Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (74 – 2021)

Posted by Marucha w dniu 2021-11-04 (Czwartek)

Dr Włodzimierz Bodnar z powodzeniem leczy grypę zwaną „Covid-19” przy pomocy amantadyny. Teraz grozi mu 5 milionów (5000000) grzywny właśnie za to, że z powodzeniem leczy „Covid-19” przy pomocy amantadyny. Sama amantadyna jest na wszelkie sposoby zwalczana, gdyż jest skuteczna, tania i psuje miliardowe interesy producentom cieczy zwanych „szczepionkami”. 

Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził, że stosowanie amantadyny w leczeniu Covid-19 jest… zbiorowym naruszeniem praw pacjenta! Czy trzeba więcej dowodów na to, że Polską rządzą zbrodniarze?

Nb. metodę dr Bodnara potwierdzili naukowcy z Cambridge.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2021/10/29/wolne-tematy-73-2021/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2021/11/08/wolne-tematy-75-2021

Gajowy Marucha

Komentarzy 236 do “Wolne tematy (74 – 2021)”

 1. Yagiel said

  Jakiż piękny – choć smutny kontekstem – wpis Admina !
  Grypa nazwana… Tfu!!! to jak jamnika nazwać chartem i kazać gonić dziki czy sarny; to jak jaszczurkę nazwać Godzila i kazać się bać! I przez ten strach – rządzić.
  Zbrodniarze rządzą Pol… Rządzą KL Polin: zbrodniarze globalni – upraszczam do Xazaria – rządzą pod-zbrodniarzami, manekinami plugawymi jak ministrowie zabijania tacy jak Wtorkowski czy Fauci. Bo właśnie nie tylko KL Polin zarządzają plugawe manekiny – także USA/demonkracją, Rosją/demonkracją, Czechami czy Germanią.
  Jesteśmy jednym z baraczków Obozu Globalnego KL Ziemia, a raczej – to różnica – mamy być !

  Dlatego odróżniam Europę od UE, Prusaków od Niemców Różnych (w połowie Słowian), Polskę od KL Polin, a ludzi od człowieków zbydlęconych mentalnie oraz teraz, szczypawami, cieleśnie ! Odróżniam i staram się rozróżniać między czasownikami dokonanymi i niedokonanymi, między rodzajem nijakim LGBT a rodzajami naturalnymi…
  Więc:
  zbrodniarze usiłują rządzić Polakami i Polską, są w trakcie splugawiAnia Polaków i Polski, Rosjan I Rosji… SplugawiEnie jeszcze nie nastąpiło i NIGDY nie nastąpi w pełni: Drzewa nie wszystkie poddają się jemiole, Ptaki nie wszystkie poddają się kukułkom, Wilki nie wszystkie poszły na smycze !

  Pan WłodziMierz/WładyMir Bodnar jest Polakiem i dumny z niego jestem jako Polak, a jeszcze bardziej jako Słowianin 🙂
  Skoro Gajowy czuje się Słowianinem dumnym z WłodziMira Bodnara, znaczy że już Trzech Takich.
  A Boh/Bóg/Stwórca Trojcu Ljubit.
  Oraz dobrze zjeść.
  co to ?

 2. NyndrO said

  Ale ciekawy talerz!

 3. Jack Ravenno said

  Spisane będą czyny i rozmowy ..

 4. Yagiel said

  Aha! Dosłuchałem wykładu Fursowa na razie do 32 minuty – bardzo ciekawy, dający przytomne spojrzenie.
  Dwie rzeczy już mi dał: 1. Fursow wie o prof. Sawieljewie/ceriebrialnyj sorting/, kt twierdzi, że sieciowszcziki/CYFROWSZCZIKI leją z wysoka na Xazarię i jej plugawe manekiny. Cyfrowszczików zapewne trzeba się obawiać nie mniej niż Xazarii, a co najmniej nie mniej uważnie przyglądać się… Jak Cifro-Zwierz przyszło Nieszczęście do Człowieka – ?
  2. Fursow wie, więc i Kreml wie – jeśli nie cały (bo w niczym Kreml nie jest cały, jak Naród w niczym nie jest cały/momolit), to jednak część na pewno. Jak to mówił gienierał Ratnikow: nie wszyscy na Kremlu wiedzieli, co ja robię – niektórym to się w głowie nie mieściło: wiedzieli tyle, ile był w stanie przyjąć ich mózg… No więc na Kremlu mózgi są różne – nawet w tzw. Sejmie Polski mózgi są różne, nie tylko tych ok. 445 plugawych…
  ALe
  trzeciej rzeczy – jeszcze? – wykład ten Fursowa nie dał mi. Odróżnienia deszczu naturalnego od deszczu HAARPowego.
  Użyłem tu słowa ‚plugawi’ o plugawcach zarządowych KL Polin czy KL Inny Barak; mogę użyć słowa ‚paraplu’ franc., na lekki-mocny daszek przeciw-deszczu; znamy i używamy słowa ‚parasol’, tj. przeciw-słońcu, w sensie jednak ‚przeciw-deszczu ! Niby jakie to ma znaczenie…? A jednak: jeśli czegoś używamy, to albo nazywajmy trafnie, albo nie nazywajmy. Co inne parasol, kt deszcz zniszczy i nas zmoczy, a co inne parapluj, kt z innego, mocnego materiału musi być, odpornego na plu… OdróżniAć!
  Otóż:
  .https://www.youtube.com/watch?v=XWLj2dIUDvw
  Fursow udaje, że nie wie, że Globalne Mendy potrafią nie tylko podglądać nas wszędzie (gdzie tylko ich wpuścić smarkfonami), ale też opadać nas deszczem czy śniegiem sztucznym/HAARPowym i tak zmusić/zmuszać do zakupów i … umierania.
  Przez >30 min mówi o – to alegoria – deszczu: pada, należy chronić się pod paraplujami (odróżnia, jak i Zuboff) albo z domu nie wychodzić, bo przecież można przewidzieć zjawisko naturalne… Ba! Problem w tym, że już nie tylko naturalne
  są już deszcze i inne opady HAARPalne, kt przewidzieć można, lecz pod warunkiem
  takim 1., że wiemy, że np. deszcz może być nienaturalny! Czy mamy para
  haarpy? Umiejętność przed-widzenia i chronienia się od deszczu
  naturalnego to już za mało! Potrzebne wiedza para-harp!
  Czy Fursow zatem powie też o siejcach/lejcach
  deszczu? jakoś ciężko mu z tą wiedzą
  przecisnąć się przez usta na
  zewnątrz… Kto Głową
  tej HAARP
  ręki
  ?

 5. Andzia said

  Czego to pazerny yd nie wymyśli: podatek od CO2 (nikt nie wie, do kogo w rezultacie trafia, choć „emisjami” można oficjalnie handlować, podatek od tlenu – dla producentów masek, teraz przekształcają całą naturę w towar (wyciąganie pieniędzy z procesów zachodzących w przyrodzie za pomocą spółek z prawami do obszarów ziemi, https://forumdlazycia.wordpress.com/2021/11/02/nowa-klasa-aktywow-wall-street-wystawi-swiat-przyrody-na-sprzedaz/#more-82706

 6. UZA said

  „Teraz grozi mu 5 milionów (5000000) grzywny właśnie za to, że z powodzeniem leczy „Covid-19” przy pomocy amantadyny.”

  To jest wprost niewiarygodne: lekarz został ukarany za to, że leczył chorych. Po co w takim razie być lekarzem ? Po co kończyć ciężkie studia, odbywać praktyki, zdawać LEP ? Do stosowania nakazanych procedur (wtykania patyczków do ludzkich nosów, wstrzykiwania eksperymentalnych preparatów, udzielania teleporad) wystarczyłby miesięczny kurs. W końcu pisać i czytać każdy umie i każde dziecko potrafi dziś obsługiwać komputer .

  Rząd też miałby stąd korzyść : systemowi „lekarze”, którzy ciągle żądają podwyżek, mieliby wreszcie konkurencję. Można by im powiedzieć : „Nie podoba się ? To won! Zatrudnimy Pana Zenka albo Ihora czy Łesię – za minimalną krajową „. Odpowiednio zaprojektowany system premii sprawiłby, że nowi lekarze u każdego stwierdzaliby tylko kowidy ( o innych chorobach większość przecież i tak nie słyszała) . Nie byłoby też innych zgonów niż kowidowe. Kolejne fale „pandemii” przewyższyłyby Himalaje, a Polska wysunęłaby się na czoło we wszystkich statystykach.

 7. Bezpartyjna said

  „W szkockim Glasgow odbywa się właśnie szczyt klimatyczny – COP 26. Zjechało się na niego z całego świata kilkuset polityków i decydentów, którzy przylecieli dziesiątki tysięcy kilometrów swoimi prywatnymi odrzutowcami, aby podebatować na temat metod transformacji świata w kierunku jeszcze większego zbiednienia biednych i wzbogacenia się bogatych. Ma to zostać uzyskane klimatycznym chomątem narzuconym wszystkim w formie tak zwanego celu redukcji gazów cieplarnianych. Wśród licznych patetycznych przemówień zwróciło uwagę to wygłoszone przez brytyjskiego następcę tronu księcia Karola Windsor vel Coburg, który wprost zagroził wojną w celu przeprowadzenia transformacji gospodarczej…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ksiaze-karol-proponuje-kampanie-militarna-aby-dokonac-transformacji-klimatycznej

 8. Bezpartyjna said

  „Pewnego ranka, musiałam odmówić lekarskiego pozwolenia na pilotaż trzem sposród trzech badanych pilotów, mających komplikacje po szczepieniach” – powiedziała podpułkownik Theresa Long, główny lekarz Pierwszej Brygady Lotniczej armii amerykańskiej…”

  https://www.bibula.com/?p=128854

 9. wanderer said

  Z tych smieci zowiacych sie rzadem nie zostanie nic. Zostana wytluczeni, niektorzy z rodzinami.

  Co niektorzy tego sie domyslaja, dlatego teraz system troszke odpuszcza zeby nie doszlo do cisnienia krytycznego.

  ps. nawet te durnie co sie szczepily mowia ze trzeci raz sie nie zaszczepia, ze to jakies oszustwo – taki glos wczoraj osobiscie slyszalem

  ———
  Spokojnie. „Zaszczepią” się i trzeci raz, i czwarty raz, i piąty…
  Poprzednie razy to było jakieś oszustwo, ale teraz to już na pewno będą dobre i sprawdzone.
  Admin

 10. Krzysztof55 said

  @5 UZA „Po co w takim razie być lekarzem ?”
  Od dawna wiadomo, że lekarze pracują dla zysków firm farmaceutycznych.

 11. Bezpartyjna said

  Polska dołączyła do koalicji antywęglowej.

  https://fronda.pl/a/polska-dolaczyla-do-koalicji-antyweglowej,169118.html

  Wszystko łajdaki zniszczą i zdewastują w imię szalonych ideologii.

 12. Voodoosch said

  Panie Wanderer,
  Oni wszyscy mowia, ze 3 raz sie nie zaszczepia. To ja jestem pewien, ze 90% z tych co wzieli druga dawke, wezmie tez trzecia. To tylko kwestia odpowiednio dlugiego walkowania mozgu przez telewizor. W mojej rodzinie bylo to samo:
  06/2020 – Ja sie nie bede szczepil.
  08/2020 – Ja sie zaszczepie tylko raz.
  03/2021 – Tylko raz ale z boosterem (czyli dwa)
  08/2021 – Czemu sie nie szczepisz i zarazasz.
  09/2021 – Trzecia na pewno nie.
  10/2021 – Jak trzeba bedzie to trzecia wezme ale
  to bedzie ostatnia.
  itd.

  To sa ludzie bezwolni. Mowia jedno, a po pewnym czasie mowia cos zupelnie przeciwnego. Cos co slysza w telewizorze codziennie.
  Tak wlasnie hitlerowskie Niemcy potrafily przekonac zwyklych obywateli, ze segregacja ludzi jest okay.

 13. maks said

  https://wolnemedia.net/bill-gates-i-jego-falszywe-rozwiazania-problemu-zmian-klimatycznych/

 14. Piskorz said

  !!!! Dobierają się ludziom do tyłków w Australii; Canberra. Australien ist in den zurückliegenden eineinhalb Jahren der Corona-Krise immer wieder durch besonders brachiale Restriktionen aufgefallen. Jetzt setzt die Regierung in Canberra noch eins drauf: sie will die Häuser von tausenden Australiern wegen unbezahlter Corona-Bußgelder beschlagnahmen. Auch Bankkonten sollen eingefroren und Führerscheine entzogen werden. Insgesamt will die Regierung so 5,2 Millionen Dollar an offenen Strafen eintreiben.
  Pardon nie mam czasu na tłum.
  1. Tym, którzy nie opłacili kar/ mandatów covidowych chcą konfiskować domy.
  2. Konta bankowe mają też być zamrażane.
  3. Zabierane prawa jazdy.
  Reszta info na http://www.zuerst.de

  ———–
  W ciągu ostatniego półtora roku kryzysu Corona, Australia wielokrotnie zwracała na siebie uwagę szczególnie brutalnymi restrykcjami. Teraz rząd w Canberze idzie o krok dalej: chce zająć domy tysięcy Australijczyków z powodu niezapłaconych grzywien nałożonych przez koronę. Zamrożone mają być również konta bankowe i odebrane prawa jazdy. W sumie rząd chce ściągnąć 5,2 mln dolarów zaległych kar.
  Admin

 15. Sowa said

  .Wpiszcie sobie w google „Happy Asian Woman” i wybierzcie grafikę. Poogladajcie obrazki a następnie wpiszcie „happy Indian woman” następnie „happy black woman” a teraz wpiszcie „happy white woman” tak… Tak wygląda podprogowe lewackie programowanie.

 16. Sowa said

  EMA, na dzień 23.09.2021:
  5,000 osób zmarło W WYNIKU podania szczepionek przeciw covid-19.
  75,000 osób doświadczyło poważnych schorzeń neurologicznych po szczepieniu na covid-19.
  https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2021-0475_PL.html

 17. Sowa said

  Szczypawka Moderny powstała w dwa (2!!!) dni:

  November 30, 2020
  Moderna’s Covid-19 vaccine was designed in just two days
  From CNN’s John Bonifield

  Covid-19 vaccine maker Moderna designed its vaccine against the novel coronavirus in just two days.

  On Jan. 11, Chinese authorities shared the genetic sequence of the novel coronavirus, according to Moderna’s website.
  Two days later, on Jan. 13, the National Institutes of Health and Moderna’s infectious disease research team finalized the sequence for mRNA-1273, the formal name of the company’s Covid-19 vaccine.
  The company then went on to formulate a clinical batch, according to a company spokesperson.
  Moderna announced it intends to apply today to the US Food and Drug Administration for authorization of its Covid-19 vaccine.
  The company will ask the FDA to review an expanded data set showing the vaccine is 94.1% effective at preventing Covid-19 and 100% effective at preventing severe cases of the disease.
  https://edition.cnn.com/world/live-news/coronavirus-pandemic-11-30-20-intl/h_e33ae1918c88b1167f7f858cd728ae10

 18. To już przestało chodzić o zyski dla farmaceutycznych koncernów. Tu chodzi o wytępienie człowieka, najsampierw tzw. białego. Ta rozdmuchana opinia o zyskach to przykrywka dla największej w historii świata zbrodni człowieka na samym sobie. Precedensa były opisane w Genesis i w księdze Enocha, które to drugie źródło wyeksponowała niezapomniana pani Ela Gawlas. Także zapisane było jak sie te próby skończyły.

 19. Doświadczalny szczurek wierzga łapkami w proteście:

  https://tv.trojmiasto.pl/Manifestacja-antycovidowcow-w-Gdansku-10-10-2020-video-47598.html

 20. Sowa said

  badaczka Brook Jackson nadzorująca badania III fazy klinicznej nad szczepionkami Pfizera wyjęła trupa z szafy!
  Kobieta ujawniła, że jej firma Ventavia Research Group pracująca na zlecenie Pfizera, fałszowała dane, odślepiła pacjentów i ociągała się z monitorowaniem NOP-ów.
  .https://twitter.com/OrdoMedicus/status/1455594547191468038

  British Medical Journal pisze o fałszowaniu danych,odślepianiu pacjentów,zatrudnianiu słabo szkolonej kadry i ukrywaniu działań niepożądanych podczas 3 fazy badań Pfizera
  https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2635

 21. Sowa said

  Czy SC2 lub podobny do niego krążył wśród ludzi już przed 1999? W bibliotece przeciwciał z tego okresu odkryto te, które neutralizują SC2! Wygląda na to, że obecny koronawirus nie jest nowością dla ludzkiego układu odpornościowego. Wiele jeszcze pytań.
  .https://twitter.com/AgnieszkaSzust3/status/1455612149326389257
  https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/advs.202102181

 22. osoba prywatna said

  Recenzja książki „Jasnozielone kłamstwa”

  …….Prawie każda z 478 stron tego pouczającego tomu zawiera kilka przypisów przytaczających różne istotne i wiarygodne źródła dla wielu mało znanych, rzadko
  wymienianych faktów na temat zakresu toksycznego zniszczenia i ekobójstwa, które są rutynowymi skutkami naszego powszechnie- zaangażowanych technologii przemysłowych, a także z produkcji paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii litowych i innych produktów rzekomo „zielonych”, a nawet „w 100% odnawialnych!”

  Począwszy od energii słonecznej, a następnie do turbin wiatrowych, magazynowanie „zielonej energii” (zwłaszcza litu), „wydajność”, recykling, „zielone” miasta, „zielone” sieci elektryczne, energia wodna, wychwytywanie dwutlenku węgla, geoinżynieria i kilka inne fałszywych i nieprawdziwych „rozwiązań.
  Oto podsumowanie niektórych z potężniejszych objawień (dla jeszcze niedoinformowanych) przedstawionych w tej książce:
  https://ludzieroku.org/blog/propaganda/recenzja-ksiazki-jasnozielone-klamstwa

 23. Siekiera_Motyka said

  Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził, że stosowanie amantadyny w leczeniu Covid-19 jest… zbiorowym naruszeniem praw pacjenta! Czy trzeba więcej dowodów na to, że Polską rządzą zbrodniarze?/BLOCKQUOTE>

  Zachęcając kobiety ciężarne wskazuje że są to mordercy bo szczepionka nigdy nie była testowana na takich ludziach.

  Opublikowano w dniu: 27 kwietnia 2021

  26.04.2021 Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP) opublikowali stanowisko dotyczące szczepień kobiet ciężarnych przeciwko COVID-19, w którym stwierdzają, że szczepionki przeciw COVID19 powinny być oferowane ciężarnym i kobietom karmiącym. Kobiety ciężarne należą do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia ciężkiego przebiegu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, co powinno skłaniać do wdrożenia profilaktyki tej choroby w formie szczepień.

  https://szczepienia.pzh.gov.pl/stanowisko-polskiego-towarzystwa-ginekologow-i-poloznikow-dotyczace-szczepien-kobiet-ciezarnych-przeciwko-covid-19/

 24. Yagiel said

  Czy była Tu wiadomość, że Republikanie/czerwoni wygrali wybory gubernatorskie w Georgii/USA ?
  Bo że nie ma jej w mendiach głównego ścieku to oczywiste…
  Kandydat Republikanów, popierany przez Trumpa, wygrał 2% głosów – kandydat Demokratów/niebiescy był popierany przez Biden’a i Obama osobistymi wjazdami i funduszami – i nie pomogło.

  A czy była wiadomość, że na Kremlu idzie wojna na… szamanów ? Że Putin wygląda ciut! inaczej, to wiadomo…
  Teraz Szojgu – jakiej on narodowości ? – napuścił swojich szamanów na Miszusztina i… premieru „ruczki oniemieli”.
  Podobno ma jeszcze dwa żywe palce u dłoni…
  W każdym razie Ławrow jest niepodrabialny ! I chyba ma najlepszych szamanów ze szkoły gienierała Borisa…

 25. Bezpartyjna said

  Panie Wanderer,

  znam takie osoby co już „lecą” po trzecią szczypawę i zapewne dalej będą próbować, chociaż już mają problemy zdrowotne. Do nich nic nie dociera – to jak przysłowiowe „gadał dziad do obrazu …”

 26. Sebastian said

  Widziałem reklamę w telavizji, na ch***j szczepionki jak są takie cacka 😉

  Bloxin Żel do jamy ustnej w sprayu chroni, zapobiega i walczy z wirusowym zapaleniem dzięki trzem substancjom, których działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Bloxin chroni przed wysoce zakaźnymi wirusami, łagodzi objawy infekcji oraz skraca czas jej trwania.

  Wskazania

  ochrona przed wnikaniem i rozprzestrzenianiem się wirusów
  łagodzenie objawów infekcji i wspomaganie leczenia
  skracanie czasu trwania choroby

  Działanie

  blokuje wnikanie wirusów do komórek, a w konsekwencji chroni przed wysoce zakaźnymi infekcjami wirusowymi górnych dróg oddechowych (grypą i przeziębieniem, wywołanymi wirusem grypy i koronawirusami oraz przed COVID-19, wywołaną koronawirusem SARS-CoV-2)
  chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa (przez ograniczenie transmisji z osób chorób z objawami lub zakażonych bezobjawowo na inne osoby)
  chroni przed stanami suchości oraz przed podrażnieniami błony śluzowej jamy ustnej i gardła przez czynniki środowiskowe
  blokuje namnażanie się wirusów, a tym samym przeciwdziała się pojawieniu objawów choroby
  łagodzi objawy infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych, m.in. zapalenia gardła (wywołanymi wirusami grypy i koronawirusami, w tym SARS-CoV-2) oraz zmniejsza suchość gardła
  łagodzi nieproduktywny suchy kaszel, tzw. kaszel odruchowy
  zmniejsza ból gardła, poprzez działanie nawilżające
  skraca czas trwania choroby wywołanej przez infekcję bakteryjną lub wirusową gardła i migdałków
  zmniejsza prawdopodobieństwo nadkażenia bakteryjnego, które często następuje po zakażeniu wirusowym

 27. ekoszajs said

  Przecież już lata temu prisonplanet ostrzegało, że każdy człowiek na Ziemi będzie musiał (poza unymi) płacić specjalny podatek za wydychane C02.

  Tylko k-wa jakoś deforestacja Ameryki Pd. Europy Środkowej i Indonezji postępuje całą parą i jakoś nikt z unych nie mówi, że drzewka wciągają C02.

 28. Ad. 9 (Admin)

 29. Boydar said

  „… jestem pewien, ze 90% z tych co wzięli drugą dawkę, wezmą też trzecią. To tylko kwestia odpowiednio długiego wałkowania mózgu …”

  Chłe chłe, miózgu … Mojej teściowej nic nie trzeba wałkować; poleciałaby po szprycę do Szczecina na piechotę

  Na szczęście to nie teściową wybieramy; ale potencjalne ryzyko i tak występuje bo geny to zawsze geny.

 30. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/nagrobek-na-cmentarzu-nie-bedzie-twoja-wlasnoscia-pis-szykuje-zmiane-w-prawie-6701162335308320a.html

  No dobrze, a co z macewami ?

 31. Piskorz said

  !!! Na początku /?/ X tego roku zmarł P. Paweł Bożyk ” Apokalipsa według Pawła Jak zniszczono nasz kraj „, doradca Ed. Gierka. Pisałem tu o jego książce..wiele ważnych spraw nie poruszył, wiadomo dlaczego. Ale pozycja ważna. Warto- czytać. Wyd. Wektory.

 32. Piskorz said

  re 28 Korekta mała…na początku października 2021.

 33. Berek said

  Panie Boydar, macew nie ma na cmentarzu. Sa na kirkuku.

 34. Wladca said

  Akurat morduja juz dzieci 12 latek umarl zamordowany w Cuxhaven (Niemcy) .

 35. pdf said

  „Milczenie tak wielu kardynałów i biskupów, wraz z niewyobrażalnym wspieraniem kampanii szczepień przez Stolicę Apostolską, stanowi formę bezprecedensowego współudziału, który nie może dłużej trwać. Konieczne jest potępienie tego skandalu, tej zbrodni przeciwko ludzkości, tego satanistycznego działania przeciwko Bogu.”
  +Carlo Maria Vigano

  .https://www.bibula.com/?p=128870

 36. pdf said

  @7

  Polecam lekturę, szczególnie strona 6

  .https://www.ukfires.org/wp-content/uploads/2019/11/Absolute-Zero-online.pdf

 37. osoba prywatna said

  Burmistrz Wielunia OSTRO o pomysłach ograniczania życia społecznego i gospodarczego

 38. osoba prywatna said

  Co się dzieje z POLSKIM DREWNEM?

  .https://www.youtube.com/watch?v=D3Z30D1XomM

 39. osoba prywatna said

  Zaszczepieni.
  https://ludzieroku.org/polska/grafiki/infografiki-1

 40. Piskorz said

  !!! O demografii słów kilka…. Tylu Polaków nie ubyło nawet w czasie wojny. Towarzyszy temu osiedlanie w Polsce milionów obcych, w dodatku Polski nienawidzących. Nieprzerwany proces wyludniania nie spędza nikomu snu z powiek. Ostatnimi, którzy się tego obawiali, byli Gomułka i Gierek. Dziś demograficzny pogrom Polaków kojarzy się z innymi nazwiskami, tymi od planu ratowania „tego kraju” importem 5 milionów obcokrajowców.

  Według spisu powszechnego z roku 1978, liczba mieszkańców Polski wynosiła 35,1 mln i stale rosła. Prognoza z roku 1980 przewidywała, że w roku 2000 liczba ta wyniesie 41,2 mln i nadal będzie rosnąć. Tymczasem wyniosła 38,3 mln, a prognoza GUS z roku 2014 przewidywała, że w roku 2030 ludność Polski zmniejszy się do 37,2 mln.

 41. osoba prywatna said

  „Oficjalne dane z jukej”
  https://ludzieroku.org/polska/grafiki/infografiki-1

  Naukowcy odkryli że:
  https://ludzieroku.org/polska/grafiki/infografiki-1

  Syfilisica.
  https://ludzieroku.org/polska/grafiki/infografiki-1

 42. osoba prywatna said

  klaus-schwab-na-plazy 7/60
  https://ludzieroku.org/polska/grafiki/infografiki-8

 43. Yagiel said

  (czytanie trwa coraz dłużej?)
  WAŻNE: Paweł Karelin, 16 sierpnia 2021. „Kak zamienili narod w Polszie ?”
  .https://www.youtube.com/watch?v=ylI1S-tAU9k
  Ile Polaków w Polsce dziś ? Pyta o to ktoś po rosyjsku, o kt nie wiem nic. Opowiada, że Polska zdobywała Rosję/Moskwę przy poparciu Kozaków, wygnana… Zdobywała Austrię’1683… Potem zabory i Napoleon… Potem, w 1818 Polska miała 2,6 miliona Polaków [chłopów nie liczono za Polaków, w żadnym zaborze] A w 1900 Polska, mówi PK, liczyła 10 mln ludzi – jak to Polska ? PK albo nie wie, albo…
  W narracji PK brak słowa ‘zabory’ – ciekawe, ale mniejsza o to; większa o to: przez te 80 lat były powstania: krwawe śmierci, wywózki na Sybir, ucieczki na Zachód, więc liczba Polaków powinna się zmniejszać… I zmniejszyła się – do ilu ? Aż tu nagle „w 1900 r. 10 mln Polaków” – skąd ta liczba w ustach PK ? Z jakiego spisu ludności? Sienkiewicz, Polak, dostał Nobel-Nagrodę’1905 jako poddany carski i w rublach carskich ją liczył. Miał dostać N-N’1901 już – jako Polak po polsku piszący w Rosji carskiej, nie zaś jako Polak w Polsce! Polski’1900 nie ma!
  Mniejsza o to – większa o to: Polska-rozbiory zaczęła zasiedlać się nie korzennymi Polakami, a obcymi/cziużymi Żydami. (a chłopskie dzieci? o nich nic.)
  Bo prawda: w całej Europie XIXw. państwa wyganiały Żydów, począwszy od Napoleona, Rosja wyganiała Żydów między Polaków (w zabór: Linia Osiedlenia) albo co najmniej zabraniała im zmieniać nazwiska – Mikołaj I. A Polacy przyjmowali niechętnie, tyle że w mniejszości byli już… I tak do I WŚW.
  Ile było Polaków-obywateli II RzPlitej’1918 ? Po raz pierwszy wliczono chłopów jako Polaków! A jaki % obywateli RzPlitej II to byli jawni Żydzi ? A jaki % ukryci polskimi nazwiskami ? Karelin twierdzi, że najwyżej 1/5 Polaków’1918/RzPlita II nie była Żydami. Zapomina o innych mniejszościach… Więc: w II RzPlitej Polacy byli 1/5 do 1/4 obywateli z chłopami. Od razu weselej !

  Lenin/rewolucja lutowa/ zniósł zakaz zmieniania nazwiska żydowskiego na rosyjskie – naród rosyjski nadal nie lubił Żydów, więc… Stalin wypchnął Żydów na Zachód swego imperium CCCP: między Polaków ? Polaków zresztą kazał wywozić do Kazachstanu, jeśli nie zabijać…
  W 1939 Polska to 32-35 mln ludzi ! Skąd ten przyrost, pyta PK ? Żydowski. Z III Reich.
  Hitler wypędzał-zabijał Żydów od 33 do 39 roku: w III Reich ich ubyło – przybyło w Polsce. bo… Zdobytej tak łatwo w 39, bo Beckowie… Ale! przez dwa lata AH nie kazał zabijać znienawidzonych Żydów w podbitej Polsce !? Współpracowali… nawet przy organizowaniu gett! Ale!! W l. 39-41 Żydzi uciekali od hitlerowców do Stalina – czemu? – na co Hitler pozwalał i Stalin, jego sojusznik… Stąd pytanie PK: Polska rozerwana ma części Hitlera i Stalina, a Żydzi nie giną w 39-41 – uciekają jednak do Stalina. Na pewno ?… A jeśli tak – on nie osiedla ich w europejskiej części, bo Słowianie/chłopi ani mieszczanie już ich znają/pamiętają i nie chcą; więc tylko sztetle przepełniają albo za Ural… [A tam co ? O tym PK milczy.]
  Hitler atakuje CCCP i – uwaga – hitlerowcy masowo mordują Żydów, wywożą do obozów śmierci/pracy i w okupowanej Polsce, i na zdobywanych terenach CCCP – to zastanawia… Taka zmiana u hitlerowców i stalinistów wobec Żydów – o co pyta ten PK ? Co sugeruje ? [Że KL Auschitz i podobne to były obozy szkoleniowe na po-wojnie ?]
  A liczby powojenne: ludność PRLu? Ilu Polaków w PRL: ¼ ? 1/5 ? To zależy też od tego, czy oprócz Karguli i Pawlaków policzymy też tych niby-… ? Przyjeżdżali tymi samymi pociągami czy osobnymi ?
  Tylko jakie to ma znaczenie w 1945, jeśli najważniejsze stało się w XIXw… W 1944: kto ginął w Powstaniu Warszawskim: Polacy czy Żydzi? Ok, 99% Polaków i 1% Żydów ukrytych t. Baczyński, niewywiezionych, t. Szpilman… Tylko z tych Polaków Powstanie’44 ilu było… ? Nieważne? Ważne, choć PK o tym milczy – może właśnie dlatego? Odbudowę stolicy nadzorowali Żydzi: ukryci albo jawni. A kto zasiedlał Warszawę po 45 odbudowywaną ? Polacy ze wsi i Żydzi – w jakich proporcjach? [I jacy Żydzi: wrócili wmięszkani, czy nauczeni-sowieccy na funkcje ? Znali polski – uczeni byli za Uralem ? To musiałaby być masowa szkoła. Nic…]
  Za to pod koniec padają słowa o Jizraelu: pierwsza ojczyzna czy druga? Bo może Polska to Pierwszy Jizrael ? Ktoś mocniejszy w głowie powinien tego posłuchać – mam nadzieję…

  Choć sporo przekłamań i przemilczeń! obniża wiarygodność narracji Pawła Karelina, to jednak zasadnicza teza ważna: naród w Polsce PODMIENIONO w ciągu XIXw. Jakoby na skutek zmowy carów Europy, żeby z Narodu Rzeczypospolitej zrobić żydowski naród Polaków.
  Ale-ale! Z Narodu RzPlitej Jagiellońskiej czy z Narodów…? Trzech, a przecież czterech, bo Żydzi żyli w RzPlitej I.
  Trza się zatem zastanowić nad dwiema sprawami: i nad Żydami-Polakami, i nad celem przedstawionej narracji tego Pawła Karelina… Tak ostro stawiającej kwestię nie-Polaków jako Polaków w Polsce
  w sierpniu br.! To dzisiejsza Polska
  – – – ? ? ?

 44. Bezpartyjna said

  „Podczas odbywającego się w szkockim Glasgow szczytu klimatycznego COP26 Polska zadeklarowała odejście od węgla do 2049 roku. Oznacza to, że węglofobia jest górą i decyzja o energetycznym samobójstwie Polski niestety już zapadła…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polska-zapowiada-odejscie-od-wegla-i-wprowadza-kartki-na-prad

 45. JanuszT said

  Duch Narodu według Wyspiańskiego

  Powiedz, orle! orle mój!
  Białoskrzydiny, niezmazany,
  Skąd tych czarnych myśli rój?
  One rosną – gdzie kajdany!
  Ach! niewola sączy jad,
  Co rozkłada Duchów skład!
  Niczym Sybir – niczym knuty
  I cielesnych tortur król!
  Lecz narodu duch otruty –
  To dopiero bólów ból!

  (Zygmunt Krasiński, „Psalm miłości”).

  Język jest najwybitniejszym wyrazem dla ducha narodu i jego historycznych ewolucji. Duch narodu wyraża się w mowie ojczystej. Język tworzy duch, a duch zaś formuje i kształtuje język narodu. Język nadaje duchowi formę, język jest naczyniem, w którym Język nadaje duszy narodu treść, dopiero w mowie ojczystej psychika narodu konkretyzuje się. Nie jest więc język tylko środkiem porozumienia się, jest on wyrazem przeżyć historycznych i zmagań duchowych narodu, jest emanacją geniusza narodowego (http://www.cwiszn.pl/files/files/90-91.pdf).

  Obecnie szerzy się nowy styl życia i bycia. W sztuce brzydotę ukazano jako piękno, prostactwo nazwano niekonwencjalnością, prymitywizm uznano za przejaw mistrzostwa artystycznego. Chrześcijańskiemu systemowi wartości, który ustala skalę tego, co godne, dobre, szlachetne, słuszne, społecznie użyteczne, narzuca się skalę przeciwieństw tych określeń, czyli zło, egoizm, złodziejstwo, kłamstwo itp. Dzieje się to wszystko w imię postępu i nowoczesności, tolerancji i wolności.

  Wulgaryzując język polski podtruto Ducha Narodu.
  Jest już regułą, że kiedy upada państwo i naród, upada również kultura i język.

  Poeci swoją twórczością wskrzeszali Ducha Narodu Polskiego. Poddawany polityce germanizacji i rusyfikacji Naród Polski wydał wielkich poetów: Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Bohdan Zaleski, Zygmunt Krasiński, Cyprian Norwid, Stanisław Wyspiański.

  Epilog uroczystego przedstawienia w Teatrze Krakowskim w dniu 27 czerwca 1889 r. na cześć Adama Mickiewicza przez L. Rydla i St. Wyspiańskiego.

  Oto fragment:

  Płyta brązowa nad wejściem uchyla się – po schodach zstępuje Dusza Narodu, postać niewieścia przyodziana w powłóczyste, białe szaty. Zarzucona na głowę czarna zasłona zacienia jej oczy i czoło, spływa z ramion w szerokich fałdach i ciągnie się za nią po stopniach. W ręku jej dopala się gasnący kaganiec. Schodząc powoli, ogląda się poza siebie w górę i mówi ku mrocznemu wnętrzu kościoła.

  DUSZA NARODU

  Nie!…nie chcę patrzeć na te sarkofagi,
  Na te kamienne królewskie postacie,
  pełne spokojnej i cichej powagi. –
  Z jakążbym twarzą – w tej żałobnej szacie,
  Mogła w oblicze spojrzeć tych mocarzy?
  i co im powiem, gdy przed nimi stanę?
  Im dawna wielkość we śnie wciąż się marzy,
  wciąż berło dzierżą… z marmuru kowane. –
  Z marmuru tylko!… Niech śpią, niech śpią twardo!
  Krzykiem boleści ja ich nie obudzę –
  oni by może spojrzeli z pogardą
  w łez pełne oczy – mnie, niewolnej słudze,
  a potem… potem – gdybym wszystko rzekła,
  drgnęłyby zgrozą kamienne ich twarze
  i łza-by krwawa z oczu im pociekła…
  Nie! Niech śpią twardo – pogodni mocarze!
  (schodząc do sarkofagu)
  Z duszą do dna rozdartą, w żałobnym okryciu
  do niego idę, jemu się poskarżę,
  urodzony w niewoli, okuty w powiciu,
  on pił już w mojej piołunowej czarze.

  Ani go we śnie jękiem nie przerażę,
  ani się przed nim wstydem nie zarumienię –
  On wie, co zwyciężonych ból i poniżenie
  i wie, jak prochom ciążą wygnańcze cmentarze.

  Do niego idę, jemu się poskarżę,
  Urodzony w niewoli, okuty w powiciu
  On pił już w mojej piołunowej czarze. […]
  On wie, co zwyciężonych ból i poniżenie,
  I wie, jak prochom ciążą wygnańcze cmentarze.

  ANIOŁ GROBU

  Nie budź go skargą! Cierpiał o ciebie tak wiele,
  tobie żył, tobie śpiewał, o Duszo Narodu!
  i miłość twą położył przed wszystkim na czele,
  przez nią ziemskiej miłości wyrzekł się za młodu,
  a na starość ze łzami jadł swój chleb w popiele.
  niech go żal twój nie budzi sierocy.

  DUSZA NARODU

  A wiesz ty – Grobowy Aniele,
  w jak czarnej ja błąkam się nocy?!
  W mem ręku światło mdleje
  i drży i dogorywa
  i gaśnie
  Naród mój traci nadzieję,
  miota się w mrokach i zrywa,
  i nie wie gdzie droga prawdziwa,
  czemże mu noc rozjaśnię?

  Papież Jan Paweł II w książce „Pamięć i tożsamość” o Duchu Narodu pisał: „Widać z tego, że w obrębie pojęcia „ojczyzna” zawiera się jakieś głębokie sprężenie pomiędzy tym, co duchowe, a tym, co materialne, pomiędzy kulturą a ziemią. Ziemia odebrana narodowi przemocą staje się niejako głośnym wołaniem w kierunku „ducha” narodu. Duch narodu się budzi, żyje nowym życiem i z kolei walczy, aby były przywrócone ziemi jej prawa. Wszystko to ujął Norwid w zwięzłej formie, mówiąc o pracy. (…) Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało”.

 46. Bezpartyjna said

  „Komisja Europejska zapowiada kolejne kary finansowe dla Polski za łamanie praworządności. Bruksela spodziewa się drugiej kary TSUE za niezawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Za bezczynność w tej sprawie polski rząd już musi płacić milion euro dziennie…”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.wp.pl/nadciagaja-kolejne-potezne-kary-dla-polski-bruksela-nie-odpusci-rzadowi-6701210734012960a&ved=2ahUKEwjh8ZHLvP_zAhW0AxAIHaEZAs8QFnoECAQQAQ&usg=AOvVaw3hb7e8ivlSsTIwU28o5FuS

 47. revers said

  Nie wiadomo za co pierwsza kara TSUE zwiazana z likwidacja energrtyki weglowej w Polsce, jeszcze za Turow karza sobie placic do 2049 roku, 0.5 mln. dziennie.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczyt-klimatyczny-cop26-polska-zadeklarowala-odejscie-od-wegla/g8p86f2?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=push&fbclid=IwAR3IlVBDS9hSHWCr81mO29HPAWIvLPy-hRe0Xx6GI-JzQBVhGeLPfpk71q8

 48. Mało kto o tym wie, ale jest taki specyfik, który trudno zaliczyć do medykamentów, a raczej może stanowić suplement żywnościowy. W USA przed wiele dekad był zakazany jako lekarstwo, w Holandii i pewnie jeszcze gdzieś w Europie były z tym cukierki na gardło, przeziębienia i infekcje. Jest to lizozym. Dawniej otrzymywano go z grzebieni kogutów, jest obecny w łzach i białku kurzego jajka, a jakieś 35 lat temu opracowano metodę fermentacji przy użyciu specjalnego szczepu pałeczek Lactobacillus. Japońscy naukowcy odkryli, że lizozym może zapewniać ochronę przed wirusami poprzez modyfikację ich klucza genetycznego (jeśli dobrze rozumiem).

  Lizozymu jeszcze nie zabroniono, bo w materii Kowita politycy koncentrują się na farmaceutykach a nie na żywności. Ale to kwestia czasu. Mam około 300 gramów lizozymu w lodówce, jak zdelegalizują to pójdę siedzieć.

 49. NICK said

  Revers.
  Za Gierka.
  200 kopalń złota czarnego.

  Polskiego.

  200 milionów ton.

  Samowystarczalność i ex-port.
  (pomijam sabotaże)

  Teraz?
  60 kopalń i ton milionów 70.
  (a sabotaży we czterechnasób jest).

 50. Bezpartyjna said

  „Wstępny wniosek dotyczący prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz jego zastępcy Bogdana Święczkowskiego trafi do Międzynarodowego Trybunału Karnego do końca roku – zapowiedział adwokat Jacek Dubois. Jak dodał, czas ten wykorzystany zostanie na udokumentowanie masowości zarzucanych im czynów..”

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zbigniew-ziobro-przed-trybunalem-w-hadze-dubois-pokrzywdzonych-moze-byc-1000-osob/npcpn4s,79cfc278&ved=2ahUKEwjLrtfMy__zAhVwhosKHWKVAHMQFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw3gIU4rzelw8uvzrxi-Zb1J

 51. revers said

  Marszalek Sejmu Witek wprowadza wybory korespodencyjne, oj bedzie sie dzialo lepiej jak w stanach policza glosy komu chca lub za Stalina wygrywa kto liczy glosy ..

  https://poufnarozmowa.com/projekt-tekstu-oredzia-marszalek-elzbiety-witek/

 52. Yagiel said

  ad JanuszT@45 – „Wulgaryzując język polski podtruto Ducha Narodu.
  Jest już regułą, że kiedy upada państwo i naród, upada również kultura i język.”
  Ma pan rację.
  Jest jeszcze gorzej: język codzienny polactwa to język ściekomediów: wulgarny, prymitywny, nie ukończył gimnazjum… Jako mgr multi-kulti zalewa już młodzież, dzieci, zanim nauczą się czytać – zanim nauczą się mówić Mową Polską…
  Bo kiedy ktoś chce, by upadło Państwo/Naród, właśnie od walki z Mową Narodu zaczyna – którą teraz mamy:
  za potrójnym drutem kolczastym ?
  za potrójną szczypawą ?
  za pojedynczym namordnikiem ?
  za zero, które mieni się Pierwszą Liczbą ?
  za późno pytać ?

  Bo kiedy zaczęła się agresja? tzn. psucie Mowy naszej…
  od ‚nadzieja – nadziei’ ? to wróćmy do ‚nadzieja – nadzieji’, niech ta ‚j’ nie znika w Mowie… a może w Mow-je ?
  każde Słowo Mowy to pytanie: rozUMiesz mnie? uWAŻasz w WADZe mej ? w mądrości/mudrości ? wiesz, co to ‚mudra’?
  ‚znak, zapieczętowanie sensu po wsze czasy’… ale
  co pod mudrą czy za ? bądź tak mudra/mudry a może mo/n/dra/mo/n/dry ? mo/n/dra mudra – ma/n/sło maślane ?
  modra mudra
  🙂

  ojej! już po 22. ! a może po 23. ?! która godzina ?
  (‚god/z/ina’ to córka Gody, więc
  która córka Gody ? policzę…
  /po -/ li ? – czy ? – my ?

 53. Piskorz said

  !!!! Bydełko ludzkie dało znać o sobie……Strażniczki miejskie z Poznania podczas patrolu zauważyły siedzącą na chodniku kobietę, a przy niej zapłakaną i zdenerwowaną 10-latkę. Natychmiast zatrzymały radiowóz, by udzielić im pomocy. Jak wskazują, nikt z przechodniów wcześniej nie zareagował na płacz dziecka,….. .. a gdy strażniczki podjęły interwencję, przechodnie mieli jeszcze pretensje, że nie mogą przejść spokojnie chodnikiem……/sic!!!!/ Znieczulica super, w pale się nie mieści !!
  Bez komentarza……

 54. G said

  Ad vocem : „Polską rządzą zbrodniarze” . W czasie przeszłym także – dodałbym. Nie tylko bowiem teraz, lecz nierząd rządzi w Polsce już od „obalenia” Gierka, tj. od 41 lat ! – Nazwisko tej gnidy, która panu dr Bondarowi taką karę „zasoliła” chętnie by usłyszał ?! – Sądy w rękach takich gnid, a naród z oplutą twarzą i w tyłekj kopany przyjmuje to z pokorą, Pewnie pragnie więcej. A ja myślę coś innego. To moja sprawa, w czyje ręce powierzam moje zdrowie. Gdzie moja wolność decydowania o własnym losie ? A ponoć demokracja zasadza się, ma u podstaw fundament, który nazywa się wolnością,również wolnością wyboru. A tu nie masz wyboru. Ech ! A kto to śpiewał w kabarecie z lat gierkowskich ;”Oj naiwni, naiwni” ? – A co dziś by wypadało zaśpiewać ? – Toż wypisz wymaluj to jest dyktatura w czystej postaci !!! – Strach (po łacinie : „, – terror, -is ). Boję się, boisz się, boimy się po swojemu myśleć. Oni nas dostali do nogi jak psy posłuszne panu. Przez „oni’ rozumiem rządy globalistów i ich wyrobników [jak Merkel , Ursula von der Leyen ,ta cała Bruksela , sprzedawczyk, jurgieltnik Tusk , ale także „oni” to sługusy mośków, geszeftsmanów exempli gratia :Morawiecki, Kaczyński i cała plejada „zielonych groszków” [ typu pracodawcy wymagający od pracownika zaświadczeń o szczepieniu, i ci n a stołkach w gminach] straszący tym samym, utratą prawa do pracy, a nawet elementarnych praw obywatelskich, takich jak pójścia sklepu, do szpitala, nie wspominając o tym,że i do teatru, czy do kina, o ile nie poddam się szczepieniu. Ci są wobec nas terrorystami – osobami nas zastraszającymi.i wykluczającymi. A NIECH ICH WSZYSCY DIABLI WZIĘLI..!

 55. Invers said

  „Between 2 January and 24 September 2021, the age-adjusted risk of deaths involving coronavirus (COVID-19) was 32 times greater in unvaccinated people than in fully vaccinated individuals.”
  w
  https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/deaths/bulletins/deathsinvolvingcovid19byvaccinationstatusengland/deathsoccurringbetween2januaryand24september2021

 56. walerianda said

  Ad. 50 Z wielką ochotą podrzucę dodatkowo kilka udokumentowanych spraw.

 57. osoba prywatna said

  Grobbing 2.0 i Halloween
  https://naodlew.pl/2021/11/02/grobbing-2-0-i-halloween/

 58. osoba prywatna said

  Qrva parchata już sama się myli w swoich kłamstwach.

  .https://www.youtube.com/watch?v=XSUDGoMEzkg

 59. osoba prywatna said

  I dlatego jest tak jak jest.
  Tłuszcza w szmatach na ryjach dodatkowo pogłębia ten stan.

  Partia Obojetnych
  https://zorion.neon24.pl/post/164281,partia-obojetnych

 60. Paweł Woźniak, WODOROWA STRATEGIA TO PRZYSZŁOŚĆ POLSKI, Gazeta Polska codziennie, 4 X 2021, str. 8
  Wolne tematy (73 – 2021) «Dziennik gajowego Maruchy (wordpress.com) Ad. 203.

  Osioł Trumpf obiecywał Amerykanom Dług Amerykański 19 bilionów USD (nie miliardów) ale nazajutrz po wystawieniu aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ujawnił Dług Amerykański jako TYSIĄCKROĆ Większy. Te NAZAJUTRZ jest tu istotne, gdyż Lech Wałęsa anulował ANULOWANIE przez Gomułkę amerykańskiego powiernictwa cesarza Franciszka Józefa w postaci krakowskiego patentu Łukasiewicza, na czym powstał kapitał Rockefellera. Znaczyło to przejęcie przez Polskę głównego aktywu kapitału amerykańskiego jako Kierowanych Przez Rothschildów Kapitałów Książąt Niemieckich.
  Po Akcie Gomułki POLSKA zaczęła egzekwować patronat nad kapitałem amerykańskim, w postaci reaktywacji silnika PANNA MERCEDES, co nazywało się Turbinką Kowalskiego, i minireaktorem URSZULA SIPIŃSKA. Wówczas jednak Niemcy wezwali Amerykanów by Nie Jedli Polskich Fekaliów, wobec czego USA przyjęły doktrynę SCHWRZENEGGERA, która była kamuflażem doktryny hitlerowskiego komisarza Górnego Śląską Flicka – szefa dyrektora obozu Pracy NIEWOLNICZEJ Auschwitz-Birkenau Preskotta Buscha-Sherfa-Busha, ojca i dziada prezydentów USA, którego zdjęcia z Adolfem Hitlerem w bramie ARBEIT MACHT FREI zniknęły z mego komputera i tagu. Podstawą tej doktryny był Kanadyjsko-Kalifornijski System Energetyki WODOROWEJ – Zajob Sto Razy Większy od KURSKA Leonida Breżniewa zwanego ELEKTROSTALĄ.
  OJ FLICKU, FLICKU. IDĄ ŻYDZI DO GAZU, DZIECI BOŻE, A TY ODBIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIEŻ AKCJE MERCEDESA… – AUUUUU…

 61. osoba prywatna said

  11.11
  ……Tak więc w listopadzie 1918 jeszcze nikt nie myślał w kategoriach odzyskania niepodległości. Wprost przeciwnie! Wśród ludzi, jak pisał Józef Mackiewicz, reakcję na pojawienie się nowego państwa najlepiej streszczało powiedzenie: „Ni z tego, ni z owego, mamy Polskę od pierwszego”….
  https://bb-i.blog/2021/11/01/11-11/

 62. osoba prywatna said

  50-latek zmarł przed przychodnią. Lekarka i pielęgniarka tylko stały i patrzyły
  https://www.salon24.pl/newsroom/1178330,50-latek-zmarl-przed-przychodnia-lekarka-i-pielegniarka-tylko-staly-i-patrzyly

 63. osoba prywatna said

  Qń zapewne zadekował się w którejś ze stajni.
  https://www.salon24.pl/newsroom/1178262,roman-giertych-od-roku-nieuchwytny-dla-prokuratury-szukali-go-nawet-karabinierzy

 64. osoba prywatna said

  Ciekawe czy na tej eskapadzie Grażynkę pokrył jakiś beżowy xiążę?
  https://www.salon24.pl/u/magazyn/1176268,grazyna-szapolowska-pozowala-w-dubaju-za-pieniadze-polskiej-fundacji-narodowej

 65. osoba prywatna said

  Rząd ma już na oku firmy, które wybudują mur na granicy polsko-białoruskiej
  https://www.salon24.pl/newsroom/1178391,rzad-ma-juz-na-oku-firmy-ktore-wybuduja-mur-na-granicy-polsko-bialoruskiej

 66. Lily said

  Wpisz w W.y.s.z.u.k.i.w.a.r.k.e.(bez kropek)

  The Late Jack Otto –

  Forbidden Knowledge Full.

  (WIEDZA ZABRONIONA.)

 67. Lily said

  Re 61;Oaoba Prywatna

  JAKAS FIRMA ZNOWU ZAROBI.

  Z BUDOWA PLOTOW, KTO Wam sie kojarzy?.

  KTO ZACZAL BUDOWAC PLOTY,na
  Bliskim Wschodzie?.

  KTO przejal RZUNDY, po 04.06.1989 r?.

 68. maks said

  Tatuś wszechświatowej rewolucji śmierdział jak łajno…….wszelkie ruchawki tzw. ludów to podstępna gra sił ciemności.

  „Fascynował go gwałt, przemoc i terroryzm. Nawoływał do „zemsty ludu”. Jednocześnie gardził ludem, gardził demokracją. Nie znosił sprzeciwu. W swoim otoczeniu był bezwzględnym dyktatorem. Nie kąpał się. Rzadko się mył. Brud powodował chorobę skóry. Jego ciało pokrywały cuchnące wrzody, które przecinał brzytw”

  https://gazetaobywatelska.com/2020/06/03/marks-na-oltarze-michal-monko/

 69. revers said

  Glod w afryce? jaki glod, za loda dla urzednika ONZ jest mydlo i powidlo …

  Elon Musk odsłania ogromny pierścień pedofilów ONZ – zaciemnienie mediów

  Elon Musk opuścił szefów Organizacji Narodów Zjednoczonych w niedzielnym szoku po tym, jak ujawnił masową siatkę pedofilów prowadzoną przez urzędników ONZ.
  Podczas gorącej debaty na Twitterze na temat tego, czy duże sumy pieniędzy mogą rozwiązać problem głodu na świecie, Elon Musk rzucił wyzwanie ONZ w sprawie pierścienia seksualnego dzieci, o którym News Punch wielokrotnie informował od 2015 roku.
  Musk zapytał Beasleya / dyrektora Światowego Programu Żywnościowego ONZ/ „Co się tutaj stało?” wraz z linkiem do artykułu Express zatytułowanego „Głodujące dzieci „w wieku dziewięciu lat zmuszone do seksu oralnego z urzędnikami ONZ, aby zdobyć jedzenie”.
  Artykuł szczegółowo opisuje raport ujawniający, w jaki sposób siły pokojowe ONZ „ustnie i analnie gwałciły” dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i jak najwyżsi urzędnicy w agencji ONZ ds. Dzieci, UNICEF zignorowali skandal, najwyraźniej próbując go ukryć.
  „Nikt nie został aresztowany ponad półtora roku po tym, jak władze ONZ zostały poinformowane o zarzutach wykorzystywania seksualnego” – podsumowano w raporcie, który został opublikowany w 2015 roku.
  Większość doniesień medialnych dotyczących wymiany na Twitterze nawet nie wspomniała o tym, że Musk rzucił Beasleyowi wyzwanie w sprawie skandalu seksualnego związanego z wykorzystywaniem dzieci.

  https://www.breitbart.com/tech/2021/11/01/elon-musk-calls-out-united-nations-over-child-sexual-abuse-scandals/?fbclid=IwAR0e0lI1JrKoKePwtYZE8od6Pdude9b-KMpyiIBGAAcfEeDOJ3pkH2_BMJ8

 70. Andzia said

  Św.M.Kolbe zwalczał masonerię, kaplicę w Niepokalanowie urządzono na sposób masoński. Autor przytaczanego filmu twierdzi, że zarówno w Medjugorie jak i w Niepokalanowie (ale nie tylko) Matka Boża nie ma nóg, bo ma kopyta. Ja myślę, że to ze względu na węża, którego sekciarze nie pozwalają deptać.https://www.youtube.com/watch?v=esuKRl10IWY

 71. Yagiel said

  ad Lily@67 – no i tak, racja w tym spostrzeżeniu, przyjdzie wrócić do szkoły na lekcje geografii, geometrii, geo… Podobne mamy skojarzenia. W Jizraelu jest taka bar ważna baza URIM… a w niej SZEŚCIAN…
  Pamiętam , w szkole średniej kupiłem sobie fajną książkę do geometrii, nie podręcznik, w której były rysunki i….! Żeby je widzieć, trzeba było założyć kartonowe czy bristolowe okulary, kt miały oczka różne: niebieskie i czerwone. No i kiedy patrzyłem przez te okulary, płaskie rysunki w książce robiły się 3-wymiarowe. Qźwa! jak to jest, że to, co płaskie/2D, jednocześnie jest 3D – trzeba mieć tylko jakiś dodatkowy osprzęt. Lubiłem tę książkę z okularami !

  A teraz na stare lata już nie geometria a GEO! albo i KOSMO! Słychać, że planuje się zkonnstruowanie Sfer Dysona wokół Słońca i wokół Ziemi w celu zapewnienia ludziom – taka jest oficjalna wersja – większej energii plazmowej słonecznej, wyższych wibracji – ? Co podobno ma wykluczyć z życia na Ziemi, a może i w głębi Ziemi Ras Kosmitów powiedzmy Czarnych
  powiedzmy posługujących się symbolami w tym kolorze, jak np. BLACK ROCK czy BLACK CUB…
  Wychodzi na to, że pod zwykłym jizraelskim kibuc biało-błękitnym URim jest
  geometria biało-czarna, a może GEOmetria, bo o całoziemskim
  zasięgu ? Sie jeszcze okaże, że jest też geometria
  biało-czerwona albo srebrno-czerwo
  na, bo Kosmos raczej
  srebrn-białe
  jesT

  no
  w każdym razie
  GEOmetria jak i KOSMOmetria kolorowe są
  w sensie wielokolorowe i czarno-białe widzenie Ziemi i Kosmos w ogóle
  albo niebiesko-białe tylko albo biało-czerwone tylko – uproszczenie i ugłupienie… Srebrny
  kolor, gdyby podmienił biały, ułatwiłby odnalezienie się nam wspólne i na Geo/Ziemi i w Kosmos/Wszechi
  boć przecie Ziemia jest Cząsteczką Wsiechiji, jak Polska czy Jizrael to Cząsteczi Ziemi/Geo czy Ziemi/Ge, a czy to Biel
  czy to Czerń – nie istniałyby tak skrajnie, gdyby nie wielo-inne Kolory – i czemu Zieleń miałaby wierzgać przeciw Bieli albo
  Biel przeciw Czerwieni ? A Błękit: Rosja to tri-cwiet i proszę: jaka Duża GEOmetria 🙂 Francja też 3kolor – a mniejsza: czemu ?
  a 3Czechia – czemu jeszcze mniejsza ? czy nie temu, że klinem niebieskim w Polskę się wbija ? żeby to choć od góry…
  czy coś by szkodziło Rosji – a może pomogło Francji, Czechi – Biel uczynić ciut Srebrną ? Dla Srebrnych Orłów… a Niebie/Sinyj uczynić ciut Błękit/Jewriej ? dla no powiedzmy dla wspólnej GEOmetri,tj. ZiemioMiary – ? Skoro-śmy z jednej Palety Barw – ?
  bo po co Judeji Czerń ? Black Cub głęboko ? żeby nie było z nami Cząsteczkami/Okruszkami jak z Warzywami
  na Straganie w Dzień Targowy, a wkrótce – w Warze… w Garze; gdyby Ziemia nie chciała różnych
  Warzyw/Brył/Kształtów i Kolorów, to by ich nie żywiła, co nie ?a przecież Żywią jest
  sama w sobie Wielo-Kształtną, nie mówiąc już o tym, że Wielo-
  Cwietną… Bo gdyby tak na koniec na koniuszek
  skupić się na chwilkę na
  kolorze Lil
  Y

 72. Yagiel said

  ad Maks@68 – tatuś? fiurer ! jaki dewiant/Patron, takie kindere/kindełe jego
  obrzydliwa plugawa Gęba Marx’a to Gęba UE
  śmiać się i płakać i wy
  rzygać

 73. Zdzicho said

  Ciekawe czy gdyby założyć psu, który widzi czarno- biało, takie okulary do widzenia świata w kolorach, to czy widziałby w kolorach, czy raczej nadal nie.

 74. Zdzicho said

  No i czy widzenie w kolorze można zmienić u człowieka na widzenie czarno- białe. A jak jest z kotami.

 75. Bezpartyjna said

  „Sondaż przeprowadzony przez firmę badawczą Harris Interactive wykazał, że 61 procent Francuzów uważa za najbardziej prawdopodobny scenariusz wyginięcia białych chrześcijan w Europie w wyniku masowej migracji z krajów muzułmańskich i afrykańskich…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/francuzi-zapowiadaja-wyginiecie-bialych-chrzescijan-w-europie

 76. JanuszT said

  Pamiętajmy, że żadne zarządzenie „Reguły” nie może być kijem do bicia po głowie. Wręcz przeciwnie – ma być zachętą do tego, żeby wspólnie postępować w dobrem. Proszę zwrócić uwagę na to, że „Reguła” nigdy nie staje po niczyjej stronie… / Szymon Hiżycki OSB

 77. NICK said

  Lech Makowiecki.
  Na początek.
  https://www.bing.com/videos/search?q=makowiecki+wolno%c5%9b%c4%87&docid=608024961046042748&mid=46CA283497941977890E46CA283497941977890E&view=detail&FORM=VIRE

 78. revers said

  Re49

  P.NICK , Teraz to nawet Indonezja i Filipiny podnoszą wydobycie węgla o 50% o czym zakomunikowali rozwydrzonej zielonym marksizmem CAP26 w Glagow wierchuszce i maja to w doopie co będą gadać na zgnitych salonikach zachodnich i gabinetach,

  Tylko prezydent Filipin Duterte ma jakaś pandemiczną covidofilie i będzie ścigał z pistoletem po prywatnych kwaterach niezaszczepionych na c19.

  Nasi już podkulaja ogon i będą szczekać po swojemu ze to Rosja wykluczyła ich z rynku węgla.

 79. Piskorz said

  !!!! Zaczynają, psie syny, jak za mrocznych czasów stalinizmu….Das Ende der Privatsphäre: EU will komplette Chat- und E-Mail-Kommunikation mitlesen
  będą czytać wsio, co się da..!! Reszta info na http://www.zuerst.de

 80. Piskorz said

  re 75 Tu Makowiecki otwiera się szybko..https://youtu.be/et_dGB47Oik

 81. Yagiel said

  Układanki Alec Baldwin/HELLYWOOD cd.
  Cekpetnyje Matepiały
  .https://www.youtube.com/watch?v=G64N_iXRE5k
  donoszą o tajnym filmie dokumentalnym/czy fabularnym?/ kt operatorem była Halyna…
  HELLYWOOD robi wszystko, żeby ten film nie został upubliczniony, bo pokazuje global-proceder handlu i poniewierania dziećmi – jednym z jego głównych uczestników jest HELLYWOOD ! Tak bardzo skumplowany z Hunter-demonkrata…
  Film ma podobno roboczy tytuł „Dźwięki wolności” – Sounds of Freedom ? – a jeśli jest dokumentalny, to „wina” Halyny była/jest tym większa w HELL-oczach. Tzn. jeśli HELLYWOOD nie może zniszczyć tego filmu, to chociaż mści się na twórcach…
  Z tego by wynikało nawet to – co oczywiście tylko fantazja – że Alec Baldwin świadomie zachciał kręcić western, by mieć okazję zabić Halynę; a czy sam, czy zmuszony przez grono HELL-Hunter-gwiazd – tym niech się zajmie Sąd…

  Aha! jak już tak sobie czytam te wymysły w iście filmowym stylu, to i dobry podam wymysł: w ten wtorek nocą Morski Spec
  -Oddział US-Independent-Army przejął u wybrz. Florydy statek towarowy z 20-os. załogą, pod banderą Hong Kong
  – ale czemu przejął? Z powodu info, że na tym statku przemyca się kilkaset dzieci ! Rzeczywiście w jednej
  z ładowni żołnierze znaleźli 200 żywych jeszcze dzieci i kilkanaście ciał – nie opiszę szczegółów…
  Dzieci są pod med-opieką i będą mogły opowiedzieć… każde w swym języku. Czy zechcą?
  Załoga statku też jest pod wnikliwą opieką i… lepiej niech zacznie stukać, bo – wie!

  Podobno to tylko plotka, że info z Mar-a-Lago wyszło od Trump’a, kt tam mieszka ku utrapieniu rozrywkowych vip-sąsiadów. Tych 200 dzieci przeżyje – oby! – i może nawet wróci do rodziców ! (Ktoś może wyprowadzi się z Mar-a-Lago…) I nie będą musiały oglądać „Dźwięków wolności” – chyba że na jakiejś oficjalnej premierze poza HELLYWOOD, kt wtedy może już będzie kupką popiołu… Lub premiera tego filmu to Iskra zapału !

  Prawda, że wcale ładny scenariusz filmowy ?
  fabularny/czy dokumentalny?/

 82. Yagiel said

  Przebiegunowanie USA ! Trump górą !
  .https://www.youtube.com/watch?v=V_5xCDXjceU
  Prof.Panarin, politolog/Moskwa podał 3 objawy tego:
  1. porażka Biden/demonkratów w wyborach gubernatorów w Virginia i New Jersey
  2. aresztowanie Diaczenki czy Daczenki: uchodźca z Rosji, kt działał dla Brytyjczyków/MI6, np. dostarczając „dowody”/brytyjskie/
  na rosyjską pomoc dla Trump’a w 2016/17 – uderzenie w brytyjską agenturę w USA
  3. uniewinnienie przez ławę przysięgłych młodego Białego, który zastrzelił 2 czy 3 BLM w obronie własnej – z uwagą, że BLM to narzędzie wywiadu brytyjskiego: koordynowane z Londynu, Vancouver i Portland – na szkodę USA…

  „Żdiom, szto budiet dalszie.” To może i: żdiom filma „Zwuki swabody” ?

 83. Marucha said

  Re 73:
  Pies nie widzi świata na czarno-biało.
  >https://fera.pl/jak-widzi-pies-czy-rozroznia-kolory-i-czy-widzi-dobrze-w-nocy.html

  Re 74:
  Kot też widzi kolory:
  >https://fera.pl/jak-widzi-kot-jak-wyglada-jego-swiat-i-czy-jest-kolorowy.html

 84. Peryskop said

  Ważna informacja – o ile się potwierdzi:

  Ozone treatments REVERSE blood cell clotting, lumping caused by covid vaccines – striking visual evidence

  https://www.naturalnews.com/2021-11-04-ozone-reverses-blood-clotting-lumping-covid-vaccines.html

  Jeśli …

 85. NICK said

  Revers.
  Piskorz.
  Rozumiemy się.

 86. revers said

  re55

  Mr. Invers FBI arrested Pfizer CEO

  https://www.conservativebeaver.com/2021/11/05/ceo-of-pfizer-arrested-charged-with-fraud-media-blackout/

  what now?fake news or truth ?

  Za duzo skutkow ubocznych.

 87. osoba prywatna said

  Złotówka
  ……W latach 80-tych z powodu kryzysu gospodarczego i załamania systemu gospodarki planowej w Polsce zaczęło dochodzić do coraz wyższej inflacji. W latach 1989-1990 wystąpiła hiperinflacja, która osiągnęła poziom 1395%. Narodowy Bank Polski pod koniec lat 80-tych rozpoczął przygotowania do denominacji…..

  Wikipedia nie pisze, skąd wziął się ten kryzys gospodarczy. Ale w tej samej Wikipedii można przeczytać, że inflacja w 1980 roku wynosiła 9,4%, w 1981 – 21,2%, w 1982 – 100,8%, w 1983 – 22,1%, w 1984 – 15%. Czyż to nie dziwne, że największa inflacja nastąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego. Ktoś coś wtedy sobie załatwił i w kolejnych latach inflacja zmniejszyła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…….
  https://bb-i.blog/2021/11/02/zlotowka/

 88. NICK said

 89. osoba prywatna said

 90. NICK said

  Zatem
  Panie żydzie.

  wypierdalaj.

 91. osoba prywatna said

  NIEBO W LISTOPADZIE 2021 | Ceres w oku Byka

  .https://www.youtube.com/watch?v=nn8AuNlVkJ8

 92. osoba prywatna said

  Zapałki na zakręcie
  https://dziennikpolski24.pl/zapalki-na-zakrecie/ar/c3-1972456

  Zapałki sztormowe
  https://allegrolokalnie.pl/oferta/zapalki-sztormowe-dnk

 93. revers said

  Re85

  Co tu się rozumieć, prąd na kartki, wracamy do ery jaskiniowców z kartakami i qr kodami na prąd.
  . https://www.youtube.com/watch?v=CbxFQL6XmeA

  Tego nawet w tzw. Komunie nie było bo każdy by o tym wiedział.

  W lepszej komunie o tym nikt nie wie i o to chodzi.

  A broniła powszechnego prądu 360 tys armia, nie gumek od kaleson naczelnika i spurkowych stringów w khaki.

  Czyli energetyczne samobójstwo RP.Jesze tylko turbiny energetyczne zatrzymac na Solinie bo zabierają wodę i będzie kwita i jak za króla świeczka.

 94. osoba prywatna said

  Okno możliwości

  .https://www.youtube.com/watch?v=t83AGBWMcKQ

 95. osoba prywatna said

 96. osoba prywatna said

  Dlatego wielbłądy karmi się żywymi wężami!

 97. seler said

  przepraszam bardzo
  czardasz
  i jeszcze ten, co zgubił grzebień,
  a może mu jemu ukradli ?

  piosenka tylko dla łysych,
  no, kurcze…

  Ksenija Sidorova: V. Monti – Csárdás (ZDF Klassik live im Club, 16-4-2017) 1080p, HD


  ________

  HEJ 😉

 98. seler said

  prawdopodobnie nie dogadał szie z fryzjerem
  bo obostrzenia powystępowały,
  u fryzjera…. i cały sprzęt
  poszedł w pi….zdu

  ale skrzypce
  pozostały
  no, Hej !
  😉

 99. osoba prywatna said

  SQUID GAME w prawdziwym ŻYCIU trwa. Czas wyjść z gry! Katarzyna Szewczyk

  .https://www.youtube.com/watch?v=xdvucc_YfiQ

 100. seler said

  a temu to połowę obcięli, bo akurat plandemia wjechała,
  ale szie wyrobił…. 😉
  z fryzurą

  HAUSER & Ksenija Sidorova – Libertango


  _______

  nie załamujcie szie !!!

 101. Boydar said

  Tak a’propos „co widzi kot”. Otóż mogę zeznać pod przysięgą, że kot widzi to co chce

  „Polską rządzą zbrodniarze”

  Co do tego wątpliwości nie ma, nie mają w mordowaniu ani litości ani skrupułów.
  Aczkolwiek … rozmawiałem z grupą żydów. Takich lepiej ustawionych i zorientowanych. I wszyscy, jak jeden żyd, napier…;ali na rząd i prezydenta. A na prezydentowej to już nawet suchej nitki nie zostawili, cieka-wostka przyrodnicza. Chyba upiekę ciasto 🙂 Bo wódkę to chlałem wczoraj.

 102. Yagiel said

  Wcale nie piszę o tym, że Andrew Cuomo, były gubernator etc.
  został powieszony w Guantanamo etc.
  I wcale nie podaję linki ani nie zawiązuję supła ( .https://www.youtube.com/watch?v=oN9vTxkaIA0 )
  Ot, dzień jak co dzień w Guantanamo…

 103. Kwal said

  Moja żona uwielbia to robactwo, które Pan Gajowy zamieścił na fotografii…w Makro muszę to kupować.

  ——
  Bywają gorsze żony.
  Admin

 104. Boydar said

  A moja uwielbia to samo co kot, znaczy się widzieć. Jak Jej nie pasuje to nie widzi.

 105. seler said

  re: 104

  czyli trzeba zmienić kota…. albo żonę….
  i maskę porobić…. na oczy
  jak Zorro… pasuje ?
  ech, te kraby
  i homary…
  😉

 106. konia kopiący said

  Ad.95 – czy można dziękować komukolwiek z tych co:

  przybywają z myszą w worku, z wężem w kieszeni i z ogniem w ręku ( org. w ŁONIE ) ?!

  Czym jest mysz, wąż i ogień – trzeba trochę poindukować, jak to mawiał prof. Koneczny.

  dobrej pozdrówki z niszówki

 107. Peryskop said

  https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-afera-w-policji-wlepialismy-mandaty-powinnismy-byc-na-kwaran,nId,5626891

  AFERA W POLICJI. „WLEPIALIŚMY MANDATY, POWINNIŚMY BYĆ NA KWARANTANNIE”

  5 listopada 2021

  Policjanci z Wałbrzycha przerywają milczenie.

  – W czasie gdy cała Polska walczyła z kolejnymi falami COVID-19, w naszej komendzie zasada była prosta: jeśli jesteś z kontaktu i masz podejrzenie zakażenia, to nie idziesz jak każdy na kwarantannę, tylko albo udajesz zdrowego, albo wybierasz swoje nadgodziny – opowiadają Interii funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy.

  Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o ponad 15 tysiącach nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że 380 tys. osób objętych jest kwarantanną.

  – Ale nie w naszej komendzie. My, czekając na wynik, pracujemy i zarażamy – mówią Interii wałbrzyscy policjanci.

  „Kwarantanna? U nas nie istnieje”

  Kwiecień 2020. W I Komisariacie Policji w Wałbrzychu coraz więcej policjantów skarży się na złe samopoczucie.

  – Najpierw choruje jeden, potem coś bierze drugiego. Początkowo kierownictwo twierdzi, że to żaden COVID-19 tylko zwykłe przeziębienia, że jesteśmy przewrażliwieni. Komendanta komisariatu stawia się nawet jako wzór do naśladowania. „Twardy gość, który nie uległ panice”. Ale chłopaki zaczynają się skarżyć do wojewódzkiej. No i w końcu zaczyna się robić grubo, słyszymy, że podejście się zmienia, że już nie chwalą komendanta komisariatu, teraz twierdzą, że to co robi to skandal i zapada decyzja: testujemy – opowiada jeden z funkcjonariuszy.

  – Zrobili około 40 testów. Trzy z nich były pozytywne, a kilka dały wynik niejednoznaczny. Już wiedzieliśmy, że mamy w komisariacie ognisko COVID-19 – dodaje drugi policjant.

  Funkcjonariusze byli przekonani, że wszyscy, którzy mieli kontakt z chorymi kolegami trafią na obowiązkową kwarantannę. Wiosną 2020 roku, według przepisów, każdy po kontakcie z osobą chorą powinien być na kwarantannę skierowany.

  NIELEGALNE WESELE PRZERWAŁA POLICJA. ZORGANIZOWALI NIETYPOWE POPRAWINY

  – Przecież myśmy w jednym pokoju siedzieli, w jednym aucie jeździli. Ale u nas przetestowali kilkadziesiąt osób i zaraz po teście kazano nam przyjść normalnie do pracy – opowiadają wzburzeni funkcjonariusze. – Jeden z chłopaków pisał, że mieszka ze starszymi schorowanymi dziadkami, wiedział, że jak przyniesie im coś do domu to ich zabije. „Przestań pier…, do roboty”. Takie było podejście – opowiada informator Interii.

  – Oni sobie żonglowali naszym zdrowiem i życiem. Naszym i naszych rodzin, no i tych z którymi mieliśmy jako policjanci kontakt. Do mnie codziennie przychodzili interesanci, po kilkanaście osób dziennie – opowiada kolejny funkcjonariusz.

  „Pomór” w wydziale kryminalnym

  Wałbrzyscy policjanci może i zapomnieliby o tym, co działo się poprzedniej wiosny w komisariacie nr 1, gdyby w marcu tego roku sytuacja się nie powtórzyła.

  17 marca 2021 roku jeden z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymuje pozytywny wynik testu na koronawirusa. Od tego czasu przebywa w izolacji. Ale zanim na nią trafił pełnił służbę z wieloma policjantami.

  Nasi rozmówcy twierdzą, że żaden funkcjonariusz z pełniących służbę ze zdiagnozowanym kolegą, nie został wysłany na kwarantannę. Także i ci niezaszczepieni.

  – Temu, który pełnił najdłużej służbę z zakażonym koronawirusem policjantem zasugerowano, aby wziął wolne ze swoich nadgodzin. Kiedy się nie zgodził i powiedział, że powinien być objęty kwarantanną, a nie wykorzystywać swoje nadgodziny, kazano mu napisać oświadczenie, że czuje się dobrze i przychodzić do pracy. Usłyszał też od przełożonego, że nie jest możliwe zarażenie się od innego funkcjonariusza, kiedy nosi się maseczkę – opowiadają policjanci.

  OPOLE: NAUCZYCIEL ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM. PONAD 100 UCZNIÓW NA KWARANTANNIE

  Funkcjonariusz dalej pracował. 19 marca został wysłany na test. Zaraz po nim wrócił do pracy. Brał m.in. udział w realizacji sprawy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu, pilnował zatrzymanego oraz odwiedził kilka urzędów.

  23 marca, po czterech dniach od testu, otrzymał pozytywny wynik.

  – Za trzy dni trzech następnych było objawowych. Ci koledzy pozarażali swoje rodziny. I taka zabawa w ciuciubabkę trwa. A najgorsze jest to, że w komendzie wałbrzyskiej to normalny proceder, bo tu ludzi z kontaktu nie kieruje się na kwarantannę – twierdzi jeden z naszych rozmówców.

  – Chłopaki śmieją się, że naczelnik – ten, który dopuścił policjanta do pracy na podstawie oświadczenia o stanie zdrowia – to taki nasz „główny epidemiolog” i że ciekawe czy wyjeżdżając na wczasy np. do Egiptu można powołać się na jego opinię i przedstawić zaświadczenie z jego dekretacją – ironizuje jeden z naszych rozmówców.

  Urlop zamiast kwarantanny

  Ale wszyscy zgodnie podkreślają, że sprawa jest bardzo poważna. Opowiadają, że 23 marca w komendzie zawrzało. Postanowiono, że policjantów z kontaktu trzeba jednak izolować. Zwłaszcza, że do dziś nie wszyscy funkcjonariusze są zaszczepieni.

  – Ale nie broń Boże kierując na kwarantannę. Ta nadal tylko dla objawowych. W innym wypadku wolne za nadgodziny, jeden lub dwa dni, bo kto będzie wystawiał mandaty za brak maseczek. A ponadto planowana była akcja „Poszukiwany”. Ta polega na chodzeniu po domach i sprawdzaniu, czy nie ma w nich osób poszukiwanych przez policję. Więc nie mogliśmy wypaść z grafiku – mówi jeden z wałbrzyskich policjantów.

  25 marca policjanci piszą pismo do Komendy Głównej Policji i Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej. Donoszą o rażącym lekceważeniu przez przełożonych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu obostrzeń, co może skutkować narażeniem życia i zdrowia nie tylko funkcjonariuszy, ale i mieszkańców Wałbrzycha. Proszą o wstrzymanie akcji „Poszukiwany”.

  – Te pisma nie przyniosły żadnego efektu. Akcja „Poszukiwany” odbyła się, odwiedziliśmy kilkadziesiąt mieszkań. Nie zatrzymaliśmy osób poszukiwanych, ale z pewnością roznieśliśmy chorobę – podkreśla jeden z policjantów.

  Policjanci: „Statystyka musi się zgadzać”

  Nasi rozmówcy wyjaśniają, że powód dla którego policjanci z kontaktu z chorym nie trafiają na kwarantannę jest prosty.

  – Żeby nie było chorowania na komisariatach, żeby wszystko elegancko wyglądało. Statystyka rzecz święta. My jesteśmy dla nich tylko numerkami, a słupki muszą się zgadzać – tłumaczą.

  KORONAWIRUS. ​W CIĄGU OSTATNIEJ DOBY POLICJA NAŁOŻYŁA PONAD 3630 MANDATÓW

  – Poza tym jeśli byśmy wszyscy tak jak trzeba poszli na kwarantannę to 75 proc. siedziałaby w domu zamiast pracować. A ciągłość służby rzeczą najważniejszą – dodaje kolejny policjant.

  Pytamy policjantów czy komendanci wiedzieli o tym, co dzieje się w kolejnych wydziałach.
  – Czy wiedzieli? Z naszej wiedzy wynika, że „Niech napisze oświadczenie, że jest zdrowy i pracuje” to było polecenie komendanta – odpowiadają policjanci.

  Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu stanowczo temu zaprzecza.

  Komendant: „Nie mamy sobie nic do zarzucenia”
  – Wszystko robimy zgodnie z procedurą,

  opisywane przez anonimowe źródła sytuacje nie miały miejsca – mówi Interii Arkadiusz Wojnowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

  Nasi rozmówcy na to oświadczenie tylko się uśmiechają.

  – Kilku funkcjonariuszy, którzy zachorowali i trafili w końcu na kwarantannę napisało raporty, aby im zwrócono 20 proc. wynagrodzenia, bo oni powinni mieć kwarantannę w związku ze służbą, czyli pełnopłatną. Napisali w raportach, że zarazili się od swojego kolegi, który de facto zgodnie z przepisami nie powinien być w pracy, tylko powinien być na kwarantannie. I komendant rozpatrzył ich pisma pozytywnie. Czyli dla mnie przyznał rację, że tego człowieka, który zarażał nie powinno być w pracy, a był – mówi jeden z naszych rozmówców.

  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podkreśla jednak, że w jego komendzie wszystko jest pod kontrolą i nie ma mowy o żadnych zaniedbaniach.

  WARIANT DELTA KORONAWIRUSA. RZECZNIK MZ: KWARANTANNA NAWET DLA ZASZCZEPIONYCH

  – Nie mamy niczego do ukrycia. Komenda Wojewódzka prowadziła postępowanie i ono nie wykazało żadnych nieprawidłowości – dodaje Arkadiusz Wojnowski.

  – Kontrola była, owszem. Już dzień przed kontrolą wiadomo było, że będą rozmawiać tylko z tymi, którzy mieli pozytywny test. Z tego też powodu zapewne funkcjonariusze ci najpierw odbyli długie rozmowy z kierownictwem Wydziału Kryminalnego KMP w Wałbrzychu. Jakiego instruktażu udzielono im przed rozmową z Wydziałem Kontroli możemy się tylko domyślać. Z pozostałymi, którzy powinni trafić na kwarantannę, ale nie trafili, nikt nie rozmawiał – dodaje policjant.

  – Pięć lat temu po takich doniesieniach wydział kontroli tak by tutaj pozamiatał, że by kamień na kamieniu nie został, a teraz nie dzieje się nic. Mi się to nie mieści w głowie – dodaje drugi z funkcjonariuszy.

  27 kwietnia 2021 roku wałbrzyscy policjanci piszą do prokuratury anonimowe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

  Śledztwo „dyskrecjonalne”

  – Przeanalizowaliśmy pisma, które wpłynęły do prokuratury i 14 czerwca podjęliśmy decyzję o wszczęciu śledztwa. Badanych jest sześć wątków. W tej chwili wykonujemy czynności dowodowe – mówi Interii prokurator Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.
  Pytamy, co udało się ustalić śledczym przez ostatnich pięć miesięcy.

  – Nie będę tutaj szafował informacjami i mówił o szczegółach, bo to zaszkodziłoby prowadzonemu postępowaniu. Ono toczy się w prawie, a nie przeciwko danej osobie, ale jest to sprawa dotycząca konkretnych osób, są konkretne zarzuty, no i ona musi się toczyć w sposób dyskrecjonalny – ucina prokurator.

  – Naszym zdaniem chcą to „uwalić”. Bo materiał na postawienie zarzutów to mieli już w lipcu. Każdy rozsądny prokurator zdając sobie sprawę z tego co się dzieje – czwarta fala, rekordy zakażeń – działałby natychmiastowo – twierdzi jeden z policjantów.

  – Jak znam życie to myślę, że z końcem roku ta sprawa będzie umorzona. Żeby się statystyka na koniec roku zgadzała – dodaje kolejny funkcjonariusz.

  Zdaniem policjantów bardzo intensywne „śledztwo” prowadzone jest za to na komendzie.

  – Nasi przełożeni usilnie szukają źródła przecieku i koniecznie chcą ustalić, kto poinformował jednostki nadrzędne i prokuraturę. Z każdym policjantem przeprowadzono rozmowę podczas, której był straszony odpowiedzialnością karną i dyscyplinarną – opowiadają Interii wałbrzyscy funkcjonariusze.

  – Dla nas zwykłych policjantów to jest patologia, bo nie po to żeśmy szli do tej instytucji, żeby tak to wyglądało. Jak ja mam w takiej sytuacji wyjść do ludzi, spojrzeć im w twarz i nakładać na nich mandaty wiedząc, że u nas w komendzie dzieją się takie rzeczy? – zastanawia się nasz rozmówca.

  .

  WASZE KOMENTARZE (715)

  ~***** wszystkich- Wczoraj (19:37) Pełoooo stworzyło państwo teoretyczne, Kuuuunfederacja marzy o państwie wyznaniowym, a PiS stworzyło państwo patologiczne oparte na kłamstwie, korupcji, druku makulatury, propa*andzie i zastraszaniuZWIŃ

  ~ciekawy- Wczoraj (17:03) To w Wałbrzychu na kwarantannę czy izolację nie kieruje tamtejszy SANEPID tylko komendant policji? To oni nie podlegają takim przepisom jak każdy inny obywatel?

  ~Heh- Wczoraj (19:49) Dobrze że nie wiecie co robią z żołnierzami…

  ~Edd- Wczoraj (19:23) No przeciez wszyscy tak robią to skad to zdziwienie ze to tylko w policji?.

  ~Inny świat- Wczoraj (20:16) Eee tam, jaki covid?. U nas w wojsku to na jednostkach, czy poligonach w ogóle covid nie istnieje. No chyba, że na papierze, to tak.

  ~Wierchuszka- Wczoraj (19:32) Ryba psuje się od głowy, ale głowie się nic nie stanie. Pewnie odpowiedzialni już awansowali

  ~KASTA- Wczoraj (20:19) Wszędzie układy, przekręty, nepotyzm. Ciężko się żyje wśród tej całej kasty, począwszy od urzędów, funkcjonariuszy po prywatne firmy i zagraniczne korporacje

  ~PILNE- Wczoraj (19:37). „Pandemia” zaczyna się sypać mówiąc kolokwialnie. Teraz tylko dowody, że lockdown i zamkniecie szpitali, porady telefoniczne spowodowały ograniczenie dostępu do leczenia i śmierć pacjentów. Winnych będzie trzeba ukarać.ZWIŃ

 108. Peryskop said

  dr Lucyna Kulińska – W obronie polskich miast
  1.11.2021
  1:04

 109. Lily said

  Brighteon.com/d39bd385-15c0-470f-9643-4a15b03e3db1

 110. Lily said

  https://www.conservative-worldnews.com/how-russian-citizens-crushed-moscows-dumb-
  SOURCE.
  UNCENSORED. Issue 65.page 56.
  http://www.uncensored.co.nz

 111. osoba prywatna said

  Krzywousty parch któremu od kłamstw wykrzywiło ryj, rusza z nową akcją.
  https://www.salon24.pl/newsroom/1178658,premier-morawiecki-przylaczyl-sie-do-movember-zachecamy-wszystkich-panow

 112. osoba prywatna said

  COP26 -ratunek dla klasy próżniaczej
  https://www.salon24.pl/u/zeszyt-w-kratke/1177685,cop26-ratunek-dla-klasy-prozniaczej

  Greta Thunberg wróciła! Na wiecu klimatycznym: Trzeba drastycznych działań! Świat płonie!
  https://www.salon24.pl/newsroom/1178643,greta-thunberg-wrocila-na-wiecu-klimatycznym-trzeba-drastycznych-dzialan-swiat-plonie

 113. osoba prywatna said

  Dokąd dojedziesz kowidową bryką?
  https://www.salon24.pl/u/zeszyt-w-kratke/1176243,dokad-dojedziesz-kowidowa-bryka

 114. osoba prywatna said

  ABBA ogłosiła swój wielki powrót… i znowu zakończyła działalność
  https://www.salon24.pl/u/salon-kulturalny/1176756,abba-oglosila-swoj-wielki-powrot-i-znowu-zakonczyla-dzialalnosc

 115. Greg said

  Były nuncjusz apostolski USA, arcybiskup Carlo Maria Viganò, wyraźnie przeciwny szczepieniom.

  https://bcp-video.org/pl/arcybiskup-carlo-maria-vigano/

 116. NICK said

  a;
  Gdyby.
  Cząstka wyobraźni?

  Leży na boku prawym.
  żydek.
  Pokryty wieprzo-winą.
  Leży i żre.
  a co żre.
  ciebie?
  Patrz vel pacz.

  Na obrazek.
  Ten.

 117. Greg said

  Informacje z Niemiec i okolicy, a na końcu…..klatka stop! – Suzi.

  .https://www.youtube.com/watch?v=I_AqminvIK8

 118. NICK said

  Orban wycyckał Naród.
  Także po Racheli.
  We „hiszpańskich” pensjonatach.

  Orban=soros.

 119. Yagiel said

  ad Peryskop@107 – skarżą się policjanci! aj-waj! jacy biedniuteńcy !
  a czy bycie policjantem jest przymusowe ?

  Ludzi jest za dużo – powiadają globaliści z Xazarii. To dodam pod-pytanie: a których ?
  Xazaria/Schwab odpowiada: za dużo jest nie-Żydów ! inteligentów/klasy średniej ! Żebyż to była klasa średnia chociaż – to jest klasa nijaka. Jeśli daje się zanamordnikować i prowadzać takim policjantom – ? Ale co począć, skoro – jak wyłożył Andriej Fursow w tegorocznym wykładzie – Xazaria od lat 60. XXw. zajmuje się głównie likwidacją klasy średniej: najpierw na Zachodzie post-kapitalistycznym, potem na Wschodzie, rękami Gorbaczowa i Jelcyna, kt zdradzili lekarzy, nauczycieli, profesorów, dziennikarzy… Koniec klasy średniej CCCP i RWPG był jedynym sposobem, by Zachód przetrwał..
  (kto ciekaw: podałem Tu linkę niedawno: wykład z 21 paźdz. br. – od końca 24 minuty…)

  A propos dziennikarzy czy raczej dziennikarzyn. Mój ulubiony mózgolog Sawieljew podał – z nieznacznym uśmiechem – definicję dziennikarzyn w: „Moje otnoszenije k Kobidy” z 12 sty. br.
  .https://www.youtube.com/watch?v=CbgpXDNkr3E
  od 40 sek.: pro żurnalist: w mojim tłumaczeniu:
  Jeśli nie masz sumienia, przyzwoitości, wykształcenia, ram moralnych – zostań żurnalistą/dziennikarzyną… – uśmiech.
  (Sawieljew zresztą wykazuje jasno, że wiruch jest produktem bar bogatych i bezsumiennych ludzi, kt odkopali z lodów w 2009 i odrodzili hiszpankę…)

  No to retoryczne pytanie, Peryskopie: opis Sawieljewa pasuje też do policjantów/milicjantów ? a do BPh-medyków ?
  Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie med-killera 😉

  Ja wiem: każdy chce żyć – a ja chrześciJan jestem… Lecz każdy, kto chce żyć, musi żyć czyjimś kosztem! Życie jest zjadaniem życia innego. Otóż teraz dziennikarzyny i inne ludzkawe popłuczyny ninisterstw zabijania żyją kosztem klasy średniej /wg byłych kryteriów np. Fursowa/; kosztem klasy wyższej /np. Sawieljewa czy Fursowa czy Wolniewicza/śp./, Bodnara, Lucyny Kulińskiej/ trochę też…
  Co prawda nigdy nie staną się te manekiny klasą wyższą, ale mają ambicję być klasą średnią – tylko do końca wybić wybijanych FAKEdemią neo-hiszoanką !

  Wszystko, co uległe – ULEGŁOŚĆ policjantów nie różni się od profesorskiej – jest tylko ludzkawą masą, mięsem armatnio-medialnym, zżerającą jakieś toxyczne gówno, pokazane dawno przez Luis de Funes’a (skrzydełko czy nóżka)…
  Wszystko, co uległe, jest zżerane, jest strawą drapieżników. Wszelako kiedy drapieżniki się rozhulają nad-miarę – giną z głodu.
  Na razie jeszcze policjantom czy med-killerom płacone jest pieniędzmi z wiatru, kt miota papierami NBP (na to idą Drzewa)
  na razie jeszcze opłaca się być uległym fiurerkowi na komisariacie czy w komendzie
  opłaca się wykonywać Mengele-procedury i Gebels-słupki
  a że ktoś wykazuje oznaki refleksji?
  wyrzuty sumienia ?
  bzdura!
  póki-ś w policji… pod rozkazami Schwabów/Xazarów/AI

  No ale czy Peryskop może nie wi/e/dzieć tego ?

 120. Krzysztof Kowalski, KARTOGRAFICZNA BUJDA NA RESORACH – Słynna prekolumbijska mapa tzw. Vindlandy z XV w., ukazująca wybrzeże Ameryki Północnej, uważana za rezultat wypraw wikingów, okazała się fałszerstwem; Rzeczpospolita RZECZ O HISTORII, 5 X 2021, str. J5.

  Głównym kontrargumentem KK autentyczności Mapy Vinlandu w Kodeksie Yale jest jest TOR w atramencie, który został wprowadzony do handlu w roku 1921. Cały Kodeks Yale jest jednak na papierze wyprodukowanym w szwajcarskiej Bazyleii w połowie XV wieku, toteż Kodeks jest oficjalnie ŚREDNIOWIECZNY.
  To jest kazus Miecza z Grabowa – choć nie mogę ustalić o JAKIE Grbowo tu chodzu. Najpierw było to bowiem Grabowo Mazowieckie, ale potem okazało się GRABOWCEM Kieleckim, a Ponieważ miecz został znaleziony w Kamienioł WAPIENIA i odatowany na tej podstawie na rok ok. 400 pne to trzeba się trzymać Grabowca Kieleckiego: http://wszechocean.blogspot.com/2015/09/przedmioty-ktorych-byc-nie-moze.html//
  MIECZ Z GRABOWA jest sensacją metalurgiczną, bo rękojeść na ze stopu ALUMINIOWEGO a Glin AL otrzymał laboratoryjnie jako pierwszy fizyk duński Oersted w r. 1825 zaś wszedł do metalurgii w roku 1870. Miecz został jednak wykonany w Kielcach ze względu na Metalurgię Kielecką oraz złocenia i niklowania GALWANICZNE z cmentarzyska gockiego w Masłomęczy k. Hrobieszowa: https://youtu.be/KGk5Qxgyo2A?t=20//
  Sprawę Mapy Vinlandu wyjaśniłem i opublikowałem w r. 1977 w Czasopiśmie Geograficznym. Mapa pochodzi w raportu Jana Skalskiego dla króla Kazimierza IV w r. 1471 o odkryciu z Duńczykami i Portugalczykami Nowej Fundlandii i Ujścia Rzeki Świętego Wawrzyńca. Została zamieszczona w Kodeksie Yale przez Grzegorza z Sanoka jako załącznik do Rozkazu DALSZEJ PODRÓŻY ODKRYWCZEJ, którą Jan Skalski odbył w latach 1473-76. Poszukiwano 200 lat Raportu Skalskiego z roku 1476, aż ja znalazłem go w literackiej przeróbce w postaci Sagi o Karlsefnim z pobytu na HAITI. Skalski odbył też II podróż na Haiti, z której dziennik okrętowy przekazał Krzysztofowi Kolumbowi na Maderze – synowi króla Władysława Warneńczyka.
  Niejasna jest sprawa Zegara Okrętowego na Wawelu, który Kaper składał Królowi z łupami. Z tej racji przypisałem Zegar z Wawelu Pawłowi Benece złożony przy przekazywaniu królowi jeńców: Edwarda IV i Lorda Majora Londynu na Ratuszu Gdańskim w r. 1473: http://wandaluzja.pl/?p=p_209&sName=40.-horologia-polska//
  Jeśli idzie o Mapę Vinlandu to była ona w Kodeksie NIEWIDOCZNA. Wobec tego po odczytaniu jej promieniami ultrafioletowymi PODRETUSZOWANO ją atramentem z zawartością TORU i z całym kodeksem sprzedana Uniwersytetowi YALE. Mapa ma 2 WARSTWY Pisma: Średniowieczną i Dwudziestowieczną.

 121. Twelwe a iwe said

  Jakie są wyniki spissu nArodowego?
  Goim dowiedzieć się majo w kwietnio albo majo. Wcześniej wiedzący ruchy przygotowajo.
  System wypluł od razu tabelki. Ciekawe czy stond ruchowanie na paliwie i gazie błękitnej…
  Czy kotoś coś gdzieiś?

 122. Twelwe said

  .Energia to kluczyk. Elektryfiszczna. Nie na darmo wystrzelacz pociągów kosmicznych buduje/ował w Eu plant do jeżdżących samo elektryków marki T. Się pytam gdzie nasze nowobudowane albo remontowane bloki. Dywersyfikacja węgiel gaz i zaporowo wodne stopnie na vistu. A nade wsze lokalne atomy. We fr jest ich jakieś 60 c-a. Wszędzie dokoła to mamy w sąsiedztwie i nie ma strachu, ze się spopsuje.
  Woda i prund. Tego potrza i niewiele więcej. Reszta już jest wyprodukowana na świecie na wielką górę. Za dużo już tych śmieci. No i oczywiste mocne zabezpieczenie na wypadek W. Tak żeby bolały paluchy jakby komuś przyszło do głowy ofensywować.
  Takie to proste i takie trudniaste…

  ——
  Nie da się tego napisać prościej i poprawną polszczyzną?
  Admin

 123. Bumerang said

  Godny uwagi wpis gościa o nicku Xenohomofobus – polecam przedrukować do Gajówki:
  https://www.stormfront.org/forum/t275274-612/

 124. jarmuż said

  promocja australii na wakacje
  😦

  .https://www.bitchute.com/video/zRKww9UMpieA/

 125. Peryskop said

  119

  Peryskop wie conieco, ale wciąż się uczy.

  Przykładowo od UZA nt oikofobii. Masakra :((

  Czy od Yagiela, że w der onet podali przyczyny napadu Napoleona na Moskwę 1812 – bez ich podawania :

  https://marucha.wordpress.com/2021/10/25/wolne-tematy-72-2021/#comment-975542

  Dopiero w artykule nt blokady kontynentalnej AngloSaxów 1806, manipulanci onetu ujawnili, że napad miał być m.in. karą dla cara Aleksandra I Romanowa (1777+1825) za odstąpienie od embarga dziś zwanego „$ankcje” :

  https://www.onet.pl/informacje/kronikidziejow/blokada-kontynentalna-czyli-embargo-ogloszone-przez-napoleona/sncem56,30bc1058

  A więc A1R też z satysfakcją czekał na wieści z Waterloo 1815.

  Natomiast Polakom masońsko-chazarskie ktusie wrzucili jemiołowo-jaskółczą frazę do hymnu :

  … dał nam przykład bon aparte, jak zwycienżać mamy, marsz marsz … w kółko Macieju. Teraz na Białoruś.

  Oikofobia – jak ma nie rosnąć ?

  PS.
  Może warto by przyredukować głupotki z Marsa i Guantanamo, Szanowny Belferze ?

 126. NyndrO said

  A ja sobie powtarzam, że mojej Kobity nie znam. Wtedy logicznie na każdym kroku ryzykuje. I już jestem maczo z automatu.

 127. Bezpartyjna said

  „Fundacja Rockefellera i Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) opracowały system przejęcia wszystkich dóbr natury, które decydują o istnieniu życia na Ziemi.

  Czyli jak okraść wszystkich ze wszystkiego – oto żydowski kapitalizm w swej samo-reformie na drodze do żydowskiego kapitalizmu inkluzywnego, który ma się pojawić po tzw. wielkim resecie…”

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/165014,ukrasc-wszystko-wszystkim-cel-zydowskiego-kapitalizmu-cz-1-2

 128. Bezpartyjna said

  „Coraz więcej transportów ciężkiej broni, czołgów, pojazdów opancerzonych i artyleri jest kierowane w stronę Donbasu przez ukraińską armię. Jest coraz więcej zabitych i rannych po obu stronach. Ofensywa ukraińska jest w pełnym rozkwicie…”

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/165006,ukraina-czyli-bol-d-komika

 129. Bezpartyjna said

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/165015,ukrasc-wszystko-wszystkim-cel-zydowskiego-kapitalizmu-cz-2-2

 130. Bezpartyjna said

  „Przez dziesiątki lat uznawana za producenta kosmetyków i medykamentów firma Johnson & Johnson robiła świetne interesy. Popularność jej kosmetyków, zwłaszcza dla dzieci sprawiła, że chętnie angażowano jej wizerunek i pieniądze w reklamy kampanii politycznych. W Polsce przewinęła się w kampanii wyborczej Lecha Wałęsy.

  Upływ czasu zweryfikował wiarygodność firmy zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo jej produktów. Od 2014 roku w USA pojawiły się przypadki schorzeń nowotworowych płuc – międzybłoniak (mesothelioma) i nowotwór jajników (ovarian cancer) występujące u pacjentów korzystających z zasypki dla niemowląt. Niewinnie pachnący puder jak się okazało zawierał szkodliwe cząsteczki azbestu wywołujące wymienione schorzenia diagnozowane dopiero po latach…”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/bankructwo-kontrolowane

 131. Bezpartyjna said

  „Na konferencji prasowej w dniu 5 listopada br., premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska zakontraktowała „lek na Covid-19”, pomimo tego, że Europejska Agencja Leków (EMA) nie zatwierdziła tego preparatu…”

  https://www.bibula.com/?p=128933

 132. osoba prywatna said

  NAMAWIALI DO PODAWANIA NAPOJÓW GAZOWANYCH NIEMOWLĘTOM, TERAZ PROMUJĄ TRANSGENDERYZM
  https://www.odkrywamyzakryte.com/promuja-transgenderyzm/

 133. osoba prywatna said

  dr Carrie Madej zbadała fiolki tzw. szczepionek przeciw COVID19 i ujawniła przerażające wyniki
  https://www.bitchute.com/video/smbqNeavBX23/

 134. osoba prywatna said

  Żydowscy intelektualiści apelują do gejów, by odbywali stosunki seksualne przed dziećmi
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/11/06/zydowscy-intelektualisci-apeluja-do-gejow-by-odbywali-stosunki-seksualne-przed-dziecmi/

 135. Yagiel said

  ad Bumerang@123 – a po co ?

  ad Peryskop@125 – to tak jak ja: wiem, że widzę początek tego… czemu nie dawać CM ? jeśli już coś przyhamować, to raczej oikofobię: to, że carekJarek obrzydza nam życie w Polsce i „Wolskę”, nie znaczy, że mamy brzydzić się Polską, co nie? brzydzę się KL Polin z jego kapo-manekinami wtorkosko-premierowskimi oraz bydłem smarkfonowym dumnie zamordnikowanym: czemu nie na biało-czerwono? To tak, jakby ktoś mi kazał z powodu plugawości UE nienawidzić czy w obrzydzeniu mieć Europę – hę?

  A co do CM o Guantanamo czy Benjamin’a Fulford – ze względu na co, Peryskopie? głupotki? poczekam, kiedy je jako głupotki właśnie oprotestuje kontr-admirał Darce Crandall słowami, że nikogo z Guantanamo nie sądzi,a nawet takiego Sądu USArmy-Independent Act/czy jakoś podobnie z datą ‚1812/ nie ma w ogóle… A co do wieści z Marsa czy innego Oriona via TKP/NASA/CIA I Penny Bradley – sam zaznaczam, że jestem Ockham’istą-brzytwistą. A że lubię film „IRON SKY”… 😉

  A co do agresji Napoleona na Rosję: 1. hymn z Napoleonem w treści proponowałem Tu zamienić treścią o Jagielle: Dał nam przykład król Jagiełło, jak zwyciężać mamy… 2. agresja Napoleona na Rosję – jest taka rozmowa z 2015 z Andriejem Fursowem – poszukam jej…
  .https://www.youtube.com/watch?v=TPEx1vRgTSI
  powiedzmy od połowy 5 min. od masonów angielskich/czy brytyjskich już/ kt – 4 loże – spotkali się 24 lipca 1917 „Pod Jabłonią”, żeby… Fursow ma wyraźnie słabość do masonów i kłopot z wymawianiem nazwiska Rothshield 😉
  Otóż Fursow mówi, że pod koniec XVIIIw. były 3 decydujące fakty: rewolucja amerykańska masońska, rewolucja francuska masońska i powołanie ILUMINATÓW bawarskich Weishaupt’a/Białogłowa: Rozkwitli i szybko/1785/ zostali zakazani oficjalnie, ale nieoficjalnie… Rozjechali sie po Europie, rozpłynęli po Żiemi i trafili np. do USA, by tam założyć Czaszkę i Piszczele.
  Mniejsza o to, większa o to, że mieli już pomysł na NAD-państwową, NAD-narodową strukturę władzy, np. na imperium PółnocnoAtlantyckie, łączące siły Wyspy i USA – ponad formalną niepodległością USA od Anglii/Wlk.Bryt. (100 lat i zajmie przejęcie władzy w USA) – nawet z przeniesieniem stolicy struktury z Londynu do Waszyngtonu – no i tu pies pogrzeb…
  Kto bowiem miał ten pomysł? Kto był rodziną bankierską/banksterską wielosynowską? Rotszyldowie.
  Od lat iluminackich/Białogłowych robili wszystko, żeby osłabiać państwa/monarchie wzajemnymi wojnami, blokadami handlowymi, przełamywanie kt było znakomitą okazją do organizowania sieci kontrabandy/informatorów rotszyldowskich, kt zdecydowała o Wielkim Przejęciu Majątku Korony Brytyjskiej po bitwie pod Waterloo’1815…
  Otóż myślę, że sukcesy/zwycięstwa Napoleona też były częścią planu zhaotyzowania i oplecenia siecią przez Rotszyldów: blokada Wyspy, wszelkie tego konsekwencje kryzysowo-wojenne były oczywiście korzystne dla Rotszyldów: tak sobie szykowali rok 1815… i dalej.
  A że Rosja carska wyszła za mocna z tej wojny – od tej pory przeciwko niej Rotszyldowie obrócili cały swój intelekt i wysiłek aparatu dark-sieci iluminatów 😉 tzn. posługiwali się Wlk.Brytanią, że to ona przeciw Rosji w Rzymie, na Krymie – itd.
  Jak pointuje Fursow: poprzez Wiosnę Ludów’1848 nastąpiło dojście iluminatów/masonów do władzy w Europie – z wyjątkiem Rosji – czyli DE FACTO dojście do władzy Rotszyldów, z użyciem oczywiście Marx’a „MK” w 1844… Uznanie profesjonalizmu !
  Oczywiście nie to wieszczył Mićkiewicz/Konrad słowami „A imię jego czterdzieści i cztery”… bo skąd miałby wiedzieć? Mamusia/mamełe by mu wyśpiewała na frankistowską nutę ? Toż to głupotki tylko i wymysły jawne, kt nie mają nic wspól….

  Wybacz, Peryskopie chaotyczność, więc i nad-miarę słów i wątków. Tak to jest ze mną, więc zastanów się, zanim…
  A kto to ‚A1R’ ?

 136. osoba prywatna said

  Adam Glapiński ośmieszył Lecha Kaczyńskiego. Banknot upamiętniający zmarłego prezydenta to absolutne kuriozum
  https://crowdmedia.pl/adam-glapinski-osmieszyl-lecha-kaczynskiego-banknot-upamietniajacy-zmarlego-prezydenta-to-absolutne-kuriozum/

 137. osoba prywatna said

  Jest gorzej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Problemy z płodnością to już nie tylko odosobnione przypadki, a nowa norma.
  https://dadhero.pl/288847,opieka-nad-dzieckiem-po-rozwodzie-dobry-tata-po-rozwodzie-czyli-jaki

 138. osoba prywatna said

  Perły z lamusa: „Apache”, The Shadows. Trudno, pięknie i bez słowa – trzymajcie swoje skalpy!
  https://www.tophifi.pl/blog/post/perly-z-lamusa-apache-the-shadows-trudno-pieknie-i-bez-slowa-trzymajcie-swoje-skalpy.html

 139. osoba prywatna said

  The Dead South – In Hell I’ll Be In Good Company [Official Music Video]

  .https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY

 140. osoba prywatna said

  https://cdn.wiocha.pl/webps/6/a/6a31c028ce4778919bf1a0d901a493cd.webp

 141. osoba prywatna said

 142. seler said

  dla Wszystkich

  Flame Flamenco „Spanish Eyes / La Paloma” (RoseVideo)


  ____________

  no, cóż….

 143. osoba prywatna said

  Szaleństwa ciapatych.
  Turbo osioł.

  .https://www.youtube.com/watch?v=bwx69NmfAZI

 144. osoba prywatna said

  I druga część.

  Turbo konie

  .https://www.youtube.com/watch?v=UXI2rNyUzM0

 145. osoba prywatna said

  I jeszcze jeden osioł.

  .https://www.youtube.com/watch?v=L-nFDJ0ATKA

 146. osoba prywatna said

 147. osoba prywatna said

  Odmówiła sprzedaży domu, bo zaszczepili się na covid-19

  https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/odmowila-sprzedazy-domu-bo-nabywcy-byli-zaszczepieni-przeciw-covid-19/8v38y0m,2b83378a

 148. osoba prywatna said

  Studium opublikowane co tylko przez Nature: «Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19»
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/31/studium-opublikowane-co-tylko-przez-nature-kompleksowe-badania-wykazaly-spojne-zmiany-patofizjologiczne-po-szczepieniu-szczepionka-anty-covid-19/

 149. osoba prywatna said

  Anżej Dupa 2x.

  Typowy imbecyl.

 150. osoba prywatna said

  Dupa raz jeszcze.

  https://kwejk.pl/obrazek/2638999/to-uczucie.html

 151. osoba prywatna said

  „Zysk Orlenu za jeden kwartał wyższy niż za 8 lat rządów PO-PSL.” Ciekawe czy elektoratowi zacznie jakoś świtać powiązanie jednego z drugim, i że te rekordy są finansowane z ich kieszeni
  .https://twitter.com/jakubiak_marek/status/1453828933456125955

 152. osoba prywatna said

  Policjantka z Wałcza odmawiała zasłaniania ust i nosa na komisariacie, w którym pracuje. Po codziennych donosach od „kolegów”, skierowaniu kilku wniosków o ukaranie i wszczęciu dwóch postępowań dyscyplinarnych przez przełożonych, Pani Sierżant została uniewinniona.
  .https://twitter.com/otwieramy/status/1420318955722452994?t=RSMpk6vALr3x9OrLUaQ4Ww&s=19

 153. osoba prywatna said

  Pervitin w III Rzeszy. Nawet gospodynie domowe faszerowały się metamfetaminą
  https://wielkahistoria.pl/pervitin-w-iii-rzeszy-nawet-gospodynie-domowe-faszerowaly-sie-metamfetamina/

 154. wanderer said

  Co sie dzieje z Panem Miroslawem Dakowskim, czy ktos wie?

  Jego strona nie dziala juz drugi tydzien.

  Czy wszystko nu niego w porzadku? Ma ktos z Nim kontakt?

 155. Greg said

  Dehumanizacja, ogłupienie i utrata kontaktów międzyludzkich – dlaczego chętnie to wybierasz?

  .https://www.youtube.com/watch?v=gh0ITDlRlJ8

 156. Adrem said

  Nie będzie prądu przez wiele dni, a nawet tygodni ostrzegają zachodnie rządy!
  @hahacz nautilus.org.pl #europa #uniaeuropejska +4 inne

  Jak przygotować się przed blackoutem – kilkudniowym wyłączeniem prądu – uczy m.in. austriackie ministerstwo obrony, niemiecki rząd i służby cywilne Hiszpanii. Spodziewają się wielodniowych wyłączeń prądu tej zimy. Zalecają aby mieć w domu świece, baterie, zapałki, tranzystorowe radio, apteczkę…

 157. Peryskop said

  Re 107 119 125

  Myślę, że reakcja policjantów z Wałbrzycha to mix ich lokalnego cwaniactwa, frustracji, oraz globalnej histerii maskovidowej.

  Lecz ciekawsze są powody ujawnienia tej afery przez interię, bo ono przecież podcina sens globalnej akcji propagandowo-rabunkowo-depopulacyjnej.

  Z obawy, że mogą to jednak wycofać, wkopiowałem cały text. Ale on tam trzyma się.

  Może faktycznie to przejaw popękiwania ?
  Albo raczej sondowania nastrojów ?

  Czyż autorka Irmina B. nie pachnie suszbami ?

  ===

  W UK mają kolejny problem – z O.P. posłem lobbystą, którego Parlament chciał zawiesić na miesiąc, Boris J. próbował go przed tym ratować, a skończyło się na razie z hukiem „dobrowolną” rezygnacją z mandatu posła.

  https://www.bbc.com/news/explainers-59147044

  Sprawa jest nie tylko o lewe zarobki za „konsultacje”, bo zahacza o antybiotyki w mleku, badania krwi, oraz o branżę mięsną – a w tym pewnie i o syntetyki mięsa ?

  Lynn’s Country Foods Ltd. processes and distributes food products. The Company offers pork and artisan sausages to retailers such as shops and restaurants…

  W dodatku ta afera Owena Patersona ma związek z po-brexitowym labilnym statusem Irlandii Północnej, a przez to również z całościowym problemem Irlandii – no więc w konsekwencji także z zagrożeniem dla bytu AngloSaxonii-Coburg-und-Gotha, aż emeryt syn cyrkowca sir John Major nie wytrzymał :

  https://www.bbc.com/news/uk-59188972

  Na domiar królowa E2 im pada, a synalek x Andrzej jest ubabrany w aferę córki agenta mossadu Ghislaine Noelle Marion Maxwell, brytyjskiej bywalczyni elitarnych salonów, uwięzionej w USA wskutekj intymno stręczycielskich kontaktów z finansistą i skazanym już przestępcą seksualnym (+
  adrenochrom ?) śp Jeffreyem Epsteinem.

  Więc trudno się dziwić, że w desperacji właśnie x Karol na GOP26 zaproponował ostatnio dla zmyły militarny atak na klimat :

  https://marucha.wordpress.com/2021/11/04/ksiaze-karol-proponuje-kampanie-militarna-aby-dokonac-transformacji-klimatycznej/

  W myśl przekazanej mi osobiście w 1985 – zanim zrobiono mu pośmiertny coming-out – przez pedofila wszechczasów diskdżokeja i filantropa (odznaczonego m.in. przez JP2 Orderem św. Grzegorza) sir Jimmy Savile’a recepty na sukcessss :

  „You have to shock people !”

  Zatem zapnijmy pasy, bo następne szoki przed nami …

  NB – Savile udaną kampanią reklamową w znacznej mierze przyczynił się w 1973 do wprowadzenia w UK obowiązku zapinania pasów. Więc J.S. to był kolejny Deinotaton :

  https://marucha.wordpress.com/2021/10/29/ryszard-filipski-nie-zyje/#comment-976451

  Jak to się wszystko wstrętnie przeplata !

  Czy można się dziwić, że zjawisko aikofobii zatacza coraz szersze kręgi ?

 158. seler said

  Wanderer Bracie,
  nie denerwuj szie
  oprawcy by chcieli
  byś….
  Ty masz dbać
  o Charakter
  i Sumienie
  Rodzinę
  a reszta
  ? to…

  a piosenka Ci Tobie wszystko opowie,
  no prawie
  byś cały czas Nim był…
  Człowiekiem
  znaczy szie
  pozdrawiam serdecznie
  trzymaj szie
  😉 😉

  La Paloma – Vintage Esteban


  ___________

 159. Peryskop said

  154 Wanderer

  Nocą przekazałem Twojego posta do MD +

  Niepokoimy się
  Także w Gojówce Maruchy MJW

  Prof. Mirosław Dakowski mejlem 7.11.2021 :

  Może Pan odpowiedzieć:
  ======================
  Jest strasznie.

  Dwa serwery po kolei, w strzeżonym domu, bez możliwości wejścia nieznanych sprawców.

  Spalone [różnie] , zniszczone- w odległości 10 dni.

  Proszę o Różańce
  md

  ps
  Oczywiście przywrócę

  ===

  Czy włączyli remote auto destruction device ?

 160. bryś said

  OP 149 – macron – klasyczny narcyzm. Często mają też cechy socjopatyczne czy psychopatyczne. Jak większość tych pięknisiów.

 161. maks said

  https://noweateny.pl/International/details/420/ELON-MUSK-I-JEFF-BEZOS-BIOR-NOGI-ZA-PAS-WYPRZEDAJ-AKCJE-WKRTCE-UPADEK-TESLI-ORAZ-AMAZONA-PROGRAMOWY-ALE-PRZEDTEM-UPADEK-ZACHODU

 162. Yagiel said

  Tak, Adremie, idzie Scenariusz powiedzmy w fazie litery G, a my wiemy albo domyślamy się, że skoro jest C, to będzie D…
  Co prawda możliwe, że Polacy zaznaczą obecność polskiego Ć w tym scenariuszu, wszelako nie miejmy złudzeń, że Autorzy tego Scenariusza nie wzięli tego pod uwagę – wzięli, bo ktoś z nich na pewno perfect zna polszczynę (niekoniecznie będąc Polakiem) i mają plany wariantywne. O czym uprzedzał już nie/d/oceniony lingwista Wałęsa Lech 😉

  Obawiam się zresztą, że idzie już litera S np. – a my tu gadudadu o Ć – bo słucham se Andrieja Fursowa, któren opowiada o dziejach upadku Francji w islam, Wlk. Brytanii w islam… ALe to w jego oczach upadek/Europy/, bo np. rodzina królewska Windsor zaczyna oficjalnie przechodzić na islam ! Mało tego, zaczęło się rozważanie, czy królowa Elizabeth jest potomkinią Mahometa przez Fatimę…………… Fursow nie zmyśla – cytuje angielską i arabską prasę ! Windsor’y przypadają islamu do stóp.
  Skończą się kłopoty jurniahów z jednożeństwem !!!
  więc to może faciki mamcię/babcię po
  pychają ku? (zamkli ją w do
  mowym areszće jak w
  wieży: mina…
  Rety !
  )

  Skoro do państw Zach…Upadku Europy dołączyły Niemcy, odkąd Angela H-no-i-M zaprosiła 450 tys imigrantów – przybyło 1,5 mln – to najwyższa nam pora zrywać mosty na Odrze; być może także w jej najwyższym odcinku granicznym z Czechami…
  Tam blackout może będzie kilkudniowy, a może kilkuletni ? Nieee, nie może być kilkuletni, bo się imigranci
  muzułmańscy wqrwią i – – co? sami nie mają w genach pracować, więc – zagonią do rozładun
  ku wagonów węgla i naprawy turbin osłów tych wszystkich eurosyfów paplamęt
  ów… A ile takie męty wytrzymają fizyczną pracę – ? zara przeidą na is
  lam i…………. uratują Polacy ? Nieeee, mosty będą zerwane 🙂
  Kilka dni, tydzień wystarczy blackoutu, żeby ten syf!
  zamarzł i zdechł: niepamięć UE-Europy
  będzie nagrodą dla Żywych i
  Mądrych, Adremie.
  Ćekawe
  – specjalnie piszę przez Ć bo uważam tę literę za ćekawą i pożyteczną –
  na której
  naszej rzece ZBiR zechce ustalić
  swoją zachodnią barierę od upadku ? Bo Fursow
  powiada że przyszłośćą Rosji może być albo pół-Rosja z WielkoTurcją
  albo RzeczPospolita Słowian… Ja myślę, że Polska swoją postawą wobec Jizraelskiej
  Napaści islamem na Unię Europejskich Debili zasłużyła se na udział w ZBiRP – jeśli o coś walczą Polacy
  to o RzeczPospolitą Słowian i innych Mądrych, a nie o Unię Europejską Zjeb… Zjednoczonych Kalifatów – – nieprawdaż ?

 163. osoba prywatna said

  O pożytkach z picia ALKOCHOLU
  http://blog.zbyszeks.pl/910/o-pozytkach-z-picia-alkocholu/

 164. https://wawel.krakow.pl/wystawa-stala/wawel-zaginiony#1

  WSPANIAŁY WAWEL zaczął budować Pan z Wrocławia przesiedlając ludność do Piły Pomorskiej i wznosząc na wzgórzu zamkowym katedrę na kolumnach z NEFRYTU jordanowskiego, co ma legendę KAMIENIA INDYJSKIEGO. WYŚMIEWANA, zniszczona podczas wojny i rozebrana przez Gierka fara pilska była Pamiątką tego PRZESIEDLENIA.
  Zachowana częściowo rotunda Feliksa i Adaukta była ZMAŁPOWANIEM przez najstarszego syna Pana z Wrocławia Jura-Uranosa wzniesionej przez jego najmłodszego brata Karcza WALLAHALI – Lili Wenedy w Bydgoszczy, której dwukonchową kopią jest Hagia Sophia jako mauzoleum Eurydyki-EUROPY. Jur-Uranos chciał zbudować sobie Świątynię Imperialną, ale mierzyć się nie mógł z WALLHALĄ więc wyniósł się do MOSKWY.
  Krok z Pragi po wypędzeniu Chronosa z Duczy zbudował MODEL mauzoleum Jura w postaci Tumu Łęczyckiego, który POWIĘKSZONO w postaci wawelskiej katedry ROMAŃSKIEJ, z której zachowała się krypta św. Leonarda jako Grobowiec Jura z ULUBIONYM Gadem Moskiewskim czyli SMOKIEM WAWELSKIM. Ponieważ Olimpion i Duczę nazywano KROKOWEM to dla odróżnienia Duczę nazwano KrAkowem.
  Kolejnej przebudowy Wawelu dokonano po śmieci Gerwazego, dla którego zaczęto wznosić KATEDRĘ Gereona. Córka Gerwazego Waleska Złotowłosa przerwała jednak tą budowę i wysłała warsztat do Wiślicy, który po przebudowaniu fary I na II wyjechał do Kamienia, gdzie wzniósł Katedrę Pomorską, a Waleska wzniosła ojcu OBECNĄ Katedrę Wawelską z kryptą Grobów Królewskich, co jest Najlepszą Stratygrafią Architektoniczną.
  Kolejnej przebudowy Wawelu dokonali Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych budując kasztel Marii Egipcjanki. Z tego zachowały się tylko baszty Sandomierska i Senatorska, gdyż Leszek Złotnik kazał zburzyć kasztel Marii Egipcjanki i zbudował Pałac Królewski, nazywany KUCHNIAMI AUSTRIACKIMI. Jeden historyk sztuki mówił, że znalazł w AUSTRII Granitowe Schody wawelskiego Pałacu Królewskiego.
  Wawel był zamkiem Biskupim a gruntownej przebudowy Wawelu dokonał po bitwie nad Mozgawą biskup Falkon Lis z Częstochowy, który od słynnej wawelskiej kolumnady został przezwany PEŁKĄ czyli Kolumną. Po Ograbieniu, Spaleniu i Zburzeniu zamku Królewskiego GOrGOLIN-GARGAMELL-GERMANIA przez Jana Luksemburskiego Władysław Łokietek zarekwirował Biskupi WAWEL, który prawem kaduka stał się zamkiem Królewskim. Gdy proponowałem Eminencji rewindykację Wawelu to dowiedziałem się, że Wawel jest własnością Watykanu – czyli że Kuria scedowała Prawa Własności na Rzym ???
  Kazimierz Wielki po zbudowaniu sobie moskiewskiego KREMLA oddał Wawel żakom jako Bezdomnym po spalenia uniwersytetu Włastów na Kazimierzu, ale Andegawenowie wygnali żaków.
  Cały Wawel był pokryty złotymi GOMUŁKAMI a złote były też żygulce. Gomułki zachowały się tylko na kaplicy Zygmuntowskiej, którą ocalił przed Augustem Mocnym biskup Szaniawski, który OBUDOWAŁ WAWEL przebudowując kolumny Pełki na barokowe ARKADY.

 165. osoba prywatna said

  Rondo Praw Kobiet zamiast Ronda Dmowskiego? Za niedługo zapadnie decyzja
  https://www.salon24.pl/newsroom/1176081,rondo-praw-kobiet-zamiast-ronda-dmowskiego-za-niedlugo-zapadnie-decyzja

 166. osoba prywatna said

  Polska zapowiada odejście od węgla i wprowadza „kartki na prąd”
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polska-zapowiada-odejscie-od-wegla-i-wprowadza-kartki-na-prad?page=1

 167. Peryskop said

  Gretkofcy atakują ściemą z Jakucji, że niby brak śniegu i „wieczna zmarzlina” zanika :

  Niepokojące wieści z Syberii. Zdjęcie obiegło media
  ABA 06.11.2021 19:01

  https://www.o2.pl/informacje/niepokojace-wiesci-z-syberii-czegos-takiego-jeszcze-tu-nie-bylo-6701931170953856a

  Ale brawo komentatorzy !

  Wielu już wie, że haarpem, fotoszopem i ŚMO można zainscenizować każdą katastrofę :

  KOMENTARZE
  (275)

  Googo 12 min. temu
  zgłoś
  Zgadza się czym palić 🤨 tyłko że wszyscy zapomnieli łącznie z unia oni budowali elektrownie atomowe ale nam nie wolno było 😬 teraz raptem nasz cały kraj ma się cofnąć z rozwojem bo unia tak se chce 😁sami zdradzają podstawy ojców założycieli wielcy obrońcy ekolodzy i cała tam sfora niech sobie podręczniki wezmą i dokształca się o co chodziło państwom tworząc unię!!! nie jest w interesie by obok był kraj silny niezależny nie po to ginęli nasi dziadkowie by obce rządy nam zwłaszcza nam Polakom którzy to najbardziej jako jedyny naród w Europie doświadczył zniewolenia przez dwa mocarstwa dziś taka Francja Niemcy są gdzie są dzięki nam to myśmy zatrzymali zarazę czerwoną nie kosmici tyłko my Polacy 😬
  Odpowiedz
  8
  4
  Wyświetl odpowiedzi (1)

  Jan 13 min. temu
  zgłoś
  Rezerwat Obrożyska koło Muszyny – pozostałość pierwotnych lasów z czasów kiedy w Karpatach było tak ciepło, że dominującym gatunkiem była lipa drobnolistna a nie mrozoodporny buk czy świerk. Polecam zwiedzać w czasie kwitnienia lipy.
  Odpowiedz
  1
  1

  Oczy konia 18 min. temu
  zgłoś
  Witek zrobi reasumpcje i zaraz tam będzie biało
  Odpowiedz
  3
  1

  Czarnowidz z … 28 min. temu
  zgłoś
  w zamierzchłych czasach lewacy wytrzebili dinozaury głównie rzucając kamieniami bo produkowały za dużo metanu i przyczyniały się do ocieplenia klimatu. potem była epoka lodowcowa i lewacy umarli z zimna. historia kołem się toczy.
  Odpowiedz
  11
  10

  Epal 29 min. temu
  zgłoś
  Jak Putin powie że tak ma być to tak jak 🤪
  Odpowiedz
  4
  3

  Marcin 41 min. temu
  zgłoś
  Trzeba uwagę zwrócić na coś innego. Bo na razie Portugalia, Hiszpania zmagają się z niskimi temperaturami, więc trzeba wstawić stare zdjęcia i napisać że na Syberii topnieje śnieg. Brawo Wy!
  Odpowiedz
  16
  9

  Katastrat 43 min. temu
  zgłoś
  Jak każdy przekaże 50 EUR na naszą fundację to my będziemy uratowni dosłownie.
  Odpowiedz
  6
  9

  Odessa88 58 min. temu
  zgłoś
  Czyzby Greta tem byla ?
  Odpowiedz
  36
  14
  Wyświetl odpowiedzi (1)

  pierdu pierdu 58 min. temu
  zgłoś
  Wystarczy wejść na pierwszą lepszą kamere z Jakucka -17 i leży śnieg.
  Odpowiedz
  38
  13
  Wyświetl odpowiedzi (2)

  Ciepło ? 1 godz. temu
  zgłoś
  To nie można śniegu dowieźć tam z Dubaju ? Arab Miliarder Szejk chętnie naprodukuje im śniegu gratis !
  Odpowiedz
  24
  33
  Wyświetl odpowiedzi (1)

  SESLIN 1 godz. temu
  zgłoś
  Skoro biegun sie przesuną to i klimat się pozmieniał w róznych rejonach Ziemi…to tak trudno zrozumieć?! A lobbyści elektryków ktorzy latają odrzutowcami,jeżdża spalinowymi samochodami i rozpościerają śieć 5G na naszymi głowami która to np. podnosi o 2′ cieplo wokól siebie..o tym nikt nie wam nie mówi!
  Odpowiedz
  59
  21
  Wyświetl odpowiedzi (2)

  a123 1 godz. temu
  zgłoś
  W czasach rzymskich na północy Europy i w naszej jej części był surowy klimat i o żadnym rozwoju cywilizacji nie było mowy – samo przetrwanie zimy było wyczerpujące . Ocieplenie nie jest więc dla nas zagrożeniem lecz wprost przeciwnie. Zagrożeniem jest okładanie ludzi podatkami pod pretekstem ocieplenia.
  Odpowiedz
  77
  8
  Wyświetl odpowiedzi (2)

  Heniek 1 godz. temu
  zgłoś
  Gdyby mieli minimalnie oleju w glowie to tworzyliby nadziemne ogrody warzyw ogrzewane energia sloneczną…a tak nie ma tam po dzis dzień 300 lat nowożytnej historii absolutnie nic
  Odpowiedz
  27
  11
  Wyświetl odpowiedzi (2)

  Rozum 1 godz. temu
  zgłoś
  W Glasgow było tyłu znawców …A ile oni wytworzyli gazów cieplarnianych…każdy swoim odrzutowcem… I limuzyny srednio pojemność 5…6 zero poprostu pic na wodę fotomontaż
  Odpowiedz
  56
  9

  Lucek 1 godz. temu
  zgłoś
  tam jest ciepło, jak jest minus 15; straszcie tym Niemców, nie nas
  Odpowiedz
  33
  16

  .
  ===

  …Portugalia, Hiszpania zmagają się z niskimi temperaturami…

  O właśnie !

  Wobec wymogu zachowania bilansu energii – robienie anomalii klimatycznych instalacjami haarp-pochodnymi polega na schładzaniu lub osuszaniu jednych terenów, aby jednocześnie ocieplać lub nawilgatniać inne rejony globu.

 168. revers said

  Portugalia typowo katolicki kraj z podpisanym konkordatem z stolica apostolska wprowadza prawna eutanazje.

  https://t.me/koronaskandalpl/33333

  Czyli witajmy W niebie, piekla nie ma, kazdego mozna usmiercic przez aborcje, eutanazje lub na covid.

 169. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/kulturaliberalnapl/czy-potrzebujemy-ludowej-historii-polski/sf33ele,30bc1058

  Wprawdzie „rozmowa” jest sto lat za Gajówką ale dobra ipsu mucha

 170. Boydar said

  Tak zupełnie nie a’propos; czyli odnośnie introdukcji do bieżących Wolnych Tematów.

  Tak myślę sobie, że casus pana doktora Bodnara, bynajmniej przez media pod dywan nie chowany, służy głównie zalegendowaniu tezy odnoszącej się do mitycznego covida. Nikt, nawet rzeczony dr Bodnar, nie powiedział, że amantadyną leczona była sezonowa grypa, może tylko bardziej zjadliwa; nie, leczony był zabójczy covid !

  Ale to tylko takie moje zvidy na kacu, proszę nie brać na poważnie

 171. osoba prywatna said

  Niedziela w Stoczku Klasztornym
  https://www.salon24.pl/u/siukumbalala/1179045,niedziela-w-stoczku-klasztornym

 172. Bezpartyjna said

  „Otóż firma Whirpool (sprzęt gospodarstwa domowego), której właścicielami są Amerykanie (inni twierdzą, że Brazylijczycy ale mniejsza z tym) doszła do wniosku, że dalsza produkcja w Neapolu nie opłaca się, zamykają zakład i przenoszą produkcję do… Polski. 320 pracowników firmy, pracujących tam od lat straciło pracę. Dostali wymówienia, protest pracowników sąd w Neapolu odrzucił i sprawa załatwiona…”

  https://spiritolibero.neon24.pl/post/165023,laska-panska-na-pstrym-koniu-jezdzi

 173. wanderer said

  Seler Przyjacielu,

  Bardzo Ci dziekuje za te piosenke i za cieple slowa!

  Caly czas pamietam o Tobie.

  Co u Ciebie?

  Pisz na maila. Sciskam.

 174. Boydar said

  A nie lepiej na Berdyczów ?

 175. Yagiel said

  Chiny rozstawiają na granicy z Rosją rakiety z ładunkami jądrowymi – ?
  Znaczy: uważają tę granicę za nieprzekraczalną
  w obie strony. Znaczy: pokój 🙂

  Chiny życzą Syrii w pełni suwerennego istnienia
  na całym terytorium włącznie
  ze Wzgórzami Golan.
  Znaczy: Jizrael już schodzi…

 176. Boydar said

  Bardzo Pana Gajowego przepraszam (169), przecież właśnie Pan Gajowy napisał, nawet drukowanymi.

  Chyba mam klapki na oczach.

 177. wanderer said

  Panie Peryskopie,

  Bardzo Panu dziekuje za informacje o Panu Miroslawie.

  Oczywistyn jest, ze ze wzgledu na chatrakter jego strony i poruszane na jej lamach informacje jest ona sola w oku unych.

  Prosze Mu przekazac slowa otuchy i podziekowania za Jego wielka prace, za to co dla nas robi. Prosze Mu zyczyc duzo zdrowia i wytrwalosci. Niech mu Bog blogoslawi.

  ps. Wiem, ze jest to Czlowiek ktory nigdy nie zwroci sie o pomoc, ale moze potrzebuje pomocy, moze moglibysmy zrobic jakas zbiorke? Co Pan o tym sadzi?

  Pozdrawiam serdecznie.

 178. Bezpartyjna said

  „Władze wielu krajów zdają sobie sprawę z tego, że to może być bardzo trudna zima. Przestają one ukrywać to przed społeczeństwem i rozpoczęły kampanie informacyjne, które można traktować jako instrukcję dla tych, którym zabraknie prądu nie na kilka godzin, a kilka dni, a nawet tygodni…”

  Przecie wiadomo kto za tym stoi i dlaczego? Nie dadzą ludziskom spokojnie żyć i godnie umrzeć.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/coraz-wiecej-panstw-europy-przygotowuje-swoich-mieszkancow-na-dlugotrwaly-blackout

 179. Yagiel said

  ad Boydar@169 – zgadzam się. Jednak: mózgolog Sawieljew! pytał niedawno: po co odkopywano zwłoki z hiszpanką w 2009.?
  Więc może w Grę wchodzić szantaż/impas: jeśli Chiny nie coś tam… to puścimy „mutację”, a winę
  i tak przyklejimy do Chin. Przy czym nie twierdzę, że impas wyjdzie. Ale mam
  przekonanie, że wiróch jest przykrywką dla TO BE OR NOT
  TO BE Xazarji: ŚMOG, KL Google: 5G, 6G
  7… w Słońcu nadzieja albo…
  007: walczył już w
  Chinach ?

 180. wanderer said

  Panie Boydar, zal dupe sciska? Przeciez ma Pan swoich kumpli z kahalu ktorymi sie tu tak wciaz chwalisz, mozesz sobie do nich popisac.

  Pragne Cie uswiadomic, ze ja jestem osoba z krwi i kosci, a osoby ktore maja mojego maila, jesli zechca, moga do mnie pisac skolko ugodno, ja natomiast z kazdego maila sie ciesze i zawsze spiesze z odpowiedzia.

  Czyzby Pan nie znal polskich obyczajow?

  Hmm… zachnalem sie.

 181. ot co said

  ad169. Ale to tylko takie moje zvidy na kacu, proszę nie brać na poważnie.Raczej na kacu i raczej mocnym ,chociaż nie ,,interesi,, mnie to.Takie ,,przemyślenia,, zapalają co niektórym od razu czerwoną lampkę czy aby to nie wrzucanie łyżki dziegdziu do beczki z miodem.Dr. Bodnar ma na usprawiedliwienie się przed P.Boydarem to ,że wyleczył kilka tys.chorych na tegoż wirusa.Z dostępnej na dziś wiedzy wiemy /oprócz Boydara/,że ten mityczny wirus jednak istnieje,sztycznie zmodyfikowany i swoje niewielkie ,bo niewielkie żniwo zbiera szczególnie wśród starszych ludzi ze słabą odpornością.Polecam https://m.cda.pl/video/88854964a

  ——
  To co, wirus jednak istnieje? Ktoś go wreszcie wyizolował?
  Czy poprzestał na narysowaniu kolczastej kulki?
  Admin

 182. I*** said

  (173) Popisujecie się, obywatelu Boydar? :)))

 183. I*** said

  (180) Oczywiście, wpis 174…

  Swoją drogą, czy tak trudno być człowiekiem, obywatelu Boydar? :)))

 184. Greg said

  Jak dziś działa służba zdrowia?! Czy będą nas jeszcze leczyć?
  Wstrząsający wywiad, po wysłuchaniu można dostać zakrzepicy bezobjawowej

  .https://www.youtube.com/watch?v=ct5yLh6iM-c

 185. bryś said

  Google już nic właściwie na te tematy nie pokazuje. Dla chętnych coś dla przypomnienia że NOP-y istnieją.

  https://duckduckgo.com/?q=szczepienia+nop&t=h_&iax=videos&ia=videos

 186. Boydar said

  Jak ja lubię ten dźwiękkkkkkk 🙂 🙂 🙂

 187. Boydar said

  @ *** (181)

  Po tysiącu lat doświadczeń – trudno, bardzo trudno. Bóg odróżni swoich.

 188. revers said

  W Hamburgu 11 gosci Merkel zlapalo w parku dziewczynke i 2 godziny uprawialo seks w krzakach.

  Winnych nie ma, lub z wolenej stopy odpowiadaja.

  Po co wychodzilo dziewcze na G2, G3 zakazy jak wszystkich gosci nie obemuja zakazy c19.

  Tak pozatym jakis nowa grupa isis nawiazala do wydarzen F911, z czescia organizacyja w Hamburgu z Fa. Islam AG,

  Grupa isis sobie uzywa przez jakies ichnie ISIS-FY-fuck you i faktycznie rzna niemki w najmniej odwiedzanych miejscach. Czy tylko niemki spotyka takie szczescie? znajac polki to nie zglaszaja szkla w d.pie lub same nie wiedza co z nimi si sie stalo po usypiaczach.

 189. Twelwe said

  „Szie da po polsku i krócej”
  A może jakiś patriot pochyli szie nad planem zmiany ksh…
  Tam jest krótko i po polsku.
  Wiele nie zostanie.
  Kto uszy ma niechaj słucha.
  Bez odbioru.

 190. Startuje szczyt klimatyczny w Glasgow – oto, co musisz wiedzieć o COP26 – Wiadomości (onet.pl)
  STARTUJE SZCZYT KLIMATYCZNY W GLASGOW – Oto, co musisz wiedzieć o konferencji COP26

  W Glasgow rozpoczyna się szczyt klimatyczny, znany jako COP26. Jest on opisywany jako najważniejsze spotkanie od czasu konferencji klimatycznej w Paryżu w 2015 r., a premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson posunął się do tego, że określił tegoroczny szczyt jako „punkt zwrotny dla ludzkości”. W Glasgow nie dojdzie jednak do żadnego przełomowego porozumienia w stylu paryskim. Co więc będzie się działo na COP i co będzie sukcesem albo porażką? Odpowiedzi na te pytania przedstawia Zia Weise z POLITICO.

  Skrót COP oznacza coroczną konferencję stron konwencji ONZ dotyczącej zmian klimatu, która zobowiązuje kraje członkowskie do walki z globalnym ociepleniem
  Brytyjscy organizatorzy COP26 chcą, by na konferencji doszło do zobowiązania uczestników do utrzymania wzrostu temperatur do 1,5 st. C w stosunku do ery przed przemysłowej
  Ocieplenie o 1,5 st. C narazi około 14 proc. światowej populacji na śmiertelne fale upałów co pięć lat, ale przy 2 st. C będzie to już dotyczyło 37 proc.
  Ogromna dekarbonizacja konieczna do ograniczenia ocieplenia do bezpiecznego poziomu będzie wymagała równie ogromnych inwestycji, zwłaszcza w krajach rozwijających się
  Porozumienie w sprawie zasad funkcjonowania rynków węglowych będzie zapewne najtrudniejszą kwestią do rozstrzygnięcia.
  ******************************************************
  COROCZNE konferencje COP zaczęły się w roku 1992, co znaczy, że są to Konferencje KAMUFLOWANIA moich Wniosków do Efektu Cieplarnianego. DLACZEGO liberałowie nie wpuścili mnie na konferencję w Kioto, gdzie miast mych wniosków STRATEGICZNYCH przyjęto Protokół Kioto cherubina Hitlera, obliczony na wykupienie USA przez Haremy Holokaustyczne, gdyż Żydzi dywidendy nie potrzebują (prezydent Richard Nixon). To że zamach cherubina na USA się nie powiódł zawdzięczamy Monice Levinsky.
  Argumentem za tym jest zdjęcie maszkary COP26 z podpisem: „Aktywistka z bańką po ropie na głowie protestuje w Glasgow, w przededniu konferencji COP26”. MASZKARA jest podobna do Żelaznej Maski z Bastylii, przypisywanej Kardynałowi Mazariniemu, ale ja zwróciłem uwagę, że nie jest to twarz Mazarina, ale cara Piotra I, który umarł w Bastylii w r. 1705 pod imieniem ŻELAZNA MASKA.

 191. Greg said

  To dla tych co nie wiedzą kto tym wszystkim kręci !!! ?
  Ciekawe komentarze pod filmem.

  .https://www.youtube.com/watch?v=wvXU4rH0qyA

 192. osoba prywatna said

  Waterboarding – tortura polegająca na wywołaniu wrażenia tonięcia i duszenia się u ofiary. Jest ona zabroniona przez prawo międzynarodowe[1].
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Waterboarding

 193. osoba prywatna said

  IWAN KOMARENKO I MACIEJ PORĘBA ROZMAWIAJĄ W TELEWIZJI NARODOWEJ

 194. Głos Prawdy said

  Biden pierdnął w twarz brytyjskiej rodziny królewskiej – Media już kpią z prezydenta

  Brytyjska prasa kpi z incydentu, do którego doszło na szczycie klimatycznym w Glasgow. Faktem jest, że Biden wpuścił gazy elitowe w obecności księżnej Camilli, księcia Karola, księcia Williama i jego żony Katarzyny. Pierdnięcie było tak długie i głośne, że Camilla mocno się zaczerwieniła, ale jako prawdziwą damą zrobiła wygląd że nic się nie stało i kontynuowała rozmowę.

  chodzi o to, że szczyt miał na celu zmniejszenie ilości szkodliwych gazów do atmosfery, a Biden, że tak powiem, wręcz przeciwnie, je zwiększał.

  Brytyjska prasa nie była w stanie ominąć incydentu, zwłaszcza, że był to dosłownie atak gazowy na rodzine królewska.

  „Długi bąk Bidena” – z takim tytułem wyszła The Daily Star. A ich wyśmiewanie można do pewnego stopnia zrozumieć.
  https://oko-planet.su/politik/politikmir/667201-bayden-naperdel-v-lico-britanskoy-korolevskoy-seme-smi-uzhe-izdevayutsya-nad-prezidentom.html

 195. Bezpartyjna said

  „Federalny Sąd Apelacyjny dla Piątego Okręgu wstrzymał rozporządzenie prezydenta Joe Bidena wprowadzające obowiązek szczepienia przeciw COVID-19 i inne sanitarne ograniczenia w miejscach pracy…”

  https://pch24.pl/usa-sad-wstrzymuje-decyzje-joe-bidena-o-powszechnych-szczepieniach-w-miejscach-pracy/

 196. Greg said

  OBUDŹCIE SIĘ !

  https://rumble.com/vola35-nxmxdl-mmkkqmq-mxxna-o-pl.html

 197. maks said

  https://swiatowid.video.blog/2021/09/12/czy-polska-bedzie-miec-sojusznikow-odpowiadam-p-zieminskiemu/

 198. osoba prywatna said

 199. osoba prywatna said

  Tajne kopalnie uranu na Śląsku. Górnikom wypadały zęby, schodziła skóra
  https://www.focus.pl/artykul/swego-nie-znacie-tajemnice-uranu-ze-slaska

 200. osoba prywatna said

  Ofiary covidowych szczepień przemówiły!
  https://naodlew.pl/2021/11/06/ofiary-covidowych-szczepien-przemowily/

 201. osoba prywatna said

 202. revers said

  ad200

  „oby rychlo w czas przemawialy ofiary szczepien …

  Jak długo muszą żyć zaszczepieni?

  Autor: Steven Fishman 10.sierpnia 2021

  Zadałem to pytanie mojemu przyjacielowi, dr Mylo Canderian, Ph.D. [ur. Milos Iskanderianos, Korfu, Grecja, 1938], który opracował patent na tlenek grafenu do użytku jako hematologiczna broń biologiczna w 2015 roku.

  Z pełną przejrzystością, dr Canderian jest tym, co nazwałbym „ludobójczym globalistą”, który podąża za dziesiątą wskazówką przewodników Georgii, o której bardzo rzadko się mówi, stwierdzając: „Nie bądź rakiem na Ziemi; Zostaw miejsce dla natury”.

  Dr Canderian jest współpracownikiem medycznym Światowej Organizacji Zdrowia, a także bardzo wspiera Klausa Schwaba i jego „Wielki Reset”, wprowadzając jedną światową walutę cyfrową, która jest drugorzędnym celem WHO na 2022 rok.

  Dr Canderian jest zdania, że 95% światowej populacji, to „bezużyteczni zjadacze”, których należy jak najszybciej poddać eutanazji.
  „Spójrz na śródmieście Chicago, Baltimore lub Los Angeles”, stwierdził, „a wyraźnie zrozumiesz, dlaczego bezużytecznych zjadaczy trzeba usypiać jak wściekłe psy”.

  Wyraził pogardę dla „zakaźnych nauczycieli”, którzy promują teorię rasy krytycznej i jest przekonany, że „szczepionka” położy kres „rakowi ludzkiemu na Ziemi”. Dr Canderian jest gorącym zwolennikiem Wolnomularstwa i Obowiązku oczyszczenia świata z „Plagi Ludzkości”.

  Jednak na poziomie osobistym on i ja dzielimy pasję do tego samego egzotycznego dania serwowanego w L’emince de Veau w Genewie: zupy krem z kolibra, a następnie języka łosia. Oboje jesteśmy fanami szefa kuchni Gastona Sere de Rivieres, który jest kulinarnym geniuszem.

  Zapytałem więc Mylo: „Skąd „zaszczepieni” mogą wiedzieć z całą pewnością, jak długo będą musieli żyć po tym, jak zostali zaszczepieni?”

  Przedstawił mi informację, zwaną „Formułą na koniec cyklu”.

  Wyjaśnił, jak łatwo to policzyć.

  — Moc prostoty — powiedział. „Istnieje maksymalny cykl dziesięciu lat od wstrzyknięcia do końca cyklu” [lub śmierci], wyjaśnił.

  „I jest to niezwykle łatwe do ustalenia”.

  Powiedział, że każdy hematolog może to zobaczyć w ciągu kilku sekund pod mikroskopem, a jeszcze łatwiej pod mikroskopem elektronowym. „Procent krwi dotkniętej [lub skażonej] tlenkiem grafenu lub jest wzajemnością obliczeń końca cyklu” – ujawnił.

  Innymi słowy, „szczepionka” [jak nazywa każdego, kto został dźgnięty Experimental Use Authorization Eugenics Depoulation Lethal Injection Biweapon] mająca 20% pogorszenie tlenku grafenu we krwi, będzie żyła przez 8 lat, z wyjątkiem jakichkolwiek innych kryteriów wejściowych. [10 lat mniej 20%].

  Osoba z 70% pogorszeniem stanu tlenku grafenu nie będzie żyła dłużej niż 3 lata. [10 lat mniej 70%].

  Dr Jane Ruby niedawno udzieliła wywiadu Stew Petersowi w swoim podkaście i pokazała przykłady tego, jak wygląda zepsuta krew po ekspozycji na tlenek grafenu.

  Dla tych, którzy nie są tego świadomi, tlenek grafenu jest składnikiem białek i prionów kolców RNA Messenger, które toczą wojnę z sercem, płucami, mózgiem i krwią o tlen.

  Tlenek grafenu to gąbka tlenowa, która pozbawia organizm niezbędnego tlenu i powoduje wiele powikłań, w tym między innymi wstrząs anafilaktyczny, toksyczne krzepnięcie krwi, śmiertelny paraliż płuc, rak mitochondriów i rak śródbłonka.”

  Punkt widzenia dr Mylo Canderiana jest bardzo podobny do punktu widzenia Klausa Schwaba, Billa Gatesa i dyrektora generalnego Big Pharmy: POZWÓL WSZYSTKIM UMRZEĆ!

  Zapytałem Mylo, co robią drugie i trzecie strzały i dopalacze i jak to zmienia tabelę Końca cyklu.

  Mylo odpowiedział: „Wszystko to można zmierzyć za pomocą testów hematologicznych. Im więcej zastrzyków i dopalaczy dostaną imbecyle, tym gorzej ich krew będzie wyglądać pod mikroskopem i tym szybciej zamienią się w nawóz”.

  Na koniec zapytałem go, w jaki sposób spisek zabicia tylu miliardów ludzi może być utrzymywany w tajemnicy przez taką grupę elit.

  Jego odpowiedź brzmiała: „Nie wiesz zbyt wiele o masonerii, prawda, Steve?””

 203. osoba prywatna said

  INFLACJA, DROŻYZNA, FRANK SZWAJCARSKI W GÓRĘ – CZY RUSZYŁA JUŻ LOKOMOTYWA JULIANA TUWIMA, NAJPIERW POWOLI, JAK ŻÓŁW OCIĘŻALE…

  …..Inflacja już nie podnosi się w Polsce, ale galopuje w zubażającym społeczeństwo blitzkriegu, choć wprowadzana jest diabelsko sprytnie, jako gigantyczne podwyżki cen w zmonopolizowanych przez korporacyjne żydostwo sektorach, takich jak energia elektryczna, gaz, paliwa, surowce, materiały budowlane, farmaceutyka, itd. oraz istotna część usług, np. transport morski.

  I znowu dr Michael Bury, znany z niemal dokumentalnego filmu „Big Short” miał rację obstawiając kilka miesięcy temu na patologicznym rynku parafinansowym kontrakty terminowe na transport kontenerowy. Tak, są takie i stanowią papiery wartościowe w naszym globalnym domu wariatów, są nawet derywaty od pogody, poważnie. Michael przewidział, że podaż kontenerów zostanie bardzo ograniczona, więc ceny ładunków kontenerowych dramatycznie wzrosną. Dziś już zarobił kilkaset procent od inwestycji.

  W USA zaczyna brakować wszystkiego, jak podaje telewizja CBSN przytaczając artykuł Dereka Thompsona z The Atlantic……

  ……Papież Franciszek (tak, ten sam) w 2015 r. tak mówił o tej książce: „Jest taka książka, przepraszam, że robię reklamę, została napisana w 1907r. w Londynie… Nosi tytuł „Władca Świata”, a autorem jest Robert Hugh Benson. I chociaż została napisana w 1907r., to warto ją przeczytać, a czytając ją, dobrze zrozumieć co mam na myśli mówiąc o kolonizacji ideologicznej…” To bardzo interesująca lektura…..
  https://noweateny.pl/Polska/details/419/INFLACJA-DROYZNA-FRANK-SZWAJCARSKI-W-GR-CZY-RUSZYA-JU-LOKOMOTYWA-JULIANA-TUWIMA-NAJPIERW-POWOLI-JAK-W-OCIALE-

 204. Peryskop said

  Kurde, czy to są chazarscy uchodźcy ?

  …”Ruszył masowy marsz do granic Polski. Stąd zbierają się uchodźcy” – napisano pod jednym z nagrań. „Kurdyjscy imigranci zbliżają się do granicy i chcą razem jechać do Polski. Proszą znajomych, aby pojechali tam, gdzie wybrali, aby wspólnie przejść do Polski, a potem do Niemiec!”, „Podobno przyszło tysiące ludzi”, „Piszą, że chazarscy uchodźcy z Mińska przybyli tutaj, aby spowodować katastrofę. Jutro jadą na granice Polski” – to treść kolejnych wpisów, pod którymi znalazły się nagrania z białoruskiej strony granicy…

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bialystok/kryzys-na-granicy-polsko-bialoruskiej-szykuje-sie-masowy-marsz-uchodzcow/y7mfy21

 205. Lily said

  Jonathan PRYCE (aktor) AKA p. F.
  Walijski aktor maz jednej zony(slub w 2015 r)
  Ojciec trojki doroslych dzieci.

  „WSZEDZIE MAMY SWOICH LUDZI” Sz. P.
  Jak „WSZEDZIE to WSZEDZIE”.

  Pytanie.
  KOMU BYL POTRZEBNY II.S.W ?.
  DWOJE z POLSKI biaracych w Nim Udzial
  zostalo sw.
  Pozostal 3 uczestnik ab. Antonii Baraniak.

 206. D-T said

  Warto może co jakiś czas przypominać o tym jak wygląda wstawanie z kolan:
  .https://www.youtube.com/watch?v=sPR-0ZETmKQ

 207. Światowid said

  Pod rozwagę piewcom teorii o władzy nad światem tajnych bractw i psu-bractw wymyślanych na poczekaniu by ukryć faktycznych władców.

  Sataniści opanowali świat? … Czy raczej – kapitaliści?

  https://swiatowid.video.blog/2021/09/19/satanisci-opanowali-swiat-czy-raczej-kapitalisci/

 208. Boydar said

  Ciekawe, czy w ofercie pojawią się plastikowe macewy

  https://www.o2.pl/biznes/z-czego-ten-nagrobek-a-z-plastiku-tani-i-wcale-nie-gorszy-od-kamiennego-6702335871761024a

 209. Greg said

  W Austrii kolejki po 3 szprycę, jak w czasie komuny za mięsem !

  .https://www.youtube.com/watch?v=fJK6wIHwMB8

 210. Sowa said

  „kto to jest Project Manager?” To osoba która myśli, że 9 kobiet urodzi w miesiąc 1 dziecko”

 211. Greg said

  Świat do góry nogami.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GF6XIJt8D68

 212. revers said

  dawniej Antoni, teraz Blaszyck i Naczelnik wzywa WOT do broni, i to 3 strefach uchodzczych

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-08/tlum-migrantow-przy-granicy-wojska-obrony-terytorialnej-w-stanie-gotowosci/?ref=aside_najnowsze&fbclid=IwAR0ok1kb4el6GozlgPE1sImyqNFRhFYx9rvxvqXh6_ImlJB-vB12iUcE7N0

  .https://www.youtube.com/watch?v=V3YxFizj6pk

  Raz sa to wg. oficjalnych zrodel Afganczycy, raz Irakijczycy, raz Syryjczycy a ostanio kurdowie? tylko nie pejsy dalekosiezne.

  kto kto che w koncu podpic priwislany kraj?

 213. revers said

  Czy cos zabraklo z wielkiego resetu Szwaba na liscie Nowego Ladu?

  Szczyt G3 ustalił nowy porządek świata na 2024 r.

  1) Wszystkie prywatne własności będą należeć tylko i wyłącznie do państwa. Państwa będą je za tzw. dobra dawać do użytku ludziom.

  2) Wszyscy bogaci i zadłużeni, z wyjątkiem elit (zarządzający systemem międzynarodowym), zostaną wyzerowani na swoich licznikach finansowych.

  3) Żywność będzie dostępna tylko w ramach uzyskanych punktacji.

  4) Opieka zdrowotna będzie dostępna tylko w ramach uzyskanych punktacji.

  5) Jako, że państwo będzie właścicielem wszystkiego, będzie miało stosowne uprawnienia do wejścia w każde miejsce i tworzenia w nich zmian, włącznie z urządzeniami inwigilacyjnymi.

  6) Utrzymanie nieruchomości prywatnych jak i ruchomości typu pojazdy ma być bardzo drogie, co wymusi na społeczeństwie korzystanie z wynajmu wszystkiego.

  7) Zapłodnienie tylko po wykazaniu odpowiedniej liczby stosownych punktów, że dana osoba nadaje się na rodzica.

  8 ) Prawo rolnictwa tylko dla wspierających państwowy system spożywczy.

 214. Boydar said

  „pejsy dalekosiężne” – ZNAKOMITE !

 215. Piskorz said

  re 202 stwierdzając: „Nie bądź rakiem na Ziemi; Zostaw miejsce dla natury”.
  A naturę dla nas…eskimosów !! /patrz WPS/. Tak jak te wlk zasoby wody pitnej w Amer. Płd. /pisałem o tym tu w „G”.

 216. Sowa said

  Children in China lining up for pre school, QR codes pinned to their front to prove they are safe.

  Tracked, monitored & judged.

  This is where we are heading, if we let it happen. Or we could all just say no.

  .https://twitter.com/berniespofforth/status/1457328507005059075?s=21

 217. Piskorz said

  re 203 Odnośnie inflacji ..”Infl. to jest tajny podatek, który może być znacznie
  wyższy niż oficjalne obc. podatkowe. Jest on generowany przez rząd i jego bank centralny” oraz związany z nim system bankowy”. Str.64 z ksiażki „Koniec pieniądza papierowego”, R. Baader, wyd.DeReggio. ps Do tego wrócę.!!!! Tytuł źle przetłumaczony z jęz. niem. Brzmi Das Ende des Papiergeld-Zeitalters; Ein Brevier der Freiheit.” W 2 ostat. rzeczownikach tkwi sedno…”modlitwa wolności lub o wolność.! To ma być…z końcem pieniądza. papierowego.!! Przeczytałem ponad połowę ks. I na razie nic nie ma na temat
  na temat…innych wariantów płatności. Często mowa o …złocie.

 218. Adrem said

  Wywiad z Fulfordem.

 219. bardzo said

  Panie Piskorzu: Złoto i koncentracja uwagi na złocie to jest odwracanie tematu przez finansjerę światową. Ceny złota (nie wartość) manipulowane są całkiem jawnie. Proszę zauważyć, że cena złota poszła w górę sześciokrotnie w ciągu dwóch lat, a stało się to zupełnie niedawno. Ponadto, skoro uwaga społeczeństwa skupiona jest na złocie, można po prostu prawnie zabronić jego posiadania, a precedensy juz były. Proszę także zobaczyć jak zachowuje się na rynku platyna, której podaż jest dziesięciokrotnie mniejsza niż złota. Albo wyraziwszy się precyzyjniej, jak zachowuje się złoto w stosunku do platyny. Aktualnie praktycznie nie ma na czym oprzeć wartości pieniądza. Próbowano na zbożu (Hitler oraz mityczny Nikodem Dyzma), można na pracy i wytwórstwie, jak zalecał Jasiek z Toronto (o ile dobrze rozumiem), w ostateczności na metalach innych niż złoto. Ale dopóki światem finansów rządzą ci, którzy rządzą, nawet mówienie o tym może być przestępstwem, a pieniądz oparty będzie na niczym. Gdy papier będzie wyeliminowany, pieniądz straci wszystkie ze swoich funkcji, także jako miernik wartości towaru czy usługi.
  Zwyżka cen złota z ok. 360 dolarów za uncję Troy do 1800 dolarów, nie była spowodowana wyłącznie inflacją.

  Tyle co powyższe może dywagować niefachowiec.

 220. osoba prywatna said

  Transseksualna kobieta karmi bezpłciowe dziecko

  .https://www.youtube.com/watch?v=UaVdBIsgmoY

 221. Lily said

  Benjamin FULFORD (born1961)
  He has described himself As Being,
  a Polish Jew.
  Source;
  https://en-academic.com/dic.nsf/enwiki/9010424

 222. osoba prywatna said

  Żegnamy się z paliwem po mniej niż 6 zł. Obajtek: Taniej jest tylko w Bułgarii
  https://innpoland.pl/172757,ile-bedzie-kosztowac-paliwo-w-tym-tygodniu

 223. Sowa said

  Re 219:
  A co Pan sądzi o tym:
  https://chojnackikwiecien.pl/2019/09/06/sila-nabywcza-zlota-2/
  https://www.mennicasilesia.pl/nasz-blog/dlaczego-warto-inwestowac-w-zloto-i-srebro

 224. karton2012 said

  Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało film z helikoptera pokazujący skalę nielegalnego obozu na terenie Białorusi w pobliżu granicy z Polską

  Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Są cały czas pilnowani przez białoruskie służby.

  https://telegraf.by/politika/srubili-derevya-i-razozhgli-kostry-shturm-nelagalov-na-granice-belarusi-i-polshi-prekratilsya-chto-sejchas-proishodit/

 225. Piskorz said

  re 219 P. Bardzo Złoto i koncentracja uwagi na złocie to jest odwracanie tematu przez finansjerę światową…..książki jeszcze do końca nie przeczytałem. Ale autor /proszę sobie poszukać w sieci czym się zajmował/….a nie finansjera finans……optuje za złotem. Twierdzi, że to jedyne rozwiązanie…ABY RZĄDZIĆ ŚWIATEM JAK TERAZ….dlatego właśnie odeszli od złota.!! Złota nie można dodrukować. ps Książka b.ciekawa; autor wali bez ogródek; nie da się tego streścić, trzeba przeczytać…Podaję adr.
  kontakt@dereggio.org

 226. Piskorz said

  re 222 p. Sowa, znam tę stronę, czytałem. Inwestycja w złoto/platynę..nawet w srebro…to lepsze niż pieniądz papierowy. Ale pytanie jest…Jak wyjść z tego pieniądza papierowego/czym go- zastąpić.?! A na razie banki centralne robią swoje, bo taka jest wola tych, którzy nimi rządzą.

 227. Piskorz said

  re 219 Ponadto, skoro uwaga społeczeństwa skupiona jest na złocie, można po prostu prawnie zabronić jego posiadania, a precedensy juz były.””
  Tak jest, b. dobra uwaga. Nie pamiętam szczegółów; gdzie i kiedy !! Były też
  ograniczenia w jego nabywaniu. Może i nadal są /Szwajcaria?/.

  ——
  W PRL-u.
  Oficjalnie obrót złotem i walutami był zakazany, a za naruszenie zakazu groziła nawet kara śmierci. W praktyce jednak przemyt złota przyjmował masowe rozmiary, a nielegalne dewizy stanowiły jeden z filarów socjalistycznej gospodarki.
  Admin

 228. osoba prywatna said

  Belgia. Zaskakujące informacje rządu. „54 proc. hospitalizowanych to osoby zaszczepione”

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-08/belgia-zaskakujace-informacje-rzadu-54-proc-hospitalizowanych-to-osoby-zaszczepione/?ref=kafle

 229. Yagiel said

  ad Adrem@218 – symptomatyczny wywiad. Niby jest finał dożynania watahy w głębinowych bazach, ale Fulford mówi: POWINNI zostać wybici jak wściekłe psy – w tym POWINNI nie ma wskazania wykonawcy…
  Druga rzecz to Trump: jeśli został przyklepany na Antarktydzie to znaczy, że na Antarktydzie jest Kto ?
  Wszyscy spoza Antarktydy są pod-wykonawcami, manekinami. A zatem i Trump – a Hillary nie ? Więc w 2016 było pierwsze spowolnienie.
  Co takiego stało się w Wuhan, że żal się zrobiło lu… NIe, nie, ludzi nie żal, a jednak wyłączono 5G – i narzucono bajdę o wiruchu… Ta bajda musiała być przygotowana zawczasu, bo plany trzeba mieć wariantywne, jak powiadał Wałęsa 😉

  Więc Fulford stawia się poza Xazarią Rotszld’ów Rokefeller’ów, stawia się poza Antarktydą/Neue Schwabe – mieszka w Japonii, odpoczywa w Canada/Puszcza – ani słowa o tym, Kogo reprezentuje? w czyjim imieniu mówi do Hanny?
  Ten człowiek bar dużo wie, lecz jest poza grą. To jest cwany kibic, który wkrada się na boisko
  przed meczem, po to, by być na zdjęciu jednej z reprezentacji – takie selfie;) był ta
  ki jeden! Tylko on nie opowiadał, że trzeba, że powinna wygrać ta drużyna
  do której się przylepił na fotkę – chciał selfie. BF wie bar dużo, ale
  nic nie może: dlatego mówi POWINNI ZOSTAĆ WYBICI
  Zabawne: Żyd mówi, że Kain powinien zostać
  wreszcie zabity. Jak on się entuzjazm
  uje! A przecież wyrok należy do
  zupełnie kogoś innego – już
  zapadł i został wyko
  nany. 5G nie
  działa
  .

 230. Peryskop said

  5G nie działa

  Skąd ten absurdulny wniosek ?

  Za dużo Foolforda szkodzi.

 231. osoba prywatna said

  NORYMBERGA 2.0 – LUDOBÓJSTWO zza biurka czy w białym kitlu MUSI być ROZLICZONE !

  .https://www.youtube.com/watch?v=AL7vQn5U-c0

 232. Adrem said

  No nie puszczają, a tam dzizja czeka!

 233. osoba prywatna said

  MARCIN BUSTOWSKI: Rada Miasta Kamienna Góra – Glifosat w żywności. Chrońmy DZIECI

  https://tvpolska.pl/rada-miasta-kamienna-gora-glifosat-w-zywnosci/9513/

 234. osoba prywatna said

  Ivan Komarenko – Dziwki i celebryci OFFICIAL 2021

 235. seler said

  Ivan Komarenko – Tygrys broni Syntezatora, a my brońmy Grzegorza Brauna


  ____________

  kurcze… lecę na księżyc…
  muszę tylko z końmi
  pogadać…
  😉

 236. Piskorz said

  re 227 W praktyce jednak przemyt złota przyjmował masowe rozmiary, „” Te
  szpenie z dawnego MSW mogliby wiele na ten temat powiedzieć.!! Pracowali z korzyścią dla kraju no i dla siebie…przy okazji.!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: