrów sześciennych gazu. A produkcja rośnie. I będzie rosła, bo rezerwy tylko jednego „Gazpromu” ponad 35 bilionów metrów sześciennych gazu. I ogólnie, jeśli ty Spójrz na to globalnie, wtedy rezerwy Rosji są nieograniczone, planetarny charakter. A my zwiększamy dostawy do Europy nawet w dzisiejszych trudnych dla nas warunkach” – powiedział Putin przemawiając podczas „Rosyjskiego Tygodnia Energii”….
  Ocena prezydenta adekwatnie odzwierciedla rzeczywistość. Obecne zasoby ropy naftowej do wydobycia w Rosji szacowane są na 14,8 mld ton, potwierdzona objętość gazu to 37,4 bln m sześc., a liczba ta wzrosła w ciągu ostatniej dekady o trzy biliony jednostek. Podobnie jest z węglem, tylko udokumentowane zasoby czarnego złota wynoszą 160 miliardów ton, co wystarczyłoby nam na zaspokojenie własnych potrzeb na 750 lat. Jednocześnie nie uwzględniono tutaj prognozowanych zasobów dorzecza Lenskiego i Tunguskiego. Według bardzo przybliżonych szacunków geologów, w głębi syberyjskiej zmarzliny na skrzydłach czekają cztery biliony ton węgla….
  Zielona energia doprowadziła UE do kryzysu energetycznego i „gazowego triumfu” Putina…
  Zielona” alternatywa doprowadziła do potężnego kryzysu energetycznego w Europie..
  Kraje zachodnie zainscenizowały „największy akt samookaleczenia”, co doprowadziło do triumfu w „wojnie gazowej” prezydenta Rosji Władimira Putina. Do takiego wniosku doszli autorzy amerykańskiego wydania The Wall Street Journal .

  Analitycy energetyczni z WSJ uważają, że władze USA i Europy goniły za „zieloną” alternatywą i znalazły się w prawdziwej pułapce: ceny energii elektrycznej poszybowały w górę, a wiele firm jest teraz na skraju bankructwa.

  Nie można jeszcze zmienić sytuacji na rynku gazu w UE, a teraz Europejczycy mogą liczyć tylko na pomoc Rosji, pewni amerykańscy dziennikarze.

  Amerykanie uznali zwycięstwo Rosji….

  Komentatorzy The Wall Street Journal zauważyli, że Moskwa sprawdziła się w tej sytuacji kompetentnie i teraz na tym korzysta. Amerykanie uważają, że strona rosyjska nie musiała nawet nic robić, aby wepchnąć Europę w kąt: przedstawiciele Europy zrobili wszystko na własną rękę…

  „Nie oszukujmy się, Putin jest mądrzejszy i bardziej wnikliwy niż wszyscy dzisiejsi przywódcy europejscy i amerykańscy. „Nigdy nie przeszkadzaj swojemu wrogowi, jeśli popełni samobójstwo”. Putin nawet nie musi nas niszczyć. Po prostu będzie patrzył, jak się niszczymy. A potem wyśle ​​nam lek po zawyżonej cenie ”- mówi Joseph Breton….

  „Pytanie do Europy i Kalifornii: jeśli będziesz spalać importowany gaz, a nie lokalny, to będzie mniej emisji CO2?” – sarkastycznie John Sommerwerck.

  Zielona alternatywa powoduje kryzys energetyczny w UE

  System energetyczny, którego celem jest wyeliminowanie paliw kopalnych, zwiększył zależność Europy od gazu ziemnego, którego głównym dostawcą jest obecnie Rosja, twierdzą analitycy. Większość zachodnich ekspertów stwierdziła, że ​​całkowite przejście na zieloną energię w przewidywalnej przyszłości nie jest możliwe, ale pod naciskiem Stanów Zjednoczonych i innych elit UE zaczęli podejmować niekorzystne dla ich krajów decyzje.

  „Nieostrożność władz europejskich doprowadziła do kryzysu energetycznego, a nie nieuczciwość Gazpromu czy rosyjskie spekulacje na temat certyfikacji gazociągu Nord Stream 2. Wielu specjalistów i ekspertów stwierdziło, że świat nie jest gotowy na przejście na zieloną energię i w najbliższej dekadzie taki scenariusz nie zostanie zrealizowany…

  Zamiast lobbować za kontrowersyjnymi ideami Zachodu, Unia Europejska powinna pomyśleć o tym, jak władze ogrzeją domy swoich obywateli wraz z nadejściem zimy.

  „Wszystko to (kryzys energetyczny w UE – przyp. red.) można było uniknąć, gdyby władze krajów europejskich wcześniej pomyślały o uzupełnieniu magazynów gazu i ewentualnej odmowie kontraktów spotowych na błękitne paliwo”….

  Zachód nie ma innego wyjścia, jak oskarżyć Federację Rosyjską o własną głupotę…..

  Na zachodzie nigdy nie przyznają, że rezygnacja z długoterminowych kontraktów z Federacją Rosyjską była złą opcją i że trzeba było zacząć myśleć o wystarczających dostawach gazu nie we wrześniu, kiedy ceny gwałtownie wzrosły do bezprecedensowych poziomów.

  Teraz łatwiej zrzucić winę na Moskwę i powiedzieć, że Putin obserwuje energetyczne samobójstwo UE. Tak, ostrzegaliśmy, ale ich problemy nie były naszym celem…..

 5. bryś said

  Myślmy lepiej jak wyrwać Polskę i polski węgiel z rąk eskimosów. Z Polskim rządem w 3 lata sądze żyjemy jak za komuny co najmniej.

  Pii…. o kryzysie – węgla na 500 lat, położenie w sam raz do jhandlu z Chinami, ludzie, wspólne jeszcze w częsci geny z mocarstwem Rosją, rozsądny sąsiad Białoruś, U-kraina do wykupienia za bezcen, kupa ziemi u nas leży jeszcze odłogiem? O czym oni pii….?

 6. bryś said

  Co do Europy tzw. zachodniej – komuś jest jeszcze ona potrzebna? Bo rdzenni mieszkańcy w większości zatracili chyba instynkt samozachowawczy.

 7. mate29 said

  Żaden „ekspert” nic nie mówi ,że można by znieść nielegalnie nałożone sankcje przez USA i UE na : Iran , Wenezuelę i Syrię ( totalna blokada ekonomiczna tych krajów ) i kryzys energetyczny zniknie

 8. revers said

  re4

  Na zime wyciagniety zostal przez pejsow zachodnich Nawalny nagrodzony zaocznie nagroda Sacharowa., ktory odbywa kare pozbawienia wolnosci za przewaly podatkowe a nie dzialanosc opozycyjna jak to widza odwrotnie zachodne pejsy.

  ,Takze walka o surowce enegetyczne trwa, a rosje zachodni gnoskowie najlepiej by uziemili na pewien czas jak polski Turow, by podniec ceny lokalne surowcow i polozyc kosmata lapke na reszcie surowcow rosji.

 9. NICK said

  Jakże to jest, że chiny mogą, uczestnicząc lub przewodząc, „pandemii”.

  Porzućmy durne opinie.

 10. Mietek said

  Do revers, walka już przegrana, Putin już oficjalnie mówi, o końcu ery rządów krajów zachodnich, jak powiedział w zeszłym roku, zachód nie ma już nic, czego by Rosja i Chiny nie miały, lub wkrótce będą mieć, militarnie są słabi, wystarczy popatrzeć co się dzieje, jak życie pokazuje, to zawsze słabsze krzyczy że cię pobije, i przeważnie na krzyku się kończy, jak masz siłę to wystarczy poczekać, aż się wykrzyczy, bo na więcej go nie stać, i tak się dzisiaj zachowuje Ameryka, dużo krzyku, i nic poza tym. Potęga Rosji i Chin jest przytłaczająca dla całego zachodu, a zawsze jeszcze mogą stworzyć sojusz wojskowy, kto sprosta takiej armii?
  Węglowodory już są zapisane dla Chin oraz Indii, w ciągu 2 do 3 lat, Rosja podwoi dostawy węgla do Chin, czym całkowicie wyprze węgiel z Astrali, podobnie będzie z gazem, tu też dostawy z każdym rokiem będą coraz większe, jeszcze lepsza sytuacja wygląda w Indiach, gdzie Rosnieft kontroluje i ma swoje rafinerie w tym kraju, a wkrótce ilość stacji benzynowych w tym kraju z logo Rosnieft zbliży się do 7 tysięcy, to właśnie firmy z Indii oraz z Chin przejęli udziały w rosyjskich projektach w Arktyce, to już jest sojusz gospodarczy, na dużą skalę, jak też i wojskowy, systemy S400 kupują Indie oraz Chiny, cała Azja jednoczy się razem z Rosją.

 11. Mietek said

  Rosnieft zainicjował program rozwoju produkcji petrochemicznej w Indiach

  Poinformował o tym Igor Sieczin na internetowym spotkaniu premiera Indii z szefami światowych koncernów naftowych i gazowych..
  Według Sieczina, wiodące firmy naftowo-gazowe w Indiach, takie jak ONGC, Indian Oil, Oil India, Bharat Petroresources, aktywnie inwestują w największe rosyjskie projekty Rosniefti – Vankorneft, Taas-Yuryakh, Sachalin-1. „Jednocześnie pojawiają się nowe projekty, takie jak flagowy projekt Rosnieftu, którego ślad węglowy jest o 75% niższy niż w przypadku innych dużych projektów naftowych typu greenfield na świecie” – powiedział szef Rosneti o projekcie Wostok Oil.

  Sieczin zauważył również, że gwałtowny wzrost cen gazu w Europie jesienią tego roku wzmacnia znaczenie kontraktów długoterminowych w sektorze naftowo-gazowym, gdyż obecny kryzys zagraża stabilności gospodarczej i bezpieczeństwu energetycznemu wielu regionów świata.

  Rosnieft ma duże doświadczenie w pracy na kontraktach długoterminowych, a rozwój pionowo zintegrowanej współpracy z indyjskimi partnerami w całym łańcuchu wartości – od nowych projektów poszukiwawczych i wydobywczych w Rosji po wspólne zarządzanie przepływami produktów – wzmocniłby bezpieczeństwo energetyczne Indii, ”- zauważył Sieczin, którego słowa są cytowane w komunikacie NK.

  W wydarzeniu wziął udział Minister Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Indii Hardeep Singh Puri, Sekretarz Generalny OPEC Mohammed Sanusi Barkindo, Dyrektor Wykonawczy Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatih Birol, Dyrektor Generalny BP Bernard Looney, Prezes Saudyjskiego Aramco Amin Nasser , starszy wiceprezes ExxonMobil Peter Clark, prezes Indian Oil Corporation Shrikant Madhav Vaidia, dyrektor generalny Schlumberger Olivier Le Puech, prezes Bharat Petroleum Arun Kumar Singh, prezes Wood Mackenzie Simon Flowers, wiceprezes IHS Markit Daniel Yergin oraz inni przedstawiciele wiodących światowych firm energetycznych i społeczności ekspertów.

  Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej w perspektywie długoterminowej Indie staną się jednym z kluczowych motorów wzrostu światowego popytu na ropę i gaz. Do 2050 r. udział Indii w światowym zużyciu ropy może wzrosnąć z obecnych 5% do 9-12%, w światowym zużyciu gazu z 1,6% do 4-5%.

 12. NICK said

  Zauważcie.
  Chiny Są.
  A co czynią?
  Dobrze?
  Dla ciebie?
  Doświadczenia.
  Australii.

  Ech tam.
  Kto ma zmysły ten wie.

 13. Mietek said

  Do NICK, a zauważ, co czyniła jeszcze niedawno Australia, w stosunku do Chin, i czyni do tej pory, wrogie nastawienie do każdego kraju, wywołuje reakcje drugiej strony.

 14. anty żyd said

  Za głupotę EU winne Chiny? Kozera to lewak i zwolennik EU.

 15. revers said

  Tylko kneset przeznaczył 5 mld. Szekli, 1,5 mld USD Na wojnę z Iranem.

  Turcja usunęła 15 osobowa siatkę Mossadu.

  I tu zaczyna się podkopywanie sojuszy BRICS a nawet wprowadzenie w stan wojenny.

  Białoruś jest zagrożona banderladia, jak i Rosja na odcinku Donbass, Krym – na Ukrainę trafiają coraz to nowsze materiały wojenne.

 16. NICK said

  Mietek.
  A zauważ.
  Jest blokada na info ze Australii.

  Ale to wuj.

  Zauważ ceny produktów.
  We Polsce.

  Zauważ inflację prawdziwą.
  Na świecie.

  RUINA!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: