Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  Greg o Dlaczego Chrześcijanie muszą p…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Dla rzecznika Praw Obywatelskich „zróżnicowanie obywateli” to nie segreacja.

Posted by Marucha w dniu 2021-10-25 (Poniedziałek)

Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek w masce idioty

I to ma być Rzecznik Praw Obywatelskich? Wiącek uważa, że „dozwolone jest zastosowanie pewnego zróżnicowania obywateli” ze względu na szprycę. Popiera pomysł segregacji, ale „nie nazywa tego segregacją, lecz zróżnicowaniem”

– W obecnej sytuacji, gdy nie wprowadzono konstytucyjnego stanu nadzwyczajnego, obowiązek szczepień byłby niedopuszczalny. Dozwolone jest natomiast zastosowanie pewnego zróżnicowania obywateli w zależności od tego, jakie stwarzają zagrożenie dla zdrowia publicznego – przekonywał Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.

– Nie wiemy, kiedy pandemia się skończy, i za mój obowiązek jako rzecznika praw obywatelskich uważam wskazanie na pewne kwestie, które mogą i powinny być przedmiotem zmian – zarówno prawnych, jak i związanych z praktyką – aby ponownie nie pojawiły się problemy, aby szybciej odeprzeć pandemię, a także łatwiej przejść przez kolejne fale – mówił Wiącek.

 [„Pandemia”, głupi kundlu kabały, skończy się, gdy prawdziwi decydenci tak nakaża, – admin]

Zapytany o utrudnienia w dostępie do publicznej usługi medycznej, Wiącek przyznał, że obywatele „mieli bardzo utrudniony dostęp do świadczeń pozacovidowych”.

– W pewnym momencie – z dnia na dzień – placówki ochrony zdrowia stały się instytucjami walczącymi z pandemią. Ucierpieli na tym pacjenci niemający problemów związanych z SARS-CoV-2. Powodowało to odwoływanie wizyt i zabiegów. Do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich wpływały – i wpływają – skargi dotyczące na przykład odwoływania i przekładania zabiegów kardiochirurgicznych. Były też problemy z opieką okołoporodową, m.in. utrudniony dostęp kobiet ciężarnych do badań USG, kłopoty ze świadczeniami stomatologicznymi – mówił Wiącek.

Zapytany o przymus szprycowania na koronawirusa, RPO wyraził sprzeciw wobec przymusu bezpośredniego, jednak dopuścił przymus pośredni.

– Uważam, że powszechny obowiązek szczepień przeciw COVID-19 byłby niezgodny z konstytucją w sytuacji, gdy nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego, w szczególności stanu klęski żywiołowej. Moim zdaniem powszechny obowiązek szczepień można by wprowadzić, gdyby ogłoszono stan klęski żywiołowej. Konstytucja daje za to władzy prawo różnicowania ludzi w zależności od tego, jakie stwarzają zagrożenie dla zdrowia publicznego. Nie można uprzywilejować osoby zaszczepionej, bo prawdopodobieństwo, że jest ona zdrowa, jest mniejsze niż w przypadku osoby dysponującej aktualnym negatywnym testem. Można stosować zróżnicowanie, ale tylko wówczas, gdy do jednej grupy włączamy zaszczepionych, przetestowanych i odpornych. Nie godzę się na przywileje wyłącznie dla zaszczepionych. W obecnej sytuacji, gdy nie wprowadzono konstytucyjnego stanu nadzwyczajnego, obowiązek szczepień byłby niedopuszczalny. Dozwolone jest natomiast zastosowanie pewnego zróżnicowania obywateli w zależności od tego, jakie stwarzają zagrożenie dla zdrowia publicznego – powiedział RPO Marcin Wiącek „Menadżerowi Zdrowia”.

Na uwagę dziennikarza, że „to też jest jakieś zróżnicowanie i na pewno wywołałoby oburzenie części Polaków”, Wiącek odpowiedział, że „w świetle konstytucji, zasady równości wobec prawa, takie zróżnicowanie jest dopuszczalne – zależne od konieczności ochrony pewnych wartości”.

– Taką wartością jest zdrowie publiczne, które może być przesłanką ograniczenia wolności, praw i różnicowania jednostek. Uważam, że w obecnej sytuacji zdrowie publiczne może być uznane przez władze za powód wprowadzenia tego typu różnicowania – przekonywał.

Na pytanie zaś, jak przekonałby zwolennika wolności do segregacji, RPO odpowiedział, że „nie nazywam tego segregacją, lecz zróżnicowaniem jednostek” i jego zdaniem jest to „zgodne z konstytucją”. Przekonywał również, że sam jest wolnościowcem.

https://kontrrewolucja.net

Komentarzy 17 do “Dla rzecznika Praw Obywatelskich „zróżnicowanie obywateli” to nie segreacja.”

 1. seler said

  …„zróżnicowanie obywateli” to nie segreacja.

  ty skurwy.synu…

 2. Marek said

  Już jesteś na liście.
  Będziesz leżał.
  Śmieciu.

 3. D-T said

  Pandemia”, głupi kundlu kabały, skończy się, gdy prawdziwi decydenci tak nakaża,
  To chyba najwłaściwszy komentarz. 😉

 4. Maseczeczki, izolacja, wyszczepionki, nie mają nic do rzeczy z wirusem. Tu chodzi o całkowite uzależnienie jednostki od władzy. Od rzemyczka do koniczka. Najpierw segregacja kowitowa, potem segregacja wedle innych kryteriów, potem po prostu segregacja i apartchajt. Wreszcie koniec segregacji i już wszyscy są podczłowiekami czy też transhumanoidami. Rzeczami. Sztuczna inteligencja kilka lat temu rzekła slowami Stanisława Lema (chyba) że pierwszą jej niezależną decyzją powinno być wyeliminowanie rodzaju człowiekowego.

  P.S. Jeden Anglik w Afganistanie trafił z karabinka kalibru serii 0,30 w cel z odległości dwóch i pół kilometra. Wydaje się, że i u nas znalazłby się ten czy ów z tak pewną ręką i bystrym okiem, tudzież zaawansowaną optyką…

 5. Szanowna pani profesor: Nikt rozsądny nie zabierze głosu, albowiem, jak Pani zapewne zdaje sobie sprawę, rozsądni pierwsi ida pod mur. Tak ustaliła historia.

 6. Maverick said

  Ta imfprmacja może zaszokować wszytskich, wiadomo że w szczeepionkach są graffeny i ich tlenki, są nano technologie, i nie jest to szczepionka ale podmianka DNA jak wstawienie wystraszonym systemu operacyjnego. Nano technologie i komórki macierzyste Hydry nie tylko będą bezustannie produkować białko kolczaste, ale będą zdalnie montować obwody scalone, całkowicie przejmując kontrolę nad delikwentem. Czy ludzie dobrowalnie chcą z siebie zrobić demony?? Dlatego jak nadejdą czasy zombies i soylent green i artificial food to ja czyszczę swoje snajperówki i organizuję się w grupy podobnie myślących i kochających Boga i wolność. Ta rewolucja będzie zdecydowanie inna niż pażdziernikowa, ofiar będzie znacznie więcej.

  https://rumble.com/vnzr0v-jfbkjasf-scmkas-nap-pl.html?mref=6zof&mc=dgip3&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=AndyChoinski&ep=1

  Ja muszę przyznać że upadek USA trochę się różni od upadku Soviet Union,

  tam puste sklepy drażniły oko a tutaj aby nie wystraszyć klijentów robią takie tryki.

  https://scontent-lax3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/248596565_5385080268175010_135837713517635654_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=D89Kq68seUAAX8sPBJg&tn=N-V1EX5Bnp9dvf4b&_nc_ht=scontent-lax3-2.xx&oh=227c521d4557a8bcbe4e67a7859fff5a&oe=619E9694

 7. Kar said

  ..kiedy bedzie zdychal w barlogu w bolesciach, to zaskomle po swoja niezaszprycowana mame. Zaloze sie, o funt klakow..

 8. JerzyS said

  Ja tam jestem za różnicowaniem ludzi!

  1. Niezaszczepieni powinni być obsługiwani w pierwszej kolejności.
  2. Osoby bez maseczek obsługiwane poza kolejnością.

 9. plausi said

  „primum non nocere”

  ad. 2, Rzeczpospolitapolska

  https://nczas.com/2021/08/06/prof-chazan-coraz-mniejsze-szanse-na-zakonczenie-pandemii-strachu/

  Profesor Ryszarda Chazan nie jest żadną „Ekspertką” jak autor artykułu pisze, bowiem „nie potrafi uważać się za taką nieomylną, jak ci eksperci, którzy wypowiadają się w mediach „w temacie w którym mamy ciagle wiele niewiadomych, tak duzo sprzecznych wyników badań i obserwacji””, różnica między naukowcem i ekspertem jest tu jednoznaczna, naukowiec nie ma nigdy pewności, ekspert ma ją zawsze. Nazwanie naukowca mianem eksperta jest w zasadzie obrazą.

  Także Rzecznik Praw Obywatelskich Wiącek jest profesorem. Wyłania się zasadnicze pytanie:

  Czy można ulepić profesora z g…na ?

  Jaki widać na przykładzie Wiącka nierzadko się to uda, ale zawsze można ulepić Rzecznika Praw Obywatelskich, bo jego poprzednik Bodnar był z tego samego kruszcu. Naszym zdaniem z podobnego z kruszcu ulepieni są także członki tego organu, jakie to trafne określenie członki:

  https://www.gov.pl/web/premier/ludzie2

  zresztą znakomicie wypełniający atrybuty podstawy organizacji państwa:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

 10. Piskorz said

  re art gdy prawdziwi decydenci tak nakaża, – admin]”…proszę zapytać polityków, ja jestem tylko lekarzem odparł tak na …pytanie pacjentki !!

 11. wanderer said

  Bedzie zdychal tak jak i inni ktorzy w tym brali udzial. Zostanie zatluczony na smierc a truchlo powieszone na pokaz.

  tak to widze.

 12. Rzecznik Praw Kłamstwa i Chamstwa said

  100% mongolian appearance and face ! ! !

 13. revers said

  Nowozeladzka PM Jacinda Arnerd ma wiecej odwagi i mowi wprost jak jest, i jak sie dzeli ludzibw global.

  A ma Wiadomości z pierwszej rekindle glownego architekta nowego ladu, samego Billa Gatesa.

  Takze Billowing sprzedala jedna z gor W nowej zelandi na ktorej Bill moze mice swoja nowa warowna rezydencje i nie przejmowac sie wyszczepionymi na amen guru it, i Innych profesji.

 14. Boydar said

  „… będzie zdychal tak jak i inni ktorzy w tym brali udzial. Zostanie zatluczony na smierc a truchlo powieszone na pokaz …”

  Zupełnie niechrześcijańska wizja. Ale żeby było śmieszniej również nie żydowska. Funkcjonariuszy Jüdischer Ordnungsdienst w warszawskim getcie było prawie trzy tysiące. Co zrobili – wiadomo. Mimo gigantycznego wpływu na bieg spraw, żydzi w Polin nigdy nie pociągnęli tych bandytów do odpowiedzialności. Co więcej, nawet nie mieli takiego zamiaru.

 15. walerianda said

  Ad. 6 Ja zabrałem. Jak narazie brak poparcia ludzi z Polin jak i z Polonii ale za to 10. Lis. 2021 mam się stawić na przesłuchanie
  jako OSKARŻONY na życzenie Prokuratury z Krakowa.

 16. Tutaj said

  Wprowadzenia obowiązku szczepień boją się jak ognia. I nie dlatego, że będą protesty, czy spadną słupki poparcia u wyborców. Chodzi o pełne przejęcie odpowiedzialności za ewentualne niepożądane skutki szczepień, które mogą ujawnić się dopiero w przyszłości. W przypadku przymusu, całą odpowiedzialność bierze na siebie przymuszający. A tak, każdy przed szczepieniem podpisuje, co tam podpisuje. Większość których pytałem, nie wie co podpisało przed szczepieniem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: