Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Hulajdusznik o Grand Finale, czyli pojedynek…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Carlos o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  prostopopolsku o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Agnieszka o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  I*** o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

„Krytyka Polityczna” broni imigrantów przed pracownikami

Posted by Marucha w dniu 2021-10-27 (Środa)

Na łamach internetowej strony „Krytyki Politycznej” ukazał się tekst zachwalający napływ imigrantów do Polski. Jego autor twierdzi, że przybycie obcokrajowców wcale nie wpływa niekorzystnie na rynek pracy, a więc nie zabiera pracy i nie obniża wynagrodzeń zwykłym pracownikom.

Piotr Wójcik tym samym odniósł się krytycznie do niedawnych opinii Remigiusza Okraski z „Nowego Obywatela”.

Redaktor naczelny „Nowego Obywatela” skomentował wydanie książki zachwalającej imigrację, która ukazała się w naszym kraju nakładem libertariańskiego Instytutu Misesa. Według Okraski liberalna część lewicy ma nowego sojusznika w zakresie zachwalania polityki „otwartych granic”, stanowiącej „szkodliwy dla klasy ludowej” dumping socjalno-płacowy.

Do tego wpisu w swoim tekście dla „Krytyki Politycznej” odniósł się Wójcik. Publicysta twierdzi w swoim wywodzie, że „gospodarka może przyjąć dużą liczbę imigrantów w ekstremalnie krótkim czasie i bez negatywnych skutków dla miejscowej klasy pracującej”. Potwierdzeniem tej tezy mają być zaś badania przeprowadzone przez Davida Carda, tegorocznego laureata ekonomicznej Nagrody Nobla.

Według Carda, przybycie w 1980 roku blisko 125 tys. kubańskich imigrantów do Miami spowodowało wzrost liczby osób w wieku produkcyjnym o 7 proc., ale miało nie przełożyć się negatywnie na tamtejszy rynek pracy. Wójcik przyznaje jednak, że sytuacja pozostałych mniejszości rasowych nie zmieniła się, czyli de facto nie było widocznych również zmian na lepsze.

Dla publicysty „Krytyki Politycznej” to właśnie brak negatywnego oddziaływania imigrantów na rynek pracy jest najważniejszy. Z tego powodu twierdzi on, że „nawet dodatkowe 7 proc. pracowników w ekstremalnie krótkim czasie bez szkody dla miejscowej klasy pracującej”. Nie wspomina jednocześnie, czy przypadkiem wzrost podaży pracowników w Miami nie zahamował wzrostu wynagrodzeń.

Wójcik zachwala przy tej okazji masową imigrację do Polski [bo pewnie sam jest przybłędą – admin]. Jego zdaniem napływ Ukraińców i innych pracowników ze Wschodu nie wpłynął negatywnie na polski rynek pracy, bo w ostatnich latach spadło bezrobocie i zwiększył się odsetek zatrudnionych w wieku produkcyjnym. Ponadto wzrosnąć miały płace wszystkich pracowników niewykwalifikowanych. Pod tym względem Wójcikowi wystarczy, że w kilka lat „odsetek pracowników zarabiających mniej niż połowę średniej krajowej spadł z 19 do 16 proc.”.

Dodatkowo autor z „Krytyki Politycznej” zachwala rzekomą mobilność imigrantów, którzy mogą szukać pracy w różnych miejscach kraju i obsadzać wolne wakaty. Wójcik w żaden sposób nie odnosi się jednak do przyczyn nieobsadzenia wielu miejsc pracy, choćby z powodu niskich wynagrodzeń czy fatalnych warunków zatrudnienia.

To zresztą niejedyne problemy związane z imigrantami, które w swoim tekście przemilczał Wójcik. Zachwalając masową imigrację do naszego kraju nie wspomniał chociażby o jej wpływ na rynek najmu mieszkań. Tymczasem w największych miastach ceny za wynajem (nie mówiąc już o zakupie) stale rosną.

Na podstawie; krytykapolityczna.pl, facebook.com/remigiusz.okraska.
http://autonom.pl/

Komentarzy 8 do “„Krytyka Polityczna” broni imigrantów przed pracownikami”

 1. Roman B said

  Chwała,że większość UKRów to pracujący w Polsce w „karuzeli” wiz wydawanych raz na 3 miesiące ,bo ci młodzi, wiecznie nazadowoleni przybysze weszli by jeszcze bardziej na głowę pracującym Polakom. To ma bardzo negatywne skutki dla relacji między pracodawcom a pracownikiem bo MY TU ŻYJEMY NA STAŁE i tu nie chodzi już o ukrainizację Polski, ale o pewne standardy PRAWA PRACY jak ochoczo wprowadzane w życie dla Polaków równoważne systemy pracy po 12 godzin dziennie …bo Ukraińcy mogą! Koroporacje zarabiają ,Uraińcy zarabiają (pracując po 12 godzin dziennie nawet 3500zł na rękę), Polak bez nadgodzin wychodzi z roboty wyciśnięty jak cytryna!
  ONI MOGĄ przez 12 godzin udawać
  MY 8 godzin musimy zapier…. u KORPO PANA!
  Cała prawda

 2. skompostowane zwłoki said

  Każdy prywaciarz co ukra zatrudnia jest kupą gówna, a nie Polakiem. Taki nie jest nawet człowiekiem !

 3. ZBiR said

  To nie emigranci zabierają pracę tylko chciwi pracodawcy, ale na szczęście mało który Ukrainiec będzie teraz robił za mniej jak Polak, no i Ukraińcy nie tyraja jak polaczki, niestety ale taka jest smutna prawda.Zawsze mówię to co widzę, a więcej niż przeciętny człowiek.

 4. Gadzinówka „Krytyka Polityczna”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  nie jest naturalnie jedynym tego rodzaju zajwiskiem, bowiem całość mendiów gównianego nurtu należy zaliczyć do gadzinówek.

  Pojawiające się czasami w takich mendiach, zdawać by się mogło „rzetelne” artykuły, mają za zadanie zmylić jedynie protolinijnych konsumentów, którzy po takim artykule z zaczerwienionymi uszami i pełni entuzjazmu wygadują: ” A nie mówiłem, że to są nasi”.

  ” książki zachwalającej imigrację … nakładem libertariańskiego Instytutu Misesa”, już klasycznego przykładu gadzinówki gównego nurtu, zainstalowanej w Polsce do pełnienia ważnych funkcji propagandowych z pseudonaukowymi akcentami. Nie wymyślono instytucie Miesesa niczego nowego, to jest znane już od wieku:

  https://web.archive.org/web/20180513080311/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  Mises, właściwie von Mieses, ur. we Lwowie, pochodził z żydowskiej rodziny i jak można oczekiwać, zajmował się systemem kapitalistycznym, tzn. systemem który jest zarządzany przez posiadaczy kapitału, szczególnie wielkiego kapitału.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Nie sądzę, aby po dwóch wojnach światowych, a ostatnio nawet plandemii o podobnym działaniu,

  https://pppolsku.wordpress.com/2020/11/14/demon-tzw-pandemii-bill-gates/#QuiBono

  można z tego źródła (kapitalizmu) cokolwiek dobrego oczekiwać dla ludzkości.

  Pierwszym powodem migracji ludności z krajów Afryki i Azji jest bezlitosny rabunek tych ludów i niszczenie podstaw ich egzystencji przez kapitał, w szczególności wielki kapitał, bandyckie napady wojskowe na tę ludność to nawet nie wspominam. Szczególną rolę w dławieniu i dożynaniu ludności muzułmańskiej odgrywają krewniacy von Misesa:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Izrae

  któremu nie odmówił bym podobnym zbrodniczych ciągot, gdyż kapitalizm z definicji jest systemem kanibalizmu, jak tu niedawno ktoś tu stwierdził.

 5. Piskorz said

  re 1…i coraz więcej Ukr. odprowadza składki na tzw. ZUS.

 6. Ale dlaczego? said

  Banderowskie ukry mają wypychać i „odbijać” Polaków z Polski. Taki jest cel JarKacza, sługi syjonu z Odessy…
  A jak trzeba będzie, to będą destrukcyjną mniejszością z mordami zbrodniarzy polskich dzieci na sztandarach…

 7. Ale dlaczego? said

  Dziwny jest ten świat.
  Pozytywy plandemi i szprycowania…
  Polacy z Kanady i Australii chcą wracać do ojczyzny:

 8. gnago said

  Jednym słowem z p. Wójcika musi być idiota albo szuja. Innych opcji nie ma

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: