Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Premier wzywa do wojny z …
  Bezpartyjna o Premier wzywa do wojny z …
  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Świat według Putina

Posted by Marucha w dniu 2021-10-28 (Czwartek)

Droga, którą obrał Zachód, to droga zniszczenia: fundamenty, tradycja, sam obraz człowieka. Nie pójdziemy tą ścieżką i będziemy zachęcać innych, którzy zachowali te podstawy, aby do nas dołączyli.

[Ściślej mówiąc jest to droga, jaką obrali dla Zachodu żymianie – admin]

Sesja plenarna jest tradycyjnym punktem kulminacyjnym dorocznych dyskusji Klubu Valdai – jednego z najważniejszych spotkań intelektualnych Eurazji. Władimir Putin jest częstym prelegentem.

W tym roku w Soczi, nadrzędnym tematem było „Globalne wstrząsy w XXI wieku: jednostka, wartości i państwo”. Putin zajął się tym wprost, w tym, co już można uznać za jedno z najważniejszych przemówień geopolitycznych w najnowszej historii. Jak można się było spodziewać, różni atlantyści, neokoni i liberalni interwencjoniści doznali apopleksji ale to nieistotne.

Na samym początku przywołał dwa chińskie znaki, które przedstawiają „kryzys” (jak w „niebezpieczeństwie”) i „szansę”, łącząc je z rosyjskim powiedzeniem: „Zwalczaj trudności umysłem. Walcz z niebezpieczeństwami dzięki swojemu doświadczeniu”. To eleganckie, przekrojowe odniesienie do strategicznego partnerstwa rosyjsko-chińskiego doprowadziło do zwięzłej oceny obecnej szachownicy:

„Zmiana układu sił zakłada redystrybucję aktywów na rzecz krajów wschodzących i rozwijających się, które do tej pory czuły się pominięte. Mówiąc wprost, dominacja Zachodu w sprawach międzynarodowych, która rozpoczęła się kilka wieków temu i przez krótki okres pod koniec XX wieku była niemal absolutna, ustępuje miejsca znacznie bardziej zróżnicowanemu systemowi. To otworzyło drogę do kolejnej niejasnej charakterystyki wojny hybrydowej jako nowego modus operandi.

Wcześniej przegrana przez jedną stronę wojna oznaczała zwycięstwo drugiej strony, która brała odpowiedzialność za to, co się dzieje. Na przykład klęska Stanów Zjednoczonych w wojnie wietnamskiej nie uczyniła z Wietnamu „czarnej dziury”. Wręcz przeciwnie, powstało tam pomyślnie rozwijające się państwo, które mogło liczyć na wsparcie silnego sojusznika.

Teraz jest inaczej: bez względu na to, kto zwycięży, wojna się nie kończy, a jedynie zmienia formę. Z reguły hipotetyczny zwycięzca niechętnie lub nie jest w stanie zapewnić pokojowego odrodzenia powojennego, a jedynie pogłębia chaos i próżnię zagrażającą światu.”

Uczeń Bierdiajewa

W kilku przypadkach Putin potwierdził, że jest wielkim wielbicielem Nikołaja Bierdiajewa . Nie da się zrozumieć Putina bez zrozumienia Berdiajewa (1874-1948), który był filozofem i teologiem – w gruncie rzeczy filozofem chrześcijaństwa. W filozofii historii Bierdiajewa sens życia jest definiowany w kategoriach ducha, w odróżnieniu od nacisku świeckiej nowoczesności na ekonomię i materializm.

Nic dziwnego, że Putin nigdy nie był marksistą. Dla Bierdiajewa historia jest metodą pamięci czasu, dzięki której człowiek pracuje nad swoim przeznaczeniem. To relacja między boskością a człowiekiem kształtuje historię. Przywiązuje ogromną wagę do duchowej mocy ludzkiej wolności. Putin kilkakrotnie odniósł się do wolności, do rodziny i do znaczenia edukacji; gorąco pochwalił swoją praktykę na Leningradzkim Uniwersytecie Państwowym. Jednocześnie całkowicie zanegował transpłciowość i kulturę promowaną „pod sztandarem postępu”.

To tylko jeden z szeregu kluczowych fragmentów:

„Jesteśmy zaskoczeni procesami zachodzącymi w krajach, które uważały się za pionierów postępu. Przewroty społeczne i kulturowe, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej to oczywiście nie nasza sprawa; nie przeszkadzamy im. Ktoś w krajach zachodnich jest przekonany, że agresywne wymazywanie całych kart własnej historii – „odwrotna dyskryminacja” większości na rzecz mniejszości, czy żądanie porzucenia zwykłego rozumienia tak podstawowych rzeczy jak matka, ojciec, rodzina a nawet różnica między płciami – że są to, ich zdaniem, kamienie milowe ruchu na rzecz odnowy społecznej.”

Duża część jego 40-minutowego przemówienia, a także jego odpowiedzi, dotyczyły tego, co wcześniej określał jako „zdrowy konserwatyzm”:

„Teraz, gdy świat przeżywa załamanie strukturalne, znaczenie rozsądnego konserwatyzmu jako podstawy polityki wzrosło wielokrotnie, właśnie dlatego, że mnożą się ryzyka i niebezpieczeństwa, a otaczająca nas rzeczywistość jest krucha”..

Wracając na arenę geopolityczną, Putin był nieugięty, że „jesteśmy przyjaciółmi Chin. Ale nie przeciwko komukolwiek”.

Afganistan

Podczas pytań i odpowiedzi uczony Zhou Bo z Uniwersytetu Tsinghua odniósł się do jednego z kluczowych, aktualnych wyzwań geopolitycznych. Odnosząc się do Szanghajskiej Organizacji Współpracy, zwrócił uwagę, że „jeśli Afganistan ma problem, to SCO ma problem. Jak więc sojusz, kierowany przez Chiny i Rosję, może pomóc Afganistanowi?” Putin podkreślił w swojej odpowiedzi cztery punkty:

„Gospodarka musi zostać odbudowana; Talibowie muszą wykorzenić handel narkotykami; Główną odpowiedzialność powinni wziąć na siebie „ci, którzy byli tam od 20 lat” – powtarza wspólne oświadczenie po spotkaniu rozszerzonej trojki z talibami w Moskwie w środę; oraz – Fundusze państwa afgańskiego powinny zostać odblokowane.

Wspomniał też pośrednio, że duża rosyjska baza wojskowa w Tadżykistanie nie jest jedynie dekoracyjnym rekwizytem.

Putin wrócił do tematu Afganistanu podczas Q&A (pytania i odpowiedzi), po raz kolejny podkreślając, że członkowie NATO nie powinni „zwalniać się od odpowiedzialności”. Argumentował, że talibowie „próbują walczyć z ekstremalnymi radykałami”. Jeśli chodzi o „konieczność rozpoczęcia od elementu etnicznego”, opisał Tadżyków jako 47% całej populacji afgańskiej – być może przeszacowanie, ale przesłanie dotyczyło imperatywu stworzenia inkluzywnego rządu.

Dla równowagi dodał również: „chociaż „dzielimy się z nimi [Talibami] poglądem z zewnątrz”, zauważył, że Rosja „jest w kontakcie ze wszystkimi siłami politycznymi” w Afganistanie – w tym sensie, że istnieją kontakty z byłymi urzędnikami rządowymi, takimi jak Hamid Karzai i Abdullah Abdullah, a także członkami Sojuszu Północnego, obecnie w opozycji, którzy przebywają na emigracji w Tadżykistanie.

Ci nieznośni Rosjanie

Teraz można porównać wszystko powyższe z obecnym cyrkiem NATO w Brukseli, wraz z nowym „planem głównym mającym na celu powstrzymanie rosnącego zagrożenia ze strony Rosji ”. Moskwa nie kłopocze się już rozmowami z tymi klaunami: jak zaznaczył minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, „Rosja nie będzie już dłużej udawać, że w najbliższej przyszłości możliwe są pewne zmiany w stosunkach z NATO”.

Moskwa od tej pory rozmawia tylko z decydentami w Waszyngtonie a nie z lokajami. W końcu bezpośrednia linia między szefem sztabu generalnego gen. Gierasimovem a Naczelnym Dowódcą Sił Sojuszniczych NATO gen. Toddem Woltersem pozostaje aktywna. Posłańcy tacy jak Stoltenberg i ogromna biurokracja NATO w Brukseli są uważani za nieistotnych. Dzieje się tak, w ocenie Ławrowa, zaraz po tym, jak „wszyscy nasi przyjaciele w Azji Środkowej” „mówili nam, że są przeciw próbom ze strony Stanów Zjednoczonych lub jakiegokolwiek innego państwa członkowskiego NATO promującym stacjonowanie jakiegokolwiek kontyngentu „kontr- terrorystycznego” w jakimkolwiek państwie Azji Centralnej.

A Pentagon nadal prowokuje Moskwę. Sekretarz obrony USA Lloyd „Raytheon” Austin, który nadzorował amerykańską Wielką Ucieczkę z Afganistanu, teraz przekonuje, że Ukraina powinna de facto przystąpić do NATO.

Jaki konserwatywny model może zaoferować światu Rosja? Przede wszystkim konserwatyzm dotyczy wartości. Konserwatywne wartości Tradycji Europejskiej to państwo, rodzina, dom, praca, Bóg, jasne zrozumienie własnej roli płciowej (mężczyzny i kobiety), bez form pośrednich i innych destrukcyjnych form psychopatologicznych, które są dziś powszechne na Zachodzie.

A te wartości wymagają nie tylko biernej ochrony, ale także aktywnej walki: „Trzeba bronić prawdziwych wartości, walcząc z całej siły” – powiedział Putin. Oznacza to, że ​​Rosjanie nie wycofają się do swojego domu i nie będą tylko biernie obserwowali to, co dzieje się na świecie, ale jasno wyartykułują swoje stanowisko w sprawie moralnych i etycznych problemów współczesnego świata i zaproponują je innym krajom do przyjęcia jako model alternatywny dla zachodniego.

Należy zauważyć, że to stanowisko jest tym, które najbardziej irytuje ideologów i zwolenników ideologii globalistów i LGBT, wywracania tradycyjnych wartości propagowanych na Zachodzie, różnych Sorosów, Jacquesa Attali, Clintona i innych. Putin podkreślił ponadto, że pozycja Zachodu nie jest dziś tak solidna, jak 20 czy 30 lat temu: „A ci, którzy zwyciężyli po zimnej wojnie… od razu poczuli, że ziemia usuwa się im spod nóg, stało się to, gdy ktoś sugerował „koniec historii”, kiedy liberalizm stał się absolutną ideologią Zachodu i jednobiegunową dominacją Stanów Zjednoczonych, ale wydarzenia przybrały wtedy inny obrót.

Putin wyraził swoją wizję przyszłości: nie korporacje wielonarodowe, ale państwa narodowe pozostaną jednostkami składowymi porządku światowego. Wielkie korporacje (Google, Facebook, Big Pharma, Big Thech) nie będą w stanie uzurpować sobie „funkcji politycznych” i wznieść się na poziom państwa narodowego, pomimo swojej siły finansowej.

Rewolucja technologiczna nie może prowadzić do zmiany rozumienia tego, co ludzkie, jego ostatecznego celu. Człowieka nie da się upchnąć w Matrixie, a jego sens życia sprowadzić do pożywnej zupy, która wspiera istnienie robotów i urządzeń cyfrowych. Transhumanizm nie może zastąpić społeczeństwa opartego na wartościach humanistycznych i solidarności wspólnotowej. Wręcz przeciwnie, w toku informacyjno-technologicznej i cyfrowej transformacji świata „wzrasta znaczenie budowania na fundamencie wartości humanistycznych, które cywilizacja ludzka wypracowała na przestrzeni wieków.

Podczas gdy Zachód niszczy te fundamenty za pomocą programów LGBT, transpłciowych i innych, Rosja ma własną drogę w obronie swojej kultury i historii. Droga, którą obrał Zachód, to droga zniszczenia: fundamenty, tradycja, sam obraz człowieka. Nie pójdziemy tą ścieżką i będziemy zachęcać innych, którzy zachowali te podstawy, aby do nas dołączyli, powiedział Putin, na przykład Chiny, choć w swojej różnorodności, z domyślnym odniesieniem do tych narodów w innych częściach świata, które postrzegają biegun euroazjatycki jako alternatywa dla wpływów zachodnich.

Może się to wydawać abstrakcyjne przemówienie, ale tak nie jest: Putin jest otwartą deklaracją kontrastu i walki z transludzkim i naukowym dryfem, który rozprzestrzenił się na Zachodzie i to wyjaśnia, dlaczego Putin jest dziś uważany przez globalistów za „wroga publicznego nr 1”.

Notka na podstawie artykułu Pepe Escobara, stałego korespondenta Asia Times https://asiatimes.com/2021/10/the-world-according-to-vladimir-putin/
Wybór, korekta i redakcja J.R.

Dla kontrastu publikacja portalu biełsat.eu na ten sam temat. To ci, którzy starają się za pieniądze polskiego podatnika mieszać w głowach Białorusinów.
https://belsat.eu/pl/news/18-10-2021-putin-chce-pokazac-swiatu-jaki-jest-silny-fajny-i-rozsadny/

https://spiritolibero.neon24.pl

Komentarzy 40 do “Świat według Putina”

 1. Głos z Kociewia said

  Brawo Putin ! Musimy w dużo bardziej efektywny sposób bronić takich wartości jak np. : rodzina.

 2. Dziadzius said

  Widac ze Putin ma glowe na karku i widzi jak rzadcy Zachodu na czyjs nieznany rozkaz zabijaja siebie i swoje narody.

 3. MiroSlaw said

  Z Putinem sprawa nie jest do końca jasna – zmusza ruskich do szczepień

  ————
  Dlaczego Pan tak twierdzi?
  Jak zmusza?
  Admin

 4. Panie Gospodarzu.Ja zaczynam mieć podobne wątpliwości co Pan MiroSław.Ta dziwna zabawa Rosji w ZWIDA19 nie współgra ze słowami Putina. Po co Rosjanie się do tej gry przyłączyli? To jest dla mnie wielka zagadka.Czy chodzi o wykiwanie projektantów tego widowiska?Czy też może już cały świat mają w rękach te sk..syny? Wczorajsze ogłoszenie zamknięcia w Moskwie pogłębia moje wątpliwości co do intencji Prezydenta Rosji. Takie działanie prowadzi do destrukcji społeczeństwa i do jego atomizacji.Ja mały szarak mam tego świadomość. A Prezydent największego państwa na świecie tego nie wie? Coraz więcej znaków zapytania powstaje.

 5. Wladca said

  Wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma .

 6. pdf said

  Wystarczy przeczytać to:

  Rozejrzyjmy się. I powiem to jeszcze raz: pozwolę sobie na wyrażenie kilku myśli, pod którymi się podpisuję.

  Po pierwsze, zmiany klimatyczne i degradacja środowiska są tak oczywiste, że nawet najbardziej nieostrożni ludzie nie mogą ich już lekceważyć. Można nadal angażować się w naukowe debaty na temat mechanizmów stojących za zachodzącymi procesami, ale nie da się zaprzeczyć, że te procesy się pogarszają i trzeba coś zrobić. Klęski żywiołowe, takie jak susze, powodzie, huragany i tsunami, stały się prawie nową normą i przyzwyczajamy się do nich. Wystarczy przypomnieć niszczycielskie, tragiczne powodzie w Europie zeszłego lata, pożary na Syberii – przykładów jest wiele. Nie tylko na Syberii – pożary mieli też nasi sąsiedzi w Turcji, a także Stany Zjednoczone i inne miejsca na kontynencie amerykańskim. Czasami wydaje się, że wszelkie geopolityczne, naukowe i techniczne,lub ideologiczna rywalizacja staje się w tym kontekście bezcelowa, jeśli zwycięzcy nie będą mieli wystarczającej ilości powietrza do oddychania lub nic do picia.

  i to:

  Pandemia koronawirusa stała się kolejnym przypomnieniem, jak delikatna jest nasza społeczność, jak bardzo jest podatna na zagrożenia, a naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie ludzkości bezpiecznego życia i odporności. Aby zwiększyć nasze szanse na przeżycie w obliczu kataklizmów, musimy koniecznie przemyśleć, jak żyjemy, jak prowadzimy nasze gospodarstwa domowe, jak rozwijają się miasta lub jak powinny się rozwijać; musimy ponownie rozważyć priorytety rozwoju gospodarczego całych państw. Powtarzam, bezpieczeństwo jest jednym z naszych głównych imperatywów, w każdym razie stało się to teraz oczywiste i każdy, kto spróbuje temu zaprzeczyć, będzie musiał później wyjaśnić, dlaczego się mylił i dlaczego był nieprzygotowany na kryzysy i wstrząsy, z jakimi borykają się całe narody .

  i to

  Ponadto rewolucja technologiczna, imponujące osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, elektroniki, komunikacji, genetyki, bioinżynierii i medycyny otwierają ogromne możliwości, ale jednocześnie w praktyce stawiają pytania filozoficzne, moralne i duchowe, które do niedawna były wyłączna domena pisarzy science fiction. Co się stanie, jeśli maszyny prześcigną ludzi w zdolności do myślenia? Gdzie jest granica ingerencji w ludzkie ciało, po przekroczeniu której człowiek przestaje być sobą i zamienia się w inny byt? Jakie są ogólne ograniczenia etyczne na świecie, w którym potencjał nauki i maszyn staje się niemal nieograniczony? Co to będzie oznaczać dla każdego z nas, dla naszych potomków, naszych najbliższych potomków – naszych dzieci i wnuków?

  Zmiany te nabierają rozpędu i na pewno nie da się ich powstrzymać, ponieważ z reguły są obiektywne. Wszyscy będziemy musieli poradzić sobie z konsekwencjami, niezależnie od naszych systemów politycznych, kondycji ekonomicznej czy panującej ideologii.

  i to :

  W związku z tym ponownie zauważę, jak poważna i niebezpieczna stała się pandemia koronawirusa. Jak wiemy, zginęło od niej ponad 4,9 miliona. Te przerażające liczby są porównywalne, a nawet przewyższają straty wojskowe głównych uczestników I wojny światowej.

  Na koniec chcę poruszyć jeszcze jedną kwestię. Doskonale rozumiemy, że rozwiązanie wielu pilnych problemów, z jakimi boryka się świat, byłoby niemożliwe bez ścisłej współpracy międzynarodowej. Musimy jednak być realistami: większość ładnych sloganów o wymyślaniu globalnych rozwiązań globalnych problemów, które słyszymy od końca XX wieku, nigdy nie stanie się rzeczywistością. Aby osiągnąć globalne rozwiązanie, państwa i ludzie muszą przenieść swoje suwerenne prawa do struktur ponadnarodowych w stopniu, który niewielu, jeśli w ogóle, zaakceptuje. Wynika to przede wszystkim z faktu, że za skutki takiej polityki trzeba odpowiadać nie przed jakąś globalną opinią publiczną, ale przed obywatelami i wyborcami.

  Nie oznacza to jednak, że zachowanie pewnej powściągliwości w celu znalezienia rozwiązań globalnych wyzwań jest niemożliwe. W końcu globalne wyzwanie jest wyzwaniem dla nas wszystkich razem, a dla każdego z nas w szczególności. Gdyby wszyscy widzieli sposób na czerpanie korzyści ze współpracy w pokonywaniu tych wyzwań, z pewnością sprawiłoby to, żebyśmy byli lepiej przygotowani do współpracy.

  Jednym ze sposobów promowania tych wysiłków mogłoby być np. sporządzenie, na poziomie ONZ, listy wyzwań i zagrożeń, przed którymi stoją poszczególne kraje, z wyszczególnieniem ich wpływu na inne kraje. W ten wysiłek mogą zaangażować się eksperci z różnych krajów i dziedzin akademickich, w tym wy, moi koledzy. Wierzymy, że opracowanie tego rodzaju mapy drogowej może zainspirować wiele krajów do spojrzenia na problemy globalne w nowym świetle i zrozumienia, w jaki sposób współpraca może być dla nich korzystna.

  … w wystarczy, żeby zrozumieć w jakiej drużynie gra Putin, a konserwatyzm to tylko ściema dla naiwnych. Nie da się pogodzić konserwatyzmu z tym co poparł Putin, a co Wam przytoczyłem powyżej.

 7. pdf said

  Pełen teks z komentarzem Sakera, który tez jest symptomatyczny tutaj:

  .http://thesaker.is/a-commented-reading-of-putins-speech-at-valdai/

 8. Piotr B. said

  To ze Putin chwilowo gra na kilku fortepianach to swiadczy tylko o jego talencie.Ale moze jeszcze za jego zycia bedzie mogl skupic sie i zagrac perfekcyjnie tylko na jednym…Bierdiajewie.

 9. Putin według świata:

 10. revers said

  Chcialbym zauwazyc ze p.Putin maczal rece po zjezdsie W Davos z szkola liderow nwo na row i z Blerem,Borysem,Merkel, Anrend i great resets, i pewne zobowiazania szczepionkowe inklimatyczne na nim ciaza.

 11. Kar said

  9/Hulaj

  – na kazda pore roku maja w stajni Putinow odpowiednia kopie. Orginal juz dawno wyparowal, ot tak wg przeszlej relacji jego x

 12. https://yandex.ru/video/preview/?text=%D0%96%D0%B5%D0%BD%D0%B0%20%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%BE%20%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%20%D0%BD%D0%B5%20%D1%81%D0%BE%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D1%83%D0%B5%D1%82%20%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8&path=wizard&parent-reqid=1635518794591126-13614002998948892757-man1-4548-man-l7-balancer-8080-BAL-4283&wiz_type=vital&filmId=17786840994607801844

 13. swiblowo said

  Wszystkich, ktorych zachwyca konserwatyzm Putina pytam – sluchaliscie, badz czytaliscie wystapienie w oryginale?
  Jest tam wiele odnosnikow do globalizmu – ogolnie rzecz ujmujac. I czytac trzeba cale akapity, nie czesci.

 14. Boydar said

  O ile się orientuje to w Rosji jeśli szczepią kogoś chętnego to Sputnikiem. O którym co nie co wiadomo.

 15. Sputnik, hmm

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-program-szczepien-przeciw-covid/swiat/news-rosja-wykradla-szczepionke-brytyjskie-media-kontrwywiad-ma-d,nId,5574922#crp_state=1

  Tak sieją ferment une, których i tu i tam i jeszcze gdzie indziej mnogo.

  A tu Gintsburg Aleksander Leonidowicz:

  No, jak z Kuriera wycięty!

  https://subscribe.ru/group/na-zavalinke/17124382/

 16. Tu trochę więcej o tej zarządzającej Sputnikiem pticy:

  https://news.myseldon.com/ru/news/index/261323573

 17. Oczywiście, że prawdy nie docieczesz człowiecze, bo masz do czynienia z kimś, kto udaje fenicjan, żydów, chazarów, semitów i indywidualnie wszystkie inne nacje. To zawodowi oszuści. A najlepsze jest to, że une udają ludzi! Pobieżnie są nawet podobni.

 18. revers said

  Davos 2019:

  Klaus Schwab rozmawia z prezydentem Kostaryki.

  Rozmawia o dobrej sytuacji wyjściowej tego kraju bo ten kraj ma dość MŁODĄ (!)
  i dość edukowaną populację, aby przejść łatwo przez planowany reset / industrialną rewolucje i przejść też łatwo do dekarbonizacji kraju ( zielona przyszłość ).

  Schwab mówi, że
  Merkel,
  Kurz,
  Putin ‼️,
  Blair,
  premier Nowej Zelandii …
  oni wszyscy byli w jego programie jako
  Młodzi Globalni Liderzy,
  a teraz prowadzą lub prowadzili państwami.”

  Krotki stenographer z rozmowy prezydenta Kostaryki z Szwabem

  Po Sputnik tez Ludzie umieraja , moze na marskosc waatroby, lub maja skutki uboczne , ilosciowo mniej jak na zachodzie .

  Do te go nie strecza kolejnymi bosterami co pol roku.

  Ale Sputnik a nie uznaje sie na zachodzie.

 19. Koszerni szefowie:

  http://www.wicipolskie.org/?p=57242

 20. Ludmiła Putinowa said

  Stanowczo zaprzeczam! Nic takiego nie mówiłam. To ukraińskie gazety sobie wymyśliły ten wywiad.

 21. Ludmiła Putinowa said

  Nu, wy pokażu swoju mordij. Ja zobaczu czy wsio w 20 roda i teraz pa równo.

 22. Marucha said

  Re 6:
  Bzdura na bzdurze jedzie i bzdurą pogania.

  1. Oprócz walki ze zmianami klimatycznymi proponuję podjąć walkę z przypływami morza, promieniami kosmicznymi i krążeniem planet wokół Słońca. Na pewno i na tym da się zarobić.
  2. Nie ma żadnej „pandemii” a koronawirusa nikt jeszcze nie wyizolował.

  Ciekawe, że tak Putin zaczął nagle przeszkadzać… choć już nie przypisuje mu się żydowskiego pochodzenia

 23. pdf said

  @ 9

  Настоящий исчез в том же году, когда был убит Леппер.

 24. pdf said

  Ad 18

  Ale to słowa, wypowiedziane przez Putina w klubie Wałdajskim. Tak więc proszę się zwrócić do Putina bo „Rozejrzyjmy się. I powiem to jeszcze raz: pozwolę sobie na wyrażenie kilku myśli, pod którymi się podpisuję.” to właśnie on powiedział.

  Cala transkrypcja u Sakera

 25. revers said

  https://english.pravda.ru/news/world/149508-baltic_fleet/

  Ale poslanie calej floty baltyckiej i zablokowanie floty czrnomorskiej staje sie coraz bardziej realne.

  Amerykanie groza bombowcami B1 z 48 rakietami powietrze-woda.

 26. I*** said

  (14) Co nieco wiadomo… :)))

 27. UZA said

  „Klęski żywiołowe, takie jak susze, powodzie, huragany i tsunami, stały się prawie nową normą i przyzwyczajamy się do nich.”

  Co ma piernik do wiatraka ? Susze bywały jak świat światem, podobnie huragany. Tsunami biorą się z trzęsień ziemi, które też zawsze się zdarzały, podobnie zresztą jak zmiany klimatu (ocieplenia i oziębienia). Przecie w Średniowieczu nie było żadnego przemysłu, a jednak zrobiło się na tyle ciepło, iż mogliśmy na naszych ziemiach uprawiać winorośl. Z kolei w XVII wieku był taki ziąb, że ponoć nawet Bałtyk zamarzał i ludzie się faktycznie przyzwyczaili – nawet karczmę ustawili na lodzie.

  „zauważę, jak poważna i niebezpieczna stała się pandemia koronawirusa.”

  Nie wątpię , iż Pan zauważa, ale co z tego ? Ludzie różne rzeczy zauważają – latające spodki, kosmitów, elfy, duchy itp. A inni nie zauważają i cóż robić ?

  „Doskonale rozumiemy, że rozwiązanie wielu pilnych problemów, z jakimi boryka się świat, byłoby niemożliwe bez ścisłej współpracy międzynarodowej.”

  My to znaczy kto ? Czyżbyśmy w Gajówce mieli okazję spotkać zaufanego współpracownika Gatesa, Rockefellerów, Schwaba ?

  A co do Putina, to po raz nie wiadomo który powtarzam, że nie działa On w próżni. Nieprzyjaciele Rosji mają różne możliwości wpływu na rosyjską opinię publiczną, która pewnie nie składa się wyłącznie z ludzi rozumnych. Tam też są tacy, których udało się nastraszyć „pandemią” i gdyby Putin nic nie robił, niechybnie by uwierzyli, że nie dba On o naród i chce wszystkich skazać na straszną śmierć. Póki co Rosjanie są „wyszczepiani” rodzimym preparatem i to czyni istotną różnicę.

  „Rosja wykradła szczepionkę” – żeby truć swoich ludzi ? Kto w to wierzy, sam jest sobie winny.

 28. Juz samo lansowanie, propagowanie jakichkolwiek szczepionek! swiadczy klarownie o uczestnictwie w globalnym ludobojstwie !!. mnie przerarza to ze : te wszystkie szczepionki zabijaja .tylko i wylacznie !! jeszcze raz ..wylacznie!! ( a nie medijalnie!!! jak u semitow czy murzynow ) bialych ludzi z napletkami. !. tylko biali ludzi traca zdrowie i umieraja od szczepionek ! tego NIKT dziwnie nie zauwazyl :(:( z ntego wynika ze prawde mowi Artur lalak ,Franc Zalewski ,Ether ,dziad wszewied , ze obecnie odbywa sie CELOWANA EKSTERMINACJA rasy Aryjskiej = bialego czlowieka przez …czarnoglowych obrzynow :(:(. wczesniej w czasie revolucji francuskiej ,w pierwszej wojnie swiatowej ,w czasie revolucji „bolszewickiej i 2 wojnie swiatowej mordowani ,byli MILJONAMI TYLKO biali ludzie z napletkami 🙂 prawie NIKT ……..bez napletkow :).Czy to tak trudno zauwarzyc ??????? a Putin? jest evidentnie na smyczy „czarnoglowych obrzynow”

 29. Igor Niefiedow said

  Niestety, to tylko słowa i nic więcej.. Putin nauczył się mówić pięknie i poprawnie, ale przy wdrażaniu słów w praktyce okazuje się, że jak dotąd źle, lub raczej nic się nie robi. Od ćwierć wieku nasz rosyjski rząd albo próbuje odtworzyć doświadczenia sowieckie, albo naśladować najgorsze z „zachodnich” nowoczesnych trendów. To jest poprawność polityczna, wielokulturowość i masowy import migrantów itp. Dzięki Bogu nie ma jeszcze parad dumy gejowskiej..

 30. Boydar said

  A co Panu Igorowi gejowskie parady przeszkadzają ?

  Mnie bardziej „przeszkadza” że normalni ludzie nic z tymi paradami nie robią, choć mogliby. Nie w Rosji, tam gdzie mają miejsce.

  Bez takich ‚parad” trzeba by się zastanawiać kto jest popierdolony albo na garnuszku, a tak – widać jasno.

  To nie znaczy, że jestem za prezentowaniem pedalstwa, bo są dzieci, patrzą też i się deprawują. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie, czy deprawują się bardziej widząc zboczeńca czy tym że ojciec patrzy i udaje że nie widzi.

 31. Boydar said

  https://www.o2.pl/informacje/takim-jak-on-talibowie-obiecali-smierc-odliczalem-dni-6699482059070368a

  polecam lekturę komentarzy pod

 32. WI42 said

  @9H @11K

  Dywagacje na temat zmian oblicza Putina są od lat. Warto je sprawdzać patrząc na swoje odbicie w lustrze i na zdjęcia sprzed ok. 20 lat. Nie ma zmian???
  Jeżeli chodzi o Putina to bardzo typowy jest jego chód. Tego się nie da podrobić, przynajmniej tak prosto jak twarz. Proszę porównać filmiki z różnych lat i gdyby coś się Panom/iom nie zgadzało proszę dać nam znać na tym forum.
  Dla znających j. rosyjski dobra charaktarystyka Putina i dużo więcej w filmiku:
  https://politikus.ru/video/138676-aleksandr-kazakov-ideologiya-putina.html

 33. WI42 said

  @29 I. N.

  Polecam dla Pana link z @32 – proszę o opinię

 34. Piotr B. said

  WI 42…Prosze Pana chod ..mozna zmienic albo inaczej,jezel ktos nie ma defektu fizycznego,mozna nauczyc go chodzic w prawie kazdym stylu.Tylko ze instruktorem musi byc kos kto zna sie na tym.

 35. WI42 said

  @34 Piotr B.

  Napisałem, że „nie tak prosto jak twarz”. Putin ma wiele cech charakterystycznych, praktycznie nie osiągalnych dla kandydata na zamiennika. Czarny pas dżudo, gra w hokeja itd. I on to dalej publicznie demonstruje od czasu do czasu.
  Owszem teoretycznie wszystko możliwe, ale jeżeli ktos stawia tezę o zamienniku, to trzeba udokumentować nie tylko podobieństwo twarzy.

 36. pdf said

  Ad 27

  I dlatego dbając o naród odcina tak jak w Polsce od opieki medycznej …. no nie on … gubernatorzy. Ale to kto rządzi w Rosji ?Putin ? Nie gubernatorzy . Rozpad Rosji na państewka stał się faktem. Całe ostatnie 7 lata tzw. polityki Rosji było medialna ściema.

  Próby wytłumaczenia obserwowanego dysonansu poznawczego przypominają trochę tłumaczenia zwolenników Kaczyńskiego ( że to jakaś genialna strategia), JPII ( że chciał dobrze ale nie mógł) i korona idiotów ( ale ludzie przecież umierają).

  Naiwnością jest sadzić, ze ktoś pozwoliłby na jakąś samodzielność Rosji, jeśli Great Reset ma objąć cały świat.
  Otwarcie Centrum IV rewolucji przemysłowej to tez element tego genialnego planu. Ciekawe czemu kwatery NATO , nie otwarto w Moskwie w latach 70-tych ? Nie było tak genialnych polityków jak teraz.

  ——
  Zero uzasadnienia.
  Pier£oły z dupy wzięte.
  Idź pan stąd.
  Admin

 37. NICK said

  Chłostra Chłopska Straż

  (4).
  Napisz więcej.
  Były Bataliony. Chłopskie.
  Zaistniała Chłostra.
  Czyli co.

 38. Igor Niefiedow said

  Re 30

  Panie Boydar, dobrze pana rozumiem. Ale są dwa niuanse, które nie pozwalają mi w pełni zgodzić się ze stanowiskiem Pana.

  Najpierw.. parada gejów to narzucanie mi nienaturalnych wartości. Członkowie klubów miłośników kotów czy nauki esperanto nie paradują. Ogólnie rzecz biorąc, „parada” jako fenomen odbywa się albo dla zwycięzców wojny, albo jest organizowana przez państwo w ważne święta narodowe. A potem wszystko jest zupełnie niejasne, кogo pokonali mężczyźni noszący makijaż jak kobiety i kobiety wyglądające jak mężczyźni? A jakie wspaniałe święto świętujemy?

  Po drugie.. i być może tutaj manifestuje się różnica w mentalności między naszymi dwoma wielkimi narodami. Różnice widać na przykładzie ruchu patriotycznego.Kiedy oglądam wiadomości o corocznych Marszach Niepodległości, wtedy mimowolnie czuję zazdrość. Setki tysięcy ludzi, młodych, dorosłych i starszych Polaków.. ulice wypełniają biało-czerwone flagi narodowe.. ludzie chodzą pod hasłem „Bóg, Ojczyzna, Honor”.. w powietrzu gra hymn Polski.. w tłumie widoczne są postacie księży – wydaje się, że skupia się tu kolosalna energia narodowa i że warto dać komuś znak, jak każdy wróg kraju zostanie zmieciony i rozszarpany. To nie przypadek, że w dniach marszu na ulicach nie widać ani jednego pedału.

  Ale nasze „Rosyjskie Marsze” to nieszczęsny widok: kilka żałosnych setek uczestników.. kto idzie z portretem cesarza Mikołaja II, który z portretem Hitlera.. jeden się przeżegnał, drugi unosi rękę w nazistowskim pozdrowieniu.. w pobliżu spacerują monarchiści, komuniści, nacjonaliści i anarchiści – wcale nie jest jasne, co tu robią. A najważniejsze jest to, że władze zakazują „rosyjskich marszów”. My, Rosjanie, jesteśmy narodem „państwowym”. Rosyjski narodowy archetyp nie jest dumnym niezależnym szlachcicem, Rosyjski archetyp narodowy to osoba w służbie państwa: oficer lub biurokrata, który jest lojalny i sumienny, rzetelnie wykonujący swoje obowiązki. Dlatego, jeśli pewnego dnia rosyjskie pedały zostaną uderzone w twarz, wtedy nie będzie to prywatna akcja oburzonego przechodnia, ale część zaplanowanej akcji zorganizowanej przez rząd.

 39. Boydar said

  Mam niejasne podejrzenia, że te marsze w Rosji są bardziej prawdziwe i oddolne. Stąd wielowątkowość intencji uczestników.

 40. Igor Niefiedow said

  Re – 39

  My, Rosjanie, mówimy o tym „Хорошо там, где нас нет”. )))

  ———-
  Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: