Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  Greg o Dlaczego Chrześcijanie muszą p…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  JanuszT o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  Andrzej Solecki o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  NyndrO o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Opary kłamstwa i absurdu w Parlamencie Europejskim!

Posted by Marucha w dniu 2021-10-20 (Środa)

Polska jest dziś w takim miejscu, że nie może się poddać atakowi UE. Bo tak naprawdę po trupie Polski skończy się definitywnie już jakiekolwiek marzenie o Europie Ojczyzn.

Miałem pisać o czymś innym, ale ten, kto miał dzisiaj szansę wysłuchania słów polskiego premiera a tym bardziej po jego przemówieniu prześledzenia tzw. „dyskusji” o Polsce, to po prostu musiał odnieść wrażenie, że przeciwnicy Polski w Europarlamencie poruszają się w oparach hipokryzji, kłamstwa i absurdu oraz nie mają żadnego pojęcia, co w Polsce się dzieje.
[Jak zawsze – admin]

„Szefowa KE Ursula von der Leyen podczas debaty w PE oświadczyła, że wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego kwestionuje podstawy Unii Europejskiej. Jak dodała, po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego uznał, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową. „Nie uznajemy polskiego Trybunału Konstytucyjnego za niezależny” – oznajmiła we wtorek podczas debaty w Parlamencie Europejskim przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen [1]”.

Tymczasem wcześniej takie orzeczenia w szczególnych przypadkach zapadały też w Niemczech, ale „podobne wyroki, wskazujące na prymat prawa krajowego nad unijnym, zapadały (oprócz Niemiec – dop:kj) m.in. we Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, czy na Litwie (…) w kwietniu tego roku, francuska Rada Stanu będąca odpowiednikiem najwyższego sądu administracyjnego, orzekła w uzasadnieniu decyzji dot. zbierania danych przez operatorów komórkowych, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędna wobec prawa europejskiego. 8 czerwca rumuński Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie przepisów ustawy dot. ustroju sądów, stwierdzając, że prawo UE nie ma pierwszeństwa nad rumuńską konstytucją (…) W styczniu 2020 r. Sąd Najwyższy Hiszpanii odrzucił wyrok TSUE w sprawie w sprawie Oriola Junquerasa, który został wybrany na europosła dając do zrozumienia, że porządek prawny Hiszpanii jest ważniejszy niż unijny” [2].

I jak mają się te fakty do kłamstwa i hipokryzji Pani Ursuli von der Leyen, która stwierdziła, że: orzeczenie polskiego TK jest przypadkiem, kiedy „…po raz pierwszy trybunał państwa członkowskiego uznał, że traktaty unijne są niezgodne z konstytucją krajową”?

„Chcę podziękować wielu Polkom i Polakom, którzy wyszli na ulice i pokazali, że jest inna Polska. Setki tysięcy pokazały swoje twarze na ulicach Warszawy i nie tylko. Chcę podziękować Donaldowi Tuskowi za to, że nawoływał do tych demonstracji. To byli prawdziwi patrioci pod dumną polską flagą, ale również z barwami europejskimi. Patriota nie musi być nacjonalistą. Jest przekonanym Europejczykiem, jeśli jest patriotą” — mówił natomiast szef frakcji EPL Niemiec Manfred Weber [3].

No tak… czego można było się spodziewać po takim polityku? A już te „setki tysięcy demonstrantów” na ulicach Warszawy rozśmieszyło mnie do łez, ale niestety przeciwnicy Polski ciągle o tym przekonują i wielu z nich w to rzeczywiście uwierzyło.

Na koniec zaś tego krótkiego przeglądu krytycznych wypowiedzi polityków zagranicznych o Polsce warto wskazać – a jakże, naszego „dobrego” znajomego – Guy’a Verhofstadt’a, który był raczył porównać PiS do Targowicy mówiąc: „To mi mocno przypomina coś bardzo dramatycznego w historii Europy, z końcem XVIII w., kiedy Polska zniknęła z map Europy. Fatalna mieszanka złego zarządzania, zagrożenia zewnętrznego i zdrady konserwatystów, którzy nie chcieli zaakceptować nowoczesnej polskiej konstytucji” [4].

Na szczęście znalazło się też wielu, którzy bronili naszej Polski a nawet przestrzegali, żeby nie drażnić w ten sposób krajów naszej części Europy. Np. holenderski polityk z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Robert Roos, który uznał, że wyrok polskiego TK nie powinien wzbudzać kontrowersji. „W ubiegłym roku podobne wnioski sformułował niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny. Prawdziwie kontrowersyjna decyzja zapadła w Luksemburgu [w TSUE]. Europejscy sędziowie ingerują w sprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości, co wykracza poza kompetencje traktatowe” [5].

Podobnie wyrażał się też francuski eurodeputowany Zjednoczenia Narodowego Nicolas Bay twierdząc, że: „Polski Trybunał Konstytucyjny pokazał wreszcie, gdzie jest miejsce Unii Europejskiej. Wspólnota składa się z krajów suwerennych, które mogą podejmować niezależne decyzje i nie wszystkie kompetencje leżą w rękach brukselskich urzędników (…) Nie będzie polexitu ani dosłownego, ani politycznego. Polska to wspaniały kraj, który odegrał ogromną rolę w historii Starego Kontynentu. Wielokrotnie to było udowodnione, począwszy od wspaniały wiktorii pod Wiedniem w 1683 r [6]” czy też węgierski europoseł Tamás Deutsch, który stwierdził: „Dziś jestem Polakiem. Widzimy, ze to przedstawiciele elit zachodnich, które wrzuciły nas w ramiona komunizmu, dyskutowały z Jaruzelskim, kiedy my żyliśmy w dyktaturze. Kto wtedy walczył z dyktatorami? Do czego są zdolni dziś? (…) Widzimy kolejną falę pandemii, mamy kryzys energetyczny i ci znowu chcą prześladować Polaków, Węgrów tymi kalumniami. My zyskaliśmy naszą swobodę dzięki naszymi działaniami i będziemy jej bronić przed wami znowu” [7].

Zostawmy teraz polityków zagranicznych i skupmy się na polskich reprezentantach totalnej i czerwonej opozycji, bo to, co oni wyprawiają jest po prostu obrzydliwe i tak winniśmy to oceniać. Obrzydliwe wobec Polski, Polaków i instytucji państwa polskiego. Dla mnie to jest zdrada i zgadzam się z premier B. Szydło, która na forum europejskim dziś powiedziała: „Wstyd mi za tych polskich eurodeputowanych, którzy stąd i tutaj atakują Polskę, swoją ojczyznę” [8].

Nie mam zamiaru się zbytnio o nich rozpisywać, natomiast warto przytoczyć niektóre wypowiedzi.

R. Biedroń rzekł tedy: „… ze Strasburga wysyłamy mu przesłanie, ze Strasburga „with love”: figę z makiem dostaniecie, jeśli będziecie prześladować kobiety, jeśli nie szanować niezależności sądów, jeśli będziecie podnosić rękę na mniejszości” [9]. Tak gaworzył zwracając się pośrednio do Jarosława Kaczyńskiego wspominając jednocześnie, że „”Lech Kaczyński w grobie się przewraca jak słyszy to, co zrobiliście z Unią Europejską (…) Zaatakował pan (PMM) bezpardonowo wspólnotę. Wpisał się pan bezpardonowo w coś, co przynosi Polkom i Polakom dzisiaj wielki wstyd, obrzydliwą retorykę, w której pana koledzy i koleżanki nazywają flagę Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy „brukselskim okupantem”” [10].

Niech Pan Panie Biedroń wskaże czy w kierownictwie PiS jest – obok nieistotnych jednostek – choć jakaś aprobata nazywania flagi Unii Europejskiej „szmatą”, Unię Europejską „wyimaginowaną wspólnotą”, a miejsce, w którym dzisiaj jesteśmy (Strasburg) „brukselskim okupantem””? Podobno jakiś doradca rządu to powiedział, ale kto?

Stary komuch M. Belka raczył zagaworzyć do Ursuli von der Leyen: „Przemówienia Morawieckiego to potok kłamstw i półprawd. W Polsce się do tego przyzwyczailiśmy, jednak pani nie może się przyzwyczajać. Czas na bycie zaniepokojonym już minął” [11].

Panie M. Belka! Niech Pan wskaże gdzie premier kłamał lub mówił półprawdy? No może czas pokazać taki przykład!

Oczywiście znalazło się też miejsce na kolejnego komucha L. Millera: „Gdy Unia jest zjednoczona Polska jest chroniona. Próby zagrożenia jedności europejskiej są złowrogie. Pan Morawiecki sprzedaje kłamstwa. To sposób na wyprowadzenie Polski z UE” [12].

I znów kłamstwo! Ja nie spotkałem się z jakąkolwiek wypowiedzią przedstawicieli obecnej władzy, która akceptuje Polexit. I jakkolwiek mam tu z rządem trochę odmienne zdanie, to jednak przypisywanie PiS-owi chęci Polexitu jest po prostu kłamstwem. I i znów powtarza się oszczerstwo, że premier M. Morawiecki kłamie? Jakiś dowód panie Miller?

Radosław Sikorski zwrócił się również do polskiego premiera: „Panie premierze, czy wypełni pan orzeczenie TSUE, zlikwiduje Izbę Dyscyplinarną SN, przywróci uczciwych sędziów i powróci do europejskiego porządku prawnego?” [13].

Oj Panie R. Sikorski! Zadaje pan pytanie, które tak naprawdę jest pytaniem o to czy Polska jest suwerenna czy już nie. Ja jednak mam nadzieję, że jednak jeszcze suwerenna. Tym bardziej, że jest wiele krajów w UE, które wielu orzeczeń TSUE nie wprowadzały w życie i nikt się do nich nie doczepiał.

No i na koniec smaczek: europeseł A. Halicki zarzucił premierowi kłamstwa a w końcówce swojego przemówienia (nagle ją wygłosił po angielsku) stwierdził, że na polskie ulice wyszło 84% Polaków broniących UE. Mam nadzieję, że tłumaczenie było zgodne z jego wypowiedzią i jeżeli tak było, to może być kwintesencją podsumowania [14]. A. Halicki zarzuca premierowi jakieś kłamstwa nie wskazując jakie (oprócz jakiejś uwagi na temat sędziego Milewskiego) a sam okłamuje Parlament Europejski.

Jednak warto było wysłuchać premiera. Szczegółowo jego wypowiedzi nie analizowałem, ale można tą wypowiedź obejrzeć już na YouTube:

Natomiast jeszcze bardziej było warto wysłuchać debaty po przemówieniu premiera. Szkoda, że częściej nie mamy okazji oglądać takiego przedstawienia. Sądzę, że w przypadku, kiedy jest jakakolwiek dyskusja o Polsce w Europie to winna on być transmitowana. Bo to, jaki kłamliwy bełkot na temat Polski wydobywa się z ust większości eurodeputowanych jest pokazem ich ignorancji, obłudy, hipokryzji, kłamstwa i absurdu. I niestety przyczyniają się do takiego spojrzenia na nasz kraj nasi totalni posłowie europejscy. To przykre i Polacy zawsze winni mieć możliwość ich wysłuchania. Może wtedy radykalnie zmalałoby dla nich poparcie.

Polska jest dziś w takim miejscu, że nie może się poddać atakowi UE. Bo tak naprawdę po trupie Polski skończy się definitywnie już jakiekolwiek marzenie o Europie Ojczyzn a zwycięży chora idea Jednego Sfederalizowanego Państwa Europa: bez państw, narodów, wiary, indywidualności, suwerenności i niepodległości.

[1] https://wpolityce.pl/swiat/570554-von-der-leyen-brutalnie-wyrok-tk-kwestionuje-podstawy-ue
[2] https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8210393,orzecznictwo-kraje-ue-prawo-krajowe-prawo-unijne.html
[3] https://wpolityce.pl/swiat/570566-weber-chce-podziekowac-tuskowi-za-nawolywanie-do-protestow
[4] https://wpolityce.pl/polityka/570570-verhofstadt-w-pe-przywoluje-rozbiory-polski
[5] https://niezalezna.pl/415314-holenderski-polityk-broni-polski-w-parlamencie-europejskim-ten-dzien-powinien-byc-lekcja-pokory
[6] https://wpolityce.pl/polityka/570580-eurodeputowani-z-francji-i-wegier-w-obronie-polski
[7] Tamże
[8] https://wpolityce.pl/swiat/570606-szydlo-wstyd-mi-za-polskich-eurodeputowanych
[9] https://wpolityce.pl/swiat/570598-biedron-znow-to-zrobill-kaczynski-w-grobie-sie-przewraca
[10] Tamże
[11] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-19/parlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live/
[12] https://twitter.com/LeszekMiller/status/1450376611833032706?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1450376611833032706%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.polsatnews.pl%2Fwiadomosc%2F2021-10-19%2Fparlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live%2F
[13] https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-19/parlament-europejski-debata-po-wyroku-polskiego-tk-relacja-live/
[14] https://www.youtube.com/watch?v=qWuPJ6lUx8E

KrzysztofJaw
https://krzysztofjaw.neon24.pl/

Pederaści nie powinni być dopuszczani do pełnienia żadnych funkcji związanych z decydowaniem o innych ludziach. Są to osobniki chore umysłowo, psychopatyczne, bezinteresownie szujowate i odrażające.
Admin

Komentarzy 7 do “Opary kłamstwa i absurdu w Parlamencie Europejskim!”

 1. bryś said

  Polska – chyba rzydowsko – ussmańskie żerowisko? Opary absurdu – a my to niby gdzie żyjemy? Polski premier? Oszalałe z nienawiści do wszystkiego co nasze kreatury, niszczące nas ekonomicznie i bezpośrednio od lat?

  Opisywanie teatrzyku dla gojow jest chyba dzś najbezpieczniejszym rodzajem dziennikarstwa.

 2. Hałastra zebrana w budynku tzw. parlamentu europejskiego

  nie tworzy żadengo parlementu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PEU

  w gruncie rzeczy jest to zbieranina oczustów, którzy udają parlament, i to jest ich jedyne zadanie. Wybór do PUE jest pasowaniem na oszusta UE, których także w Brukseli niemało potrzeba..

  Spróbuj czytelniku wczuć się w duch UE, kótry pewiwn Jucker tak zgrabnie określił:

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/fa.html#Orban

 3. wnikliwymokiem said

  ” Opary ”

  Strasbourg był w XIX w. ulubionym miejscem spotkań masonów z Niemiec, Francji i Szwajcarii. Wszystko wskazuje, że i obecnie też tak jest – więc chyba nie przypadkiem wybrano to miasto na siedzibę Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i innych EU- Instytucji.

 4. tras said

  pisanie:
  ‚Polska jest dziś w takim miejscu, że nie może się poddać atakowi UE. Bo tak naprawdę po trupie Polski skończy się definitywnie już jakiekolwiek marzenie o Europie Ojczyzn.’
  jest tak groteskowe jak groteskowe było wystąpienie Moravera w ‚EU’
  i gwoli wyjaśnienia>
  dla mnie
  EU jest organizacją przestępczą na równi z całym Deep Jewish state; USA-Izrael-UN-IMF-WB-NATO+WEF+soros
  > stanowi jego część.
  Moraver czyli kaczor jak zwykle ‚pękną’ jak pękali ZAWSZE jak DeepJewishState NAKAŻE
  i on mówił do Polinvolk w Polin
  bo wcześniej czy później ‚pękną’>PIS aka ‚zjednoczone prawiczki’ są przeznaczone do ‚odstrzelenia’>operacja ‚regime change’ jest w trakcie.
  i należy się słowo wyjaśnienia>ten pan Jaw to jest miłośnik pisu-kaczorów OD ZAWSZE
  i jego pisanie jest uzasadnione historycznie
  bo Benjamin Franklin miał powiedzieć:
  .
  wszyscy rodzimy się bez wiedzy ale trzeba się bardzo starać aby pozostać głupim
  .
  bo gdyby się Polinvolkowi ‚wyjrzeć’ poza granicę
  to by się okazało, że rozpierducha jest na całym świecie>
  EU jest na poziomie rozpadu
  NATO ‚walczy’ o ‚całość’
  nielegalnych emigrantów przewożą Ukraińcy do Niemiec
  a nawet w USA czy Niemczech, krzyczą FUCK BIDEN??
  etc, etc.
  I należy się piżdzielcom na czele z jaro ‚dementia’ kaczor + moraver+maciarewicz>
  jak ktoś czci KOR, wielbi Kuklińskiego czy stawia pomniki Reaganowi.

 5. revers said

  Ale w ten obraz naleza tez europejskie wyksztalciuchy, i tak podczas auditu przwodzniczacej van Layne z unijnymi wyksztalciuchami
  chrzescianka z polski z wyzszym wyksztalceniem i po wizycie za zycia u samego sw. ojca JP2 , najbardziej interesowalo pokoleniowaa
  JP2 damee – Stambulskie Traktaty.

  Wiec o czm mowic?, czy nigdy nie zalozyc rodziny chrzesciankiej, i liczyc na lbtq, teczowych i Pahamatke. Taliba z szariatwem i mufiego nawolujacego gromkim glosem do modlitw od Lizbony, przez Kolonie po Gdansk i Poznan

 6. Dejpanspokój said

  To, że folksdojcze pluli na Polskę to nic nowego – standard. Natomiast ze łzami w oczach ze śmiechu słuchałem kłamczucha Morawieckiego jak bronił Konstytucji, którą codziennie od półtora roku łamie covidowymi rozporządzeniami.
  Po za tym zgodził się uprzednio na wszystkie unijne dyktady likwidujące polską energetykę, a jego współplemieńcy podpisali traktat lizboński. Zdrajcy.

 7. Sowa said

  „Opary kłamstwa i absurdu w Parlamencie Europejskim!”

  A czego można spodziewać się po bolszewikach, trockistach i reszcie tego gnoju? Do nich tylko z karabinem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: