Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Greg o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nowa klasa aktywów Wall Street wystawi świat przyrody na sprzedaż

Posted by Marucha w dniu 2021-11-04 (Czwartek)

Fundacja Rockefellera i Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych niedawno stworzyły nową klasę aktywów, która wystawi na sprzedaż nie tylko świat przyrody, ale także procesy leżące u podstaw wszelkiego życia pod pretekstem promowania „zrównoważonego rozwoju”.

Tłum. M. Jasińska

W zeszłym miesiącu giełda nowojorska (NYSE) ogłosiła, że ​​opracowała nową klasę aktywów i towarzyszący jej instrument notowania mający na celu „zachowanie i odtworzenie naturalnych aktywów, które ostatecznie stanowią podstawę możliwości istnienia życia na Ziemi”.

Nazywany spółką aktywów naturalnych lub NAC, pojazd pozwoli na utworzenie wyspecjalizowanych korporacji, „które posiadają prawa do usług ekosystemowych wytwarzanych na danym kawałku ziemi, usług takich jak sekwestracja dwutlenku węgla lub czysta woda”.

Te NAC będą następnie utrzymywać, zarządzać i rozwijać zasoby naturalne, które utowarowują, mając na celu maksymalizację aspektów tego zasobu naturalnego, które są uważane przez firmę za rentowne.

Choć opisane jako działające jak „każda inna jednostka” na NYSE, zarzuca się, że NAC „wykorzystają fundusze, aby pomóc zachować las deszczowy lub podjąć inne działania ochronne, takie jak zmiana konwencjonalnych praktyk produkcji rolnej w gospodarstwie”.

Jednak, jak wyjaśniono pod koniec tego artykułu, nawet twórcy NAC przyznają, że ostatecznym celem jest wyciągnięcie niemal nieskończonych zysków z naturalnych procesów, które starają się określić ilościowo, a następnie spieniężyć.

Dyrektor operacyjny NYSE, Michael Blaugrund, nawiązał do tego, mówiąc o uruchomieniu NAC:

„Mamy nadzieję, że posiadanie spółki aktywów naturalnych będzie sposobem, aby coraz szersza grupa inwestorów miała możliwość inwestowania w coś, co jest samoistnie cenne, ale do tego momentu było naprawdę wykluczone z rynków finansowych”.

Obramowane wzniosłymi słowami „zrównoważonego rozwoju” i „ochrony [środowiska]”, doniesienia medialne o ruchu w placówkach takich jak Fortune nie mogły nie zauważyć, że NAC otwierają drzwi dla „nowej formy zrównoważonych inwestycji”, która „zafascynowała takich jak BlackRock CEO Larry Fink w ciągu ostatnich kilku lat, mimo że wciąż pozostają duże pytania na ten temat bez odpowiedzi”.

Fink, jeden z najpotężniejszych finansowych oligarchów na świecie, od dawna jest korporacyjnym bandytą, a nie ekologiem, a jego podekscytowanie NACs powinno zmusić nawet najbardziej entuzjastycznych zwolenników do wstrzymania się, jeśli w tym przedsięwzięciu rzeczywiście chodziło o postęp w ochronie, jak się twierdzi.

Jak stworzyć NAC

Tworzenie i uruchamianie NAC trwało dwa lata i NYSE połączyło siły z Intrinsic Exchange Group (IEG), w której sama NYSE posiada udziały mniejszościowe.

Trzej inwestorzy IEG to Międzyamerykański Bank Rozwoju (IADB), zorientowany na Amerykę Łacińską oddział wielostronnego systemu bankowego rozwoju, który narzuca neoliberalne i neokolonialistyczne programy poprzez pułapkę zadłużenia, Fundacja Rockefellera — fundacja amerykańskiej dynastii oligarchów, której działania od dawna są ściśle powiązane z Wall Street i Aberdare Ventures — firmą venture capital, która koncentruje się głównie na cyfrowej przestrzeni opieki zdrowotnej.

Warto zauważyć, że IADB i Fundacja Rockefellera są ściśle powiązane z powiązanymi naciskami na cyfrowe waluty banku centralnego i biometryczne identyfikatory cyfrowe.

Misja IEG koncentruje się na „pionierowaniu nowej klasy aktywów opartej na aktywach naturalnych i mechanizmie przekształcania ich w kapitał finansowy”. „Te aktywa”, stwierdza IEG, sprawiają, że „życie na Ziemi jest możliwe i przyjemne… Obejmują systemy biologiczne, które zapewniają czyste powietrze, wodę, żywność, leki, stabilny klimat, zdrowie ludzkie i potencjał społeczny”.

Innymi słowy, NAC nie tylko pozwolą ekosystemom stać się aktywami finansowymi, ale także prawami do „usług ekosystemowych” lub korzyściami, jakie ludzie otrzymują od natury. Należą do nich produkcja żywności, turystyka, czysta woda, bioróżnorodność, zapylanie, sekwestracja dwutlenku węgla i wiele innych.

IEG obecnie współpracuje z rządem Kostaryki, aby pilotować działania NAC w tym kraju. Minister środowiska i energii Kostaryki, Andrea Meza Murillo, stwierdził, że projekt pilotażowy z IEG „pogłębi analizę ekonomiczną nadania przyrodzie jej wartości ekonomicznej, a także będzie kontynuował mobilizację przepływów finansowych na rzecz ochrony”.

Dzięki NAC NYSE i IEG wystawiają teraz na sprzedaż całą przyrodę. Chociaż twierdzą, że takie postępowanie „przekształci naszą gospodarkę w bardziej sprawiedliwą, odporną i zrównoważoną”, jasne jest, że przyszli „właściciele” przyrody i procesów naturalnych będą jedynymi rzeczywistymi beneficjentami.

Zgodnie z IEG, NAC rozpoczynają się od identyfikacji zasobu naturalnego, takiego jak las lub jezioro, który jest następnie określany ilościowo za pomocą określonych protokołów. Takie protokoły zostały już opracowane przez powiązane grupy, takie jak Koalicja Stolic, która współpracuje z kilkoma partnerami IEG, a także Światowym Forum Ekonomicznym i różnymi koalicjami międzynarodowych korporacji.

Następnie tworzony jest NAC, a struktura firmy decyduje, kto ma prawa do produktywności tego zasobu naturalnego, a także prawa do decydowania o sposobie zarządzania i zarządzania tym zasobem naturalnym.

Wreszcie, NAC jest „przekształcany” w kapitał finansowy poprzez uruchomienie pierwszej oferty publicznej na giełdzie, takiej jak NYSE. Ten ostatni etap „generuje kapitał do zarządzania majątkiem naturalnym”, a wahania jego ceny na giełdzie „sygnalizują wartość jego kapitału naturalnego”.

Jednak NAC i jego pracownicy, dyrektorzy i właściciele niekoniecznie są właścicielami samego zasobu naturalnego po tym ostatnim kroku. Zamiast tego, jak zauważa IEG, NAC jest jedynie emitentem, podczas gdy potencjalni nabywcy aktywów naturalnych, które reprezentuje NAC, mogą obejmować: inwestorów instytucjonalnych, inwestorów prywatnych, osoby i instytucje, korporacje, państwowe fundusze majątkowe i wielostronne banki rozwoju.

W ten sposób firmy zarządzające aktywami, które zasadniczo posiadają już znaczną część świata, takie jak Blackrock, mogą w ten sposób stać się właścicielami wkrótce spieniężonych procesów naturalnych, zasobów naturalnych i samych podstaw życia naturalnego.

Zarówno NYSE, jak i IEG wprowadziły na rynek ten nowy instrument inwestycyjny jako mający na celu generowanie funduszy, które wrócą do działań na rzecz ochrony lub zrównoważonego rozwoju.

Jednak na stronie internetowej IEG zauważa, że ​​celem jest naprawdę niekończący się zysk z naturalnych procesów i ekosystemów, które wcześniej uważano za część „wspólnoty”, tj. z zasobów kulturowych i naturalnych dostępnych dla wszystkich członków społeczeństwa, w tym naturalne materiały, takie jak powietrze, woda i ziemia nadająca się do zamieszkania.

Zgodnie z IEG „w miarę, jak aktywa naturalne prosperują, zapewniając stały lub rosnący przepływ usług ekosystemowych, kapitał własny firmy powinien odpowiednio wzrastać, zapewniając zwrot z inwestycji. Akcjonariusze i inwestorzy w spółce poprzez oferty wtórne mogą czerpać zyski ze sprzedaży akcji. Sprzedaż ta może być mierzona w celu odzwierciedlenia wzrostu wartości kapitałowej akcji, mniej więcej zgodnie z ich rentownością, tworząc przepływy pieniężne w oparciu o kondycję firmy i jej aktywów.

Badacz i dziennikarz Cory Morningstar zdecydowanie nie zgodził się z podejściem przyjętym przez NYSE/IEG i postrzega NAC jako system, który tylko zaostrzy korporacyjne drapieżnictwo natury, pomimo twierdzeń, że jest inaczej.

Morningstar opisał NAC jako:

„Rockefeller i inni pozwalają rynkom dyktować, co w naturze ma wartość, a co nie. Jednak to nie kapitalistyczne instytucje i globalne finanse decydują o wartości życia. Ekosystemy nie są „aktywami”. Społeczności biologiczne istnieją dla swoich własnych celów, nie dla naszych”.

Nowy sposób na grabież

Ostatecznym celem NAC nie jest zrównoważony rozwój ani ochrona — to finansjalizacja natury, tj. przekształcenie natury w towar, który może być wykorzystany do podtrzymania rozkwitu obecnej, skorumpowanej gospodarki Wall Street pod pozorem ochrony środowiska i zapobiegania jego dalszemu degradacja.

Rzeczywiście, IEG wyjaśnia to jasno, zauważając, że „szansa” NAC nie leży w ich potencjale poprawy dobrostanu środowiska lub zrównoważenia, ale w wielkości tej nowej klasy aktywów, którą nazywają „gospodarką przyrodą”.

Rzeczywiście, podczas gdy klasy aktywów w obecnej gospodarce są wyceniane na około 512 bilionów dolarów, klasy aktywów odblokowane przez NAC są znacznie większe i wynoszą 4000 bilionów dolarów (tj. 4 biliony dolarów).

W ten sposób NAC otwierają nowy pożywkę dla drapieżnych banków z Wall Street i instytucji finansowych, które pozwolą im zdominować nie tylko ludzką gospodarkę, ale cały świat przyrody.

W konstruowanym obecnie przez te i pokrewne byty świecie, gdzie nawet wolność jest przerabiana nie jako prawo, ale „usługa”, naturalne procesy, od których zależy życie, są podobnie przekształcane w aktywa, które będą miały właścicieli. .

Ci „właściciele” będą ostatecznie mieli prawo, w tym systemie, dyktować, kto ma dostęp do czystej wody, do czystego powietrza, do samej natury i za jaką cenę.

Według Cory’ego Morningstara jednym z innych celów stworzenia „Ekonomii Natury” i jej starannego zapakowania na Wall Street za pośrednictwem NAC jest drastyczny postęp w masowych wysiłkach związanych z przejmowaniem ziemi przez Wall Street i klasę oligarchów w ostatnich latach.

Obejmuje to niedawne grabieże ziemi dokonane przez firmy z Wall Street, a także miliarderów „filantropów”, takich jak Bill Gates podczas kryzysu COVID. Jednak grabież ziemi ułatwiona dzięki rozwojowi NAC będzie w dużej mierze skierowana na społeczności tubylcze w krajach rozwijających się.

Jak zauważa Morningstar:

„Publiczne uruchomienie NAC strategicznie poprzedziło piętnaste spotkanie Konferencji Stron Konwencji o Różnorodności Biologicznej, największej konferencji poświęconej bioróżnorodności od dekady. Pod pretekstem przekształcenia 30% globu w „obszary chronione”, trwa największa w historii globalna grabież ziemi.

„Zbudowany na fundamencie białej supremacji, zastąpi setki milionów, wspierając trwające ludobójstwo ludów tubylczych. Tragiczna ironia polega na tym, że podczas gdy ludy tubylcze stanowią mniej niż 5% światowej populacji, wspierają około 80% całej różnorodności biologicznej”.

IEG, omawiając NAC, wymownie zauważa, że ​​wpływy z pierwszej oferty publicznej NAC mogą zostać wykorzystane do nabycia większej ilości gruntów przez jego jednostki kontrolujące lub wykorzystane do zwiększenia budżetów lub funduszy tych, którzy otrzymują kapitał z IPO. Jest to dalekie od argumentacji sprzedażowej NYSE/IEG, że NAC są „inne”, ponieważ ich IPO będą wykorzystywane do „zachowania i ochrony” obszarów naturalnych.

Panika związana ze zmianą klimatu, która teraz rośnie, by zająć miejsce paniki związanej z COVID-19, z pewnością zostanie wykorzystana do rozważnego wprowadzania na rynek NAC i podobnych taktyk niezbędnych do ratowania planety, ale – bądźcie pewni – NAC nie są ruchem, aby ocalić planetę, ale ruchem umożliwiającym tym samym interesom odpowiedzialnym za obecne kryzysy środowiskowe zapoczątkowanie nowej ery, w której ich drapieżna eksploatacja osiąga nowe, wcześniej niewyobrażalne wyżyny.

Pierwotnie opublikowany przez Unlimited Hangout..
Poglądy i opinie wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Children’s Health Defense.

Tłum. M. Jasińska 10/27/21
Za https://childrenshealthdefense.org/defender/wall-street-new-york-stock-exchange-natural-asset-company/

https://forumdlazycia.wordpress.com

Komentarzy 15 do “Nowa klasa aktywów Wall Street wystawi świat przyrody na sprzedaż”

 1. Wszystko można przeliczyć na pieniądze, których nie ma.

 2. revers said

  A kiedy ludzki kompost zostanie wystawiony?

  P.Franek na CAP 26 jakoś dziwna ziemia podsypywal roślinkę w dużej doniczce.Wody zmikroorganizmami już nie trzeba.

 3. Ale dlaczego? said

  Znowu biała supremacja?
  To nie BIALI zagarniają świat. Ale oligarchowie, słudzy mamony i szatana.
  Czy może złe drzewo rodzić dobre owoce???
  Ci zbrodniarze, RAK LUDZKOŚCI tworzą NWO, w którym oni będą juź oficjalnymi właścicielami świata, Ziemi, a my, cała reszta, wg nich, tylko szkodnikami.
  Libertarianizm, liberalizm, wolny rynek, wolny handel, plandemia, ekologizm (ideologia WYKORZYSTUJĄCA ekologię i ochronę środowiska), klimatyzm. Narzędzia satanistów.

 4. Piskorz said

  re art Gdy złodzieje tego świata zaczęli dzielić się Afryką….to po 30 latach
  tylko 10/15 % Afryki było w rękach tubylców !!!

 5. wanderer said

  A jeszcze kilka lat temu mialismy sie ze une zaczna nam sprzedawac powietrze do oddychania albo deszcz.

 6. Żuraw said

  Czuć czosnkiem……

 7. plausi said

  Wszystko na sprzedaż, kolej na powietrze, szczególnie tlen

  https://marucha.wordpress.com/2021/10/30/iii-wojna-swiatowa-wkracza-w-decydujaca-faze/#comment-976163

  Za CO2 już płacimy, kolej na powietrze a szczególnie jego składnik tlen. A jeśli przydział tlenu będą mogli otrzymać jedynie ludzie, którzy przyjęli dziewiąty booster covidu-1984 ? A reszcie zaciśnie się tylko nos i usta, aby nie pobierali tlenu z powietrza bez upoważnienia, parę drgawek i przestaną być konsumentami tlenu.

 8. Andzia said

  Najgorsze jest to, że większość ludzi ma oczy, a nie widzi, ma uszy a nie słyszy. Ma dostęp do alternatywnych informacji a słucha propagandy. Jednym słowem współpracuje ze złodziejami i kłamcami. Jak trzeba mieć zamuloną duszę, by nie dostrzegać przynajmniej fałszu w cyrku na zmęczenie?

 9. wanderer said

  Pani Andziu, najgorsze jest to ze z tym nic nie da sie zrobic, bo ok 90% ludzi kompletnie nie jest w stanie samodzielnie pomyslec i wyciagnac wnioski. Dlaczego tak jest to material na kolejny temat.

  Trzeba na sprawe patrzec tak, ze wiekszosc ludzi niezaleznie od wyksztalcenia i innych charakterystycznych cech, to tepe barany.

  Przepraszam, ze tak to musialem ujac.

 10. Czyli jak okraść wszystkich ze wszystkiego – oto żydowski kapitalizm w swej samo-reformie.

  Kasa na przejęcie wszystkiego jest. Są to ogromne, przyrastające w postępie geometrycznym, zasoby pieniądza wirtualnego, którego nie sposób pokryć wielokrotnie mniejszą ilością pieniądza rzeczywistego, ale można te wirtualne zasoby zamienić na dobra natury – do tego żydowski kapitalizm zmierzał od momentu pojawienia się czeku.
  Istnieje co prawda inne wyjście, ale obawiam się, że jest ono wyłącznie teoretyczne, ponieważ polegałoby na fizycznej likwidacji żydowsko-anglosaskiej światowej finansjery i na konfiskacie tego, co przez ostatnich kilka wieków ukradli światu, czyli nam, ludziom. Ale jak zlikwidować tych, którzy dysponują faktyczna władzą nad Zachodem i w zasadzie nad resztą państw i narodów, władzą wspartą dzisiaj covidowym terrorem?

  Czy zrównoważony rozwój jest tu pretekstem, mam co do tego wątpliwości, ponieważ pomysł zrównoważonego rozwoju jest jednym z elementów żydowskiego kapitalizmu oraz zastosowania ekonomicznego i nie tylko ekonomicznego terroryzmu wobec narodów, wobec ludzkości.
  Dla wierzących w Kościół przykre jest to tym bardziej, że tzw. zrównoważony rozwój ma wsparcie władz Kościoła (encyklika „Laudato si”).

  Watykan za depopulacją – Ekologiczna encyklika „Laudato si” – https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/06/22/watykan-za-depopulacja-ekologiczna-encyklika-laudato-si/

 11. UZA said

  Dzięki NAC NYSE i IEG wystawiają teraz na sprzedaż całą przyrodę.

  Globalni psychopaci postanowili zatem sprzedawać to, co do nich nie należy. Nie po raz pierwszy. Tym razem rzucają wyzwanie samemu Bogu. Bo to On jest Stwórcą wszystkiego, co nazywamy przyrodą i wszystko to do Niego należy. Jak już kiedyś tu napisałam, chciałabym, żeby wszyscy ludzie się nawrócili i osiągnęli zbawienie, ale – nic na siłę. Widać, że niektórzy bardzo się starają, aby piekło nie było puste. I co z takimi robić ? Ufam jednak, że dla biednych, otumanionych baranów jest jeszcze jakaś nadzieja. My – skromnymi ludzkimi siłami – niewiele możemy dla nich zrobić i wszelkie nasze perswazje trafiają w próżnię, ale dla Boga nie ma przecież nic niemożliwego.

 12. Fiut said

  Zgadza sie czuc czosnkiem i siarka.
  Oczywiscie jest to koszerny czosnek i siarka.
  Bhaa haaaa

 13. Marucha said

  Stwierdzenie, że za NAC stoją czosnkowcy jest równie odkrywcze, jak konstatacja, że drzewo jest drzewienne.

 14. NICK said

  Tytuł.
  Człowieka?
  Wystawił.
  Następna to skała?

  Wydaje się, że „klasa aktywów” nie wie co robi.
  Poza tyrańską władzuchną.

  Ponieważ działa tak.
  Abym pierwszy zginął.
  Wiedząc, że zginie zaraz po mnie.

  Zatem weście się do pracy.

  „on”
  ma
  zginąć
  PIERWSZY.

 15. revers said

  Ile bedzie kosztowac powietrze?, zastanawiaja sie analitycy rynkow …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: