Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rozpoczęło się naliczanie dla Polski kary w wysokości miliona euro dziennie

Posted by Marucha w dniu 2021-11-05 (Piątek)

Jak informuje portal kresy.pl w związku z upływem wyznaczonego terminu na wykonanie decyzji Trybunał Sprawiedliwości UE o wstrzymaniu prac Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, rozpoczęło się naliczanie kary w wysokości miliona euro dziennie. Polski rząd przez 7 dni nie potwierdził otrzymania postanowienia.

Tydzień temu Trybunał Sprawiedliwości UE (TSUE) zobowiązał Polskę do zapłaty kary w wysokości miliona euro dziennie na rzecz Komisji Europejskiej za niezawieszenie Izby Dyscyplinarnej SN. Polski rząd nie potwierdził jednak odebrania postanowienia o nałożeniu kary przez Trybunał.

Stacja RMF FM przypuszczała, powołując się na swojej źródła w KE, że polskie władze celowo nie odbierały przesyłki – zapewne celem opóźnienia naliczanie kar. Jednak według Polsat News, korespondencję TSUE wysłał w swoim systemie elektronicznym. W tym przypadku już samo kliknięcie oznacza, że list został dostarczony i od tej pory kary są naliczane. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku kar za niewygaszenie prac w kopalni Turów, które były naliczane od razu.

„Zgodnie z systemem TSUE jeśli jakiś kraj celowo nie otwiera korespondencji, żeby powstrzymać licznik to TSUE, po siedmiu dniach sam zaczyna naliczać kary” – podała korespondentka Polsat News. Dodała, że siedem dni upłynęło w środę, 3 listopada br. Tym samym, od teraz naliczana będzie kara dzienna w wysokości miliona euro. Będzie to trwało aż do momentu likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN i anulowania decyzji przez nią podjętych.

Jeśli Polska nie dostosuje się do orzeczeń Trybunału, będzie zobligowana płacić dzienne kary do czasu wydania przez TSUE wyroku w sprawie głównej, co miałoby nastąpić za około rok. Według części mediów, KE może zmniejszać Polsce środki z Funduszu Odbudowy, zaś od decyzji TSUE nie można się odwołać.

Przypomnijmy, że 27 października br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej opublikował komunikat, informując o nałożeniu na Polskę okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie. Jak podano, powodem jest niezawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

„Poszanowanie środków tymczasowych, zarządzonych w dniu 14 lipca 2021 r., jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii oraz wartości, na których opiera się Unia, w szczególności wartości państwa prawnego” – przekazał TSUE.

Zgodnie z postanowieniem, wiceprezes Trybunału Lars Bay Larsen zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie, „licząc od dnia doręczenia Polsce tego postanowienia do dnia, w którym to państwo członkowskie wypełni zobowiązania, wynikające z postanowienia z dnia 14 lipca 2021 r., lub – w braku zastosowania się do tego postanowienia – do dnia wydania ostatecznego wyroku”.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej, podczas debaty w Parlamencie Europejskim, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wcześniej politycy Konfederacji zapowiadali, że polski rząd „szykuje się do kolejnej kapitulacji, którą będzie można w Polsce przedstawić jako obronę suwerenności”. Dodajmy, że w ostatnich tygodniach i miesiącach zamiar likwidacji Izby deklarowali różni przedstawiciele rządu i PiS. Niedawno mówił o tym m.in. prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński.

Dodajmy, że już w sierpniu bieżącego roku Jarosław Kaczyński zapowiedział likwidację Izby. „Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu” – mówił wówczas prezes PiS. Odnosił się w ten sposób do sporu na linii polski rząd – KE, który dotyczył między innymi funkcjonowania Izby.

Jak pisano na portalu kresy.pl, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał w połowie lipca decyzję o zastosowaniu środka tymczasowego w postępowaniu w sprawie reformy sądownictwa w Polsce w postaci zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego RP. Polski Trybunał Konstytucyjny natychmiast odniósł się do tego żądania stając na gruncie Konstytucji RP. Polski sąd konstytucyjny odrzucił żądanie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jako niezgodne z polską konstytucją.

Na początku września br. Komisja Europejska zdecydowała o wstrzymaniu wypłaty środków jakie zostały przydzielone Polsce w ramach Funduszu Obudowy. Unijny komisarz do spraw gospodarczych Paolo Gentiloni poinformował wówczas, że „Komisja Europejska wstrzymuje wypłatę 57 mld euro dla Polski, bo ma obawy o niezależność sądów i wolność mediów”. To środki finansowe przewidziane dla Polski w ramach Funduszu Obudowy stworzonego w ramach kompetencji UE w celu stymulowania gospodarek po przestojach związanych z pandemią koronawirusa.

7 września br. KE zdecydowała o zwróceniu się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji w sprawie środków tymczasowych z 14 lipca.

Co wy na to?

[Co my na to? Z kundla wilczura nie będzie. – admin]

Źródło: kresy.pl
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 30 do “Rozpoczęło się naliczanie dla Polski kary w wysokości miliona euro dziennie”

 1. NICK said

  nowomowa
  exit
  tyle

  teraz
  rozumiemy???
  PRL?
  Mieliśmy wszystko.
  Dziewiąta SIŁA.
  Gospodarcza.
  Na cały szwiat.

 2. makaki said

  teraz
  rozumiemy???
  PRL?
  Mieliśmy wszystko.
  Dziewiąta SIŁA.
  Gospodarcza.
  Na cały szwiat.

  —-
  Ale manga polonia czyli trolle michalkiewicze do tej pory walczą z prl

 3. walerianda said

  TAK SIĘ DAĆ OKRADAĆ I NISZCZYĆ MAJĄTEK WSPÓLNY CZYLI W TYM I swój
  potrafią tylko zaślepieni głupcy.

 4. Marek said

  nie na temat

 5. NICK said

  Makaki.
  Masz rozum?
  Zatem miej.

 6. Lily said

  KOMISJA EUROPEJSKA –
  Najwyzsza Wladza , w UNII jewropejskiej.
  KTO w Niej ZASIADA?.
  SAMI SIEBIE POWOLUJA i ODWOLUJA.

 7. Wania said

  Widać, ze polskie władze nie zadarly jeszcze tylko z …Bałtykiem. Ale i tam możemy mieć kłopoty bo Litwini tez nas nie lubią.

  Bo jak mawiali starożytni Rosjanie: Złomu tancjoru i jajca mieszajut.

 8. Lily said

  Wladze, w Polsce. „Polin”,dla niektorych.

 9. bryś said

  Tego uczą dzieci w szkołach:

  WYMIEŃ POZYTYWNE KORZYŚCI PRZYSTĄPIENIA POLSKI DO UE.

  W sprawach dotyczących:
  a) przemysłu
  – wzrost obrotów handlowych z krajami Unii przez przedsiębiorstwa produkujące artykuły wysokiej jakości

  – wzrost opłacalności eksportu w wyniku zmniejszenia kosztów przekraczania granicy

  – napływ nowych technologii oraz unowocześnienie metod gospodarowania i zarządzania gospodarką

  – przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego jako skutek pomocy finansowej Unii (m.in. fundusze strukturalne) oraz napływu inwestycji zagranicznych

  – swobodny przepływ towarów i kapitału

  – zintegrowanie rynków kapitałowych Unii zniknięcie ryzyka kursowego, gdy wprowadzone zostanie euro oraz obniżka transferów bankowych

  JNie ma NEGATYWÓW. Wogóle. Jak przy szprycach.

  https://sciaga.pl/tekst/14228-15-korzysci_z_przystapienia_ue

 10. zenek z profila said

  A ja powiem tak jak mawiał mój szef.Nie strasz , nie strasz bo się zesrasz. Pomnóż to przez cztery i się nie upominaj.I to było by na tyle w temacie.

 11. Boydar said

  W szkołach, jeszcze niedawno, uczono też dzieci – „kto jest twoim bohaterem i dlaczego Lenin”. Nikomu specjalnie to nie przeszkadzało, nawet dzieciom i Leninowi.

 12. Ramirez said

  Co powinno zrobić normalne państwo, gdy ktoś je „nalicza”?
  1. Uznać naliczanie za zamach na suwerenność.
  2. Wydać rozkazy Armii, żeby doprowadziła naliczającego przed oblicze Sądu.
  3. Wydać list gończy Wanted dead or alive reward 10.000.000 euros

  Nie da się dialogować z agresorem.
  Agresora należy powstrzymać i ukarać.

 13. bryś said

  Boydar -właśnie. Jak to jest, że dawniejszą propagandę nie wierzył prawie nikt, a w obecna brną prawie wszyscy. Mówię o osobach zdolnych posługiwać sie rozumem, co do dzieci zobaczymy jak dorosną.

 14. Andzia said

  Niech płaci kaczor i jego przydupasy od góry do dołu. Ci bez stołków – w ramach zbiórki publicznej.

 15. Boydar said

  To wszystko ch’uj, Panie Brysiu. Jasię tylko zastanawiam co odpowiemy kiedyś dzieciom gdy zapytają (a na pewno zapytają) – „tatusiu, gdzie byłeś kiedy wprowadzano demokrację … Nawet taki mem gdzieś w necie spotkałem.

 16. Sebastian said

  Zobowiązał raczej firmę POLAND REPUBLIC OF, która to zapłaci , a podatników czeka drożyzna do usranej śmierci. Niestety Sienkiewicz ( nie Henryk ) powiedział co wiedział, państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, bolesna prawda. Dzieci powinny się pytać dlaczego oddaliśmy Polskę żydom, yebać demokrację

 17. plausi said

  Dokładnie 1,5 miliona euro dziennie

  bo trzeba jeszcze doliczyć tę kopalnię węgla brunatnego.

  Nie przypominamy sobie, aby UE od początku swego istnienia nałożyła kiedykolwiek tak wysokie kary na jakąkolwiek kapitalistyczną organizację przestępczą choćby z branży asocjalnych mediów, o kraju UE nie wspominając, choć przekroczeń zasad UE nie brakowało. Nawet wobec tego niedobrego Orbana, ale aż tak niedobry to on nie jest, w końcu co wyprawia na Węgrzech została nauczony została jak nie przez Sorosa, to przez Schwaba z WEF, który go wyszkolili.

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/10/30/wef-lista-czlonkow-tzw-young-global-leaders/

  Czy któreś z tych nazwisk wydaje się Państwu znane ?

  O te miliony się nie obawiamy, jest dosyć Polaków w kraju, z których te pieniędze przyjdzie wycisnęć dla darmozjadów z UE, także z Ciebie czytelniku.

 18. Lily said

  POD EGIDA.
  Klanow ROTHSCHILDOW.ROCKEFELLEROW. Potomkow J.M vel MAURICE GREENBERG itd.

 19. NICK said

  Plausi.
  Jak zwykle.
  Dobrze rzecze.
  Ale.
  Jak to się stało?

  To tylko chuje1976?
  Tylko kor?

  Syn Gierka.
  Adam.
  Mówiąc to i tamto.
  Milczy.
  Profesor.
  Kto?
  Nadał tytuł – zwyczajny?

 20. NICK said

  Nie interesuje mnie tzw. moderacja.
  Jej być nie musi,
  Odpowiedz ad-minie.
  Znając.
  Mnie.

  klocków LEGO.
  nie przyjmuję.

 21. UZA said

  Z Unią jest jak ze „szczepionkami” – łatwo zrobić pierwszy krok, zwłaszcza kiedy człowiek jest popychany przez tłum idiotów, a cofnąć się nie ma jak.

 22. Marucha said

  Obecne władze prędzej dobrowolnie zanurzą łby w szambie, niż się postawią Unii.
  Zresztą, po cholerę ja to piszę dla osób, które i tak to wiedzą…
  Reszta jest na przemiał.

 23. NICK said

  Traki są.
  Gotowe,

  KOM-POST.
  Ale.
  Księża nadobni, czytaj skrwiesyny.
  E tam.

 24. NICK said

  giertych to to wuj.
  to jest typowe

 25. bryś said

  Panie Boydar – elita w każdym społeczeństwie to parę czy paręnaście procent. Dla mnie nobilitacją jest że mogę pogadać i uczyć się od mądrzejszych od siebie. Co do działań konkretnych – mogę za kierowcę i parę rzeczy jeszcze póki moje pokolenie nie wymrze mogę załatwić. Staram się też nie kopać ludzi którzy próbują coś na prawdę robić. Taki tes sobie nawet wymyśliłem: wierzę przede wszystkim tym którzy walczą w swojej sprawie (tak jak np. Ś.P Lepper). Bo o moje dobro to chcą wszyscy się troszczyć.

 26. UZA said

  „Nie da się dialogować z agresorem. Agresora należy powstrzymać i ukarać.”

  W zasadzie ma Pan rację, ale pod warunkiem, że społeczeństwo jest normalne. Niestety, polskie społeczeństwo (i nie tylko nasze) w większości normalne nie jest. Wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi kocha agresora i wierzy w jego wspaniałomyślną opiekę. Przeciętny mieszkaniec naszego terytorium – niezależnie od tego, na jaki człon POPiS-u głosuje – ślepo wierzy, że Unia nam da. Póki co daje kopa w d…, ale „Polakom” to nie przeszkadza, niektórzy nawet domagają się mocniejszego kopa. Normalnych, myślących ludzi jest najwyżej kilka procent, więc nawet najlepszy rząd nie mógłby tu wiele zdziałać, a jaki jest obecny, to każdy widzi. Poprzedni nie był lepszy i marne są nadzieje, że następny będzie. Jaki suweren, taki i rząd.

 27. bryś said

  UZA – Zawsze rządzi zdeterminowana mniejszość, jak byśmy ścięli parę łbów, też byśmy mogli parę stołków poobsadzać. Większość nie może rządzić, to niewykonalne, bo nie miała by kim. 400 kaprali na jednego szeregowca raczej kiepsko by się sprawdzał.

 28. plausi said

  Aby UE także zdarło z Polaków podatek

  to urzędująca banda w Warszawie podstawiła dogodną okazję.

  Państwo nadrzędne, jakim jest UE po Traktacie Lizbońskim

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  potrzebuje pieniędzy na świadczenie różnych dobroci, szczególnie wspomnianemu przez nas wyżej globalnemu kapitałowi oznaczanemu tu jako MWF

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  najstarsi górale przypominają sobie z jakiej bandy był ten, co przypieczętował podpisem likwidację Polski jako państwa, co za zbieżność ?!

 29. JADAM said

  Ad incipiam. Do rzeczy.
  W Wielkiej Brytanii i w Niemczech sędziowie NIE MAJĄ IMMUNITETÓW.
  Podobno poza Polską w Europie jedynie Bułgarzy , lub Rumunii trzymają na składzie takie ” specjalne kasty „.
  ……………….
  pełnia bezkarności
  a prawo , to już nie rzymskie , a
  ….
  żymskie

 30. UZA said

  „O te miliony się nie obawiamy, jest dosyć Polaków w kraju, z których te pieniędze przyjdzie wycisnęć dla darmozjadów z UE, także z Ciebie czytelniku.”

  No nie wiem, nie wiem… Nie zapominajmy, że ciążą na nas nie tylko unijne kary – jeszcze Ż…om „należy się” od nas ileś tam miliardów dolarów. A tu rekordy nadliczbowych zgonów (i należy się spodziewać kolejnych), dzieci coraz mniej (a kobiety walczą o prawo do skrobanek, co Unia gorąco popiera). Może wkrótce zabraknąć Polaków do płacenia i co wtedy ? Sami sobie będą płacić ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: