Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Wolne tematy (72 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-10-25 (Poniedziałek)

Wiceszef resortu zwanego prowokacyjnie „Ministerstwem Zdrowia”, niejaki Waldemar Kraska, orzekł z całą mocą swego kabaretowego autorytetu, że „maski pozostaną z nami na zawsze”.
Głupi wuj nie wie, czy dożyje jutra…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/10/20/wolne-tematy-71-2021/ę
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/10/25/wolne-tematy-73-2021/

Gajowy Marucha

 

Komentarzy 211 do “Wolne tematy (72 – 2021)”

 1. UZA said

  „Głupi wuj nie wie, czy dożyje jutra…”

  Dożyje, dożyje – zasłużył sobie na długi pobyt w nowej normalności czyli w globalnym koncentraku. A kiedy już zejdzie z tego świata, to może go pochowają w ukochanej masce. Z drugiej strony jednak, nie można wykluczyć, że do tego czasu wprowadzą kompostowanie zwłok, a maski są nieekologiczne i nie rozkładają się, więc chyba jednak będzie się kompostował bez tego akcesorium. Biedaczysko…

 2. D-T said

  Jak mu nazwisko zmieniali, to ktoś się palnął. Miało być Kraksa.;)

 3. revers said

  NICK napisal „czego Wy nie znacie głupcy… .”

  Uchodźcie ze środka Babilonu!
  Każdy niech ratuje swoje życie (w innych tłumaczeniach – duszę)!
  Abyście nie zginęli z powodu jego grzechu!
  Jego wino piły wszystkie narody, dlatego w szał popadły.
  (Jer. 51,6 i 7b) https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=692&fbclid=IwAR1EzmraFg692piCLoovNt2zs4netumHYExkVBkmduYd2GcLgTMAUfioGVM

 4. mateusz43 said

  Latarnia Bogactwa:

  inny serwer tej grafiki, jakby nie przeszło z mojego bloga:

  Domyślcie się dlaczego flaga lewaków jest nijako wyrwana z „latarni bogactwa” i odwrócona…

  Jaką/którą tęczę wolicie/wybieracie?

  Tę, która prowadzi do Bogactwa czy biedoty?

 5. Olo said

  A czego tu się spodziewać po żydobanderowskim okupancie i jego funkcjonariuszach?

  Problemem Polaków współczesnych, jak i tych z Wołynia, było i jest niedopuszczanie do swojej głowy myśli, że tak wtedy banderowcy, jak dziś żydobanderowcy, chcą Polaków wymordować. I to co do jednego, a nie zostawiać tam jakąś grupę, żeby pracowała na nich. Nie będzie żadnego pozostawiania. Polaków ma w ogóle nie być! Kiedy to w końcu dotrze do zakutych łbów?

 6. mateusz43 said

  Tą latarnie i ten powyższy komentarz przekażcie antifie i lewakom
  Bo liczy się „pierwsze piedolnięcie”.

 7. Kwal said

  Ad.4. Pełna zgoda z Panem Olo. Polska obecnie jest rzeczywiście w stanie likwidacji i proces ten postępuje bardzo szybko od 1989 roku. Wszystko co działo się w Polsce o 1989 roku służyło tylko do zniszczenia szeroko rozumianej polskości oraz pozbawienia Polaków samodzielnego myślenia i to się doskonale udało. Mamiąc Naród maskotkami i tzw. dobrami materialnymi zniszczono wartości którymi Nasz Naród się zawsze sobie cenił, kierował się nimi i je wyznawał…

 8. Peryskop said

  Ważne info od prof. Marii Majewskiej, że wyszczypy na covid dają efekty jak w AIDS :

  https://marucha.wordpress.com/2021/10/20/wolne-tematy-71-2021/#comment-975419

 9. Bezpartyjna said

  „Z państw europejskich, które pod pretekstem walki z COVID-19 naruszają prawa człowieka najdalej poszły Włochy. Kluczową datą był 15 październik 2021. Niektórzy dziennikarze nazwali ten dzień „Czarnym Piątkiem”, kiedy to ustanowiono pandemiczną dyktaturę…”

  https://memron.neon24.pl/post/164137,dyktatura-pandemii-we-wloszech

 10. revers said

  Na dzis „nazisci” z 2ws , to covidzisci wspolczesni.

  W parsie mainstreamowych coraz wiecej nawolywan do wojny z nie zaszczeszpionymi, nie covidzistami korporacyjnymi.

  Do niezasczepionych naleza tez inne narody z wyszepkami nie z tego wina od rasy wybranej, jak rosjanie z Sputnikiem i Chinczycy z swoim Sinovaxem.

  No coz ciezkie czasy dla niecovidzian, choc jeden nie covidzian ostal sie w drozynie FC Bajer Joshua , w przeciwienstwie do nasego „Lewego” Lewandowskiego ktory pierwszy polecial po szczypke i to przed mistrzostwami europy. Za duza forma nie blysnal po szczypce jak wiekszosc graczy, z czego jednego dunczyka musiano nawet reanimowac dlugo w szpitalu.

  Ciekawe vco bierze nas Pudzian, jakie szczepki i sterydy ? bo wygral ostanio walke z afroludkiem w klasie KSW..

 11. revers said

  Sa jescze jacys zdrowi i nie zaszczpeni na c19 Poliniacy?

 12. NyndrO said

  https://plejada.pl/newsy/fundacja-twarze-depresji-konczy-wspolprace-z-bozena-dykiel/z1ryl8y

 13. osoba prywatna said

  Wadowice. W muzeum wystawiono łóżko, na którym papież Jan Paweł II 40 lat temu walczył o życie po zamachu. Inne eksponaty [ZDJĘCIA]
  https://gazetakrakowska.pl/wadowice-w-muzeum-wystawiono-lozko-na-ktorym-papiez-jan-pawel-ii-40-lat-temu-walczyl-o-zycie-po-zamachu-inne-eksponaty-zdjecia/ar/c1-15605001

 14. osoba prywatna said

  Globalny plan zniewolenia Ludzkości – MUSISZ TO ZOBACZYĆ co możemy z tym zrobić ?

 15. JanuszT said

  O kulturę i czystość języka ojczystego

  Jest już regułą, że kiedy upada państwo i naród, upada również jego język i kultura. Najniżej upadł język polski już za Sasów w XVIII w., przystosowując się do ogólnego obniżania poziomu kultury. Upadała kultura i upadał język polski. Język pustoszał, druki coraz gorsze zrywały z tradycją i poprawnością, dziczały ogólnie przyjęte normy. Zmniejszała się liczba autorów i czytelników. Warstwy wykształcone mówiły, pisały a nawet myślały po francusku. Język polski stawał się językiem kuchennym. Okres ten skończył się rozbiorami.

  Język ojczysty może być tylko jeden, ten sam od początku i bez przerwy uprawiany oraz ciągle udoskonalany. Dzisiaj nasz język ojczysty, nie dość, że jest zaśmiecany obcymi wyrazami, to jeszcze na dodatek jest zanieczyszczony ordynarnymi, prostackimi, nieprzyzwoitymi słowami, a powinien być pielęgnowany, by rozmawiając czy pisząc dobierać piękne słowa.

  W szczególności młodzi ludzie nie potrafią inaczej mówić jak w rozmowie nie użyją wulgarnych słów. W jednym zdaniu, i to na ulicy, można usłyszeć kilka wulgarnych słów. Również u małych dzieci bawiących się na piaskownicy, na podwórku można usłyszeć brzydkie słowa.

  Wulgarne wyrażenia, nieprzyzwoite dowcipy, piosenki a nawet tania wulgarna literatura są już dzisiaj zjawiskiem powszechnym.

  Wulgaryzm z łac. Vulgaris oznacza coś prostackiego, pospolitego. Czy to ze względu na brak umiejętności dobierania słów lub ubogie słownictwo? Czy też może są to brzydkie nawyki wyniesione z domu? Bo jak łatwo można zauważyć, to przecież już rodzice przy dzieciach używają brzydkich słów. Przeciętnie wykształcony Polak posługuje się w mowie od 100 do 300 wyrazami i jest to ubogie słownictwo. Więc ze względu na brak słów używa się nieprzyzwoitych wyrazów.

  Nasz język ojczysty jest taki piękny i nie byłby tym, czym jest, gdyby nie został przekształcony przez Pismo Św. Starego i Nowego Testamentu. Najlepszym przykładem niech będzie doskonały przekład Biblii dokonany przez ks. Jakuba Wujka w latach 1593 – 1599 z Wulgaty. Jest to przekład napisany pięknym, do dziś żywym językiem polskim. Pismo Święte było tym, na którym pokolenia Polaków uczyły się czytać, a wielcy poeci tworzyli swoje dzieła będąc pod jego wpływem.

  Już w średniowieczu Kościół Katolicki inspirował twórców. Wniósł też umiejętność pisania i czytania. Wprowadził do narodu Pismo Święte i stworzył podwaliny literatury religijnej, która służyła kształtowaniu narodu, wprowadziła wartości chrześcijańskie oraz ustaliła hierarchię spraw i powinności człowieka. Dekalog należał do tekstów najczęściej tłumaczonych ze względu na swoją funkcję kształtowania podstawowych zasad moralności chrześcijańskiej.

  Ówczesna literatura udzielała wskazań higieniczno-zdrowotnych, uczyła ogłady towarzyskiej, obyczajności, moralności ale też udoskonalała język polski. Gdyby nie Pismo Święte nie byłoby całej naszej literatury. Co zostałoby z Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Bohdana Zaleskiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Norwida i innych poetów i pisarzy? Tworzyli oni swoje wielkie dzieła pod wpływem Pisma Świętego, bez którego dzieła ich byłyby niezrozumiałe. To pod jego wpływem były pisane pięknym językiem polskim.

  Język ojczysty nie poddał się rusyfikacji i germanizacji. Przymus szkoły niemieckiej, służby wojskowej, a w niektórych polskich miastach język niemiecki był urzędowy, spowodowały, że język polski został naszpikowany germanizmami, które zwalczono dopiero w okresie międzywojennym. Dzieci polskie były bite przez
  nauczycieli niemieckich, bo nie chciały mówić po niemiecku.

  Dzisiaj nie grozi nam już rusyfikacja czy też germanizacja, ale język ojczysty staje się wulgarny. Walczmy o czystość języka ojczystego w domu, szkole, na ulicy, w literaturze i polityce. Bo język ojczysty, tak jak i Ojczyzna są Darem danym od P. Boga.

 16. Yagiel said

  Marucho Szanowny, zatem świecznik to świecznik
  a trójkąt to trójkąt: poznały się, obwąchały… ok

  W wątku zwierząt-dusząt:
  uważam, że ssaki mają dusze, 18 czy 19 lat miałem/mieliśmy czarną kotkę Sneszkę – umierała mi nad ranem na kolanach. W łazience, żeby dzieci nie budzić. Pamiętam ją żywą, spokojną i potem martwą… Jest różnica dla mojej duszy.
  A umarła przez błąd weterynarzy: bodaj przy lewatywie, przed kt Sneszka bardzo się broniła – no to ją przytrzymali…
  Wdzięczny jej jestem za ten pokaz oporu wobec – !
  Inną duszę mają psy, jeszcze inną wilki – inną słonie, itd. No ale ja jestem etolog i nawet z gęsią gadam albo krukiem.

  W szkole
  miałem spięcie z jednym takim ciekawskim, zresztą spoto młodszym ode mnie: „A czy ty nadalsię nie zaszczepiłeś?” Odparłem mu, że jestem, leworęczny – czy są już obozy dla takich? Gilotyny ? Ponieważ ma rudawy odcień włosów, wyraziłem obawę, że rudychzmuszą przefarbować się: wolność wyboru, na jak… Zrobiło się cicho w pokoju nauczycielskim, naprawdę.
  Przyszedł potem do mnie do klasy i przeprosił. No!
  A hasło przy cmentarzu DOŁĄCZ DO RODZINY – świetne. Tym bardziej z dołączonym PADłem: ZAPRASZAM DO URN… Czy pojawią się na nagrobkach czy plakietkach info o przebytym lub nie zaszczypaniu: z datą I ewent. II ? no i datą śmierci ?

  A! i jeszcze szkolne: rozmawialiśmy, czy można żyć bez komórek. Na to uczeń: ja z nim nie… /Bez podtekstów./
  Wrócimy do tematu.

 17. osoba prywatna said

  Wyciekła umowa firmy Pfizer z rządem w Brazylii na dostawę… wiadomo czego. Piekło zamarzło

 18. Yagiel said

  Uwaga: lekcja rosyjskiego na wypadek transhumanity is coming
  .https://www.youtube.com/watch?v=a-93UyirzEM
  między 2019 w Watykanie a 2026 wg włoskiego ministra !
  śmierć naszego jutra: dusza precz – ciało nieśmiertelne zewnątrzładowalne

 19. osoba prywatna said

  Uchwałą Nr 181/XXVII/16 z dnia 16 grudnia 2016 roku Rada Miejska w Szydłowcu nadała odcinkowi drogi S7 przebiegającemu przez miasto i gminę Szydłowiec nazwę „Indiańska Droga Sat-Okha”.
  https://www.szydlowiec.pl/index.php/pl/dla-turysty/sat-okh-patron-indianskiej-drogi

 20. osoba prywatna said

 21. Piskorz said

  Z beczki ros. Czego mogą pilnować ochraniarze w Rosji..No czego ?! 50 butelek wina, każda po 1000 baksów, rozstawione wokół parkietu w klubie dla super-nuworyszy !! A czego pilnują stare kobiety w centr. Moskwy ..nocą ?! Starych kamienic /zabytkowych, aby przypadkowo się nie zapaliły .ha ha/ i teren po nich nie poszedł w łapy dewelopera. Reszta „info” w książce o Sodomii i Gomorri…super-korupcyjnej Pomerantseva ” Jądro dziwności”.
  Lektura prawie obowiązkowa; strony o sektach można sobie darować, jest też coś o Nocnych Wilkach /raczej pozytywnie/. No i pytanie ostatnie. Co robi flaming żywy na urodzinach nuworysza…?! No- co- robi ? Nic nie robi…ozdabia tylko imprezę !! No i jacuzzi w terenowym 4×4…też można mieć !!

  ——
  No tak, ale co z tego wynika, prócz oczywistej konstatacji, że każdy kraj ma takich łajdakow.
  Admin

 22. Effka said

  https://web.archive.org/web/20210730085817/https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8117969/

  Badanie: na 36 000 zaszczepionych kobiet tylko 700 urodziło zdrowe dzieci, które przeżyły 3 miesiące.

  Tyle. Pozdrawiam

 23. osoba prywatna said

  Wodorowęglan sodu, najtańsze lekarstwo na Świecie! Polski lektor.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KQz10aW1_XQ

 24. osoba prywatna said

  Szabes goj – Marta Bizoń

  .https://www.youtube.com/watch?v=UaFoVfowadI

 25. bryś said

  Dyrektor CDC: „Być może będziemy musieli zaktualizować naszą definicję «w pełni zaszczepionych»”

  https://www.bibula.com/?p=128671

 26. Piskorz said

  re 23 Ale jest i taka M. Bizoń…!!https://youtu.be/RoidjHh1W2w

 27. Mano Negra said

  22 października

 28. ? said

  Jesteście właścicielami piekarni. Zamiast 6 tys zapłacicie 18-22 tys za miesiąc za gaz. Za paliwo zamiast 3 tys, 4,2. Za prąd z 5 tys na 9 tys. Po podwyżki już przyszli pracownicy, a do tego 9% składki zdrowotnej, a później ci ktoś powie, że podnosisz cenę chleba, a nie wolno!
  .https://twitter.com/ReginaMisz/status/1448202279019028483

 29. ? said

  Chiny wprowadzają system nagród oraz kar dla dobrych i złych obywateli. To nowa rewolucja kulturalna [ANALIZA]
  Chińskie władze chcą, by obywatele byli posłuszni i zdyscyplinowani. W razie potrzeby powinni również natychmiast reagować na każde wezwanie partii. Wprowadzany w Chinach system nagradzania i karania obywateli za zachowania pro- i antyspołeczne jest do tego idealnym narzędziem — pisze prof. Junhua Zhang

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/chiny-nowa-rewolucja-kulturalna-w-chinach-analiza/1lhzbmk,79cfc278

 30. Piskorz said

  !!!! Nie ma dymu bez ognia..!!Brałem udział w incydencie z UFO, w którym tajemniczy obiekt ingerował i dezaktywował łącznie dziesięć pocisków ICBM z głowicami nuklearnymi, pozbawiając je możliwości startu
  powiedział David D Schindele

  Czytaj więcej na https://geekweek.interia.pl/astronomia/news-ufo-rozbroilo-dziesiec-pociskow-nuklearnych-w-scisle-tajnej-,nId,5604264#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 31. Piskorz said

  re 26 3 godz.i 33 minuty….a kto ma czas i ochotę na takie maratony..?! Strata czasu, lepiej dobrą książkę poczytać…!!

 32. osoba prywatna said

  STAR 244 RS Rolniczy Specjalny w TERENWIZJI

  Waldemar Gil
  6 dni temu
  JA TEZ LATA 84-86 200SETA SWIETNE AUTO NIE DO ZAJECHANIA RAZ PRZELADOWLEM BO ROZKAZ UWIEZYSZ CZY NIE 100% 10 TON CEMENTU. W WORKACH ZADNEGO PROBLEMU WSPANIALE AUTO NO I POMYSL I TO TAK BYLO 244 266 BENZYNIAKI NO A POTEM ROPNIAKI -STARE CZASY

  Marcin85
  5 dni temu
  Mój 244 rocznik 87r. I tak, chciałem założyć opony z Urala 14.00, to wszyscy nie zakładaj bo wszystko będzie się rozpadać i ukręcać, nic się nie ukręciło. Chciałem założyć blokadę przedniego mostu, Ola Boga!!!! Półosie i przeguby odrazy się rozlecą !!! Nic się nie rozleciało!!! Idzie jak burza!!! Teraz Turbo, już nikogo nie słucham

  pan Tau
  1 tydzień temu
  Pochodzę ze Starachowic i pamiętam, że jak prywatyzowano zakłady Star to wszyscy myśleli, że Pana Boga za nogi złapali. Szybko się okazało, że zachodnie koncerny, rękami Zasady, pozbyły się konkurencji. Co by nie mówić o Starach to wiele lat produkcji dawało nam wiele doświadczeń które zostały zmarnowane i pogrzebane :/

  Pan Tau
  1 tydzień temu
  @CoffeeOwl nie zapominaj, że Star był od zera wymyślony w PL. To jednak był jakiś kapitał techniczny. Imho, Stary nie zostały zaorane bo były złe. Został zaorany bo były dobre – proste i tanie. Z punktu widzenia dzisiejszej wiedzy, zachodnim koncernom opłaciło się zabić Stara
  1

  STOP2NWO
  4 dni temu
  Dziadek pracowal w Starze, ma 90lat w tym roku. Czesto opowiadal jak pracownicy linii poprawiali inzynierow, bo na linii kwiatki wychodzily…

  Do tej pory nie może przeżyć jak zniszczyli ta fabrykę z takim potencjałem…

  Chyba zgram dla was jego opowieści z okresu pracy w Star-ze.

  .https://www.youtube.com/watch?v=__DeOryWQVE

 33. osoba prywatna said

  ZMYWAK: FROM ENGLAND WITH LOVE.

 34. seler said

  dla (2) D-T
  [Jak mu nazwisko zmieniali, to ktoś się palnął. Miało być Kraksa.;)

  dla (18) Osoba Prywatna
  [sram na to]

  Mała Armia Janosika

  [1] https://www.youtube.com/watch?v=UgqQMfiHSao
  —————
  [2] https://www.facebook.com/malarmiajanosika/videos/2883205841944414/
  —————
  [3] https://www.youtube.com/watch?v=_maIuDbzJFU
  _________

  mała armia janosika dziękuję Wam
  😉

 35. osoba prywatna said

  Upadłość konsumencka tragedia czy rozwiązanie – Lucyna Dassuj

 36. revers said

  re21

  jak juz w Finace Timsie pisza o polsko bialoruskiej granicy, to chyba zle nie jest w tej Rosji.

  A co bylo w warszawce za HGW? babcie palily sie , jak dawniej czarownice na stosie z spolecznej obrony lkatorow z prawem pierwowykupu lokali.

  Pracownik szczur do dzisiaj ma wzieczie i potrafi odciac cale kamienice od pradu, wody, i zamurowac wejscia, okna parterow.

  A ile pomnikow i cmentarzy po powstancach warszawskich z 1944 zostalo skasowanych przez deweloperow na zawsze lub przesunietych gdzis za strefe miasta tego nikt nie opisze, najlepiej nosic pacyfke na codzien kotwiczki lub na swoim samochodowym gracie przykleic i udawac patriote.

  https://www.ft.com/content/1eb6c4da-73c3-45e5-b171-b7912e2325f4?fbclid=IwAR2sw8pzrGG-WCwEVqJbEGN0kBJceYpWiOt1ikOFX3kOqM_PTurp9mlnSfA

 37. Greg said

  Zakonnica mówi jak jest.
  ,,Nasz czas jest ograniczony, bardzo ograniczony” !
  Tłumaczenie w opisie..

  .https://www.youtube.com/watch?v=3Gwhe0W1DiQ

 38. Yagiel said

  Dziwny artykuł dziś na der onet.pl: Dlaczego Napoleon zorganizował wyprawę na Rosję? Mało znane fakty.
  (podaję źródło!)
  .https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/dlaczego-napoleon-zorganizowal-wyprawe-na-rosje-malo-znane-fakty/lk8h0rt,30bc1058
  Jest pytanie w tytule
  – odpowiedzi poniżej nie ma. Jest co i kogo N zorganizował, jak chciał pokonać armie carskie, ale ani słowa o tym DLACZEGO ? W JAKIM CELU ? – To po co taki tytuł ? „To po co całowałeś mnie wtedy tak ?”
  Odpo można np. że poprosili, przymusili go Polacy – ? albo że chciał brata czy innego gościa osadzić na tronie Rosji – ? albo że chciał zdobyć i złupić Moskwę – ? Bo tak Bogiem a prawdą: na xrien mu był marsz na Moskwę akurat ?

  Ale odwróćmy rozumowanie: kto zyskał na zniszczeniu armii/wybiciu 300 tys żołnierzy Napoleona (oraz 80 tys Rosjan; a miało znacznie więcej! ale to dopiero 130 lat potem) – ? kto zyskał na spaleniu Moskwy(załóżmy, że nie przy użyciu bomby A) – ? stolicą Rosji to był PetersBurg – czego stolicą była Moskwa ? ano Moskowii hen na północ do oceanu… Kto się ucieszył ze zniszczenia Moskvy i Moskovii ? Tak, oczywiście że Angole/CofL robili Kontynentowi DIVIDE ET IMPERA: tam dwóch się bije, gdzie… kto trzeci ? Bez zdobycia Moskvy nie byłoby zdobycia Londynu – przez kogo? Przez Czerwone Tarcze.
  Blisko Czerwonych Gitar (kiedy się Klenczon wyprostował na swojim – taki wypadek!)
  Była to nie pierwsze i nie ostatnia napiedralka dwóch klałnów tego samego CYRKu ROTSZYLDy. Artykuł podaje fakty dla maturzystów/manekinów – nie fakty dla obywateli-decydentów: do przemyślenia, zanim… der onet.pl rozbudza ciekawość historią? Nie, zamyka ją wliczbach-datach-miejscach… ni słowa o motywacjach, kombinacjach, przyczynach. Po co mięsu armatniemu wiedzieć, że jest mięsem armatnim ? Byle polska wieś spokojna, byle miła Bartku wojna!
  Zgodnie ze strategią Xaz/Rot der onet.pl podaje mięsu wiedzę podporządkowania, wykonywania rozkazów… Bo gdyby chcieli odpo na postawione w tytule pyt, to by napisali, jak krowie WOŁAMI:
  ZORGANIZOWALIŚMY NAPOLEONOWI+++ WYPRAWĘ NA ROS… MOSKOVIĘ, ŻEBY WYKRWAWIĆ EUROPĘ – SPOKO WYRABOWYWAĆ INDIE, CHINY… Tzw. Roma-Nowy byli w tym użyteczni jeszcze przez 100 lat i – znów się nie udało rozbić Rosji. No to BARBAROSSA ! Znów nie ?! No to… WESTERNIZACJA: Gorbaczow-Jelcyn !
  Jak to wtedy śpiewał Rosiewicz? Michajił, Michajił, eta piesnia dla tiebia,/ sztob-ty razdawił’ Rassiju do kańca, do kańca !
  A tam w polu stoji krowa,/ ryczy bo jest pełna mleka/ – biegnie do niej Napoleon/ Londyn już na mleko czeka
  Jadą jadą chłopcy CzerwonoTarczowcy,/ krowę ujeździli, mleko-krew wypili !
  No nie so wsiem śpiewak wyprorokował, ale…
  jeszcze śpiewa

 39. seler said

  dla Wszystkich

  „Modlę się o miłość” – MAŁA ARMIA JANOSIKA LIVE ( 25-lecie ARiMR 29.09.2019r.)


  ________

 40. Wladca said

  Kto w imieniu polskiego?rzadu zadecydowal o wprowadzeniu tzw . Pandemii?
  Tenze powinien wisiec.Jego pomocnicy tez.

 41. Miet said

  Jakoś bez echa w Gajówce przeszedł XVIII Konkurs Szopenowski w Warszawie.
  A może coś było ale nie zauważyłem.
  Laureatem został Kanadyjczyk z chińskimi korzeniami i żeby było ciekawiej to urodzony w Paryżu.
  Posłuchajcie jego gry na finał konkursu – Pierwszy Koncert.
  Jego wykonanie – coś pięknego.

 42. revers said

  Naet podobny do Bruce Li filmowego aktura sztuki walk wschodnich, tym razem mistrza gry na fortepianie.

  Rowniez polecam pianiste z polskimi korzeniami pana Leszka Mozdzera, ktory od kalsyki czesto ucieka w strone jazzu, grajac niezle kawalki Komedy, i z norwegiem Fastio utwor „Teraz Polska”

  A pozatym warto wrocic do ksiazki pana szwaba, ktora niemal ze nawiazuje w swym wydaniu z 2020 roku do „Mein Kampf” innego wirtruzora polityki Adolfa H.

  Bo juz pisze sie historie swiata B.C przed kowidem i A.C po kowidzie, gdzie nie ma miejsca na liberalna kulture.

  Click to access 7728758376,PL,0,1,Klaus-Schwab—Covid-19-Wielki-Reset-po-polsku.pdf

  wprowadzenie do ksiazki Szwaba, z fragmentem tekstu, czyli „biblia” dla nowozytnych smakoszy kultury i sztuki.

  K. Schwab, T. Malleret, Covid-19. Wielki Reset, 2020, s. 11-12: „W chwili pisania tego tekstu (czerwiec 2020 r.) pandemia nadal pogarsza się na całym świecie. Wielu z nas zastanawia się, kiedy wszystko wróci do normy. Krótka odpowiedź brzmi: nigdy. Nic nigdy nie powróci do „zepsutego” poczucia normalności, które panowało przed kryzysem, ponieważ pandemia koronawirusa stanowi fundamentalny punkt zwrotny na naszej globalnej trajektorii. Niektórzy analitycy nazywają to poważnym rozwidleniem, inni odnoszą się do głębokiego kryzysu o „biblijnych” proporcjach, ale istota pozostaje taka sama: świat, jaki znaliśmy w pierwszych miesiącach 2020 roku, już nie istnieje,rozwiązany w kontekście pandemii. Nadchodzą radykalne zmiany o takich konsekwencjach, że niektórzy eksperci odnieśli się do ery „przed koronawirusem” (BC) i „po koronawirusie” (AC). Nadal będziemy zaskoczeni zarówno szybkością, jak i nieoczekiwanym charakterem tych zmian – gdy będą się ze sobą łączyć, sprowokują konsekwencje drugiego, trzeciego, czwartego i więcej rzędu, efekty kaskadowe i nieprzewidziane wyniki. W ten sposób ukształtują „nową normalność” radykalnie odmienną od tej, którą będziemy stopniowo opuszczać. Wiele z naszych przekonań i założeń na temat tego, jak świat może lub powinien wyglądać, zostanie zniszczonych w tym procesie. ”

  No ale to teorie spiskowe, ze dziw bierze ze brak masek na sali koncertowej.

 43. Panie Miet. Nic nie ujmując wirtuozerii Chińczyka, wydaje mi się że on, choć perfekcyjnie, po polsku nie gra, choć czyni to wspaniale. Za to proszę zauważyć absolutną doskonałość i polskość orkiestry, która emanuje potęgą. Tak zapewne wyobrażał sobie wykonanie Mistrz komponując ten koncert. To chyba jeden z ostatnich akcentów polskości w historii świata.

  Proszę zauważyć, że pianiści utwory Szopena bez patrzenia w nuty. Ciekawe, prawda?

  Kilkanaście lat temu odwiedziliśmy z Żoną znajomych w Ottawie. Córka najlepszej koleżanki mojej Ślubnej wychodziła za mąż. Wchodząc do domu usłyszeliśmy świetne wykonanie Chopina, już nie pamiętam, którego utworu. Patrzę, a tam taka dość mocno zbudowana*) niestara kobita gra sobie na fortepianie. Mówię do niej, chyba masz słowiańskie geny, bo tylko Słowianin potrafi tak interpretować Szopena. Tak, powiada, jestem Serbką.

  Teraz nie na temat, choć dygresja moim zdaniem ciekawa. To była siostra pana młodego i muzyka wcale nie była jej profesją. Ona była lekarzem. Zamiast na intership, po studiach pojechała do Afryki ochotniczo i tam się liczył jej staż. Ale to była rzetelna, oryginalna Słowianka, czego dowodzi fakt, że w chwili fantazji popłynęła kajakiem do źródeł Nilu. Nie było czasu w ferworze weselnych przygotowań porozmawiać z nią bliżej, jako że osobowośc ciekawa, ale obiecała mi udzielić wywiadu dla miesięcznika The Polish News w Chicago. Niestety, zaniedbałem kontakt. Szkoda.

  *) Nie wiem jak w sposób kulturalny wyrazić określenie „nieco jakby grubasińska”

  ——
  Puszysta.
  Admin

 44. Peryskop said

  Prof. Maria Majewska mejlem 26.10.2021

  Alert dla rodziców, lekarzy, MZ

  Szczepienia dzieci na covid:

  Wszyscy, którzy rozważają podanie dzieciom covid szczepionek powinni zaznajomić się z poniższą analizą dotyczącą kryminalnych przekrętów FDA i Pfizera.

  https://childrenshealthdefense.org/defender/fda-risk-benefit-analysis-pfizer-children-covid-vaccine/

 45. osoba prywatna said

  KONTROLA POPULACJI POPRZEZ SKANOWANIE TWARZY I GEOLOKALIZACJĘ.
  https://gloria.tv/post/ZRtJVg2jpkWd4zaGBEhS8sDNS

 46. osoba prywatna said

  NOWY CZŁOWIEK 2.0
  https://gloria.tv/post/HcWufGk6VpQk2y9hXv2hzkbfh

  RZĄD WIELKIEJ BRYTANII UJAWNIŁ, PRZERAŻAJĄCĄ PRAWDĘ.
  https://gloria.tv/post/H6gGRh2qYsq22QdcKJCyTGcc9

 47. osoba prywatna said

  Fałszerstwo ekologiczne. Niszczą węgiel, podnoszą ceny w imię eco… Prosty rysunek wszystko tłumaczy…
  https://robertbrzoza.pl/post/falszerstwo-ekologiczne-niszcza-wegiel-podnosza-ceny-w-imie-eco-prosty-rysunek-wszystko-tlumaczy

 48. osoba prywatna said

  Hubert Czerniak – JOD / Jak suplementować? Wszystko, co musicie wiedzieć o tym ważnym pierwiastku

  J – jedyny w swoim rodzaju
  O – obowiązkowy
  D – dobroczynny

 49. osoba prywatna said

  Prof. Kuna: Lockdown ZABIŁ naszą odporność, a szczepionki nie poradziły sobie z wirusem. POMYLILIŚMY SIĘ!

 50. Boydar said

  Tak sobie myślę, że to jeden z kamieni milowych na drodze do nowej rzeczywistości. Ciekawe co naprawdę spowodowało pojawienie się warunków do jego wprowadzenia, czyli kto odpuścił i dlaczego

  https://www.money.pl/gospodarka/nielegalne-przekroczenie-granicy-wazne-zmiany-wniosek-uchodzczy-bez-rozpoznania-6697888738826848a.html

  Warto dla porównania popatrzeć na przepisy obowiązujące w NRD

 51. osoba prywatna said

  Opowieść lekarki prześladowanej za poglądy OD PONAD 5 LAT!

  .https://www.facebook.com/RuchNarodowy/videos/314826920027930/

 52. osoba prywatna said

  PLAN DOMINACJI NAD ŚWIATEM – CZY JESTEM TYLKO DZIWAKIEM ?
  https://gloria.tv/post/uRNTNgWCpqgo1n3UARy7gi3LS

 53. Yagiel said

  ad Osoba Prywatna@250 poprz WT i @50 teraz – znakomita seria publikacji !
  Do pakietu demokratycznego wilków dorzucę coś jeszcze bar wstecz: rok 1935/USA:
  źródło: „Najważniejsze zabójstwo polityczne XX wieku”
  .http://kotlet.szkolanawigatorow.pl/najwazniejsze-zabojstwo-polityczne-w-xx-wiekuI
  kluczowy wg mnie fragment/cytat:
  „Huey Pierce Long (ur. 30 sierp 1893 – zm. 10 wrześ 1935) – amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej. Był 40. gubernatorem Luizjany (21 V 1928 – 25 I 1932), a następnie senatorem (25 I 1932 – 10 I 1935). Uważany przez politycznych oponentów za populistę ze względu na głoszone hasło „Share Our Wealth” [podzielcie się naszym bogactwem]. Planował kandydować na prezydenta USA w wyborach w 1936r.

  Zginął w zamachu, zastrzelony przez lekarza żydowskiego pochodzenia, Carla Weissa.

  „Oni posiadają z jednej strony republikańskich kelnerów, a z drugiej strony demokratycznych kelnerów i nie jest ważne, którzy z nich przyniosą ci posiłek. Prawodawcza strawa jest zawsze przygotowana przez tę samą kuchnię z Wall Street”.
  — Huey Long

  Gdyby w 1936 roku został wybrany prezydentem Stanów Zjednoczonych, świat dzisiaj wyglądałby zupełnie inaczej.” Gdybanie…
  Zjednał sobie miliony Amerykanów jakoś płytko – głęboko zraził kilka rodzin CofL/WStr/Xazarii/Davos-Schwab… Więc go zamordowali użytecznym lekarzem, a jakże, Żydem. Otóż
  co zrobiły te miliony zjednanych Amerykanów, gdy Long’a zamordowali tamci ?
  co zrobiły tysiące słuchające ach! każdego jego przemówienia?
  co zrobiły te owce ? wysłały synów na Woj… na rzeź
  Huey Long przemawia w Filadelfii’1935. Nie byłoby przemówień carkaJarka ani go w ogóle, nie byłoby Macron’a, Merkel-no-i-Hitler, ani II WŚW, gdyby choć jeden składnik planu CzerwonoTarczowców z końca XVIIIw. nie wypalił, niekoniecznie pistolet.

  Czy Osoba Prywatna mogła/może zatrzymać któryś z tych pistoletów/składników ? Może OP/ktoś cofnąć nas o 200 z górką lat ?
  Albo i o 2000 z górką Golgotą ? Nie. Lecz oni/tamci mają tak samo daleko do szczytu – jak Syzyf – ZAWSZE GDY choć jedna OP, choć jedna Rodzina P sprzeciwia się CzeTa… Karabiny czy kamienie ? Na ulizach hasła ? Skutecznie można tylko i właśnie pozostając Rodziną/Osobą Prywatną! Nie wpuszczając do siebie Tartuffe’a/Imposteur… Jasne, upraszczam z tym Kain’em, ale
  nie głosować, nie popierać, nie oglądać tv A ani nie-A, nie patrzeć w ekraniki smarkfonów jako w modlitewnik, zwłaszcza nie – będąc z dzieckiem/dziećmi, odpowiadać na pytania dzieci, a przedtem – na ich pytające spojrzenia i
  żyć mądrze, powściągliwie, rodzinnie, prywatnie, duchowo: dawać wzór 🙂
  jako Rodzice, Dziadkowie, pra-Dziadkowie/-Babciowie
  Jeśli Bacio/Dzadkowie to
  i czyni
  i dzieje………… nasze są

  Osobo Prywatna – ukłon głęboki (za cierpliwość do tych powyższych niekoniecznych może słów)

  ps. jemioła właśnie teraz owocuje białymi kuleczkami – – gdzie są jemiołuszki ?

 54. seler said

  dla Wszystkich

  „Dni których nie znamy” MAŁA ARMIA JANOSIKA LIVE (25-lecie ARiMR 29.09.2019r.)


  _______

 55. seler said

  dla Wszystkich

  „Walc o życiu” – MAŁA ARMIA JANOSIKA LIVE (25 lecie ARiMR 29.09.2019r.)


  _______

 56. seler said

  dla Wszystkich

  20140501050907 —- kurcze, pomyliły mi szie teledyski


  _________

 57. Wanderer said

  https://guardian.ng/features/health/bioweapons-designed-to-kill-only-people-of-particular-race/

  Artykul z 2019 roku o broni biologicznej, ktora moznaby wybiorczo mordowac ludzi okreslonej rasy.

  Czyli mozna bezposrednio wymordowac cale narody

 58. Wanderer said

  „Wielu z nas czytało w Ewangelii Mateusza fragment, w którym Jezus przemawiając do swoich uczniów zapowiada im i opisuje jak będą wyglądały znaki zwiastujące koniec świata.
  Czytając ten fragment, często przechodzimy dalej, nie zdając sobie sprawy z tego co Jezus tak naprawdę miał na myśli. Wiele użytych tam słów, które zostały wybrane podczas tłumaczenia na język polski (na inne języki także), nie oddaje wiernie tego, co chciał nam przekazać Jezus. Przyjrzyjmy się kilku wersetom z rozdziału 24, zbadajmy oryginalne greckie słowa, które zostały w nich użyte. Jestem pewien, że po ich dokładnym zbadaniu dowiemy się czegoś więcej.”

  http://biblia-online.pl/Blog/Artykul/8/czy-zyjemy-w-czasach-ostatecznych

  Rzeczywiscie te slowa przekazuja wiecej

 59. Piskorz said

  re 36 P. Revers, ja to wszystko wiem; ale pisałem o Rosji /sic!!/. Podałem mało znaczące fakty / ale warto wiedzieć/, jeśli chodzi o fakty o innym ciężarze „gatunkowym”..to polecam książkę j.w. Ot np S. Magnitski…jak nasz..Pańko /dobre porównanie/…trzymany bez wyroku rok w wiezieniu i…torturowany, i tam umiera.! Bo wpadł na ślad super-przekrętów jak nasz W. P.

  ————
  Mnie trochę daje do myślenia, że Zachód tak go strasznie bronił, że aż ustanowiono Global Magnitsky Act i Magnitsky Sanctions.
  Historia naucza, że kogo Zachód bronił jako „opozycjonistę”, ten na ogół bywał przestępcą. A chodziło zawsze o kolejny pretekst, aby dowalić Rosji.
  Nie chcę tu rzucać cienia na Magnickiego, bo w gruncie rzeczy mało o nim wiem. Może był wyjątkiem.
  Admin

 60. seler said

  Wzruszająca do ŁEZ piękna ludowa PIOSENKA ~ Kapela Piotra BIŃKOWSKIEGO bawi festiwalowych GOŚCI !


  _________

  i niech szie ktoś dopierd.oli do tej piosenki,
  no niech spróbuje…
  [to żadnej nie zapodam… i chooj]

 61. Puszysta.
  Admin

  Nie, nie w tym przypadku. Raczej o conieco atletycznej posturze?

 62. maks said

  https://noweateny.pl/International/details/417/AMERYKASKI-GENERA-COLIN-POWELL-ODDA-DZI-RANO-DUCHA-DIABU-PO-KOWIODOWEJ-SZPRYCY-BY-W-PENI-WYSZCZEPIONY

 63. maks said

  Ktoś położył rękę na naszych zasobach?

 64. wanderer said

  Rosla, tega?

 65. Peryskop said

  Korpulentna

 66. seler said

  WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE | Lato z Radiem 2019 – Puck


  ________

 67. NICK said

  Covid nie istnieje.

  Jest słaby wirusek
  Pandemii nie ma.

 68. Yagiel said

  ad Wanderer@56 – kluczowe pytanie: czy żyjemy w czasach ostatecznych ? Pytanie uczniów Jezusa ?
  Oni raczej pytali Go, jak się nie pomylić, jak nie dać się zwieść, sprowadzić z drogi ku… Więc jeśli oni nie byli pewni, to co dopiero reszta – przed chwilą słuchająca Go (jak Long’a w USA’35) – owieczek ludzkich ?

  Dziwne jest to LEPSZE/WIERNE tłumaczenie NT: zawiera wiedzę, kt powinna być treścią lekcji religii/wiary, ale
  wszystkich owieczek czy tylko Bliskich Uczniów ? I czy ci BU powinni zadbać o siebie, by nie dać się zwieść, czy powinni bronić przed zwiedzeniem wszystkie owieczki ludzkie (w Azji: prosiaczki ludzkie) ?

  Powiedziane jest WYRAŹNIE w NT: … NA OSOBNOŚCI, znaczy: reszta nie słyszy, nie wie i… tak ma zostać. To znaczy:
  gdy przyjdą czasy przed-ostatnie/zamęt/pobłądzenia, to – tak ma być: pobłądzą prawie wszyscy – tylko BU nie ?

  W tym kontekście pytanie: CZY ŻYJEMY W CZASACH OSTATECZNYCH ? kto mógł postawić ? Tylko owieczka ludzka jakaś – nie któryś z BU. Albo tak jest, że któryś BU odpowiada właśnie na pytanie którejś z owlu i – BU odsyła tę osobę/grupę do ewangelii/NT w tłum na język polski/polszczynę (bo tyle w niej szumu, szelestu, szczwanych lisów)

  Zatem: czy owo LEPSZE/WIERNE tłumaczenie z podanej linki jest odpowiedzią Jezusa/Jeszu ? Niestety, nie. Żeby zrozumieć odpo Jeszu przynajmniej na tyle, na ile zrozumieli ją BU, musielibyśmy znać KOINE lub ARAMEJSKI lub żydowski tak, jak On i oni znali… Polakom daleko do tamtego języka, także tele/dale w przestrzeni – bliżej komu ? Komuś na Bliskim Wschodzie, znad Rzeki Yor…….. I pewnie dlatego właśnie tam trwają prześladowania chrześciJan najokrutniejsze, ale !
  czy przez muzułman ? przecież oni szanuję Jeszu/Isa jako proroka/rebe/nauczyciela wybitnego – NIE PRZECZĄ MU
  a kto przeczy Jeszu/Isa – ? Znowu i znowu w odpo pojawiają się ci sami…
  Jak ich nazwać ?
  Jak ich nazwał Jeszu – mamy być bliscy Mu mental-językowo, jeśli nie chcemy łatwo-owczo dać się zwieść – cytowany w artykule albo lepiej Jeszu sam na Górze Oliwnej ? jak on ich nazywa albo od-zywa od siebie ?
  – Baczcie, żeby was KTO nie zwiódł !
  w tym nie ma wskaźnika specyficznie narodowego. Przecież jeśli „koniec czasó” będzie nie tu i nie teraz – nie wskazano ani Żydów, ani Rzymian… Jeśli jednak Jeszu powiedział „Baczcie” a nie „Baczcie i uczcie baczyć/kolejnych/pokolenia!” to sens domyślny jest jasny: to będzie działo się za waszego życia…
  Zatem mamy odpo na pytanie: ŻYJEMY W CZASACH PO-OSTATECZNYCH, kt były w połowie wieku, w kt Jezus umarł i zmartwychwstał inaczej, tj. jakieś 1960-1940 lat temu… Jasne jest, że ukrzyżowanie Jezusa nie było „końcem czasów” – ani zmartwychwstanie… Dla Niego końec czasów ludzkich nie jest końcem czasu w ogóle, prawda ?
  Ale z drugiej strony: czasy PLANAO zaczęły się, gdy Piotr się zaparł – czyż nie ? Gdy Piotr duchowo się zachwiał – czyż nie ?

  Może się ktoś nie zgadzać z taką moją wykładnią przywołanych słów. czy znamy słowa NT/Jeszu, kt by pozwalały Piotrowi chwiać się ?Jeśli były/sa takie, to w sprzeczności z tą rozmową Jeszu z BU – prawda ? No ale to jak z testamentem właśnie: ostatnia wersja jest ważna, obowiązująca – prawnika by spytać czy BU ? To znaczy Jeszu co powiedział na rozstanie z BU…….. ?

  Lecz odbiegłem od tematu chyba. A właśnie teraz wyobrażam sobie, że czasy przed-ostateczne można by wygodnie roz-ciąąą—gać… nie o to chodzi, by zwieść króli… znaczy owieczki, ale by zwodzić je: beeee! Biblii nieczytająceeee…
  I to mnie niepokoji w tej rozmowie tak przywołanej – ktoś mógły czy mógł ją
  wziąć – słowa Jeszu – za instrukcję czynienia mętliku w gło
  PLANAO I owieczki ludzkie nie słyszą tej rozmo
  więc… Jeszu czytał dusze wybranych
  swych BU – czytał zatem i ewa
  ngelie wybranych z
  wybranych
  ?
  Głupie pytanie. Oczywiście, że tak. Więc czy nie pozostaje nam, chrzesiJanom-uczniom Jeszu wybrać: między ewangeliami ? hm, raczej między BU: 12 uczniów słucha Go, a każdy ciut ina….
  Czy wtedy padły wszystkie potrzebne pytania ?
  Jak myślisz, Wandererze ?
  Jak myślisz, Selerze ?
  Wtedy – a teraz ? Kluczowe pytanie może to jest: ŻYJEMY W CZO JAKO KTO: OWIECZKI LUDZKIE CZY BLISCY UCZNIOWIE ?
  Mam ochotę zadać jeszcze pytanie? czy/albo: nawet nie wiem o tej rozmowie – ?
  A propos: kiedy owieczki dowiedziały się o tej rozmo /na osob
  ności/? zdaje się był zakaz objawiania owiecz
  kom treści ST i NT – więc jak to
  się stało, że wiemy to
  wbrew ! ?
  komu
  ?
  tak na osobności pytam 😉

 69. seler said

  re: 65 NICK

  „Covid nie istnieje.
  Jest słaby wirusek
  Pandemii nie ma.”
  ——–
  aaa, tam opowiadasz…
  szie ukrył… a nawet zaczaił… i pejsy ma… przystrzyżone
  minister Wtorkowski
  na okrągło [nie mylić z heksagramem] z numerem 19 walczy
  i nie może… no, bo jak walczyć z CZYMŚ
  czego nie ma… ???
  ale Naród
  wybije…
  [zdolna koorwa]
  „pandemia” istnieje – ale terroru… taka różnica…

 70. seler said

  re: 57 Wanderer Bracie

  „…Czyli mozna bezposrednio wymordowac cale narody”
  ————-
  oczywiście, trzeba tylko Metodę wymyślić,
  żeby uwierzyli, że dla naszego „dobra”…

  dla Ciebie —> minuta 42 [La Paloma]
  .https://www.youtube.com/watch?v=1xjnydX3-Es
  _________

  pozdrawiam i trzymaj szie – HEJ ! 😉

 71. osoba prywatna said

  René Quinton – Człowiek, który zastąpił przetaczanie krwi
  https://www.hipokratesa.pl/krew-nie-woda-transfuzja-wody-morskiej.html

  Sól kłodawska równie dobra.

 72. osoba prywatna said

  Konferencja prasowa Prezesa NIK Mariana Banasia – 18 października 2021 r.

 73. osoba prywatna said

  No i się wygadał…

  .https://www.youtube.com/watch?v=sDUGpqoPUPw

 74. osoba prywatna said

  Sprzedadzą się czy nie?
  https://businessinsider.com.pl/finanse/120-tys-zl-odprawy-na-glowe-dla-gornikow-ruszyly-uzgodnienia/s2cvdqe

  Właśnie minęło sześć lat. Oto inflacyjny bilans rządów „dobrej zmiany”
  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/szesc-lat-rzadow-pis-stac-nas-na-mniej-chleba-ale-wiecej-miesa/vwk6n4e?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 75. Głos Prawdy said

  Wkrótce tak będzie wszędzie
  https://vk.com/video/@neopoli?z=video-12217222_456244825%2Fpl_489059990_-2

 76. Głos Prawdy said

  Szpryczujcie się Narodzie Polski, trzecią, czwarta dawką, bluznicie Bogu w Trójcy świętej Jedynej Przenajswietrzej!

  (krzyk duszy jednego z moich znajomych Polakow)

 77. osoba prywatna said

  Fizyczne wyczyny niesamowitych ludzi

  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/fizyczne-wyczyny-niesamowitych-ludzi © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 78. Yagiel said

  Góra Oliwna – znaczy drzewa oliwkowe tam rosły, sad tj. gospodarstwo czyjeś… Znaczy wieś tam była albo nawet duża wieś blisko Jeruszalaim, bo przecież owieczek lu… znaczy ludzi/Żydów zebrało się tam dużo. O jakiej dnia porze – nie pamiętam. No ale Jeszu nie lubił prze-rywać pracy, więc… wieczór ?
  Góra Oliwna – oświetlona dłużej… wcześniej… Pora zbioru oliwek, czy jeszcze nie pora ? Nie.
  W każdym razie sad taki=cenność wielka, kt zapewne był/a za ogrodzeniem. Cały
  rok. Od dawna. Była jakaś furtka-dwie i psy były – szczekały? już ich znały?
  Wiem, że psy nieważne ani kury co się karmiły tam ? gęsi ? kozy ?
  Nieważne – ludzie ważni. Tzn. większość nie: ta rozmowa
  była NA OSOBNOŚCI. Ale że sad był Czyjś, to
  sady mają uszy – ? Jeszu i BU w czyim sadzie oliwnym ? Nie ostatnia to ważna scena w sadzie oliwnym – tym samym raczej.
  Znaczy zaufanym – właściciel wtajemniczony
  jakoś tak pomiędzy owcami ludzkimi
  a Bliskimi Uczniami. No i teraz
  mam problem: Kto ? by
  ł właścicielem tego sadu zupełnie jak nasze jabłoniowe czy śliwkowe…
  Ale teraz znowu myślę, że pasły się tam kozy, a my tu ciągle owieczki i łowiecki !
  Nie o to chodzi że jedne mmmeee! a drugie bbbeee!, a o to, że jedne pasa się tylko trawą/łąką, a drugie tym i krzaki i drzewa ogryzają, owoce spod drzew i z drzew – to przewaga duża, gdy
  czasy np zbliżają się kryzysowe czy aż ostateczne…
  więc czemu w ewangeliach jest o owieczkach
  stadnych biernych a nie o kozach nie tak
  mnogich za to pomysłowych, jak dajmy
  na to Neandertale wobec HOMO SA
  PIENS. To czemu to HS i owce
  a nie Neany i kozy dziś ?
  Ale do sadu oliwnego bezpieczniej raczej owce wpuścić niż kozy ? Tyle że owiec tam nie ma – są kozy; owce gdzie indziej i w NT są.
  Aleo czym to ja – ?

 79. Piskorz said

  re 59 Może był wyjątkiem.
  Admin….p. Marucha; był jak nasz W. Pańko !! Wiem na 100%. Wszedł komuś na b. bolesny odcisk..On reprezn firmę outsoursingową z Zachodu; Rosjanie to sami zaakceptowali..

 80. osoba prywatna said

  Nie potrzebują pracowników na linie produkcyjną. Nissan zbudował fabrykę z robotami
  https://mojafirma.infor.pl/moto/wiadomosci/rynek/5343701,Inteligentna-fabryka-Nissana.html

 81. Bezpartyjna said

  „Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony pracowników linii lotniczych United Airlines, którzy stanęli wobec problemu przymusowych szczepień wprowadzonego przez pracodawcę. Trwa postępowanie sądowe, w którym 4 tys. lotników oskarżyło swoją firmę o bezprawny przymus przyjęcia preparatów określanych szczepionkami przeciw COVID-19. W tym samym czasie lewicowe media wznoszą larum, że „antyszczepionkowa” załoga generuje milionowe straty u potentata lotniczego…”

  https://pch24.pl/bedziemy-bronic-naszych-religijnych-praw-i-wolnosci-4-tys-lotnikow-w-usa-sklada-pozew-przeciwko-przymusowi-szczepien/

 82. revers said

  Re76
  Nie trzeba sie spycowac, 27 10 zaczynaja sie W Nowym Jorku cwiczenia obrony przez atakiem broni biologicznej lub chemicznej.

  Podobne cwiczenia mialy miejsce przez 11 wrzesnia 2001 roku, czym te cwiczenia zakonczyly sie kazdy pamieta, demolka kilku wiez i przyleglych budynkow, napasc na niezalezne panstwa, tj rabunek i demolka Iraku.

 83. osoba prywatna said

  Dlaczego Szwedzi nagle zaczęli masowo umierać na zawały, wylewy i zapadać na choroby krążenia.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qDuyF0SHM0o

 84. trybeus said

  https://www.ekspedyt.org/2021/10/25/uwolnic-losie-czyli-jak-palikot-z-wojewodzkim-robia-ludzi-w-bucha/

 85. osoba prywatna said

  Arcybiskup Vigano: „Okaleczeni szczepionkami są składani w ofierze na ołtarzu Molocha”. Toczymy wojnę dobra ze złem, głębokie państwo i głęboki kościół spiskują przeciwko ludzkości.
  http://www.prisonplanet.pl/kultura/arcybiskup_vigano,p791547281

 86. Sebastian said

  Co to jest? myślę sobie; czy mię oczy mylą? Więc papież Leon XII. potępił szczepienie ospy; chwała Bogu! A przeto słuszność po stronie przeciwników szczepienia! Ale kiedy? jakiemi słowami wyraził się Ojciec Św. w tej sprawie? To dla mnie zagadką. Piszę więc do Redakcji Impfgegnera o bliższe szczegóły i otrzymuję od p. Gerlinga odpowiedź, że o tem napisał Dr. med. Nagel w swej broszurce; sprowadzam ją sobie i wyczytuję na str. 9 § 14 co następuje:

  (Rühmend) „Z chlubą i najgłębszą czcią zaznaczyć tu winniśmy, że papieże rzymscy, w przeciwieństwie do naszych okrutnych mądralów, uchronili swoje Państwo Kościelne od tej plagi ludzkiej (szczepienia ospy). Gdy bowiem Leonowi Dwunastemu, jak donosi nam wiarogodny kapłan X. Dr. Hans-jakob, przedstawiono do rozstrzygnięcia sprawę szczepienia ospy, w tej chwili położył On rękę na księgę św. Augustyna „O mieście Bożem” i wyrzekł te piękne słowa: „Nie mogę szczepienia ani pochwalać ani też zakazywać; ale z mej strony osobiście uznaję je zatargnięcie się na prawa Majestatu Bożego!” Podobnież stanowczo wyraził się przeciwko szczepieniu papież Grzegorz XVI. a później także Pius IX. Gdy lekarze r. 1856 stanęli przed nim z natrętną prośbą o wprowadzienie do kraju szczepienia ospy, kazał sobie przedłożyć szczegółową listę śmiertelności w Państwie Kościelnem, i gdy z niej przekonał się, że ludzie najwięcej umierają w takich miastach, gdzie gorliwie szczepiono, wtedy po głębokim namyśle oddalił z niczem pp. lekarzy od Siebie, mówiąc do nich: „Pan Bóg nie pozwoli bezkarnie kpić ze siebie! Amen.”

  Historia szczepień przeciwko ospie.
  O krzyczącej niedorzeczności i strasznej szkodliwości szczepienia ospy – ks. Wincenty Pixa – 1904 rok, Berlin

  Moje wyznanie.

  Jak większość w kraju i daleko za granicą na szerokim świecie uznawała i uznaje dotąd szczepienie ospy za rzecz dobrą, niewinną i pożyteczną, tak i ja długie lata byłem tego samego zdania, opartego na pozornie słusznej racyi; tę bowiem operację lekarską wykonywują mężowie nauki, doktorzy medycyny, znający się na swojej sztuce, opiekują się nią Rządy państw europejskich a nie występują przeciwko niej z naganą uczeni świata. Ale błąd błędem pozostaje, choćby go wszyscy przyjęli jako rzekomo dobroczynną prawdę. Bóg w miłosierdziu Swojem sprawił, żem przecież przejrzał i wiem już co o tem sądzić. Dzięki nieskończone składam Opatrzności Św. za sposobność poznania prawdy, za uczucia wlane w serce ludzkie, wstrętu do złego, miłości prawdy, piękna i dobra rzetelnego, za wytrwałość w dochodzeniu i pokonanie przeszkód zewsząd się piętrzących. Owocem tego wszystkiego dzielę się z ukochanymi Rodakami, jak ten, co znalezione skarby radośnie rozdaje potrzebującym. Wyjdzie to na chwałę P. Boga i pożytek narodu. Obyto wszyscy szanowni Czytelnicy zechcieli z głęboką uwagą zastanowić się nad tem, co ze szczerości serca ogłaszani i przyszli do tego co ja przekonania, i składali P. Bogu dzięki za postęp w zbawiennej oświacie, pomni, że na drodze prawdy i cnoty chrześciańskiej dochodzi się do swobody, spokoju sumienia i pomyślności. (Veritas liberabit vos. Joan. 8,32).

  Historia szczepień przeciwko ospie.

  I.

  Od niepamiętnych czasów zostają narody pod grozą haniebnego umysłowego obłędu, jakim jest okrutny zabobon szczepienia zdrowych ludzi ospą sztuczną zwaną krowianką lub limfą cielęcą, celem rzekomej ochrony od ospy naturalnej. Corocznie w terminach oznaczonych przynoszą matki swoje niemowlęta do lekarza fizyka, który w drobniutkiem ciałku na ramieniu ostrem narzędziem robi ranę i wstrzykuje w nie jad ospowy (limfę), upewniając zatrwożone niewiasty zwykle słowami: Tonie nie szkodzi a pomaga, bo chroni od ospy!

  Pomimo takiego zaręczenia dzieci wskutek szczepienia mniej lub więcej chorują, niektóre przedwcześnie w boleściach umierają lub długie lata w charłactwie mizernieją, w czasie zaś epidemii ospowej pierwej i mocniej niżeli inne nieszczepione osoby zapadają na ospę. Podobnyż los spotyka młodzież szkolną (lubo nie wszędzie) i rekrutów wojskowych. Operacja spełnia się z nakazu rządowego, a lud chociaż ze wstrętem i bojaźnią ale przecież z niejaką ufnością do wmówionego weń środka zaradczego poddaje się dotyczącym rozporządzeniom. W niektórych krajach poprzestaje się na jednorazowym szczepieniu, w innych powtarza się ta bolesna ceremonia aż do t. zw. skutku, polegającego rzekomo na utwarzającej się krosteczce ospowej; po 10 latach znów się robi to samo; a opornych zmusza się karą grzywny lub więzienia, owszem co gorsza, porywa się przemocą dzieci i szczepi a starszym przykłada się pistolet do piersi, aby ich zmusić do uległości organom władzy i poddania się okrutnej operacji. W niektórych krajach jednak pozostawiono do wolnej woli, dać się szczepić lub nie dać. Wreszcie państwa kolonialne: Anglia, Francja, Niemcy, Włochy i t. d. roznoszą chełpliwie tę mniemaną zdobycz naukową i cywilizacyjną w dalekie kraje między dzikie ludy, które w skutek tego złudnego dobrodziejstwa masami chorują i umierają lub nabywają chorób europejskich nigdy przedtem u siebie nie widzianych, jak weneryzm, zołzy (skrofuły) i t. d. — Są to smutne fakty stwierdzone przez naocznych świadków, samych nawet lekarzy szczepiących, nie mówiąc o rodzicach i domownikach. Że zaś gazety nasze rzadko kiedy o tem piszą, to nie racja, żeby tak źle w istocie nie było.

  Prof. Dr. med. Weiss z Neuenburga wołał rozpaczliwie: ,,Zasłużyłem, aby mię w Czarnolesiu na najwyższej jodle powieszono za karę, żem przez długie lata lud biedny zatruwał jadem ospowym”.

  Prof. Dr. med. Jung w Bazylei pisał: „Ku mojej niewysłowionej boleści serca dopiero w późniejszych latach przekonałem się, że szczepienie ospy nie jest żadnem dobrodziejstwem, ale przeciwnie nieszczęściem najsroższem dla ludu”.
  Prof. Dr. med. Kranichjeld. w Berlinie napisał do Kolońskiej gazety: „I ja sam także szczepiłem moje 14-ro dzieci w owym czasie, kiedy nie wiedziałem jeszcze, jak to jest szkodliwem; dziś jednak za żadną cenę i pod żadną groźbą już bym tego nie zrobił!”

  A patrioci niemieccy wołają żałośnie: Jeżeli tak dalej będzie się szczepić dzieci nasze, to cały dzielny naród germański przesiąknie jadowitą trucizną i skarłowacieje nędznie. W podobnym sensie wyrażają się setki uczonych niemieckich, a stowarzyszenie przeciwników szczepienia ma tysiące członków w Niemczech, w Anglii i t. d.

  II.

  Z ogromnej liczby rozmaitych chorób powstających ze szczepienia ospy wymienić należy weneryzm, którym wedle twierdzenia uczonych cała prawie ludność europejska jest zarażoną, gdyż z niewielkim wyjątkiem wszędzie praktykuje się to nieszczęsne szczepienie, a ospa ludzka i krowianka mają powinowactwo z weneryzmem i podobnymi chorobami, jakimi są: gruźlica, szkarlatyna, odra (żarnice), zołzy, suchoty płuc, cholera i rak; oprócz tego jest pewnikiem historycznym, że Jenner pierwsze dziecko szczepił nie krowianką ale ropą z ospy ludzkiej utworzonej na wierzchu ręki wenerycznej dziewki Sarah Nelmes, a z krosteczek ospowych tegoż dziecka zbierał materię ropową i rozsprzedawał lekarzom całej Europy, przez co jad weneryczny rozszerzył się i usadowił po krajach, gdzie wprowadzono szczepienie. Również powszechne, niestety u młodzieży szkolnej zepsucie moralne (onanizm) wedle opinii lekarzy (Burnette, Wolf i t. d.) ma swoją przyczynę często w szczepieniu ospy, bo jadowita materia podrażnia narządy płciowe i przyśpiesza płciową dojrzałość. W Niemczech żalą się, iż z powodu powtórnego szczepienia dziewcząt powszechna panuje u nich plaga wyschnięcia gruczołów mlecznych, że zostawszy matkami nie mogą dawać piersi swoim dzieciom, a wiadomo, że najlepszym dla niemowląt pokarmem jest mleko macierzyńskie i żadnym innym, ani mamczynym ani sztucznym, zastąpić się nie da. Także słabości żołądka u dzieci, niebezpieczna róża, osłabienie wzroku itd. ze szczepienia powstają. Wreszcie tej operacji przypisuje się degeneracja, zwyrodnienie i osłabienie rodu ludzkiego, malejący z każdym rokiem wzrost spisowych młodzieńców i choroby w wojsku, na co uwagę p. Ministra wojny zwrócićby wypadało, aby rekrutów nie kazano szczepić.

  III.

  Każdy, kto ma swój zdrowy rozum, rozsądnie rzecz bierze, i umie logicznie myśleć, łatwo pojmie, że szczepienie ospy sztucznej, wstrzykiwanie do zdrowego ciała ludzkiego zepsutej materii z ospowego wrzodu w tym celu, aby szczepionego uchronić od ospy naturalnej, niczem innem nie jest, jak zabobonem lekarskim. Ludzie zabobonni, jak to wiemy z katechizmu, przypisują zdarzeniu jakiemu lub faktowi takie skutki lub własności, jakich mieć nie może ani w porządku przyrody ani w porządku łaski nadprzyrodzonej, nadnaturalnej. Już zaś kaleczyć zdrowe ciało i wcierać zepsutą materię krosteczki ospowej w tem mniemaniu, że to rzecz dobra i nieszkodliwa, że chronić będzie od ospy naturalnej ciało tak zatrute, czyli jak się ci panowie wyrażają, nerwy znieczulone, że organizm ludzki wzmocni się i uszlachetni tą operacją; tak myśleć i twierdzić, jest nierozumnem, dziecinną mrzonką, łudzeniem siebie samego i drugich, albo szalbierstwem i prostem kuglarstwem; jest to wywracać prawa przyrody w szalonej nadziei, że stąd dla operowanego błogie skutki nastąpią; lecz Stwórca, który dał przyrodzie prawa wiecznotrwałe, tej zniewagi bezkarnie nie przepuszcza, jak wiadomo z doświadczenia i zdrowy rozum dyktuje. Są to prawa t. zw. fizjologiczno-patologiczne, z któremi nie zgadza się ani teoria ani praktyka szczepnicza, co przyznają sami lekarze, zwolennicy i przeciwnicy szczepienia, jak Dr. Knssmaul, Dr. Roser, Dr. Morison i t. d.. Dlatego też szczepienie ospy naukowo uzasadnić się nie da i żaden z uczonych nie ośmielił się z rozprawką na ten temat sięgnąć po wyznaczone nagrody; upartych i fanatycznych zwolenników szczepienia wzywamy do napisania gruntownie uczonej obrony tego zabobonu, bo gołosłownym ich twierdzeniom teraz już wiary dać nie możemy, skoro rozum, nauka i doświadczenie inaczej świadczą mówiąc nam, że szczepienie ospy jest zabobonem, dziwolągiem lekarskim, monstrum! Więc może jeszcze z porządku nadprzyrodzonego spodziewać by się należało tych obiecywanych błogich skutków ze szczepienia? Ależ oni sami tego nie twierdzą, przynajmniej otwarcie i teraz, — bo z początku głosili o jakiemś nadzwyczaj nem posłannictwie Jennera od Boga na ratunek ludzki, że szczepienie krowianki wynalazł z Opatrzności Boskiej ten genialny Jenner, aby ochronić ludzi od największej plagi, jaką miała być choroba ospowa, najsroższa i nieuleczalna; chociaż w takie posłannictwo sami nie wierzyli, odrzucając dogmat Kościoła o porządku nadprzyrodzonym, a mówiąc tak jedynie dla zjednania sobie u ludu poważania i potulności. Przypuszczać w tym względzie błogie skutki wpływu nadprzyrodzonego, byłoby dla każdego prawego chrześcijanina bluźnierstwem i grzesznym zabobonem. Otóż wmawiać w Rządy i w społeczeństwo skutki szczepienia niemożebne, jest to albo łudzić siebie i drugich, albo z umysłu zwodzić i oszukiwać, bawić się szalbierstwem na największą skalę; jakoż ci „mężowie nauki” dokazali nadzwyczajnej sztuki, że im cały prawie świat uwierzył. Z tego powodu pisze w swej broszurce Adolf hr. Zedtwitz, że

  należałoby urządzić osobne sądy kryminalne na lekkomyślnych uczonych, którzy śmiałemi twierdzeniami wielkie sprowadzają na lud nieszczęście; aby się wykazało, czy ich karać jako zbrodniarzy, czy też puścić na wolność jako nieuków niepoczytalnych i niegodnych swego stanowiska.

  Ten surowy przycinek nie dotyczy naszych czcigodnych pp. lekarzy, którzy sami ubolewają nad tem, że ich w błąd wprowadzono i nie obstają przy pomyłce uporczywie, ale do zagranicznych, gdzie szczepienie wykonywa się z całą surowością i brutalną przemocą, gdzie pomimo tysięcy broszurek, dzieł naukowych i pism ulotnych, dowodzących niegodziwości szczepienia, pomimo próśb błagalnych o skasowanie okrutnego przymusu do szczepienia, żadnej folgi ludowi nie dają, a bywa, że w rodzinie dzieci jedno po drugiem ze szczepienia marnieją w boleściach i giną. My zaś pocieszamy się nadzieją, że jedno tylko pisemko wystarczy na wyświetlenie prawdy i usunięcie złego, co nie u nas powstało, lecz do nas przyszło z daleka jako zły duch w postaci anielskiej; skoro zaś wykrytą została jego szkaradna złośliwość, niech będzie strąconem do piekielnych przepaści, obciążone krzywdą ludzką, łzami i przekleństwem matek a cierpieniem dziatek niewinnych.

  IV.

  Szczepienie ospy sprzeciwia się Ewangelii Św., w której przytoczone są słowa najmędrszego, niebieskiego Lekarza, Jezusa Chrystusa, który wiedząc, co dziać się miało w przyszłości i dotąd się dzieje, dał przestrogę uczniom swoim, mówiąc: Nie potrzeba zdrowym lekarza, ale źle się mającym. Tymczasem lekarz-szczepnik narzuca się ze swoją błazeńską sztuką zdrowemu i z umysłu nabawia go choroby, jakoby mało miał chorych do leczenia i chciał ich sobie przysporzyć, pisze przezacny lekarz Dr. med. Nagel w obronie prawdy i godności stanu lekarskiego. Zakazuje oczywiście tej operacji Przykazanie boskie i kodeks karny: Nie zabijaj, nie kalecz niepotrzebnie, nie szpeć dzieci Bożych ani chełpliwie nie poprawiaj najpiękniejszego na ziemi stworzenia, jakiem jest człowiek szczodrze uposażony w siłę żywotną przeciwko wpływom szkodliwym, byleby przestrzegał niewzruszonych praw naturze nadanych; od innych chorób chronić będzie każdego nie szczepienie, ale świeże powietrze, czystość zewnętrzna i wewnętrza, umiarkawanie we wszystkiem, ostrożność i odwaga przystojąca istocie rozumnej.

  Zwolennik szczepienia Dr med. Kussmaul wyraził się chełpliwie 1869 r. „że nie przez przyrodę, ale przez sztukę lekarską, postawiła Opatrzność tamę zgubnej zarazie ospowej” — za takie bluźnierstwo wkrótce nastąpiła kara Boska zadając kłam jego słowom, albowiem po 4 latach t. j. 1873 przyszła na cały kraj (o Niemczech tu mowa) straszna epidemia ospowa, na którą zapadali przeważnie szczepieni i rewakcynowani (drugi lub trzeci raz szczepieni)! — Szczepienie ospy sprzeciwia się prawom i obowiązkom rodzicielskim wedle boskiej ustawy, aby opiekować się swojemi dziećmi i strzedz je od wypadków nieszczęśliwych; lekarz szczepiący przeciwnie powoduje rodziców, aby swe najdroższe skarby, zdrowe, wesołe dziatki narażali na oczywiste niebezpieczeństwo zdrowia i życia; jakoż po szczepieniu płaczą, smutnieją, marnieją; on zaś śmiał mówić, że to nic nie szkodzi! — To może wystarczy, aby potępić szczepienie ospy. Więcej racyj przytoczy się w dalszym ciągu przy stosownej sposobności.

  https://pubmedinfo.org/2017/02/22/historia-szczepien-przeciwko-ospie/

 87. Peryskop said

  Re 61 64 65

  Jeśli nie korpulentna, to postura „H” :

  https://www.budujmase.pl/trening/artykuly/typy-budowy-sylwetki-u-kobiet-ktorym-typem-jestes.html

 88. Yagiel said

  WAŻNY dziś komunikat Konfederacji w Sejmie RP:

  są dwie profesorskie expertyzy prawne: sejmowa i pozasejmowa z tezą, że
  marszałek Witek bezprawnie wymaga od posłów noszenia masek na twarzy i tym bar bezprawnie nakłada kary włącznie z pozbawieniem Posła prawa udziału w głosowaniu !
  .https://www.youtube.com/watch?v=bQPq8ZkiQVk

  Marszałek Witek, Prezydium Sejmu oraz niemal 450 z 460 posłów płci obojej są łamaczami Prawa/Konstytucji
  ryba zepsuła się od głowy i cuchnie
  tzn. jest zepsuta/zatruta czadem podmaseczkowym (fakt medyczno-polityczny)
  przez właścicieli tej hodowli – kt co teraz zrobią ? usuną Posłów z Sejmu i z pamięci – jak usuwali z Partii PZPR 😉
  niewykluczone też, niestety, niewykluczone, że właściciele tej fermy czy firmy…
  cuchną bar niż ona tu w Polsce

 89. Andzia said

  re 31
  A jaką tu dobrą książkę poczytać> Ostatnio wróciłam do powieści Prosta W poszukiwaniu zagubionego czasu i widzę, że rozdrabnia włos na czworo i po prostu ględzi. To co przekazuje mógłby ująć 4 x krócej. Widzę też, że książki, które robiły na mnie wrażenie, teraz mnie nudzą. Kaczor kiedyś powiedział, że Czarodziejska Góra T. Manna to najlepsza książka.Ja to czytałam w szkole średnie, potem kupiłam ale zaczęłam czytać i przestałam. Dialogi pensjonariuszy w Davos nie zasługują na to, aby poświęcić im czas. Za to nad Suknią DEjraniry Z. Kossak jako nastolatka płatałam jak bóbr, teraz zobaczyłam ją w innym świetle.

 90. osoba prywatna said

 91. Boydar said

  Naród polski nie daje sobie wstrzyknąć (76) żydowskich wynalazków, a ci którzy się nastrzykują albo narodem polskim nie są bo nigdy nie byli albo są odpadem produkcyjnym.

 92. wanderer said

  Dziekuje Ci Selerze! Pozdrawiam serdecznie!

 93. osoba prywatna said

  Kaczyński: Rosja chce odbudować imperium, trzeba wzmocnić polską armię
  https://www.salon24.pl/newsroom/1175956,kaczynski-rosja-chce-odbudowac-imperium-trzeba-wzmocnic-polska-armie

  ——
  Żaba nogę podstawia…
  Admin

 94. wanderer said

  Re 70

  Szanowny Panie Yagiel, przypuszczam ze chocbysmy probowali to zglebic do konca swoich dni, za bardzo do przodu nie posuniemy sie, tak jak wielu przed nami nie odkrylo niczego zzaskakujacego. Trzeba brac slowa jak sa, probowac zrozumiec ich znaczenie i poprzez pryzmat czasow i wydarzen w ktorym zyjemy probowac wyciagac wnioski. Na ile sluszne to tylko Bog wie. On dal nam wskazowki po czym poznawac ze czasy sa bliskie, jenak zaznaczyl ze nikt z nas nie bedzie znal daty ani godziny. Mamy byc po prostu czujni. I godni kiedy to nadejdzie.

  Ja wiem jedno, przed nami duza zmiana. Czy bedzie to koniec swiata? Nie wiem. Na pewo koniec swiata jaki znamy. Co nie znaczy ze ten „nowy” swiat bedzie gorszy. Wlasnie nie, bedzie nawiazywal do tego co w dawnych czasach bylo zdrowe. Bedzie normalny, taki o jakim w marzeniach i prosbach zwracamy sie do Boga.

  Pozdrawiam serdecznie.

 95. revers said

  Kaczynski spal jak p.lil farmazony Sam szefcio MON Blaszczyk na priwislanym szczycie NATO polinkowatych.

  Juz nawet inni szefciowie z mon wpadli na pomysl grawerowania zolnierskich sztyletow SS grawerkami “za zdrade fuhrera, bade wierny naczelnikowi.”

  A tak poza tym wokol koszar WP mozna czesciej spotkac roznych agentow NATO, CIA ej jak samych zolnierzy.

  Lepiej sa pilnowani nase zolnierzyki do dostepu do broni jak za czasow sowietow.

 96. osoba prywatna said

  Mateusz Piskorski: 09.10 Roberto Fiore aresztowany a jego partia Forza Nuova zagrożona delegalizacją

  .https://www.youtube.com/watch?v=7YtqKR0vM9k

 97. osoba prywatna said

 98. Marucha said

  Re 91:
  Panie Boydar, sądząc po Pańskich komentarzach, uważa Pan, że to co najgorsze w Polsce to na pewno nie Polacy…

 99. osoba prywatna said

  Bożena Dykiel kontra matriks
  https://www.ekspedyt.org/2021/10/26/bozena-dykiel-kontra-matriks/

 100. osoba prywatna said

  Rząd zwróci obywatelom pieniądze za covidowe mandaty. To konsekwencja orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Hiszpanii
  https://nczas.com/2021/10/23/rzad-zwroci-obywatelom-pieniadze-za-covidowe-mandaty-to-konsekwencja-orzeczenia-trybunalu-konstytucyjnego-hiszpanii/

 101. osoba prywatna said

  Dostanieta ale kopy na doope.
  https://nczas.com/2021/10/26/polski-lot-chce-od-amerykanskiego-boeinga-1-miliard-zlotych-odszkodowania/

 102. osoba prywatna said

  Wczoraj w brytyjskiej żydolandii został zamordowany sir David Amess, tamtejszy wieloletni parlamentarzysta. To niedwuznaczne ostrzeżenie, „message” od Mossadu, czy innego Shit Betu, dla wszystkich parlamentarzystów, w tym także ich europejskich odpowiedników, aby nie śmieli przeciwstawiać się rosnącemu terrorowi fałszywej pandemii oraz wielofunkcyjnym, trans-humanistycznym szprycom constans, aplikowanym potulnej publiczności aż do ostatniego, zamierzonego trupa i ostatnich oznak człowieczeństwa u pozostałych po hiper-holokauście przy życiu 500 mln szczęśliwców z Georgia Guidestones, tyrających w chemiczno-genetycznym stuporze a la Aldous Haxley na ca. 20 mln żydowskich Übermenschów, a także planowanemu zamordyzmowi na modłę australijską, czyli sowiecką, ergo: żydowską do kwadratu, czy raczej do potęgi entej.
  https://noweateny.pl/International/details/416/NA-ZACHODZIE-BEZ-ZMIAN-CIOSW-NOEM-W-KOCI-KATOLICKI-WOLNO-OBYWATELSK-I-PRAWA-CZOWIEKA

 103. Boydar said

  @ Pan Gajowy (98)

  Tak uważam; „do ustalenia pozostaje” czym jest to najgorsze. Tu radość i ulga zakonnicy gdy dotarło do niej że „prostytutką” , ma moje pełne poparcie i zrozumienie.

 104. osoba prywatna said

  Adam Karczewski jak dbać o drzewa

 105. Yagiel said

  Ależ Panie Wanderer Szanowny/94, może nie chciejmy wprzód, bo – sam Pan przecież powiedział o wgłębianiu – o wgłębianie się chodzi! Jeśli się kto boji jutra, to zazwyczaj zaniedbuje dziś, nie wgłębia się właśnie – i tak traci i dziś, i jutro.
  Lecz przedsię nie boji się Pan Dużej Zmiany wkrótce – oczekuje Pan jej z nadzieją powrotu do „tego, co w dawnych czasach było zdrowe”. Ba! W dawnych czasach byliśmy młodzi i zdawało się, że zdrowie to stan naturalny-i-niezmienny-nieutracalny… No to znaleźli się poganiacze w przyszłość nie-zdrową. Czas tak za szybki ? Raczej za dużo mebli z tym pokoju – aż miejsca na czas, na oddech w nim zabrakło: nastał niepokój…

  Mam dla Pana /nie tylko dla Pana/ ciekawy kolejny
  cotygodniowy raport Benjamina Fulford’a/BF o rozwoju sytuacji na Ziemi:
  .https://www.youtube.com/watch?v=R_EdFewlfek
  widzi Pan tę Witek na końcu ? 😉
  To żarcik na okoliczność, że znów wśród najważ więści jest o Polsce:
  w kontekście odejścia Angeli H-no-i-M oraz dymisji prezesa Banku Federalnego czy Centralnego Niemiec: facet się wypisuje z końcem tego roku – chyba że wróci DeutscheMarke… I właśnie Morawiecki jest przywołany jako obrońca Złotówki i w ogóle NIepodległości Polski: Albo Niepodległość w UE, albo nie będzie UE/IV Rze… No-no!
  Tezy BF, jak je spamiętałem:
  1. Xazaria w końcowym roz-wale, więc jej twarze odchodzą: dwie już wym. i Schwab i w ogóle większość rządów Wielkiej 7 już pakuje szczoteczki do zębów… Oby!
  2. W tych oraz innych państwach Wojsko dostało wolną rękę do usunięcia rządów – właśnie trwa ustawianie się wojsk na listopadowe działania ostateczne: na razie w hotelach… Wolną rękę od Kogo ?
  a) w tym kontekście być może większa aktywność NATO w Ukrainie to nie agresja na Rosję/dym-zasłon/, lecz na współwładców Zeleńskiego – na dwoje Baba Yga… zawsze taka była SPytia 🙂
  b) w Euro… w UE poszła akcja 46 nalotów jednocześnie – na szkodę Ndraghetty.
  3. Bidon-Fake kończy się! właśnie na granicy z Mexico – uwaga – kartele przemytników wygrały bitwę i zajęły jakieś miasteczko
  tylko czekać dalszych zaborów terytorium USA ! Może być krwawa wojna, bo BLM+ uzbrojiła wiele grup partyzanckich – jasne, że nie przeciw kartelom, kt dają tanie narkotyki ! Przeciw Republikanom a zwłaszcza Białym MAGA
  a) o czym ci wiedzą (nie darmo Trump i Asange to rodzeni bracia) i są przyczajeni…
  b) czego sygnałem był strzał Alec’a Baldwin w Ukrainkę, oczywiście szpiega zaatlantyckiego – oczywiście kompletnie /NIE/przypadkowy; ten facet nie lubi Słowian: rok temu pobił czy uderzył naszego
  c) rodziny Rezerwy Federalnej są kompletnymi bankrutami, więc wszystko zależy od
  4. Chin: nadal są pod władzą Si Dzin Pin, kt jest na smyczy Xazarów i chce podlegać ONZ/Xazarii – ? Bo poprzez tego Xazar-Si Dzin Xazaria ma nadzieję kontrolować nadal USA…

  I tu dla mnie – nadal – niejasne są info i motywacje BF: co do motywacji i zamiarów Chinów-komunistow paryżskich… ALe obym nie miał większych kłopotów niż te, nie moje zresztą…

  Więc już nie będę Szanownemu Panu Wanderer referował, bo może niezainteresowany – ?
  Tak czy siak korzenie tego Zła, kt teraz usycha, zostały podcięte; a chodzą słuchy, że to bardzo stare korzenie !
  Na szczęście korzenie Dobra: drzew oliwkowych w Ogrójcu Getsemani na Górze Oliwnej są nie niej stare a życiodajne, więc należy pisać je: Drzewa Oliwkowe 🙂
  No to niech z nich Oliwa Sprawiedliwa na wierzch wypływa…

  ps/ w listopadzie mogą być przerwy w dostawach – przejściowe, ale mały zapas oliwek tych czy greckich czy orzechów włoskich nie zaszkodzi 🙂

 106. Yagiel said

  Przepraszam, Wandererze ! Odwzajemniam pozdrowienia !

 107. Boydar said

  „… jak dbać o drzewa …”

  Przede wszystkim nie wieszać za dużo na raz, zwłaszcza na tych młodszych.

 108. Piskorz said

  re 89 Jeśli b. długiego i nudnego Prousta..to tylko ewent. w jęz. franc. „Czarodziej
  ska góra”, b. dobra lektura, ale nie dla nastolatki. Z włoskiej polecam „Pustynię tatarów” Buzzati. Z naszej „Szkice piórkiem” Bobkowskiego /sic!!!,
  Rembeka St. lub opowiadania Kornel Filipowski. Zygmunt Haupt b. mało znany..!! Wyd. Czarne ma b. dobre reportaże /sic!!/ Warto czytać pamiętniki, wspomnienia, biografie…! Żyda” Kraszewskiego !!. Na koniec Bieżeństwo 1915″. Zapomniani uchodźcy”. /sic!!!/. Jest tego cała cała masa; życie nie starczy.! A z politycznych np Żyd międzynarodowy” Forda..np.

 109. Piskorz said

  re 104 Dobra uwaga na początku, że leśnictwo jest normalne”…A JESZCZE BARDZIEJ NASI LEŚNICY…tak pracowici, kompetentni, zaangażowani, kochający nasze lasy i swoją pracę !! Znam takich, więc wiem co piszę. ! Niemcy za babci-komuny bardzo chwalili naszą gospodarkę leśną. Tak było ponad 25 lat temu .

 110. revers said

  Re.107

  A co z tymi sadami jablek z lubelskiego lub nowosaadeckiego?

  Widzialem Zdjęcia na fb z polskich sadow gdzie dorodne jablka lezaly sobie na ziemii szukaly gospodarza, zbieraczy jablek i rynki zbytu i nie znalazly . Znowu Putin nie chcial polskich jablek a unia pejsow czasami chojnie doplaca za lezenie i gnicie jablek na ziemii.

  Komorowskiego tez nie ma za prezydenta by jablkami masowo necic dziczki przed polowaniem na dziczki.

 111. revers said

  Re102

  Take jest rzeczywistosc globalna , czy europejska.

  Dodam tylko ze wszyscy internauci na swiecie, straznicy wolnosci na telegramie zachwycali sie masowymi i widowiskowymi protestami W Rumunii z powodu paszportu szczepien.

  A od poniedzialku wprowadzono W Rumuni godzine policyjna i juz wszyscy stadnie i zgodnie czekaja na swoja dzialke c19.

  Lub inne kwarantanny porownywalne z obozami ws2.

 112. maks said

 113. Yagiel said

  Uwaga Boydara/107 – prawdziwie ekologiczna 🙂 🙂
  na starej jabłonce w sadzie Babci zaczepiłem żerdkę i ćwiczyłem na niej podciąganie ! chudzielec ale z muskułami da się żyć…

  W ogóle humor mam lepszy, bo znalazłem trop do zrozumienia Chin – jasne, Fursow !
  w 2016 roku wykład i odpo na pyt a to o Stalina, czy przydałby się Nowy? nie, Nowa Oprycznina !a to realną liczbę mieszkańców Rosji? Może byc realnie ok. 70 mln – wtedy w 2016, a to o władzy w USA: sami dewianci zabijania i krwi ! błe!
  a to że Chiny w 15 lat padną…
  Ten wątek dokładniej:
  .https://www.youtube.com/watch?v=mVLFyxpflLA
  jak to było z Chinami w 89 ?
  Wojsko przejęło władzę kosztem KPCh: w 3 dni po masakrze na Placu TAM kilka tys czołgów było zniszczonych: kto?
  Przecież nie studenci, tym bar , że martwi… Więc w czym rzecz ?
  Była wtedy próba chinskich reformatorów w stylu Gorbaczowa – poparł ich garnizon pekinski, ale garnizony prowincjonalne zadławiły to: stąd te krwawe walki w Pekinie i tysiące spalonych czołgów…
  Od tej pory wojskowi kontrolują równowagę między klanami w KPCh i póki co sytuacja jest spokojna; pod warunkiem dobrobytu społeczeństwa – jeśli przyjdzie kryzys… No i teraz mają kryzys!
  NIE!
  Nie wyjaśnił jednak zależności Chiny-Xazaria, a bez tego… Armia Chin jestw rękach Xazarii ? X to temat bodaj zakazany w Rosji

  Tezy Fursowa o Chinach: dlaczego 15 lat: 1. im więcej będzie sukcesów ekonomicznym, tym większe będą nierówności/konflikty społeczne, 2. tylko 25% Chin można wykorzystywać rolniczo, a ludzie lubią mięso! i teraz uwaga: proporcje:
  wyproduk 1 tony mięsa wymaga 7 ton ziarna, a dla zbioru 1 tony ziarna potrzeba 1000 ton wody ! Nie pomylił się? nie 100 ton?
  wtedy wychodzi proporcja: na 1 tonę mięsa potrzeba 700 ton wody – a z wodą w Ch słabo… teraz nie brakuje, ale – nadmiar!
  I objaśnienie:
  kolosalne rozwarstwienie robi się w Ch między bogaczami a biednymi, między bogatymi i biednymi regionami – to rodzi naprężenia; w dodatku tam jest 9 partyjnych klanów, a dwa najważ: Pekin/Leole i Szanghaj/Targaszin… (o ile dobrze usłyszałem) Armia to utrzymuje w ryzach: tj. wtedy w 2016 to działało – teraz w 2021 ? mają wielki problem i … czas życia do 2030 – wg Fursowa

  A Europa wg niego ? Ładnie powiedział:
  to życie po śmierci…
  Może miał na myśli UE ? w Polsce widać, że to Kl Polin po/na śmierci Polski (a Polska’1918 była po śmierci RzPlitej Jagiellońskiej)
  .https://www.youtube.com/watch?v=mVLFyxpflLA

  No taaa, jak tu nie mieć dobrego humoru ?
  Jak to Klaus Schwab napisał wreklamie „kapitalizmu inkluzywnego” pt. WIELKI RESET ? Będziecie mieć NIC i będziecie Szczęśliwi 🙂
  Zależy kto… Ale na grobie tego Schwaba będę tańczył ! A dziś
  dobrano:)

 114. Yagiel said

  50 lat temu ta żerdka na Jabłoni Babci 🙂
  muskuły zostały ! sad wycięli Młodzi, bo truskawki !

 115. Piskorz said

  re 112….a mój śp. Brat /były II sekr. Ambasady Australii w Wiedniu, Ankarze, Belgradzie, krótko w stolicy i Moskwie/…..to teraz na pewno w grobie się przewraca !!! Farewell normalna Australio !!

 116. Maverick said

  Aktor Jim Caviezel, który grał Jezusa w filmie Passions Mell Gibsona.

  To może ci pomóc zbudować siłę w wiarę i fakt że zbawienie jest tylko poprzez Jezusa. Teraz gdy jesteśmy w obliczu wojny z Lucyferem ma to niezwykle mocne przesłanie.

 117. Anne said

  Dziś wykonałam 96 testów na covid. W niemieckim DPS. Wszystkie negatywne. ( Nie wykluczam, że to moja negatywna energia tak działa.) W statystykach pozytywnych niestety leżymy, więc zwiększamy częstotliwość testowania. Od razu przychodzi mi na myśl biedny umierający staruszek z zeszłego roku, którego, mimo, że był w stanie agonalnym testowano 3x dziennie aż do śmierci, bo za każdym razem test wychodził negatywny.
  Jednocześnie dzisiaj pojawił się w niemieckiej prasie tekst, że restauracje, organizatorzy imprez, oraz właściciele sklepów ( również spożywczych) mają możliwość przyjmowania u siebie tylko w pełni zaszczepionych oraz ozdrowieńców.

 118. seler said

  re: 68 Yagiel

  „…Czy wtedy padły wszystkie potrzebne pytania ?
  Jak myślisz, Wandererze ?
  Jak myślisz, Selerze ?”

  ——–

  przeważnie jest zawsze więcej pytań niż odpowiedzi, ale kto pyta nie błądzi [ponoć] 😉
  kiedy Jezus Słowo Boga przyszedł na „ten świat” wiedział, że będzie coraz gorzej
  z rodzajem ludzkim, albowiem człowiek ma tylko cząstkową wiedzę lub świadomość,
  oczywiście wiedza nie zbawia sama w sobie, wybawia od zła WIARA Bogu Stwórcy
  i postępowanie według Jego Praw – podobnie w przepisach ruchu drogowego…

  najlepszą Metodą jest zawsze żywa, autentyczna Relacja z Ojcem [duchowo]
  aby mnie nikt nie zwiódł, ani wilki w owczej skórze, ani fałszywi pośrednicy,
  ani upadły człowiek, ani upadły anioł [demon], ani… minister Wtorkowski, czy jak mu tam

  [Yagiel] – Powiedziane jest WYRAŹNIE w NT: … NA OSOBNOŚCI
  może nie jest to najlepsze tłumaczenie, gdyż lepiej byłoby OSOBIŚCIE
  czyli w Duszy, rozumem i sumieniem, w Duchu i w Prawdzie, w Relacji z Duchem Świętym
  jako Charakterem Boga Ojca – za pośrednictwem Jedynego Zbawiciela Jezusa Słowo

  kiedy nie było jeszcze Słowa Pisanego [albo tylko dla nielicznych], to dzięki Wiernym
  została spisana Biblia, jako Przekaz dla ludzi, obecnie nie ma problemów z Jej czytaniem,
  kiedy mam wątpliwości, to najlepiej zapytać wprost Ojca, albowiem Jezus obiecał,
  że ześle mi Pocieszyciela, Ducha Świętego [jako Charakter Boga] bym nie pobładził
  i nie dał szie zwodzić… kto błądzi lub gardzi Bogiem słucha podszeptów szatana i demonów

  a czy są to Czasy Ostateczne [systemów i upadłej ludzkości] ? – wychodzi na to, że tak,
  jak za Dni Noego…

  dziękuję, że mnie zapytałeś – pozdrawiam serdecznie 😉

 119. https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/chinski-producent-ujaw

  CHIŃSKI ZAJOB – 50 razy DROŻSZY od południowokoreańsko-indyjskiego XENONA-Tata: http://wandaluzja.pl/?p=p_352&sName=wiatrakowiec//
  Gdy premier Donald Tusk dowiedział się, że Waldemar Pawlak sprzedał Południowokoreańczykom licencję mego AEROBUSA to wyrzucił Pawlaka na Zbitą Morde.

 120. Yagiel said

  Selerze, dziękuję, że odpowiedziałeś – i TAK jeszcze !
  pozdrawiam serdecznie 🙂

 121. Piskorz said

  !!!! W Anglii nie jest ciekawie; In Filialen von Großbritanniens größter Handelskette Tesco etwa werden in den Regalen immer häufiger Kisten gesichtet, die mit bedruckten Kartons abgedeckt sind, auf denen Spargel, Karotten, Orangen und Weintrauben zu sehen sind – um wenigstens den Anschein zu erwecken, daß es keinen Mangel gibt. ps. Nie mam czasu tłumaczyć /jest wujek G./ Reszta inf na http://www.zuerst.de W USA to- samo!!

  ———–
  Na przykład w oddziałach największej brytyjskiej sieci detalicznej Tesco coraz częściej można zauważyć na półkach [puste – admin] pudełka pokryte zadrukowanymi kartonami ze szparagami, marchewkami, pomarańczami i winogronami – aby przynajmniej sprawiać wrażenie, że ich nie brakuje.

  Admin

 122. Sebastian said

  Co prawda jestem jeszcze w trakcie czytania książki pt. Bezlitosna immunizacja. Prawda o szczepionkach autorstwa Kotok Aleksander, to na obecnym etapie nie mam już żadnych złudzeń co do tego, że szczepionki nie są żadnym dobrodziejstwem dla ludzkości tylko jedną wielką ściemą dla mas ludzkich i okazją do mnożenia do niebotycznych rozmiarów fortun dla możnych tego świata.

  To co dzieje się obecnie na naszych oczach powinno skłonić nas przynajmniej do minimum zadania sobie trudu aby sięgnąć do źródeł

  Klub Inteligencji Polskiej 29/05/2021
  Nawet „Historia sukcesu szczepionki przeciw ospie” wydaje się być całkowicie sfabrykowana!

  Czy sukces szczepionki przeciw ospie może być pierwszym kłamstwem? Spójrz na dowody

  Ospa była pierwszą chorobą, jaką kiedykolwiek zaszczepiono, i była to pierwsza i jedyna ludzka choroba, która została uznana za „wykorzenioną”, prawdopodobnie dzięki globalnym kampaniom szczepień WHO. Dlatego jest to ulubiona „historia sukcesu”, którą uwielbiają zwolennicy szczepionek wymachiwać.

  Ale co, jeśli powiem ci, że to poważne oszustwo? Zanim zaczniesz się śmiać że lanie wody, zapoznaj się z możliwymi do zweryfikowania dowodami poniżej. Szokujące, szczepionki przeciwko ospie zabiły miliony ludzi na całym świecie, powodując ospę, posocznicę, kiłę, tężec, trąd, gruźlicę, różę, agresywne nowotwory…

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  1. KONTROLA I SANITACJA, A NIE SZCZEPIONKI, ZWALCZONA OSPA

  Powiedziano nam, że ostatni przypadek naturalnie występującej ospy miał miejsce w 1975 r., a ostatni przypadek naturalnie występującej ospy prawdziwej (powodującej łagodniejszą postać ospy z dużo mniejszą śmiertelnością) miał miejsce w 1977 r. do lat intensywnych kampanii szczepień WHO przeciwko ospie.

  Jednak „w 1974 r. oszacowano, że w krajach rozwijających się odsetek zaszczepień był mniejszy niż 5 % w przypadku szczepionek rozprowadzanych przez EPI (Rozszerzony Program Szczepień Światowej Organizacji Zdrowia), z wyjątkiem nieco większego pokrycia szczepionką Bacille Calmette – Guérin (BCG) . ” – Wright, PF i wsp. (1991) 1

  „To żałosne i niedorzeczne powiedzieć, że kiedykolwiek pokonaliśmy ospę za pomocą szczepionek, podczas gdy tylko 10% populacji zostało kiedykolwiek zaszczepionych ”. – [ Dr Glen Dettman , patolog, przyznał (wraz z wybitnym australijskim lekarzem dr Archie Kalokerinos ) Australijski Medal Zasługi dla „Wybitnych Badań Naukowych”. (1978)]

  „(S) mallpox został zlikwidowany na całym świecie do 1980 roku pomimo dobrowolnych polityk szczepień w wielu jurysdykcjach”. – Perisic i Bauch (2009) 2

  WHO sama poczyniła kilka bardzo interesujących stwierdzeń, w swojej publikacji zapowiadającej ostateczne zwalczenie ospy prawdziwej i opisującej, jak do tego doszło: „ Zwycięstwo dla całej ludzkości ” dr Donalda A. Hendersona 3 , który kieruje kampanią zwalczania:

  „Bardziej niepokojące było odkrycie, że ospa często się utrzymywała , nawet gdy szczepienia podawano 80 procentom populacji ”.

  Z drugiej strony: „Nawet na obszarach, gdzie poziom wyszczepialności był niewielki, przenoszenie ospy prawdziwej często można było szybko zatrzymać. Dlatego teraz większy nacisk położono na komponent strategii obejmujący powstrzymywanie nadzoru… ”

  (Mówi się również, że dr Henderson napisał następujący fragment (chociaż nie próbowałem znaleźć kopii książki): „Wiarygodne dane są zaskakująco skąpe, jeśli chodzi o skuteczność i trwałość ochrony zapewnianej przez szczepienia (przeciwko ospie). ”– szczepionki, 3 rd edition, 1988)

  Ostatecznie to właśnie ten agresywny, skrupulatny nadzór nad chorobami i powstrzymanie ich zwalczania wykorzenił ospę w krajach trzeciego świata (ale zobacz poniżej o innych pokswirusach).

  Ma to sens, ponieważ przerwanie transmisji ospy przez szybkie zidentyfikowanie przypadków i izolowanie ich, zapobieganie bliskim kontaktom z nimi innych osób, zapobiegłoby przenoszeniu wirusa. Wirus ospy (variolola) infekuje tylko ludzi (i może utrzymywać się do 12 dni w gruczołach ślinowych i hemolimfie pluskiew , które żywią się krwią zakażonego żywiciela, Epstein, GV i wsp., 1936 4 ). Nie ma innego rezerwuaru gospodarza (ale istnieje wiele podobnych wirusów ospy zwierzęcej, patrz dalej).

  Co najważniejsze, „izolacja” musiałaby koniecznie wiązać się z czyszczeniem i odkażaniem gospodarstwa domowego, z uwagi na przekonanie, że wydzielina z jamy ustnej i gardła oraz strupy pacjenta, które obficie lądują na ich pościeli i odzieży, ale także w ich bezpośrednim otoczeniu, mają wysokie stężenie wirionu ospy. – Patrz publikacja WHO, Fenner, F. i wsp. (1988) 5 , str. 166.

  Ale oczywiście sponsorzy kampanii WHO na ospę przez cały czas zamierzali wykorzystać ten sukces do stworzenia szczepionek jako świętego, niedotykalnego zbawiciela ludzkości! Dlatego nie wspomina się o warunkach sanitarnych, słyszymy tylko o szczepionkach. Rzeczywistość jest taka, że ​​izolacja i warunki sanitarne były tak skuteczne, POMIMO szczepień pierścieniowych bliskich kontaktów wokół przypadków indeksowych.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Poniżej omówię historyczne dowody wskazujące, że higiena i izolacja były kluczem do wyeliminowania epidemii ospy.

  Z drugiej strony szczepienia historycznie zwiększały podatność na zakażenie ospą i śmiertelność z tego powodu, a także spowodowały dramatyczny wzrost wielu innych okropnych chorób, które można zaszczepić (trąd, kiła, gruźlica, tężec, itp . ) . Czasami kampanie szczepień prowadziły do ​​epidemii ospy prawdziwej.

  Istnieje również wiele historycznych dowodów na systematyczne fałszowanie poprzez wytyczne dotyczące diagnozy, aktów zgonu itp., aby podtrzymać kłamstwo dotyczące szczepień. Rządy, instytucje medyczne i naukowe usilnie ignorowały we wszystkie twarde dowody naukowe, na które wielokrotnie zwracano ich uwagę i przed sądami, pokazując bezużyteczność i niebezpieczeństwo szczepionek,

  W dużym stopniu opieram się na ogromnym zbiorze książek historycznych i oficjalnych zapisów dotyczących tej i wielu powiązanych tematów (z którymi oczywiście nie zgadzam się) na niezwykłej stronie internetowej: http://www.whale.to/ – moja głęboka wdzięczność dla twórcy tej strony!

  Istnieje tak obszerna dokumentacja historyczna oszustwa szczepień, którą alopatyczny establishment medyczny i media prawie wymazały z naszej zbiorowej pamięci, a biblioteki publiczne systematycznie oczyszczały je z fizycznej egzystencji.

  Program nakazu zastrzyków dla całej ludzkości jest dziś jaśniejszy niż kiedykolwiek. Dlatego tak ważne jest ujawnianie historycznych kłamstw, na których opiera się całe ich przedsięwzięcie.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  2. SZCZEPIONKI NA MAŁĄ OSPĘ BYŁY NIEDOSTĘPNE, AKTYWNYM MATERIAŁEM BYŁA ROPA, WPROWADZONYM DO OTWARTYCH CIĘĆ NA RAMIENIU

  Należy ogólnie stwierdzić, że do szczepionek ospy nie używano prawdziwej ospy (wirus ospy), lecz zostały przygotowane z ropą zwierząt, gdzie ospy wirus został zaszczepiony na ich cięcia skóry.

  Według CDC „krowianka należy do tej samej rodziny co ospa krowia i ospa wietrzna (ospa), ale różni się genetycznie od obu. Pochodzenie wirusa krowianki i sposób jego powstania w szczepionce nie są znane ”. 6
  Czy nie jest to niezwykłe, że przez prawie 180 lat świat wprowadzał ropę z wirusem niewiadomego pochodzenia do ogromnej liczby swojej populacji, wierząc, że pomogła ona w zapobieganiu ospie prawdziwej?

  Dokumenty historyczne (głównie własne pisma Edwarda Jennera, wynalazcy szczepionki przeciwko ospie) sugerują, że Jenner mógł pierwotnie uzyskać wirusa krowianki poprzez przeniesienie „ mazi końskiej ”, która jest bardzo śmierdzącym bolesnym materiałem na końskich piętach, na sutki krowy, a następnie uzyskał krosty ospy krowiej z tego. infekcja ( vacca oznacza krowę, dlatego nazwał ją „krowianką”). Jednak krowianka różni się również od ospy końskiej.

  Przez cały pierwszy wiek i więcej praktyk szczepień przeciwko ospie, ten materiał wyjściowy, krowianka, był następnie wprowadzany do ran ciętych różnych zwierząt (patrz częściowa lista w linku poniżej), najczęściej krów lub cieląt, w celu uzyskania materiału krostkowego, który została drobno zmielony i rozlana do butelek jako szczepionki lub „limfa”, jak ją zwodniczo nazywano.

  Niektórzy producenci wykorzystali nawet zwłoki pacjentów z ospą prawdziwą jako materiał źródłowy. Bardzo często, aby zapewnić „świeżość” materiału do szczepień, wykonywano przenoszenie z ręki do ramienia, czyli krosty powstałe na ramieniu jednej osoby szczepionej były używane do zaszczepienia drugiej.

  Dlatego to , co zostało wprowadzone do człowieka, przeszło przez wiele zwierząt i ludzkich ciał . Możesz przeczytać szczegółowe opisy produkcji „limfy” w rokuJT Biggs (1912) , część 12, Leicester: Sanitation versus Vaccination. 7 (ostrzeżenie: SUPER BARBARYJNY I REPULSYWNY!)

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/05/nawet-historia-sukcesu-szczepionki-przeciw-ospie-wydaje-sie-byc-calkowicie-sfabrykowana/

 123. seler said

  dla Wszystkich

  „Koncert z okazji otwarcia Muzeum Tercetu Egzotycznego.

  Muzeum Tercetu Egzotycznego zostało otwarte 17 sierpnia 2014 roku w miejscowości Lubiń (ul. Mickiewicza 3). Uroczystego otwarcia dokonała Izabella Skrybant-Dziewiątkowska. W muzeum znajdują się rękopisy Zbigniewa Dziewiątkowskiego z najsłynniejszym przebojem „Pamelo żegnaj”.
  […]” [pod nagraniem]

  Tercet Egzotyczny – Koncert (Live in Lubiń 2014)
  .https://www.youtube.com/watch?v=U-c9RjxO_cE
  ________

 124. Carlos said

  Ta mala qurwa szykuje nas na wojne z Rosja.

 125. D-T said

  A tutaj taka ciekawostka nieco archiwalna, jednak nabierająca sensu w analizie historycznej: .https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-wolff-poweska-niemcy-odrzucali-denazyfikacje-jako-dzialalnosc-stygmatyzujaca
  „Czym miał być Proces Norymberski, a czym się okazał? Według wielu opinii stał się swego rodzaju rozgrzeszeniem narodu niemieckiego, który mógł powiedzieć, że winni byli wyłącznie najwyżsi dygnitarze III Rzeszy.”

 126. JanuszT said

  Re 105:

  Jeśli chodzi o Aleca Baldwina to uważam go za mega gwiazdę Hollywood i w ogóle jego braci także. Alec oddał strzał z rewolweru do UPAdlinki ponoć przypadkowy, na planie filmowym. Nie wiem, nie byłem tam, nie wiem czy celowo czy nie, pan Revers sugeruje, że Alec ją „kropnął” celowo, na zlecenie hollywoodzkiej mafii pedofilskiej, bo ponoć miała kręcić film o pedofilii w Hollywood? Nie wiem jaka jest prawda. Panie Yagiel jeżeli Alec wpie*r…dol…ił „naszemu” jak pieszczotliwie pan to ujął, to chyba musiał mieć powód i nie należy go z tego powodu osądzać „od czci i wiary”. Alec Baldwin na pewno nie jest wariatem i psychopatą, ale mogę się mylić.

 127. Bezpartyjna said

  „W 1993 roku WEF uruchomiło program o nazwie Global Leaders of Tomorrow. W 2004 roku został przekształcony w program Young Global Leaders. Program jest często nazywany ze względu na zwięzłość Global Leaders. WEF nie reklamuje szczególnie treści tej działalności. W wielu krajach WEF ma „swoich ludzi”, którzy potajemnie wyszukują i wybierają kandydatów w terenie.
  Program przygotowuje liderów w dziedzinie polityki i administracji publicznej, którzy po pewnym czasie stają się ministrami, premierami, prezydentami państw. WEF działa również jako trampolina dla pewnej kategorii młodych ludzi w obszarach takich jak media, biznes, kultura. W ciągu 28 lat trwania programu WEF stworzył masę krytyczną „swoich ludzi” w większości krajów świata. Co zaskakujące, większość krajów reaguje w ten sam sposób na polecenia płynące „z góry” z ONZ i jej wyspecjalizowanych organów, Banku Światowego, MFW, WTO, OECD itp…”

  https://wps.neon24.pl/post/164153,kadry-decyduja-o-wszystkim

 128. NyndrO said

  Panie Carlos, a konkretniej? Że niby Kaczy miałby mieć na to wpływ? A jeśli przyjać, że ta wojna już trwa, to niby miał na to realny wpływ . I co w tym popieprzonym świecie ma znaczyć ” nas”? Bo odpowiedź na to ostatnie powinna paść najsampierw.

 129. Greg said

  https://rumble.com/vmr9hv-wywiad-z-bratem-alexisem-bugnolo.-to-jest-armageddon.-ludzie-nie-zdaj-sobie.html

 130. Boydar said

  A cużeś Ty się taki merytoryczny zrobił ???

 131. NyndrO said

  Kokaina nie działa! To placebo, a David Bowie na ten przykład wywalał pieniadze w błoto. By nie wywalał, gdyby żył w Polin. https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/olsztyn-smiertelny-wypadek-biegli-w-organizmie-adwokata-byla-kokaina/bp0e3vs,79cfc278

 132. NyndrO said

  A tyn jaki.gupi!
  .https://youtu.be/F-YOTJoKz_o

 133. seler said

  Młodzi i moralni: Mafia II. Odcinek 2


  ________

 134. Carlos said

  Re Nyndro. Nawet jesli nie ma wplywu , to ( gdyby mial honor) zrezygnowal by z polityki ( marzy mi sie). Jestem po ludzku wsciekly na Putina za jego grzecznosc i uleglosc w kontaktach z bandytami. Powinien dawno zrobic male trzesienie ,zanim bedzie musial zrobic Armagedon.

  ——
  Panie Carlos. Putin ma chyba lepszych doradców, niż my.
  Admin

 135. Jack Ravenno said

  Zachorowałem na grypę.
  Skurwiele tak nam upośledzili odporność, że dosyć ciężko to przechodzę. Zwykle dzień fest gorączki i pozamiatane. Obecnie już prawie 3dni się bujam i jakoś wracam do siebie. Dbajcie o zdrowie i nie bierzcie tego goofna to może ocalejemy 🙂

 136. Yagiel said

  ad JanuszT@126 – uwielbiam takie frazy: on NA PEWNO nie jest to czy tamto, ale MOGĘ SIĘ MYLIĆ 😉 😉

  Jeśli ktoś ma kłopot z popędliwością i agresją – na parkingu, na planie – to może… No właśnie: co ?
  Żona/wdowa czy narzeczona Brandon’a Lee, zastrzelonego na planie filmowym w 93/?/ (jest jakiś związek między…) wystosowała apel o usunięciu z planów filmowych prawdziwej broni, zwłaszcza palnej – do dziś było 50 tys podpisów pod !

  Nie podawałem Tu teorii krążących po internecie na temat Alec’a Baldwin i tego strzału NIEprzypadkowego – z wyjątkiem cotyg. przeglądu BF /CM/, który jednak ma rangę; aktor AB jest wybitny, a na pewno gwiazdor – nieco gasnący wprawdzie:
  więc sam sobie zafundował film/western, zapłacił ekipę, a tu – ekipa buntuje się, że on za dużo wymaga-za mało płaci…
  I to kto – Ukrainka ! Wychowanica tajnej bazy w Murmańsku. Więc na lodziach podwodnych mogła znać się lepiej niż on.

  Pozostaję pod wrażeniem kilku jego rol, a nawet jego brata, kt walczył z Niedźw/Grizzly u boku Anthony Hopkins’a – poczekam, czy coś jeszcze wyjdzie na jaw (np. dziwne jest podobieństwo między Baldwin’ami, Hopkins’em i np. Ronald’em Koeman, nieprawdaż?) – może ? Wszelako dla mnie wyrażenie „gwiazdor HOLLYWOOD” nie jest pozytywne, a tym bar gwarancją uczciwości ludzkiej nie jest: nie po to zrobili HOLLYWOOD ci, co sami korzeni nie mają. Firmę tę określam HELLYWOOD, tj. Piekielne Drzewo, i czekam ogłoszenia jej bankrutem, wrogiem publicznym czy inną psujnią ludzi… zamkniętą !!!

  Na 1. dzień bez Merkel/Hitler już się doczekałem 🙂
  Jeśli sprawy decydować się będą w tempie LISTOPAD=XAZAROPAD, to daj Boże Wolność w Grudniu !
  Może być i po południu. A nawet wieczorem – byle przed Pasterką…

 137. NyndrO said

  Ale czemu miałby rezygnowac, czy nawet odchodzić. Ma najwieksze poparcie w Polsce. Widział Pan gdzieć coś o honorze u Machiavelliego?

 138. Yagiel said

  ad Carlos@133 – polityk/a i HONOR wykluczają się; Władca i HONOR już nie, ale…
  polityk/a i WŁADZA wykluczają się: serial ukrainski ‚Sługa Naroda” Kołomojskiego był najtańszym wypromowaniem Zeleńskiego na „PRAWDZIWEGO” PREZYDENTA 🙂
  W tym serialu od początku wiadomo, że to grupa kolesiów-Oligrachów gra sobie w MONOPOLY ale Prawdziwymi Obiektami typu lotniska, fabryki, szpitale, banki, hotele; gra też prawdziwymi politykami, żeby było kogo wysyłać przed kamery w celu uspokojenia wyborców-bezmózgów. Ukraincy to oglądali, napatrzyli się z przodu i z tyłu i… zagłosowali na Kołomojskiego !
  Przy czym gaspadin ten nie jest politykiem ! on jest WŁADCĄ Ukrainy – jako baraku KL Ukra w GLobal Camp… ale zawsze
  Naprawdę pan myśli, że taki prezydent Rosji, Chin czy USA jest Jednoosobowym Decydentem ?? To i Duda ?
  To aktor przemawiający do durnej publisi demonkratycznej textem czyim ? O to proszę pytać dyra Hon. Dean, tj. Sienkiewicza Henryka, autora noweli „Sachem”, tj. Król 🙂 Indian ?
  nie ! linochodów… Co wiedział Sienkiew
  to i każdy w cyrku może. Nawet klałn, kt na scenie się napiedrala, a w garderobce uwala łiskaczem. Może gaspadin Kołomojski miał przodka klałna? choć prędzej dyra cyrku… Ten wymy… opisany przez Sienkiewa nazywał się Hirsch, ale to w „Orso”.

  Kto to powiedział: polityka to zbyt poważna sprawa, żeby zostawiać ją politykom…?

 139. Bezpartyjna said

  „Droga, którą obrał Zachód, to droga zniszczenia: fundamenty, tradycja, sam obraz człowieka. Nie pójdziemy tą ścieżką i będziemy zachęcać innych, którzy zachowali te podstawy, aby do nas dołączyli..”

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/164170,swiat-wedlug-putina

 140. Carlos said

  re Admin 134 Pewnie tak, ale wielu madrych, swiatowych komentatorow ( z USA) tez mowi, ze uleglosc wobec NATO rozzuchwala bandytow i ktoregos dnia nie bedzie gdzie sie wycofac, co grozi konfliktem nuklearnym i – nie daj Boze- zniszczeniem swiata.

 141. Marucha said

  Re 140:
  Jak na razie Putin, bez potrząsania szabelką, dostaje wszystko, co chciał.
  A nie jest wszechmocny. Unika wojny, dopóki może.

 142. osoba prywatna said

  Pytania do FDA – Steve Kirsch
  https://www.bibula.com/?p=128716

 143. Carlos said

  re 141 👌 Nic dodac ,nic ujac

 144. JanuszT said

  Jasne panie (nauczycielu) Yagiel, że popędliwość i agresję można wyleczyć, ale czy… warto? Pamiętam także podobny wypadek, co prawda nie śmiertelny, ale „cuś” w tym stylu Alco Baldwinowskim, mianowicie: innej lokomotywy hollywoodzkiej – Jean-Claude Van Damme’a, gdzie Van Damme wybił, także na planie filmowym, oko statyście, używając w tym właśnie tej niesamowitej popędliwości i agresji oraz jego ogromnej siły. Tłumaczył się tym, że chciał, żeby to w filmie wyglądało jak najbardziej realistycznie i prawdziwie [Sic❗]. Laik powie wariactwo, ale oni ci aktorzy odbierają to chyba inaczej, i wygląda to jak wygląda. Van Damme wypłacił temu nieszczęśnikowi, za to wybicie oka – 500 tys „dularów”$ (2 mln szekli polińskich) i chyba rozeszło się to po kościach. Sprawa Aleca Baldwina też się rozmyje i rozejdzie „po kościach”, bo oni są „świętymi krowami”, nietykalnymi. Alec nawet nie został zatrzymany przez policję po zastrzeleniu tej ukrainki. Było jeszcze coś takiego, panie Yagiel, jak aktor David Carradine, który został uduszony podczas stosunku seksualnego w Tajlandii; chodziło Carradine’owi o to, że niby poprzez duszenie podczas stosunku doznawał niesamowitego orgazmu. Nie wiem kto go udusił przy tym stosunku, czy kobieta, czy mężczyzna, czy grupowo, bo Carradine mi na pedała nie wyglądał i był też super gwiazdą filmową. Ale dosyć już tego „pudelka”, bo pan Wacław mnie opi*e…rdo…li, a tego bym nie chciał panie szanowny nauczycielu (bardzo mądry) Yagielu.

 145. Piskorz said

  re 121 Panie Marucha, dziękuję, śpieszyło mi się. !! W USA nie lepiej..

 146. Piskorz said

  !!!! Jakub Znojek trafił do szpitala w stanie agonalnym, miał połamane kości twarzoczaszki, obojczyk, żebra i przebite płuco. Sprawcą okazał się 29-letni obywatel Ukrainy Wadym L. Był tak pijany, że po wyjściu z samochodu nie mógł ustać na nogach.
  A CI CO PIJANE ŚCIERWO ZATRZYMALI…zapomnieli o gościu mr. Lynch
  ➔ Poprosiłem Ministra @ZiobroPL o zainteresowanie się sprawą. Jak tylko przedstawiłem tę historię, Minister postanowił wystąpić do premiera o przyznanie stałej renty specjalnej.

  ❗️ Dziękuję za te działania i teraz czekamy na szybką decyzję Pana Premiera @MorawieckiM

 147. osoba prywatna said

  A. Rosiewicz, Banksterzy, prosto o kryzysie gospodarczym

  .https://www.youtube.com/watch?v=A5L_foBSxpw

 148. osoba prywatna said

  Andrzej Rosiewicz ostro o tęczy i homoseksualistach!

  .https://www.youtube.com/watch?v=1X_h63a_NTk

 149. osoba prywatna said

  Okazuje się, że w Polsce Adolf Hitler posiada kod QR osoby w pełni zaszczepionej. Wygenerował go internauta, który oferuje, że za 300 dolarów może wystawić certyfikat szczepień dowolnej osobie.
  https://nczas.com/2021/10/27/adolf-hitler-sie-zaszczepil-i-dostal-wazny-polski-certyfikat-covidowy/

 150. Piskorz said

  !!!! Warto przeczytać na http://www.zuerst.de co powiedział wiedeńskiej gazecie Handke /noblista austriacki. !! ps „r Peter Handke hat sich gegenüber dem Wiener „Kurier“ für ein „Völkergericht“ ausgesprochen””.

 151. osoba prywatna said

  Zaolzie pazdziernik 1938- wrzesien 1939

  Click to access WA303_32264_A52-KH-75-2_Tomaszewski.pdf

 152. osoba prywatna said

  Zbliża się koniec zachodniego systemu gospodarczego
  https://www.voltairenet.org/article214439.html

 153. Kwal said

  Szanowni Koledzy. Chciałbym tu wywołać dyskusję na świeży temat zaklejania na tablicach pamiątkowych w Warszawie wyrazu „hitlerowcy” napisem „Niemcy”. O ile sam fakt uważam za słuszny a wręcz pożądany to zastanawia mnie milczenie w sprawie w środkach masowego przekazu…Tylko wczoraj krótka informacja w TVN i koniec…może coś przeoczyłem ale to wszystko jakieś dziwne a uważam, że powinno się temu nadać rozgłos bo to prawda ! Nie żadni hitlerowcy tylko Niemcy…
  A może sprawa jest wyciszana bo to zorganizował Pan Tomasz Sakiewicz ?

 154. Boydar said

  „do ustalenia pozostaje” czym Niemcy różnili się od hitlerowców i w jakiej proporcji …

 155. Jarek said

  A dla mnie to jest dobra informacja. Jeśli patologiczny kłamca mówi, że maski zostaną na zawsze to oznacza, że wkrótce się skończą.

 156. wanderer said

  Jack Ravenno, bedzie dobrze. Duzo zdrowia zycze. U mnie cala rodzinka zlapala grypke, najpierw synowie, ja caly zeszly tydzien przechodzilem, teraz zona ode mnie zlapala.
  Grypa jak grypa, potrzesie kilka dni, troche kosci i miesnie pobola a potem wszystko wraca do normy. I tak do nastepnego razu za rok albo dwa.

  Pozdrawiam serdecznie

  i prosze nie zbijac goraczki, to wszystko dobre, chyba ze ponad 40. Prosze przeczytac w wolnym czasie:

  „…ponieważ koszt metaboliczny gorączki jest wysoki, może wydawać się dziwne, że chory organizm (który zazwyczaj pożywia się gorzej) ma wyższą temperaturę. Okazuje się, że przy wyższej temperaturze mechanizmy obronne (takie jak wytwarzanie przeciwciał) czy proliferacja limfocytów ulegają znacznemu wzrostowi (około 10% na jeden stopień)[3]. Równocześnie zmniejsza się dostęp żelaza i innych związków dla patogenów, co utrudnia im namnażanie[4]. Wykazano doświadczalnie, że zwierzęta, którym uniemożliwiono podwyższenie temperatury na czas infekcji (poprzez podawanie leków obniżających temperaturę), miały niższą przeżywalność niż zwierzęta bez podawanych leków. Według pewnej doktryny lekarze nie powinni starać się walczyć z gorączką za wszelką cenę, lecz traktować ją jako naturalny mechanizm obronny[5]. Stosowanie leków przeciwgorączkowych w celu zmniejszenia gorączki koreluje ze wzrostem śmiertelności o 5% w populacjach ludzkich zakażonych wirusem grypy i negatywnie wpływa na wyniki pacjentów na oddziale intensywnej terapii”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gor%C4%85czka

 157. Yagiel said

  Oj tam, oj tam, panie JanuszTu (przepraszam! nie będę) Święte krowy płci obojej to fakt, ale tu są takie szczególiki dziwne z udziałem osób, kt już kiedyś brały udział… Nie żeby jakaś sexta najaranych zabijaniem na planie, nie. Aktorstwo/filmowstwo to nie jest niebezpieczny zawód, przynajmniej nie w tym sensie.
  A pan znowu z VD wyjechał – to-ż pan prowokuje !
  A ja się naczytałem byłem Agaty Christie
  oraz autorzy scenariuszy o 007
  Pamięta pan odcinek
  taki, niedawny, kiedy JB007 wchodzi do opery, za kulisy w czasie przedstawienia, bo ogląda je stado Świętych Krów, kt patrząc jednym okiem i jednym uchem słuchając – umawia jakieś bar lewe interesy… A na scenie dzieje się przedstawienie znane niby
  a Bond popsuł interesy i najważniejsze Byki Święte wychodzą, a przecież właśnie teraz
  na scenie rozgrywa się sytuacja, w kt ona go naprawdę zabija
  i jeszcze ma z tego frajdę
  co oczywiście mało kogo ciekawi, gdyż obserwujemy, czy JByk… znaczy JBond zdoła ujść pogoni – ojej !? już go prawie…
  No! uciekł. Znaczy: nieco zmącił kształt garnituru oraz wyraz oczu Głównego Wroga.
  A tam na scenie został prawdziwy trup przeż!
  prawdziwa krew! – gdyby
  cały chór
  wybił, powiedzmy dyrygent/świrygent – o! to by było – !

  Ale ja nie o tym. Mam króciutki filmik profa Ponarina-politologa,kt mówi, że w Chinach/Kitaju walka Prezydenta z Premierem zaostrza się! czego ofiarą padł – nie nie… tylko spora firemka EVERGREEN (o ile dosłyszałem, bo to akurat słowo mówił sobie w brzuch). Grosza jej ratunkowego nie skapli: jakichś 300 miliardów dol ? Złośliwy ten stalinista-Prezydent – zaś globalista-Premier akurat ostatnio, jak w ogóle globaliści-Xazardziści, bezkasowny…
  .https://www.youtube.com/watch?v=1Um5zty6Bb8
  Wiem, że Chiny daleko i mało kogo obchodzą: że się Tien z Tam
  żrą, ALe: albo oni do nas przyjdą stawiać ocenę za
  chowania, albo Rosjanie do tego jednak
  nie dopuszczą. Wolny mieć
  to w, lecz można
  pocieka
  wić się, co Rosjanie – Panarin-profiesor czy Fursow-liektor – wiedzą o Kitaje. Ja tam Rosjan wolę – jak by kto /Mianownik/ kolbami /kimczim Biernik/ w drzwi /w kogowco Bier. tyż, ale przyimkowy/ rano /przysłówek snu/…
  Kiedy przyjdą ocenić mnie, który mieszkam w KL Polin
  kiedy zmierzą mi mózg oraz szczek, by mi
  mocno lub nie przypierdo
  lić –
  wolę zrozumiany być 😉 że to taki żart bel-fer-ski

 158. Yagiel said

  Aha! jak by co, to po chińsku
  ‚dzień dobry!’ to NI HAO
  ważne! to na końcu O
  bo życie uratować mo

 159. Yagiel said

  Szanowna Osobo Prywatna/152, system zachodni gospodarczy to skończył się w 2008 r., z tego, co wiem – od wtedy żyją za nasze ukradzione wprost z kont czy jak z tych trzecich filarów… A niektórzy mówią, że skończył się z końcem lat 80., tylko wtedy rozpieprzył nasz „nieopłacalny” system i… miał gdzie sprzedawać swe barachło – i to za podwójną u nas cenę zachwytu.
  To są wampiry – w przenośni i dosłownie

  Boydarze/154 – nie prowokuj 😉 Sienkiewicz to wyjaśnił…
  nawet w 33 w wyborach Czerwony Grom o mało viele rozbiłby Brunatną Swastykę – tyle że nie umiał jeszcze trafiać w samolot, kt Hitler zaliczał dziennie 3 lotniska po 100 tys zwolenników + radio-transmisje na żywo; radio już było wybrane-prze… naturlich
  (różnica była wszystkiego 600 tys głosów! o ile pamiętam)

 160. osoba prywatna said

  Potworna kolejka po węgiel pod kopalnią Piast, cena 690 zł – ale tylko na papierze. Mówię jak jest.

 161. osoba prywatna said

  „CO SIE DZIEJE Z POLSKIM DREWNEM”

 162. osoba prywatna said

  Jan Pospieszalski do biskupa: czy ksiądz wie czym jest LGBT?

  .https://www.youtube.com/watch?v=OByWxJFCxg8

 163. Zdzicho said

  Wg mnie Pandemia i lockdauny to zgoda na cichą wojnę z Chinami. Próba przejęcia Chin, ich banków, które są obecnie wyłącznie narodowe- państwowe i w konsekwencji ich kraju. No i zgoda pozostałych krajów na lipny pieniądz bez pokrycia, tworzący fałszywą rzeczywistość, zgoda na ograniczenia. W związku z tym są blokowane dostawy i wysyłki z Chin i do Chin. A przynajmniej sterowane. Jak widać przemysł musi wrócić do krajów, skąd wybył do Chin. Wojna w takiej postaci zamieni się w wojnę militarną. Chyba, że wprowadzone zostaną minimalne cła na chińskie wyroby.

 164. wewewe said

  Raj na ziemi.
  W Kalifornii kradzież poniżej 950 USD nie jest już przestępstwem. Jak to mogło się skończyć?Ciężko się domyślić.
  Ciekawe ile sklepów się przez to zamknie i ile miejsc pracy wyparuje?
  Politycy znowu będą mieli ręce pełne roboty rozwiązując problemy, które stworzyli

  .https://twitter.com/Jakub_moscicki/status/1453270076476563461

  W Kalifornii kradzież towaru o wartości 950$ nie jest przestępstwem.
  https://mishtalk.com/economics/california-decriminalized-shoplifting-for-amounts-under-950-guess-what-happened

 165. Zdzicho said

  Co do eksportu poza kraj w nadmiernej ilości drewna, to widać, że chodzi o zniszczenie, przez duże firmy z zachodu, polskiego przemysłu opartego na drewnie. Polskie rządy godząc się na narzucony przez City fałszywy pieniądz, który realnie trzeba spłacać, były i są bez szans. Ten dyktuje warunki, kto drukuje pieniądz. Oby tylko drewna starczyło na odsetki. Chociaż, brrrr. Polska bez lasów. Masakra. Wygląda na to, że tą metodą wykupywania za drukowaną w Londynie lipną bez pokrycia kasę, za chwilę będzie to samo z węglem. Albo to już się dzieje. No to czym się ogrzać na zimę. …politykami…, czy raczej fałszerzami naszej rzeczywistości. Zapewne za paciorki i koraliki. PRECZ Z DEMOKRACJĄ.

 166. Greg said

  V jak Vendetta – V przemowa.

  .https://www.youtube.com/watch?v=_oGAq33FGss

 167. Greg said

 168. Greg said

  Nie oglądaj – to tylko ,,Teoria spiskowa” !

  .https://www.youtube.com/watch?v=urMaERhqXQk

 169. Kwal said

  Ad.154. Szanowny Panie Boydar Pan na pewno o tym wie w jak wielkiej nieświadomości żyje miliony Polaków a robione jest to celowo przez żydokomunę. Proces zdejmowania odpowiedzialności z Niemców za wywołanie II Wojny Światowej zaczął się już w 1960 roku. Wtedy Konrad Adenauer ówczesny kanclerz niemiecki i żyd Ben Gurion zawarli tajne, nieformalne porozumienie w dniu 14 Marca 1960 w Nowym Jorku na spotkaniu w hotelu Waldorf-Astoria. Na tym spotkaniu podczas którego w zamian za zgodę na wypłacenie wielomilionowych sum odszkodowania na rzecz Izraela oraz pomoc wojskową i gospodarczą Niemcy uzyskały nieoficjalne przebaczenie Izraela za mord na Żydach podczas II wojny światowej (przywrócono Niemcom dobre imię), przekładające się na praktyczną przychylność żydowskich środowisk opiniotwórczych. Od tego momentu stosując semantykę wyrazową używa się określenia „hitlerowcy” a nie Niemcy i tą głupotę powtarza się do dzisiaj fałszując w ten sposób historię.
  Pan Sakiewicz zrobił doskonałą robotę o czym świadczy milczenie w tej sprawie polskich mediów i tzw. polityków z wszystkich opcji…co bardzo mnie dziwi.
  Napisałem wczoraj wieczorem do Pana Sakiewicza w tej sprawie ale jeszcze odpowiedzi nie otrzymałem…

 170. seler said

  dla Wszystkich

  Tuvan Throat Singing


  ________

  czego ja nikomu takiego poniewierki nie życzę
  czy minister Wtorkowski jeszcze żyje ? – pytam szie lekko…
  chyba, że pasuje…

 171. Voodoosch said

  Ad. 126 JanuszT

  Alec Baldwin jest przeciwko posiadania broni i ponoc bardzo sie udziela w tej przestrzeni. Prawdopodobnie go wkrecili i po prostu dostal do lapy prawdziwa bron i ktos krzyknal: KRECIMY!. BUM!

  Ktos kto to zaaranzowal ma poczucie humoru…troche czarne ale ma.

 172. Greg said

  https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/zelenko_pl:5

 173. Yagiel said

  Nie ma sensu przejmować się psuciem Ziemi przez Xazarów/NWO ani wyniszczaniem ludzi cywilizowanych, bo:
  1. X/NWO to ogromna machina zła puszczona w ruch dawno
  2. jeśli ktoś ją zatrzyma, to ne ludzie i… już to zrobił ?
  Dlatego podaję te fragmenty oraz idee główne rzekomo istniejącej nad-ludzkiej, nie-ludzkiej kontr-machiny dobra.

  Corie Good opowiada – na Zamietki Strannika – o bliskim wtedy/2015 przełomie w naszych dziejach:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Y0cP9O_cfhk
  Spotkanie, decyzyjne, Rady Starszej Ziemi, Rady Cywilizacji WewnątrzZiemskich
  on ma w nim uczestniczyć mimo oporów ze strony NASA/TKP

  Kontakty układy między Ludźmi a Kosmitami trwają od Roswell’47 – ukrywane przed 99% ludzkości.
  To, któreś tam, Spotkanie Rady miało miejsce 3-4 września 2015.

  [15-16 min. filmiku] „Po pierwszym spotkaniu było kilka następnych – sytuacja jest nerwowa/naprężona i wzajemnie się przepraszamy. Oczywiście my i oni chcemy tego samego: oswobodzić ludzkość i cały System Słoneczny od władzy korupcyjnych syndykatów tajnej władzy globalnej oraz nadrzędnych nad nimi sił/grup, bardzo złych! Grupa TKP/Tajny Kosmiczny Program/ podzieliła się teraz wiedzą, pomysłami i kierownictwem, żeby uformować moją [Corie Good] przyszłość oraz przyszłość ludzkości w ogóle bardziej konstruktywnie/efektywnie. Otóż bo okazałem się pierwszym insiderem [rycerzem przedchorągiewnym] który objawia całą skalę tajemnic i skrywanej dotąd rzeczywistości.
  Jak już mówiłem, ANB zagarnęło/wzięło w posiadanie skarbiec danych TKP w celu szantażu. Snowden przejął/zagarnał wszystkie te dane. Udało się je rozszyfrować dopiero niedawno. Kiedy tylko ludzkość dowie się o ich treści i obudzi, rozzłości się na tyle, by przyjąć do wiadomości prawdę: np. o skrajnie niszczących skutkach ekonomicznego krachu globalnego – nastąpi ogromny wybuch/wypływ danych ! Zmiana naszej wiedzy o rzeczywistości i przeobrażenie rzeczywistości dosłownie w kilka dni.
  Społeczeństwo/ludzkość „Po Ujawnieniu” będzie nieodwracalnie inna…
  (…)
  Wiedziałem, że w odległej przeszłości na Ziemię przybywały rozwinięte cywilizacje i kryły się pod powierzchnią. Posługiwały się swoją własną zaawansowaną technologią dla wybudowania obszernych „kieszeni” we wnętrzu Ziemi, w których rozmieścili się z domowym komfortem. Ustanowiły bariery, chroniące ich od dowolnych/wszelkich wrogów ziemskich czy pozaziemskich, grożących kataklizmami czy katastrofami na powierzchni.
  Kiedy pracowałem w TKP, miałem dostęp do „mądrych/inteligentnych szklanych ekranów”, podobnych do dzisiejszych i-padów. Na nich czytałem o kilku cywilizacjach, żyjących i walczących wewnątrz Ziemi… Jedne – człekopodobne, drugie – jaszczuropodobne. Jest taka rasa szczególnie odpychająca, nazywa się Xiszczniki/Drapieżniki: oni mają odrażające/obrzydliwe cechy jaszczuropodobnych/reptiloidów i przegrzebki z piór opadające na plecy.
  Te lepsze rasy utworzyły Radę Starszej/Starożytnej Ziemi(…)”

  Кори Гуд ma wziąć/2015/ udział w posiedzeniu RSZ i spotkaać się np. z Białymi Królewskimi Draconów, co będzie trudne! Powody wyjaśniła już Penny Bradley. Wziął udział i nadal działa ujawniająco. Czy wybuch i wylewy Staruchy na La Palma zapowiadają Wybuch i Wylew wg Кори Гуд ?
  W każdym razie ma on przełamać czarny pi-ar Kosmitów w wykonaniu Xazarów/NWO: tj. Kosmici i W-Ziemianie są tylko źli i należy się „ludziom mądrym/cywilizowanym” przed nimi bronić za wszelką cenę! Nawet za cenę FAKEdemii-szczypaw-bez-końca, Globalnego Resetu a’ Schwab i Nowego Globalnego „Ładu” zagłady – bo tylko wtedy nasi „dobrzy pasterze” Xazaria obronią nas przed… A jak my możemy odróżnić złych od dobrych ? Кори Гуд nie jest Jezusem na Górze Oliwnej, lecz stara się dotrzeć do.

  Czuję się Okhamistą-brzytwistą, niemniej opowieści te są ciekawe, a może nawet do przemyślenia ? Podaję tę opowieść głównie ze względu na wskazanie roli filmów o Kosmitach – roli HELLYWOOD w okradaniu nas z rozumu i psuciu nas, psuciu mas – nie nas.
  Nie ma bowiem głupich lektur szkolnych czy filmów – są głupi odbiorcy. Głupotą nabytą w szkołach Xazarii/NWO; teraz – jak głosi Schwab – nur fiur on-line dla tych 95% bydła smartfonowego: korzystnego tylko jako oglądacze filmów, filmików, reklam i… spać.
  Jest południe, czuję się wyspany. Z wyżej podanych dwóch powodów nigdzie mi śpieszno, nigdzie mi straszno, nawet przed ekranem laptopa: w PiSdemonkratycznej UE-NWO-Xazarii tyle przemożnej siły, uroku diabelskiego, ile trucizny w zapałce… Jeśli taka LALKA jak Wokulski mógł mieć przebudzenie rozumu, to mogę i ja 😉 A gdy 95% ulega Starskiemu czy Schwabskiemu, czy Wtorkowskiemu, czy drugim manekinom… Farewell, miss Ludzkość, farewell !

 174. Kar said

  165/Zdzicho

  – badz do konca konsekwentnym z politykami, i jak rzekles kiedy przyjdzie do zimy, to uzyj ich efektywnie w lozku; Grodzka idzie pod spod, a Biedron na wierzch. I nie boj zaby..

 175. NyndrO said

  Tej, Boydar…a gdzie jest ten… no… Listwa? Bo brakuje jakby jajek w tym cieście.

 176. Boydar said

  Już składałem apelację w tej sprawie; na razie cisza

 177. Greg said

  Mroczne Święta czy coś więcej ?
  Coś planują na 5 listopada ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=WIF4SR1SW8k

 178. Piastun said

  Mieszko nie był wikingiem.

  https://histmag.org/Mieszko-I-wiking-Slowianin-czy-przybysz-z-Moraw-10977

  I dobrze.

 179. NyndrO said

  …może w Apelacyjnym nie traktuja Cie poważnie. No ale to niemożliwe. Takiego Meża i Woja…

 180. Bezpartyjna said

  https://chart.neon24.pl/post/164180,nie-bedzie-kabaretu-bedzie-chor-kolejna-reforma-sadow

  „Spokojnie, kabaret też będzie. Przecież PiS zapowiedziało kolejną reformę sądów..

  I wbrew pozorom nie chodzi w niej tylko o wymianę tabliczek na gmachach, co było już zresztą ćwiczone w przypadku prokuratury…”

 181. JanuszT said

  Ad.171 Voodoosch

  Ch…oo…j wie jak było i jest panie Voodoosch, to jedna ogromną mafia, powiązań, układów, „połączeń krwionośnych„. Być może Go wrobili (Aleca Baldwina), być może nie. To świat wielkiego fałszu, zakłamania, obłudy, wielkiej podłości, ogromnych pieniędzy, państwo w państwie! Tak jak i w Polin.

 182. Maverick said

  Polacy ocipieli wzrasta u nich agresywność dokładnie jak zakładały szczepionki, bo taki jest ich cel.

 183. Bezpartyjna said

  „Do Inicjatywy Pracowniczej dołączyła Komisja Środowiskowa Pracownic i Pracowników Domowych. To pierwsza w Polsce struktura związkowa pracownic domowych, złożona całkowicie z migrantek z Ukrainy…”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.pulshr.pl/zwiazki-zawodowe/maja-dosc-wykorzystywania-i-pracy-na-czarno-ukrainki-zalozyly-zwiazek-zawodowy,85292.html

 184. selen said

  uwaga ..!!!!!!od dzisiaj policyja wystawia mandaty za nie noszenie szmaty 500 zl poluja na ludzi pod sklepami itd …uwaga.

 185. Yagiel said

  Dziwnego coś dzieje się wśród Rosjan:
  PŁASKOZIEMSKOŚĆ mentalna.
  Oto dwaj popularni i wpływowi komentat/YT Andriej Tiunjajew i Złoj Ekołog jednocześnie mówią o PŁASKIEJ ZIEMI.
  Tiunjajew:
  .https://www.youtube.com/watch?v=oGWVx2gmJhI
  Że może być zniszczenie Ziemi, że do XVIw. była płaska, a wtedy ją zagięli na Cieśninie Beringa i rozdzielili Alaskę od Azji i powstała Japonia… A ! i jeszcze, że Ziemia rośnie! Może nie w sensie, że zwiększa się obwód/Równik Ziemi, a w sensie, że gdy ludzi przybywa i mądrze żyją, to na Ziemi pojawia się… Nowy Kontynent. I że właśnie się pojawia na Pacyfiku – tylko go zamieszkać.. Cytuję !

  Złoj Ekołog:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Uwi5dvfX-_U
  Opowiada, że dopiero co skończył oglądać 7-godzinny film, znany dotąd jako 13-odcinkowy serial na stacji?sajcie Santorin czy Satoria czy feb.spot – nie dorozumiałem się…
  Bo obejrzał rolik Vadima z Miami, w kt rodak serdecznie przekonywał do płaskości Ziemi (więc Rosjanie nie tylko w Rosji, ale i w USA, a może przede wszystkim tam…) Opowiada, że padpiszczyca Swietłana przysłała mu zsyłkę na to 7-godz video i on je od wczoraj całe obejrzał ! I dziś zmienił zdanie na płaskoziemne ! Facet wygląda na przytomnego i trzeźwego… jak zwykle.
  Podobno globaliści strasznie się tej płasko-fali boją, bo znosi ona kuloziemność razem z ich łże-władzą, opartą np. na łży – uwaga – masonów Einstein’a, Newton’a i… Kopernika ! Tak, Mikołaja Kop/p/ernika. (przez pp podpisał się w Italii na uniwersytecie) Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, bo tak chciało iluminackie plemię…?

  Przy czym w filmie tym ZE łączy rozsądne czy potwierdzone wątki powiedzmy w stylu dra Franca Zalewskiego z absolutnym pokłonieniem się płaskoziemskości…
  Co/ś się dzieje ? Szto słucziłos’ ?
  Miały być zmiany szybko – i są ?

 186. Marucha said

  Re 186′
  Каждый дурак по-своему с ума сходит.

 187. DZIŚ tj. 28 X 2021 przeczytałem w prasie, że MOCARSTWOWA Armia Polaka na się składać z 240 tysięcy żołnierzy ZAWODOWYCH i 30 tysięcy Obrony Terytorialnej. To jest KONIECZNE wobec grożącej nam TRZECIEJ Wojny Światowej – niewątpliwie NUKLEARNEJ.
  W związku z tym przypominam, że gdy w połowie lat 90. Asz wrócił z Niemiec to mówił, że Niemcy budują WSZĘDZIE schrony Przeciwatomowe PA. Było to w czasie, gdy nałożnik Hitlera Profesor Bronisław Geremek tłumaczył nam, że TERAZ NIC NAM NIE GROZI – ANI ZE WSCHODU ANI Z ZACHODU. Jednak już w roku 2008 czy -9 Izba Lordów ujawniła mapę z datą Roku 2007 o napaści na Polskę Rosji, Niemiec i USA dla granicy izraelsko-niemieckiej na WIŚLE: http://wandaluzja.pl/?p=p_373&sName=46.-ann-ben, skan Rok 2007 bmp, granica izrealsko-niemiecka. Mapa ta pokazuje atak armii rosyjskiej 70 dywizjami na Dolną Wisłę z użyciem 5 bomb atomowych od Gdańska do Warszawy oraz Kontratak Bundeswehry na HELIKOPTERACH Do Linii Wisły siłą 40 dywizji. US Navy miała dokonać zaś okupacji Pomorza, ze względu na optymalność baz dla okrętów podwodnych.
  Ponieważ helikopter bojowy bierze SEKCJĘ Komandosów lub Marinersów z oporządzeniem a MÓJ Aerobus-Kitan KOMPANIĘ, czyli 17 razy Więcej, to znaczy, że Bundeswehra miała kontratakować na MOICH KITANACH dla inwazji Tajwanu, jak w wojnie jugosłowiańskiej, gdzie Kitany Wyrżnęły APACZE i WYPĘDZIŁY jankesów z Morza Południowochińskiego.
  Z tej racji Premier Donald Tusk ZLIKWIDOWAŁ Armię Polską przekwalifikowaniem z POBOROWEJ na ZAWODOWA. Kraju może bronić bowiem tylko armia PATRIOTYCZNA czyli Poborowa, bo Armia Zawodowa służy temu KTO PŁACI. Ponieważ według amerykańskiego rejestru kapitałowego to w Polsce jest – dzięki SOLIDARNOŚCI – 70% kapitału niemieckiego, 25% kapitału żydowskiego i 5% kapitału biskupczego to znaczy, że MOCARSTWOWA ARMIA PREZYDENTA DUDY będzie pilnowała granicy niemiecko-izraelskiej Anno Domini 2007…
  W roku 2009 Bracia Kaczyńscy okupili się Skarbcem Włastów w Modlinie, płacąc po 750 tysięcy ton złota dla Baracka Obamy i Szymona Peresa. Złoto to przywiózł do Nowego Jorku na 23 statkach niejaki Wite i zostało zarejestrowane przez Fed jako Urobek z Satelitarnej Detekcji Złota czyli Zabrane CIEMNIAKOM. Wcześniej Batenberg kupił od Rokefelera Folwark Żydowski za Złoto Indii. Teraz zaś hitlerynka Ursula von der Leyen zyska dzięki MOCARSTWOWEJ ARMII POLSKIEJ Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu, gdzie AGH namierzyło 2,5 miliona ton złota, co po opracowaniu komputerowym okazało się Niecałych 2,41 miliona ton.
  Gdy ujawniłem Terytorialsom adres Skarbca Łowczego Siedmiogrodu, który ograbił bogate Czechy, to 48 godzin później było Incognito Rządu Polskiego w Izraelu. Pani Premier Szydło wsiadła z MON Macierewiczem do nieoznakowanej limuzyny i poprowadziła Kawalkadę do Jerozolimy, ale Jojne Daniels z Armii Izraelskiej strzelił do prowadzącej limuzyny rosyjską rakietą PP MIAŻDŻĄC przód samochodu – ale Szydło i Macierewicz OCALELI, bo CIA podstawiło pozorantów.
  Gdy ktoś domagał się Polskiego Śledztwa w tej sprawie to rzecznik rządowy odpowiedział, że IZRAEL MA LEPSZYCH ANTYTERRORYSTÓW NIŻ POLSKA. – Nie wiedziałem, że Jojne, który dokonał takiego zamachu na mnie, że Szpitalu Wojskowym wystawiono mi Akt Zgonu, jest Palestyńczykiem.

 188. NyndrO said

  Jestem rocznik 80. To chyba ostatni, co miał ocene z cyrylicy na koniec ósmej klasy. Prywarnnie powiem, że nauczycielka, Pani Nauczycielka ruskiego, miała piekny biust. A mnie posadziła w pierwszej ławce, która dla Niej – w odróżnieniu od innych nauczycieli- była ławka ośla. Widziała potencjał.

 189. NyndrO said

  Julia Markowska

 190. Piskorz said

  re 146 cd. Ona choć trochę pozwoli mu żyć w tych strasznych, dramatycznych okolicznościach, w jakich jego życie dziś się znajduje” – powiedział Mateusz Morawiecki obiecując, że osobiście dopilnuje, by 23-latek otrzymał „odpowiednią” rentę specjalną.

  Według Polsatu News zazwyczaj wysokość rent specjalnych mieści się w granicach 800-2500 złotych. O wysokości renty decyduje premier.
  !!!!

 191. Piskorz said

  Z beczki…amerykańskiej /www.americanfreepress.net/ Tyt. Witaj w amer. gułagu”..
  From what can be determined, there may well be hundreds of these political prisoners, who were arrested following the Jan. 6 rally in Washington, D.C. to protest electoral fraud. Many have been held in solitary confinement, and several have claimed to have been beaten. Only a handful of Republicans, and talk show hosts Tucker Carlson and Laura Ingraham, for instance, have used their large platforms to condemn this outrageous injustice.

 192. osoba prywatna said

  JASTRZĄB Polujący na Bażanty, Gawrony, Gołębie oraz Inne Ptaki

  .https://www.youtube.com/watch?v=GoFBR-iFQtc

 193. NICK said

  Nigdy nie zabraniałem zadawania pytań.
  Na większość dawno odpowiedziałem.

  NIE lubię się powtarzać.
  I nie będę.
  P. Reversa pozdrawiam.
  Za odnośnik.

  A niech leci powtórka.
  Niektórzy.
  „Tępi mądrale”.

 194. Peryskop said

  Prof. Maria Majewska mejlem 28.10.2021

  Iwermektyna – protokoły zapobiegania i leczenia covid

  Amerykański lekarz pulmonolog Pierre Kory przyznał, że wyleczył tymi protokołami ponad 200 amerykańskich kongresmenów, setki/tysiące ludzi z Hollywood, polityków, dziennikarzy i innych elit.

  https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/i-mask-plus-protocol/

  Ale te ratujące życie leki i protokoły, z powodzeniem stosowane na całym świecie, są ukrywane przed szerokim społeczeństwem, opluwane i ośmieszane przez polityków i mafijne korpo media, które nadal sieją szczepienną propagandę, choć wiadomo, że covid-szczepionki zabijają i nie chronią przed zachorowaniem.

  Trzeba te protokoły rozpowszechnić w Polsce, żeby dotarły do każdego lekarza i do jak największej liczby ludzi.

  1. protokół do wczesnego domowego leczenia covid
  https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/i-mask-plus-protocol/

  2. do szpitalnego leczenia
  https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/math-plus-protocol/

 195. Macedonia said

  Filipski nie żyje…

 196. Jack Ravenno said

  @156 WANDERER – dziękuję za dobre słowo. Oczywiście, że będzie dobrze 🙂 Z jakiegoś powodu jeszcze funcjonuję. Pan nasz ma swoje plany – ja mu staram się nie przeszkadzać. Ciekawostką jest to (czy tylko ja tak mam?), że na dwa chyba dni przed zachorowaniem, we śnie, usłyszałem zdanie: będziesz unieruchomiony. Tak się stało. Nie wnikam za bardzo co to, ale od długiego już czasu nie wierzę w przypadki. SĄ TYLKO ZNAKI. Bądźcie zdrowi!

 197. Boydar said

  https://film.wp.pl/ryszard-filipski-nie-zyje-aktor-mial-87-lat-6698788504787648a

 198. Boydar said

  Pan JO byłby kontent, przynajmniej częściowo

  https://kobieta.wp.pl/uczennice-lodzkiej-szkoly-nie-moga-nosic-spodni-jako-stroju-galowego-dyrektorka-twierdzi-ze-to-bardzo-liberalne-6698676911729376a

 199. Yagiel said

  Cóż, Filipski nie żyje. Pamiętam film, w którym zginął jako major Hubal: w biało-czerwonym szaliku…
  To film, kt kazał nam obejrzeć nasz POwiec szkolny, a potem pytał nas, kt scena była najlepsza. Różnie odpowiadaliśmy, aż peowiec wreszcie powiedział: sceny, gdy oddział Hubala wchodzi – w listopadzie czy grudniu 39 – do pełnego kościoła na mszę św. Ta lekcja PO odbywała się pod koniec lat 70. w gierkowskim PRLu komunistycznym (to info dla młodych), więc wybór tej akurat sceny – w kościele – zdziwił nas, ale facet wytłumaczył prawidłowo.
  Ot, takie wspomnienie o aktorze Filipskim Ryszardzie, kt stał się dla mnie Kimś dzięki mojego peowcowi.

  A teraz o innym aktorze, światowej sławy, a może osławy…
  Kim Basinger, była żona Alec’a Baldwin, wypowiedziała się o nim jako jego była żona a bar jako matka ich córki Ireland. Kiedy córka miała 11 lat, tatuś zmuszał ją, by igrała… – wzburzonej żonie tłumaczył ,że tu wszyscy tak robią… Pierdolić HELLYWOOD.
  Aha! w tej rozmowie z dziennikarzami było coś jeszcze o chęci zabijania NAPRAWDĘ, ale lektor Cekpetnyx Materiałow ma słabą dykcję jak dla mnie…
  .https://www.youtube.com/watch?v=xEbxHPbefYY
  Chciałbym powiedzieć: NIECH GO PIEKŁO POCHŁONIE ale on mentalnie od dawna w piekle HELLYWOOD.
  Więc: IM SZYBCIEJ SPŁONIE HELLYWOOD – ORAZ DYSNEYLAND – TYM LEPIEJ DLA WIELU DZIECI.

  A Ryszard Filipski wart jest pamiętania serdecznego:
  Polska ma Filipskiego, a USA Baldwin’a
  i kto ma lepiej ?

 200. Yagiel said

  Przy okazji uwaga językowa.
  Rosjanie piszą inaczej – nie tylko, że CYRYLICĄ. Nazwisko tego AB zapisują Алек Болдуин передавал другим своё чадо
  Dziwność i w tym, że oni zapisują fonetycznie! A bukwy cyrylicy traktują jak RUNY:
  Расследование Дональда Трампа по поводу Алека Болдуина
  tzn. zapisują obce słowa słuchowo-fonetycznie, właśnie
  jak RUNAMI pisano. Może na pamiątkę
  RUN – co powód do za
  myślenia

 201. Piskorz said

  !!!! Jaka mowa trawa….ręce opadają..!!
  Z odpornością jest jak z umiejętnością gry na instrumencie. Bez regularnych ćwiczeń i wieloletniej pracy nie zagramy Sonaty Księżycowej, niezależnie od tego, jak bardzo byśmy się starali. Podobnie jest z układem odpornościowym – bez dodatkowej stymulacji po jakimś czasie nie będzie tak efektywny. Dawki przypominające szczepionek są kluczowe dla uzyskania trwałej odporności – także w przypadku ochrony przed COVID-19.
  Znalezione w sieci w…/ nie pamiętam w jakimś gównie/.

 202. revers said

  Pan Dobry pytał się kiedyś o nauki kanibalizmu w stanach

  https://uniteamericafirst.com/cannibalism-taught-in-georgia-school-with-graphic-novel-of-smut-teachers-developing-their-own-social-justice-lessons/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR0M0t9rwyljv-FdkNlIoaPyOD8tlEt4RqxpLA3V9XfudZnZajTW3TInXyM

  No piszą coś o tym, nie potwierdzone, ale coś tam śladowego istnieje, tym bardziej ze Parenthood Rozwija baby mięsny interes.

 203. revers said

  re201

  A co to za porownania nanobiologi do Muzyki klasycznej? To juz lepiej porownac dzwieki trzesienia ziemii z lotem netoperza na ultradzwikach lub usg! Lub nie ta oktawa i skala muzyczna.

  Czy inne krzyzowki Kota z pieskim bo juz takie okreslenia padaly od oswieconych dam i doktorek biologi na portalach odnosnie GMO, tez manipulowanie DNA.

  Tylko jak mocno zatrzesie to strukury materii juz nie odbuduje sie, do tej posts i jak a byla wczesniej np. Uskoki plot tektonicznych.

  Byla tez porownania wirusow do dzialania systemu operacyjego Microsoft’s bill ego, ale widac do dzisiaj uzytkownikom blad out of memory nie przeszkadza i nadal mysla ze jada Dalej Mercedesem po drodze na szczescie i bezpiecznie, nawet na zerwanym moscie z out of way tablica ostrzegawcza.

 204. revers said

  Sczesc Bose cwaniakom od Grzesia B. I wawskim doliniarzom, po czym wylcza microtonal niezawodna Witek

 205. Senat za ustanowieniem nowego święta państwowego – Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego (msn.com)

  SENAT ZA USTANOWIENIEM NOWEGO ŚWIĘTA PAŃSTWOWEGO – NARODOWEGO DNIA ZWYCIĘSKIEGO POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

  Gdy wróciłem z Niemiec w r. 1990 to Doktor Skona z Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu mówił mi, że w Nowym Jorku kursował między instytutami PIŁSUDSKIEGO i DMOWSKIEGO w sprawie zorganizowania WSPÓLNEGO Święta Narodowego, co okazało się NIEMOŻLIWE. Dowiedział się, że piłsudczycy SPRZEDALI 11.XI Żydom, którzy je ZLIKWIDOWALI, wobec czego my możemy obchodzić Przyjazd Paderewskiego do Poznania.
  Odpowiedziałem, że skoro piłsudczycy sprzedali 11.XI Żydom to musimy je obchodzić MY. Wobec tego obchodziłem 11.XI czasami z Jedenastoma Wściekłymi Endekami. Pierwszego PIŁSUDCZYKA na 11.XI zobaczyłem za Prezydentury Komorowskiego jak szedł OBOK bardzo agresywnej kontrdemonstracji z flagą Narodową.
  Z tej racji jestem PRZECIWNY rozbijaniu Święta Narodowego na Piłsudskiego i Paderewskiego. Skoro narodowcom udało się UTRZYMAĆ 11.XI to nie możemy pozwolić Spermie Jerozolimskiej na zawłaszczenie go przez zepchnięcie narodowców do Poznania, gdzie jest ponoć 2% kapitału POLSKIEGO.

 206. Peryskop said

  Clapton olewa BLM i posuwa Black Magic Woman in West Sussex 2021

  .https://youtu.be/9cF4gBGw0Nc

 207. Lily said

  Re 204; Revers
  Nagranie z „narodowcem” Winnickim,jednym
  z trzech (3) ZALOZYCIELI Konfederacji.

  Patrz, min 0,24. PALCE PRAWEJ REKI.

  „TO NIE SLOWA, lecz SYMBILE RZADZA
  SWIATEM”.

  „PO OWOCACH i PO ZNAKACH, ich
  ROZPOZNACIE”.

 208. NyndrO said

  To dobrze, że nie.rozkazujesz…,co byś chciał, bo wszyscy robiliby sobie z Ciebie jajca jeszcze bardziej.

 209. Mieszko I – wiking, Słowianin czy przybysz z Moraw? | Portal historyczny Histmag.org – historia dla każdego!

  Między cmentarzyskami w LUTOMIERSKU a w BODZI jest wiek różnicy. Cmentarzysko w Lutomiersku jest pobitewny Pieczyngów, z grobem Księcia Ruskiego i drużynników, z oporządzeniem często z Kazachstanu i Południowej Syberii. Efektem bitwy pod Lutomierskiem czy Łaskiem k. Łodzi był Sejm Kruszwicki w r. 899 z Trzydniowym Królem Polski Ibrahimem Prawdzicem, którego Żydzi nazywają Abrahamem Prochownikiem. SEJM ten ilustruje dość szczegółowo srebrna Czara Włocławska: U stóp witezia Prawdzica siedzi NIKITA CHRUSZCZOW czyli Piast Kołodziej opłakujący ściętego dla uświetnienia Sejmu Ziemowita a Marszałek mianuje młodocianego Leszka (V) Wojewodą. Cmentarzysko w Bodzi jest zaś nekropolią skandynawskich najemników Bolesława Chrobrego, o których piszę w http://wandaluzja.pl/?p=p_370&sName=marsz-swietego-emeryka//
  Junior Mieczysław PRZYBYŁ nie z Panonii a Konstantynopola. Znany pod junackim imieniem MIESZKO został wysłany przez Świętosława z polską konnicą na wojnę Prawdziców o Zjednoczenie Chin. Wracając z tej wojny zaatakował Od Tyłu Chazarów, co umożliwiło Bolesławowi Srogiemu rozgromienie ich z zajęciem Białej Wieży (Wołgogradu) i Astrachania, gdzie było Złoto Chazarów.
  Bolesław oddał Dolne Powołże Prawdzicom i wykorzystał Mieszka do ataku na Konstantynopol, po zdobyciu którego kazał córce odstawić od łoża księcia niemieckiego i przyjąć don Mieszka, co się nazywa Chrztem Polski, gdyż była katoliczką. Bolesław wysłał Złoto Chazarów flotyllą do Bratysławy, które eskortował Mieszko, który potem podążył na PomZach, aby pod Lipianami rozgromić Wolinian i zabić w Stargardzie Wichmana oraz odzyskać Szczecin, który Niemcy nazwali Bilungiem.

 210. Yagiel said

  Uuu! nie powinienem pisać Tu po 22, bo walę takie błędy (np. stał się dla mnie Kimś dzięki mojego peowcowi) że wstyd mi, staremu belfru !

  Dwa uzupełnienia: 1. te same CM podają info, że Военные США захватили склад „вкусняшки” в Калифорнии: USArmy Niepodległej udało się znaleźć na Florydzie jeden z większych magazynów „wkusniaszki” z krwi dzieci: 600 litrów! – a w jaki sposób uzyskanej, to już Tu wiecie
  .https://www.youtube.com/watch?v=UT08OeSaCwI
  Obrzydliwe Qrestwo Xazarii/NWO/HELLEWOOD-DISNEYLAND kończy się więc… I tacy jak Baldwin czy „tu wszyscy tak robią” będą coraz bardziej nerwowi. Tym bar że

  2. Weterani USAarmy Niepodległej organizują się do buntu/wojny domowej
  .https://www.youtube.com/watch?v=TNdOVDmq2g4
  i, jak to ujęli na piśmie, do chirurgicznego karania kadry FAKEdemiorobów. Wqrwili się odmową świadczenia pomocy medycznej tym, kt nie przyjęli szczypaw – analogicznie jest wobec żołnierzy służby czynnej, co ma znamiona nie tylko podłości ale i zdrady USA. I za to kara główna bez ciągania do Guantanamo czy…
  Czy cokolwiek realnie ustrzelą – czy uratują USA czy dobiją? Trudno przewidzieć,wszelako ja bym na miejscu Wtorkowskich i Gutów tu czy mer Chicago i Fauci tam nie lekceważył…
  Nie wiadomo bowiem, która z dwu USArmii stacjonuje w Polsce/UE – okaże się w praniu. To może być BRUDNE PRANIE

 211. https://www.gazetawarszawska.com/index.php?option=com_acymailing&ctrl=archive&task=view&mailid=13&key=WGgwxuqt&subid=68-HBQDTtT4ZKfUkk

  Kaczyński jest albo analfabetą politycznym, albo Rżnie Głupa. Antysemityzm to OBRONA PRZED KAPITAŁEM KRYMINALNYM. GROŹNIEJSZY od Kapitału Kryminalnego czyli Loży Masońskiej jest tylko Kapitał Anonimowy Rotszylda i Rokefelera, PRZECIWKO KTÓRYM został sformułowany faszyzm Keynesa i Paderewskiego – sparodiowany przez Hitlera i ZELŻONY przez Stalina.
  Kaczyńscy sprzedali Polskę Rotszyldowi za miliard dolców więc są PRZEKLĘCI przez Piłsudskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: