Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czekając na Marsz Podległości

Posted by Marucha w dniu 2021-10-22 (Piątek)

Nie milkną odgłosy niedzielnych manifestacji folksdojczów i europejsów pod hasłem: „Przy Tobie, Nasza Złota Pani, stoimy i stać chcemy”. W ten sposób Donald Tusk zrehabilitował się w oczach swej mocodawczyni, która przed laty, przenosząc go Mocną Ręką na brukselskie salony, zrobiła z niego człowieka formatu europejskiego.

Czy się zrehabilitował – tego właściwie nie wiemy, natomiast pewne jest, że przynajmniej próbował. Jak pamiętamy, najmocniejszym, chociaż nieoczekiwanym ekcentem demonstracji w Warszawie było zuchwałe świętokradztwo, jakiego dopuścił się Robert Bąkiewicz.

Robert Bąkiewicz mianowicie nie tylko wystarał sie o zgodę warszawskiego magistratu na kontrmanifestację i nie tylko ją urządził, ale w dodatku – jak zgodnie potwierdzali uczestnicy manifestacji wierności wobec Rze… – to znaczy, pardon – jakiej tam znowu Rzeszy! Nie żadnej „Rzeszy”, tylko Unii, Unii Europejskiej, która wprawdzie trochę Rzeszę przypomina, ale mimo tych podobieństw są też pewne różnice.

Nawiasem mówiąc, przed laty opublikowaliśmy w „Najwyższym Czasie!” informację o dokumentach sporządzonych na polecenie Heinricha Himmlera, jakby tu urządzić Europę po ostatecznym zwycięstwie niemieckim. Propozycje rozwiązań były dość zbliżone do obecnego porządku Unii Europejskiej, która zresztą przy cały czas podlega ewolucji; od słowiczych dźwięków na początku, do szantażu finansowego obecnie, a przecież nie jest to z pewnością ostatnie słowo, więc najciekawsze dopiero przed nami.

Jak bowiem wiadomo, Biuro Polityczne PiS podjęło solenną uchwałę, że nie ma i nie może być mowy o żadnym „polexicie”, co z naciskiem potwierdził z trybuny sejmowej pan premier Mateusz Morawiecki. Poza tym tego samego dnia, kiedy na Placu Zamkowym w Warszawie trwała demonstracja przywiązania do Rze… – to znaczy, pardon – nie żadnej „Rzeszy”, tylko oczywiście Unii, Unii Europejskiej, to Naczelnik Państwa spotkał się z rolnikami, którym obiecywał większe dopłaty bezpośrednie właśnie z Unii.

Skoro tak, to chyba nie bierze żadnego „polexitu” pod uwagę tym bardziej, że całkiem niedawno, przy pomocy Lewicy, przeforsował w Sejmie ratyfikację ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w nowe uprawnienie do zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii i nakładania „unijnych” podatków.

Ale uczestnicy demonstracji zwołanych przez Donalda Tuska gwoli pokazania Naszej Złotej Pani, że uwija się jak w ukropie, żeby spełnić jej oczekiwania, z powodu emocjonalnego rozbujania przez agitatorów z Platformy Obywatelskiej, nawet tego nie zauważyli, tylko wykrzykiwali, że „zostają” – i tak dalej.

Z powodu tego emocjonalnego rozbujania niektórzy wykazywali podwyższone pobudzenie nerwowe i właśnie z tego powodu doszło do incydentu, który do dzisiejszego dnia jest przedmiotem pełnych zgorszenia komentarzy w niezależnych mediach związanych z obozem zdrady i zaprzaństwa. Mam oczywiście na myśli reakcję pani Wandy Traczyk-Stawskiej, która do Roberta Bąkiewicza zwróciła się z żądaniem „Milcz, chamie!”

Chodziło jej o to, że Robert Bąkiewicz używał urządzeń nagłaśniających, podobnych do tych, których używali organizatorzy demonstracji zwołanej przez Donalda Tuska. W rezultacie jedne dźwięki nakładały się na drugie, co najwyraźniej panią Wandę Traczyk-Stawską zirytowało i stąd jej apel do Roberta Bąkiewicza, by się wyłączył. Świadczy to, że była przekonana, iż na tym właśnie polega swoboda wypowiedzi i że tak właśnie powinno być. Podobnie uważał Rockefeller, który we wrześniu 1985 roku rozmawiał w Nowym Jorku z generałem Wojciechem Jaruzelskim. Właściwie trudno nazwać to rozmową, bo Rockefeller przez cały czas generała sztorcował, niczym resortowa Stokrotka niektórych swoich gości zapraszanych do TVN. Kiedy generał chciał coś tam wybąkać, ofuknął go tymi słowy: „Ty lepiej nic nie mów, bo jak ty mówisz, to ty tracisz. Jak ja mówię, to ty zyskujesz!”

Dzięki temu wystąpieniu, pani Wanda przez kilka następnych dni stała się bohaterką niezależnych mediów związanych z obozem zdrady i zaprzaństwa, które nie mogły się nadziwić jej odwadze. Jestem przekonany, że w ten sposób przejdzie do historii, niczym generał Cambronne, albo pewien francuski deputowany. Kiedy w sali obrad Zgromadzenia Narodowego wybuchła bomba, ten przytomnie krzyknął: „Panowie, posiedzenie Izby trwa nadal!”

Ciekawe, czy Wielce Czcigodna Klaudia Jachira potrafiłaby się tak znaleźć, bo jeśli chodzi o moją faworytę, Wielce Czcigodną Joannę Scheuring-Wielgus, to nie mam najmniejszych wątpliwości. Ona zresztą do historii już przeszła, dzięki pamiętnemu zawołaniu: „Dość dyktatury kobiet!”

Ale dość już tych dygresji, bo oto okazało się, że pan Rafał Trzaskowski, którego większość mieszkańców Warszawy, w odruchu jakiegoś szaleństwa wybrała na prezydenta stolicy, złożył do niezależnej prokuratury wniosek o zdelegalizowanie stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” na którego czele stoi właśnie pan Robert Bąkiewicz. Chodziło między innymi o to, że stowarzyszenie to co roku organizuje manifestację, podczas której „znieważa święte symbole Polski Walczącej”. Jak bowiem wiadomo, używać „świętych symboli Polski Walczącej” można wyłącznie na demonstracjach wierności Naszej Złotej Pani z Berlina, a nie na jakichś tam „marszach niepodległości”. Ta „niepodległość” to w ogóle jest potrzebna, jak psu piąta noga. Same z nią zgryzoty; trzeba jej bronić i w ogóle, podczas gdy w przypadku podległości mamy same zyski, choćby w postaci subwencji, za które można wstawić nową klamkę na przystanku w Cisach, czy w postaci wspomnianych dopłat bezpośrednich.

Toteż nic dziwnego, że Wielce Czcigodny Jarosław Rzepa, posłujący z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, od jakiegoś czasu domaga się, by do konstytucji wpisać przynależność Polski do Unii Europejskiej, podobnie jak za czasów Edwarda Gierka do konstytucji wpisany został sojusz ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Pokazuje to, że każda słuszna myśl, raz rzucona w przestrzeń, prędzej czy później znajdzie swego amatora, niczym przysłowiowa potwora.

Zanim jednak to nastąpi, zanim sojusz ze Związ…, to znaczy pardon – z jakim tam znowu „Zwiazkiem Radzieckim”, którego przecież już „nie ma”, tak samo, jak Wojskowych Służb Informacyjnych, czy izraelskiej broni jądrowej? Nie ze „Związkiem Radzieckim”, tylko oczywiście – z Unią Europejską! Więc zanim ten odwieczny sojusz zostanie do konstytucji wpisany, trzeba najpierw odpowiednio przygotować do tego opinię publiczną.

W tym celu pan Rafał Trzaskowski, jak tylko uda mu się zdelegalizować Marsz Niepodległości, będzie mógł co roku organizować jedynie słuszne Marsze Podległości, w którym – o czym nie wątpię – będą maszerowali zarówno folksdojcze, jak i europejsy [nie mówiąc o pederastach, transpłciowcach i innych wariatach  – admin]

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 48 do “Czekając na Marsz Podległości”

 1. Zbyszko said

  A co, czy raczej kogo czczą ci wszyscy niby patrioci, którzy wychodzą na Marsz Niepodległości w dniu… rocznicy przywiezienia salonką do Polski zdrajcy, którego czcił sam Hitler wystawiając wartę przy jego trumnie w krypcie na Wawelu.
  KOGO WY PATRIOCI(?) CZCICIE!!!!?

  Święto niepodległości Polski powinno być czczone 15 sierpnia w święto Maryjne, bo to ONA, przegoniła bolszewików spod Warszawy!
  Czy Warszawa znowu musi być zrównana z ziemią, by w końcu to zrozumiała i przestała rozpustą i głupotą obrażać Matkę Boską i Jej Syna!?

 2. walerianda said

  Sterowane od lat Marsze do nikąd.

 3. Zbyszko said

  Panu Michalkiewiczowi do sztambucha :
  Gierek być może wpisał do Konstytucji sojusz ze Związkiem Radzieckim, ale uczynił to jako testament w jego walce z Imperializmem amerykańskim, który znał ze swojego pobytu na Zachodzie. Wpisał to bo wtedy widział w tym jedyny ratunek przed tym co się dzisiaj z Polską stało.
  Śmiało możemy uznać Gierka za bardzo przenikliwego wizjonera i bacznego, dobrze rozeznanego obserwatora imperialistycznej (dzisiaj zwanej globalistyczną) polityki Deep State,
  Czy jego żal wypowiedziany w taki sposób że : „polska klasa robotnicza ciężko zapłaci za to, że uwierzyła tym wichrzycielom z Solidarności”, nie sprawdził się?

  Panie Michalkiewicz, czy pan też miał wtedy tak prorocze myśli?

  Do pięt nie sięgamy Gierkowi!

 4. I*** said

  (2) Naprawdę donikąd…

 5. Ale dlaczego? said

  A. D. Zbyszko.
  Stoczni Gdańskiej już dawno NIE MA.
  Dla idiotów solidarnościowych to zdaje się nie problem…

  A co do „sojuszu z ZSRR”, to był sojusz i jakaś tam podległość.
  A dziś już oficjalnie Polska ma się zrzec PAŃSTWOWOŚCI na rzecz Unii Globalistyczno-Satanistycznej.

  I REALNIE już jest bardziej zależna niż PRL…

 6. Zbyszko said

  I… @4 dopóki te Marsze Niepodległości będą czciły zdrajców, a nie naszą Królową Matkę Boską Królową Polski, to NIC W POLSCE SIĘ NIE ZMIENI…
  Kiedy w końcu ci polscy patrioci to zrozumieją, że są podpuszczani, że niby te marsze są ścigane, szykanowane itd, a w gruncie rzeczy, są one popierane, bo okupant boi się siły Polaków jaką jest ich wiara i spycha ją na boczne tory, także takimi podstępnymi metodami.
  Okupant nie boi się czczenia człowieka, ale boi się czczenia Matki Boskiej, bo to ONA może wyzwolić Polskę spod okupacji, a nie mit człowieka, choćby nie wiem kim on był.

  To właśnie 15 sierpnia 1920 roku Matka Boska rozgromiła bolszewików. Na Podlasiu, gdzie do dzisiaj żywe są przekazy o ucieczce bolszewików 30-60km dziennie, w każdym domu powieszona jest kopia obrazu Juliusza Kossaka „Matka Boska Zwycięska”, który pokazuje ten Cud nad Wisłą

 7. Zbyszko said

  Ale Dlaczego @5 w PRL było prawie 0,5mln Wojska Polskiego, to też wynikało z filozofii obrony Polski przed Imperializmem amerykańskim, ale i każdy inny musiał się liczyć z taką armią.
  „Patriota” Kukliński, czczony przez innych ćwierćgłupich „patriotów”, jak wiemy, działał wtedy na rzecz tego Imperializmu amerykańskiego,a ilu wtedy było takich kuklińskich?
  Innym był ówczesny dyrektor przedsiębiorstwa geologicznego, który wywiózł do Ameryki najnowsze wtedy wyniki badań geologicznych i dzisiaj mamy już Polskę podzieloną na kwadraty, którymi handluje się na giełdach, a właściciele tych kwadratów mają prawo wywłaszczać np rolników, by dobrać się do złóż….

  Ale o tym jakoś ci wszyscy komentatorzy polityczni , piewcy obalenia PRL-u, nie piszą, a tylko i wyłącznie biorą udział mieszaniu Polkom umysłów sztucznymi wojnami tusko-kaczyńskimi

  Dlaczego nie piszą prawdy?, bo za prawdę nikt by im nie zapłacił

 8. UZA said

  „…będzie mógł co roku organizować jedynie słuszne Marsze Podległości, w którym – o czym nie wątpię – będą maszerowali zarówno folksdojcze, jak i europejsy [nie mówiąc o pederastach, transpłciowcach i innych wariatach – admin]”

  A może by tak Marsz Wyszczepionych ? W takim marszu mogłyby uczestniczyć wszystkie ww. kategorie osób i do tego część ludu pisowskiego, więc mielibyśmy piękne porozumienie ponad podziałami. Swoje indywidualne przekonania uczestnicy manifestowaliby poprzez odpowiednio dobrane maseczki: błękitne z żółtymi gwiazdkami względnie czarne z błyskawicą, tęczowe, biało-czerwone albo biało-niebieskie z emblematem Radia Maryja.

  Gdyby zaś jakimś Polakom zachciało się jednak Marszu Niepodległości, to chyba powinni się zaopatrzyć w maseczki przeciwgazowe i jakieś solidne, nieprzemakalne kamizelki, osłabiające efekty pałowania czy ostrzału gumowymi kulami. Zalecałabym też okulary ochronne i kaski.

 9. francobollo said

  Zbyszko
  Polecam najnowsze opracowanie n/t Gierka na YT w amerykańskim kanale po polsku. Kilka minut temu otrzymałem powiadomienie, że jest.
  Dekada GIERKA – Polska była względnie wolna i niepodległa – początki kapitalistycznej władzy państwowej

  Pozdrawiam

 10. UZA said

  ad.9) Bardzo cenny materiał. Szczególnie ważne wydaje się pytanie: „skoro to wszystko (darmową naukę, opiekę medyczną, wakacyjny wypoczynek dla dzieci) mieliście, to o co Wam, Polacy, chodziło ?” Moim zdaniem, problem polega na tym, że Polacy nie mieli i nie mają instynktu wspólnotowego. Socjalizm wielu się nie podobał, bo zapewniał wszystkim jakieś minimum, ale w zamian za to ogólny poziom życia był skromny. Tymczasem, jak trafnie zauważa Komentator, niejeden rodak chciał być „Carringtonem” – milionerem, bogaczem pławiącym się luksusie, a reszta go nie obchodziła. Innymi słowy, nie chodziło o to, żeby wszyscy coś tam mieli, tylko o to, żeby on/ona mógł/mogła mieć więcej niż inni. To ciągle wyłazi, choćby w kwestii szczepień : wyszczepieni domagają się segregacji, bo chcą się czuć uprzywilejowani kosztem niewyszczepionych, z kolei niewyszczepieni liczą na to, że tamci wyzdychają. Nie zamierzam idealizować innych nacji – wróg ludzkości wszystkich zepsuł – trzeba jednak przyznać, że u nich zawsze było więcej solidarności przynajmniej w ramach narodu, plemienia.

 11. Marsz Podległości tylko dla „zaszczepieńców”

  tzn. tych, którzy poddali się terapii genetycznej „covdi-1984”.

  Konsekwencje terapii genetycznej dla osobników:

  1. czy takiego osobnika po terapii genetycznej należy uznać za GMO ?

  2. czy takie GMO jest opatentowane ?

  3. a jeśli takie GMO jest opatentowane, to jaki jest stan prawny takiego GMO, czy ma obowiązek opłat licencyjnych właścicielowi patentu, czy jest po prostu jego własnością ?

  4. co prawda GMO przyznane jest prawo odwiedzania n.p. restauracji, w przeciwieństwie do osób, ale czy jako GMO jest nadal osobą, czy tyko GMO ?

  Myślę, że będziemy musieli niedługo postawić sobie parę pytań, które dla GMO nie mają już dziś być może żadnego znaczenia, z uwagi na jego stan prawny,

 12. Lily said

  BOOK / KSIAZKA.
  HIS HOLINESS.
  John Paul II and THE HIDDEN HISTORY
  OF OUR TIME.
  By; Carl BERNSTEIN and Marco POLITI.

  ” 18.V.1920 – Carolus Josephus WOJTYLA,
  Catholic, male legitimate child.
  Parents Wojtyla Carolus, mother
  Kaczorowska Emilia, daughter of
  Feliks and Maria SZOLC”.
  The family was LITHUANIAN origin”.

  Z tej ksiazki, dowiedzialam sie rzeczy,
  o KTORYCH POJECIA NIE MIALAM,
  o „HIDDEN HISTORY”.

 13. Carlos said

  No i jak panie Gospodarzu nie wqurwiac sie na Michalkiewicza, ktory – w co drugim felietonie- obrabia dupe Gierkowi, dzieki ktoremu skonczyl studia za darmo. Jak na tak inteligentnego autora -aberracja totalna.

 14. Zbyszko said

  Francobollo @ dzięki że to wstawiłeś. Bardzo cenny materiał. Powinni to obejrzeć wszyscy prześmiewcy Gierka, może przestaliby pisać te kompromitujące ich piśmidła. No… ale z czegoś trzeba żyć. Szkoda tylko, że u boku okupanta, podpinając się pod jego narrację.
  Ci prześmiewcy typu autora powyższego felietonu, są o tyle groźni, że oni niby będąc w opozycji do współczesnego fałszu, podtrzymują go, wmawiając nam między wierszami : Polacy nic się nie stało, jest dobrze, że rozprawiliśmy sie z tą komuną.
  Nie dodają już że my Polacy rozprawiliśmy się z kiedyś naszą PRL-owską gospodarką, która teraz już nie pracuje dla nas Polaków.

  Ale… oni mają z tej swojej sabotażowej roboty, ogłupiania Polaków, popularność i niezłe profity.
  A naród, jak przed szkodą głupi, tak i po szkodzie głupi (łącznie z tą jego częścią niby wykształconą)

 15. Carlos said

  To nie kredyty ( jak pisze Michalkiewicz czesto) zniszczyly dekade Gierka. Spokojnie splacalismy je exportem. To sluzby ( wiadomego pochodzenia) dostaly rozkaz do zmian i obietnice poparcia. To Wolna Europa podpuszczala Polakow ,wychwalajac takich opozycjonistow jak Michnik,Kuron, Mazowiecki … Czy ktokolwiek zdrowo myslacy ,sadzil ,ze miliony dolarow od CIA to tak z sympatii dla Polski? Tak nam qurwa pomogli ,ze gwozdzie sprowadzamy z Niemiec, jestesmy kolonia tak zadluzona ,ze lada moment Nas nie bedzie. A parasol ochronny ZSRR ,nie pozwalal pejsom walczyc o -nienalezne im- pieniadze. Wara od Gierka wszystkim: Michalkiewiczom, Gadowskim i innym.

 16. Marucha said

  Re 10:
  „z kolei niewyszczepieni liczą na to, że tamci wyzdychają.”

  Przede wszystkim niewyszczepieni chcą, aby ich zostawić w spokoju – nie szantażować, nie bombardować nagabywaniami, nie zmuszać.
  A dopiero gdy już mają dość tego terroru, to niektórzy życzą szczepanom śmierci.

 17. Marucha said

  Odnośnie red. Michalkiewicza:
  Mnie tez bardzo uwierają jego kpiny z Gierka i tej epoki.
  Może chodzi o jakieś osobiste urazy, przeżycia…To był chyba szczyt znaczenia Polski w świecie i szczyt jej osiągnięć gospodarczych. Nikt, nawet żymianie nie ośmielali się atakować Polski.

  Ale to się nie wróci.

 18. lewarek.pl said

  10.
  ad.9) Bardzo cenny materiał. Szczególnie ważne wydaje się pytanie: „skoro to wszystko (darmową naukę, opiekę medyczną, wakacyjny wypoczynek dla dzieci) mieliście, to o co Wam, Polacy, chodziło ?”

  Polecam lekturę postulatów sierpniowych – tych ze Stoczni Gdańskiej i tych ze Stoczni Szczecińskiej. Pełna micha to jednak nie wszystko. Nawet pomijając fakt, że wcale taka pełna nie była.

 19. Olo said

  Czy Pan Stanisław tylko udaje, że nie wie, że to była klasyczna ustawka żydobanderowskiego reżimu PO-PiS, odwracająca uwagę od innych, ważniejszych spraw, czy tylko próbuje z ludzi robić idiotów? Ciekawe. Bardzo ciekawe. Chciałbym to wiedzieć.

 20. I*** said

  (1) W tym dniu (15 sierpnia) – od prawie 30 lat – obchodzimy już Święto Wojska Polskiego… ale nic nie stoi na przeszkodzie, by Narodowe Święto Niepodległości obchodzić 28 czerwca, na pamiątkę podpisania w tym dniu traktatu wersalskiego! Przypomnę, że (w imieniu Polski) podpisy złożyli pod nim dwaj wielcy Polacy – Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski… ten dzień byłby też zarazem upamiętnieniem ich ogromnego wkładu w odzyskanie przez nasz Kraj niepodległości!

 21. wanderer said

  Jesli moge cos dodac od siebie.

  Gierek byl wyjatkowym Polakiem, wielkim patiota i dla mnie bohaterem. To jest czlowiek ktoremu warto wystawiac pomniki i uczyc mlodziez w szkolach. A nie jakims lolkom czy kaczynskim. Ktokolwiek tego nie rozumuje to albo czlowiek ograniczony, niedoinformowany, albo idiota, albo celowy rozpierdalacz.

  Kuklinski to szmata, bo ktokolwiek zdradza przysiege to zwykla qrwa, czyli szmata. Czlowiek bez honoru. Nikt go nie zmuszal do skladania przysiegi, nie musial, mogl zostac malarzem albo hydraulikiem. Westernow sie naogladal albo filmow o „wolnosci” i mu sie hameryki zachcialo (zartuje). Niech go juz Bog osadzi, bo przez takich „patriotow” jak on Polska trwa w bandyckim ukladzie nato i znajduje sie w obecnym szambie.

  Nie sadze aby postac kuklinskiego i jego dzialania nie byly powiazane z faktem ze pewnym silom Polska i jej wzrastajaca potega gospodarcza jak w Europie tak i na swiecie byla sola w oku, ktora to potege nalezalo rozbroic. W jaki sposob? Powiedziec Polakom zeby przestali sie rozwijac? Nie. Oglupic „wolnoscia”, przeciagnac ich pod swoj zarzad i rozdeptac.

 22. Marcin said

  Gierek brał kredyty ale przynajmniej na coś to poszło i było widać na co. Obecnie zadłużają nas na konsumpcję i obsługę długu w żydowskich bankach.

 23. wanderer said

  Takie dzialanie USA wobec Polski slicznie wpisuje sie w historie jego postepowan wobec innych krajow jak Irak, Libia, Jugoslawia i tak dalej konca nie widac, ktory to rozwoj tych panstw i plasowanie ich jako lokalne „mocarstwa” gospodarcze zostawalo zawsze niweczone przez bandycki napad USA.
  Czyzby Polska umknela temu przeznaczeniu, dlatego ze mielismy zbyt dobre stosunki z sasiadem ze wschodu? Czy Jaruzelski rzeczywisie ocalil Polakow od wojny?

 24. charli60@ said

  Marucha said
  2021-10-22 (Piątek) @ 12:36:16
  Odnośnie red. Michalkiewicza:

  Szanowny Panie Marucha,
  Pan Michalkiewicz jest dobrym felietonistą, a to nie oznacza, że nie stać NAS na samodzielne myślenie. Podobno … myślenie nie boli…. jak wielokrotnie jest przypominane przez autora .. obudź się Polsko obudź się Polonio… https://www.youtube.com/watch?v=Vcu-1KXPNBI
  Tutuł opracowania, który jest na YT wyjaśnia dużo. Mając oczywiście na uwadze ograniczenia i cenzorstwo ….jutu-zbira.. O czym mało kto z poza Sosnowca i Zagłębia wie, że usiłowano zmienić nazwę …. ronda Edwarda Gierka… wykonawcy do zmiany tablicy przyjezdżali wielokrotnie i nie udało się. A dlaczego? Przeciwko i w obronie nazwy wyszli na ulice górnicy ze ,,stylami od kilofa.. w ręku. Argument przemówił. Są metody i argumenty, które zawsze przemawiają.

 25. Carlos said

  Polska uniknela bombardowan ,bo jest w srodku Europy- zbyt blisko ZSRR ( wtedy) .

 26. Carlos said

  Czytac H. Pajaka ,pierwsze ksiazki, dowiecie sie jak USA zniszczyla polski przemysl zbrojeniowy,stoczniowy i pozostale. To po co mieli bombardowac? Ale kto wie jakby bylo ,gdybysmy mieli politykow prawdziwych -patriotycznych, ktorzy by nie zamkneli i nie sprzedali za 1 zl fabryk?

 27. UZA said

  „Przede wszystkim niewyszczepieni chcą, aby ich zostawić w spokoju – nie szantażować, nie bombardować nagabywaniami, nie zmuszać.”

  Mnie takich rzeczy tłumaczyć nie trzeba. Chodziło mi o to, że na tle „Pandemii” ujawniły się w społeczeństwie pewne niesympatyczne postawy. Ludzie zbyt łatwo dają się podszczuć na siebie, mają słabe poczucie wspólnoty.

  „Pełna micha to jednak nie wszystko. Nawet pomijając fakt, że wcale taka pełna nie była.”

  Teraz nie ma ani tej michy (choćby w części zapełnionej), ani innych „zdobyczy”. Fakt, że jest msza przez radio, za to do kościoła w poprzednią Wielkanoc nie pozwalali wejść. Za Gierka przynajmniej można było wnosić jakieś postulaty, ktoś chociaż udawał, że słucha. Istniały też zakłady, w których można było strajkować. Jak dziś wygląda Stocznia Gdańska ?

 28. Boydar said

  „… jak USA zniszczyła polski przemysł zbrojeniowy, stoczniowy i pozostałe …”

  To nie przemysł „zbrojeniowy, stoczniowy i pozostałe” stanowi o polskości i suwerenności Polski. Jeżeli natomiast stanowi główny pokarm pasożyda, to właśnie należało go zniszczyć.

  Przemysł da się odbudować, naród trudniej – „nie czas żałować róż gdy płoną lasy”

 29. wanderer said

  „To nie przemysł „zbrojeniowy, stoczniowy i pozostałe” stanowi o polskości i suwerenności Polski. Jeżeli natomiast stanowi główny pokarm pasożyda, to właśnie należało go zniszczyć.”

  Tak?

  Ale ten przemysl dawal Polakom chleb, a jego zniszcenie przyczynilo sie nie tylko do upadku materialnego ale przede wszystkim moralnego Polakow.

  Czyli co, super ze zniszczono ten przemysl? A teraz ten sam juz nie stanowi pokarmu pasozyda?

  Czy Pan sie zastanawia ze ta jego ekwilibrystyka pojeciowo – rozumowa sluuzy tylko rozmydlaniu problemu a nie trzezwemu osadowi?

  No, chyba ze tu panskim zadaniem jest, podobnie jak wirusa w przyrodzie, sluzyc wzmocnieniu wewnetrznej odpornosci narodu Polskiego na idiotyzmy?

 30. Boydar said

  I cóż ja Panu Wandererowi mogę poradzić na te rozterki … może zajmie się Pan np. baletem, tam podobno wszystko jest prostsze, i ekwilibrystyki mniej.

 31. wanderer said

  Nie, nie…

  To widac Pan mnie nie zrozumial, to pan zajmij sie juz lepiej baletem zamiast chorymi skocznymi przekladancami dla oglupionych Polakow jakoby zacytuje, bo z glowy nie sposob tej bredni powtorzyc ze: „jeżeli natomiast [przemysl -przyp moj] stanowi główny pokarm pasożyda, to właśnie należało go zniszczyć.”

  Czy pan ta dywersje tak od siebie, czy tylko tabletki sie skonczyly?

 32. wanderer said

  Zreszta, ja tu tylko jestem gosciem.

  Spokojnie.

  Wykladaj sie Pan dalej. Wiecej przejrzy kto zacz.

 33. Carlos said

  Jest tu paru kolesi , ktorzy musza zaistniec wymyslajac z quja wyjete mysli. Pieprzyc ich…

 34. NICK said

  Wanderer.
  Jesteś czujny.
  Wiesz.

  Też.
  jestem skoligacony.
  Ale Polak absolutny.

  Tu i teraz.

 35. OutsiderR said

  „…od jakiegoś czasu domaga się, by do konstytucji wpisać przynależność Polski do Unii Europejskiej, podobnie jak za czasów Edwarda Gierka do konstytucji wpisany został sojusz ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich.”

  Uważam, że to nie jest taki głupi pomysł, jakby się na pozór wydawać mogło.
  Cóż się zatem stało ze Związkiem Radzieckim, po pewnym czasie od wpisu w naszej Konstytucji?
  Może nie od razu, ale po niezbyt długim czasie upadł ci on. Ten ZSRR znaczy

  Jeśli więc wpisy do naszej Konstytucji mają taka moc sprawczą, dla czego nie wpisać, na wcześniejsze podobieństwo,
  coś niecoś o UE? Po takim wpisie rozpadnie się, ani chybi.
  Na co więc czekać?…

 36. Piskorz said

  re 7 Innym był ówczesny dyrektor przedsiębiorstwa geologicznego, który wywiózł do Ameryki najnowsze wtedy wyniki badań geologicznych i BYŁO TAKIE BYDLĘ…nazw, nie pamiętam !!

 37. Piskorz said

  re 22 Kredyty Gierka ; 25/30 % to konsumpcyjne, reszta to inwestycyjne.!!

 38. Krzysztof55 said

  I jeszcze jedna uwaga w kwestii Michalkiewicza i Gierka;
  Michalkiewicz mówiąc o „długach Gierka” ZAWSZE podaje zakłamaną liczbę – oczywiście zawyżoną!
  Ciekawe dlaczego?

 39. AlexSailor said

  @Do Wszystkich – motyw Dekady Gierka

  To jest nie odrobiona lekcja historii, tak jak II WŚ, Powstania, Rozbiory, Potop, i inne.

  Nie da się tego podsumować krótkim zachwytem, uwielbieniem, czy potępieniem.

  Dlaczego Dekada Gierka tak się skończyła?
  Bo Polacy nie chcieli bronić takiego kraju, w którym żyli.
  I właśnie wyjaśnić należy dlaczego nie chcieli.

  Długi Gierka, to też kupa zakłamania.
  Po prostu dał się wrobić, jak kacykowie afrykańskich państw.
  Z tym, że w Polsce nie poszło tak łatwo, bo nie z murzynami do czynienia było.
  Przede wszystkim pożyczał na kilka procent, a oddawał po kilkanaście i więcej, bo stopy poszły w górę.
  A rządy wierzycieli robiły wszystko, żeby nigdy długu nie spłacił.

  I najważniejsze.
  PRL – jego potęgę (8-10 państwo na świecie) zbudował nie Gierek i PZPR, ale Polacy ciężką, kilkunastogodzinną pracą, szaloną oszczędnością i ograniczaniem potrzeb.
  I raczej nie przy pomocy, ale mimo przeszkadzania komunistów.
  Przy dzisiejszych „rządach” ostatnie brzmi jak żart, ale żartem nie jest.

  Tak sama durnota kacyków przy korycie panowała jak dziś, tylko się bali, bo można było trafić do więzienia, a nawet skończyć na stryczku.

  A tak w ogóle, to gdzieś w końcu trzeba byłoby się rozprawić z mitami Gierka i PRLu.
  Tymi wielbiącymi, jak i odsądzającymi od czci i wiary.

  Ktoś chętny?
  Pisałem o tym dawno temu na Gajówce, ale może warto powtórzyć w oparciu o nowe doświadczenia.

 40. skompostowane zwłoki said

  Po co to znowu? Michalkiewicz zakładał z Korwinem Unię Polityki Realnej. I z tamtych lat zostało mu po prostu, że socjalistyczna gospodarka jest (jego zdaniem) do kitu i dlatego poglądów na temat Gierka i PRLu nie zmieni. Nie powinno was to dziwić.

 41. Rozbiory Rzeczpospolitej w świetle prawa były nielegalne.

  Traktat Wersalski był farsą.

  Że nie sposób cofnąć czasu? To oczywiste.

  Dziś resztówka Rzeczpospolitej jest pod okupacją i totalnym wyzyskiem żmijowego plemnienia. Czy w takich okolicznościach jest co świętować? Nawet co do daty będą wieczne kłótnie.

  Obudzić naród. Naród to wszyscy, którzy mają nasz kod genetyczny, nawet ci, którzy nie znają naszego języka, nawet ci, którym wmówiono, że są jakimiś niemcami, Rosjanami, „Białorusinami”, „Litwinami”, „Ukraińcami”.

  A maszerować to możecie sobie do usranej śmierci. Usranej, bo innej w wykreowanych i kontrolowanych przeze unych okolicznościach nie może być.

  Nie móc to nie znaczy nie chcieć. Wiadome jest, że to niezwykle trudne zadanie — ratowanie i odbudowanie narodu, odkłamanie wpojonej ychniej histworii, zbudowanie więzi i poczucia jedności. Dopiero gdy to się stanie, gad nie będzie miał w Rzeczpospolitej nic do szukania, bo un nigdy tu nic nie zgubił.

 42. Piskorz said

  re 39…i za Gierka kwitło złodziejstwo; z pracy wynosili co chcieli ! I bumelanci, czy się stoi, czy się leży 2 tys się należy. B. wielu pracowało uczciwie i ofiarnie; ale było jak było. PS. W Kokoszkach k/ Gdańska była fabryka domów a robole odpierdalali pracę jak im pasowało…i byle jakość była na porządku dziennym. B. dużo dojeżdżało do Kok. do pracy; wiec dyr postanowiła oddać robotn. jeden dom czasowo na hot. robotniczy..!!! Jak się wprowadzili…jak zobaczyli…rezultaty swojego super-brakoróbstwa…TO POWIEDZIELI, ZE GDYBYŚMY WIEDZIELI, ŻE TU BĘDZIEMY MIESZKAĆ…TO BYŚMY PORZĄDNIEJ WYKONALI !!! Autentyczne..wiem z 1 ręki.!! ps Wystarczy przypomnieć jak za babci-komuny pracował Polak w Reichu…a jak u siebie w kraju. !! A tam miał …bat nad sobą.! A tu był bat byle jaki; tu cię zwolnili, tam cię przyjęli!! Jak u Lejzorka…”Zwalniają. ok, tzn. będą przyjmować”

  ——
  Jak mało do kogo, do Polaków pasuje powiedzenie: „Gówno chłopu, nie zegarek”.
  Admin

 43. Zbyszko said

  Moje przekonanie o tym, że pan MIchalkiewicz nie jest moim idolem, znalazło potwierdzenie w wielu tutejszych komentarzach.

  Gdyby sabotażyści (opozycjoniści niePolacy) nie podpuścili Prymasa Wyszyńskiego do napisania Listu Pojednania (w czasach gdy w wielu polskich rodzinach świeże jeszcze były rany, zadane nam przez Niemców), czym rozsierdzili Gomułkę do czerwoności, pewnie dialog Kościół- Państwo Polskie rozwijałby się w najlepsze, ku świetności Polski, ale i utrapieniu tych wszelkiej maści opozycjonistów, niePolaków, którzy wiedzieli, że poprzez Kościół można obalić polskie władze PRL-u, co doskonale im się udało.

  Wydaje się, że pan Michalkiewicz pracuje „na odcinku” uspokajania i wyśmiewania ewentualnych tęsknot za PRL-em, by czasami młodym Polakom nie przyszły do głowy jakieś rozliczenia. Jest zresztą kilku takich wieszczuf, obrzydzaczy PRL-u.
  Polacy, szczególnie młodzi, mają popierać rozbiory Polski i nie mają mieć żadnych snów o potędze Polski w czasach PRL i podmiotowości robotnika, pracownika, w tzw stosunkach pracy. Maja godzić się na szabrowanie tego „komunistycznego” majątku gospodarczego, który szabrowany jest już przeszło 30 lat i do dzisiaj nie mogą go rozszabrować, tyle tego w PRL-u było.

 44. Carlos said

  Ktos powiedzial : Oni, chcac naprawic kran w lazience -zburzyli caly dom. PRL wymagal kosmetycznych zmian a nie rewolucji.

 45. Bezpartyjna said

  Obecnie zadłużenie Polski wynosi ponad 1,4 bln złotych i mało się na ten temat mówi i pisze i zapewne przez jakiś czas dług jeszcze będzie się zwiększać – bo tak według rzymian ma być. Najgorsze, że większość środków nie idzie na inwestycje lecz są marnotrawione i przejadane przez rządzących.
  Nie spłacą go nasze wnuki i prawnuki, ale to też jest zaplanowane, bo Polski ma nie być a kraj (terytorium) wraz z bogactwami ma przejąć inna nacja.

  Nie będę pisać peanów na temat Gierka, ale z perspektywy czasu widać, że żyło nam się wówczas (chociaż przez kilka lat w czasach powojennych) w miarę najlepiej. Nie dość, że działał przemysł ciężki, lekki i równomiernie rozwijały się pozostałe gałęzie gospodarki, to nauka, kultura, sport itp. były na wysokim poziomie. Nie żyło się bogato, ale nie było takiego rozwarstwienia jak obecnie, tamten rząd nie okradał narodu tak bezczelnie jak robią to poszczególne nierządy od przeszło 30 lat.
  Wojsko było wojskiem a dzielnicowemu nikt nie podskoczył, natomiast bandziory bały się wyroku śmierci.
  Późniejsze „styropiany” dziesięć razy zastanowiłyby się czy strajkować i podpalać Polskę, gdyby wiedziały kto nimi naprawdę manipuluje, steruje i w imię czyich interesów.
  Ponadto, E. Gierek z dużym wyczuciem poruszał się w meandrach polityki zagranicznej i dość dobrze ją rozgrywał. Wówczas nie mieliśmy tylu wrogo nastawionych sąsiadów co obecnie – a on sam po cichu” inwestował w badania jądrowe – mam na myśli reaktor „Ewa” itp.

  I na koniec, wówczas nikt tak nas Polaków nie poniżał i nie niszczył we własnym kraju jak to się dzieje współcześnie.

 46. Carlos said

  Brawo Bezpartyjna

 47. UZA said

  „Bo Polacy nie chcieli bronić takiego kraju, w którym żyli.
  I właśnie wyjaśnić należy dlaczego nie chcieli.”

  Żeby to wyjaśnić, trzeba spojrzeć wstecz. W czasach szwedzkiego potopu, barwnie opisanych przez Sienkiewicza, Polacy też początkowo nie chcieli bronić swojego Kraju. I później – w czasach saskich – w większości mieli , jak to się dziś mówi, wywalone na Ojczyznę. A przecież wtedy nie było wrażej Komuny i – wedle przysłowia – jedli, pili i popuszczali pasa (choć, niestety, nie wszyscy) . Potem, dodajmy – pod rosyjskim zaborem, nastąpiło nagłe wzmożenie uczuć patriotycznych, które zaowocowało dwoma powstaniami. W zaborze pruskim natomiast, gdzie ostro zwalczano i polskość, i katolicyzm, doszło do buntu… szkolnej dziatwy, z którym pruskie władze rozprawiły się tak jak współczesne – dobrano się do rodziców (grzywny, więzienie) . Dzieciakom też się zresztą oberwało, bo wtedy jeszcze wolno je było bić, a nawet katować. Z kolei w zaborze austriackim mieliśmy rabację galicyjską czyli rzeź polskich ziemian i polskich księży, dokonaną rękoma polskich chłopów.

  Jaki stąd wypływa wniosek ? Stawiam tezę, że w polską mentalność wbudowany jest od wieków samobójczy mechanizm ojkofobii, napędzanej kompleksem niższości. Polacy po prostu nie lubią siebie i swoich, gardzą swoim dziedzictwem. Być może pewne znaczenie ma tu dokonany w przeszłości wybór cywilizacyjny, orientacja na Zachód. Zważywszy, że byliśmy dla tego Zachodu peryferią , wszystko stamtąd docierało do nas po pewnym czasie i dawało wrażenie zapóźnienia. Poza tym, najbardziej wartościowa i państwowotwórcza warstwa średnia (złożona początkowo z biednej szlachty, dopiero później z rzemieślników, małych kupców i przedstawicieli tzw. wolnych zawodów) była u nas słaba i systematycznie się wykrwawiała (nie bez udziału czy inspiracji wewnętrznych i zewnętrznych wrogów). Dzisiaj patriotyczna polska inteligencja została praktycznie wypchnięta do drugiego obiegu. Nawet i Kościół się pogubił, zaś społeczeństwo – jak te owce bez pasterza – zostało wydane na żer wilkom. Niestety, ciągle jeszcze tym wilkom ufa , a one nie mają interesu, żeby ten stan rzeczy zmienić .

  Zgadzam się z Panią Bezpartyjną, że w epoce Gierka „żyło nam się w miarę najlepiej” i to nie tylko w perspektywie okresu powojennego. Uważam, że – z punktu widzenia poziomu życia ogółu społeczeństwa – był to najlepszy okres w dziejach Polski. Owszem, żyliśmy dość skromnie, lecz każdy wtedy mógł się uczyć i pracować, miał strawę i dach nad głową (choć niekoniecznie samodzielne mieszkanie). Zaraz mi tu pewnie ktoś wyjedzie z pełną michą – tak , wiem, że ona nie jest najważniejsza, ale stanowi punkt wyjścia do innych spraw. Pamiętajmy jednak, że za tzw. Komuny wydawano wiele książek, istniała rozbudowana sieć bibliotek, funkcjonowały liczne muzea, zatrudniające wspaniałych fachowców – pasjonatów. Wiem coś o tym jako były członek PTTK – z tą organizacją tanio i łatwo zwiedzałam mój region, zaś kolonie i wczasy pozwalały na poznawanie dalszych okolic. Nie było też żadnych ograniczeń w sprawowaniu kultu religijnego. Nie było do pomyślenia, żeby zakazywać ludziom wstępu do kościołów pod pretekstem sezonu grypowego albo żeby jacyś zboczeńcy profanowali na ulicach święte obrazy. Człowiek czuł się wtedy w miarę bezpiecznie i miał wrażenie, że coś znaczył. A co do tej „ciężkiej, kilkunastogodzinnej pracy, szalonej oszczędności i ograniczania potrzeb”, to proszę sobie zobaczyć jak to dziś wygląda. Owszem niektórzy nie oszczędzają, bo nie chcą (wolą się zapożyczać i żyć ponad stan), ale niejeden po prostu nie ma z czego odłożyć, mimo, że cieżko pracuje i to więcej niż 8 godzin.

  Jak już wspomniałam, rozmaite zachodnie trendy, style i mody docierały do nas z opóźnieniem. Co do ojkofobii jednak byliśmy prekursorami. Można powiedzieć, że białe, zachodnie społeczeństwa nas dogoniły. Udało się na tyle zmienić świadomość współczesnych Niemców, Anglików, Francuzów, że nie mają już tej dumy z przynależności do swojej nacji, jaka cechowała starsze pokolenia. Rozbito też ich narodową solidarność. Wyprani z tożsamości i poczucia wspólnoty są dziś tak samo bezbronni jak my. Większość nawet już nie chce bronić kraju, w którym żyją.

 48. Peryskop said

  11 listopada to jest dzień św. Marcina – tradycyjny termin rocznych feudalnych rozliczeń kmiotków pańszczyźnianych z panami, wójtami, oraz z plebanami.

  Ustawienie na tę właśnie szczególną datę tzw „Święta Niepodległości” przez masoństwo, było cynicznym aktem pogardy dla polskiego Narodu.

  © Peryskop

  Czyż nie dziwne, że powyższych związków nie zauważył nikt spośród krzykliwych opozycjonistów, felietonistów, oraz pozostałych „patriotów”.

  Ta podła farsa jest podtrzymywana m.in. dotacjami rządu dla aktywistów Bąkiewicza i Tumanowicza (syna umundurowanego spikera tv w stanie wojennym) – w ramach programu przeinaczania historii Polski oraz formatowania zwichrowanych umysłów Polaków i Polek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: