Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  Greg o Dlaczego Chrześcijanie muszą p…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ubywa nas

Posted by Marucha w dniu 2021-10-23 (Sobota)

W pierwszym półroczu liczba mieszkańców Polski zmniejszyła się o kolejne prawie 103 tys. osób. W porównaniu z tym samym okresem 2020 r. zwiększyła się śmiertelność, a zmniejszyła liczba urodzeń. To skutki pandemii. Jej wpływ na zmiany demograficzne będzie znaczący przez najbliższych kilkanaście lat.

GUS przedstawił informacje na temat liczby ludności w Polsce w pierwszych sześciu miesiącach tego roku. Zmalała liczba ludności, i to o prawie 102,8 tys. osób. Dzieje się tak, ponieważ liczba zgonów jest znacząco wyższa (270 tys. osób) niż urodzeń (166 tys. niemowląt).

Niestety cały zeszły rok okazał się trudny ze względu na pandemię. Zmarło 477 tys. osób. Po całym roku ubyło 32 osoby na każde 10 tys. mieszkańców. Jeśli czwarta fala COVID-19 będzie równie dramatyczna jak poprzednie, może okazać się, że 2021 r. liczba mieszkańców zmniejszy się najbardziej od dziewięciu lat.

Pandemia COVID-19 spowodowała nie tylko wzrost umieralności, ale także pogorszenie stanu zdrowia Polaków.
[Nie, ku*wa! To nie Covid spowodował wzrost śmiertelności, ale „walka z pandemią”! – admin]

W zeszłym roku spadła przeciętna długość życia mieszkańców Polski o 1,4 roku. Tak duży spadek długości trwania życia nie był notowany dotąd w powojennej historii Polski. Jest to też jeden z najbardziej niekorzystnych wskaźników w Europie. Większy spadek nastąpił jedynie w Hiszpanii i Bułgarii.

https://nowyobywatel.pl

Komentarzy 11 do “Ubywa nas”

 1. Lily said

  ZA TYM WSZYSTKIM KRYJE sie, Pookraglostolowy „DOBROBYT”.

  POLSKA MIALA stac sie.
  „DRUGA JAPONIA. ZIELONA IRLANDIA”.

  ZWROCCIE UWAGE, na WALORYZACJE EMERYTUR i RENT.

  NAJWIECEJ DOSTAJA CI, co DOSTAJA
  NAJWIECEJ.

  W normalnym Kraju, najwiecej DOSTAJA
  CI, co MAJA NAJMNIEJ.

 2. Jack Ravenno said

  Kowid nie istnieje. Tak po prostu. To wymyślona historia mająca być przykrywką i wymówką dla wszystkiego co ma się wydarzyć, a wydarzy się wiele. Choćby nakręcenie hiperinflacji ot tak biorąc za podstawę wymaz z tyłka. Celowe zaburzanie i niszczenie łańcuchów dostaw choćby poprzez blokady portów wystarczą na początek a niedobory oraz chciwość dopełnią reszty.

  Za wszystko odpowiada mityczny (!) kowid. Nie rządy, nie finansjera, nie marionetki służb, armia, zbóje w białych fartuchach, armia kolaborantów – oni nie odpowiadają – TO KOWID! To kowid wszystkiemu winien!

  Spodziewajcie się potężnych zawirowań. Przewiduję pierwsze wyłączenia prądu już w końcówce listopada, a chciałbym aby to nigdy nie nastąpiło. Nawet jeśli się pomyliłem to i tak wcześniej czy później do tego dojdzie niestety. DARK WINTER Bidena ziści się na naszych oczach, a na wiosnę być może zacznie się rewolta. Taka sytuacja…

 3. Olo said

  A Kurdupel ma się bardzo dobrze. Niedługo będzie mógł zameldować wykonanie zadania i wystawić ramię do poklepania. Tak jak Brzeziński zrobił karierę polityczną na nienawiści do Rosji, tak żydobanderowski Kurdupel zrobił ją na nienawiści do Polski, którą już prawie zniszczył. Hitler chętnie wstałby z grobu i sam poklepał Kurdupla po ramieniu. Geniusz ludobójstwa.

 4. Kazek said

  Panie Jack Ravenno trochę pana poniosło . Chorowałem na kovida więc nie pie…ol że jest wymyślony. Podaj też kiedy ,które porty , przez kogo i jak były blokowane???

 5. Voodoosch said

  Ad Kazek,
  Srowid jest wymyślony.
  A że Pan uwierzył, że na to zachorował, to jest Pan po prostu mały na umyśle. Srowid to zmieniona nazwa sezonowej grypy. Też miałem i przeszedłem, jak najzwyklejsza sezonowa grypę. Jak w 2019,2018,2017 itd. Tylko głupiec wierzy, że jest nowy, straszny wirus, który zachowuje się identycznie jak poprzednie wirusy przez ostatnie kilkadziesiąt lat. To jest przebranżowienie nazwy grypa na Covid. Pan się ogarnie i uruchomi mózg. Porty nie są zamknięte ale ze względu na walkę z mitycznym wirusem, nie ma rąk do pracy i rozładunek jest opóźniony. Spróbuj Pan sobie zamówić nowy samochód to zobaczysz jaki termin ci dadzą.
  Że tacy wchodzą na gajówkę… może troll jakiś.

 6. revers said

  Oj ubedzie wiecej …

  https://dorzeczy.pl/zdrowie/214795/andrusiewicz-zapowiada-mandaty-za-brak-maseczki.html?s=09&fbclid=IwAR3tO-OQIoQ0p1hV0_RHaxSdtUTpnE4lyt8pHdp2tNLQxdse59vAj7-6m3w

  wracaja mandaty w publicznych srodkach lokomocji, sluzby moga zazerac sie bez masek w tychzze srodkach lokomocji czipsami, fast foodami czy na McDonalda skoczyc z ptasia grypa, gmo nafaszerowanymi chikersami.

  Niedzielski o nadmiarowych zakazeniach c19 i eksplozja? czyzby w konu granat w odbycie? lub w buzi?

  https://dorzeczy.pl/opinie/214366/niedzielski-o-wzroscie-zakazen-jest-poza-prognoza.html

 7. Piskorz said

  re 5 Tylko głupiec wierzy, że jest nowy, straszny wirus, który zachowuje się identycznie jak poprzednie wirusy przez ostatnie kilkadziesiąt lat. To jest przebranżowienie nazwy grypa na Covid”” …..sedno rzeczy !! I nic więcej nie trzeba pisać !! p;s Ludzi popierdoliło dokumentnie….stoją gdzieś sami, nikogo w pobliżu, sami siedzą w autach, jedzie rowerem o 23 wieczorem …i co ich łączy…szmatka na japie głupiej..!!

 8. osoba prywatna said

  Gieremek powiedział w Magdalence: musimy się wzmocnić,obejmować stanowiska,władzę,ale podstępem,bo z Polakami nam tak łatwo nie pójdzie,musimy pomału,stopniowo,najpierw pozwolić om na opuszczanie kraju-Polski,stopniowo likwidować Polski przemysł ponieważ Gierek wyprowadził tak wysoko Polskę,że Polska produkcja zagraża światu, Polska ma najlępszych fachowców w każdym zawodzie i musimy wytępić, poprzez likwidację szkół nauczania,nauczycielom dać wcześniejsze emerytury,zniszczyć szkolnictwo,edukację żeby nie było wyuczonej kadry,likwidować edukację,fabryki,zakłady pracy,zubożyć naród,bo inaczej Polski nie przejmiemy.

 9. Jack Ravenno said

  @4 KAZEK – jesteś morgellon to i umrzesz jako morgellon skoro nie widzisz co się wyrabia. Kowid został wymyślony i odpowiednio , hmmm, rozpropagowany wśród strachliwej gawiedzi. Kilka garści złociszy tudzież szekli i stado chciwców dało napęd temu ścierwu. WOJNA ŚWIATÓW się kłania. Dzieją się rzeczy , jakich nie było w skali świata do tej pory.

  Patrz k…. KAZEK i się napawaj – UWAGA źródło ze ścieku!

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-15/blokada-portu-w-los-angeles-widoczna-z-kosmosu-pol-miliona-kontenerow-czeka-na-rozladunek/

 10. karlik said

  Ad.8 „Gieremek powiedział w Magdalence” – można prosić o źródło tej informacji..

 11. Daleka droga przez ciemny gęsty las, gdzie obsrany przeze unych niemal każdy krzak.

  Benjamin Lewertow, syn Rabina, za życia i po śmierci występujący pod pseudonimem artystycznym Bronisław Geremek. Dość o tej kanalii. Powiedział to, powiedział tamto… Ważne, co zrobił. I jak każdy tego typu garbulec udający Polaka, w rzeczywistości srający po polskich krzakach narobił dość złego. Dla unch nie ma takiej kary, która naprawiłaby szkody i cierpienia przez nich wyrządzone. Osoba Prywatna przytoczyła zaledwie malutki fragmencik ychnich działań.

  To, co napisał Jack Ravenno, napisałem już na tym forum kilkakrotnie.

  Jedni chorują na zwida-kowida, inni piszą o wirusach grypy. Objawy chorobowe zwane grypą są w istocie objawami zdrowienia, oczyszczania organizmu, bynajmniej wcale nie spowodowanymi jakimiś wirusami-świrusami. Proszę zwrócić się bezpośrednio do Polskiej Akademii Nauk o przedstawienie naukowych dowodów na wyizolowanie jakiegokolwiek wirusa chorobowego, czy to grypy, czy odry, czy różyczki, czy innych. Artystyczne wyobrażenia, jakimi zasrali umysły tak zwanych mendyków, decydentów i zwykłych jełopów nie są dowodem. Jak można narysować sobie coś, co istnieje tylko i wyłącznie w chorej wyobraźni? Ano można i to całkiem zwyczajnie. I nie dotyczy to tylko świrusów.

  Ale une muszom mnieć s tygo ubaf!

  Reset musi nastąpić. Jest to konieczność niezbędna do przetrwania ludzkości. Tylko że ten reset musi zmieść z powierzchni Ziemi wszelką parchatą zarazę. Inaczej się po prostu nie da. Oczywiście, że gadzina atakuje ludzi nie od dziś i wykorzystuje do tego wszystkie możydliwe sposoby. Jasne, że gadzina będzie się bronić do upadłego.

  Zrozumiałe, sze pentom spintalać, gdzie piepsz rośnie, pentom siem pszepierać w co i rusz to inne kacie, pentom kłamać, płakać, prosić o tarowanie ym szycia. Nic to ym nie da.

  Ja już widzę ich koniec. Wydarzenia będą po sobie następować w trybie lawinowym. Ale droga do ozdrowienia ludzkości jeszcze bardzo daleka. I las gęsty i ciemny i przeze unych opsrany… oj, fajnie zafajdany!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: